PDA

View Full Version : Etapa 12: Unirea Alba Iulia – CFR Cluj 1-1



delaparis
25th October 2009, 23:55
Discutii inainte si dupa meci.

delaoltenia
25th October 2009, 23:59
x2

TeBat
26th October 2009, 12:05
foarte greu de spus,astept o victorie a Unirii

Ferko
26th October 2009, 12:10
CFR nu pierde. Dar oare castiga ?

Ferdininho
26th October 2009, 12:53
Meciul acesta va fi surpriza etapei, Alba va ramane cu puncte.

Marius
26th October 2009, 12:56
Unirea nu pierde :D

Elphax
26th October 2009, 13:31
nu cred ca Unirea are destula forta si vointa

dupa meciul asta probabil ca CFR va fi pe 1

Lordul
26th October 2009, 13:38
castiga Cfr-ul....

six
26th October 2009, 19:20
merg pe mana ardelenilor :D

stiintacv
26th October 2009, 20:34
2 solist.

PerVersion
27th October 2009, 01:35
Pai daca nici pe astia nu-i batem, avem 2 optiuni: ori schimbam obiectivul, ori antrenorul. Iar la cum au decurs lucrurile in ultima vreme, cred o sa fie obiectivul.

Leo
27th October 2009, 09:58
Castiga Cfr.

grasu2
27th October 2009, 12:41
Nici nu stiu ce sa-mi mai doresc: titlu sau schimbarea antrenorului!? Oare, daca facem egal aici si schimbam antrenorul nu am avea o sansa mai buna sa cucerim titlul? Sau poate echipa va merge ca pana acum din inertie pana la sfarsitul campionatului!? Habar nu am ce sa mai cred.

Cert este ca acest meci este unul destul de interesant, sper sa fie si unul frumos.

gica
28th October 2009, 08:14
Campionatul este lung,nu cred ca trebuie sa vorbim de schimbarea antrenorului cand tu esti in varf......iar previzibil dupa programul ramas pana la sfarsitul turului vei fi pe primul loc!
Am mers pe victoria CFR pentru valoarea lotului.Dar cred ca nici un egal n-ar fi o tragedie.Daca nu ne-ncapatanam sa aratam ca suntem echipa mare mai aveam 2 pct. la infrangerile cu Pandurii si Dinamo.

Nightwish
28th October 2009, 12:27
De aceeasi parere cu Gica... Nu il consider pe Conceicao ceva scula de antrenor ( este submediocru ca antrenor ), insa o schimbare acum nu ar face decat sa destabilizeze echipa...Dupa finalul turului trebuie trasa linia...

Hingherul
28th October 2009, 19:43
ungurii iau bataie.

YoYoyOi
29th October 2009, 16:59
ohoho, castiga CFR-ul ca ochiu

Anarchy1slayer
30th October 2009, 17:02
castiga sigur CFR x2

malexoid
30th October 2009, 23:24
Unirea e un club sarac, Alba e suspect de aproape de idiotii aia (cine dreq i-o mutat acolo:(( )...au totusi orgoliul necesar? speram!

gica
1st November 2009, 11:18
Multi handicapati au intrat in malaxorul istoriei....evidenta n-au mai iesit.Daca batem azi trecem pe primul loc pentru ca cei ai slinosului nu vor bate pe Steaua.

Ulysses
1st November 2009, 14:22
Bonacin ala joaca la unirea sau la cfr?:confused:

z.alex
1st November 2009, 14:29
Multi handicapati au intrat in malaxorul istoriei....evidenta n-au mai iesit.Daca batem azi trecem pe primul loc pentru ca cei ai slinosului nu vor bate pe Steaua.

Ai slinosului joaca azi cu Alba Iulia, ce-i drept ca n-au batut pe Steaua, dar meciul a fost demult. ;) Lasa bre, ca va sta bine sub Poli in clasament, ramaneti acolo.:drak:

PerVersion
1st November 2009, 14:54
Continuam seria meciurilor nereusite... se pare ca nu este un om in toata echipa care sa fie in stare sa traga la poarta. Ne tot cacam pe noi in fata portii, cand trebuie data o pasa simpla alegem sutul, cand trebuie un sut sanatos, pasam in lateral. Iar in repriza secunda din 2-3 faze de poarta cate o sa aiba Unirea, sigur luam un gol.

z.alex
1st November 2009, 15:48
1-1, foarte frumos golul Unirii. Galeria a luat foc. :ok:

six
1st November 2009, 15:50
;););)

z.alex
1st November 2009, 15:54
Unirea Alba Iulia a reusit sa faca egal cu primele doua clasate, bravo!!! :)

BBB
1st November 2009, 15:56
Multi handicapati au intrat in malaxorul istoriei....evidenta n-au mai iesit.Daca batem azi trecem pe primul loc pentru ca cei ai slinosului nu vor bate pe Steaua.

Dar un singur handicapat isi pune avatar cu Gica Hagi :happy
PS: Ce tarani albanezii astia, cand mergeam noi in deplasare strigau "pcr, pcr", iar acum ne scandau numele ca sa-i enerveze pe soarecii astia feroviari

PerVersion
1st November 2009, 15:59
Era de asteptat... nu am jucat nimic tot meciul, am vazut 2 echipe egale valoric. Ma intreb cine ocupa un loc mincinos in clasament, noi sau Unirea? Ar trebui sa fim vecine de clasament. In acest inceput de campionat echipa lui Conceicao seamana extrem de mult cu echipa lui Sunda. Cu jucatori care vorba vine, nu mai pot de atata tehnicitate, mi se pare foarte ciudat ca noi nu construim, noi bubuim mingile din terenul nostru spre varfuri. Si asta meci de meci, indiferent de adversar. Se pare ca pt noi e tot una ca jucam cu PSV sau Unirea Alba-Iulia... la cat de puternici suntem, ne impunem jocul asta de bubuit mingi cu orice adversar am juca! Asta da echipa!

Telespan
1st November 2009, 16:01
Cum de nu ia fluierat Tudor?

Poli Timisoara
1st November 2009, 16:03
:happy ssst ! :groggy:

z.alex
1st November 2009, 16:09
De pe cfrmania:
clujeanul a spus pe 01.11.2009 15:52
Anunt important! Vand 11 jucatori imbracati in alb-visiniu din Cluj, impotenti, fara vlaga, fara antrenor, n-au nici imaginatie, dar daca le dati o minge, fug aiurea dupa ea! Pret informativ 2 lei, negociabil!
Oferte? ;)

six
1st November 2009, 16:12
nu-l vad pe robot.......:P:D

z.alex
1st November 2009, 16:22
De Istvan KVSC pe 01.11.2009 la 15:58

Nu se mai poate asa ceva! De azi inainte nu mai tin cu CFR, prefer sa ma duc la meciuri la "U" Cluj decat sa mai fiu umilit de Alba Iulia

Pai nu zicea Muresan ca "cea mai iubita echipa din provincie" e in crestere la numarul de fani? Aoleo!! Inca doua meciuri scrantite si se muta cu totii la alte echipe. :P

crissis
1st November 2009, 16:26
corect rezultatul ,avand in vedere la ce sa jucat pe teren. nicio diferenta intre cfr si unirea
super golul unirii si meritat

z.alex
1st November 2009, 16:31
Cica la Muresan ca ati avut un 11m, dar n-a vrut Balaj sa vi-l dea.
:happy:happy:happy:

crissis
1st November 2009, 16:33
ce sa zica cfr-istii dupa meci , tot timpul este de vina arbitrul cand nu castiga

z.alex
1st November 2009, 16:40
Fix Balaj nu le dadea lor penalty. :P
Bun, m-am linistit, nu pleaca Conceicao, Muresan a declarat ca nu e vina lui. ;) Am crezut ca de saptamana viitoare le aduce antrenor, dar nu e cazul. :D

Rossi
1st November 2009, 16:41
Alba Iulia 0-1 CFR Cluj, gol Traore
http://www.gsptv.ro/viewVideo1.php?video_id=27923

Alba Iulia 1-1 CFR Cluj, gol Dîlbea
http://www.gsptv.ro/viewVideo1.php?video_id=27927

Ce ghinion pe CFR-isti ...

PerVersion
1st November 2009, 16:48
Ghinion? Mai degraba lipsa de valoare. Si vad ca Muresan il apara in continuare pe Conceicao. In cazul in care balena nu si-a pierdut mintile de tot, ma intreb cine si ce interes are de il tot apara pe pacaliciul asta de antrenor. Au zburat alti antrenori pt cate o infrangere, iar asta e protejat, dupa 12 etape in care jocul echipei merge prost. Singurul lui noroc este ca si restul echipelor se impiedica constant, si ne mentinem in varful clasamentului.

Rossi
1st November 2009, 17:09
sa primesti gol in min 90 ...

Cristian
1st November 2009, 17:14
Blat de zile mari in Ardeal :D

Denis
1st November 2009, 17:17
BLAT TOATA ZIUA! Pana diseara la 2400.:D

Auzi la astia: "ce ghinion pe CFR!":sleep:

PerVersion
1st November 2009, 17:18
sa primesti gol in min 90 ...

Cand iti bati joc de fotbal un meci intreg... asta e rasplata. :)

crissis
1st November 2009, 17:22
Blat de zile mari in Ardeal :D

de ce ar face un blat de tort cele doua echipe :sleep:

Cristian
1st November 2009, 17:39
Mai bine pusa intrebarea de ce nu ar face ??? :D Ce-i tot compatimiti pe clujeni ?? :)

Ulysses
1st November 2009, 18:14
aLEX_U_1919, Cristian, DarkPeace, Duba, Ferdininho, Joe Cole, Raul, Rossi, Stefan_Cel_Mare, Telespan, Ulysses, z.alex 12 34.29%
2

inainte de meci erau doar 8 care au pronosticat x:thinkso: cunoscatorii care voteaza dupa incheierea partidei sunt cei mai tari:happy
rezultat echitabil, valori echilibrate

Cristian
1st November 2009, 18:16
Asta-i blatu Ulyse :D Eu de obicei daca plec si nu apuc sa inchid sectia de votare de la un meci, cand vin votez si inchid :D

m8k
1st November 2009, 18:26
Multumim Nuno Claro! Gol de la 40 de m numai un portar de valoarea lui putea sa primeasca! De ce nu joaca Stancioiu oare?Culio a jucat de nota 10 si merita amintit, in minutul 85 el singur facea curse dintr-un careu in altul! Desi dominam tactic fiecare meci ramanem cu rezultate de toata jena intotdeauna!
Desi am avut un penalty clar la 1-0, pina in acel minut trebuia sa avem cel putin 3 asemenea penaltyuri neacordate daca ne respectam putin cu o echipa ca Unirea!
Raman la parere ca Conceicao e un antrenor bun, pacat ca el nu poate baga mingea in plasa la cate ocazii avem meci de meci!

Ferdininho
1st November 2009, 18:32
Alba Iulia face meciuri foarte bune cu echipele din fruntea clasamentului dar pierd puncte importante cu echipele mici cu care se lupta pt. salvarea de la retrogradare.

z.alex
1st November 2009, 18:37
sa primesti gol in min 90 ...

Lasa bre, nu te mai da drept unul plin de compasiune, doar am vazut toti ca ai votat x. :P

TeBat
1st November 2009, 18:57
felicitari Alba pt rezultat!

Rossi
1st November 2009, 19:13
Lasa bre, nu te mai da drept unul plin de compasiune, doar am vazut toti ca ai votat x. :P

SUIE MTEAUA

Ce treaba are votul meu , cu golul primit in min 90 ?! ...

Dinamovistii au comentat despre meci ... voi stelistii comentati despre comentariile dinamovistilor ...
DACA moderatorii si-ar face datoria si ar fi obiectivi , 99% dintre stelistii de pe acest forum ar fi banati pe viata ...

delaoltenia
1st November 2009, 21:12
Clujenii acuza arbitrajul.....

Nightwish
1st November 2009, 23:42
Clujenii acuza arbitrajul.....
Mai bine ar tacea din gura, ca devin ridicoli...

ovi_es
2nd November 2009, 00:13
Nu inteleg de ca dupa ce dau un gol joaca de parca ar avea 3-4 goluri avantaj. Mai ales cand mai este o jumatate de ora de jucat. Pana sa dea golul au fortat cat de cat, pe urma nimic nimic. S-au retras de parca jucau cu Barcelona. Penibil. Si sa nu mai acuze arbitrajul, indiferent daca trebuia penalty sau nu, in minutul ala trebuia sa fie 0-2 sau 0-3 la ce pretentii de "echipa mare" are CFR-ul. La ce atitudine au avut bine ca nu am pierdut. Jenant oricum...

gica
2nd November 2009, 08:15
Dar un singur handicapat isi pune avatar cu Gica Hagi :happy
PS: Ce tarani albanezii astia, cand mergeam noi in deplasare strigau "pcr, pcr", iar acum ne scandau numele ca sa-i enerveze pe soarecii astia feroviari



Nu toti ne ridicam la valoarea ta,dar am satisfactia mea personala cand vad ce echipe preferate ai......daca pe plan local "U"milinta-i mare lasa ca mergem in afara sa ne oblojim ranile.Atata iti doresc sa ai parte de acest sentiment cat a fost si pe la noi.Mai mult n-are rost sa-ti transmit ca te apuci sa-mi dai copy paste de pe google cu ceva fenomen ultras....vise placute in continuare.

Hingherul
2nd November 2009, 21:37
ce gol demoralizator au putut lua clujenii... :yes: