PDA

View Full Version : AC Milan



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48

Leo_
8th September 2006, 23:41
La Rimini atmosfera e incendiara...vorb-aia, nu nu vine in fiecare zi campioana sa te viziteze :D

inter
8th September 2006, 23:42
campioana morala?:ras-plans: :ras-plans:

IlMILAN
8th September 2006, 23:42
cu voi 2 nu mai fac pana nu treceti prin "0" .. ca aveti familii , prieteni ... si nu vreau sa va am pe constiinta:happy

ce tare-n taste esti domne ...stai numa ca imediat itzi pica netul , fuge semnalul la mobil.....intervine oboseala...stresul, munca....:evil: intr-un cuvant pentru Inter Milano incepe sezonul fotbalistic:drak:

Leo_
8th September 2006, 23:44
E inca vara, sa-l intelegem :drak:

inter
8th September 2006, 23:49
hai ca va iert in seara asta .. ca maine unii mai si muncesc ... nu freaca menta :D:D

Leo_
8th September 2006, 23:50
Da, da, da...iar cade netul? :D

IlMILAN
8th September 2006, 23:53
netul ca netul dar mai nou cica la birou are virusi browserul , imprimanta listeaza singura....mobilul suna dar nu-l aude nimeni...etc:happy

P.S Merita un premiu ca e inventiv..cand vrea "liniste":evil:

inter
8th September 2006, 23:56
un "scudetto" ? :D:D

ce o sa regretati voi ... tentativa de caterinca pe care incercati sa o daceti :P

IlMILAN
8th September 2006, 23:59
un "scudetto" ? :D:D


La voi ce-i mult strica:ras-plans:

Leo_
9th September 2006, 00:07
un "scudetto" ? :D:D
usor batrane, ca vi se apleaca :D si nu uita, si guido rossi e om, nu poate scoate din maneca in fiecare an cate un cadou pentru voi...:drak:

Al Dracu
9th September 2006, 00:09
Mah! Ma uit la voi de 3 pagini si nu pot decit sa va bat obrazul: nu e corect mah, sinteti 2 impotriva unuia singur! (tu Leo si tu Il_Milan profitatzi!)

Ori cind e vorba de Internazionale Buenos Aires trebuie sa participe toata lumea! :D Asa ca hop si eu! :ras-plans:

inter
9th September 2006, 00:15
usor batrane, ca vi se apleaca :D si nu uita, si guido rossi e om, nu poate scoate din maneca in fiecare an cate un cadou pentru voi...:drak:

asta care l-a scos anu asta .. a fost ... letal pt. tine ... nici acu nu uit .. cand ti-am spus sentintele din calciopoli la mobil ... nu mai aveai voce ... nu mai erai tu ... :happy

IlMILAN
9th September 2006, 00:16
@dracule :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

gata se va agata un elefant pe fibra lui Inter ....ii pica netul .... :happy

Al Dracu
9th September 2006, 00:19
Intere, voi tot nu constientizati ce va paste: anul asta jucati de unii singuri si sint toate sansele sa ajungeti pe 2 (sau pe 3 ca sa nu stricati traditia) :D

inter
9th September 2006, 00:19
n-o sa ai tu net ca al meu .... si cred ca nici urmasii, urmasilor lui Sheva nu vor avea asa ceva :D

bine drace ... se asta-mi esti? ...:mda:
chiar incepe sa ma intereseze meciul ala de B de maine ...:P

Leo_
9th September 2006, 00:21
asta care l-a scos anu asta .. a fost ... letal pt. tine ... nici acu nu uit .. cand ti-am spus sentintele din calciopoli la mobil ... nu mai aveai voce ... nu mai erai tu ... :happy
Stai tu linistit, ca ma secerase deja vocea unuia de la Realitatea TV :D Pe tine te-am sunat ca sa-ti dau satisfactia sa-mi storci lamaia :D Imi pare rau ca i-am stricat concediul lui Zebrone...dar era mai bine sa afle de la un prieten :D
Drace, venisi la spartul targului...ete acu' pica netul la Bucuresti :D si nu am avut de gand sa facem bazah...dar stii cum e cu interistii...bazah vine de la sine, o inlantuire fireasca :D

dardar_3
9th September 2006, 01:23
n-o sa ai tu net ca al meu .... si cred ca nici urmasii, urmasilor lui Sheva nu vor avea asa ceva :D

bine drace ... se asta-mi esti? ...:mda:
chiar incepe sa ma intereseze meciul ala de B de maine ...:P
Intere se pare ca esti incoltit....:drak:
CAt despre urmasii lui Sheva stai tu linistit ca se vor descurca ei intotdeauna si baga un wap ceva...:ras-plans:....
Serie B se pare ca iti prieste... :evil:...
A dat :drak: peste tine daca te tii de sotii...:D



PS: Vad ca au fost discutii aprinse pe-aici :P

inter
9th September 2006, 09:29
Drace, venisi la spartul targului...ete acu' pica netul la Bucuresti :D si nu am avut de gand sa facem bazah...dar stii cum e cu interistii...bazah vine de la sine, o inlantuire fireasca :D

da.. si in timpe ce tu "bazai" pe aici .. Deschamp vrea sa plece .. :happy .. Treze din iarnala man.utd si Camo ..va spune si el :cya: ..

numele aflate in carti sunt Zoff si Gentile .. :evil:

STEAUA-MANIA
9th September 2006, 10:47
Ieri,AC MILAN si-a relansat site-ul..insa in substanta nu s-a schimbat nimic:( acelasi site de rahat:rosu: :no: ,in care sa-ti faci un user,e mai greu decat sa cuceresti K2!Ati reusit sa va faceti user?

inter
9th September 2006, 10:54
nu sunt tentat :D:D .. dar daca vrei sa dai poze jos.. mai cer bani ? :P

YoNuTzz
9th September 2006, 14:12
STEAUA-MANIA, mie nu mi se pare deloc k noul site ar fi de kkt...e adev k imediat dupa lansare nu arata prea bine, insa am intrat ieri seara, si a fost finisat cum trebuie...
Cat despre USER, mi-am facut in 30 de sec. cred...dar potzi sa iti faci doar dak ai accesat site-u in limba ITALIANA ! In engleza nu merge....
Ia incearca
Apropo, azi debuteaza noul sezon...Interistilor, sa va vad la Firenze...

dardar_3
9th September 2006, 15:09
Meciul Interului la Firenze e mai putin important pentru noi..:drak:
Meciu cu Lazio conteaza pentru a avea un debut de sezon bun...

Forza Milan!!!

BoboCosta
9th September 2006, 15:40
Sa vezi otita dracului la fundasii vostrii knd o trece Pandev p langa ei :)

dardar_3
9th September 2006, 16:30
Stai linisistit ca la ce viteza are Kaka nici nu atinge mingea Pandev...:D:D:D...
Pe pariu ca nu da gol:drak:...?

miss inzaghi
9th September 2006, 22:27
Hey,unde va uitati voi la serie A?pe net,sau la posturi italiemne!
Yo cred k voi pierde primele etape,dar mai mult k sigur imi mpun satelit!nu suport nici makar gandul k maine incepe il calcio,shi yo nu vad milanul!
I love all the:drak: (all milan's:drak: )!

BoboCosta
9th September 2006, 22:46
Alo verisorilor?Mai aveti ganduri sa ne ajungeti :)) Cred k ar trebui sa va spunem deja La revedere :))

Mario Di Lazi
9th September 2006, 23:05
Milanezilor ... sa-mi spuneti si mie linkul exact unde pot vedea meciul Milan - Lazio ...

dardar_3
9th September 2006, 23:56
Alo verisorilor?Mai aveti ganduri sa ne ajungeti :)) Cred k ar trebui sa va spunem deja La revedere :))

Calm Bobo... ma mai "e" multe etape...:drak:..
Castigarati si voi un meci si hopa campioni...:happy ...
Poate nu mai intervine Rossi anu asta si nu prea va vad bine...:ok:

dardar_3
10th September 2006, 01:14
Jucatorii convocati de Carlo pentru meciul cu Lazio:
PORTIERI: Dida, Kalac

DIFENSORI: Cafu, Favalli, Maldini, Nesta, Jankulovski, Serginho, Simic

CENTROCAMPISTI: Ambrosini, Brocchi, Gourcuff, Kakà, Pirlo, Seedorf

ATTACCANTI: Gilardino, Inzaghi, Ricardo Oliveira

Formatia posibila:
----------Dida-------------
Cafu--Nesta--Maldini--Janku
---------Ambrosini---------
----Pirlo------Seedorf------
----------Kakà-------------
----Inzaghi----Oliveira------


Forza Milan!!!!

inter
10th September 2006, 01:18
:D:D .. incepu sa se lipeasca camasa de spate de emotie .... poate fac chef maine seara :D:D

dardar_3
10th September 2006, 01:29
Poate ma chemi si pe mine sa sarbatorim victoria Milanului...:drak:

inter
10th September 2006, 01:35
cred ca tre sa te pregatesti sa dai o masa ...!!!

dardar_3
10th September 2006, 01:41
Mai vorbim dupa ce se va termina meciul cu Lazio...:D
Deja aveti un avans care nu ar trebui sa va faca sa tineti cu Lazio...:drak:...
Insa nu prea va vad bine daca ajungeti sa tineti cu adversarii rossonerllor...:D:D:D

STEAUA-MANIA
10th September 2006, 10:45
Care stie un stream unde transmite mec lui MILAN?Stiam un site olandez care transmitea meciuri din Seria A...nu mai tin minte cum se numea site-ul:(

dardar_3
10th September 2006, 11:31
Guangdong
CCTV 5

Mario Di Lazi
10th September 2006, 11:33
Aici putem vedea meciul pe net ?

dardar_3
10th September 2006, 11:36
http://www.fussball-foren.net/tvants.html

Forza Milan!

Al Dracu
10th September 2006, 13:21
Toate informatiile despre meciurile in direct pe net AICI (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=37647)

Leo_
10th September 2006, 13:26
Cine stie unde pot vedea si eu meciurile pe net? Nimeni nu ma poate ajuta? va rog...
:ras-plans:

Al Dracu
10th September 2006, 13:35
:D Cred ca trebuie pus un anunt in prima pagina altfel nu se prinde lumea! :drak:

Leo_
10th September 2006, 13:37
Nu stiu vere, dar tind sa cred ca vina e exclusiv a ta...prea multa lume nu stie :drak: eu zic sa le dai cate un mail la fiecare :P

BoboCosta
10th September 2006, 13:50
Al draq nu i'am dat de cap aseara mha....am intrat acolo am descarcat unu si mai departe m'am blocat.Data viitoare iti cer sa ma ajuti pas cu pas....asa de la prieten la prieten ;)

dardar_3
10th September 2006, 13:56
Al draq nu i'am dat de cap aseara mha....am intrat acolo am descarcat unu si mai departe m'am blocat.Data viitoare iti cer sa ma ajuti pas cu pas....asa de la prieten la prieten ;)

Daca promiti ca faci rost de informatia "Cat costa un Scudetto?" te voi ajuta eu...:drak:...

