PDA

View Full Version : Ariešul Turda - "U" Cluj. Etapa 12



Razvan T.
26th October 2009, 09:36
Sambata 31.10.2009, ora 11:00

Kidu
27th October 2009, 03:15
Asta e blat cat casa.

Razvan T.
27th October 2009, 10:36
Da ... ca si sezonul trecut cand era cat pe ce sa picam in C ...

vladi_tm
27th October 2009, 11:47
blat in ce sens? exista posibilitatea sa va bata ariesul ?

BBB
27th October 2009, 13:30
blat in ce sens? exista posibilitatea sa va bata ariesul ?

The Kid se refera ca ii blat ca bate "U" Cluj. Eu ma tem insa sa nu fie blat in sens invers, sa ii lasam pe turdeni sa ne bata. Daca aflu ceva concret, te anunt :) Oricum, daca asta se joaca pe teren, ii batem la curu' gol, n-avem ce discuta cu Turda

corello
27th October 2009, 20:34
Asta e blat cat casa.

Fuji ba d'aici :rosu:
Iar o sa traga ariesenii ca anul trecut pe banii altora.

Kidu
27th October 2009, 21:15
Cam ciudat au tras turdenii si meciul cu noi, brusc inaintea meciului cu UTA s-au redresat financiar si au avut bani de prime. A nu se intelege ca imi pare rau ca au jucat cu determinare, ba din contra asa vreau sa joace toata lumea, spun doar ca e ciudata determinarea lor asa dintr-odata.

BBB
27th October 2009, 22:53
Cam ciudat au tras turdenii si meciul cu noi, brusc inaintea meciului cu UTA s-au redresat financiar si au avut bani de prime. A nu se intelege ca imi pare rau ca au jucat cu determinare, ba din contra asa vreau sa joace toata lumea, spun doar ca e ciudata determinarea lor asa dintr-odata.

Apai na, nu vad de ce ii condamni. Adica in afara de jiul, cand s-au dat batuti (ca de obicei), in rest au tras si ei cat au putut. Nu cred ca in meciul cu voi au fost mai "galactici" ca de obicei, dar oricum nu sunt o echipa slaba, au lot cat sa ramana in Liga a II-a

vladi_tm
29th October 2009, 15:07
The Kid se refera ca ii blat ca bate "U" Cluj. Eu ma tem insa sa nu fie blat in sens invers, sa ii lasam pe turdeni sa ne bata. Daca aflu ceva concret, te anunt :) Oricum, daca asta se joaca pe teren, ii batem la curu' gol, n-avem ce discuta cu Turda

pai asta ma gandeam si io pe valoare 99,9% bate U :), si sper sa nu fie ceva murdar la mijloc, ca-mi incurca calculele:P. pana maine pe la 8 seara daca aflii ceva lasa pe forum ms mult:yeah:

six
29th October 2009, 20:39
pai tu de la croat ceri informatii ???? :happy:happy:happy
blat 1 solist ;)

michai
29th October 2009, 20:42
Pai daca ne bat astia....e clar ca ii blat:happy
Apai in B....orice meci poate fi blat:mda:

zebe
29th October 2009, 20:42
Un 2, 3-0 aici. Adica 0-2, 3. :D

vladi_tm
29th October 2009, 21:45
pai tu de la croat ceri informatii ???? :happy:happy:happy
blat 1 solist ;)

io astept sa vad ce zice croatu a mai zis-o la meciu cu valcea si nu s-a inselat....

BBB
29th October 2009, 22:39
io astept sa vad ce zice croatu a mai zis-o la meciu cu valcea si nu s-a inselat....

Mda...atata pot sa-ti zic, blat nu va fi. Si cica nu va juca nici Bus, ca asa e o clauza pe acolo sa nu joace impotriva noastra. Eu zic ca merita sa pui 2, dar doar daca e peste 1.4, altfel nu m-as risca pe un 1.3

ps: Am zis-o si cu Valcea ca stiam care-i mersu, si am zis si la UTA-Jiul ca si acolo stiam care-i mersul. Aici e putin mai ciudat meciul, sunt doua echipe "surori" care se cam ajuta cand e cazul. Acum nu stiu ce e mai important, Ariesul sa scape sau U sa promoveze

White Shadow
30th October 2009, 07:50
vad un egal aici....0-0...1-1...ceva de genul...

vladi_tm
30th October 2009, 10:08
Mda...atata pot sa-ti zic, blat nu va fi. Si cica nu va juca nici Bus, ca asa e o clauza pe acolo sa nu joace impotriva noastra. Eu zic ca merita sa pui 2, dar doar daca e peste 1.4, altfel nu m-as risca pe un 1.3

ps: Am zis-o si cu Valcea ca stiam care-i mersu, si am zis si la UTA-Jiul ca si acolo stiam care-i mersul. Aici e putin mai ciudat meciul, sunt doua echipe "surori" care se cam ajuta cand e cazul. Acum nu stiu ce e mai important, Ariesul sa scape sau U sa promoveze
mah are 1.90 ptr. inceput, acum sa vedem cum evolueaza cotele, eu totusi il vad in 2, e prea mare diferenta de valoare

