PDA

View Full Version : La...cos



lawal
15th December 2007, 20:54
spam

Liukingym
1st October 2009, 21:36
azi 01.10.2009 sunt date fetele la Jos Palaria - ProTV - cred ca la ora 19:00

Sa va spun eu cum e cu bursele: la deva sint cred cel putin 15 gimnaste,junioare care au obtinut pina acum zeci de medalii in competitiile interne si internationale si nici un parinte de-al lor nu a intrat aici sa tot plictiseasca lumea cu burse.Chiar daca ele vor aparea, Asiana e cu mult sub ele la capitolul performanta.Si pina la urma ce mari realizari are acest copil???Cred ca exagerati putin,in gimnastica pentru a avea atitea pretentii trebuie sa muncesti foarte mult,si aceasta munca sa se concretizeze prin rezultate notabile,nu 3-4 diplome la categoria "mica gimnasta", si nivelul inferior,si gata am ajuns mare campioana.Mai usor cu performantele ei ,ca si noi stim cum stau lucrurile.

Liukingym
1st October 2009, 21:49
mai trebuie pt 5 fete doar...

Daca tot vreti sa mergeti in Elvetia,de ce intrati aici pentru cersit??Acesta e un sit pentru fanii gimnastici,nu pentru a cersi bani de transport.Dar in Romania nu ar trebui sa ne mire nimica...daca nu aveti bani de elvetia,de ce nu mergeti in Statele Unite??? Mai incercati pe sit poate se gaseste cineva sa va deie bani pentru America...vai vai vai vai.:happy

silvana peng
1st October 2009, 22:30
Sa va spun eu cum e cu bursele: la deva sint cred cel putin 15 gimnaste,junioare care au obtinut pina acum zeci de medalii in competitiile interne si internationale si nici un parinte de-al lor nu a intrat aici sa tot plictiseasca lumea cu burse.Chiar daca ele vor aparea, Asiana e cu mult sub ele la capitolul performanta.Si pina la urma ce mari realizari are acest copil???Cred ca exagerati putin,in gimnastica pentru a avea atitea pretentii trebuie sa muncesti foarte mult,si aceasta munca sa se concretizeze prin rezultate notabile,nu 3-4 diplome la categoria "mica gimnasta", si nivelul inferior,si gata am ajuns mare campioana.Mai usor cu performantele ei ,ca si noi stim cum stau lucrurile.
Hai papa...

silvana peng
1st October 2009, 22:42
Daca tot vreti sa mergeti in Elvetia,de ce intrati aici pentru cersit??Acesta e un sit pentru fanii gimnastici,nu pentru a cersi bani de transport.Dar in Romania nu ar trebui sa ne mire nimica...daca nu aveti bani de elvetia,de ce nu mergeti in Statele Unite??? Mai incercati pe sit poate se gaseste cineva sa va deie bani pentru America...vai vai vai vai.:happy M-as bucura sa aud ca se nasc din ce in ce mai putine 'somitati' de nivelul tau intelectual. Crede-ma!

fandeva
1st October 2009, 23:22
Hai papa...

Omul a adus niste argumente ...Astea iti sunt singurele contra-argumente doamna profesoara ?
Trist !
Stiti doamna profesoara cand a fost campionatul national de gimnastica ? Stiti cine l-a castigat ? Stiti cine ne va reprezenta tara la mondiale si unde vor fi mondialele ?
Stiti si altceva in afara de a cere bani ? Stiti ca sunt oameni mult mai nevoiasi decat dumneavoastra care au mult mai multa demnitate ? Si care nu au atata scoala ca dumneavoastra ...
Exista o piesa a marelui Will..."Mult zgomot pentru nimic "...sper sa nu fie cazul ...timpul o va spune .

silvana peng
2nd October 2009, 15:53
Omul a adus niste argumente ...Astea iti sunt singurele contra-argumente doamna profesoara ?
Trist !
Stiti doamna profesoara cand a fost campionatul national de gimnastica ? Stiti cine l-a castigat ? Stiti cine ne va reprezenta tara la mondiale si unde vor fi mondialele ?
Stiti si altceva in afara de a cere bani ? Stiti ca sunt oameni mult mai nevoiasi decat dumneavoastra care au mult mai multa demnitate ? Si care nu au atata scoala ca dumneavoastra ...
Exista o piesa a marelui Will..."Mult zgomot pentru nimic "...sper sa nu fie cazul ...timpul o va spune .
Fandeva, fiecare vede lucrurile din punctul lui de vedere, si are drept la libera opinie. Ce nu stiu poate invat de la dvs. d-le/d-ra/d-na fandeva

fandeva
2nd October 2009, 18:51
Fandeva, fiecare vede lucrurile din punctul lui de vedere, si are drept la libera opinie. Ce nu stiu poate invat de la dvs. d-le/d-ra/d-na fandeva

Domana profesoara ce nu stiti este ca daca ai un copil nu trebuie sa ceri bani cu care sa-l hranesti la nimeni cu scuza ca face gimnastica .Daca nu facea nu il hraneai ? Are o mama ? Are un tata ? Pot munci ca sa-i hraneasca ca altfel nu ii faceati . E dur dar este o realitate pe care parinti fara multa scola si sanse in viata ca dumneavoastra o stiu .
Mersul la 9 ani in excursii in Elvetia(in fiecare an ) sunt tichia de margaritar pentru dezvoltarea ei ca gimnasta . Nu e un lucru fara de care ea nu ar mai fi o gimnasta buna .Pentru ce credeti ca ar fi nevoie sa plateasca cineva tabere in strainatate fiicei ? Vrei sa plece in Elvetia ? Munciti si platiti !
Bani folositi pentru locul fiicei dumitale puteaui fi folositi de un copil cu talent din parinti fara sansa in viata cu adevarat si care nu locuieste in Deva .
Dar asta e Romania : cine tipa mai tare si isi ridica poalele in cap castiga ! Sa nu va imaginati ca nu sunt oameni care sa va cunoasca cum sunteti cu adevarat . Pe niste necunoscuti ii pacaliti poate dar sunt oameni care va stiu exact "problemele" !

Liukingym
2nd October 2009, 19:50
M-as bucura sa aud ca se nasc din ce in ce mai putine 'somitati' de nivelul tau intelectual. Crede-ma!

Eram convins ca acesta va este nivelul intelectual...eu vorbeam despre gimnastica si dumneata spui ca-ti doresti ca asemene somitati ca mine sa se nasca mai putin!!!!! Ce legatura are una cu alta doar dumneata puteai debita asemenea ineptii.Chiar imi lasa impresia ca intri aici doar pentru bani,pomeni si alte prosti.In urma cu ceva timp amenintati ca duceti copilul in china,pai va spun eu ca acolo sint cel putin trei sute de mii de copiii cu citeva clase peste fiica dumneavoastra,garantat,asa ca lasati prostiile si amenintarile,ca ele sint pentru copiii de grupa mica,si apropo: "Nu o minte sclipitoare cum credeti ca aveti,va duce pe culmi,ci o oarecare doza de nebunie ca mine". Multa bafta fetitei ca ea nu are nimic cu ce ametiti lumea pe aici.:yeah:

Liukingym
2nd October 2009, 19:55
Domana profesoara ce nu stiti este ca daca ai un copil nu trebuie sa ceri bani cu care sa-l hranesti la nimeni cu scuza ca face gimnastica .Daca nu facea nu il hraneai ? Are o mama ? Are un tata ? Pot munci ca sa-i hraneasca ca altfel nu ii faceati . E dur dar este o realitate pe care parinti fara multa scola si sanse in viata ca dumneavoastra o stiu .
Mersul la 9 ani in excursii in Elvetia(in fiecare an ) sunt tichia de margaritar pentru dezvoltarea ei ca gimnasta . Nu e un lucru fara de care ea nu ar mai fi o gimnasta buna .Pentru ce credeti ca ar fi nevoie sa plateasca cineva tabere in strainatate fiicei ? Vrei sa plece in Elvetia ? Munciti si platiti !
Bani folositi pentru locul fiicei dumitale puteaui fi folositi de un copil cu talent din parinti fara sansa in viata cu adevarat si care nu locuieste in Deva .
Dar asta e Romania : cine tipa mai tare si isi ridica poalele in cap castiga ! Sa nu va imaginati ca nu sunt oameni care sa va cunoasca cum sunteti cu adevarat . Pe niste necunoscuti ii pacaliti poate dar sunt oameni care va stiu exact "problemele" !

Multumesc fandeva ca esti si tu de parerea ca cersetorii nu au ce cauta pe sit.Daca i-ti faci copiii si vrei sa faca ceva in viata,trebuie sa te zbati ca parinte sa-i oferi,nu sa vi sa ceri pomeni.Mai ne si spune vezi doamne ce studii are ea,ca parca pe cineva intereseaza ce scoala,si cita are ea.Oare de scoala vietii a auzit??? Multa bafta si numai bine.

Liukingym
2nd October 2009, 20:01
Domana profesoara ce nu stiti este ca daca ai un copil nu trebuie sa ceri bani cu care sa-l hranesti la nimeni cu scuza ca face gimnastica .Daca nu facea nu il hraneai ? Are o mama ? Are un tata ? Pot munci ca sa-i hraneasca ca altfel nu ii faceati . E dur dar este o realitate pe care parinti fara multa scola si sanse in viata ca dumneavoastra o stiu .
Mersul la 9 ani in excursii in Elvetia(in fiecare an ) sunt tichia de margaritar pentru dezvoltarea ei ca gimnasta . Nu e un lucru fara de care ea nu ar mai fi o gimnasta buna .Pentru ce credeti ca ar fi nevoie sa plateasca cineva tabere in strainatate fiicei ? Vrei sa plece in Elvetia ? Munciti si platiti !
Bani folositi pentru locul fiicei dumitale puteaui fi folositi de un copil cu talent din parinti fara sansa in viata cu adevarat si care nu locuieste in Deva .
Dar asta e Romania : cine tipa mai tare si isi ridica poalele in cap castiga ! Sa nu va imaginati ca nu sunt oameni care sa va cunoasca cum sunteti cu adevarat . Pe niste necunoscuti ii pacaliti poate dar sunt oameni care va stiu exact "problemele" !

Sa fim seriosi!!!!! Ce profesoara??? Oricine a fost la examenul DE SUPLINITORI NECALIFICATI CA DOAMNA A LUAT CITE UN POST.SI MAI STRIGA PE AICI CA E PROFESOARA...:happy

silvana peng
2nd October 2009, 20:54
Eram convins ca acesta va este nivelul intelectual...eu vorbeam despre gimnastica si dumneata spui ca-ti doresti ca asemene somitati ca mine sa se nasca mai putin!!!!! Ce legatura are una cu alta doar dumneata puteai debita asemenea ineptii.Chiar imi lasa impresia ca intri aici doar pentru bani,pomeni si alte prosti.In urma cu ceva timp amenintati ca duceti copilul in china,pai va spun eu ca acolo sint cel putin trei sute de mii de copiii cu citeva clase peste fiica dumneavoastra,garantat,asa ca lasati prostiile si amenintarile,ca ele sint pentru copiii de grupa mica,si apropo: "Nu o minte sclipitoare cum credeti ca aveti,va duce pe culmi,ci o oarecare doza de nebunie ca mine". Multa bafta fetitei ca ea nu are nimic cu ce ametiti lumea pe aici.:yeah:
Pe tine te-as inscrie la un curs de limba romana ca sa inveti sa scri romaneste, si apoi sa ai curaj sa deschizi gura...

silvana peng
2nd October 2009, 20:56
Sa fim seriosi!!!!! Ce profesoara??? Oricine a fost la examenul DE SUPLINITORI NECALIFICATI CA DOAMNA A LUAT CITE UN POST.SI MAI STRIGA PE AICI CA E PROFESOARA...:happy
Mai studiaza problema, mai consulta-te si apoi vino sa dai cu presupusul. K ?

silvana peng
2nd October 2009, 20:58
Omul a adus niste argumente ...Astea iti sunt singurele contra-argumente doamna profesoara ?
Trist !
Stiti doamna profesoara cand a fost campionatul national de gimnastica ? Stiti cine l-a castigat ? Stiti cine ne va reprezenta tara la mondiale si unde vor fi mondialele ?
Stiti si altceva in afara de a cere bani ? Stiti ca sunt oameni mult mai nevoiasi decat dumneavoastra care au mult mai multa demnitate ? Si care nu au atata scoala ca dumneavoastra ...
Exista o piesa a marelui Will..."Mult zgomot pentru nimic "...sper sa nu fie cazul ...timpul o va spune .

Ma scuzi, dar n-am atat de ingusta cultura generala...

Liukingym
2nd October 2009, 21:48
Pe tine te-as inscrie la un curs de limba romana ca sa inveti sa scri romaneste, si apoi sa ai curaj sa deschizi gura...

Niste cursuri pentru a devenii om ai avea nevoie,in rest vedem cu totii cine esti.Si sa sti ca noi cunoastem problema:esti profesor NECALIFICAT SI NU AI NICI CEA MAI MICA NOTIUNE DESPRE PROFESORI.NU TE MAI DA IMPORTANTA CA STIM CA ESTI O CERSETOARE,UN OM CU MULTE FETE.ASTA ASA CA SA STIE TOT SITUL CINE ESTI CU ADEVARAT.AM STAT CAM MULT SI M-AM AMUZAT CU PROSTIILE TALE DAR NU SE MAI PUTEA.CIT DESPRE CURSURI DE LIMBA ROMANA CRED CA TU AI CEA MAI MARE NEVOIE,DOAMNA PROFESOARA NECALIFICATA.:happy

mikeyy
2nd October 2009, 21:54
Va rog frumos sa aveti grija ce limbaj folositi!
Ultimele schimburi de replici nu prea au fost ok si nu cred ca va fac cinste!
Multumesc!

silvana peng
2nd October 2009, 21:59
Niste cursuri pentru a devenii om ai avea nevoie,in rest vedem cu totii cine esti.Si sa sti ca noi cunoastem problema:esti profesor NECALIFICAT SI NU AI NICI CEA MAI MICA NOTIUNE DESPRE PROFESORI.NU TE MAI DA IMPORTANTA CA STIM CA ESTI O CERSETOARE,UN OM CU MULTE FETE.ASTA ASA CA SA STIE TOT SITUL CINE ESTI CU ADEVARAT.AM STAT CAM MULT SI M-AM AMUZAT CU PROSTIILE TALE DAR NU SE MAI PUTEA.CIT DESPRE CURSURI DE LIMBA ROMANA CRED CA TU AI CEA MAI MARE NEVOIE,DOAMNA PROFESOARA NECALIFICATA.:happy

M-as cobori prea jos, sa-mi pierd vremea discutand ceva cu tine. [moderat]

Liukingym
2nd October 2009, 22:21
M-as cobori prea jos, sa-mi pierd vremea discutand ceva cu tine. [moderat]

Mai jos decit esti coborita ,crede-ma ca nu ai cum.Ai dat demult de petrol...:happy

silvana peng
3rd October 2009, 00:28
dna.silvana doar v-a informat, in cazul in care e cineva poate sa ajute, nu cred ca a bagat mana in buzunarul nimanui sa faca rost de bani.. :) Va rog nu va irositi timpul sa explicati toti totilor. Chiar nu merita atentie. Oricum multumesc.

silvana peng
3rd October 2009, 00:36
Mai jos decit esti coborita ,crede-ma ca nu ai cum.Ai dat demult de petrol...:happy
Hai ca tu esti cel/cea mai tare. Zi-mi si mie conditiile de selectie ale micilor gimnaste la o competitie internationala, ca de restul m-am lamurit ca esti 'bazat/a'.

silvana peng
3rd October 2009, 00:38
Deci au ajuns bursele?
Super :yes:
Ti-am zis eu Silvana acum vreo 3 saptamani sa ai rabdare ca vin bursele!
Pardon, ma scuzi, dar nu-s de la nici un minister al invatamantului romanesc.

fandeva
3rd October 2009, 00:46
Ma scuzi, dar n-am atat de ingusta cultura generala...


Doamna , cei care iubesc gimnastica si au facut din ea o pasiune nu sunt oameni cu"o cultura generala ingusta".
A sti ce se intampla in gimnastica si altceva in afara de finantarea fiicei dumneavoastra este o dovada de bun simt . Daca suntem cu adevarat iubitori de gimnastica...
V-ati folosit de numele clubului fara aprobarea celorlalti parinti .Singurele linkuri pe care le ofereati pentru donati erau numerele dumneavostra de telefon si e-mail dumneavostra personal .
De ce trebuia sa fluturati numele clubului si amenintari pentru a obtine bani ?
Nu e pentru aparatura noua , nu e pentru echipament , nu e pentru antrenament .Este pentru manacarea pe care oricum ar fi trebuit ca parinti sa o asigurati . Ca face sau nu gimnastica ...
Inca odata nu ne face cinste ce ati facut si ce faceti in continuare .
Nimeni nu are nimic cu adevaratele cazuri sociale dar asta nu e decat un fals-caz.

ioanavol
3rd October 2009, 03:19
Va rog frumos sa va potoliti.

Daca va cunoasteti si aveti sa va-mpartiti injurii, puteti s-o faceti in particular. Nu este menirea acestui forum sa va gazduiasca cearta.

Subiectul asta era unul frumos, dedicat prezentarii micilor gimnaste si uite unde s-a ajuns. Ne vom gandi unde sa punem replicile de felul acesta si sa lasam numai ce e strict legat de subiectul initial.

Liukingym
4th October 2009, 10:24
Va rog frumos sa va potoliti.

Daca va cunoasteti si aveti sa va-mpartiti injurii, puteti s-o faceti in particular. Nu este menirea acestui forum sa va gazduiasca cearta.

Subiectul asta era unul frumos, dedicat prezentarii micilor gimnaste si uite unde s-a ajuns. Ne vom gandi unde sa punem replicile de felul acesta si sa lasam numai ce e strict legat de subiectul initial.

Cu tot respectul pentru toata lumea de pe forum,vreau sa-mi cer scuze personal.Stima,liukingym.

silvana peng
4th October 2009, 13:28
Doamna , cei care iubesc gimnastica si au facut din ea o pasiune nu sunt oameni cu"o cultura generala ingusta".
A sti ce se intampla in gimnastica si altceva in afara de finantarea fiicei dumneavoastra este o dovada de bun simt . Daca suntem cu adevarat iubitori de gimnastica...
V-ati folosit de numele clubului fara aprobarea celorlalti parinti .Singurele linkuri pe care le ofereati pentru donati erau numerele dumneavostra de telefon si e-mail dumneavostra personal .
De ce trebuia sa fluturati numele clubului si amenintari pentru a obtine bani ?
Nu e pentru aparatura noua , nu e pentru echipament , nu e pentru antrenament .Este pentru manacarea pe care oricum ar fi trebuit ca parinti sa o asigurati . Ca face sau nu gimnastica ...
Inca odata nu ne face cinste ce ati facut si ce faceti in continuare .
Nimeni nu are nimic cu adevaratele cazuri sociale dar asta nu e decat un fals-caz.
Va rog sa sti****ti pe forum, in calitatea care o aveti, ceea ce ati facut dvs. pentru clubul CNS Cetate Deva.

fandeva
4th October 2009, 17:44
Va rog sa sti****ti pe forum, in calitatea care o aveti, ceea ce ati facut dvs. pentru clubul CNS Cetate Deva.

Nu doamna , clubul din Deva incepe si se termina cu doamna Peng . Nu ne putem lupta cu calitatile dumneavoastra .
Ce era de spus , s-a spus si cine a vrut sa inteleaga , a inteles . Dar fiti atenta ca la atata vant semanat o sa adunati furtuna .
Imi cer scuze respectuos pentru subiect , am intervenit tocmai din respect pentru micile gimnaste care muncesc poate mult mai mult si cu mai multe greutati acasa decat fetita doamnei si despre care nu mai auzim nimic in ultimul timp aici .S-au indepartat toti parinti celor mici .Nimeni nu si-a pus intrebarea de ce ?
Inca o data scuze .Personal opresc discutia aici din partea mea definitiv .
Sper sa redevina acest loc un loc in care se vorbeste de cele mici din toata tara si nu altceva .

anna.09
4th October 2009, 18:26
Sper sa redevina acest loc un loc in care se vorbeste de cele mici din toata tara si nu altceva .
:ok: Asta asteptam si noi!
Nu ne mai prezinta nimeni nici o mica speranta????

silvana peng
4th October 2009, 20:25
Nu doamna , clubul din Deva incepe si se termina cu doamna Peng . Nu ne putem lupta cu calitatile dumneavoastra .
Ce era de spus , s-a spus si cine a vrut sa inteleaga , a inteles . Dar fiti atenta ca la atata vant semanat o sa adunati furtuna .
Imi cer scuze respectuos pentru subiect , am intervenit tocmai din respect pentru micile gimnaste care muncesc poate mult mai mult si cu mai multe greutati acasa decat fetita doamnei si despre care nu mai auzim nimic in ultimul timp aici .S-au indepartat toti parinti celor mici .Nimeni nu si-a pus intrebarea de ce ?
Inca o data scuze .Personal opresc discutia aici din partea mea definitiv .
Sper sa redevina acest loc un loc in care se vorbeste de cele mici din toata tara si nu altceva .
D-le/d-na Fandeva, ca sa intelegeti macar in al 13 ceas cum stau lucrurile, va instiintez, ca sponsorul Asianei isi va retrage suma ramasa ca diferenta incepand din 05.10.2009 ( sponsorul achitand anticipat in 21 aug 2009 - 500 lei cazarea pe un an), si puteti lua legatura cu acesta, sa luati saltele, echipament etc. de banii repectivi pentru sala de antrenament. Mai mult nu pot face pentru acea sala. Dar dvs. sigur.

Liukingym
8th October 2009, 10:59
Hai ca tu esti cel/cea mai tare. Zi-mi si mie conditiile de selectie ale micilor gimnaste la o competitie internationala, ca de restul m-am lamurit ca esti 'bazat/a'.

Buna ziua.In primul rind pentru a te putea duce la o competitie internationala,trebuie sa fi la un nivel de pregatire care sa-ti poata da increderea ca poti face fata,ca ai un bagaj tehnic suficient de bun,ca prin seriozitate si multa munca la antrenament convingi antrenorul ca meriti sa participi.Din cite cunosc,la Deva sint multe fetite care la rindul lor au asteptat poate mult mai mult o asemenea competitie,si atunci cind au facut-o au avut rezultate foarte bune.Amintim doar citeva: CERASELA PATRASCU,AMELIA RACEA,VOICU CLAUDIA,TRENCA DIANA,LOREDANA SABAU,SAVOAIA MALINA,ANDREEA TUFA,BALEA MARIA,GHICIUC EMANUELA, si a-s putea continua.Cu multa munca si rabdare acestor nume se va putea alatura si fata dumneavoastra...dar cum spuneam,multa,multa munca si...rabdare.Numai bine.

silvana peng
9th October 2009, 19:39
Perfect.Prima este Blendea Madalina,iar cea de-a doua este Andreea Iridon.stima Vai draga d-ra, cred ca ai pierderi de memorie, dar sper sa-ti revii repede.

silvana peng
10th October 2009, 09:38
Azi la Deva, la Cetate CNS CSS, e " mare sarbatoare". Sedinta cu invatatorul, cu d-ra antrenoare Popa Adela, cu directorul CNS CSS ... Va povestesc cand revin.

Liukingym
10th October 2009, 13:43
Vai draga d-ra, cred ca ai pierderi de memorie, dar sper sa-ti revii repede.

Am incercat sa fiu prietenoasa,insa imi spui ca am pierderi de memorie...ii las pe ceilalti sa judece comportamentul tau de"profesoara"...si sa nu ne povestesti ce se discuta la sedinta,si lasa antrenoarea aceea sa-si faca treaba,ca din cite stiu ai facut numai circ la clubul devean,si toata lumea de acolo te dispretuieste ca umbli numai cu amenintari de genul ca ii dai tu afara pe antrenori,minciuni ca iti aduc antrenorii injurii,si te-ai facut de toata jena. I-mi cer scuze fata de toti cei de pe acest forum,insa nu pot ascunde aceste adevaruri,si ele trebuie sa se cunoasca de toata lumea.Ai ajuns sa te folosesti de copil,pentru a auzi lumea de persoana ta.Oameni buni,nici nu va inchipuiti cine e aceasta silvana peng...atentie mare!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

crisloregym
10th October 2009, 13:46
Ioana, Mihai, nu se pot sterge/ muta mesajele astea in alta parte?

Ca vad ca discutia continua, si de o parte, si de cealalta...

mikeyy
10th October 2009, 13:55
O sa vorbesc cu Ioana si sa vedem unde mutam aceste mesaje...tre sa gasim o solutie, ca nu se mai poate.

@Liukingym: sper sa ma intelegeti si va rog sa puneti dumneavoastra punct discutiei, daca cealalta parte nu poate intelege.


Acesta e ultimul avertisment...de acum orice mesaj scris aici si care nu are legatura cu subiectul (Micute gimnaste) va fi automat sters. Pt mesajele din trecut, vom cauta o solutie.

Imi cer scuze in numele tuturor pt neplacerile create de discutiile de aici. Sper ca parintii de gimnaste sa ne mai viziteze si sa ne ofere in continuare informatii.

Multumesc!

Liukingym
10th October 2009, 14:06
O sa vorbesc cu Ioana si sa vedem unde mutam aceste mesaje...tre sa gasim o solutie, ca nu se mai poate.

@Liukingym: sper sa ma intelegeti si va rog sa puneti dumneavoastra punct discutiei, daca cealalta parte nu poate intelege.


Acesta e ultimul avertisment...de acum orice mesaj scris aici si care nu are legatura cu subiectul (Micute gimnaste) va fi automat sters. Pt mesajele din trecut, vom cauta o solutie.

Imi cer scuze in numele tuturor pt neplacerile create de discutiile de aici. Sper ca parintii de gimnaste sa ne mai viziteze si sa ne ofere in continuare informatii.

Multumesc!
Eu incerc sa fiu politicoasa,sa-i spun cum stau lucrurile,si ea imi spune ca am pierderi de memorie...eu voi inceta definitiv cu aceasta persoana pentru ca am auzit destule lucruri urite despre ea si nu merita.Mii de scuze,si va rog sa nu o luati in seama ca e de o rautate iesita din comun.respecte si data viitoare voi vb doar despre gimnastica.