BoboCosta
10th September 2006, 14:03
Costa cam atat=>>Un bilet la tribuna a 2 : 15 euro,la peluza : 10 , la tribuna 1 : 25.Bucuria de a vedea jucand pe Inter(Pe Teren....si nu p la cabina arbitrilor) nepretuita :yeah:

dardar_3
10th September 2006, 14:10
Costa cam atat=>>Un bilet la tribuna a 2 : 15 euro,la peluza : 10 , la tribuna 1 : 25.Bucuria de a vedea jucand pe Inter(Pe Teren....si nu p la cabina arbitrilor) nepretuita :yeah:

La voi pentru federatie exista "Mastercard" nu? :D:ras-plans::ras-plans:...

dardar_3
10th September 2006, 16:35
GOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLL Pippo:D

milanezu
10th September 2006, 16:35
inzaghi inscrie din nou!!!!!
min. 27 1-0 milan!!!!!
sa deschizi scorul ii mai greu!!!!!

maldini
10th September 2006, 17:02
1-0 la pauza si trebuia sa fie 2-0 golul al doilea al lui PIPPO a fost anulat aiurea nu a fost off-side acolo :rosu: FORZA MILAN /hello /hello /hello

dardar_3
10th September 2006, 17:05
Meciul e acum pe CCTV 5 insa e in reluare...:(
A fost pana akum F1..:(...

Forza Milan!!!!

STEAUA-MANIA
10th September 2006, 17:09
Da si mie link..ca pe sarbi sunt stiri...:(

dardar_3
10th September 2006, 17:18
Downloadeaza COOLSTREAMING MEDIACENTER de pe un thread al lui :drak:.... e pe Serie A 2005/2006...Seria A live on internet...
Ai acolo la Web Sports si CCTV5...:ok:

Mario Di Lazi
10th September 2006, 17:21
Pe CCTV 5 e in reluare ... e minutul 12 din prima repriza acum.

dardar_3
10th September 2006, 17:24
Stiu insa in alta parte nu am gasit:(...:(...

unic_jul
10th September 2006, 17:26
am si eu o intrebare.pe posturile care vedeti voi meciurile din italia se dau si meciuri din spania???

Jerry20cm
10th September 2006, 17:37
gol oliveira, 2-0

milanezu
10th September 2006, 17:37
oliveira intra si inscrie!!!!!
min. 70 2-0!!!!!!

maldini
10th September 2006, 17:38
2-0 goooool OLIVEIRA /hello /hello O alta centrare perfecta marca Pirlo simpla formalitate ptr OLI :ok: FORZA MILAN :drak:

Na ca a inscris si Makinwa ...of Nesta :mda:

dardar_3
10th September 2006, 17:54
Golul lui Oliveira:
http://files.ww.com/files/20991.html...

MILAN-lazio 2-1(Pippo, Oliveira/Makinwa)
Forza Milan!!!!/OLE/

maldini
10th September 2006, 18:05
2-1 final BRAVO MILAN /hello /hello /hello

ps Drace du-te si vezi daca mai ai batiste dupa RIMINI-juve 1-1 ca o sa ai nevoie pentru 2-3 ani de SERIE B :evil: :happy

milanezu
10th September 2006, 18:06
am ajuns la -5.
se pare ca oliveira s-a miscat destul de bine.
ca de obicei trebuie sa suferim un pic.

YoNuTzz
10th September 2006, 18:09
MILAN dovedeste din nou k este o echipa mare...dupa dubla victorie cu Steaua Rosie Belgrad, debutam in noul sezon cu dreptul, iar revenirea noastra la + si apoi in fruntea clasamentului este doar o problema de timp /hello /hello

Forzza MILAN !

Leo_
10th September 2006, 19:13
Mania, de ce stersesi bre mesajul de mai sus? ca parca citisem ceva frumos in el :D ti-am zis eu ca gobbi sunt de treaba?! :D

ontopic: tot saracu' pippo sa va scape...

STEAUA-MANIA
10th September 2006, 19:23
Leo:aparentele inseala..nu mergea link-ul ala:(
Hai ca incepe la rimonta!:D

Ayrton
11th September 2006, 09:37
tot saracu' pippo sa va scape...

Pai si ce? Vreti sa va mai multumim inca o data ca ni l-ati dat?:drak:
Multumim!:D
Etapa viitoare urmeaza multumiri interistilor pt ca ni i-au dat pe Seedorf si Pirlo! :evil:

STEAUA-MANIA
11th September 2006, 10:30
"Dopo Sheva giuro solennemente che nessuno piu' dei big andrà via dal milan. sia i felici che gli infelici resteranno." GALLIANI.
GAZZETTA DELLO SPORT
Jegurile de la real iar o sa faca atmosfera cu KAKA...

Ayrton
11th September 2006, 10:35
Nicio sansa!
Kaka nu va pleca! Nici acum, nici in iarna, nici peste 5 ani!

Leo_
11th September 2006, 10:36
Pai si ce? Vreti sa va mai multumim inca o data ca ni l-ati dat?:drak:
Multumim!:D
cu placere :D vedeti voi cum ajuta Juve pe toti? si se zvonea ca Juve e cea ajutata :D

cocomic
11th September 2006, 11:01
mde... voi si caii vostri troiani :D:D

STEAUA-MANIA
11th September 2006, 21:38
Miercuri de la 21 45,Rai Uno transmite AC MILAN - Aek Atena....non stelistii se vor uita la meci,asta daca nu e codat:D Vizionare placuta!O sa fiu ocupat sa vad pe STEAUA IN CL! :yeah:

milanezu
11th September 2006, 22:18
eu ma voi uita alternativ.
oricum forza steaua si forza milan!!!!!

dardar_3
11th September 2006, 22:22
"Dopo Sheva giuro solennemente che nessuno piu' dei big andrà via dal milan. sia i felici che gli infelici resteranno." GALLIANI.
GAZZETTA DELLO SPORT
Jegurile de la real iar o sa faca atmosfera cu KAKA...

Kaka nu o sa plece de la Milan decat prin 2011 cand o sa ii expire contractul...:ok:

Insa atunci va fi prea tarziu pentru Real ca o sa fie legenda pentru Milan si o sa le inchida iarasi usa:drak:

Zebrone
11th September 2006, 22:46
mde... voi si caii vostri troiani :D:D

aici gresesti, daca era asa vi-l dadeam pe ibra sa va faca atmosfera in vestiar :D

dardar_3
11th September 2006, 23:01
aici gresesti, daca era asa vi-l dadeam pe ibra sa va faca atmosfera in vestiar :D

Prefer sa se intretina cu Mancini si compania:D:D:D...
A debut cu gol in Seria A pentru Inter... se poate numi una dintre surprizele primei etape:drak:...

Cat despre atmosfera il avem si noi pe Gattuso... insa el intretine atmosfera pe teren:drak:....

inter
11th September 2006, 23:06
aici gresesti, daca era asa vi-l dadeam pe ibra sa va faca atmosfera in vestiar :D

ce atmosfera facea vere? de restaurant chinezesc asortat cu ultimul tip de lcd ... basca telefoane marca Mutu in pozonar :D:D

la noi nu face .. ca are "libertate" ...:happy

IlMILAN
11th September 2006, 23:08
aici gresesti, daca era asa vi-l dadeam pe ibra sa va faca atmosfera in vestiar :D

mey vitamina...apreciem ce eforturi mari ati facut cu ibra...:D ..stii tu cum e vb aia? tara arde si Boum ...soung se ....piaptana :ras-plans:

dardar_3
11th September 2006, 23:10
ce atmosfera facea vere? de restaurant chinezesc asortat cu ultimul tip de lcd ... basca telefoane marca Mutu in pozonar :D:D

la noi nu face .. ca are "libertate" ...:happy

Stai sa prinda gustul deplasarilor:D:D:D... Sa vedeti cum il dati disparut...:ras-plans:

inter
11th September 2006, 23:12
ete ca acia te inseli ... dupa actiunile baietilor din CN... dupa meciul cu spaniolii aia "galbeni" ... au interzis la localuri de noapte ... si alte chestii asemanatoare ... sa stea sa bea acasa cat vor ei ..!

dardar_3
11th September 2006, 23:21
ete ca acia te inseli ... dupa actiunile baietilor din CN... dupa meciul cu spaniolii aia "galbeni" ... au interzis la localuri de noapte ... si alte chestii asemanatoare ... sa stea sa bea acasa cat vor ei ..!

Nu stii ca tot ce e interzis e mai palpitant:drak:...

Al Meazza mercoledì inizierà la Champions League e contro l'Aek Atene, dunque, spazio ancora alla coppia d'attacco titolare Inzaghi-Gilardino, anche se quasi certamente, vista la prima, Ancelotti punterà ancora sulla carta Oliveira in corso d'opera....(gazetta dello sport)

Se pare ca Gila mai are o sansa sa marcheze in Ch. League...

Forza Milan!:yeah:

Ayrton
12th September 2006, 09:52
Miercuri de la 21 45,Rai Uno transmite AC MILAN - Aek Atena....

Ma indoiesc ca nu vor coda transmisia, precum la Franta-Italia... :mda:

N-ar trebui sa avem probleme, grecii sunt prea slabi (chiar mai slabi decat Crvena Zvezda) sa poata face fata pe San Siro.

STEAUA-MANIA
12th September 2006, 13:49
Il presidente del Real Madrid non avrà Kakà nemmeno tra un anno. "Non penso proprio di andare via. Anzi, posso diventare un leader di questa squadra: mi piace prendermi responsabilità sempre maggiori". Così il bambino d'oro a Milan Channel. (Tuttosport)
Ar face bine sa nu-l vanda si pe KAKA..altfel,cred ca tifosi milanisti il impaiaza pe galliani:D
Kaka are marcate 42 de goluri pt AC MILAN!:D are numai 24 de ani...La o medie de 20 de goluri pe sezon in toate competitiile... deci,il poate depasi pe SHEVA si pe Nordahl:D Doamne ajuta!:D

diablo20
12th September 2006, 14:21
mania, eu nu stiu ce fel de matematica ai facut tu la scoala dar eu stiu ca, 42 (goluri): 3 (sezoane de cand e la milan 2003-2004, 2004-2005 si 2005-2006) da 14 si nicidecum 20!!!! in ceea ce priveste in a-l depasi pe sheva la nr de goluri poate doar in vise :D:D

STEAUA-MANIA
12th September 2006, 15:51
diablo:pai astea au fost sezoane de acomodare!:D In plus,camp italian are cu 4 etape mai mult!:D Ca sa nu zic ca in CL,MILAN va juca cel putin 10 meciuri! :yeah: SHEVA nu e departe...174:P :D Keep the faith!:cool:

inter
12th September 2006, 17:23
ca tot il pomeniti .. si el va pomeneste :ras-plans: :ras-plans:

http://www.corriere.it/Fotogallery/Tagliate/2006/09_Settembre/12/uefa/05.jpg

STEAUA-MANIA
12th September 2006, 17:26
Intere...n-aveti voi atatea titluri de campioana,cate goluri v-a dat SHEVA...:yeah: :happy :happy :happy Cand l-au vandut la chelsea,cei de la inter au dat o pizza party. :happy

tafu
12th September 2006, 20:12
Intere...n-aveti voi atatea titluri de campioana,cate goluri v-a dat SHEVA...:yeah: :happy :happy :happy Cand l-au vandut la chelsea,cei de la inter au dat o pizza party. :happy

asta-i tare , pizza party :D , bine ca nu au dat petrecere in pijama

milanezu
12th September 2006, 21:07
who cares about sheva.
it's history now for milan.

dardar_3
12th September 2006, 21:09
who cares about sheva.
it's history now for milan.

Right...:D...
Il avem pe Oliveira acum...:drak:...

