PDA

View Full Version : AC Milan



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48

alejandro
3rd November 2005, 11:11
@maldini si The G.O.A.T.,pana la meciul retur schalke e in fata milanului,are mai multe goluri marcate.E drept ca egalitatea la doi de pe terenul nemtilor ii trece pe italieni in fata dupa un 0-0 la Milano,dar pana atunci,nemtii sunt pe doi:ok:

Leo_
3rd November 2005, 11:33
sper ca milanul sa iasa din grupe, ar fi mare pacat sa nu fie asa.
Sa iasa din CL inca din grupe? sau sa treaca de grupe? :D

alejandro
3rd November 2005, 11:51
desigur ca sa treaca de grupe mey...sa ajunga in uefa...sa joace su steaua:D

Ayrton
3rd November 2005, 15:57
de ce, iti doresti sa fie umilita "Creshtina"?

alejandro
3rd November 2005, 16:04
asa-s eu, masochist:D

Zebrone
3rd November 2005, 20:43
Sa iasa din CL inca din grupe? sau sa treaca de grupe? :D

ramane la latitudinea fiecaruia, eu am vrut sa impac pe toata lumea :D

cocomic
4th November 2005, 22:57
auzi-i mah ce glas au prins incolorii... ati uitat ca acu o saptamana ati avut noroc ca va daduram harta cu jumatatea noastra de teren la pauza... ca altfel si acum mai prindea chimenti fluturi...
basca ei de treaba... cum e fotbalul asta... unii se chinuie sa-si aduca auminte ce s-a intamplat acu 16 ani... altii uita ce-a fost acu 6 zile... mda :)

maldini
4th November 2005, 22:58
@maldini si The G.O.A.T.,pana la meciul retur schalke e in fata milanului,are mai multe goluri marcate.E drept ca egalitatea la doi de pe terenul nemtilor ii trece pe italieni in fata dupa un 0-0 la Milano,dar pana atunci,nemtii sunt pe doi:ok:

ia du-te pe www.uefa.com si vezi clasamentul:rosu: milan e pe locul 2 in acest moment !!! oare aia sant prosti si tu esti destept? i don't think so:drak:

Zebrone
4th November 2005, 23:02
auzi-i mah ce glas au prins incolorii... ati uitat ca acu o saptamana ati avut noroc ca va daduram harta cu jumatatea noastra de teren la pauza... ca altfel si acum mai prindea chimenti fluturi...
basca ei de treaba... cum e fotbalul asta... unii se chinuie sa-si aduca auminte ce s-a intamplat acu 16 ani... altii uita ce-a fost acu 6 zile... mda :)

si altii uita ce s-a intamplat pe 8 mai 2005.

cocomic
4th November 2005, 23:04
Sa iasa din CL inca din grupe? sau sa treaca de grupe?:D

ei, am trait sa vad si juventini facand misto de Milan pentru CCL... 6-2 va zice ceva? ... cam arata a tenis...

ati batut pe bayern, pe noi ne-a batut o echipa care a jucat semifinala... voi de cand nu ati mai prins o semifinala?... iar cand ati trecut de ea ce s-a intamplat? tot magia aia de care vorbea al dracu?... :mda:

inter
4th November 2005, 23:06
bey coco bulangiu esti ...sa inteleg ca alpi a primit "rolul" de paharnic ... la marea finala? :D:D

cocomic
4th November 2005, 23:08
eu n-am treaba cu alpi, el e printre putinii care macar se chinuie sa fie impartial... eu am treaba cu unii desenati in "crayon" de pe aici...

maldini
4th November 2005, 23:10
ei, am trait sa vad si juventini facand misto de Milan pentru CCL... 6-2 va zice ceva? ... cam arata a tenis...

ati batut pe bayern, pe noi ne-a batut o echipa care a jucat semifinala... voi de cand nu au mai prins o semifinala?... iar cand ati trecut de ea ce s-a intamplat? tot magia aia de care vorbea al dracu?... :mda:


cocomic ce tare ai fost...bravo !!! te rog insa ,noi ne comparam numai cu real madrid la trofee europene:drak: 15-15
MILAN 6CCE 4SUPERCUPE 3INTERCONTINENTALE 2CUPA CUPELOR
REAL 9CCE 1SUPERCUPA 3INTERCONTINENTALE 2CUPA UEFA

restul e doar invidia lumii intregi :D

Zebrone
4th November 2005, 23:11
ei lasa ca nu ma chinui deloc, asa sunt eu. treaba aia cu finale si semifinale mi-e greu sa o comentez. dar putem discuta despre anumite meciuri si niste mostre de bulan cum rara mi-a fost dat sa vad. si decat sa o fur de la 3-0 in finala, mai bine ajung acolo mai rar.

maldini
4th November 2005, 23:23
alpi asta e doar parerea ta...pana una alta obiectivul #1 la juve este Champions League anul asta :D cat despre finala pierduta cu liverpool nu e nimic macar noi am fost acolo si am jucat cel mai frumos meci din istoria de 50 de ani a CL !!! si am pierdut la penaltiuri care ramane o loterie pe cand voi juve ati pierdut mai clar in semifinale cu 2-1 !!! ramanem cum ziceam #1 in lume alaturi de real madrid:D

cocomic
4th November 2005, 23:29
mai bine ajung acolo mai rar.

careful what you wish...

Zebrone
4th November 2005, 23:30
dar nu ma intereseaza realul si nici cate cupe ati castigat voi. si daca tu imi spui ca la milan obiectivul numarul 1 nu e CL, inseamna ca esti oarecum depasit de situatie. adica pana si interul viseaza la trofeul ala.
revenind la semifinala, daca ni se acorda golul ala perfect valabil in tur, altele erau datele problemei, nu crezi?
@cocomic: de fapt minteam acolo, mi-e natural sa fac asta/

maldini
4th November 2005, 23:36
alpi ai dreptate si la milan obiectivul #1 este acelasi ca la juve CL !!! e drept ca a fost o decizie discutabila la meciul voastru cu liverpool dar asta este...si noi si voi am pierdut la ei si sper sa-i intalnim anul asta ori noi ori voi si sa ne luam revansa !!! consider ca si milan si juve au fost peste liverpool anul trecut si numai norocul si un arbitraj partinitor i-a facut campioni !!! peace??

Zebrone
4th November 2005, 23:38
peace, dar nu ne certam, discutam doar. liverpool nu merita trofeul ala decat prin prisma faptului ca in finala au crezut in sansa lor cand nimeni nu mai credea.
ca au ajuns acolo complet aiurea si pe nedrept aia nu mai tine nimeni minte.

STEAUA-MANIA
5th November 2005, 12:47
Suntem "invadati" de gobbi,acesti sfinti printre oameni..
MILAN are mai multe CL/Cupa Campionilor castigate,decat juve si inter..ciocu mic si joc de glezne.

Al Dracu
5th November 2005, 15:51
ei, am trait sa vad si juventini facand misto de Milan pentru CCL... 6-2 va zice ceva? ... cam arata a tenis...
Apropo de tenis coco, ma uit la meciul din aprilie '97 cind v-am dat 6-1 pe San Siro! :D Ce le mai baga in atze Vieri! :P Rolland Garos nu alta! :drak:
Intere, nambar eit iz in da haus! Mai am putin si termin! Ca m-am saturat sa ma justific la vinzatoare ca nu le iau pentru mine ci pentru un prieten! :D

maldini
5th November 2005, 19:33
peace, dar nu ne certam, discutam doar. liverpool nu merita trofeul ala decat prin prisma faptului ca in finala au crezut in sansa lor cand nimeni nu mai credea.
ca au ajuns acolo complet aiurea si pe nedrept aia nu mai tine nimeni minte.

foarte corect alpi !!! aiurea si pe nedrept cu mult ajutor de la arbitri in meciul cu voi si cu chelsea:rosu: lasa ca poate anul asta ne mai intalnim cu ei ori voi ori noi si le aratam cum se joaca fotbalul :D ce zici poate rejucam finala aia din 2003 ?

The G.O.A.T.
5th November 2005, 20:53
Suntem "invadati" de gobbi,acesti sfinti printre oameni..
MILAN are mai multe CL/Cupa Campionilor castigate,decat juve si inter..ciocu mic si joc de glezne.

Si pe langa asta voi ati mai castigat si serie B de vreo doua ori, nu-i asa?
Apropo, la campionate ale Italie cum stam cu scorul?

maldini
5th November 2005, 22:15
ce conteaza cate scudeto a luat juve si cate a luat milan...marea ONOARE o avem tot noi si real madridul sa fim SINGURELE 2 cluburi cu 15 cupe castigate !!!

MILAN 6 CCE 4 SUPERCUPE EUROPENE 3 INTERCONTINENTALE 2 CUPA CUPELOR
REAL 9 CCE 1 SUPERCUPA EUROPEANA 3 INTERCONTINENTALE 2 CUPA UEFA

treze28
5th November 2005, 22:16
FORZA ROSSONERI CAMPIONI EUROPEI 4 EVER
mILAN nu este si nu va mai fi campioana

treze28
5th November 2005, 22:23
ce conteaza cate scudeto a luat juve si cate a luat milan...marea ONOARE o avem tot noi si real madridul sa fim SINGURELE 2 cluburi cu 15 cupe castigate !!!

MILAN 6 CCE 4 SUPERCUPE EUROPENE 3 INTERCONTINENTALE 2 CUPA CUPELOR
REAL 9 CCE 1 SUPERCUPA EUROPEANA 3 INTERCONTINENTALE 2 CUPA UEFA
nu va mai laudati atata' ca imediat adorm tot juve e cea mai tare

maldini
5th November 2005, 22:26
la ce sa fie mai tare?...la trofee europene in nici un caz:rosu: si vezi ca nu poti posta de 2 ori la rand..se vede ca esti nou...young, dumb, and full of cum :drak:

inter
5th November 2005, 22:33
Intere, nambar eit iz in da haus! Mai am putin si termin! Ca m-am saturat sa ma justific la vinzatoare ca nu le iau pentru mine ci pentru un prieten! :D

si ce-i ma nu te infia aia ca esti "amarat" :D:D , sau te pomeni ca-ti facu vreun bonus si tu ma "storci" pe mine :drak:

Zebrone
5th November 2005, 22:50
la ce sa fie mai tare?...la trofee europene in nici un caz:rosu: si vezi ca nu poti posta de 2 ori la rand..se vede ca esti nou...young, dumb, and full of cum :drak:

ei lasa ca nici tu nu esti tare batran, dar la tine s-a mai zvantat cum-ul :D :D

maldini
5th November 2005, 23:09
alpi nu tie iti ziceam asta...ai dreptate nu sant nici io batran:D :D

Al Dracu
6th November 2005, 01:14
si ce-i ma nu te infia aia ca esti "amarat" :D:D , sau te pomeni ca-ti facu vreun bonus si tu ma "storci" pe mine :drak:
Pai n-ar fi fost greu sa ma dau la ea! Ii spuneam ca sint interist si ii trezeam instinctele materne, ma lua sub protectie! :D Intre sinii familiei cum s-ar spune! :drak:
Gloriosul si magicul Milan de la cine si-o fura miine?

miril
6th November 2005, 18:01
Superba propaganda de fotbal cu Pirlo si Seedorf la pupitru de comanda. Iar cand Inzaghi se intelege cu Gilardino ca si cum ar fi jucat din deceniul trecut, impreuna...

maldini
6th November 2005, 18:04
Pai n-ar fi fost greu sa ma dau la ea! Ii spuneam ca sint interist si ii trezeam instinctele materne, ma lua sub protectie! :D Intre sinii familiei cum s-ar spune! :drak:
Gloriosul si magicul Milan de la cine si-o fura miine?

GLORIOSUL SI MAGICUL MILAN a invins la pas pe udinese cu 5-1:drak:

Al Dracu
6th November 2005, 20:43
Cine e Udinese? :D
Maldini, trece la semnatura si 2 SERIE B! :happy

maldini
6th November 2005, 22:05
udinese e la fel de buna in acest moment cu livorno in serie A:D amandoua sant echipe de mijlocul clasamentului dar udinese mai joaca si in champions league:drak: cat despre serie B si serie A ma doare direct in cot :rosu: in semnatura e palmaresul european al lui MILAN care nu se poate compara decat cu real madrid !!!!! restul echipelor inclusiv juve mai trebuie sa joace mult pana sa ajunga aici :rosu: MILAN si real sant THE BEST IN THE WORLD !!!