BBB
30th October 2009, 10:34
mah are 1.90 ptr. inceput, acum sa vedem cum evolueaza cotele, eu totusi il vad in 2, e prea mare diferenta de valoare

1.9? :happy:happy:happy Atunci clar merita 2. Ma asteptam sa fie un 1.2 /1.3

vladi_tm
30th October 2009, 12:17
pai asta zic si eu tovarase, la o cota mica adica sub 1.50 nu se merita dar asa nu cred ca se fac baietii de ras cu descultii aia, totusi din cate stiu dulca e om de cuvant nu prea se face el de ras cu echipe d-astea, vezi ca si in aialalta serie farul are peste 2 cota cu dunarea galati:)

BBB
30th October 2009, 12:32
Mie cel mai mult imi place cota Devei cu UTA: 3.10. Nici Jiul 2 cota 5 la Tg. Mures nu e de neglijat! Acolo e macar x2, cota 2!

vladi_tm
30th October 2009, 13:39
vezi ca la jiul sunt probleme cu banii din cate stiu eu. deva suna tentant, uta e cam in deriva, jucatorii sunt cam obositi, un 1x ar fi ccel mai fain la deva

BBB
30th October 2009, 16:50
vezi ca la jiul sunt probleme cu banii din cate stiu eu. deva suna tentant, uta e cam in deriva, jucatorii sunt cam obositi, un 1x ar fi ccel mai fain la deva

La Jiul situatia e simpla. Jucatori bunicei, care se bat de la egal la egal cu UTA sau U Cluj, bani nu prea, insa Simota (patronul) tine situatia in frau, adica trimite bodyguarzii sa ii impulsioneze prin violenta verbala si fizica pe aia. Adica omul vrea promovarea si ii bate la propriu pe jucatori daca e cazul, daca nu obtin victorii. Deci aia joaca de frica, dar joaca

BBB
31st October 2009, 12:57
Si inca o data suntem prostii zilei. Mare blat Kid'ule, asa-i? :)

michai
31st October 2009, 13:05
Ce gol de ***** a dat Vasaie:mda:
Pt a cata oara suntem prostii zilei?:no:

Walter a zis ca nu le mai da nici un ban pana nu fac nu stiu cate puncte:rolleyes::sleep:
Ce poti sa mai zici? Putem pierde cu oricine:headbang:

vladi_tm
31st October 2009, 13:31
Si inca o data suntem prostii zilei. Mare blat Kid'ule, asa-i? :)
ai vazut ceva imagini din meci cumva? io din comentariu de la radio ceva mi se pare dubios acolo . sunt curios cum arata faultul din care a iesit 11 m

BBB
31st October 2009, 13:36
ai vazut ceva imagini din meci cumva? io din comentariu de la radio ceva mi se pare dubios acolo . sunt curios cum arata faultul din care a iesit 11 m

Vezi pe privat ce ti-am zis. Am mici banuieli ca ar fi fost blat, eu cred totusi ca am pierdut doar pentru ca jucatorii sunt slabi si nu prea exista dorinta de a promova

michai
31st October 2009, 13:56
Nu cred ca a fost blat:no:
Astia sunt jucatorii nostri...praf si pulbere:headbang:

newcool
31st October 2009, 14:03
Voi cum ati comis-o?:shocked:

corello
31st October 2009, 15:33
"79' Prima ocazie pentru Universitatea: Cojocnean dribleaza tot pe partea dreapta, centreaza excelent dar Voican, din 6 metri loveste mingea cu capul extrem de prost

De pe live-ul uclujuluipunctro si asta spune tot
Is curios daca aradeanu' cand o zis ca va fi blat ordinar, o nimerit echipa care cedeaza:rosu:

six
31st October 2009, 15:40
blat 1 solist ;):happy:happy:happy:happy:cry::cry::cry::cry::cry :

vladi_tm
31st October 2009, 15:47
Vezi pe privat ce ti-am zis. Am mici banuieli ca ar fi fost blat, eu cred totusi ca am pierdut doar pentru ca jucatorii sunt slabi si nu prea exista dorinta de a promova
deseara sarbatoare mare ptr. tine, nu? ma duc si io pe Dinamo Zagreb la fel cum am facut si la meciul cu TM. Nu joaca Mandzukic , dar ma bazez pe Samir sa-i intzepe pe Hajduk! DINAMO ZAGREB!!!!:yeah:

six
31st October 2009, 15:51
Si inca o data suntem prostii zilei. :happy:happy:happy forza hajduk :ok:;)