STEAUA-MANIA
12th September 2006, 21:37
Totusi...sa nu profanam numele lui SHEVA..oliveira in 3 vieti nu va ajunge la degetul mic al lui SHEVA!:D

milanezu
12th September 2006, 21:44
i dont care about the past.
so save me with that player.
life goes on!!!!!

Mario Di Lazi
13th September 2006, 10:35
Oliveira in 3 vieti nu va ajunge la degetul mic al lui SHEVA!:D
Cine ma ? Fratele lui Ronaldinho ? :D Oliveira mai are de lucru pana sa ajunga linga Sevcenko, dar nu e departe ...

dardar_3
13th September 2006, 13:37
Le probabili formazioni

Milan: Dida, Cafu, Nesta (Simic), Maldini, Favalli, Gattuso, Brocchi, Seedorf, Kakà (Gourcuff), Inzaghi, Oliveira.
All. Ancelotti

Aek Atene: Sorrentino; Pautasso, Cirillo, Dellas, Lagos; Emerson, Ivic; Lakis, Lyberopoulos, Julio Cezar; Delibasic.
All. Serra Ferrer

BoboCosta
13th September 2006, 14:21
Vedeti k am bagat un milion pe voi.....mai am milan si man u.Poa imi faceti vreo surpriza si ma lasati cu o gaura de 5 milioane

dardar_3
13th September 2006, 14:31
Vedeti k am bagat un milion pe voi.....mai am milan si man u.Poa imi faceti vreo surpriza si ma lasati cu o gaura de 5 milioane

Strangeti bani pentru Scudetto nr.15:ras-plans:...
Oricum ManUtd face egal cu Celtic... mai bine puneai aseara pe Sporting...:drak:...

Al Dracu
13th September 2006, 14:46
Am un prieten care trebuia sa cistige 500 si ceva de euro aseara la pariuri! Ghinion ca dupa 6 rezultate exacte al 7-lea s-a nimerit sa fie Sporting-Inter X2! :ras-plans:

cocomic
13th September 2006, 15:05
Totusi...sa nu profanam numele lui SHEVA..oliveira in 3 vieti nu va ajunge la degetul mic al lui SHEVA!:D

ce sa nu profanam?... nici nu-i mai pronunt numele gunoiului... shitchenko, shevaffanculo sau cum mai vrei sa-i zici...

un jucator care putea deveni cel mai bun marcator al clubului dar a preferat sa plece pentru bani ca un mercenar nu merita nici un scuipat...

toata suflarea milanista il uraste acum, tocmai pentru ca l-au iubit foarte mult... a facut multe, dar acum ADIO!... ii uram sa aiba succes la noul club de care s-a atasat "atat de repede" dupa cum a tratat tifosii milanisti in aceasta vara, cu tot teatrul de a merge in 'Curva' in ultima etapa...

eu personal ii doresc ca de fiecare data cand inscrie el chelsea sa ia bataie (ceea ce pana acum s-a intamplat de fiecare data, daca nu ma insel)

:jerk: :jerk: :jerk:

STEAUA-MANIA
13th September 2006, 15:44
coco:SHEVA a plecat pt ca nevasta i-a cerut...crezi ca era asa fraier sa plece,cand ii mai lipseau 40 de goluri sa devina jucatorul cu cele mai multe goluri inscrise pt AC MILAN!Crezi ca SHEVA a plecat pt bani?Hahaha,pai,ce,SHEVA e vre-un fomist gen simic sau brocchi?:happy La SHEVA nu a fost o problema de bani,ci "una scelta di vita"...are copil mic,iti dai seama i-a zis nevasta.."amore,si va a Londra":headbang: cine isi risca familia,mai ales care un copil mic..iti dai seama ce copilarie are copilul care-si vede tatal doar according to schedule...personal,cred in lacrimile din peluza:ok: a realizat cat de iubit a fost de MILANISTI:yeah: Stia ca decizia e luata si nu poate sa o schimbe..
Nu toti MILANISTII il urasc pe SHEVA.. I dont :cool: trebuie sa ramanem cu amintirea celor 174 goluri marcate pt :drak:
Dupa parerea mea,fotbalul englez nu e "facut" pt SHEVA..nu se va obisnuit cu PL..Se vede si in prestatiile sale de pana acu..Tot ceea ce reprezinta orasul MILANO,si anume:MILAN,orasul,la dolce vita italiana erau "facute" pt SHEVA..:headbang:
il fenomeno lascialo' la QUI C'E SHEVA! /OLE/

cocomic
13th September 2006, 16:08
nu a fost fraier sa plece, a fost o jigodie si de aia a plecat... chestiile cu nevasta sunt barbi la care numai cei carora fratii le spun tata pot pune botul... nevasta-sa a trait bine-mersi in ultimii 6 ani in Milano, a fost combinata cu Pierslivio Berlusconi... chiar crezi ca i-ar fi fost greu sa mai stea inca 3?... chiar crezi ca nu exista scoli in limba engleza in Milano?... :jerk:... shitchenko a plecat pentru bani, i s-a invartit capul dupa euroii lui abramovich...

P.S. nu-mi zi ca si dupa ce s-a apucat de pupat curul si tricoul desenatilor de la chelsea la primul gol marcat crezi ca a plecat pentru nevasta-sa... :jerk:

ιт ∂ι∂и’т тαкє нιм ℓσиg тσ gяσω fσи∂ σf нιѕ иєω συтfιт...
http://img113.imageshack.us/img113/6886/faggot3us5.jpg

o fi facut destule pentru Milan, dar prin modul in care a plecat a injumatatit totul... putea fi cel mai bun, a ramas un simplu jucator care s-a dus... acum este ISTORIE... si pun pariu ca noi ne vom obisnui mult mai repede fara el decat el fara Milan!... sa-i fie rasplatit gestul cu ce am scris in postul de mai sus, iar din banii castigati sa-si cumpere lumanari...

P.S.2. tu nu esti milanist, daca nu simti nimic... sa te vad pe tine daca te paraseste nevasta dupa 7 ani pentru unul cu mai multi bani, dar totusi iti zice ca ea te-a iubit, ii e greu sa plece dar o face pentru ca s-a saturat sa se uite la bulgari la tv si vrea sa se uite la unguri... poate asa o sa intelegi :jerk:

Ayrton
13th September 2006, 16:14
S-au mai vazut cazuri de jucatori ce nu s-au adaptat la fotbalul din Anglia...
Poate il vedem cum se intoarce spasit pe San Siro si cere iertare... :evil:

cocomic
13th September 2006, 16:19
In Milano sper sa ajunga doar la inter sau doar intr-un sicriu... nu i-a placut sa castige, poate vrea atunci sa simta si gustul infrangerilor pe langa gustul licorii din... paharul lui abramovich.... :jerk:

milanezu
13th September 2006, 16:23
nu inteleg ce tot vorbiti de un ex.
acuma inteleg ca nu a venit o vedeta in locul lui dar mai lasati-ma cu chelski boy.
mai bine sa ne vedem de prezent nu de trecut!!!!!!!
inca mai avem atacanti in echipa.
milan milan sempre con te!!!!!!!!!

cocomic
13th September 2006, 16:33
exact. si tine minte cand iti spun ca oliveira e mai "vedeta" decat multi altii care ar fi putut veni...

Forza Milan!

STEAUA-MANIA
13th September 2006, 16:49
nu a fost fraier sa plece, a fost o jigodie si de aia a plecat... chestiile cu nevasta sunt barbi la care numai cei carora fratii le spun tata pot pune botul... nevasta-sa a trait bine-mersi in ultimii 6 ani in Milano, a fost combinata cu Pierslivio Berlusconi... chiar crezi ca i-ar fi fost greu sa mai stea inca 3?... chiar crezi ca nu exista scoli in limba engleza in Milano?... :jerk:... shitchenko a plecat pentru bani, i s-a invartit capul dupa euroii lui abramovich...

P.S. nu-mi zi ca si dupa ce s-a apucat de pupat curul si tricoul desenatilor de la chelsea la primul gol marcat crezi ca a plecat pentru nevasta-sa... :jerk:


o fi facut destule pentru Milan, dar prin modul in care a plecat a injumatatit totul... putea fi cel mai bun, a ramas un simplu jucator care s-a dus... acum este ISTORIE... si pun pariu ca noi ne vom obisnui mult mai repede fara el decat el fara Milan!... sa-i fie rasplatit gestul cu ce am scris in postul de mai sus, iar din banii castigati sa-si cumpere lumanari...

P.S.2. tu nu esti milanist, daca nu simti nimic... sa te vad pe tine daca te paraseste nevasta dupa 7 ani pentru unul cu mai multi bani, dar totusi iti zice ca ea te-a iubit, ii e greu sa plece dar o face pentru ca s-a saturat sa se uite la bulgari la tv si vrea sa se uite la unguri... poate asa o sa intelegi :jerk:
Da,desigur,a plecat pt bani..precis,cum le stii tu pe toate..Scuza cu limba engleza a fost o mascare,ce ai vrut sa zica "am plecat pt ca mi-a cerut nevasta sa plecam la londra!"?!
Vad ca esti luat de entuziasm,insa suntem persoane rationale..cel putin eu sunt..te rog termin cu shevashit,ai o atitudine demna de un copil mic care plange pt ca nu i-a fost cumparata jucaria dorita..si eu as putea sa te gratulez cu "cucumic":D
A plecat SHEVA..ce vrei sa fac?Sa fac voodoo pe capul lui,sa-l blestem toata viata?Prefer sa raman cu amintirea celor 174 goluri marcate pt AC MILAN...
Apropo,s-ar putea sa vina dintosu',apoi sa vad cum o sa il primiti pe dintos,cei care-s mari moralisti si arunca cu rahat in SHEVA..sper ca esti o persoana consecventa si il vei gratula cu ronaldinshit...doar e un nenorocit de mercenar si vine la MILAN doar pt bani...hua hua hua!
Ai dreptate,eu nu sunt MILANIST:ok:
Am fost pe San Siro,am fost in vestiarele din San Siro,bine,recunosc,am fost sa vad pe inter...sper ca anul asta sa ma duc si la un meci pe San Siro.Sa vad pe inter..clar..
Il fenomeno lascialo la,qui C'E SHEVA! :yeah:

dardar_3
13th September 2006, 17:38
Shevchenko a fost si va ramane un idol pentru tifosi milanezi...

Uite cateva argumente:
1.174goluri
2.Uefa Ch. League(Penalty decisiv cu Juve)
3.Scudetto
4.Supercupa Europei(singurul gol cu Fc Porto)
5.Balonul de Aur
6. 7ani magici pentru numarul '7'...

Practic Shevchenko a castigat aproape toate trofeele care puteau fi castigate(mai putin Cupa Intercontinentala)...
Povestea cu decizia nevestii lu Sheva cu plecarea la Londra e de fatada...

Chelsea il vroia pe Sheva cu vreo 2-3 ani in urma... Berlusconii nu a vrut sa il vanda desi Abramovic era in stare sa dea orice pentru al achizitiona...

Shevchenko are 29 de ani... Milanul a incasat 56mil pe un jucator de 29 de ani...

Inteleg frustrarea lui cocomic insa 7ani pe care i-a petrecut Sheva la Milan nu pot fi stersi cu buretele...:ok: ... Oricum Sheva nu a plecat la Inter, Lazio, Roma sau Juve...asa cum a facut Figo parasind Barca pentru Real...

Si eu am fost dezamagit ca a plecat ukraineanul insa pentru mine va ramane un mare jucator...As vrea din toata inima sa picam cu chelski in optimi si iti garantez ca va fi primit cum se cuvine Sheva pe San Siro...

A nu se comfunda legenda(cum e Maldini, cum a fost Franco Baresi)...
Sheva daca ramanea in continuare devenea legenda... insa a preferat sa fie un idol...:ok:

Forza Milan!

milanezu
13th September 2006, 18:24
shevcheko is the past!!!!!!
forget about that player!!!!!!
its not 1999 or 2000 or 2001 or 2002 or 2003 or 2004 or 2005!!!!!!
its 2006.
milan nu sta intr-un jucator!!!!!
a luat o decizie dar eu nu o respect!!!!!

dardar_3
13th September 2006, 20:42
shevcheko is the past!!!!!!
forget about that player!!!!!!
its not 1999 or 2000 or 2001 or 2002 or 2003 or 2004 or 2005!!!!!!
its 2006.
milan nu sta intr-un jucator!!!!!
a luat o decizie dar eu nu o respect!!!!!

Intr-adevar Milan nu sta in Sheva si Sheva nu reprezinta Milan, in schimb ma deranjeaza profanarea lui Sheva...:ok:...

Sa vedem in seara asta daca Oliveira va confirma numarul 7...
Milan/OLE/

inter
13th September 2006, 21:26
Oliveira sa confirme nr.7? prin ce ? printr-un gol? :D:D
poate prin minim 50! :D

milanezu
13th September 2006, 21:42
nu vedem meciu lui milan ca ii codat.
asa ca adio meci la tv!!!!!

inter
13th September 2006, 21:46
asta e ... cand v-am rugat impreuna cu Al dracu (fara emoticoane) .. ne-ati ignorat ... acum asta e ... "pazienza" vb. ... broscarului! :D

milanezu
13th September 2006, 22:08
inzaghi da man!!!!!
1-0 min 17.

inter
13th September 2006, 22:09
:D:D si ziceai ca nu-l vezi ... mde, verishor ... nu ca cocomic si ilmilan care rumega steagurile de emotie :D:D

milanezu
13th September 2006, 22:14
nu il vad da scrie pe eurosport.

milanezu
13th September 2006, 22:31
2-0 gourcuff.
a new star is born!!!!

milanezu
13th September 2006, 23:28
pipo obtine penalty si kaka inscrie!!!!!
3-0 in min 77!!!!!!
oricum jucam cu adversari slabi.

dardar_3
14th September 2006, 00:41
Milan-Aek 3-0

Drumul incepe cu Atena si se va termina cu Atena...

Milan /OLE/

Ayrton
14th September 2006, 09:27
Rezultat frumos, dar ma bucur mai ales pentru ca asa apare si mai evidenta diferenta dintre noi si verisori... desi am jucat cu echipe aproximativ de acelasi calibru, rezultatele spun totul. Inter mai are doar scuza ca n-au jucat acasa, ca sa poata arunca cu torte in portarul advers, doar-doar vor bate si ei pe cineva... la propriu! :D

cocomic
14th September 2006, 09:37
:D:D si ziceai ca nu-l vezi ... mde, verishor ... nu ca cocomic si ilmilan care rumega steagurile de emotie :D:D

ei na, le-am rumegat... ne-am uitat la meci relaxati, ca doar suntem Milan, nu inter, sa dam chix cu tot felul de echipe si sa trebuiasca sa interceptam jumatate de serie A sa luam campionatul :D

p.s. apropo, ce tarife de roaming ati negociat?... ca pentru champions league, pe langa Italia mai trebuie sa ascultati telefoanele din Spania, Anglia si Germania :D:D:D

cocomic
14th September 2006, 10:20
Shevchenko a fost si va ramane un idol pentru tifosi milanezi...

Uite cateva argumente:
1.174goluri
2.Uefa Ch. League(Penalty decisiv cu Juve)
3.Scudetto
4.Supercupa Europei(singurul gol cu Fc Porto)
5.Balonul de Aur
6. 7ani magici pentru numarul '7'...

Practic Shevchenko a castigat aproape toate trofeele care puteau fi castigate(mai putin Cupa Intercontinentala)...
Povestea cu decizia nevestii lu Sheva cu plecarea la Londra e de fatada...

Chelsea il vroia pe Sheva cu vreo 2-3 ani in urma... Berlusconii nu a vrut sa il vanda desi Abramovic era in stare sa dea orice pentru al achizitiona...

Shevchenko are 29 de ani... Milanul a incasat 56mil pe un jucator de 29 de ani...

Inteleg frustrarea lui cocomic insa 7ani pe care i-a petrecut Sheva la Milan nu pot fi stersi cu buretele...:ok: ... Oricum Sheva nu a plecat la Inter, Lazio, Roma sau Juve...asa cum a facut Figo parasind Barca pentru Real...

Si eu am fost dezamagit ca a plecat ukraineanul insa pentru mine va ramane un mare jucator...As vrea din toata inima sa picam cu chelski in optimi si iti garantez ca va fi primit cum se cuvine Sheva pe San Siro...

A nu se comfunda legenda(cum e Maldini, cum a fost Franco Baresi)...
Sheva daca ramanea in continuare devenea legenda... insa a preferat sa fie un idol...:ok:

Forza Milan!

jucator mare, om mic. putea deveni legenda, a preferat sa fie gunoi.
hai ca n-am chef sa demonstrez nimic nimanui. lingeti-l in continuare pe ucrainean cat vreti si fiti milanisti in felul vostru. ciudat insa cum asa mari milanisti nu tin minte ca cu 2 saptamani inainte de a zice ca pleaca a tinuit conferinta de presa in care a zis: "vad ca ziarele ma dau transferat la chelsea, eu m-am saturat sa tot spun ca nu plec. foarte bine insa, daca se scrie atat poate vine galliani si imi propune o prelungire de contract".

niciodata nu s-a gandit la bani, nu? :jerk: cum puteti sa respectati un jucator care dupa 7 ani la o echipa merge la alta iar la primul gol se apuca de pupat tricouri... lipsea doar sa declara ca ibrahimovic cum ca ar tine cu chelsea de mic, si era tacamul stelisto-dinamovisto-rapidist complet.

whatever, desenatul ramane un fost jucator si cu asta basta. idol, legenda sau chiar caracter sunt cuvinte pe care eu nu i le voi alatura.

BoboCosta
14th September 2006, 12:32
Rezultat frumos, dar ma bucur mai ales pentru ca asa apare si mai evidenta diferenta dintre noi si verisori... desi am jucat cu echipe aproximativ de acelasi calibru, rezultatele spun totul. Inter mai are doar scuza ca n-au jucat acasa, ca sa poata arunca cu torte in portarul advers, doar-doar vor bate si ei pe cineva... la propriu! :D

Hai ma Ayrton te credeam baiat destept....cum poti u sa compari aek care acum 2 ani era in pragul falimentului cu sporting care e o echipa de traditie?

diablo20
14th September 2006, 13:50
nu e bine ce se intampla acuma la voi, ma refer la francezul asta care va fi un jucator extraordinar, ca va strica media de varsta, asaca poate il vindeti!!!

Al Dracu
14th September 2006, 14:28
suntem Milan, nu inter, sa dam chix cu tot felul de echipe si sa trebuiasca sa interceptam jumatate de serie A sa luam campionatul :D
Ai ridicat o mare problema! Cu Juve in B anul asta cine o sa le cistige campionatul interistilor? :ras-plans:

Mah, acum pe bune, o faza adevarata! Niste tipi din Spania, s-au uitat la Sporting-Inter si au ramas surprinsi sa vada scudetto pe tricourile tristilor! Auzi ce au intrebat? Cica, pai scudetto nu era un logo pe tricourile lui Juventus? :ras-plans: Ca ei erau convinsi ca asa era, vazindu-l tot timpul acolo! :D

Mario Di Lazi
14th September 2006, 14:40
Mah, acum pe bune, o faza adevarata! Niste tipi din Spania, s-au uitat la Sporting-Inter si au ramas surprinsi sa vada scudetto pe tricourile tristilor! Auzi ce au intrebat? Cica, pai scudetto nu era un logo pe tricourile lui Juventus? :ras-plans: Ca ei erau convinsi ca asa era, vazindu-l tot timpul acolo! :D

Acum vreo 4-5 ani trebuie sa se obisnuiasca si fara ... :P

BoboCosta
14th September 2006, 14:41
Hmmmm m'ai atatat......in polonia e un scandal cat casa(ceva de genu cum a fost in italia) iar Dan Petrescu a declarat in gazeta sau proSport k echipa lui a fost un fel de Inter Milano.Si cu asta a pus punctul pe I :P......mai pomenesti acum de scudetto pe tricourile voastre?

cocomic
14th September 2006, 15:18
Hmmmm m'ai atatat......in polonia e un scandal cat casa(ceva de genu cum a fost in italia) iar Dan Petrescu a declarat in gazeta sau proSport k echipa lui a fost un fel de Inter Milano.Si cu asta a pus punctul pe I :P

cum adica un fel de Inter?... adica nici ei n-au mai castigat nimic de 17 ani pe teren, sunt favoriti pana cad primele frunze din copaci, si au fost in spatele interceptarilor din polonia ascuzand chestiile care-i bagau si pe ei in kkt pentru ca actionarul de la firma de telefonie e in consiliul de administratie al clubului?...

sau la ce anume te-ai referit, ca nu inteleg!? :D:D

BoboCosta
14th September 2006, 18:36
Nop.....la faptul k arbitrii au facut totul k Legia sa iasa campioana la asta m'am referit.Acum intelegi verisorule?

dardar_3
14th September 2006, 20:54
Nop.....la faptul k arbitrii au facut totul k Legia sa iasa campioana la asta m'am referit.Acum intelegi verisorule?

Intelegem noi ceva dar oare asa o fi?...sau ca in cazul lui Inter...:ras-plans:...
Cred ca va era frica si de turul preliminar al Ch. League... La cum a jucat cu Sporting nici Uefa nu merita:drak:...

Milan-Aek
Gourcuff, c'est magnifique
Il giovane talento francese del Milan frena gli entusiasmi dopo la splendida esibizione contro l'Aek: "Spero proprio di giocare ancora e di avere altre opportunità per mettermi in mostra"(gazetta dello sport)
http://www.gazzetta.it/Hermes%20Foto/2006/09/14/0J5JQXQF--280x190.jpg

STEAUA-MANIA
14th September 2006, 22:09
Pasa de gol la golul 2 a fost data de ...KAKA. Gourcuff si KAKA seamana leit...:evil: frantuzinul asta e un jucator de viitor!:ok:

cocomic
15th September 2006, 18:58
Nop.....la faptul k arbitrii au facut totul k Legia sa iasa campioana la asta m'am referit.Acum intelegi verisorule?

tot nu inteleg :drak:... as fi inteles si as fi comparat echipa lui petrescu cu interul daca politia, telecomunicatiile, procuratorii, judecatorii, serviciul de pasapoarte precum si uniunea producatorilor de scutere din polonia ar fi facut totul ca wisla sa iasa campioana, si, cel mai important, n-ar fi reusit... :D:D:D

lily_ac_milan
15th September 2006, 21:12
Gourcuff a zis ca lui i se pare ca seamana mai mult cu Zidane decat cu Kaka, din punct de vedere al stilului de joc. Oricum, bun tanarul, bun de tot :D.

dardar_3
16th September 2006, 13:47
Noel Gallagher, the Oasis guitar player, has said he was willing to offer Paolo Maldini 11,5 million euros to see him play with the shirt of his favorite team, Manchester City, come next season.