Zebrone
6th November 2005, 22:27
pomenesti cam des de real, esti oare un piccolo tifoso madrileno hahalactico lactactico in dosul sufletului tau? :D :D

maldini
6th November 2005, 22:45
nu alpi nu sant...dar fara suparare ei au acelasi nr de trofee ca noi adica 15:D si trebuie sa impartim pe moment gloria celei mai titrate echipe din lume cu ei :drak: te rog sa ma crezi ca nu pot sa-i sufar !!!

Al Dracu
6th November 2005, 23:39
Da, dar la Intertoto v-am spart! :D

pirlinho
8th November 2005, 00:52
nu alpi nu sant...dar fara suparare ei au acelasi nr de trofee ca noi adica 15:D si trebuie sa impartim pe moment gloria celei mai titrate echipe din lume cu ei :drak: te rog sa ma crezi ca nu pot sa-i sufar !!!

Si Penarol Montevideo asijderea.

MirceaB
8th November 2005, 14:03
Salut

Aveti meciuri cu Milan pe DVD sau VHS?

Al Dracu
8th November 2005, 14:15
Deocamdata doar cu Juve! Si mai e o serie cu Inter, face unul specula cu ele i le vinde lui inter al nostru la pret triplu! :D

inter
8th November 2005, 14:18
cica le-ai luat si pe ale verishorilor ca "bonus" :D:D

pirlinho
8th November 2005, 15:16
Deocamdata doar cu Juve! Si mai e o serie cu Inter, face unul specula cu ele i le vinde lui inter al nostru la pret triplu! :D

Sunt cu toate trei.

Cu Inter, doar pe discheta fiindca nu-s multe succese.

Le gasesti pe eMule.

Al Dracu
8th November 2005, 15:32
Pai nu stric eu banii pe-o discheta? Alea cu Inter le-am luat pe un coltz de ziar! :D Iar alea cu Milan erau la sub-pret, au golit magazinul pe 25 mai! :P

Ayrton
8th November 2005, 15:32
Salut

Aveti meciuri cu Milan pe DVD sau VHS?

N-avem... ne dai tu?

alejandro
8th November 2005, 15:42
5 lei!!

maldini
8th November 2005, 18:59
5 lei ptr un dvd cu juve...sorry mai bine imi iau un cd cu guta ...aceasi valoare amandoua dar macar pe ala nu il vad:drak:

Zebrone
8th November 2005, 20:55
da pe ala macar il intelegi, nu? :D :D

Al Dracu
8th November 2005, 20:56
De ce nu vrei dvd-ul cu Juve? Valoreaza cit 5 de-ale lui Milan! :D

maldini
8th November 2005, 21:41
valoreaza cat 5 pungi de 1 leu dvd ala cu juve...pana la trofeele europene si gloria de cel mai titrat club din europa care este MILAN mai are juve mult de tot:D asa ca ar fi o mare pierdere de timp sa ma uit la dvd-ul cu juve:drak:

Al Dracu
8th November 2005, 22:06
Cita dreptate ai, nu m-am gindit la asta! Data viitoare ma duc cu o punga de-un leu sa cumpar un dvd cu gloriosul si magicul. :D Sper sa se mai gaseasca pina sa intre Berlusca la pirnaie, ca dupa aia cu presedinte in zeghe cine stie ce raritatzi or deveni! :drak:

maldini
8th November 2005, 22:35
berlusconi o sa iasa premier iar stai tu linistit...stiu ca e greu sa inghiti ca MILAN este cel mai galonat club din europa (impreuna cu real) dar asta este dracule:drak: si eu in locul tau as fi inceput sa delirez de invidie ca lasa ca il baga pe berlusconi la parnaie ca voi ati luat si cupa intertoto ca aveti 100 de tone de scudetzi inutili .....ce conteaza este europa taica si acolo MILAN este #1 !!!

Al Dracu
8th November 2005, 22:59
Sper sa ai dreptate pe viitor cu Milan cum o sa ai si cu Berlusca! :happy

P.S. Obisnuiesc sa ma mindresc cu ai mei nu sa-i invidiez pe altii!

maldini
8th November 2005, 23:24
ce ai tu cu berlusconi care este foarte bun prieten cu moggi? ai fost prin italia si nu ti-a dat permiso di sogiorno si esti frustrat...?:D nu te supara dracule marea majoritate a romanilor au boala pe el pe chestia asta:drak: cat despre MILAN eu nu trebuie sa am dreptate...prin UNICELE lui rezultate MILANUL imi da drepate :D na ca am facut si poezie !

Leo_
8th November 2005, 23:49
Ca tot veni vorba de Berlusconi :D

maldini
9th November 2005, 00:02
asta e mai tare:drak:

Al Dracu
9th November 2005, 00:13
Maldini, vorba ta, o dam in poezie. Daca atit duce bagajul tau e clar ca nu esti informat! Eu n-am boala pe Berlusca, ma amuza chiar. Aia care au boala pe el nu-s romanii ci chiar italienii. Decit sa vorbesti din ce povestesc prietenii tai veniti din Italia cu Alfa Romica, intzolitzi la Dulce si Babana mai bine ai mai citi, ai vedea ca lumea e mai mare decit crezi! :ok:

maldini
9th November 2005, 00:36
eu sant informat foarte bine si nu am prieteni care fac italia :drak: poate ai tu dracule ca vad ca sti f bine cu ce vin de pe acolo:D dar asa esti tu ..nu sti sa citesti dar vorbesti...pai americanii il urasc pe bush, romanii pe basescu, rusii pe putin, italienii ce sa faca si ei au boala pe berlusconi:D iar daca nu va iesi premier vor avea boala pe cel care-i va urma !!! pune mana pe carte ca de cand scrii aiureli pe forum ai uitat sa mai gandesti !
mai bine ti-ai schimba avatarul cu asta si poate si echipa ca in italia acolo e cea mai urata :rosu:

Al Dracu
9th November 2005, 01:30
Maldini, nu-mi place sa umblu prin subterane asa ca o sa inchei discutia cu tine dupa ce voi termina mesajul de fata. Pentru cultura ta din generala, ca vad ca esti foarte schematic in gindire si in scriere ar trebui mai intii sa pui mina pe un abecedar, scuza-ma ca ti-am recomandat lecturi mai grele!
Nu ma asteptam sa descoperi un mister atit de mare: americanii il urasc pe Bush, rusii pe Putin. :o: M-ai lasat masca!
Italienii il urasc pe Berlusconi nu pentru ca e premier ci pentru ca si atunci cind nu conducea guvernul si acum se foloseste de justitie si legaturile cu mafia pentru a nu plati taxe, a-si scapa mafiotii de la puscarie cu legi speciale date anume in acest scop (Previti si altii stiu de ce), a promova in fotolii de ministri oameni cu condamnari penale sau cercetati pentru trafic de droguri, de arme. O sa zici ca si ce daca, de-astea s-au mai vazut. Da, dar nu asa pe fata si nu intr-una din cele mai democratice tari din lume. In Anglia ca l-au prins pe nu stiu ce ministru beat la volan si-a dat ala demisia cu minister cu tot. Hehe, incearca sa-ti inchipui ce s-ar intimpla intr-o situatie similara in Italia. Iti spun eu: a doua zi ar da Berlusconi o lege conform careia in ziua respectiva din motiv de cauza betia la volan era regulamentara.
Daca vrei sa-mi povestesti de Bush, Putin sau Mobutu SeseSeko Kuku Ngbendu Wazabanga n-ai decit dar nu iti mai da cu parerea in necunostinta de cauza!

P.S. Vad ca te intereseaza mai mult care e cea mai urita echipa de fotbal din Italia. Ar fi trebuit insa sa stii ca cea mai iubita nu e Milan! :ok:

pirlinho
9th November 2005, 02:04
legaturile cu mafia

Inseamna ca legaturile cu Juventus sunt de exceptie. ;)

Al Dracu
9th November 2005, 02:06
:D Asta ca sa nu-si piarda antrenamentul! :drak:

Zebrone
9th November 2005, 09:47
va certati degeaba vere, toata lumea stie ca cea mai iubita echipa a italiei e interul :D :D. doar nu o sa ma intrebati acuma care inter!! :D :D

Al Dracu
9th November 2005, 14:34
De ce sa te intrebam cind stim foarte bine: Inter Gaz Bucuresti! :D
Ancelotti vrea sa-i bage in cantonament pe cei care nu pleaca pe la nationale, cica sa scoata untul din ei ca-i asteapta meciuri grele dupa pauza asta!

treze28
9th November 2005, 22:18
Juve-30p,milan-28p.pe locul 2 si acolo va este locul!!!

maldini
9th November 2005, 22:34
Maldini, nu-mi place sa umblu prin subterane asa ca o sa inchei discutia cu tine dupa ce voi termina mesajul de fata. Pentru cultura ta din generala, ca vad ca esti foarte schematic in gindire si in scriere ar trebui mai intii sa pui mina pe un abecedar, scuza-ma ca ti-am recomandat lecturi mai grele!
Nu ma asteptam sa descoperi un mister atit de mare: americanii il urasc pe Bush, rusii pe Putin. :o: M-ai lasat masca!
Italienii il urasc pe Berlusconi nu pentru ca e premier ci pentru ca si atunci cind nu conducea guvernul si acum se foloseste de justitie si legaturile cu mafia pentru a nu plati taxe, a-si scapa mafiotii de la puscarie cu legi speciale date anume in acest scop (Previti si altii stiu de ce), a promova in fotolii de ministri oameni cu condamnari penale sau cercetati pentru trafic de droguri, de arme. O sa zici ca si ce daca, de-astea s-au mai vazut. Da, dar nu asa pe fata si nu intr-una din cele mai democratice tari din lume. In Anglia ca l-au prins pe nu stiu ce ministru beat la volan si-a dat ala demisia cu minister cu tot. Hehe, incearca sa-ti inchipui ce s-ar intimpla intr-o situatie similara in Italia. Iti spun eu: a doua zi ar da Berlusconi o lege conform careia in ziua respectiva din motiv de cauza betia la volan era regulamentara.
Daca vrei sa-mi povestesti de Bush, Putin sau Mobutu SeseSeko Kuku Ngbendu Wazabanga n-ai decit dar nu iti mai da cu parerea in necunostinta de cauza!

P.S. Vad ca te intereseaza mai mult care e cea mai urita echipa de fotbal din Italia. Ar fi trebuit insa sa stii ca cea mai iubita nu e Milan! :ok:

lasa dracule nu mai plange atat ca de cand e berlusconi premier tovarasul lui bun moggi a crescut mult in avere...nu zi ca nu te bucuri ca nu te cred :D cat despre abuzuri si coruptie pe fata lasa ca in state e de 100 de ori mai rau..numai un ultim exemplu de acolo ar fi tzeapa de la ENRON ...comparativ cu ea ce face berlusconi e joaca de copii dracule...asa ca fuga la gradinitza ca nu ai tu abecedar inca sa-mi dai sa citesc:drak:

P.S. se poate milan sa nu fie cea mai iubita dar juve tot cea mai urata echipa din italia ramane...asa ca dracule rushinicaaa :D uite inca 2 variante de avatar ptr tine :drak:

Zebrone
9th November 2005, 23:04
urata de tristi si de voi poate, ca in rest n-are decat vreo 12 milioane de fani in italia. :D asa ca las-o mai moale cu prostiile ca nu prea te stii la ele. si faza cu enron esti departe taticu, aia nu e coruptie ci doar o infractiune economica calculata de neste dastepti din management pentru binele lor si al copiilor si anume supraevaluarea actiunilor si acoperirea datoriilor prin smen contabil (adica omisiune) :ok:

Al Dracu
10th November 2005, 00:29
Maldini! :D Nu cred ca in istoria fotbalului o alta echipa si-a mai meritat un site atit de reusit ca ASTA DE AICI (http://www.25maggio2005.com/index.htm) :D

Si vezi ca reclama aia de la Mastercard e depasita! E din 2003! Aia actualizata din 2005 e asta:

http://www.comicard.it/img-cop/albums/userpics/10001/normal_Milan-Liverpool%203-3.jpg

maldini
10th November 2005, 00:43
urata de tristi si de voi poate, ca in rest n-are decat vreo 12 milioane de fani in italia. :D asa ca las-o mai moale cu prostiile ca nu prea te stii la ele. si faza cu enron esti departe taticu, aia nu e coruptie ci doar o infractiune economica calculata de neste dastepti din management pentru binele lor si al copiilor si anume supraevaluarea actiunilor si acoperirea datoriilor prin smen contabil (adica omisiune) :ok:

sti ca nu e frumos sa te bagi in discutia altora...vb cu dracu asta dar voi astia de la juve umblati in haita :drak: juve are 12 milioane de iluzii alpi... cat despre enron "desteptii aia din management" au tras sfori si treaba s-a musamalizat cu "ajutorul" unor congresmani "amabili"...iar asta pute a coruptie rau de tot :D

P.S. dracule ia du-te pe www.antijuve.com ca ala e cel mai accesat site din italia...cat despre champions league nu ti-e rusine sa mai vb pe aici cand voi cu inter impreuna nu aveti cate avem noi !!! AVEM CEL MAI TARE PALMARES EUROPEAN si muriti de ciuda si plangeti...

STEAUA-MANIA
10th November 2005, 01:44
Maldini,bine mai...te pui sa discuti cu gobbi?Relax!gobbi sunt ca dinamovistii,cand le zici de arbitraje pro-juve..se fac ca ploua.

Ayrton
10th November 2005, 09:06
ete na, ai nimerit-o si tu ca nuca-n perete... hai nu mai amesteca borcanele.

Zebrone
10th November 2005, 09:44
sti ca nu e frumos sa te bagi in discutia altora...vb cu dracu asta dar voi astia de la juve umblati in haita :drak: juve are 12 milioane de iluzii alpi... cat despre enron "desteptii aia din management" au tras sfori si treaba s-a musamalizat cu "ajutorul" unor congresmani "amabili"...iar asta pute a coruptie rau de tot :D

P.S. dracule ia du-te pe www.antijuve.com ca ala e cel mai accesat site din italia...cat despre champions league nu ti-e rusine sa mai vb pe aici cand voi cu inter impreuna nu aveti cate avem noi !!! AVEM CEL MAI TARE PALMARES EUROPEAN si muriti de ciuda si plangeti...

discutia altora? mie mi se pare ca vorbesti singur ca TV-ul. cat despre lacrimile noastre, nu vii sa le stergi tu?

alejandro
10th November 2005, 10:21
ete na, ai nimerit-o si tu ca nuca-n perete... hai nu mai amesteca borcanele.
ayrton,ai dreptate:ok: nu tre ' amestecam borcanele:D

Al Dracu
10th November 2005, 15:19
Maldini, ai dreptate vere! :D Tu le stii cel mai bine!
Maneaua, ce treaba are Dinamo in povestea asta? Iar ai gresit threadurile? :drak:

STEAUA-MANIA
11th November 2005, 13:05
ete na, ai nimerit-o si tu ca nuca-n perete... hai nu mai amesteca borcanele.
Tii cu dinamo..ai o reactie tipic gobbista:headbang:
AC MILAN se afla la a 8 a victorie consecutiva in campionat!Meciul cu Fiorentina va insemna o noua victorie pt AC MILAN!:yeah:

Zebrone
11th November 2005, 13:28
maneaua scoate-te din priza ca faci fum deja. :D

Al Dracu
11th November 2005, 15:27
:happy Ayrton! Esti un gobbo! :D Ayrton-gobbo! Ayrton-gobbo! :drak:

maldini
11th November 2005, 16:19
dracule ayrton nu este gobbo..ce-ti veni? vrei sa inchida forumul asta si sa nu mai avem unde posta?:drak:

The G.O.A.T.
11th November 2005, 20:05
Se pare ca se inmultesc suporterii milanului care au probleme cu o anumita parte a corpului situata deasupra gatului! Maldini incepuse bine pe forum dar boala de care sufera camataru si steaua-maneaua e foarte contagioasa! Si inca ceva mai frustratilor: daca tot nu va intereseaza Serie A si pt. voi nu conteaza decat Europa, de ce tot faceti spume la gura ca JUVE este ajutata de arbitri?

maldini
11th November 2005, 20:15
goat te-a bagat cineva in seama ? eu nu am postat aici ca juve e ajutata de arbitri , se pare ca ai nevoie de ochelari :D normal ca ce conteaza cel mai mult sant cupele europene ca doar acolo de vede valoarea reala a unui club :D

p.s. frustrati santeti voi de gloria MILANULUI

Al Dracu
12th November 2005, 02:29
Maldini, citeste mai bine mai sus! Eu nu faceam altceva decit sa rid de reactia lui Maneaua! Sa-l faci pe Ayrton un gobbo e ca si cum ti-as spune eu tie "bai interistule!" :D

STEAUA-MANIA
12th November 2005, 13:01
Se pare ca se inmultesc suporterii milanului care au probleme cu o anumita parte a corpului situata deasupra gatului! Maldini incepuse bine pe forum dar boala de care sufera camataru si steaua-maneaua e foarte contagioasa! Si inca ceva mai frustratilor: daca tot nu va intereseaza Serie A si pt. voi nu conteaza decat Europa, de ce tot faceti spume la gura ca JUVE este ajutata de arbitri?
Tapule,mai bine limiteaza-te la topicului dedicat lui juve...mesajele tale pateaza faima echipei AC MILAN.
Du-te si preaslaveste hotiile lui juve la topicul vostru.
Daca ai kef de caterinca,spune..crezi ca nu m-as descurca?Daca vrei sa-mi arati cat de "inteligent" esti..sa stii ca ai reusit.

goat te-a bagat cineva in seama ? eu nu am postat aici ca juve e ajutata de arbitri , se pare ca ai nevoie de ochelari :D normal ca ce conteaza cel mai mult sant cupele europene ca doar acolo de vede valoarea reala a unui club :D

Maldini ce sa ceri de la un gobbo...fiecare face ceea ce stie mai bine...
gobbi nu stiu decat sa fure!De ce crezi ca in Europa au castigat doar 2 Cupa Campionilor/CL?!Simplu:pt ca nu sunt arbitratii de arbitrii italieni.
Ce ti si cu gobbi de pe acest forum...posteaza doar la caterinca,ca sa stranga un nr cat mai mare de mesaje looooooooool .

maldini
12th November 2005, 15:26
steaua-mania in romania arbitrii din divizia A sant mult mai corecti decat cei din serie A din italia :mda: asa ca de mult timp nu prea mai dau 2 bani pe scudeto si tot ce ma intereseaza este ca MILAN sa castige cat mai multe cupe europene ptr a continua sa fie regina europei ,ECHIPA CU CEL MAI BUN PALMARES EUROPEAN :D

Zebrone
12th November 2005, 16:35
p.s. frustrati santeti voi de gloria MILANULUI

da iti spun ca suntem tot o durere, gloria milanului, hai ca ma umfla rasu' :D.

maldini
12th November 2005, 17:11
vb la fel de urat ca si fotbalul pe care il joaca juve...mai trebuie sa treaca 100 de ani pana sa aiba juve palmaresul european al lui MILAN :drak: santem unici alpi si ma doare in cot ca ti-e greu sa inghiti asta :D

Al Dracu
12th November 2005, 21:26
Alpi, ma dezamagesti, vere! Adica tu chiar nu te simti patruns de spiritul diviziei a care sta risipit in fiecare centimetru patrat in ultimele pagini din threadul asta? :D
Auzi? Hai sa facem un test! Il intrebam pe Maldini cit fac 1+1! Pe pariu ca ne raspunde ca Milan are mai multe cupe europene si noi ne ofticam? :D

maldini
12th November 2005, 22:08
pana una alta alpi jigneste pe forum fara sa fie avertizat...daca i-as raspunde sant sigur ca primesc ban...se pare ca moderatorii pe forumul asta sant fani juve:rosu:

al dracu daca te intreb care sant primele 2 litere din alfabet o sa-mi raspunzi cate scudeto are juve:drak:

Al Dracu
12th November 2005, 22:50
Tocmai pentru ca sint juventini sint impartiali si (ce altceva sa faca?) modereaza! :P
Te inseli Maldini! Vad in fotbal mult mai mult decit niste cifre sau statistici! :ok:

maldini
12th November 2005, 23:23
daca ar fi impartiali i-ar da un avertisment lui alpi ptr "hai si...r" :mda:
nici eu sa sti dracule nu vad numai cifre si statistici dar ma mandresc cu palmaresul milanului...imi dai voie?:D

P.S. vad ca i-ai editat lui alpi postul...oricum e urat ca nu stie sa discute civilizat !!

Al Dracu
12th November 2005, 23:46
Vezi mai Maldini ca tovarashii moderatori juventini ie pa faza? :D Varul Alpi stie sa discute civilizat dar pe argumente. Ca daca vine iar si iti spune "Bey Maldini, dau o bere" si tu ii raspunzi in cupe si campionate iti mai da un s****r! :P

Zebrone
13th November 2005, 01:34
daca ar fi impartiali i-ar da un avertisment lui alpi ptr "hai si...r" :mda:
nici eu sa sti dracule nu vad numai cifre si statistici dar ma mandresc cu palmaresul milanului...imi dai voie?:D

P.S. vad ca i-ai editat lui alpi postul...oricum e urat ca nu stie sa discute civilizat !!

hai sa-ti dau o bere :D

maldini
13th November 2005, 01:42
hai alpi...te superi daca vin imbracat in tricoul lui milan? :D

Zebrone
13th November 2005, 13:34
nu, ca si eu vin cu tricoul lui Juve. :D

The G.O.A.T.
14th November 2005, 10:00
[QUOTE=STEAUA-MANIA]Tapule,mai bine limiteaza-te la topicului dedicat lui juve...mesajele tale pateaza faima echipei AC MILAN.
Du-te si preaslaveste hotiile lui juve la topicul vostru.
Daca ai kef de caterinca,spune..crezi ca nu m-as descurca?Daca vrei sa-mi arati cat de "inteligent" esti..sa stii ca ai reusit.

Dupa cum se vede pe forum te descurci foarte bine la caterinca, as putea spune chiar ca ai caterinca in sange! Din spusele tale chiar si milanul pare o caterinca!

Cat despre faima si palmaresul milanului, daca e sa luam in considerare ceea ce conteaza in Europa pentru echipele mari, si anume UCL, atunci sa stiti ca sunteti pe locul 2, in spatele realului. Iar daca tot va comparati cu realul de ce nu o faceti pana la capat, cu toate trofeele castigate, inclusiv cu cele doua Serie B pe care le aveti in faimosul palmares!

Marquise MGP
14th November 2005, 13:57
si spune-le si motivul pt care au ajuns in serie B ... ca poate l-au uitat :D

alejandro
14th November 2005, 15:43
l-au uitat???:o: cum asa?...eu nici nu-l stiu...:D

pirlinho
14th November 2005, 16:56
si spune-le si motivul pt care au ajuns in serie B ... ca poate l-au uitat :D

Macar noi ne-am ispasit pedeapsa in timp ce voi cand ati picat in Serie B ati dat-o-n strambe ca sa ramaneti sa jucati in A. Un fel de FCM Bacau, ceva de genul asta sunteti.

La fel si Inter. De doua ori.