Ramonica
10th October 2009, 14:49
Gimnastica este un sport care da nastere sentimentelor, din pacate unele nu sint tocmai pozitive....

niagara64
10th October 2009, 15:55
Eu incerc sa fiu politicoasa,sa-i spun cum stau lucrurile,si ea imi spune ca am pierderi de memorie...eu voi inceta definitiv cu aceasta persoana pentru ca am auzit destule lucruri urite despre ea si nu merita.Mii de scuze,si va rog sa nu o luati in seama ca e de o rautate iesita din comun.respecte si data viitoare voi vb doar despre gimnastica.


Te asteptam sa ne vorbesti de fetite . Aici este locul potrivit pentru asa ceva .


Mihai , Silvanei i s-a permis prea mult si aici a fost incurajata . Postul anterior cu sedinta este penibil .Bucataria interna a unui club nu este subiect de barfa pe forum ( si asta ti-o spun cu toata convingerea , ca mama de sportiv timp de vreo 12 ani ).
De fapt cred ca ea se foloseste de publicitatea de pe forum (i s-a permis prea mult )si din ziare pentru a santaja si obtine ce vrea . E grav atunci si cineva trebuie sa-i spuna ca asa ceva nu se face !

mikeyy
12th October 2009, 23:54
Silvana..te rog frumos sa nu ma jignesti si ai grija cum imi scrii numele...deja incalci regulamentul.

silvana peng
14th October 2009, 18:19
Am incercat sa fiu prietenoasa,insa imi spui ca am pierderi de memorie...ii las pe ceilalti sa judece comportamentul tau de"profesoara"...si sa nu ne povestesti ce se discuta la sedinta,si lasa antrenoarea aceea sa-si faca treaba,ca din cite stiu ai facut numai circ la clubul devean,si toata lumea de acolo te dispretuieste ca umbli numai cu amenintari de genul ca ii dai tu afara pe antrenori,minciuni ca iti aduc antrenorii injurii,si te-ai facut de toata jena. I-mi cer scuze fata de toti cei de pe acest forum,insa nu pot ascunde aceste adevaruri,si ele trebuie sa se cunoasca de toata lumea.Ai ajuns sa te folosesti de copil,pentru a auzi lumea de persoana ta.Oameni buni,nici nu va inchipuiti cine e aceasta silvana peng...atentie mare!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ce aparat preferi?
De restul vorbim maine la 12 pe CNN ca sa vada si Nadia Comaneci si Federatia. k ?

Liukingym
17th October 2009, 00:04
http://www.mesagerulhunedorean.ro/?s=burse+deva&x=28&y=5

Domnul director de la Deva are perfecta dreptate.Altul cere doua burse si o multime de copiii amariti nu au nici una...no coment.

silvana peng
17th October 2009, 01:14
Domnul director de la Deva are perfecta dreptate.Altul cere doua burse si o multime de copiii amariti nu au nici una...no coment. Altceva d-ra antrenor mai doriti sa comentati?
Astept cu interes!

titus64
22nd October 2009, 23:40
In ce fel sustii copiii , prin faptul ca ameninti antrenorul directorul pe ceilalti parintii si pe oricine nu este deacord cu foamea ta de bani.Eu nu pot sa-mi imaginez ca un parinte sanatos sa poata sa fie atat de destructiv si sa nu-si dea seama de acest lucru.... [moderat].

silvana peng
23rd October 2009, 15:50
In ce fel sustii copiii , prin faptul ca ameninti antrenorul directorul pe ceilalti parintii si pe oricine nu este deacord cu foamea ta de bani.Eu nu pot sa-mi imaginez ca un parinte sanatos sa poata sa fie atat de destructiv si sa nu-si dea seama de acest lucru.... [moderat].

Draga Titus, controleaza-ti vocabularul, fa dovada a ceea ce sustii, si apoi deschide gura.
Ce anume " destructiv" am facut dragul meu ?

Liukingym
23rd October 2009, 19:43
In ce fel sustii copiii , prin faptul ca ameninti antrenorul directorul pe ceilalti parintii si pe oricine nu este deacord cu foamea ta de bani.Eu nu pot sa-mi imaginez ca un parinte sanatos sa poata sa fie atat de destructiv si sa nu-si dea seama de acest lucru.... doar daca e bolnav schizofren.

Draga Titus ai mare, mare dreptate. [moderat]

niagara64
23rd October 2009, 22:04
Doamna Silvana , de ce nu va deschideti un thread nou in care sa va mutati cu toate plangerile si cererile ? Acest thread este dedicat cu totul altui scop .In felul asta nu ati mai fi off-topic...Si nu i-ati mai obliga pe ceilalati sa fie si ei of topic raspunzandu-va si aparandu-se .
La fel si pentru ceilalati ..Deschideti alt thread in care sa povestiti tot ce va supara si nu veti mai fi off topic.

Liuta
23rd October 2009, 22:04
Vă rog frumos să nu vă mai certați. Am pierdut destui forumisti din cauza certurilor. Mie dor să văd poze cu fetițe din sălile de gimnastică, din parc. Haideți să dăm dovadă că putem să ne comportăm civilitat și să nu ne mai jignim.

niagara64
23rd October 2009, 22:43
Dumneata chiar nu intelegi ca nu ne intereseaza tigania asta ? DE cate ori sa ti se spuna ca iti poti deschide un alt thread tip "OTV" pentru problemele astea .
Acesta este threadul deschis de Liuta PENTRU MICILE GIMNASTE nu pentru canacanurile dumitale .Scuze moderatorilor dar deja intrece orice limita .

mikeyy
23rd October 2009, 22:45
Silvana te rog sa te potolesti.
Ce inseamna lucrurile astea? Totul are o limita!

silvana peng
23rd October 2009, 22:47
sa fie oare adela popa?

silvana peng
23rd October 2009, 22:48
Silvana, cum merge pregatirea Asianei? La ce aparat a invatat ceva nou? La ce categorie e ea acum? Cind e urmatorul concurs? Ai ceva poze recente? Imi amintesc avea o poza foarte frumoasa cu un element dificil la birna....

Cum ii zice elementului acela? Era cred o saritura artistica pe care Asiana o executa foarte frumos la birna.
Intreab-o te rog pe liukingym. [moderat]

miafangina
23rd October 2009, 22:51
De acord cu voi,fetelor!Ce frumos a-nceput acest topic si cum s-a ajuns la discutii urite,care fac mult rau fetitelor:(

Sa stiti ca noi nu mai acceptam asa ceva,nu vom lasa sa se piarda aceasta sectiune minunata,caci nimic nu-i mai induiosator decit sa privestii copii minunati,curati la suflet si dornici sa faca gimnastica.
Haideti,mamici minunate si tatici iubitori,povestiti-ne orice despre comorile voastre,asa cum ati inceput.

Tess_AN
23rd October 2009, 22:54
De acord cu voi,fetelor!Ce frumos a-nceput acest topic si cum s-a ajuns la discutii urite,care fac mult rau fetitelor:(

Sa stiti ca noi nu mai acceptam asa ceva,nu vom lasa sa se piarda aceasta sectiune minunata,caci nimic nu-i mai induiosator decit sa privestii copii minunati,curati la suflet si dornici sa faca gimnastica.
Haideti,mamici minunate si tatici iubitori,povestiti-ne orice despre comorile voastre,asa cum ati inceput.
Mia, eu m-am hotarit sa ignor orice post ce nu cadreaza.... si daca vom fi mai multi, dupa un timp daca nu o sa li se acorde importanta si raspunsuri acelor posturi, probabil discutiile "pe linga subiect" se vor stinge...

silvana peng
23rd October 2009, 22:56
Silvana, cum merge pregatirea Asianei? La ce aparat a invatat ceva nou? La ce categorie e ea acum? Cind e urmatorul concurs? Ai ceva poze recente? Imi amintesc avea o poza foarte frumoasa cu un element dificil la birna....

Cum ii zice elementului acela? Era cred o saritura artistica pe care Asiana o executa foarte frumos la birna.Draga antrenoare a asianei se ocupa de orice altceva, numai de antrenament nu. Asa ca ce sa-ti zic?:mda:

silvana peng
24th October 2009, 13:35
Am o rugaminte la dumneavoastra. As dori ca d-l Liuta sau d-l Miky sa deschida un nou thread intitulat : ce se intampla defapt la CNS CSS Cetate Deva. Eu am sa pun totul pe tapet iar cine vrea citeste iar cine nu, nu-i obligat. Va multumesc pentru intelegere, si va doresc un weekend placut!

Liukingym
24th October 2009, 16:26
Am o rugaminte la dumneavoastra. As dori ca d-l Liuta sau d-l Miky sa deschida un nou thread intitulat : ce se intampla defapt la CNS CSS Cetate Deva. Eu am sa pun totul pe tapet iar cine vrea citeste iar cine nu, nu-i obligat. Va multumesc pentru intelegere, si va doresc un weekend placut!

La C.N.S. ''Cetate'' Deva este probabil ce-a mai buna atmosfera dintr-o sala de gimnastica.Daca tot acuzi acel profesor,Adela Popa,si stai linistita ca ti-ai dorii tu sa fiu eu antrenoarea fiicei tale dar nu va fi niciodata asa,de ce nu o iei de acolo???? O ataci si o jignesti ,dar nu vrei sa o retragi de la ea!!!!!N-i se pare cam stupid tot ce indrugi pe acolo.Si nu ne mai tot amina ,arata-ne contractul pe care l-ai semnat cu ''specialitatile'' alea din china cu care ne minti de ceva timp. Nu mai delira,ca nu ma cheama veci Adela Popa.Sint tot antrenoare dar stai linistita ca nu vei afla veci unde.

anna.09
24th October 2009, 23:12
Aici se intrece orice limita a bunului simt!

myrab3la_19
24th October 2009, 23:25
Mikeyy totul se rezolva cu un "bann"..cred ca s-au intrecut toate regulile forumului deci motive ai destule...te rog nu ne mai pune in situatia sa vedem prostiile astea,eu nici nu mai intram o perioada pe aici tocmai din cauza asta.

mikeyy
24th October 2009, 23:38
Doamne..ce se intampla aici!!!:shocked:

Silvana ce te-am rugat de nenumarate ori? De ce nu te potolesti.
Daca nu intelegi de vorba buna...a trebuit sa te penalizez..esti la 1-2 pasi de ban, daca continui!

crisloregym
25th October 2009, 00:12
Ok...pentru Liukingym si Silvana si ceilalti care vor sa discute in mod special despre situatia / parerile de la Deva, Liuta a creat deja un thread separat...il gasiti la sectiunea "gimnastica artistica - generalitati"...
Mihai, multumim pentru ca stergi mesajele astea:)
Liuta, multumim ca incerci in mod continuu sa readuci discutia pe fagasul dorit de toti:D si sa recreezi acel cadru atat de prielnic disutiei despre micile gimnaste:)

titus64
25th October 2009, 13:35
Multumesc Crisloregym ptr. deschiderea noului thread.As face apel la Doamna Peng sa-si mute injuriile pe acest thread.

Liukingym
25th October 2009, 13:47
SCRISOARE DESCHISA



Buna Ziua, 22.10.2009
Ma numesc Titus Jurca si sant tatal Laurei Jurca care este eleva in clasa a 4‐a la Colegiul National Sportiv Cetate
Deva.

Am urmarit cu placere si am fost foarte mandru de munca copiilor nostri si a antrenoarei, mediatizarea fetelor la
postul de televiziune Antena 1 ,lucru initializat de un parinte d‐na Silvana Peng.

Dupa cum banuiesc a‐ti luat si dumneavoastra cunostiinta de intorsatura lucrurilor, tot prin D‐na Silvana Peng.

Noi ceilalti parinti am luat legatura intre noi telefonic si am hotarat sa ne departam de afirmatiile si incriminarile
nu tocmai adevarate si uneori fara ratiune ale Doamnei Silvana Peng despre antrenoarea copiilor nostri Adela Popa,
despre directorul scolii si ceilaltii antrenori.

Eu tot ce va pot spune din discutiile mele cu fica mea Laura este ca ea o adora si o respecta foarte mult pe D‐ra Adela
Popa. Acelasi lucru sustin si ceilaltii parintii cu care am luat legatura.

In repetate randuri am fost prezenti la antrenamentele si am vazut niste copii muncitorii si o antrenoare foarte
motivata de munca ei. In acest punct noi restul parintiilor dorim sa ne departam de afirmatiile D‐nei Silvana Peng
despre antrenoare.

D‐na Peng nu s‐a multumit doar cu afirmatiile ci a inceput o campanie de denegrare si hartuire a D‐rei Adela Popa , a
Scolii de la Deva si chiar a unor parintii ,care nu sant deacord cu ratiunea ei.

Acest lucru, a creeat o atmosfera nu tocmai ideala de munca pentru antrenoare si copii nostri .

Noi am dori prin aceasta scrisoare sa ne departam inca odata de afirmatiile D‐nei Silvana Peng si sa solidarizam in
favoarea si pentru binele copiilor nostri in speranta ca aceasta situatie va lua sfarsit . Am dori pentru copiii
nostrii si antrenoare ,sa poata sa‐si recapete linistea pentru munca lor pe care noi o apreciem foarte mult.

Pentru luna Decembrie am hotarat ca si rasplata pentru munca fetelor de un an si ca un mic dar de craciun, sa le
sponzorizez un cantonament in Elvetia la centrul Sportiv al nationalei de gimnastica. Dupa mari eforturi am reusit sa
pun pe picioare acest plan. Bineinteles ca eu am platit toate costurile legate de masa, cazare ,sala de gimnastica.
Pentru transportul fetelor chiar D‐na Peng s‐a oferit sa caute o sponzorizare ptr fete si mi‐a afirmat ca pentru fica
ei are deja organizata sponzorizarea. Uni parintii chiar au fost deacord sa achite biletul de avion iar in caz ca ar fi
probleme la vreo familie bineinteles ca voi prelua eu costurile. Deoarece si posibilitatiile mele financiare sant
limitate nu am putut prelua si costurile de transport in intregime.





Va multumim pentru intelegere

Fam.Jurca

Fam. Blendea

Fam.Florea

Fam.Campeanu

Fam.Brotei

Fam.Iridon

Speram ca de aici sa nu ne mai stearga,si sa putem spune ceea ce gindim cu totii despre aceasta caricatura de om ,care este doamna peng silvana. Aceasta creatura nefericita a naturii indrazneste sa aduca grave acuzatii unor oameni care doresc din tot sufletul si cu toate sacrificiile sa aduca performanta gimnastici devene si romanesti.Doar cine nu a fost in viata sa intr-o sala de gimnastica nu stie cita munca se depune aici.Cum oare o parvenita isi permite sa jigneasca antrenorii din Romania in asemenea hal.Este oare o persoana bolnava psihic??? noi credem cu tarie ca da.Dumneavoastra ca parinti cred ca ar trebui sa faceti o plingere iar aceasta persoana sa-si duca copilul unde a semnat contractul,adica in china s-au hong kong si sa lase celelalte fetite sa se antreneze intr-un cadru optim pentru marea performanta.In asemenea tensiune,performanta nu va fi niciodata la loc de cinste.Tot respectul meu,liukingym

crisloregym
25th October 2009, 13:55
Multumesc Crisloregym ptr. deschiderea noului thread.As face apel la Doamna Peng sa-si mute injuriile pe acest thread.

Pai Liuta a deschis threadul:)

Liukingym
25th October 2009, 13:59
scrisoare deschisa



buna ziua, 22.10.2009
ma numesc titus jurca si sant tatal laurei jurca care este eleva in clasa a 4‐a la colegiul national sportiv cetate
deva.

Am urmarit cu placere si am fost foarte mandru de munca copiilor nostri si a antrenoarei, mediatizarea fetelor la
postul de televiziune antena 1 ,lucru initializat de un parinte d‐na silvana peng.

Dupa cum banuiesc a‐ti luat si dumneavoastra cunostiinta de intorsatura lucrurilor, tot prin d‐na silvana peng.

Noi ceilalti parinti am luat legatura intre noi telefonic si am hotarat sa ne departam de afirmatiile si incriminarile
nu tocmai adevarate si uneori fara ratiune ale doamnei silvana peng despre antrenoarea copiilor nostri adela popa,
despre directorul scolii si ceilaltii antrenori.

Eu tot ce va pot spune din discutiile mele cu fica mea laura este ca ea o adora si o respecta foarte mult pe d‐ra adela
popa. Acelasi lucru sustin si ceilaltii parintii cu care am luat legatura.

In repetate randuri am fost prezenti la antrenamentele si am vazut niste copii muncitorii si o antrenoare foarte
motivata de munca ei. In acest punct noi restul parintiilor dorim sa ne departam de afirmatiile d‐nei silvana peng
despre antrenoare.

D‐na peng nu s‐a multumit doar cu afirmatiile ci a inceput o campanie de denegrare si hartuire a d‐rei adela popa , a
scolii de la deva si chiar a unor parintii ,care nu sant deacord cu ratiunea ei.

Acest lucru, a creeat o atmosfera nu tocmai ideala de munca pentru antrenoare si copii nostri .

Noi am dori prin aceasta scrisoare sa ne departam inca odata de afirmatiile d‐nei silvana peng si sa solidarizam in
favoarea si pentru binele copiilor nostri in speranta ca aceasta situatie va lua sfarsit . Am dori pentru copiii
nostrii si antrenoare ,sa poata sa‐si recapete linistea pentru munca lor pe care noi o apreciem foarte mult.

Pentru luna decembrie am hotarat ca si rasplata pentru munca fetelor de un an si ca un mic dar de craciun, sa le
sponzorizez un cantonament in elvetia la centrul sportiv al nationalei de gimnastica. Dupa mari eforturi am reusit sa
pun pe picioare acest plan. Bineinteles ca eu am platit toate costurile legate de masa, cazare ,sala de gimnastica.
Pentru transportul fetelor chiar d‐na peng s‐a oferit sa caute o sponzorizare ptr fete si mi‐a afirmat ca pentru fica
ei are deja organizata sponzorizarea. Uni parintii chiar au fost deacord sa achite biletul de avion iar in caz ca ar fi
probleme la vreo familie bineinteles ca voi prelua eu costurile. Deoarece si posibilitatiile mele financiare sant
limitate nu am putut prelua si costurile de transport in intregime.





Va multumim pentru intelegere

fam.jurca

fam. Blendea

fam.florea

fam.campeanu

fam.brotei

fam.iridon

sa ne arate contractul semnat cu ''brigada speciala'' venita pentru ea!!!!! Ce gluma proasta.

ioanavol
26th October 2009, 22:21
mesaje nepotrivite/jignitoare/off-topic.

adica cele care provoaca neplaceri celorlalti forumisti.

si cele care au legatura cu acestea (intreaga discutie).

Tess_AN
26th October 2009, 22:29
Asta e o chestie faina... :ok: Si i-ati gasit si nume frumos :P Se adunase cam mult gunoi la unele sectiuni.

Se pot include aici si thread-urile de reclame sterse? Daca cineva deschide Arhiva are o lunga lista de threaduri sterse cu diverse nume, trebuie sa mearga mult in jos pe pagina pina la primul thread cu gimnasta.... Daca se poate.... sa mutati si acele mesaje sterse aici ar fi super!

silvana peng
27th October 2009, 21:48
http://www.codrosu.ro/gimnastica-are-nevoie-de-ajutor/

greenpea01
29th October 2009, 06:23
Spam

silvana peng
29th October 2009, 19:49
Care stie la ce concurs a fost in perioada asta Liukingym la Focsani?

niagara64
29th October 2009, 21:14
Care stie la ce concurs a fost in perioada asta Liukingym la Focsani?


Tu nici macar nu sti ce concursuri sunt in tara ptr gimnaste ?!
:(
Mare e gradina ta Doamne ! Si te declari admiratoare a gimnasticii ! Stim noi cei risipiti prin toate colturile lumii , care nici macar nu mai avem copii implicati in asa ceva...
:no:

titus64
30th October 2009, 13:26
La ora 10.21 Liukingym mi-a raspuns mi-e pe thread-ul nou facut de Liuta extra pentru D-na Peng.De la ora 10.00 antrenoarea este in sala si munceste cu fica ei iar ea sustine in continuare ca Liukingym este Adela Popa.
Si as mai face odata apel la D-na Peng sa se mute pe Thread :Gimnastica artistica-generalitatii -
CSS Deva ~ secția gimnastică artistică - păreri, discuți unde i se va raspunde la toate nedumeririile si lagunele.
Scuze Liuta ptr.offtopic.

Liukingym
30th October 2009, 20:56
Care stie la ce concurs a fost in perioada asta Liukingym la Focsani?

Stiu eu!!!!!!!!!! Liukingym a fost la focsani sa se intilneasca cu o delegatie speciala venita din china,care este interesata de citeva fete din Romania.Dar intre timp delegatia s-a razgindit si sa orientat spre cel mai important si interesant sport din Romania:aeromodelism,un sport atit de frumos,incit ne-am dorii cu totii sa devina sport olimpic.Ce e mai frumos pe lume decit sa plimbi un avion pe cer cu telecomanda????? zbirrrrrrrr!!!!!!!!!!!!!!! zbirrrrrrrrrr!!! ...ce sport frumos...

silvana peng
1st November 2009, 07:01
http://bistritaexpress.ro/sportivii-pleaca-din-romania.html

niagara64
1st November 2009, 14:46
http://bistritaexpress.ro/sportivii-pleaca-din-romania.html

Tu nu ai inteles ca nu esti binevenita cu asa ceva aici ? Nu mai recicla articole vechi de prin august ... Inceteaza sau muta-te pe threadul nou ca devine penibil .

silvana peng
4th November 2009, 07:23
D-le Mihai, te rog lasa lumea sa zica ceea ce are de zis. Degeaba d-ta te obosesti sa stergi.
Nu vrei sa sti ceea ce se intampla la CNS CSS Cetate Deva sau care e problema?

silvana peng
4th November 2009, 07:26
liukingym e o somitate, cum iti permiti sa o jignesti stergand ceea ce scrie, avand in vedere ca lb. romana e o limba grea pentru dansa si cu greu reuseste sa scrie. Are 16 copii, e o "mama" eroina, las-o nene sa zica: fara numar, cat cuprinde, si cat poate.

silvana peng
4th November 2009, 07:29
Ce a mai facut Asiana in ultimul timp?
Cum se descurca cu elementele pentru urmatoarea categorie?
Care e ultimul maimutoi pe care l-a primit?
Sun-o te rog pe "liukingym" ca e tare, e miezul cetatii deva si stie ea ce sa-ti raspunda 'ca un un om mare.:groggy:'

silvana peng
13th November 2009, 17:31
D-le Jurca, nu-ti fa iluzii!
Cu banii tai cumperi o antrenoare pe d-ra Popa, nu si valoarea copilului dumitale! nici medalii! Stai flexat!
Distractie placuta tie si antrenoarei popa adela in 13-24dec 2009 in elvetia!
si d-lui Micu Cristian, ca-l am pe FF care mi-ai trimis-o!
In rest, te sfatuiesc sa faci scrisori deschise legate de camatariile antrenoarei popa,minciunile,furtul acesteia din buzunarul parintilor in mai 2009 - 7euroX6parinti - conform FF, contractul de sponsorizare din 22 sept 2009/ Boromir- 1500lei pentru Asiana Peng care nici dupa doua luni NU i-a primit ( probabil sunt la d-ta in buzunar)
Bafta d-le Jurca! si d-rei Popa - CNS CSS Cetate Deva
P.S. sa nu uiti sa-i achiti d-le jurca masa si casa antrenoarei adela popa la cns css Cetate Deva, ca eu ma indoiesc ca face cinste "laboratorului de performanta in gimnastica al Romaniei!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!

silvana peng
13th November 2009, 17:32
Ce sa fac cu cei 10euro dati de d-ra antrenor popa adela azi 13nov2009, Asianei Peng?
Ce reprezinta fratilor?
Aviz amatorilor!
Sa-si ia medicamente d-ra de ei!

silvana peng
13th November 2009, 17:34
Astept explicatii scrise legat de cei 1500 lei platiti de Boromir in 22sept2009 - d-rei Popa adela personal , pt Asiana Peng.
Unde-s oare de 2 luni de zile?
De ce nu i-a primit copilul meu?
La cine in buznar au intrat?

silvana peng
13th November 2009, 17:37
Copiii merg la antre la "laboratorul de performanta '' al Romaniei - CNS CSS Cetate Deva ca sa-i performeze d-ra antrenor in : jigniri,insinuari,amenintari,incriminari,discrimin ari etc - regim optim pt PERFORMANTA !!!!!!!!!
ASTA E RETETA LA DEVA !!!!!!!!!!!
si pleaca talente...si mor talente.... sistemul saracul e de vina?
sau?

silvana peng
13th November 2009, 17:39
De camatarii nu are rost sa mai vorbim. Am sa scanez contractul notarial incheiat de popa adela - antrenr cns css cetate deva in 2008/sept si va veti lamuri cu totii de inestimabila valoare a acestei d-re antrenor care doarme si mananca gratis la CNS CSS Cetate Deva, caci o merita din plin, saraca!

silvana peng
13th November 2009, 17:40
Am sa va pun si alte dovezi scriptice la dispozitie incheiate de d-ra popa adela - " miezul" cetatii Deva

silvana peng
13th November 2009, 17:41
pana atunci cred ca-i mai interesant pe alte site-uri mai cautate si mai citite, ca sa aibe acces toata lumea la informatie

niagara64
13th November 2009, 18:02
Mihai sau Ioana , mutati la gunoi mizeriile astea de aici .Femeia asta chiar nu stie unde sa se opreasca si devine patologica problema .Desi are un spatiu de dialog(in fapt monolog pentru ca singurele argumente acceptate de ea sunt cele personale ), desi a descoperit acel loc (o vreme am crezut ca nu e in stare sa se descurce pe forum ) ea prefera sa murdareasca topicul acesta .Asta dovedeste rea vointa .

titus64
13th November 2009, 23:34
Eu nu mai am cuvinte de tupeul acestei femei.Hartuieste parintii cu telefoane si ameninta exact cum face si pe forum iar eu banuiesc ca D-na Campeanu ca sa scape de ea o fi spus ca ea nu stie nimic numai sa aibe liniste. Dar eu pot dovedi daca e cazul cum stau lucruriile.Domnul Campeanu chiar a vrut sa faca plangere la directiunea scolii.Dar nu are nici un rost cu aceasta femeie, i-mi cer scuze fata de forum ptr. aceasta tiganie si voi rezolva aceasta problema asa cum ar fi trebuit de la inceput in instanta.Eu nu voi mai da curs aberatiilor acestei femei de acum inainte.Deci deacum nu voi mai raspunde provocarilor dar acest lucru nu inseamna ca nu se va face dreptate.Inca odata scuze.

silvana peng
13th November 2009, 23:36
Raspunsul la intrebarea NR:6
D-na Peng stie ca eu am platit deja cantonamentul fetelor si chiar a ficei ei in Elvetia.Din momentul in care eu nu am mai fost deacord cu pareriile ei am devenit automat dusmanul ei.Tot ce doreste ea acum este sa impiedice acest cantonament stiind ca eu nu i-mi voi mai putea recupera banii in intregime.In contract scrie ca in caz de neprezentare se percepe 30 la suta din suma.Pentru mine nu este o problema pierderea banilor ci mi-ar parea rau pentru fete care s-au bucurat si deabea asteapta sa vina in Elvetia.Si in plus ,credeti-ma ca ele merita acest lucru din plin pentru munca lor.Dar pe D-na Peng nu o intereseaza acest lucru ci doar sa-mi arate mie ce se intampla daca nu esti deacord cu D-na Peng.Nu o intereseaza nici ca fica ei este involvata in acest cantonament care nu o costa nici un ban.Ptr. biletul de avion are sponzorizare, bani de buzunar i-am promis ca ii dau eu (pretul costumului 40 Euro).
D-ta cred ca esti tatal Laurei, nu?
Atunci cum ai d-ta acces la atatea informatii tcmai din elvetia?
In ce calitate vorbesti, d-le Jurca? te rog vb in numele tau doar! Fi fair-play! sau la otelu-rosu nu s-a auzit de asa ceva?:P:happy:D

silvana peng
13th November 2009, 23:38
Vorbeste un fan ala gimnasticii..si nu cred ca gresesc dc spun ca vorbeste in numele majoritatii!
Vorbeste? Foarte bine!
Dar sa nu uite ca vb in numele a 5 parinti care habar nu au cine e si ce zice si unde scrie!!!
... se mai si semneaza, saracul!
...citeste te rog "SCRISOAREA DESCHISA"

mikeyy
13th November 2009, 23:39
Vorbeste? Foarte bine!
Dar sa nu uite ca vb in numele a 5 parinti care habar nu au cine e si ce zice si unde scrie!!!

Tu te uiti ce mesaje citezi? Vad ca citezi si scrii cu totul altceva.
Esti pe langa subiect cu totul.

silvana peng
14th November 2009, 06:01
Eu nu mai am cuvinte de tupeul acestei femei.Hartuieste parintii cu telefoane si ameninta exact cum face si pe forum iar eu banuiesc ca D-na Campeanu ca sa scape de ea o fi spus ca ea nu stie nimic numai sa aibe liniste. Dar eu pot dovedi daca e cazul cum stau lucruriile.Domnul Campeanu chiar a vrut sa faca plangere la directiunea scolii.Dar nu are nici un rost cu aceasta femeie, i-mi cer scuze fata de forum ptr. aceasta tiganie si voi rezolva aceasta problema asa cum ar fi trebuit de la inceput in instanta.Eu nu voi mai da curs aberatiilor acestei femei de acum inainte.Deci deacum nu voi mai raspunde provocarilor dar acest lucru nu inseamna ca nu se va face dreptate.Inca odata scuze.
E GRELE, E MULTE PT. D-TA! "i-mi" scutesti creierii de halul in care sti sa scri si sa minti?:(:D:P
"ODATA" am sa te scutesc si eu pe d-ta...

niagara64
14th November 2009, 08:29
Silvana Peng , habar nu ai de gimnastica , dar nimic , nimicutza . De fiecare data cand a venit vorba despre gimnastica cu adevarat in monologurile dumitale ai spus niste prosti ( dovada ca nu esti implicata decat in aspectele finaciare ale vietii gimnastei din casa dumitale ) .Dar iti permiti sa critici .
Cum zicea , treaba devine patologica ... AICI nu este OTV !

silvana peng
14th November 2009, 22:36
Atunci cand sustin un lucru si cineva are alt punct de vedere incerc printr-un dialog constructiv sa argumentez si sa ascult argumente la un level civilizat.Dar cand 10..+ oameni sant de alta parere incerc direct sa vad unde gresesc in gandirea mea.
Din pacate regula mea nu e valabila si la alte persoane.
Ceea ce afirmi aici nu gandesti. Daca ai face-o ai realiza greseala majora facuta.
Ar fi cazul sa te opresti sau sa vb doar in numele d-tale Jurca

silvana peng
14th November 2009, 22:38
Inca o mostra (daca mai era nevoie) de modul in care intelegi sa te comporti pe forum:(.
Un lucru sa-ti fie clar:nu vom permite sa strici tot ce-am reusit noi sa construim frumos din pasiune pentru gimnastica.
Orice interese te anima,muta-ti terenul de lupta de pe forumul de gimnastica sau schimba-ti comportamentul si-atunci vei fi binevenita.Nu trebuie sa gindesti ca noi,trebuie doar sa te exprimi decent si fara cuvinte jignitoare.

Consideri frumos ceea ce expui? Bravo!

silvana peng
14th November 2009, 22:46
Cum aceasta sectiune se numeste "CSS Deva Sectia de gimnastica - pareri, discutii", o sa imi dau si eu azi cu parerea vis a vis de cazare si masa antrenorilor.

Peste tot in lume, indiferent de tara, mai mult sau mai putin dezvoltata, angajatorul de stat sau particular, (companiile/intreprinderile daca vreti) ofera beneficii celor ce lucreaza pentu el. Beneficiile sunt diverse: asigurari medicale, zile libere, facilitati diverse in domeniul respectiv, si altele. Exemple ar fi nenumarate. Incepind de la acces la un pret mai mic la produsele companiei la litrul de lapte oferit in industia toxica, oferta de concediu mai mare sau primele/bonusurile anuale.

Antrenorii de gimnastica - mai ales in Romania, datorita sistemului centralizat - au o situatie clar defavorizata. Lasind la o parte responsabilitatea lucrului cu copiii si a riscurilor accidentarilor ce le implica sportul in general si gimnastica in special, multi dintre antrenorii de la Deva - cred ca se poate vorbi si de CSS si de Lotul National - sunt in situatia de a locui departe de familie, intr-o camera de camin, avind un program de lucru fie prelungit (mai mult de 8 ore pe zi) fie anormat (sunt la sala si dimineata si dupa masa si seara, lucreaza simbetele, etc.).

Nu vreau sa ma leg de salarii, nu cunosc situatia si nici nu ma intereseaza (scuze, nu o luati ca o ofensa lipsa asta de interes vis a vis de buzunarul altora). Ce facilitati/beneficii au antrenorii de la Deva?

Mie mi s-ar parea normal ca cei care nu sunt deveni, sa aiba asigurata o camera platita la un hotel (nu mai sunt la virsta adolescentei si va intreb pe voi, oameni maturi, citi dintre voi ati accepta sa mai stai in conditii de camin dupa virsta de 25 de ani?

Referitor la masa... civilizat ar fi sa aiba la dispozitie un minirestaurant - sa aiba posibilitatea sa isi aleaga macar dintre doua feluri de mincare ca e clar, timp sa bucatareasca nu au, si chiar daca ar avea timp, nu cred ca se cam poate intr-o camera de camin...

Referitor la conditii de lucru - cred ca ar trebui sa fie doi antrenori la o grupa... Nu stiu care-i situatia dar, mai are omul nevoie de concediu si alte cele.

Cam lung postul acesta si nu vreau sa ating latura dreptul la viata privata si particulara ca s-ar lungi si mai mult.

E al cincilea an al nostru la CNS CSS Cetate Deva.
Cred ca stiu prea multe, si faptul ca le si spun franc putini suporta.
Aceasta d-ra antrenor Popa Adela NU face cinste a face parte din colectivul de la poalele cetatii.
Comportamentul acesteia vis-a-vis de echipa formata din cele 16 fete e incalificabil. In plus, chiar baga mana in buzunarul parintelui fara cea mai mica farama de bun simt.
Acestea sunt performantele acestei d-re care chiar nu inteleg de ce nu pricepe ca toti sunt satui de tot ce a facut si inca mai face.
Pacat!:(:(:(:(:(

mikeyy
14th November 2009, 22:53
Comportamentul acesteia vis-a-vis de echipa formata din cele 16 fete e incalificabil. In plus, chiar baga mana in buzunarul parintelui fara cea mai mica farama de bun simt.


Acuzatii nefondate.
Dovezi te rog...e usor pt toata lumea sa arunce cu vorbele.

niagara64
14th November 2009, 23:19
E al cincilea an al nostru la CNS CSS Cetate Deva.
toti sunt satui de tot ce a facut si inca mai face.
Pacat!:(:(:(:(:(

Care toti ??? Esti singura care se plange in stil OTV-ist peste tot .Chiar esti singura ...
In plus cand iti convenea si sperai sa obtii avantaje o ridicai in slavi pe antrenoare , mai mult , exagerai ("antrenori fac 8 ore de antrenament/zi"-evident o alta minciuna marca Peng ).
Tu chiar nu ti-ai dat seama ca pe acest forum sunt si multi antrenori , gimnasti si fosti gimnasti pe care ii poate umfla rasul la o asemenea ineptie ?
La fel cum stam sa ne crucim ascultand tot ce insiri ?
Pentru Dumnezeu , sunteti tu si sotul tau doi oameni adulti .Chiar nu poti sa-ti asumi crestrerea a doi copii fara sa incepi sa ceri in stanga si in dreapta ? Ti-au dat oameni si cand nu ti-au mai dat (vezi caz domnul Jurca ) ai inceput sa arunci in ei cu noroi .
Opreste-te ...singura caruia ii faci cu adevarat rau este fiica ta , crede-ma !

Liukingym
16th November 2009, 10:39
Eu zic sa spui tu de camatariile d-rei tot,tot :happy si bineinteles de aia 200euro/copil/elvetia 13-24dec 2009 sau vrei sa pun eu FF?

Ia spune-ne inteligenta intruchipata, cum e treaba aia cu quasarul??? Spune-le tu oamenilor adevarul,hai spunele si lor sa afle ce fel de personaj esti.Tu inainte sa intri pe acest forum te uiti in oglinda? aprinzi becul sa vezi ce scrii? Si unde e contractul ala semnat cu delegatia aia speciala venita din honolulu,ca ne aburesti de peste o luna cu el.Arata-l oamenilor daca exista ce-i mare lucru!!! Dar la ce minciuni indrugi pe aici chiar o sa incepi si tu sa crezi ca exista...:happy

shaposhnikova
16th November 2009, 11:03
Doamna Peng, vad ca tot cereti lamuriri in privinta unor bani. Daca tot suntem la capitolul bani, lamuriti-ma si pe mine in privinta Quasar-ului.Poate si cei ce urmaresc acest subiect sunt interesati si de acest lucru.....nu credeti? Astept...........

supersupereman
17th November 2009, 17:21
nu vreau sa fiu rau/rea dar mai am si eu un strop de creier si ma face sa inteleg ca unele specii trebuie ocrotite si trimise undeva in rezervatii dar neaparat sa nu fie una naturala ca o va degrada. dragi impatimiti ai gimnasticii hai sa deschidem aici pe forum o hora unirii ca pe vremea lu raposatu si sa uitam de esecul asta ce l-a lasat natura pe pamant:D. nu ma pot abtine la ceea ce scrie sfanta inteleapta si tare ma crucesc cand vad cate poate sa scoata din matele ei infometate;). eu zic sa facem cumva sa o convingem sa se apuce ea de gimnastica si sa fie antrenata de antrenorii fetei si avem doua variante pentru noi cei ce iubim gimnastica (desi nu prea dau dovada in acest mesaj, dar scuze:((.........nu ma mai pot abtine:D):
1. sa ajunga o mare gimnasta, sa umple tara de bucurie cu rezultatele ei si sa ia in sfarsit bursa mult visata
2. pentru varianta asta va las pe voi sa spuneti ca sa nu exagerez ;)
totusi mai trisat ar fi ca daca va ajunge sa ia cel putin o bursa pe zi (ca la cum gandeste pt ea e posibil:D) va ajunge la varsta la care va tremura solul sub pasii ei cocosati si va zice: "ce-i maica, sunt inca in putere......"
imi cer scuze da chiar nu am putut sa ma abtin :(

shaposhnikova
17th November 2009, 18:44
Oare doamna Peng a plecat la Hong kong?
Asteptam cu nerabdare explicatia dansei in legatura cu Qasar-ul........
Oare i-a pierit glasul?
Din cate am inteles, este cadru didactic....................sper sa nu aibe acces la fondul clasei

shaposhnikova
17th November 2009, 18:57
Am inteles ca fetita dansei face gimnastica de cativa ani cu doamna antrenoare Popa
Oare cum se intampla ca numai acum si-a dat seama ca copilul dansei este terorizat
In tot acest timp nu a interesat-o soarta copilului...............?
Acum ca au aparut ceva bani, este foarte interesata de soarta copilului....................

Liukingym
17th November 2009, 22:45
nu vreau sa fiu rau/rea dar mai am si eu un strop de creier si ma face sa inteleg ca unele specii trebuie ocrotite si trimise undeva in rezervatii dar neaparat sa nu fie una naturala ca o va degrada. dragi impatimiti ai gimnasticii hai sa deschidem aici pe forum o hora unirii ca pe vremea lu raposatu si sa uitam de esecul asta ce l-a lasat natura pe pamant. nu ma pot abtine la ceea ce scrie sfanta inteleapta si tare ma crucesc cand vad cate poate sa scoata din matele ei infometate. eu zic sa facem cumva sa o convingem sa se apuce ea de gimnastica si sa fie antrenata de antrenorii fetei si avem doua variante pentru noi cei ce iubim gimnastica (desi nu prea dau dovada in acest mesaj, dar scuze(.........nu ma mai pot abtine):
1. sa ajunga o mare gimnasta, sa umple tara de bucurie cu rezultatele ei si sa ia in sfarsit bursa mult visata
2. pentru varianta asta va las pe voi sa spuneti ca sa nu exagerez
totusi mai trisat ar fi ca daca va ajunge sa ia cel putin o bursa pe zi (ca la cum gandeste pt ea e posibil) va ajunge la varsta la care va tremura solul sub pasii ei cocosati si va zice: "ce-i maica, sunt inca in putere......"
imi cer scuze da chiar nu am putut sa ma abtin

Bravo supersuper..glue sau cum i-ti zice.In sfirsit un coleg de-al meu.Ma bucur ca esti impotriva acelora care lovesc antrenorii romani care si asa sint loviti ei de sistem destul. Multa stima si te mai asteptam... aia de la inceput a fost o gluma,sper ca te-ai prins.

Liukingym
17th November 2009, 22:55
Multumesc pentru tot. Sper ca am luat. Oficial voi sti in sedinta publica din 3-4 septembrie 2009. Oricum trebuie sa va imaginati ca a fost greu sa sustii unexamen la o materie pe care nu ai facut-o nicaieri: educatie vizuala. Eu sunt economist,specializarea management.

Esti tepara ,ai dat tepe peste tot pe unde ai lucrat de aia ai ramas fara servici,si ai venit suplinitoare necalificata .

Liukingym
17th November 2009, 23:00
stau si ma gandesc ce satisfactii ai lovind fara a avea dovezi palpabile.:no:

Esti o tepara.Peste tot unde ai lucrat ai fost data afara pentru fraude si ai ramas fara servici.M-am interesat.Daca mai continui sa lovesti antrenorii romani,voi continua si eu sa aflu cine ai fost,ce ai facut si unde ai fost internata.

shaposhnikova
18th November 2009, 09:36
Am si eu o nelamurire, oare acele "mici gimnaste" se antrenau in chiloti pana la cumpararea acelor costume, care fac obiectul nemultumirii unei persoane?
Probabil ca aceste mici gimnaste au primit costumele de antrenament de la antrenoarea lor, dar probabil ca aceaste costume, nu erau acelasi model pt. a putea forma o echipa imbracata la fel, in vederea participarii la competitii.
Un lucru pe care l-am aflat si este sigur: toate costumele pe care la detin "micile gimnaste" sunt primite de la doamna antrenoare si aceste nu sunt putine ca numar.
Acest lucru poate fi confirmat si de catre "micile gimnaste"
Va doresc o zi buna tuturor

shaposhnikova
18th November 2009, 10:24
m-am prins.....tare ca super glue:D
doar ca ma cam intristez ca nu mi se lasa mesaju......oare e chiar asa de naspa? sau nu stiu unde sa ma uit??????????
ei se pare ca nu sunt chiar asa destept:(
incep sa cred ca nu ma duce capu:((
lasa.........macar sunt sigur ca nu sunt cel/cea mai prost/-a.........doamna enciclopedie coborat demult sub nivelul microminim de cunostinte

ca bine zici........unele persoane cred ca cu cat au mai multe medalii de aur le pot topi astfel transformandu-le in lingouri, marindu-si averea

Liukingym
18th November 2009, 21:26
m-am prins.....tare ca super glue:D
doar ca ma cam intristez ca nu mi se lasa mesaju......oare e chiar asa de naspa? sau nu stiu unde sa ma uit??????????
ei se pare ca nu sunt chiar asa destept:(
incep sa cred ca nu ma duce capu:((
lasa.........macar sunt sigur ca nu sunt cel/cea mai prost/-a.........doamna enciclopedie coborat demult sub nivelul microminim de cunostinte

Ai dreptate,aici intra si comisia speciala venita din Burundi pentru peng,ai grija ce scri:happy

Liukingym
18th November 2009, 21:38
stau si ma gandesc ce satisfactii ai lovind fara a avea dovezi palpabile.:no:

Ce dovada mai palpabila sa am cind am actul de la spitalul din paclisa unde ai fost internata,la sectia de neuropsihiatrie.Exista dovada mai palpabila ca asta?? Si teapa care ai dat-o firmei la care ai lucrat de era sa faci si pirnaie.Vrei ceva mai palpabil decit atit?? O sa mai caut.

supersupereman
19th November 2009, 02:02
dragii mei, mi-a venit o idee, doar ca as avea nevoie de putin ajutor. ma gandeam ca daca sunteti cineva de prin deva sau din zona sa faceti o cerere la scoala unde e asiana si sa cereti sa transforme portia de cornulet cu lapte al fetei intr-o mica bursa pt mama silvana (a.k.a. foamea).........ce satisfactie ar avea:D
acum nu vreau sa fiu naspa da numa pe la 5 am ajuns acasa de la lucru si asa de frant/-a sunt ca am stat suplimentar si m-am pus la nanic. si mai inainte am facut ochi si cam urla matele dupa mine.......iar cand urla matele eu ma apuc de creatie si iata ce am de zis: am vazut ca era cat pe ce sa mearga la zdup:D,,,,,,,ce minunatie ca din cate stiu eu la zdup se da si bursa; ia fi mai rau ca nu mai are on line sport da poate ca indupleca instanta si face rost de o bursa care sa ii bage si internet acolo:D
cam atat pe seara asta ca ma cam roade foamea si ma duc si eu sa imi iau o felie de parizer de pasare ca e mai ieftin si o felie de branza care e mai veche ca poate ca o gasesc la reducere si daca imi mai ramane ceva mai iau si un sfert de corn...........ca la bursa pe care o am de unde mai mult ca tre sa ma tina toata luna

Cata_RB
19th November 2009, 02:15
Eu nu va mai inteleg...cand e liniste dintr-o parte, face cealalta scandal!

supersupereman, Liukingym, ce legatura au ultimele voastre posturi cu gimnastica sau cu clubul din Deva? Noi, forumistii, nu suntem de acord cu comportamentul Silvanei si vad ca impartasiti aceasta parere. Si totusi, vad ca adoptati si voi acelasi comportament pe care il condamnati. Pentru rafuieli pesonale exista mesaje private sau mailuri, aici se discuta gimnastica. Nu se mai poate asa...de ce mai intrati pe acest forum, daca tot ce faceti e sa provocati?

supersupereman
19th November 2009, 09:17
no ca ma trezesc de dimineata si ce sa vad........ma luati la rost:( dar totusi am si eu o intrebare: daca tot sunteti impotriva celor ce pateaza gimnastica de ce nu ati luat masuri sa blocati accesul "virusului" care a inceput toate aceste "minunatii" in urma cu mult timp???? am pus si eu niste mesaje si ce sa vezi? jumatate mi le aruncati la cos. de ce faceti asta cand am scris doar adevarul ???? sau poate preferati minciunile ei???? lasati oameni buni sa iasa adevarul la iveala. sa stiti toti cu cine stati de vb ca se pare ca se cam dau cartile pe fata incetul cu incetul. sau daca va aduce satisfactie asa de mare traiti in minciuna fratilor, ascultati "glasul virusului".
si oare maine o sa ma gesesc la cos iar??? hai sa vad ca luati atitudine? hai sa va vad ca aveti un strop de intelepciune:D

silvana peng
25th November 2009, 06:12
@anna.09 Din septembrie Adela a mai primit un antrenor la grupa lucru ce i-a usurat munca. Si fetele sant bucuroase si l-au acceptat.
Visezi elvetianule de la otelu-rosu!
Acest suolinitor calificat - gimnastica - Coroiu Ionica, a dat un examen in 28aug2009, in urma caruia a obtinut acest post. Nu refuzururi sau acceptiuni ale nu stiu cui, pricepi?

silvana peng
25th November 2009, 06:14
Vorbim in fiecare zi la telefon si ne vedem pe Skype seara , din pacate doar 10-20 minute deoarece la 21 le da stingerea.

Si in fiecare vineri o ia acasa, in Otelu-Rosu ( Elvetia) si duminica seara o aduce inapoi la CNS CSS Cetate Deva.

silvana peng
25th November 2009, 06:17
Vreti sa va povestesc ceva de Laura?Dar trebuie sa ma ajutatii ,deoarece in acest moment nu stiu ce sa spun.Intrebati-ma si voi raspunde.

Tot esti medic, nu? Asa am priceput eu...dar nu are importanta.
Am si eu o intrebare : Elvetia nu poate oferi copilului tau mai multe sanse?

titus64
25th November 2009, 10:45
D-na Peng este in ceata complet. Este convinsa ca eu sant in Romania (Otelu Rosu).Nu stiu de unde a facut rost de unul din numerele mele de telefon care e numar 0355.... de romania si cand a sunat ptr. a purta un monolog gen Peng ,eu am si raspuns.Asa ca ea e convinsa ca eu sant defapt in Romania si i-mi iau fata in fiecare sfarsit de saptamana si iarasi are un puseu de "eu stiu tot ,cum cred eu este corect".I-mi pare rau ca trebuie sa o dezamagesc si sa ii spun inca odata ca nu are dreptate.Daca nu crede sa visiteze seitul www.oriunde.com

niagara64
25th November 2009, 15:22
D-na Peng este in ceata complet. Este convinsa ca eu sant in Romania (Otelu Rosu).Nu stiu de unde a facut rost de unul din numerele mele de telefon care e numar 0355.... de romania si cand a sunat ptr. a purta un monolog gen Peng ,eu am si raspuns.Asa ca ea e convinsa ca eu sant defapt in Romania si i-mi iau fata in fiecare sfarsit de saptamana si iarasi are un puseu de "eu stiu tot ,cum cred eu este corect".I-mi pare rau ca trebuie sa o dezamagesc si sa ii spun inca odata ca nu are dreptate.Daca nu crede sa visiteze seitul www.oriunde.com

Ignora ! Toti ne-am dat seama ce ii poate pielea si nu cred ca mai baga careva in seama prostiile si atacul ei . Deja cred ca ne amuzam doar .(personal am trecut de faza in care ma enervam ...pacat doar de copil )

silvana peng
27th November 2009, 07:21
Liuta concursul e in AUSTRIA la Klagenfurt si aici e lista participantiilor.Doamna Peng va intra iar intr-o criza hipertensiva.
http://www.alpenadriacup.com/frameset1.htm
Esti satisfacut d-le jurca?:D Sper sa nu luati gripa porcina din austria!

silvana peng
29th November 2009, 18:32
Din 25nov 2009, laboratorul de gimnastica al romaniei a fost inchis datorita a 3 cazuri de gripa noua internate la Spitalul de Boli Infectoase Deva, 1 caz ( fetita de clasa a 6-a - aerobic) ridicata de D.S.P. in 24nov 2009 si alte 44 de cazuri izolate si suspectate de gripa porcina in CNS CSS Cetate Deva.
Sper ca cele " bune" care au plecat in Austria la concursul din 28nov, de care vb acel titus nu au dus gripa de la CNS CSS Cetate Deva peste hotare.
Cititi " Accent" pentru mai multe detalii date de dir. gen CNS CSS Cetate Deva - d-l Liga, ziar aparut in 27nov2009

silvana peng
1st December 2009, 20:46
Laura a fost privat la concurs deoarece fetele au fost toate trimise acasa din cauza gripei.Pana cand crezi ca vei cumpara un loc copilului la un concurs? Asa-i daca lucrezi " la elvetia" si ai P.C.R. unde tre... Sunt foarte curioasa pana cand? Asta a fost recompensa d-rei Popa si dir. CNS CSS Cetate Deva pt sponsorizarea ta in per.13-24.12.2009.Halal metodologii de selectie! Cei mai buni stau ...daca n-au tata in elvetia, asa cum are laura...

silvana peng
1st December 2009, 20:49
Laura a fost privat la concurs deoarece fetele au fost toate trimise acasa din cauza gripei.Ar fi bine sa ai curaj sa o aduci in 02.12.2009 la CNS CSS Cetate Deva cu analizele la zi, sa-mi confirmi ca nu detine gripa porcina. Multumesc in numele tuturor parintilor care au copiii la Deva la "lab. de performante" pt intelegere.

supersupereman
4th December 2009, 09:34
oameni buni tineti-va de burta cu ambele maini si radeti
buna seara prieteni!!!!!!!!!am o veste buna: uite ca in data de 1 dec 2009 am fost cu fetita mea la ambasada Chinei la Bucuresti unde a venit marea delegatie din Burundi si am semnat contract pt fetita iar din data de "joi la vara" o sa ne antrenam la un club de gimnastica din indepartata China. nu-i asa ca e minunat.....cat tam-tam am facut pe acest subiect ca toti ati ras de mine:D, da nu ma supar pe voi ca de acum puteti rade mai cu pofta...........daca vreti va arat si contractul.........ne-a scos din foame ca are fata nu stiu cate burse: una pt ea, una pt mama..........ba nu............6 pt mama. si ei o lasa si pe mama sa concureze la saritura peste paralel (proba nou inclusa la cererea mamei;)) da apropo, m-ati vazut la televizor pe 1 decembrie??????am fost toata un zambet. acum ma cunoaste o tara intreaga + inca o treime din po****tia globului ca s-a transmis in direct si in china pe toate canalele de radio si televiziune inclusiv cartoon network si fox kids iar tipografiile au cerut defrisarea a 10.000 de hectare de padure de cires ca sa scrie de evenimentul evenimentelor. cu parere de rau va anunt ca de acum incolo o sa fim un adversar de temut al romaniei iar medaliile de aur vor ramane vesnic in china iar eu voi privi cu mandrie de pe cel mai inalt podium..........adica din podul casei:D
va multumim doamna ca ne-ati dat aceste informatii si "felicitari " pentru marele contract care a pus ramania si china pe jar. asadar oameni buni continuati sa radeti ca femeia s-a facut de CACAo. daca ai avea un strop de demnitate ai intelege acest mesaj si ai disparea complet de pe acest forum. daca insisti sa scrii inseamna ca prostia ta nu are margini.............

ioanavol
4th December 2009, 14:49
Daca ai ceva sa-i spui Silvanei, te rog fa-o in particular.

shobyy71
9th December 2009, 18:22
Adriana am o curiozitate, tuturor le trimiti mesaje private in genu cum mi-ai trimis mie?Am asteptat pe privat raspunsul tau.Nu stiam ca parintii de la C.S.S.2 au acest comportament(imi cer scuze pentru ceilalti parinti, de altfel niste oameni deosebiti)

Adryana2009
9th December 2009, 18:59
Crede-ma pe cuvant ca nu am fost eu poate acum daca scriu asa acea persoana va vedea si va realiza ce a facut.E tot o persoana de pe forum dar mi-e rusine de rusinea ei sa-i dau numele dar spun deocamdata doar atat ca-i cea ce mi-a facut mie contul caci recunosc eu nu am stiut. Chiar am cerut ajutorul vostru sa pot pune si eu filmulete si poze ca nu prea stiam atunci. Inca o dat imi cer scuze pt ceea ce nu am scris.Martor mi-e bunul dumnezeu. Crede-ma.

Adryana2009
9th December 2009, 19:02
Si iti mai zic ca eu pana zilele trecute n-am mai intrat pe forum. Cinstit chiar poate intru de 2-3 ori pe luna.Febra mare a fost la inceput. Si nu prea trimit mesaje private cred ca al tau a fost al doilea pe care l-am trimis.

Adryana2009
9th December 2009, 19:06
deci cred ca te-ai convins ca nu prea intru ca tu ai trimis mesajul pe 30, iar eu abia azi intrat pe forum si am vazut mesajul tau. Daca vrei sa ma crezi de bine daca nu imi pare rau pentru ceea ce sa intamplat.

shobyy71
9th December 2009, 19:31
Imi imaginez cine este acea persoana , la cum te cunosc eu am ramas surprinsa.Eu nedandu-i un motiv pentru acel mesaj si ar trebui atentionata de tine.Sa nu le mai scrie si celorlalti de pe contul tau tot felul de insulte.

Liuta
9th December 2009, 19:34
Eu sunt persoana care stie parola Adryanei2009, daca vreti sa vorbiti cu mine personal adresa mea de mess este lia_luiza.

Liuta
9th December 2009, 19:56
eu.........

shobyy71
9th December 2009, 19:59
Nu mi am permis niciodata sa jignesc pe cineva ,ciar daca nustiu cine este sub acel profil,cine intra pe acest forum iubesc cu adevarat acest sport iar pt asta trebuie sa ne respectam reciproc.Mai vreau sa te intreb Liuta daca imi cunosteai numele nu mai scriai?Si acum as vrea sa scriu pt toti care intra pe forum aveti grija cine va stie parola,va treziti ca si mine cu mesaje private

shobyy71
9th December 2009, 20:02
Daca nu erai vinovata nu era nevoie sa te retragi,dar trebuie sa te gandest ca mesajul care mi la i scris l au descpoerit copii mei si asta m adurut rau

Liuta
9th December 2009, 20:19
Daca nu erai vinovata nu era nevoie sa te retragi,dar trebuie sa te gandest ca mesajul care mi la i scris l au descpoerit copii mei si asta m adurut rau

Acum mai conteaza daca sunt sau nu vinovata, v-ati facut o impresie despre mine (chiar daca nu e adevarata), imi pare rau c-a s-a ajuns aici....de acum sa-mi fie invatatura de minte....

Poate intr-o zi o sa se descopere ce s-a intamplat , adevarul iese totdeauna la iveala.

mikeyy
9th December 2009, 21:59
Pot sa stiu despre ce e vorba aici?
Nu prea inteleg si as vrea sa va ajut.
A intrat altcineva pe conturile voastre?

ralu_89
9th December 2009, 22:27
buna seara! mi-am schimbat numele din adryana2009 in ralu_89 si de acum tot ce va aparea pe vechiul nume e scris de liuta nu de mine. imi cer scuze chiar daca nu sunt vinovata de cele intamplate.

http://www.sport.ro/video/tare-s-a-lansat-papusa-de-cauciuc-nadia-comaneci-face-spagatul-si-sfoara.html

da Mikeyy.eu nu am stiut sa-mi fac cont si am rugat-o pe liuta sa-mi faca si stiindu-mi parola s-a apucat sa faca prin mesaje private lumea proasta iar eu am primit bobarnace.dar nu-i nimic ca dumnezeu nu doarme are grija de toata lumea.si cine ma cunoaste bine stie ca mie nu-mi place sa-mi bat joc de oameni din contra daca pot ii ajut nu le fac rau

mikeyy
9th December 2009, 22:33
Imi pare rau sa aud ca a existat un asemenea incident. O sa vad daca pot afla cine a intrat pe contul tau Adriana in ziua cand a fost trimis acel mesaj jignitor.

Sunt convins ca e o neintelegere la mijloc...sper sa se rezolve.

ralu_89
9th December 2009, 22:37
--------------------------------------------------------------------------------

te rog sa-l rogi pe michey sau pe ioanavol sa-ti stearga vechil id sa nu mai fie probleme
__________________
http://lb1f.lilypie.com/gw1Ep3.png

ACEST MESAJ L-AM PRIMIT DE LA LIUTA

silvana peng
9th December 2009, 23:04
Hai sa va zic bomba anului : M-A DAT D-RA ANTRENOR ADELA POPA - CNS CSS CETATE DEVA - in judecata pe penal si insira in continuare numai minuni la adresa mea, in ciuda faptului ca-mi antreneaza copilul in continuare, si am avut curajul sa-i incredintez copilul in perioada 13-24dec2009 - Elvetia

mikeyy
9th December 2009, 23:17
Gata cu offtopicul!
Daca voi afla ceva referitor la incidentul cu acel mesaj va voi anunta!
Mai mult de atat nu pot face cu privire la acest subiect.
Oprim aici discutia pt moment.

titus64
10th December 2009, 01:44
Hai sa va zic bomba anului : M-A DAT D-RA ANTRENOR ADELA POPA - CNS CSS CETATE DEVA - in judecata pe penal si insira in continuare numai minuni la adresa mea, in ciuda faptului ca-mi antreneaza copilul in continuare, si am avut curajul sa-i incredintez copilul in perioada 13-24dec2009 - Elvetia

Deci D-ra Antrenoare trebuie sa-i multumeasca ca o va duce pe fica ei in cantonament in Elvetia. Si cu judecata fiecare culege ce seamana, eu am avertizat-o.Daca nu este deacord ca fica ei sa vina in cantonament, trebuie sa faca doar o declaratie ca ea nu o lasa pe fata ei in Elvetia si lucrurile s-au rezolvat.

niagara64
10th December 2009, 02:14
Liuta , Adriana eu zic sa nu ajungeti sa certati intre voi pentru ceva ce mai mult ca sigur e facut de un "specialist " in astfel de distractii ... Cel putin pe mine m-ar surprinde ca nu am vazut niciodata la Liuta un cat de mic chef de cearta pe aici ...Probabil vca cel acre a facut asta se distreaza de minune acum cand vede ce a iesit ...

ralu_89
10th December 2009, 09:45
Draga Niagara si eu sper din tot sufletul sa nu se ajunga la cearta.Dar cum se spune mi-a sarit calda cand mi s-a batut obrazul cand eu stiu ca nu jignesc pe nimeni mai ales o persoana pe care poate o cunosc sau nu.Mie chiar imi pare rau ca s-a ajuns aici.In loc sa vb de micutele ce muncesc enorm ajungem la cearta,nu-i frumos. Va urez o zi buna si Dumnezeu sa va ajute in tot ceea ce faceti.

silvana peng
10th December 2009, 20:13
Deci D-ra Antrenoare trebuie sa-i multumeasca ca o va duce pe fica ei in cantonament in Elvetia. Si cu judecata fiecare culege ce seamana, eu am avertizat-o.Daca nu este deacord ca fica ei sa vina in cantonament, trebuie sa faca doar o declaratie ca ea nu o lasa pe fata ei in Elvetia si lucrurile s-au rezolvat.
Omule opreste-te!
Ai bun simt si fa-o! Fa scrisori deschise in numele tuturor in care vb fara sa gandesti ce faci! Retrageti cuvintele public sau dovedeste!
M-ai facut in toate felurile si probabil iti vei permite sa achiti prejudiciile aduse mie atat de tine cat si de d-ra popa adela ( la valoarea si pregatirea ta) cat si in numele altora, d-le otelu -rosu!

ralu_89
10th December 2009, 21:16
Buna seara.Simonad nu cred ca de-ai fi in locul meu cu 3 copii ai avea timp sa te duci la la internet-cafe atata timp cat ai internet acasa.Si nu am intrat de pe calculatorul nimanui.Baietii mei au calculatorul lor,iar al meu pe care il foloseste si fetita are parola si nu poate umbla in el cineva decat daca bag parola.

ioanavol
10th December 2009, 22:11
Am mutat toata discutia aici pentru ca nu-si avea rostul la "Micile gimnaste". Va rog ca orice alte discutii sa le aveti in particular. daca va putem ajuta, va rog sa ne trimiteti mesaj privat.

Adriana, nu era nevoie sa-ti schimbi nick-ul, iti poti schimba pur si simplu parola la cel initial.

In fine, discutia e incheiata.

silvana peng
16th January 2010, 13:19
Mediul in care trebuie desfasurata activitatea, pentru a performa in gimnastica, creat de antrenoarea Adela Popa, cu cele 16 fete, era apasator. Dupa demisia acesteia, uite ca nu mai are cine stresa copiii si se poate face pregatire in conditii normale, alaturi de actualul antrenor. Sunt convinsa de faptul ca fiecare antrenor isi doreste sa instruiasca copii ce-si doresc sa faca gimnastica si ca stie sa aprecieze munca copilelor. In sfarsit nu-mi mai e teama ca aceasta adela popa ar putea "sa-mi termine copilul", asa cum isi propusese. Doamne ajuta!

MitzGym
22nd April 2010, 17:15
ce mai afce silviana peng?mai e cu gura mare?

face*

LuisaGym
29th April 2010, 23:48
Cand ai sa te-apuci sa faci curatenie pe forum sa vezi si mesajul de mai jos tot ca exemplu de fapt divers :ok: :D .... valabil in mai multe situatii....


Faptul ca nu toti comenteaza nu inseamna ca nu vad;) asta ca fapt divers...si valabil in mai multe situatii.

Superioara sau nu ca nr de medalii sau atitudine, mie mi-e clar ca Sandra nu are cum sa se mai intoarca si sa le ia pe fetele de-acum. Singura sansa (dar mica) e la sol, iar din momentul in care vin si Larisa si Didi, nici macar acolo. Nu are cum sa nu-si dea seama si ea de acest lucru...nu este Beth.


@violeta: nastere usoara! si sanatate maxima dupa, amandurora!

ioanavol
29th April 2010, 23:50
Cand ai sa te-apuci sa faci curatenie pe forum sa vezi si mesajul de mai jos tot ca exemplu de fapt divers :ok: :D .... valabil in mai multe situatii....

inca o data, ma bucur ca ai inteles:ok:


:ras-plans:

LuisaGym
29th April 2010, 23:53
Pai tu stii mai bine ca tu esti cu "curatenia" :D. EDIT: fiecare dupa posibilitati :happy PS: nu ma baga in seama sunt "anesteziata" in seara asta :D

ioanavol
29th April 2010, 23:55
Pai tu stii mai bine ca tu esti cu "curatenia" :D. EDIT: fiecare dupa posibilitati :happy PS: nu ma baga in seama sunt "anesteziata" in seara asta :D

Cine stie, te cunoaste:evil:

LuisaGym
29th April 2010, 23:57
Cine stie, te cunoaste:evil:
:happy:happy:happy

ricochet4
3rd May 2010, 14:37
Daca salarul a fost mai important dintotdeauna, si-a gresit vocatia, nu are ce cauta intr-o meserie unde se lucreaza cu copii, unde se face educarea si formarea noilor generatii.

Asta suna a exprimare comunista. Banul e expresia valorii, in general. Nu cred ca Ronaldo joaca pe un salar mic la Real Madrid. Dar nu conteaza cat castiga Forminte, asta e treaba federatiei daca in opinia ei, face sau nu acesti bani. E normal ca omul sa se gandeasca la bani. Mai mereu cei din sportul romanesc se plang ca lipsa de performanta e datorata lipsei fondurilor. Deci banii sint importanti, nu ? In general, in anumite limite, banii inseamna performanta.


mi-a placut incurajarile Ramonei la persoana I singular. "stau", "tin" si celelalte.

Mi-au placut. Subiectul trebuie acordat cu predicatul.



@Cata: scuze, nu tie mi te adresez, cred ca ai inteles...ci lui Ricochet

Normal ca mie. Corb la corb nu scoate ochii. :D


Mai bine urmareai esenta decit sa bfaci pe profesorul de gramatica.Alaturi de Alina Alexoi a fost Ramona Micu antrenoarea gimnastelor:Amelia Racea,Ana Porgras,Raluca Haidu,Trenca Diana,Cerasela Patrascu,Savoaia Malina un antrenor cu o generatie de copiii de exceptie in fata careia a-r trebui sa-ti scoti palaria,nu sa vii cu povestile tale gramaticale.Comentariul a fost de nota 10+ dupa parerea mea.

Am ramas groggy dupa postul tau. :groggy: De trei ori (si pe segmente) a trebuit sa-l citesc. Dar am aflat de Ramona Micu. N-am auzit de ea. La voce seamana cu Cristina Timar Constantinescu.

Liukingym
3rd May 2010, 15:37
Asta suna a exprimare comunista. Banul e expresia valorii, in general. Nu cred ca Ronaldo joaca pe un salar mic la Real Madrid. Dar nu conteaza cat castiga Forminte, asta e treaba federatiei daca in opinia ei, face sau nu acesti bani. E normal ca omul sa se gandeasca la bani. Mai mereu cei din sportul romanesc se plang ca lipsa de performanta e datorata lipsei fondurilor. Deci banii sint importanti, nu ? In general, in anumite limite, banii inseamna performanta.



Mi-au placut. Subiectul trebuie acordat cu predicatul.



Normal ca mie. Corb la corb nu scoate ochii. :D



Am ramas groggy dupa postul tau. :groggy: De trei ori (si pe segmente) a trebuit sa-l citesc. Dar am aflat de Ramona Micu. N-am auzit de ea. La voce seamana cu Cristina Timar Constantinescu.

Ramii asa daca ai ramas groggy.inseamna ca nu sti sa citesti bine daca ai reluat de trei ori.Daca nu ai auzit de Ramona Micu inseamna ca esti "mare fan al gimnasticii" din Romania. M-am lamurit.

iulia_p
3rd May 2010, 15:51
Asta suna a exprimare comunista. Banul e expresia valorii, in general. Nu cred ca Ronaldo joaca pe un salar mic la Real Madrid. Dar nu conteaza cat castiga Forminte, asta e treaba federatiei daca in opinia ei, face sau nu acesti bani. E normal ca omul sa se gandeasca la bani. Mai mereu cei din sportul romanesc se plang ca lipsa de performanta e datorata lipsei fondurilor. Deci banii sint importanti, nu ? In general, in anumite limite, banii inseamna performanta.



Mi-au placut. Subiectul trebuie acordat cu predicatul.



Normal ca mie. Corb la corb nu scoate ochii. :D



Am ramas groggy dupa postul tau. :groggy: De trei ori (si pe segmente) a trebuit sa-l citesc. Dar am aflat de Ramona Micu. N-am auzit de ea. La voce seamana cu Cristina Timar Constantinescu.

Este un forum de gimnastica. Oamenii vorbesc despre gimnastica. Este adevarat ca subiectul se acorda cu predicatul si ca, uneori din dorinta de a transmite ideile cat mai repede, alteori din neatentie si poate chiar si din nestiinta, unii dintre noi putem gresi. Insa ne-am adunat aici sa vorbim despre gimnastica, asa ca putem sa manifestam ingaduinta unii fata de ceilalti si sa incercam macar sa ne corectam doar atunci cand gresim in legatura cu subiectul care ne aduna pe toti aici: gimnastica.

Sunt destul de noua pe forum, insa sunt sigura ca exista si un off topic sau ceva unde poti sa scrii despre greseli, gramatica si orice altceva. Nu mi-o lua in nume de rau, insa eu urmaresc demult acest forum (e adevarat ca scriu rar) si imi place mult atmosfera placuta si cordiala in care se desfasoara, de cele mai multe ori, discutiile de aici.

niagara64
3rd May 2010, 16:04
Asta suna a exprimare comunista. Banul e expresia valorii, in general. Nu cred ca Ronaldo joaca pe un salar mic la Real Madrid. Dar nu conteaza cat castiga Forminte, asta e treaba federatiei daca in opinia ei, face sau nu acesti bani. E normal ca omul sa se gandeasca la bani. Mai mereu cei din sportul romanesc se plang ca lipsa de performanta e datorata lipsei fondurilor. Deci banii sint importanti, nu ? In general, in anumite limite, banii inseamna performanta.



Mi-au placut. Subiectul trebuie acordat cu predicatul.



Normal ca mie. Corb la corb nu scoate ochii. :D



Am ramas groggy dupa postul tau. :groggy: De trei ori (si pe segmente) a trebuit sa-l citesc. Dar am aflat de Ramona Micu. N-am auzit de ea. La voce seamana cu Cristina Timar Constantinescu.

Banul nu este principala motivatie in anumite meserii : medicina , profesorat , antrenorat ...dar de unde sa stii matale asta , crescut intr-o tara post decembrista plina de "VIP"uri ca modele ?
Sunt meseri " apostolice" in care mercenarii nu fac purici multi . Tu crezi ca se fac averi in occident din antrenorat ? Ai idee cat de mult muncesti cu un copil pentru a-l ridica ? Cat de mult suflet(sti ce este acela?) pui in ceea ce cladesti ?
NU stii ...Eu nu as fi facut niciodata meseria pe care am facut-o fara o mare pasiune . Fiica mea sufera mai mult pentru copii pe care ii antreneaza si niciodata nu a plans dupa bani dar am vazut-o plangand pentru copii . Greu de inteles ,nu ?
Si ce ar fi sa ne scutesti de observatii gramaticale ...chiar nu isi au locul aici ...Si am invatat intr-o viata de om ca acela care se uita prea atent la forma ignora fondul ,daca intelegi ce zic...
De exemplu eu sunt disgrafica .Sti ce este ? Sti cat efort imi ia sa fiu atenta sa nu incurc literele si sa fiu sigura ca e ok ?


Aaaa si inca ceva lipsa banilor in cantitate dorita nu e scuza pentru badaranie si neprofesionalism ... Un OM ,bun profesionist isi face la fel munca si daca ii bagi milioane in buzunar si daca nu .Face exact ce stie !

stere78
3rd May 2010, 16:21
[QUOTE=ricochet4;3029927]Asta suna a exprimare comunista. Banul e expresia valorii, in general. Nu cred ca Ronaldo joaca pe un salar mic la Real Madrid. Dar nu conteaza cat castiga Forminte, asta e treaba federatiei daca in opinia ei, face sau nu acesti bani. E normal ca omul sa se gandeasca la bani. Mai mereu cei din sportul romanesc se plang ca lipsa de performanta e datorata lipsei fondurilor. Deci banii sint importanti, nu ? In general, in anumite limite, banii inseamna performanta.

Regret că duc mai departe o discuție care nu prea are legătură cu finalele fetelor, dar când ciobul strigă "uite o oală spartă!" îmi ies puțin din pepeni. Da, subiectul se acordă cu predicatul. Mulțumim pentru lămurire, am băgat la cap. Dar "nu conteaza cat castiga Forminte, asta e treaba federatiei daca in opinia ei, face sau nu acesti bani" ce e oare? Îi spune anacolut. Mai direct spus, beție de cuvinte, exces care dă de gol neștiința. Ideea putea fi exprimată mult mai concis, mai direct și mai eficient. Anacolutul e o greșeală cel puțin la fel de gravă precum dezacordul. Poate chiar mai gravă, pentru că ascunde spoiala de cultură. Apoi, ai niște probleme cu proprietatea termenilor: "lipsa de performanta e datorata lipsei fondurilor"? Ești sigur că nu e cauzată de lipsa cu pricina? Să-ți mai spun că ai ratat o virgulă care ar fi marcat corect o construcție incidentală? Prefer doar să recunosc că ai dreptate când spui că banii contează. Așa e.

ricochet4
3rd May 2010, 16:47
Betie de cuvinte faci tu. O aiureala de cuvinte din care nu reiese nimic. Un rahat de exprimare de doi bani. Ai umplut doua randuri cu o exprimare pompoasa, aberand si batand campii. Si tu ai ratat o virgula (sa vad cat de priceput sau priceputa esti sa o gasesti). Iar a spune ca anacolutul e o greseala la fel de grava ca punerea anapoda a diacriticelor, denota idiotenie. Cultura nu are nici o legatura cu gramatica. Termenul "proprietare" de unde l-ai scos ? Un forum e un loc in care oamenii isi exprima ideile, pro sau contra, dar se pare ca, mai ales pe cele romanesti si in anumite domenii, forumul este luat in stapanire de cativa (mai bine zis cateva) pupatoare de dosuri, care nu admit a fi criticate. Asa ca ramaneti voi si lingusiti-va unii pe ceilalti, daca va face asa o mare placere si repetati mereu aceleasi si aceleasi aiureli.

stere78
3rd May 2010, 16:56
Betie de cuvinte faci tu. O aiureala de cuvinte din care nu reiese nimic. Un rahat de exprimare de doi bani. Ai umplut doua randuri cu o exprimare pompoasa, aberand si batand campii. Si tu ai ratat o virgula (sa vad cat de priceput sau priceputa esti sa o gasesti). Iar a spune ca anacolutul e o greseala la fel de grava ca punerea anapoda a diacriticelor, denota idiotenie. Cultura nu are nici o legatura cu gramatica. Termenul "proprietare" de unde l-ai scos ? Un forum e un loc in care oamenii isi exprima ideile, pro sau contra, dar se pare ca, mai ales pe cele romanesti si in anumite domenii, forumul este luat in stapanire de cativa (mai bine zis cateva) pupatoare de dosuri, care nu admit a fi criticate. Asa ca ramaneti voi si lingusiti-va unii pe ceilalti, daca va face asa o mare placere si repetati mereu aceleasi si aceleasi aiureli.

Citește înainte să înjuri. Și, în general, citește. Nu spun nicăieri că anacolutul e o greșeală la fel de mare ca absența diacriticelor. Vorbeam despre dezacord. N-are a face, știam eu de ce am regretat de la bun început că insist. Dar dacă nu erai și fudul(ă)... Auzi colo: "cultura nu are nici o legătură cu gramatica" :happy ! Poți să consideri discuția închisă. Iertare tuturor celorlalți.

EDIT: Nu mă pot abține să adaug un post scriptum: "proprietarea" e un "typo" - dacă nu cumva ăsta ți se pare un barbarism - , toate virgulele mele sunt la locul lor, în schimb ție tocmai ce ți-a scăpat una între o subiectivă și regenta ei. Nu-mi mai răcesc gura cu tine, deși, dacă citești primul meu mesaj, constați că-ți dădeam dreptate.

EDIT 2: cred că am putea să-i rugăm pe Ioana sau pe Mihai să trimită "conversația" asta direct la coș.

Cata_RB
3rd May 2010, 17:05
ricochet4, suntem pe un forum de gimnastica. Atunci cand vei dori sa discuti despre gimnastica, civilizat, te asteptam. Daca nu, te rog nu veni aici doar pentru a face scandal si pentru a jigni! Cu siguranta moderatorii nu vor vedea cu ochi buni cuvintele folosite de tine.
Dupa cum spunea Iulia mai sus, in ultima vreme sunt tot mai multe scandaluri aici si vad ca cei care le provoaca sunt oameni care nu contribuie in vreun fel la dezvoltarea acestui forum. Si cred ca mai gandesc si altii ca mine.

Cata_RB
3rd May 2010, 17:18
Scuze, știam eu că n-ar fi trebuit să zgândăr pe nimeni. Cred că-i putem ruga pe Mihai ori pe Ioana să trimită "conversația" direct la coș.

Nu trebuie sa-ti ceri scuze, cel putin din punctul meu de vedere. Nu vad de ce ar trebui sa ne lasam luati peste picior, jigniti sau contrazisi pana in panzele albe doar de dragul de a contrazice si sa nu ripostam. Stiu ca e complet off-topic discutia asta, imi pare rau ca le-am facut treaba Ioanei sau lui Mihai si imi cer scuze fata de ei, dar eu nu tac cand e vorba de lucuri de genul asta.

ioanavol
3rd May 2010, 17:24
EDIT 2: cred că am putea să-i rugăm pe Ioana sau pe Mihai să trimită "conversația" asta direct la coș.

Imediat...placerea mea:drak:

(si nu va scuzati, ca nu e nevoie; trebuie si cosul alimentat din cand in cand, ca altfel rugineste:P)