However, when he found out that Maldini took it seriously and actually considered accepting the offer, Gallagher took it back and said he only made that proposal while drunk at a party.(goal.com)

Maldini nu va pleca de la Milan nici pentru toti banii lui Abramovic...
Cu siguranta pe viitor va fi noul antrenor...:drak:...

milanezu
17th September 2006, 02:23
asta ii ceva farsa buna pentru ca maldini nici nu stie cine este noel gallagher.

Sasuke Uchiha
17th September 2006, 03:48
atunci nu stie ce e muzica buna ! :drak:

STEAUA-MANIA
17th September 2006, 15:14
Goluri marcate de puppo.
http://www.youtube.com/watch?v=H5-1Q2ozzR8&NR
Mama,ce mai minte puppo...
http://www.youtube.com/watch?v=PPi1Vr-kz5Y
In questo mondo di mercenari...c'e ancora gente come KAKA che non tradiscono MAI!

milanezu
17th September 2006, 22:11
gol inscris superb de seedorf.
min 25 0-1.
bravo.

maldini
17th September 2006, 23:20
Parma - MILAN 0-2 gol Seedorf in min 25 si KAKA in min 86 si uite ca au mai ramas doar 6 puncte intre noi si verisori care etapa urmatoare joaca la ROMA cu AS ROMA care este pe val :drak: Noi jucam pe San Siro cu Ascoli :evil: ...Si uite cum ORACOLUL GALLIANI incepe sa aiba dreptate cand spunea la inceputul campionatului ca pana la sfarsitul turului vom recupera cele 8 puncte si vom fi pe primul loc :D FORZA MILAN /hello /hello

milanezu
17th September 2006, 23:24
gol kaka!!!!!
min 85 kaka obtine pen si inscrie!!!!!!
-2.

dardar_3
17th September 2006, 23:31
Parma-Milan 0-2
Seedorf si Kaka.../OLE/

YoNuTzz
18th September 2006, 00:04
Bravo Milan /hello /hello /hello
Avem un start excelent de sezon, si nimeni nu poate sa contrazica acest lucru :drak:
Iata dovada :
Milan - castigatoarea trofeului TIM
Milan - Steaua Rosie = 1-0
Steaua Rosie - Milan = 1-2
Milan - Lazio = 2-1
Milan - AEK = 3-0
Parma - Milan = 0-2 /hello

Nush de ce, dar presimt k etapa viitoare in Seria A, distantza dintre noi si verishori va deveni de la 6 la 4 sau la 3 chiar

Forza MILAN ! :drak:

STEAUA-MANIA
18th September 2006, 11:38
Are careva rezumatul meciului cu parma?Parca si vad ca KAKA a executat tot in dreapta portarului...:D sper sa mai schimbe partea,ca incep portarii sa se "prinda"...

IlMILAN
18th September 2006, 12:22
http://www.acmilanclub.com/site/modules.php?name=Downloads&d_op=getit&lid=1721
Right Click and Save

cocomic
18th September 2006, 17:02
GUNOIUL LOVESTE DIN NOU.... :headbang:

Chelsea: i Blues saranno l'ultimo club di Sheva

Andry Shevchenko sembra essere molto felice del suo trasferimento al Chelsea. Il fuoriclasse ucraino ha dichiarato di voler concludere la sua carriera al club di Roman Abramovich. Queste le parole di Sheva: "Qui sono felice, mi piace l'ambiente di Londra e la squadra. Mi piacciono gli inglesi perchè sono gente onesta. Il Chelsea sarà il mio ultimo club. C'è sempre un obiettivo nella vita e per questo sono venuto in Inghilterra".

:jerk: :jerk: :jerk: :mda:

cat poate fi de penibil, mi-a stricat toata ziua... sper sa-i rupa piciorul careva pe acolo, sa-i fie indeplinita dorinta: chelsea ultimul club... e fericit?... vedea-i-as zambetul gol si ochii sticlosi si reci...

STEAUA-MANIA
18th September 2006, 17:41
Vede-l-as inapoi la AC MILAN!:D
Coco inca nu ai trecut peste momentul sau mai degraba monumentul SHEVA?:D Daca nu te intereseaza,de ce mai postezi..tinand cont ca nu mai e jucator al lui MILAN:(as zice ca esti offtopic:D:D
IlMilan ms pt link..cam multi "allah"dar dau mute!:D

inter
18th September 2006, 23:00
mare jucator SHEVA asta :D:D .. stie sa "aprecieze" ! :D:D

diablo20
18th September 2006, 23:26
i-o fi fost pofta dupa reclama aia de la Kreskova si s-a dus la londra dupa rus, sa-l convinga sa joace el rolul mosului'!!!

dardar_3
18th September 2006, 23:44
i-o fi fost pofta dupa reclama aia de la Kreskova si s-a dus la londra dupa rus, sa-l convinga sa joace el rolul mosului'!!!

Lasand gluma la o parte Milanul se descurca si fara Sheva...;)
Un bilant al ultimelor meciuri:
Trofeul Tim:drak:: Milan-Inter 2-1
Milan-Juve 3-1

Milan-Crevna Zvezda 1-0
Crevna Zvezda-Milan 1-2
Milan-Lazio 2-1
Milan-AEK Atena 3-0
Parma-Milan 0-2

Sheva nu mai e la Milan si totusi Milan castiga:drak:... Oare de ce?...Milan nu sta in Sheva si s-a dovedit ca nici Sheva nu reprezinta Milanul...:ciocan:

Milan/OLE/

diablo20
18th September 2006, 23:51
acuma e abia inceputul sezonului, mai incolo si in meciurile importante se va vedea cat de bine va descurcati fara el!!!

Leo_
19th September 2006, 10:59
despre cine vorbiti voi aici? despre cel care a ratat penaltiul decisiv cu Liverpool? :drak: e mai bun Pippo de 10 ori decat el :P

Mario Di Lazi
19th September 2006, 11:40
Pippo este mai bun decat Seva ? Nu cred ... Si Marica este mai bun decat Seva ... :D

BoboCosta
19th September 2006, 12:50
Totusi.....haideti sa nu exageram.Vreti nu vreti sau vreau nu vreau(k doar a jucat la verisori) e un atacant de mare clasa

maldini
19th September 2006, 13:08
Corect Bobo ...de mare clasa care a castigat totul la MILAN ...Champions League , Supercupa Europei , Balonul de Aur , Scudeto ...Sa-l vad la chelski daca mai este in stare sa castige ceva in afara de campionatul Angliei :drak: Hotul ala sovietic de abramovich s-a cam parlit ...Are 30 de ani si a dat cei mai buni 7 ani MILANULUI :evil:

STEAUA-MANIA
19th September 2006, 14:07
Bine,adevaru-i ca si Budan de la parma e mai tare decat SHEVA. :yeah:

BoboCosta
19th September 2006, 14:09
Si cu asta End of story =))

dardar_3
19th September 2006, 15:34
despre cine vorbiti voi aici? despre cel care a ratat penaltiul decisiv cu Liverpool? :drak: e mai bun Pippo de 10 ori decat el :P

Despre cel care a dat penalty-ul decisiv la Manchester...:drak:


Corect Bobo ...de mare clasa care a castigat totul la MILAN ...Champions League , Supercupa Europei , Balonul de Aur , Scudeto ...Sa-l vad la chelski daca mai este in stare sa castige ceva in afara de campionatul Angliei :drak: Hotul ala sovietic de abramovich s-a cam parlit ...Are 30 de ani si a dat cei mai buni 7 ani MILANULUI :evil:

Inafara de Cupa Intercontinentala...am pierdut cu Boca gratie executiei magice a lui Costacurta:ras-plans:

PS: Sper ca Pippo sa fie mai bun insa ma indoiesc...:ok:

diablo20
19th September 2006, 15:40
gilardino nu va putea fi folosit in urmatoarele 2 etape, cu ascoli si livorno, urmand a reintra in CL cu lille.

Allarme in attacco per Ancelotti in casa Milan: per via della ferita alla testa con 4 punti di sutura, Gilardino non ci sarà nelle due gare di campionato con Ascoli e Livorno. Il rientro è previsto in Champions League contro i francesi del Lille.
(Corriere dello Sport)

STEAUA-MANIA
20th September 2006, 11:36
Pt cei care sunt suporteri AC MILAN! :yeah:
Accesati acest site http://www.acmilan.com/InfoPage.aspx?id=26419
Eu mi l-am instalat..
Vuoi ricevere in tempo reale sul tuo PC news, foto inedite e filmati esclusivi della tua squadra del cuore? mira-m-as sa imi dea gratis,filmulete cu MILAN:)

Installa Milan Alerts!

Gratuito, facile da installare e sicuro, il sistema ti consente di rimanere informato sull’universo rossonero sia quando sei on line sia quando non lo sei, per vivere fino in fondo l’emozione Milan!
Milan Alerts è molto semplice: quando sarà pubblicata una nuova news, comparirà automaticamente sul tuo PC una finestra come quella che vedi qui accanto su cui poter leggere l’informazione, vedere il filmato o la foto e partecipare a sondaggi e giochi.

off-topic:Meciul momentului în Italia, cel care opune liderul la zi, AS Roma, trupei lui Roberto Mancini, va putea fi vizionat si în România, la ora 22:00, la televiziunea de pe Calea Victoriei. Sa fie de bun augur!

Prosport si B1 TV reiau de astazi seria colaborarilor la transmisiile celui mai spectaculos campionat al Europei, Serie A.

Derby-ul Roma - Inter inaugureaza acest sezon de “Il Calcio”, negocierile pentru achizitionarea drepturilor TV fiind finalizate abia înaintea etapei a treia. In continuare, meciurile vor fi comentate de doi dintre redactorii Prosport. Sorin Dumitrescu, unul dintre cei mai experimentati jurnalisti si specialistul incontestabil în probleme de fotbal italian, si Vlad Economu, fin cunoscator al segmentului extern al sportului-rege, responsabil cu statistica “Il Calcio”. Reprezentantul B1 TV este Razvan Danescu, o voce inconfundabila pentru telespectatorii postului din Calea Victoriei. Interesant de stiut ca transmisiile meciurilor din Serie A ocupa alaturi de emisiunile “Nasul” si “Sase vine presa” un loc fruntas în topul ratingului pentru aceasta statie TV.

Asadar, de astazi, Prosport si B1TV va invita la un regal fotbalistic plin de suspans si de partide una mai atractiva decât alta.
prosport.ro
Meciul e de la 21:30,deci,transmisia e decalata cu 30 de minute....decat nimic..

dardar_3
21st September 2006, 01:41
Milan - Ascoli 1-0
Se pare ca echipa lui Ancelloti merge ceas:drak:...
Chiar daca meciul cu Ascoli a fost mai greu datorita lui Janku am reusit sa trecem pe "plus".../OLE/

STEAUA-MANIA
21st September 2006, 02:13
http://www.fanatik.ro/fotbal_extern_sectiune_4/articol_8880/vezi_golul_marcat_de_jankulovski.html
gol janku 1-0 vs ascoli.

dardar_3
23rd September 2006, 18:35
Livorno-Milan ora 19: http://www.myp2p.eu/Matches/Match5.htm

Formatiile oficiale:
LIVORNO: Amelia; Grandoni, Rezaei, Galante; Balleri, Morrone, Passoni, A.Filippini, Pfertzel; Vigiani, C.Lucarelli

MILAN: Dida; Bonera, Nesta, Maldini, Favalli; Gattuso, Ambrosini, Seedorf; Kakà; Inzaghi, Ricardo Oliveira

STEAUA-MANIA
23rd September 2006, 18:55
dardar bine mai,dar pe ce dau click:D

dardar_3
23rd September 2006, 21:06
Livorno-Milan 0-0 Penalty refuzat in min 90. la Oliveira:no::no::no:

milanezu
23rd September 2006, 21:20
lasa ca si livorno au avut o bara.
rezultat corect.
nici milan nu a jucat prea bine.

Al Dracu
23rd September 2006, 21:44
Nu va mai agitati! Dupa dezvaluirile din ultmele zile s-ar putea sa fie anulate campionatele! :D Pentru detalii adresati-va onestilor! Stiu ei ceva despre niste facturi! :ras-plans:

Mario Di Lazi
23rd September 2006, 21:48
Eu acum am vazut acest rezultat ... surprinzator ... NU ?

dardar_3
23rd September 2006, 22:21
Nu va mai agitati! Dupa dezvaluirile din ultmele zile s-ar putea sa fie anulate campionatele! :D Pentru detalii adresati-va onestilor! Stiu ei ceva despre niste facturi! :ras-plans:

La ceea ce m-am asteptat s-a intamplat... Sa vad pe unde mai scot camesile verishori:drak::no:...

Cat despre arbitrajul din meciul cu Milan nu ma agit prea tare ca mai trebuiesc sa existe si "greseli" de arbitru ca sunt oameni si ei:drak:...
In seara asta a jucat foarte prost Milan:(... Sper sa isi revina mai repede..

BoboCosta
23rd September 2006, 22:23
Ntz ntz ntz cum mai e cu apropierea aia pe care o viseaza galliani???

Al Dracu
23rd September 2006, 22:33
Cred ca a abandonat ideea! Nu cred ca i-ar face placere sa se apropie de voi in C1 sau C2!

inter
23rd September 2006, 22:37
ce dezvaluiri mey ... o dati de garduri de n-aveti aer .. s-a trezit spiritul dreptatii in voi?:ras-plans: :ras-plans:

promitatoare echipa Livorno .../hello /hello

Mario Di Lazi
23rd September 2006, 22:38
Echipa Livorno cred ca au dat tot ce au avut mai bun din ei in acest meci ...

dardar_3
23rd September 2006, 22:42
ce dezvaluiri mey ... o dati de garduri de n-aveti aer .. s-a trezit spiritul dreptatii in voi?:ras-plans: :ras-plans:

promitatoare echipa Livorno .../hello /hello

N-avea tu grija de Livorno... :no:....
Am mai pierdut noi puncte la Livorno si tot am terminat in fata lui Inter
:ok:

inter
23rd September 2006, 22:49
Livorno-Milan 0-0 Penalty refuzat in min 90. la Oliveira:no::no::no:

ai si pretentii .. cu 3 suturi trase la poarta in 90 de min. din care 2 pe langa poarta .. vroiati si victorie ...:happy

Leo_
23rd September 2006, 23:06
ce dezvaluiri mey ... o dati de garduri de n-aveti aer .. s-a trezit spiritul dreptatii in voi?:ras-plans: :ras-plans:
razi tu razi ambrosiano, dar nu e rasul tau...vi se infunda si voua intr-o zi...asculta-ma pe mine :mda:

Al Dracu
23rd September 2006, 23:13
ce dezvaluiri mey ... o dati de garduri de n-aveti aer .. s-a trezit spiritul dreptatii in voi?:ras-plans: :ras-plans:
Stiu! Acum trei luni cind s-a aflat ca Moratti platea detectivi sa-l intercepteze ilegal pe De Santis ati sarit toti in sus ca nu-i adevarat, ca e o minciuna!
Doar ca azi dupa amiaza domnii procurori de la Milano au gasit hirtiutzele prin care Moratti cerea serviciul respectiv si mai si platea pe deasupra. Ce pacat pentru voi ca pe hirtiutzele alea este antetul lui FC INTERNAZIONALE MILANO si mai gasesti si semnatura onestului Moratti! Asta e chiar treaba de interist! Sa te apuci sa faci mirlanii de-astea si sa ceri factura!

Dar sigur, o sa spuneti ca sint false, ne-am obisnuit sa negati evidenta!

Nota pentru cine nu pricepe: au fost gasite actele prin care Moratti ii cerea lui Tavarolli (mina dreapta a lui Tronchetti Provera) sa-i intercepteze pe De Santis, Fabio Capello si Franco Carraro. Lucru executat cu promptitudine si de care aveau cunostinta cei doi onesti vice-presedinti de la Inter, Tronchetti si Buora!

Rabdare si tutun baieti! :ok:

Leo_
23rd September 2006, 23:16
proces, verdict, C2, desfiintare, infiintare Ambrosiana si tutti a casa ale :D:D rabdare am, tutun la fel :ok:

inter
23rd September 2006, 23:19
cred ca aveti mari probleme ... furtul si vicierea meciurilor de fotbal sunt ceva .. asta e altceva ... asa ca mai vb. despre subiectul asta cand veti avea barba :D:D
retrogradari .. desfiintari .. alea , alea ...aveti grija ca poate va cauta Spielberg sa-i dati scenariul :D:D

Leo_
23rd September 2006, 23:23
Vezi sa nu va caute pe voi realizatorii unui Reality Show :D:D
P.s. doar daca ai barba poti discuta de chestiile astea? pai sa te auzim... :D:D

STEAUA-MANIA
23rd September 2006, 23:24
inter pt un perdente te agiti cam mult!:D relax,si la voi o sa va vina timpu sa platiti.:D
Nu uita,17 ani fara scudetto..:D

inter
23rd September 2006, 23:53
:drak:e bag seama ca vii numai cu noutati .. da de curiozitate, citesi L'Espresso? sau si asta e "anti-Juve" ?:evil: era alataieri un articol interesant pe acolo .. da pe astea le "eviti" :ras-plans:

Leo@: nu pupalash .. o sa va creasca voua barba ... mai nou vad ca Elkan .. fu angajat de Inter :ras-plans: :ras-plans:

steaua-mania@: 17... da curati mah ... :ok:

apropo de declaratia de alaltaieri a lui Sheva ce zici?

Qui sono felice" e lancia una frecciata all'Italia e agli Milanisti: "Gli inglesi mi piacciono perché sono onesti". :ras-plans: :ras-plans:

Al Dracu
24th September 2006, 00:29
Dau vina pe faptul ca nu esti bine informat:

Juve, Lapo non imita Ibrahimovic
Elkann: "Non lavorerò per l'Inter"

"Ho una consulenza con Sterpaia, ma non per quel che riguarda l'Inter". Lapo Elkann smentisce Oliviero Toscani e nega con fermezza ogni suo coinvolgimento nel progetto per i festeggiamenti del centenario dell'Inter. "La diffusione di questa notizia è stata fatta arbitrariamente dalla stessa Sterpaia senza una mia autorizzazione" ha aggiunto il giovane manager.

Referitor la Sheva si onestii lui englezi eu zic sa mai asteptam vreo 10 zile! :ok:

dardar_3
24th September 2006, 00:51
steaua-mania@: 17... da curati mah ... :ok:

apropo de declaratia de alaltaieri a lui Sheva ce zici?

Qui sono felice" e lancia una frecciata all'Italia e agli Milanisti: "Gli inglesi mi piacciono perché sono onesti". :ras-plans: :ras-plans:

Mare caracter si Sheva...:no: Se vede ca ii merge de minune la Chlesea... la fel ca Mutu :ras-plans:... Gol la debut si gata...:drak:....

O sa regrete plecarea de la Milan... As da vreo 2 Scudetto lui Frosinone pentru a fi un meci Chelsea-Milan in optimi la Ch. League... sa ii arate Gattuso cat de onest e...:drak:...

Iar pe de cealalta parte cu De Santis:ras-plans:... hotu neprins negustor cinstit... numai ca v-au prins si pe voi:drak:

STEAUA-MANIA
24th September 2006, 00:55
steaua-mania@: 17... da curati mah ... :ok:

apropo de declaratia de alaltaieri a lui Sheva ce zici?

Qui sono felice" e lancia una frecciata all'Italia e agli Milanisti: "Gli inglesi mi piacciono perché sono onesti". :ras-plans: :ras-plans:
Facea aluzie la moggi:D oricum si voi sunteti patati nevoie mare...:D
Abia astept etapa a 8 a din serie A:yeah: Atunci vei vedea l'UNICA SQUADRA DI MILANO!:drak:

Al Dracu
24th September 2006, 01:04
@Inter: ia puneti trei intrebari!

1. De ce a vindut Tronchetul masiv actiuni Inter asta-primavara?

2. De ce si-a dat Tronchetu demisia cu 2 zile inainte sa se sparga buboiul?

3. De ce Moratti a admis ca ar fi fost in contact cu "niste tipi" (expresia ii apartine, cine erau tipii aia, unii care treceau pe linga casa lui?) care l-ar fi interceptat pe De Santis dar ca el nu stie nimic?

Continuam discutiile despre Farsopoli pe threadul special! :ok:

milanezu
24th September 2006, 11:12
daca ancelotti mai foloseste turn-over-ul o sa mai vedem rezultate dezamagitoare.
o crezut ca daca pana acuma ia iesit tot timpul va merge.
si a zis omul ca pana la mijlocul lui octombrie tot asta va face.
rotatie!!!!!!

dardar_3
24th September 2006, 14:59
daca ancelotti mai foloseste turn-over-ul o sa mai vedem rezultate dezamagitoare.
o crezut ca daca pana acuma ia iesit tot timpul va merge.
si a zis omul ca pana la mijlocul lui octombrie tot asta va face.
rotatie!!!!!!

@milanezu...
O echipa puternica trebuie sa isi faca un plan de rotatie al jucatorilor din vreo 2 motive:
1.Jucand la fiecare trei zile este nevoie de o "menajare" a unora dintre jucatori...
Nu ai cum sa il folosesti la mijloc de exemplu pe Gattuso, Kaka, Seedorf si Pirlo in fiecare meci timp de o luna...
2.Sunt unele meciuri care se castiga si prin inspiratie:drak:... Si toti jucatorii ar trebui sa li se acorde o sansa egala... Daca se va folosi mereu acelasi "11" poti sa castigi maxim 2-3 meciuri...

PS: Nu e cazul sa dau exemple de echipe care nu prea au inafara de primul 11 jucatori de rezerva macar egali cu titularii:drak:...

inter
24th September 2006, 20:53
Non è un momento sereno per Carlo Ancelotti. Dopo aver battibeccato con Kakà nella sfida contro il Parma, il tecnico rossonero ha fatto scintille con Seedorf a Livorno. "Siete troppo lenti" ha urlato dalla panchina all'olandese, che, stizzito, ha replicato: "Pensa ad allenare, non puoi sempre e solo criticare. Aiutateci voi dalla panchina". "Sei fortunato - ha sbottato l'allenatore - non ho più sostituzioni sennò uscivi".


:D:D .. astea le stiati? :P ce discutii interesante ...