STEAUA-MANIA
14th November 2005, 18:37
[QUOTE=maldini]pana una alta alpi jigneste pe forum fara sa fie avertizat...[QUOTE]
Bine, mai maldini..esti culmea,nu stiai ca dezolantul stadion e mare miez pe acest forum!?:headbang: In afara de Paul,nici un alt moderator nu este luat in vizor...asta e:(
gobbi sunt clona dinamovistilor:arbitrii trag cu ambele echipe
-se lauda cu rezultate din tara..in timp ce in cupele europene sunt = 0:yeah:
-sunt cei mai dispretuiti in respectivele tari:yeah:
Duminica:AC Fiorentina vs AC MILAN live @b1tv,sper..FORZA AC MILAN!:yeah:
David,ce faci frate?Dai raspuns la un individ care tine cu otelul?haha,ai coborat incredibil nivelul discutie:)
tapule:AC MILAN e clubul cu cele mai multe trofee internationale castigate./OLE/

Zebrone
14th November 2005, 20:59
si tu esti cetateanul cu acelasi IQ ca si numarul de trofee castigate de milan. auzi, unde vedeai meciurile cand milan-ul era in serie B? sau atunci tineai cu inter-ul, ca deh, erau mai in forma? esti haios de afon :ok:

Marquise MGP
15th November 2005, 02:37
@pirlinho

ideea nu e daca v-ati ispasit pedeapsa sau nu ci faptul ca,se pare, voi va ghidati dupa zicala : " hotului de hot i-e frica " :D

@steaua-mania

inafara de faptul ca ai prejudecati nedemne de un om care macar viseaza la a fi obiectiv,esti o prezenta comica pe forum pana cand incepi sa devii enervant...nu-mi permit sa-ti raspund in termeni pe care i-ai intelege, din motive care te depasesc, insa daca ai ceva rabdare s-ar putea sa fii rasplatit pe masura :D

MirceaB
15th November 2005, 09:11
Daca vreti sa facem schimb de meciuri uitati ce am eu

Romania-Brazilia 1970 DVD
Romania-Cehoslovacia 1970 DVD
Romania-Danemarca 1989 DVD
Romania_Argentina 1990 DVD
TaraGalilor-Romania 1993 DVD
Romania-Columbia 1994 DVD
Romania-SUA 1994 DVD
Romania-Argentina 1994 DVD
Romania-Suedia 1994 DVD
Romania-Franta 1996 DVD
Romania-Bulgaria 1996 DVD
Romania-Spania 1996 DVD
Romania-Columbia 1998 DVD
Romania-Anglia 1998 DVD
Romania-Tunisia 1998 DVD
Romania-Croatia 1998 DVD
Romania_Germania 2000 DVD
Romania_Portugalia 2000 DVD
Romania_Anglia 2000 DVD
Romania-Italia 2000 DVD
Italia_Franta 2000 DVD
Steaua-River Plate 1986 DVD
Steaua-Barcelona 1986 DVD
Steaua_Spartak Moskova 1988 DVD
Steaua_Galatasaray 1989 DVD
Steaua-AC Milan 1989 DVD
Franta-Croatia 1998 DVD
Brazilia-Olanda 1998 DVD
Brazilia-Germania 2002 DVD
Gala Hagi 2001 DVD
Cehia_Olanda 2005 DVD

alejandro
15th November 2005, 10:15
@mania:ai deja cateva luni pe forum da' tot te porti ca incepatorii,uite asa fak ei:
/OLE/ suntem cei mai tari
/OLE/ voi sunteti 0
/OLE/ n-aveti minte
/OLE/ bla-bla-bla...
revino-ti si treci la subiect:ok:

STEAUA-MANIA
15th November 2005, 16:50
Wow,s-au strans gobbi:)
alejandrito,lasa-te de forum,sigur iti incurca programul de telenovele.Uita-te la mesajele tale..majoritatea apar doar emoticons sau mesaje monosilabice....faci asta ca sa aduni un nr cat mai mare de mesaje,nu?
galatene,te deranjeaza adevarul?cand nu iti place ceva,te enervezi?Calmeaza-te...nu de alta,dar la nervi se fac prostii..si ar fi o mare pierdere pt ols sa te alaturi lui Stefan cel Mare.
alpi,esti la fel de penibil precum stadionul lui juve.

Poate nu v-ati prins..insa,sunteti pe un site de sport...se vb de sport,nu se face caterinca(teoretic)

alejandro
15th November 2005, 16:59
esti deplasat bai frate...:sleep:
p.s.:daca esti atat de neted la creier si nu-ti dai seama ce sa-ti fac...daca as vrea sa strang mesaje nu crezi ca in 2 ani as fi avut si eu macar vreo 6000 cum au altii de vreo juma de an?sau nu crezi ca pe off topic as putea bolborosi ceva ca sa strang mesaje?
...patetic...tipic pentru incepatori...las' ca mai cresti tu si vezi cum sta treaba pe aici...pana atunci sleep well:sleep:

Zebrone
15th November 2005, 18:29
Wow,s-au strans gobbi:)
alejandrito,lasa-te de forum,sigur iti incurca programul de telenovele.Uita-te la mesajele tale..majoritatea apar doar emoticons sau mesaje monosilabice....faci asta ca sa aduni un nr cat mai mare de mesaje,nu?
galatene,te deranjeaza adevarul?cand nu iti place ceva,te enervezi?Calmeaza-te...nu de alta,dar la nervi se fac prostii..si ar fi o mare pierdere pt ols sa te alaturi lui Stefan cel Mare.
alpi,esti la fel de penibil precum stadionul lui juve.

Poate nu v-ati prins..insa,sunteti pe un site de sport...se vb de sport,nu se face caterinca(teoretic)

draga,caterinca facem doar de tine, e si asta un sport. cum zicea alejandro somn usor in continuare, nu ne lasa sa te retinem, poate ai treaba cu abecedaru' :D :D

Marquise MGP
15th November 2005, 18:50
Poate nu v-ati prins..insa,sunteti pe un site de sport...se vb de sport,nu se face caterinca(teoretic)

ei nu mai spune ? ... cata genialitate emana mesajul asta ... ia mai explica-ne niste treburi din astea ca pe cuvant ca nu le stiam.

spuneai ceva de adevaruri si stefan cel mare ... care adevaruri ? ca de la tine n-am precepun nika ... care stefan cel mare ? ... ala de impartea turci sau ala de impartea caini ? sau la tine e tot aia ? :D

STEAUA-MANIA
15th November 2005, 20:34
Alejandrito,nu-ti mai zic nimic..si asa te-a batut destul soarta..
De acum incolo nu am sa mai raspund gobbilor.
Pirlinho,mai vrei filmulete cu Tiziano Crudeli?Sunt curios cu cine va juca in atac in mec cu fiorentina..SHEVA-Gilardino sau Gilardino/Inzaghi urmand ca SHEVA sa fie menajat pt meciul cu Fener.

maldini
15th November 2005, 23:11
Cat despre faima si palmaresul milanului, daca e sa luam in considerare ceea ce conteaza in Europa pentru echipele mari, si anume UCL, atunci sa stiti ca sunteti pe locul 2, in spatele realului. Iar daca tot va comparati cu realul de ce nu o faceti pana la capat, cu toate trofeele castigate, inclusiv cu cele doua Serie B pe care le aveti in faimosul palmares!

tapule este adevarat la CL santem 6-9 cu realul insa per total la trofee europene + intercontinentale santem la un perfect 15-15 !!! adica santem cea mai buna echipa de club din europa alaturi de real:D iar daca nu crezi baga un ochi la semnatura mea sau la www.uefa.com sa vezi ca nu mint !!!
in alta ordine de idei alpi care este un juventin infocat a recunoscut intr-o discutie avuta cu el pe forum ca milan are cel mai bun palmares european al unei echipe de club(egal cu real) iar eu am recunoscut ca juve este cea mai tare in italia avand 28 de titluri :D aia cu serie B ai zis-o de multe ori ,o stie toata lumea , nu mi-e rusine de asta ...mai are rost sa te tot repeti?

Al Dracu
16th November 2005, 01:44
Mania, mah vere dar tu nu degeaba ti-ai pus nick-ul asta! Dupa mania cu palmaresul mai nou vad ca ai mania cu numarul de mesaje ale altora. Daca e asa ciocul mai mic. Tu in citeva luni ai bagat fara numar mai ceva ca altii in citiva ani. Si daca e sa fac o comparatie intre tine si alejandro datele graiesc clar: tu 5,44 posturi pe zi, alejandro 3,40! Somn usor! :D

Maldini! Da ia zi tu cite cupe Uefa aveti? Sau Intertoto? :drak: Asta inseamna experienta fratzioare! Sa le cistigi pe toate! :ok:

alejandro
16th November 2005, 11:38
@Al Dracu:nu te mai chinui,nu cred ca intelege tiparul romanesc:D
@mania:vezi-ti de soarta ta,de a mea am eu grija..cel putin la capitolul IQ stau mai bine...ai sta si tu daca ai scoate 2 din fata lui 4, ala din dreptul varstei tale:drak:
am si eu o intrebare pe unde umbla Coco???cum ramane cu la Sfida?Coco ai zis ca ai nevoie de 1 saptamana..cate au trecut????:o:

Al Dracu
16th November 2005, 14:25
Coco e un VBP (Very Busy Person) :D
Cred ca cel mai bine ar fi sa incepem cu Sfida din returul campionatului. Pina atunci ne mai punem si noi pe picioare cu prezenta pe forum!

alejandro
16th November 2005, 14:27
asteptam pozitia oficiala a lui Coco:happy

Ayrton
16th November 2005, 15:10
lasa-ti-l pe coco in pace ca are un job nou, a mai zis omu' ca deocamdata nu are timp de concurs...
Sa speram ca revine si el macar odata cu Champions League... :D

Zebrone
16th November 2005, 17:04
!!!
in alta ordine de idei alpi care este un juventin infocat a recunoscut intr-o discutie avuta cu el pe forum ca milan are cel mai bun palmares european al unei echipe de club(egal cu real) iar eu am recunoscut ca juve este cea mai tare in italia avand 28 de titluri :D aia cu serie B ai zis-o de multe ori ,o stie toata lumea , nu mi-e rusine de asta ...mai are rost sa te tot repeti?

una la mana ai zis ca eu nu discut civilizat dat tu te iei dupa maneaua si sari calul. ramai acelasi partener ageabil de discutie,nu te cobora la nivelul lui vijelie al forumului :ok:

normal ca am zis ca veti cel mai bun palmares european din italia, e o evidenta. dar am mai spus ca daca juve nu avea ordinarul ghinion de a pierde 2 finale consecutive altfel stateau lucrurile. si de exemplu stiai ca golul lui mjatovici e si in ziua de azi suspect de offside? :)

treaba cu serie B o arunc doar ca sa ii creasca pulsul lui vali :D

Ayrton
16th November 2005, 17:23
stiai ca golul lui mjatovici e si in ziua de azi suspect de offside? :)


Mijatovici pt noi e un George Best doi! :D

Marquise MGP
16th November 2005, 18:37
de la golul lui mijatovici nu-i mai suport pe madrileni :D ... si ce echipa aveam atunci :headbang:

Catalanul
16th November 2005, 19:53
de la golul lui mijatovici nu-i mai suport pe madrileni :D
sa nu-mi zici ca i-ai suportat vreodata :o: :D ?

maldini
17th November 2005, 00:06
offside clar a fost la mijatovici alpi...de acord cu tine si eu urasc real madridul:rosu: sper sa-i mai eliminati si anul asta din CL:D

Marquise MGP
17th November 2005, 00:14
@ catalanul

imi erau indiferenti ... cum imi e acum levsky sofia ... intelegi ce vreau sa zic :D

Ayrton
17th November 2005, 15:13
Haideti sa facem cu totii un fan-club "Anti real"... :mda:

Sau mai bine, ce-ar fi sa ii lasam pe Mijatovici, Levski sau Rosenborg deoparte si sa ne concentram pe AC MILAN?

Zebrone
17th November 2005, 20:14
oakei. referitor la acmilan, celebra fossa dei leoni s-a desfiintat dupa 37 de ani. problemele au aparut dupa meciul cu juve, cand cativa ultrasi milanisti au furat banere ale factiunii Viking a galeriei juventine (proasta alegere au facut ametitii aia). la intoarcerea de la eindhoven, tifosii bianconeri l-au aseptat pe ala care ducea insemnele galeriei si le-au confiscat. conflictul in sanul galeriei s-a declansat cand au avut loc o serie de proteste la adresa conduitei sefilor galeriei care au permis furtul bannerelor juventine, se pare ca in italia nu e ca la noi la tara, nimeni nu fura banerele nimanui fiindca asa vrea muschii lui si odata incalcate respectivele reguli se intampla dupa cum se vede.

Al Dracu
17th November 2005, 21:57
Problema e ca in interiorul grupului existau tensiuni de ceva vreme.
Chestia cu furatul bannerelor este insa la ordinea zilei. Nu asa de intensa cum am vazut in ultima vreme in Romania dar e cit de cit un sport destul de practicat si de italieni.
Fossa dei leoni era un grup foarte puternic insa a platit faptul ca s-a "extins" prea mult ca sa zic asa.

Zebrone
17th November 2005, 22:12
multam de precizari :D se pare ca treaba cu bannerele a aprins bricheta langa butoiu' de crimbogaz :D

Ayrton
18th November 2005, 09:40
din pacate asa e:
http://www.fdl.it/

insa ce ca s-a desfiintat fractiunea "FdL" ? si la Juve au fost mari schimbari la nivelul galeriei... nu mai stiu ce grup ce conducea tifoseria s-a desfiintat anul acesta dupa arestarea celor 2 frati ce il conduceau.

si doar nu va inchipuiti ca ultrasii aia nu or sa mai vina pe stadion ...
iar Brigate Rossonere sau Commandos Tigre tot cei mai tari raman.

Zebrone
18th November 2005, 10:14
corect, la juve au fost mari schimbari de-a lungul istoriei, dar eu nu stiu de vreo dizolvare a vreunui grup din 87, de la disparitia celebrilor Fighters. e totusi pacat cand se destrama factiunile astea, cum era FDL. aveau totusi 37 de ani de activitate.

alejandro
18th November 2005, 16:42
faci reclama la concurenta?:D

maldini
18th November 2005, 18:52
daca esti un vero tifo MILAN te rog corecteaza pe site-ul tau la palmares avem 4 SUPERCUPE EUROPENE(ai uitat pe aia din 2003):rosu: si te rog adauga ca alaturi de real madrid avem cele mai multe trofee europene adica 15 in total...daca ai uitat cum stam baga un ochi la semnatura mea:drak:

@ alpi sper sa nu te superi ca iar am inceput sa vb de trofeele MILANULUI dar am facut doar o corectie la site-ul lui andrei asta :D :D

STEAUA-MANIA
18th November 2005, 21:07
http://www.brigaterossonere.it/Precisazionefossa.pdf

Al Dracu
19th November 2005, 01:36
Pai daca dspre Fossa se stiu mai multe ca e proaspat evenimentul uite si ce e cu Juve (adica cu Fighters).
Dupa bataliile de dupa meciul cu Parma de acum un an majoritatea sefilor grupului Fighters au fost banati de questura. Nu stiu cine spunea mai sus ca intra oricum, nu e asa. Sint obligati sa semneze in questura dupa inceperea fiecarei reprize a meciului echipei lor. Ceea ce inseamna ca si daca ar vrea nu ar putea sa ajunga pe stadion. Banarea alora a insemnat lipsa unui lider puternic mai ales dupa ce Fighters-ilor le fusesera reprosate foarte multe lucruri inainte de asta. In fine, ideea e ca Drughi, grup istoric, fost lider al factiunilor a revenit si a reocupat pozitia centrala (alaturi de un alt vechi grup, Arditi).
Pentru mai multe amanunte puneti 5 lei de fiecare si ma sponsorizati sa scriu o carte! :D

diablo20
19th November 2005, 11:29
....de care lei vechi sau noi?:evil:

maldini
19th November 2005, 18:49
forza milan maine cu fiorentina !!! sheva va juca cu gilardino in atac :D meciul va fi transmis in direct de B1TV ( ce miracol ! ) de la 16.00 :drak:

alejandro
20th November 2005, 14:51
pai normal...daca noi am jucat sambata:D

Marquise MGP
20th November 2005, 19:14
maldini, vino tata repede cu cronica meciului ca sunt nerabdator s-o aflu :drak:

maldini
20th November 2005, 20:04
marquise asta este ...am facut multe greseli in aparare dar totusi la 2-1 ptr fiorentina lui milan i-a fost anulat un gol perfect valabil al lui gilardino:rosu: ...daca ar fi fost validat nu mai dadea gol toni la faza urmatoare !!! in plus nu s-au acordat 2 penalty perfect valabile unul la reluarea lui sheva (hent la brocchi cazut impinge balonul cu mana) si altul la hentul lui nesta !!! arbitraj penibil dar nu avem scuza ptr greselile de aparare:drak:

P.S. nu are rost sa ne lamentam acum ...important este sa castigam la istanbul si apoi pe san siro cu schalke ptr a merge in optimile CL !!! sincer marquise imi doresc mult mai mult CL decat scudeto !!!

Zebrone
20th November 2005, 20:19
anulare golului lui gila naste "discutii" conform gazzetei. si intr-adevar au fost 2 penaltyuri neacordate, unul de fiecare parte.

maldini
20th November 2005, 20:28
alpi sti ca te respect dar ala a fost gol valabil...cel putin asta este parerea mea:D si daca ar fi fost validat nu mai dadea toni gol la faza imediat urmatoare !!! si ai foarte mare dreptate au fost 2 penalty clare ( 1 milan 1 fiorentina) neacordate:rosu: raman la parerea ca arbitrajul a fost penibil si cu toate astea nu avem scuza ptr greselile din aparare :mda: felicitari ptr lectia de fotbal de la roma:ok:

Zebrone
20th November 2005, 20:50
nu pot eu un profan sa zic ca a fost gol valabil, daca gazzeta si restul presei se rezuma la a considera faza dubioasa. multumiri pentru felicitari, mi-e ciuda de rosul lui thuram care nu trebuia sa existe daca se fluiera faultul la vieira. bafta la istanbul, o sa aveti nevoie, turcii nu-s normali la cap.

maldini
20th November 2005, 20:57
mersi alpi si voua la fel bafta cu brugges...dati-le cat mai multe goluri ca acum conteaza numai golaverajul ptr locul 1 si 2 la voi in grupa :D

Zebrone
20th November 2005, 21:02
asa e, sper sa ii ingropam pe belgieni si sper sa joace mutu titular, nedved are nevoie de pauza. oricum cretinii de la protv transmit betis si nu mai stiu ce pacaleala de meci, as fi preferat oricand sa ii vad pe milan, daca meciul lui juve nu prezinta interes.

maldini
20th November 2005, 21:13
alpi asa este ,ma enerveaza astia de la protv...marti este manchester-villareal iar miercuri este liverpool-betis:rosu: preferam sa vad fener-milan si juve-bruges:D bine macar ca nu dau pe hahalactici ,alti preferati ai celor de la prost tv :drak:

Catalanul
20th November 2005, 21:19
bine macar ca nu dau pe hahalactici ,alti preferati ai celor de la prost tv :drak:
in locul vostru as prefera sa-i vad pe hahalactici cum o iau din nou pe cocoasa, acasa, de la Lyon :D

maldini
20th November 2005, 21:23
catalane tare mult mi-ar place asta :ok: nu stiam ca joaca cu lyon dar acum ca mi-ai spus ar fi fost mai bine sa dea meciul asta la tv:D

Zebrone
20th November 2005, 21:30
acu inteleg ca juve-brugges nu e de mare interes, in fond ne trebuie un egal ca sa ne calificam, dar sunt meciuri tari saptamana asta si e pacat ca imbecilii transmit betis si manchester. dar de bine de rau bine ca transmit :D

STEAUA-MANIA
20th November 2005, 22:55
alpi sti ca te respect
Capitane,ce oameni respecti...
Referitor la meciul cu Fiorentina,am dominat insa am pierdut..exact cum am patit cu Sampdoria.Referitor la golul 2 marcat de Gilardino,ei bine,la o faza asemanatoare..ibrahimovic l-a prins de tricou pe Kuffour...arbitrul lasa sa continue faza!Deh,furaciune marca rubentus!:rosu:
rodomonti e un tampit..nu a dat 11m la hentul lui Brocchi + nu a dat 11m la hentul lui NESTA..Urasca cand arbitrii aplica legea compensatiei.."nu am dat 11 m pt MILAN,nu dau 11m nici pt ceilalti!"Ce naiba..cand e 11m se da,doar nu suntem dinamo sau rubentus!

Zebrone
21st November 2005, 00:00
maneaua, du-te tata ca nu ai nici o treaba cu fenomenul. nu prea pricepi multe tu, nu-i asa? sa stii ca exista metode profesioniste pentru astia ca tine, socurile electrice au de obicei efect :D poti sa incerci si acasa, mictionanad pe priza, cu ocazia asta iti faci si analizele :D

uti2102
21st November 2005, 00:11
Ce facura ghiavolii ?! Se impiedicara ghiavolii ?! Luara nitzel gazon in plisc ?! :happy

maldini
21st November 2005, 00:11
mania uite aici "Luca Toni regala a Cesare Prandelli e ai Della Valle brothers il secondo posto in classifica a braccetto con Adriano Galliani cui è spuntato più di un capello sulla craba pelata per le decisioni della terna arbitrale (rigore a favore per fallo di mano di Brocchi negato e gol annullato a Gilardino per fallo in attacco) " asta este si noi am gresit grav in aparare dar este mai important sa invingem la istanbul si pe san siro cu schalke:D

@alpi :D

STEAUA-MANIA
21st November 2005, 00:17
maldini,degeaba esti lingusitor cu nasolul stadion..nu ai sa te alegi cu nimic...
Una e sa joci slab si altceva cand arbitrii isi bat joc de tine...Am spus,faultul se da atunci cand e..indiferent impotriva cui trebuia luata masura punitiva.

maldini
21st November 2005, 00:23
mania nu sant lingusitor cu nimeni...am spus mai sus ca arbitrajul a fost penibil si ca golul lui gilardino a fost valabil iar daca era validat nu mai dadea toni gol la faza urmatoare si ramanea 2-2...de asemenea jenant a fost si ca arbitrul nu a acordat 2 penalty perfect valabile la hentul lui brocchi si nesta:rosu:

alejandro
21st November 2005, 10:54
@maldini,nu tre' sa te iai dupa mania....nu mai zic de ce,ca iar imi sare-n cap:D
raman la parerea ca v-ati facut-o cu mana voastra...

Marquise MGP
21st November 2005, 11:52
mania e genul de om care te ia la bataie pe strada doar pe motiv ca porti un tricou cu numele adversarilor lui virtuali...pana sa vii tu pe forum , dragul nostru mania, pe extern si in special pe forumul Italia nici macar nu se punea in discutie respectul intre useri , acesta fiind de la sine inteles ca o cerinta obligatorie si ca semn de respect fata de sine in primul rand...noi suntem suporteri ( interisti, milanezi , juveti ... etc ) nicidecum huligani insa tu nu stii sa iti respecti adversarii si implicit nu te respecti pe tine...tu crezi ca ma faci pe mine sa transpir noaptea pt ca vii tu aici si pui posturi in care iti arati mania fata de juventus ? ... tu crezi ca vei speria pe cineva cu atitudinea asta instigatoare pe care o afisezi ? ... revino la realitate ... forumul Italia a fost si inca eu consider ca este cel mai bun subforum de pe OLS tocmai datorita respectului pe care si-l poarta userii care scriu aici...te rog sa nu incerci sa strici atmosfera.

diablo20
21st November 2005, 12:15
....asa-i marchize ai dreptate:ok: italia este cel mai tare subforum/hello....si unde dragoste nu e nimic nu e..!

STEAUA-MANIA
21st November 2005, 13:44
Marquise,touching msg...mi-au dat lacrimile,ce sa iti spun...scrii cumva textele de la stupize,stupize?:D Problema-i ca voi doriti lingai..cum un user spune niste lucruri care nu va convin,gata,e dusmanul,cel care destabilizeaza armonia de pe forum":))))))))
Atata timp cat rubentus va fura cu arbitrii nu voi tacea, doar ca sa va fac pe plac voua...romanii au tacut 50 de ani si a fost super,nu?Pentru asta exista forum,ca sa ne spunem parerea buna/rea insa in limita decentei!Nu cred sa fi folosit un vocabular vulgar pt ca nu ma caracterizeaza.Ca va place sau nu ceea ce scriu chiar nu imi pasa..imi spun parerea.
On topic:rahatii astia de la prost tv nu au dat nici un meci cu MILAN din CL...m-au innebunit cu rubentus,celski,manure :(

Marquise MGP
21st November 2005, 14:04
nu-i asa ca-i mana lui moggi ca nu-i transmite pe ac milan la tv ? ... se insista pe juve acum pt ca joaca un roman acolo si e normal ... asta s-a facut intotdeauna la tv ... nu e o noutate.

m-am adresat eu tie in vreun moment cu "dusman" sau jignitor ? ...tu crezi ca respectul presupune ligusire insa eu nu sunt de acord cu asta ... sunt milanezi si interisti mai vechi decat mine pe forum (si cu mult mai vechi decat tine ) pe care i-am respectat fara a fi lingusitor ... nu am lingusit niciodata pe nimeni si nici nu o voi face ... respectul , totusi , pentru mine, e cu totul altceva :ok:

Zebrone
21st November 2005, 14:28
Marquise,touching msg...mi-au dat lacrimile,ce sa iti spun...scrii cumva textele de la stupize,stupize?:D Problema-i ca voi doriti lingai..cum un user spune niste lucruri care nu va convin,gata,e dusmanul,cel care destabilizeaza armonia de pe forum":))))))))
Atata timp cat rubentus va fura cu arbitrii nu voi tacea, doar ca sa va fac pe plac voua...romanii au tacut 50 de ani si a fost super,nu?Pentru asta exista forum,ca sa ne spunem parerea buna/rea insa in limita decentei!Nu cred sa fi folosit un vocabular vulgar pt ca nu ma caracterizeaza.Ca va place sau nu ceea ce scriu chiar nu imi pasa..imi spun parerea.
On topic:rahatii astia de la prost tv nu au dat nici un meci cu MILAN din CL...m-au innebunit cu rubentus,celski,manure :(

in afara de a jigni mai stii ceva? esti josnic si agresiv, lipsit de decenta si fair-play si esti bagat in seama aici numai fiindca ne impiedicam de mizeriile tale. nu faci decat sa cauti nod in papura si atunci cand nu ti se da dreptate, si de obicei nu ti se da pentru ca vorbesti fara sa gandesti, incepi sa arunci cu invective. esti penibil.

STEAUA-MANIA
21st November 2005, 15:45
alpi,esti la fel de penibil precum stadionul pe care-l reprezinti.
Ancelotti e un cretin..il joaca pe stam in loc sa-l introduca pe Cafu:(Asta e sinucidere curata...

Zebrone
21st November 2005, 21:18
altceva mai stii subtilule "care esti" ? :D vezi ca nu ai habar de nimic? cafu era accidentat, acum e mai grav si se pare ca va lipsi maine cu turcii.

offtopic: ai facut trebusoara aia cu priza? sa incerci neaparat, am auzit ca da rezultate pe astia ca tine :D

Al Dracu
21st November 2005, 23:37
Bajetzi, cine v-a mintit pe voi ca la Gilardica nu era fault? Care are faza golului sa o dea mai in reluare. Oare ce se vede? Pai se vede ca Gilardino aluneca si se sprijina pe amaritul ala violet. Si in sprijineala lui ce credeti ca ii iese afara? :D Numai la prostii va ginditzi! Ii iese afara violetului maieul alb de dedesubt. Cu concluzia logica virgula ca al nostru Gilardica il cam si tragea de tricou in timp ce-l impingea. Mai pe romaneste: fault!
Magicul Milan prevazuse insa meci greu la Firenze asa ca n-are nici o scuza pentru felul cum a abordat meciul! Si nici Juve cred ca n-o sa aiba viata usoara peste 2 saptamini!

Thanya
22nd November 2005, 00:55
Maldini draga...umilintza e sa conduci Liverpool`ul cu 3-0 la pauza shi sa pierzi Cl-ul!!Asta shi suna a banc...:D

maldini
22nd November 2005, 02:04
noi am jucat finala aia (cea mai frumoasa finala din cei 50 de ani de CL ) iar voi kklacticii nu si nici in urmatorii 10 ani nu mai prindeti vreo finala cu echipa aia de pacalici !!!

@al dracu " Luca Toni regala a Cesare Prandelli e ai Della Valle brothers il secondo posto in classifica a braccetto con Adriano Galliani cui è spuntato più di un capello sulla craba pelata per le decisioni della terna arbitrale (rigore a favore per fallo di mano di Brocchi negato e gol annullato a Gilardino ) " Ori daca ne acordau penaltyul ori golul la care nu a fost fault in atac ar fi fost 2-2 si nu mai dadea toni golul 3 :drak:

pirlinho
22nd November 2005, 02:34
Maldini draga...umilintza e sa conduci Liverpool`ul cu 3-0 la pauza shi sa pierzi Cl-ul!!Asta shi suna a banc...:D

Cat tupeu mai ai sa mai si comentezi de altii in timp ce-n grajdul vostru e dezastru'.

Vezi-ti de jalonul Sergio Ramos.

Cat despre meciul cu Fiorentina n-am ce zice; ne-am luat-o pe merit.

pirlinho
22nd November 2005, 02:42
nu-i asa ca-i mana lui moggi ca nu-i transmite pe ac milan la tv ? ... se insista pe juve acum pt ca joaca un roman acolo si e normal ... asta s-a facut intotdeauna la tv ... nu e o noutate.

Politica ProTVului in materie de televizari e dictata de:
*alde Mutu
*echipele spaniole si englezesti ca sa faca promo fratilor de la TV Sport

Asa ca Milan vom vedea la ProTV doar daca:
*transferam un roman
*ajungem in semifinale
*jucam cu niste spanioli sau englezi
*ne mutam in Spania/Anglia/Romania

Insa prind StarTV asa ca voi putea viziona meciul cu Fener. :drak:

realmadrid.com
22nd November 2005, 08:44
noi am jucat finala aia (cea mai frumoasa finala din cei 50 de ani de CL ) iar voi kklacticii nu si nici in urmatorii 10 ani nu mai prindeti vreo finala cu echipa aia de pacalici !!!

Sunt impresionat :D de finala voastra :D...ati luat 3 goluri in 10 minute, mai mult e vrei :). Sunt sigur ca apararea voastra de bunici facea fata cu brio lui Ronaldinho (cum a facut si anul trecut cand ati luat un gol de nota 10) sau lui Eto'o, Messi :D....dar deh, voi stiti mai bine.
Sunteti in aceiasi situatie cu noi junior, la fel de "bine" mergeti...deci NO COMENT !

PS_Si poate treceti de grupe :D

The G.O.A.T.
22nd November 2005, 11:30
He he, a ajuns sa rada ciob de oala sparta! Propun sa discutati pe urmatoarea tema: "Cea mai umilitoare infrangere". Sunt multe de spus asa ca noi ne retragem si va lasam sa discutati in liniste. Mult succes!:evil:

alejandro
22nd November 2005, 11:36
eu am alta propunere:
Cea mai varza echipa:happy :D

STEAUA-MANIA
22nd November 2005, 11:45
Nu e destul ca gobbi ne "polueaza" topicul..acu mai vin si loserii de la real....

diablo20
22nd November 2005, 11:59
...vezi ca poate tu ai gresit topicul pt ca asta nu e steaua "crestina"!!

Al Dracu
22nd November 2005, 14:22
.com-uleeeeeeee! :D Hehe! Dar tu iar ai pierdut vreun pariu de ti-ai tras semnatura aia meseriasha? :happy

alejandro
22nd November 2005, 14:25
@al dracu,aia l-am intrebat si eu,da' nu vrea sa-mi zica:D

realmadrid.com
22nd November 2005, 14:25
Neh...din propie initiativa :D

Ayrton
22nd November 2005, 17:16
Bai, da lasati-o in puii mei de treaba... Voi unde dracu va credeti sa aberati atata aici?
Iar mania, mai potoleste-te si tu cu gobbi asta in sus, in jos, etc...

Lucky_OLD_G's
22nd November 2005, 17:40
ayrton daca m-ai avea si real madrid la echipe favorita chiar ca erai suporteru cu cele mai loosere echipe.........ma bucur ca realu nu se alfa in preferinztele tale:D:D:D

Ayrton
22nd November 2005, 17:46
Invata intai sa scrii...

---------------------

La sosirea in Turcia , suporteri ai echipei Fenerbahce au afişat un banner pe care se putea citi, în limba italiană, "Bine aţi venit în paradisul de la Istanbul".
Se pare ca s-au desteptat turcii si au trecut la ironii fine... Oricum e mai bine decat acum o saptamana cand le-au dat cu oua si rosii in cap elvetienilor...si apoi totul a degenerat...

maldini
22nd November 2005, 20:02
formatia probabila
DIDA
SERGINHO NESTA MALDINI SIMIC
PIRLO GATUSO SEEDORF KAKA
SHEVCHENKO GILARDINO

Lucky_OLD_G's
22nd November 2005, 20:16
ce subtil esty;))

maldini
22nd November 2005, 22:51
In alta ordine de idei ia uite aici alpi ce vor sa fure hahalactici : "Dopo la netta sconfitta del Real Madrid contro il Barcellona, in Spagna si fa già il nome del prossimo allenatore dei “galattici”. Secondo una radio spagnola Fabio Capello avrebbe già raggiunto un accordo per la prossima stagione. L’allenatore juventino ha già vinto uno scudetto con il Real Madrid nella stagione 96/97. Tra i partenti il Roberto Carlos e tra i possibili arrivi Toni (Fiorentina), Ballack (Bayern Monaco) e Ashley Cole (Arsenal)."
Sper ca Fabio Capello sa ramana la juve sau la orice alta echipa din italia ...numai la pacalicii aia sa nu mearga:drak:

Zebrone
22nd November 2005, 23:44
sunt zvonuri, stii ca kko mai multa ca ziarele spaniole nu mananca nimeni. dar, multe se vor afla in decembrie, cand fam Agnelli va reconfirma Triada, ramanerea celor 3 conducatori e esentiala pentru capello, dupa propriile sale spuse.

realmadrid.com
22nd November 2005, 23:45
@muldiniii

Te roade ? :D....diavoli maronezi...sa va vad maine ce faceti, rugati-va mult, poate treceti de grupe si castigati Cupa Italiei :D

Zebrone
22nd November 2005, 23:47
hai ma nu mai pune paie pe foc, au destule probleme si nici lotul de la istanbul nu e cel mai bun. dar, ca tot a venit vorba, voi treceti de grupe? :D

maldini
23rd November 2005, 00:04
sunt zvonuri, stii ca kko mai multa ca ziarele spaniole nu mananca nimeni. dar, multe se vor afla in decembrie, cand fam Agnelli va reconfirma Triada, ramanerea celor 3 conducatori e esentiala pentru capello, dupa propriile sale spuse.

sper sa ramana Triada si Capello care este un mare antrenor si nu merita pacalicii hahalactici sa-l aiba !!! foarte mare dreptate ai ...avem probleme cu lotul la istanbul asa ca voi fi foarte multumit cu un 1-0 ptr Milan:D in alta ordine de idei ce zici o fi facut rapid viena blat ?:drak: glumesc :D

realmadrid.com
23rd November 2005, 00:07
Aici se vorbeste despre Real sau Milan, Charlie Chaplin ? :D
Vad ca ii urasti...dar discuta pe Spania, unde pot sa te avertizez si pana la urma primesti si ban :)

maldini
23rd November 2005, 00:11
tu atat sti comule...cand vine unul ca alpi sau catalanul sau eu cu argumente si nu mai poti raspunde dai ban:rosu: deh esti copil lasa ca mai cresti si te mai maturizezi:D

realmadrid.com
23rd November 2005, 00:19
Aoleu, ce periculos sunt :D...cand l-am avertizat eu pe Alpi sau Ktalanul :happy pe Spania sa-mi spui :D....ca eu am cam uitat :D
Cand vine lumea cu argumente nu spune nimeni nimic, cand vine cu kterink ieftina si nu se mai opreste....se schimba treaba, nu ?

STEAUA-MANIA
23rd November 2005, 00:37
sper sa ramana Triada
Capitane,ai habar cine sunt Triada si cu ce se ocupa?:headbang: :headbang:
Maine,SHEVA va inscrie in poarta lui Fener!FORZA AC MILAN!

Al Dracu
23rd November 2005, 00:42
.com-ule, ma lasi cu propria initiativa? :D Oricum, ai scapat ieftin!
Milan nu e obligata sa cistige miine seara! Jocul rezultatelor se pare ca le permite sa treaca de grupe cu o victorie in ultima etapa. Dar pina atunci sa le tinem pumnii! Turcilor! :drak:

maldini
23rd November 2005, 00:47
lasa dracule ca-i batem pe turci chiar si fara cafu si stam:D oricum stai linistit ca ne calificam de pe locul 2 (ca si voi) si ne intalnim prin finala:D

Al Dracu
23rd November 2005, 00:51
Maldini, ce pot sa-ti spun? Eu sint frate cu sinceritatea! :D Si mult mi-as dori sa va calificati de pe locul 3 si sa-i bateti in primavara la rind pe Copos, Borcica si Jiji! :drak:

maldini
23rd November 2005, 00:59
sincer..? pai mi-ar place ca am lua cupa UEFA care ne lipseste din palmares si m-as bucura cand barcelona va elimina pe juve in optimi:drak:

Zebrone
23rd November 2005, 09:19
Capitane,ai habar cine sunt Triada si cu ce se ocupa?:headbang: :headbang:
Maine,SHEVA va inscrie in poarta lui Fener!FORZA AC MILAN!

Triada se refera la cei 3 neuroni ai tai care sunt suprasolicitati ajutandu-te sa treci strada :D :D

maldini
23rd November 2005, 18:58
FORZA AC MILAN /hello /hello /hello Fara stam si cafu nu va fi usor dar totusi un 1-0 putem obtine:drak: Formatia probabila:
DIDA
SERGINHO NESTA MALDINI SIMIC
SEEDORF PIRLO KAKA GATUSO
SHEVCHENKO GILARDINO

treze28
23rd November 2005, 22:34
sunt curioasa daca milan sunt in stare sa'i bata pe turci...sincer,nu prea cred pt ca in ultimul timp numa' evolutii slabe au avut:rosu:

Catalanul
23rd November 2005, 22:39
1-0 pt milan la pauza, a marcat Sheva in urma unui contra-atac iar Kaka s-a accidentat si a fost schimbat.

realmadrid.com
23rd November 2005, 23:32
4-0 :D....toate golurile marcate de Sheva...este minutul 86 :D

maldini
23rd November 2005, 23:44
4-0 POKER DI SHEVCHENKO SI SANTEM PE LOCUL 1 IN GRUPA !!! GRAZIE SHEVA/hello /hello /hello
SHEVA L-A DEPASIT PE RONALDINHO IN CLASAMENTUL MARCATORILOR DIN CL CU 6 GOLURI !!!

diablo20
23rd November 2005, 23:59
felicitari lui sheva pt cele 4 goluri marcate turcaletilor (trebuia sa le dea vreo 8 sa le scoata fotbalul din cap)!

maldini
24th November 2005, 00:01
diablo sincer as fi fost multumit cu 1-0 cum am spus si inainte de meci:D si la fel de multumit voi fi cu un 1-0 pe san siro cu schalke ( gol sheva:drak: ) ca acum conteaza punctele nu spectacolul:D

uti2102
24th November 2005, 00:35
Am sperat degeaba...Sheva a dat un ocol prin Caucaz shi le-a infipt cutzitul in spate turcaletzilor. Ce umilintza :o:

The G.O.A.T.
24th November 2005, 08:10
Le-au scos fotbalul din cap la turci ca prea erau cu gura mare si mereu pusi pe scandal! Pacat ca meciul nu a fost transmis de pro tv! Felicitari milanului!

Zebrone
24th November 2005, 09:01
felicitatiuni pentru poker :D :D si a trebuit sa vedem porcaria aia de liverpool-betis :mda: porctv sunt penali, pe cuvant de pionier.

Ayrton
24th November 2005, 09:48
eee, acum e altceva... dadeam din 10 in 10 min pe teletext sa vad scoru' de la Istanbul (a, ce cacaciosi astia de la protv... numai spanioli si englezi au dat, si le-au dat si aia peste bot si peste audiente cu meciurile de 0-0!), si nu-mi venea sa cred cum creste scorul... si pt mine a fost o surpriza placuta, ma multumeam asa cum a zis cineva mai sus si cu o victorie la limita...
Oricum, bravo Sheva! /hello Merita o revenire spectaculoasa, mai ales acum, cand se pregateste sa predea "Balonul de aur".

alejandro
24th November 2005, 10:10
Cum era si de asteptat,Sheva un mare fotbalist,a rezolvat meciul de unul singur,4 goluri si este liderul CL...si cand ma gandesc la cate ratari a mai avut ucraineanul sunt aproape sigur ca putea ajunge la 5-6 goluri numai in acest meci...mare fotbalist e omul asta, se vede ca a invatat meserie de la Lobanovski,mana raposatului antrenor se vede si acum.Andrei n-a uitat nimik de ce l-a invatat Valerii de pe vremea cand juca la dinamo...asta da caracter!!!

maldini
24th November 2005, 20:50
alpi goat si alejandro:ok: uite ca mai sant si fani juve care nu ne urasc chiar asa de rau:D in alta ordine de idei pe calciomercato se spune ca juve ar vrea sa scape de zebina in directia milan:drak: "L'ultima idea del Milan per la difesa è Jonathan Zebina. Il difensore francese (in rotta con la Juventus che lo rimpiazzerebbe con Sagnol) ha superato la concorrenza di Alex, Felipe e Chivu e potrebbe arrivare già a gennaio."

Zebrone
24th November 2005, 21:37
cred ca e fantacalcio. adica, zebina probabil va pleca, dupa ce ca joaca 10 minute pe sezon mai si vrea 4 mil de euroi pe an, dar nu cred ca la milan. sau mai stii, poate il dati la schimb cu cordoba de la inter :D. in schimb chivu a declarat azi ca isi doreste foarte mult sa lucreze din nou cu capello :D

maldini
24th November 2005, 21:48
am auzit si de chivu...ar fi bine sa mearga la juve macar sa joace si el odata in CL ca ajunge la pensie numai in serie A cu roma:D

STEAUA-MANIA
25th November 2005, 18:55
alpi,mai prizezi?:)E o obisnuita la juve..
Ce emotii am avut inaintea meciului cu fener...nu se punea problema ca fener sa fie mai valoarasa decat MILAN...stim fanatismul turcilor,iar cand ai spectatorii alaturi de tine,se pot intampla minuni(vezi STEAUA vs valencia) http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert.../trank2006.html
Mda,rube,nu e in primele 3..precum dinamo,zmei in Italia,mielusei in Europa...
b1 tv va transmite,sambata,21:30:AC MILAN vs lecce!Super..sper ca SHEVA sa inscrie!Ciudati sunt astia de la b1tv,conform gsp.ro,b1tv nu va transmite meciul as roma vs fiorentina...

maldini
25th November 2005, 22:34
"La stampa spagnola insiste: per il dopo Luxemburgo, Capello è il favorito. Ma le smentite dell'allenatore della Juventus e le difficoltà che potrebbero sorgere nel portare il tencico italiano nuovamente sulla panchina dei galacticos sta portando la dirigenza madrilena a valutare altre possibilità. L'ultimo nome apparso sulla stampa spagnola è quello del ct dell'Olanda Marco Van Basten. Ma c'è anche chi prospetta un clamoroso ritorno di Del Bosque."

sper ca Van Basten sa nu faca ce a facut IUDA GICA POPESCU cand s-a dus la dinamo:rosu: cel mai bun jucator din istoria MILANULUI nu poate merge la pacalicii aia nici macar ca spectator :ciocan:

Zebrone
26th November 2005, 15:59
de ce ma?lasa-l sa se duca sa ii submineze din interior :D

Zebrone
26th November 2005, 17:57
@maneaua: mah, nu mai prizez momentan sunt ocupat cu dezinsectia. parca esti mai calm acuma, ai incercat tratamentul pe care ti l-am sugerat? vezi ca pentru rezultate maxime trebuie continuitate si dieta, nu mai ai voie sa mananci dulciuri si in special trebuie sa renunti sa mai mananci rahat :D
altfel, manchester prgateste o oferta pentru gattuso.

maldini
26th November 2005, 23:30
GRAZIE PIPO INZAGHI !!! MILAN - LECCE 2-1 !!! PIRLO GENIAL A DAT UN GOL SI O PASA DE GOL LUI PIPO /hello /hello

diablo20
26th November 2005, 23:30
incredibil ce bulan au astia de la milan!! - de ce s-au acordat 5 min de prelungiri? ca nu am vazut repriza a 2-a de la inceput.

miril
26th November 2005, 23:32
Incredibilul Inzaghi...did it again, dar, ca mai intotdeauna, apar cinci minute si 30 de secunde in plus pentru?!?!?!

maldini
26th November 2005, 23:32
au fost 5 schimbari plus accidentarea lui serginho care numai aia a fost 3 min cu el pe jos...e drept am avut noroc dar nici lecce nu merita 1 punct la un gol foarte norocos !!!

in alta ordine de idei perla saptamani apartine celor de la B1TV care au zis ca la real merge capello la juve vine lippi la natioanala italiei se duce ancelotti iar la milan va veni van basten !!!

Zebrone
26th November 2005, 23:43
ma, dar la lansarea lui nesta catre careu, pippo nu era in offside? mie asa mi s-a parut.

maldini
27th November 2005, 00:00
nu era alpi ...oricum aia au respins mingea a ajuns la pirlo care cu capul a retrimis in careu unde era pipo (iarasi nu era ofside) si el a impins-o cu varful in poarta :D auzi alpi ce parere ai de scenariul sf al comentatorilor B1TV care l-am scris mai sus ?:drak:

Zebrone
27th November 2005, 00:11
sunt impresionat de b1tv si in fiecare zi reusesc sa ma uimeasca si mai mult :D

diablo20
27th November 2005, 00:14
au uitat sa spuna de luxemburgo la barca si de rijkaard la nationala olandei!:evil: .dc a-si fi patron de televiziune si a-si auzi asemenea comentarii ii dau afara:rosu:

maldini
27th November 2005, 01:07
asa este alpi...scenarii sf in direct la B1TV:D

Lucky_OLD_G's
27th November 2005, 01:09
MEY ..........care e prostu care vb aiurea..........nu e perla lor............au spus ceea ce stampa italiana zilele astea...despre asta se vb......nu e ideea lor.........nici yoo nu-i agreez pe comenatorii de la b1tv ptr ca fac rating mai mic la un milan-juve decat la un valcea- sibiu sau nush care derby de divizia b de la ora 11 dimineatza..............da nu mancatzii sheeturi ..nu le punezti in gura ceva ce nu le apartzine......in alta ordine de idei...nu a fost un gol norocos golul lui konan a fost greseala lui maldini care o face lata la fiecare meci din cate vad...se apropie spre 40 se vede..........pe zi ce trece vad ca milanu se transforma din ac milan in ac bulan...............de aia nici nu esty patron de televiziune frate ...ultimu care3 ai postat cum te cheama........

STEAUA-MANIA
27th November 2005, 04:24
@stadion penibil,lasa drogurile..zau,dauneaza grav creierului tau,daca ai asa ceva...ma indoiesc amarnic ca-i avea.
Un meci cu 2 fetze:in prima repriza putea fi 4-0 pt MILAN,gilardino si-a batut joc de 2 faze care trebuia sa insemne gol!A 2 a repriza a fost oribil..am jucat fff slab.Acest gol marcat de Inzaghi,imi aduce aminte de un meci asemanator,AC MILAN 2-1 bologna,in care,acelasi Inzaghi,a marcat golul victoriei in min 87!
FORZA AC MILAN!

Zebrone
27th November 2005, 12:59
maneaua tata, iar nu ti-ai luat rudotelu'? :D si bag de seama ca ti-ai schimbat si bateriile, ai trecut pe duracell, dureaza mai mult si poti sa te dai cu capu' de pereti mult mai des. :D

diablo20
27th November 2005, 13:13
lasa ma alpi sa se bucure omu' de victoria milanului si a ....... "credinciosilor" din ghencea!

BoboCosta
27th November 2005, 15:41
Cred k e prima oara in viata mea cand m-am bucurat ca un nebun pt victoria milanului....si asta k aveam pe ei la pariuri si era ultimul meci!!!

cocomic
27th November 2005, 16:00
Cred k e prima oara in viata mea cand m-am bucurat ca un nebun pt victoria milanului

primul pas e totdeauna cel mai greu... las' ca vezi tu ca o sa te obisnuiesti :drak:

BoboCosta
27th November 2005, 16:07
Eh si u acuma....iubirea nerazzurra e mai presus de orice ;)

Al Dracu
27th November 2005, 16:34
Cica dupa meciul de aseara lui Gilardino i s-au facut spalaturi stomacale!

Maneaua, tu nu esti milanistul ala infocat care il vroia pe Cafu in teren cind saracul tragea sa moara pe patul infirmeriei? :D
Hai sa-l bagam pe Baresi etapa viitoare!

STEAUA-MANIA
28th November 2005, 01:32
hotule,iar ai venit sa poluezi acest topic?Vezi-ti de rubentus,si astazi ati dat gol dintr-un ofsaid de 2m...

cocomic
28th November 2005, 03:07
Eh si u acuma....iubirea nerazzurra e mai presus de orice ;)

sigur ca da... doar pamantul e deasupra voastra :D
totusi, eu cred ca tu ai inteles de fapt ultimul rand din semnatura mea :drak:

Zebrone
28th November 2005, 09:45
hotule,iar ai venit sa poluezi acest topic?Vezi-ti de rubentus,si astazi ati dat gol dintr-un ofsaid de 2m...

auzi, da matale fiind asa mare cunoscator de fotbal te asteptai sa ne impiedicam de treviso? :D si sa stii ca varu' al dracu are dreptate, am auzit ca etapa viitoare joaca van basten, ca sheva e obosit. :D

The G.O.A.T.
28th November 2005, 09:47
hotule,iar ai venit sa poluezi acest topic?Vezi-ti de rubentus,si astazi ati dat gol dintr-un ofsaid de 2m...

Daca era de doi metri inseamna ca a fost dat din spatele portii. Si oricum nu mai conta pentru ca victoria era a noastra, dar se termina doar 2-1 pentru Juventus si tot la 5 puncte in fata voastra am fi ramas! Dar am uitat ca pe voi nu va intereseaza Serie A si ca pt voi conteaza doar Europa.

Al Dracu
28th November 2005, 12:42
Maneaua, vezi ca golul lui Del Piero a fost absolut regulamentar! Daca te pricepi la regulament cum cunosti echipa pe care o sustii e clar! :D Important este punctul de unde pleaca mingea nu pozitia jucatorului. La reluari a fost foarte clar ca in momentul pasei Del Piero era in spate. Atit de clar ca nimeni nu a comentat! Inafara de tine binenteles, altfel ne plictiseam dreacu dindu-ne dreptate unii altora! :drak:
Auzi, apropo de Silvio, cind te plictisesti de semnatura aia inlocuieste-o cu asta: "Il Governo non è una cosa mia o cosa tua o cosa sua ma è cosa nostra!" :happy
Ancelotti s-ar putea sa lase Milan dupa sezonul asta. A declarat in cerc restrins ca nu mai simte "sentimentul de filing" de la inceputuri! :D

maldini
28th November 2005, 14:02
asa este dracule...ancelotti la nationala italiei, van basten la milan, lippi la juve si capello la echipa pacalicilor hahalactici:drak: auzi cica ptr capello va dau 50 de milioane plus ronaldo si roberto carlos :D

Al Dracu
28th November 2005, 15:37
Mai degraba le dam noi 50 de milioane sa-si tina artistii acolo si sa nu ne mai deranjeze din treaba. :D
Oricum, toate miscarile astea sint teatru. Triada se pare ca i-a ametit de cap pe multi. Si pina la urma parca vad ca ramin la Juve si si-o iau toti peste bot. :drak:
Povesti circula multe. Printre ele si cea cu Wenger la Juve in locul lui Capello plus Henry si Robert Pires.
Sau ca Chelsea ar da pe Ibra, Zambrotta si Buffon 130 de milioane! Si cica Moggi ar fi zis: Cu banii astia ii iau pe Frey, Henry, vreo 2 aparatori beton si-mi ramin si 90 de milioane! :happy Dar la fantasmagorii sint toti buni. Sa nu te miri insa daca o sa-l vezi pe Ancelotti la Madrid anul viitor! :ok:

P.S. In plus, daca nu stiai, sud-americanii nu au cautare la Juventus (o mare exceptie au facut pentru Emerson). Moggi a declarat ca e dovedit faptul ca sud-americanii nu dau randament la echipele de club europene din cauza meciurilor internationale. Si daca stai sa te gindesti cam are dreptate, aminteste-ti ce rupti se intorc de la nationale si cite probleme au cu drumul, fusul orar, clima s.a.m.d.

diablo20
28th November 2005, 15:46
.......si ultimul exemplu nu este de demult ci chiar saptamana trecuta cu zalayeta, care dupa reatarea penalty-ului decisiv a ratat si cu poarta goala...

maldini
28th November 2005, 15:47
dracule asta ziceam si eu ca sant scenarii sf:D sincer cred ca ancelotti va ramane pana la vara la milan dupa care in functie de rezultate berlusconi s-ar putea sa mai sparga odata pusculita cum a facut-o ptr gilardino:drak: si sa-l aduca pe zeul milanului din toate timpurile ...van basten :D iar carlito daca merge la real nu e rau ca atunci chiar ca adio trofee si titluri ptr hahalactici !!!

The G.O.A.T.
28th November 2005, 21:08
asa este dracule...ancelotti la nationala italiei, van basten la milan, lippi la juve si capello la echipa pacalicilor hahalactici:drak: auzi cica ptr capello va dau 50 de milioane plus ronaldo si roberto carlos :D

Sunt zvonuri aruncate pe piata de cei care au interes iar daca stam si ne gandim ca toti au interese atunci e clar! Oricum Roberto Carlos a zis ca vrea sa se retraga in Brazilia, din cauza stresului acumulat si pt a fi alaturi de familie. S-ar putea sa plece chiar inaite de a termina contractul cu realul asa ca o venire la Juve chiar ca tine de domeniul SF!

maldini
28th November 2005, 21:43
pai asta am si zis goat...ca e sf :D nu vezi ca glumim cu dracu aici :drak: totusi aia de la marca spun totusi ca ar fi ceva tratative intre hahalactici si milan ptr ancelotti:mda:

STEAUA-MANIA
29th November 2005, 09:43
Maneaua, vezi ca golul lui Del Piero a fost absolut regulamentar!
Si asta ia droguri..cica gol regulamentar:rosu: rubentinilor,lasati drogurile...
Ieri,ronaldinho a fost declarat castigatorul Balonul de Aur 2005!SHEVA a ocupat locul 5(33PCT),MALDINI 6 (23 pct)KAKA 19 pct!primul gobbo e ibra cu 21 pct,nedved 1 pct si buffon 4pct :D super sezon a avut rubentus!:D

alejandro
29th November 2005, 10:24
mey maniacule,chiar nu poti sa postezi ceva fara sa jignesti???
si ca sa-ti raspund la intrebare:sezonul nostru e mai bun decat al vostru,am luat campionatul si suntem in fata voastra si anul asta,si in CL stam mai bine..lasa-ne cu vrajelile astea,si nu te mai lua atata de toti ca risti sa ajungi la psihiatru la 24 de ani...
hai,sa ai o zi buna...felicitari pt sheva,a luat locul 5...inca vreo 200 de puncte si-l ajungea pe ronaldihno...

STEAUA-MANIA
29th November 2005, 11:05
mey maniacule,chiar nu poti sa postezi ceva fara sa jignesti???
si ca sa-ti raspund la intrebare:sezonul nostru e mai bun decat al vostru,am luat campionatul si suntem in fata voastra si anul asta,si in CL stam mai bine..lasa-ne cu vrajelile astea,si nu te mai lua atata de toti ca risti sa ajungi la psihiatru la 24 de ani...
hai,sa ai o zi buna...felicitari pt sheva,a luat locul 5...inca vreo 200 de puncte si-l ajungea pe ronaldihno...
voronin,compari rezultatele lui rube din acest an de CL cu situatia lui MILAN?lol...dc nu zici ce rezultat smecher ati facut in CL?eliminati in 1/4!Cand vorbesti de cupele europene,uita-te ce coeficient are AC MILAN in ultimii 5 ani..ia vezi unde e rubentus!Acolo unde ati fost modesti always..exceptie cand v-ati dopat mai ceva decat ciclistii..este dovedit!Exista o sentinta "caso Agricola" daca nu stiai..agricola e numele doctorului lui rube..care i-a dopat la greu pe cei de la rubentus!Multumim Zdenek Zeman!
Referitor la campionat:e greu sa te bati cu rube...atata timp cat arbitrii va ajuta..vezi ofsaid-ul de 2m in care se afla del piero+ alte situatii din camp trecut,in care arbitrii au ajutat juve!ex:meciul cu cagliari,juve deschide scorul desi trezegeut era in ofsaid de vreo 3 m...roma 1 -2 juve: gol cannavaro din ofsaid..11m acordat lui rube desi faultul a fost facut in afara careului....chievo 0-1 rube la scorul 0-0 ,lui Chievo nu-i este acordat un gol supervalabil,mingea sutata de Pellisier depaseste 0,5 linia portii rubentine.Mai zic?Din pacate pt voi,acestea sunt realitati..nu am inventat nimic!
in meciul direct,AC MILAN va demolat!3-1 !Scurt si la obiect!Restu e bla bla...

alejandro
29th November 2005, 11:08
bey iliescule cine te-a facut pe tine cu asa putini neuroni in cap????

STEAUA-MANIA
29th November 2005, 11:11
voronin,cand nu esti in stare sa dai un raspuns,o dai in diverse..tare rau!Adevarul doare..asta e..keep walking!

alejandro
29th November 2005, 11:19
[...] ma enervez rau de tot acuma:evil: [...] la 24 de ani:headbang:
eu umblu pe diverse ca mai am si amici pe forumul asta,spre deosebire de tine,si am ce discuta cu ei...n-am sa stau toata ziua pe milan sa discut cu un papa lapte care numai drogati si comunisti are in minte:ciocan:

STEAUA-MANIA
29th November 2005, 11:22
Alejandro,ai batista sau iti dau eu?tare imi e ca ai facut spume la guritza....cineva sa sune la salvare!urgent!
ps sau sa nu sune..un juventin in minus..big deal..:D
coculetz,loool tocmai tu bagi asa reason!?Tu,care ai motto in viata,sloganul "banat is romania" patetic...de cand un juventin e o regiune?Ca sa vezi,juventin o regiune!"Good" job,coco..sunt mandru de tine!

Zebrone
29th November 2005, 11:29
rudotel, iar te dai in barci? :D du-te tata si te cauta la mansarda, ca functionezi la parametri de avarie, "crestinule" :D

alejandro
29th November 2005, 11:38
@maniacule:cata inteligenta...si cand te gandesti ca ai doar 24 de ani...abia astept sa te vad la 30...
@alpi,ai grija sa nu te ia si pe tine la tinta..ai ceva cu comunistii?:D

Zebrone
29th November 2005, 11:46
sa ma ia la tinta? :D asta nu nimereste nici pisoarul fara ajutor :D :D

alejandro
29th November 2005, 11:53
crezi ca se drogheaza si el?:D
si ca sa terminam cu of topicul aici si sa nu facem varza threadul felicit milanul pt locul 5 a lui Shevcenko:D

The G.O.A.T.
29th November 2005, 12:53
Ce dracu il bagati in seama pe maniacul asta instabil psihic? Este clar, cu un asemenea specimen nu se poate face conversatie!!! Din fericire este singurul de pe forum.

maldini
29th November 2005, 13:41
alejandro MILAN a avut un sezon foarte bun...am ajuns din nou in finala CL pe care am pierdut-o cu mare ghinion dupa ce am dominat tot meciul si mai ales dupa ce am fost egalati de liverpool ratand victoria pe final prin sheva din 3 metri !!! asta dupa ce in 2003 am castigat CL in finala cu juve:D in campionat santem la 5 puncte de voi este drept dar mai este foarte mult pana departe vorba lui alpi:D vedeti ca vine meciul lui juve la fiorentina si se poate sa ne apropriem iar la 2 sau 3 puncte :drak: SHEVA a luat BALONUL DE AUR iar anul acesta a fost pe locul 5 dar PRIMUL din SERIE A urmat de MALDINI:D Cat despre CL actual santem pe locul 1 in grupa noastra iar juve pe locul 2 in grupa lor !!! eu zic sa nu ne mai certam si sa asteptam pana la anul in mai sa vedem cine ia scudeto si cine ajunge mai departe in CL...bafta tuturor echipelor italiene !!!

in alta ordine de idei poate sa-mi spuna cineva unde pot cumpara si eu un tricou al nationalei cu mutu ?...hehe daca vroiam cu juve il rugam pe alpi si-mi facea el rost...multumesc:D

Ayrton
29th November 2005, 13:50
Pai vorbeste cu Mutu, poate iti da el... :D

Sau du-te la un magazin Adidas, iti iei un tricou al nationalei (daca mai au), apoi poti sa te duci si pt 150.000 gasesti un magazin sa il imprimi cu 10 - MUTU.
-------------------
PS: Hai bey ce dracului va jigniti atat... potoliti-va...

alejandro
29th November 2005, 13:55
maldini,ai perfecta dreptate...pur si simplu ma enerveaza la culme maniacul ala care nu poate sa-si laude echipa fara sa ne faca spurcati pe noi,si nu sunt de acord cu asta,sa fie clar.Daca are ceva de zis despre noi sa termine cu drogatii,sa zica de joc ce are de zis.
Felicitari inca odata pentru sheva:happy
p.s.:referitor la CL,noi suntem pe locul 2 da' tot mai bine stam,nu tremuram pt calificare,voi cred ca mai aveti ceva emotii:D

@ayrton:gata,am terminat,promit...