Leo_
24th September 2006, 20:55
Asta e...daca are in echipa babaciuni...tre' sa tipi la ei sa te auda :D:D si are dreptate...Ancelotu il face la viteza pe Seedorf :D:D

dardar_3
24th September 2006, 21:01
Hopa tzopa...
Dar mai nene Interica ce sa le faci au si ei o varsta si trebuiesc motivati...:P Cat despre viteza lui Seedorf o sa il vedeti in meciul direct:drak:...

Meciul cu Livorno a fost unul slab:(... Insa lucrurile vor reveni la normal incapand de marti cu Lille...:ok:...

inter
24th September 2006, 21:03
http://acmilanvn.com/anh/rino_farmer.jpg

asta e singurul de care n-are curaj ancelotti sa se ia ...
motivul? ....:ras-plans: :ras-plans:

dardar_3
24th September 2006, 21:08
Nu veti avea voi un jucator ca Gattuso nici in 10ani...:ok:
Poate ca e uneori un pic mai dur:evil:...insa fotbalul nu e un joc de femei:drak:...

Mario Di Lazi
24th September 2006, 21:09
asta e singurul de care n-are curaj ancelotti sa se ia ...
motivul? ....:ras-plans: :ras-plans:
Este capcaun ? :D
Gatusso este un jucator interesant ... Sau cel putzin asa il consider eu ...

STEAUA-MANIA
24th September 2006, 22:35
In locul lui culone poate juca Gourcoff!:D

Nu veti avea voi un jucator ca Gattuso nici in 10ani...:ok:
. Au avut,dar prin miracolul inter,i-au transformat in perdenti...:yeah:

maldini
25th September 2006, 00:51
Referitor la Sheva si onestii lui englezi eu zic sa mai asteptam vreo 10 zile! :ok:

Adica speri sa dea un gol peste 10 zile ? :D Greu de crezut..sicer sa fiu cu tine Sheva nu mai este ce a fost...in cei 7 ani la Milan a castigat tot ce se putea : Champions League , Supercupa Europei , Scudeto , Balonul de Aur...acum are 30 de ani si nu mai are aceasi foame de glorie :drak: Bad deal for Chelski :evil:

Al Dracu
25th September 2006, 01:05
Ma refeream la scandalul care a inceput in Anglia! In circa 10 zile vor fi deferite primele 20 de persoane!

dardar_3
25th September 2006, 10:01
Asteptam sa cada si acolo niste capete ca prea onesti au fost Abramovic si a lui MAFIE:no:....

PS: Vezi cazul Tevez si Maschereno.....:no:.... Se pare ca nici cu ei pe teren West Ham nu a obtinut nici macarun punct...:evil:

dardar_3
26th September 2006, 21:01
LILLE (4-2-3-1): Sylva; Chalmé, Plestan, Schmitz, Tafforeau; Cabaye, Makoun; Keita, Bodmer, Bastos; Odemwingie.

MILAN (4-3-1-2): Dida; Cafu, Nesta, Kaladze, Jankulovski; Gattuso, Pirlo, Seedorf; Kakà; Inzaghi, Gilardino.


FORZA MILAN/OLE/:drak:

alejandro
27th September 2006, 11:31
FORZA MILAN

alta data:ras-plans:

dardar_3
27th September 2006, 12:25
alta data:ras-plans:

1. Milan 4pct
2. Anderlecht 2pct
3. Lille 2pct
4. AEK Atena 1pct

q.e.d

PS: Nici nu le trebuia un alt rezultat.... Castiga grupa la pas...;)

Mario Di Lazi
27th September 2006, 12:28
Pai cat s-a terminat ? ...
Gata ... am gasit ... 0-0 ... :D

dardar_3
27th September 2006, 12:52
Lille-Milan 0-0

Sasuke Uchiha
27th September 2006, 13:09
foarte bun rezultat :D

milanezu
27th September 2006, 13:09
una peste alta a fost meci atractiv chiar daca s-a terminat 0-0.
au fost ocazii si de o parte si de alta.
s-au miscat bine baietii dar au ratat cam mult si seedorf a inscris dar tusierul a gresit.
asta e.
inca un suntem la randament maxim.

dardar_3
27th September 2006, 13:18
foarte bun rezultat :D

Deocamdata AC Milan este lider si avand in vedere ca AEK si Lille au facut egal... 0-0 este un rezultat bun...
Cel mai important lucru e ca Milan nu a primit gol in ultimele 5 meciuri....:ok:...desi media de varsta a aprarii e foarte ridicata:P

diablo20
27th September 2006, 16:57
dardare, tu nici acuma n-ai invatat ca asta cu sa nu primim gol nu prea mai conteaza in CL? anul trecut arsenal n-a primit gol multe meciuri,dar cand a primit a primit 2 si a pierdut finala!!! la echipele mari din europa, ma refer aici la cele care au castigat deja trofeul cel putin o data, nu prea mai conteaza asa mult sa ajunga infinala dc nu o si castiga, adik ori castiga ori sunt eliminati mai inainte pt a se concentra pe alt obiectiv gen titlu sau cupa (italiei-vezi exemplul interului :drak:) :D:D

dardar_3
27th September 2006, 17:24
dardare, tu nici acuma n-ai invatat ca asta cu sa nu primim gol nu prea mai conteaza in CL? anul trecut arsenal n-a primit gol multe meciuri,dar cand a primit a primit 2 si a pierdut finala!!! la echipele mari din europa, ma refer aici la cele care au castigat deja trofeul cel putin o data, nu prea mai conteaza asa mult sa ajunga infinala dc nu o si castiga, adik ori castiga ori sunt eliminati mai inainte pt a se concentra pe alt obiectiv gen titlu sau cupa (italiei-vezi exemplul interului :drak:) :D:D

Frumoasa logica ta...:drak: insa eu nu ma asteptam sa nu primim gol mai ales ca vara asta apararea nu s-a intarit decat cu Bonera si Favalli...:(....
E drept ca trebuie sa si marci goluri in Ch. League....
Insa mai e ceva pana la finala si au tot timpul sa isi puna la punct ofensiva mai ales ca Gila inca nu a marcat in Ch. League... Poate in meciul cu Anderlecht...:ok:

STEAUA-MANIA
28th September 2006, 14:24
Zambrotta diviso: "Juve nel cuore, ma ora tifo Milan".
Gazzetta.it
Cum a jucat MILAN?N-am apucat sa vad rez meciului eram pe stad.STEAUA si astia nu au dat rez meciului..

dardar_3
28th September 2006, 18:55
Zambrotta diviso: "Juve nel cuore, ma ora tifo Milan".
Gazzetta.it
Cum a jucat MILAN?N-am apucat sa vad rez meciului eram pe stad.STEAUA si astia nu au dat rez meciului..

A jucat binisor... A ratat Kaka cateva ocazii...
Faza e ca au jucat cu un singur varf(Gila:headbang: care nu prea le are cu Ch. League) si s-au multumit cu 0-0:(.... Desi Kaka parea frustrat rau de rezultat... In rest Oficial le merge binisor rosso-nerilor:drak:...

dardar_3
29th September 2006, 09:29
Ancelotti, dopo le critiche di Kakà sul modulo, getta acqua sul fuoco e tranquillizza i tifosi: "Nel gruppo c'è armonia e unità d'intenti. Mi sento coinvolto con i giocatori"
MILANO, 28 settembre 2006 - I senatori (Ambrosini, Gattuso e Seedorf) hanno fatto cerchio attorno a Carlo Ancelotti e hanno bacchettato Ricardo Kakà, per nulla contento del modulo schierato dal tecnico rossonero a Lens contro il Lilla. Il giorno dopo Ancelotti getta acqua sul fuoco e afferma che "nel Milan c'è armonia e unità d'intenti", smentendo presunti dissidi interni allo spogliatoio, con lo scopo di tranuquillizzare i tifosi.(gazzeta dello sport)

PS: E bine ca se inteleg din nou cu don Carlo:drak:... Poate apar si goluri la urmatorul meci!:drak:

STEAUA-MANIA
29th September 2006, 19:44
Astazi,al 2 lea marcator din istoria clubului AC MILAN,ANDRIY SHEVCHENKO implineste 30 de ani!
Il fenomeno lascialo la,qui C'E SHEVA!:ok: :great: :yeah:

milanezu
30th September 2006, 01:02
cine-i curios?
eu sigur nu sunt.
mai lasa-ma cu ex-ul.
trezeste-te la realitate.
dar se pare ca iti place sa traiesti in trecut!!!!!!!!!!

dardar_3
30th September 2006, 14:15
cine-i curios?
eu sigur nu sunt.
mai lasa-ma cu ex-ul.
trezeste-te la realitate.
dar se pare ca iti place sa traiesti in trecut!!!!!!!!!!

Nimeni nu traieste din trecut insa cu totii ne amintim de legende ale Milanului...
Si Sheva a fost un mare jucator pentru Milan....:ok:...
Sa fie si din partea mea!:ok:

STEAUA-MANIA
30th September 2006, 14:18
Sheva, i suoi primi 30 anni e quel sussurro di Galliani: "Se vuole tornare a casa sua perché laggiù non si trova bene..."

Mourinho difende il bomber a digiuno: "Finché non segna sarà titolare".


Nel giorno in cui il suo ex presidente Berlusconi festeggiava i 70 anni, ieri Andryi Shevchenko ha tagliato il traguardo dei 30. Il 29 settembre, come la canzone di Lucio Battisti, le cui parole sembrano scritte apposta per dipingere la nostalgia del grande amore che fu...

Seduto in quel caffe' io non pensavo a te.... Guardavo il mondo che girava intorno a me... Poi d'improvviso lei sorrise e ancora prima di capire mi trovai sottobraccio a lei stretto come se non ci fosse che lei. Vedevo solo lei e non pensavo a te... (...) Mi son svegliato e e sto pensando a te. Ricordo solo che, che ieri non eri con me... Il sole ha cancellato tutto di colpo volo giu' dal letto e corro li' al telefono parlo, rido e tu... tu non sai perche' t'amo, t'amo e tu, tu non sai perche'...

Magari quella telefonata potrebbe arrivare davvero, chissà, visto che Sheva al Chelsea non pare essersi integrato per nulla. L'ucraino è perennemente a digiuno di reti, mentre il suo collega di reparto Drogba segna a mitraglia. Fatto sta che qualche compagno come Kaladze gli manda messaggi neanche troppo cifrati - "a noi manca lui, ma sono sicuro che a lui manchi il Milan, e poi mi dispiace vederlo giocare in quel modo, sembra che non c'entri nulla con il gioco del Chelsea" - e Adriano Galliani all'aeroporto di Lilla si è fatto scappare la frase galeotta: "Se vuole tornare a casa sua perchè laggiù non si trova bene, noi ci stiamo".

Anche a casa Berlusconi non ci si è dimenticati del figlio prediletto, se è vero che Luigi, erede 18enne del patron rossonero, in un'intervista alla Gazzetta ha ammesso: "Ho ancora una pic­cola speranza che torni". Intanto Sheva festeggerà domenica sera i suoi primi 30 anni in una festa londinese cui sono invitati parecchi ex compagni (non tutti). L'occasione per lasciarsi andare ai ricordi o per parlare di futuro... Ma non ditelo a Mourinho, che difende a spada tratta il suo giocatore dalle critiche che già montano: "Finché non segna, Shevchenko sarà titolare".
http://goal.com/it/articolo.aspx?contenutoid=137577
il fenomeno lascialo la..SHEVA TORNERA!:drak: :yeah:

milanezu
30th September 2006, 14:29
Nimeni nu traieste din trecut insa cu totii ne amintim de legende ale Milanului...
Si Sheva a fost un mare jucator pentru Milan....:ok:...
Sa fie si din partea mea!:ok:

:rosu: :rosu: :no: :no: :mda: :mda:

dardar_3
30th September 2006, 16:01
:rosu: :rosu: :no: :no: :mda: :mda:

Si mie imi pare rau ca a plecat insa asta e realitatea...:ok:...
Insa niciodata nu voi nega ca Sheva a fost un mare jucator pentru Milan...(sa nu imi spui ca nu te-ai bucurat cand a adus Sheva Ch. League in Teatrul Viselor...:ok:)
Ceea ce ma bucura acum e ca nu prea reuseste sa inscrie.... Si atunci cand a facut-o chelski a pierdut...:drak:...
La fel ca Boban, Weah, Savicevic... Sheva va ramane mereu in memoria oricarui milanist...:ok:

Mario Di Lazi
30th September 2006, 16:06
L-ai uitat pe Baresi ... :D Ca doar nimeni nu mai poarta numarul 6 la Milan ...

dardar_3
30th September 2006, 16:11
L-ai uitat pe Baresi ... :D Ca doar nimeni nu mai poarta numarul 6 la Milan ...

Baresi e un mit pentru Milan... Cum la fel nu se va mai naste un Maldini....:ok:

Zebrone
30th September 2006, 23:57
ce vorbesti tu acolo? au nu stii ca ala micu al lui paolo e la pruncii lui milan? acuma daca o fi bidon sau campion ramane de vazut. dar chiar si in primul caz e loc la inter si pentru el :D :D

grekul
1st October 2006, 14:31
forza ragazzi!! milan va castiga lo scudetto nesta 6 unico!!!!

dardar_3
1st October 2006, 14:49
PORTIERI: Dida, Kalac

DIFENSORI: Bonera, Cafu, Favalli, Kaladze, Nesta, Simic, Jankulovski

CENTROCAMPISTI: Ambrosini, Brocchi, Gattuso, Kakà, Pirlo, Seedorf

ATTACCANTI: Gilardino, Inzaghi, Ricardo Oliveira

Milan-Siena

Forza Milan/OLE/

STEAUA-MANIA
1st October 2006, 15:10
Un stream unde se poate vedea mec lui MILAN?Aveam un site olandez..dar n-am salvat linkul...

Al Dracu
1st October 2006, 17:23
SHTV, Shandong, Jiangsu pe TVAnts!

S-a terminat! Milan-Siena 0-0!
Doua epsioade au conditionat rezultatul:
Incredibila minge scoasa de Manninger in min. 94!
Gol absolut regulamentar anulat Milanului. E al doilea dupa cel al lui Inzaghi cu Lazio! Se cunoaste absenta lui Meani! :ras-plans:

cocomic
1st October 2006, 18:05
golul sa zicem ca a fost la limita, dar manninger ala mi-a scos peri albi... a aparat tot :mda:

de fapt a fost gol valabil, acum am revazut faza, in timpul jocului eram prea nervos... unde mai pui si bara din prima repriza a lui gila, transversala si mingea cade in fata liniei portii...

The G.O.A.T.
1st October 2006, 18:08
Un nou semiesec pt milan!
Se pare ca v-au lovit rau si pe voi, nu reusiti sa va reveniti si sa profitati de pasii gresiti ai interului!:mda:

milanezu
1st October 2006, 18:09
un nou 0-0.
asta e.
se pare ca mingea nu vrea sa intre.
ce ocazie am ratat.

cocomic
1st October 2006, 18:19
ce ocazii, nu ocazie... in fine, o sa ne dea CONI inapoi punctele astea in octombrie, dar e timpul sa dam si goluri :D

milanezu
1st October 2006, 18:26
cand am spus ocazie m-am referit ca nu am profitat de egalul lui inter.
ca ocazii in meciul cu siena am avut.

cocomic
1st October 2006, 18:27
eu m-am referit si la meciul cu livorno... in fine, ne revenim noi

grekul
1st October 2006, 18:54
nu conteaza ca am facut egal. nici nu imi fac probleme de un nou scudetto.

STEAUA-MANIA
1st October 2006, 19:07
3 meciuri fara gol.....concluzie:SHEVAAAAAAAA SHEEEEEEEEEEEEEVA!

inter
1st October 2006, 19:13
cine-i ala? :D ... parca v-ati dezis de el in grup .....

mai degraba .. Meaniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!:ras-plans: :ras-plans:

diablo20
1st October 2006, 19:15
mai bine Sheva-Sheva: Santo subito!!! :D:D

milanezu
1st October 2006, 20:27
3 meciuri fara gol.....concluzie:SHEVAAAAAAAA SHEEEEEEEEEEEEEVA!

hai mai lasa-ma cu tradatorul ala!!!!!
tu altceva nu stii scrie?
cred ca tu ai vise cu el.:no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no:

Zebrone
1st October 2006, 20:29
ce fel de vise? umede? :D :D

STEAUA-MANIA
1st October 2006, 21:09
"Ma sta storia che Berlusconi alla festa per il compleanno di Sheva prova a convincerlo a tornare? Ne parlavano a QSAVS...qualcuno sa di +? "
Hopa...SE INTOARCE IL RE DEL EST?!:D

dardar_3
2nd October 2006, 10:08
Se pare ca atacantii Milanului sunt cam sterili...
Meani...?... Cine e Meani?...Nu-l cunosc:P....

Asta e ... se pare ca traversam o perioada mai grea dar isi vor revenii...:ok:

diablo20
2nd October 2006, 11:48
L'attaccante ucraino del Chelsea, Shevchenko ha dichiarato: "Non sono pentito, ho fatto bene a scegliere Londra. Adesso va tutto bene a Drogba, ma verrà anche il mio momento. Non ci sono possibilità per un mio ritorno al Milan".(ControCampo)

cocomic
2nd October 2006, 13:57
"Ma sta storia che Berlusconi alla festa per il compleanno di Sheva prova a convincerlo a tornare? Ne parlavano a QSAVS...qualcuno sa di +? "
Hopa...SE INTOARCE IL RE DEL EST?!:D

mda... unii pur si simplu n-au coloana vertebrala...

Leo_
2nd October 2006, 14:08
Sheva din nou la Milan? poate doar daca i se aduce antrenor englez...mde :D

cocomic
2nd October 2006, 14:12
sa nu-l vad... sper sa putrezeasca in bratele lui abramovich...

gata, nu e frumos sa tot vorbesti de morti... uite, de aia nu-i inteleg eu pe interisti :D:D

Leo_
2nd October 2006, 14:19
Deh ma Coco, vorbim si noi de atacantii care si-au facut cariera la Milan...vrei sa vorbim de Boriello? :D

dardar_3
2nd October 2006, 14:38
Mai bine pleca cand trebuia sa plece si Boriello asta... Ca a fost speranta si asa s-a stins...
Cat despre Oliveira... cati bani a dat pe el... nici pe sfert nu face... insa mai e timp sa demonstreze dar ma indoiesc,.... Probabil in Serie B s-ar fi descurcat mai bine si Oliveira si Borielllo...:no:...


PS: Se pare ca asta era surpriza lui Braida... Seria de meciuri fara gol...:no:

cocomic
2nd October 2006, 15:07
eu nu sunt chiar asa negativist... sincer, am vazut toate meciurile Milanului de anul asta in direct, si echipa chiar nu a jucat rau in nici unul din cele 3 0-0... unde mai pui ca atat in meciul cu livorno cat si in meciul de ieri ne-a fost anulat cate un gol valabil... si am avut minim o bara in fiecare din ele...

kain
2nd October 2006, 15:35
Totusi 0-0 cu Siena , rusine ! :D

maldini
2nd October 2006, 15:50
Ma vafan.... Dar 1-1 cu Athletico Madrid si 1 :rosu: cum dreaq e ? Rusinika ...la asa antrenor asa echipa hahalacticilor :evil:

dardar_3
2nd October 2006, 17:05
Totusi 0-0 cu Siena , rusine ! :D

Rusinea cea mai mare e sa bagi cu sutele de milioane in echipa si 3 ani sa nu castigi nimik...:ok:


Ma vafan.... Dar 1-1 cu Athletico Madrid si 1 :rosu: cum dreaq e ? Rusinika ...la asa antrenor asa echipa hahalacticilor :evil:

Capello e unul dintre cei mai buni antrenori oricat de contestat ar fi el....:ok:...

Cat despre galactici... trebuie sa isi schimbe cat de curand pseudonimul ca nu prea le arata valoarea...:ok:

diablo20
2nd October 2006, 17:30
si am avut minim o bara in fiecare din ele...
din pacate fotbalul nu se joaca pe suturi in bară, suturi la poarta sau altceva ci pe goluri :D:D

cocomic
2nd October 2006, 17:55
hmmm... si eu care credeam ca se joaca pe sticle de apa minerala... ca doar aia e expus in vitrina de "trofeu" a interului :D:D

Iulian Lazialu
2nd October 2006, 18:03
Ma si cine o inventat aparatele astea de interceptie telefonica....ca mai era inca un titlu in vitrina lu juventus da asea au mai scazut 4 :D

dardar_3
2nd October 2006, 18:09
hmmm... si eu care credeam ca se joaca pe sticle de apa minerala... ca doar aia e expus in vitrina de "trofeu" a interului :D:D

Cam are dreptate diablo20 ca pe goluri se joaca si nu are rost sa dam vina pe arbitri...desi la inceputul sezonului cea mai mare teama am avut-o asupra arbitrilor....

Insa daca Milanul reuseste sa marce cel putin o data si sa nu primeasca gol, arbitrul poate sa anuleze inca 5 goluri:ok:....


Ma si cine o inventat aparatele astea de interceptie telefonica....ca mai era inca un titlu in vitrina lu juventus da asea au mai scazut 4 :D
Telecomul....:drak:... Se pare ca au scos o gramada de bani:drak:... Insa sa il intrebam pe al:drak:...:ras-plans:

PS: Cu vizita la Londra de catre staff-ul lui Milan s-a demonstrat inca o data campania nereusita de achizitii... Singurul plus l-as numi pe Bonera care s-a miscat binisor...

kain
2nd October 2006, 18:42
Milan ce a castigat un ultimii 3 ani ? Si nu se compara SIENA cu ATLETICO MADRID ! :D

dardar_3
2nd October 2006, 18:46
Nu a castigat nimik insa nu a investit ateatea milioane in club...:drak:

Era sa uit .... a castigat Tim-ul:ras-plans:...decat nimik...:drak:
PS: Si oricum a saltat capul mai sus decat Real in Europa in ultimii ani..:ok:

kain
2nd October 2006, 18:48
bravo bravo.. Real a investit bani , deci macar incearca sa faca ceva.. pe cand Milan.. a ajuns sa faca egal cu Siena :P Asta-i diferenta ..

dardar_3
2nd October 2006, 18:51
bravo bravo.. Real a investit bani , deci macar incearca sa faca ceva.. pe cand Milan.. a ajuns sa faca egal cu Siena :P Asta-i diferenta ..

Incearca sa ii bata pe Lyon nu?...:ras-plans:...
De vreo cativa ani se imbata singuri zicand... Poate la anu....:drak:..:ras-plans:...
Anul asta se anunta iar o lupta grea cu Ronaldinho....:drak:... Ca de la anu nu se stie unde va juca....:ok: