PDA

View Full Version : Etapa 12: Poli Iasi – Dinamo 1-3



delaparis
25th October 2009, 23:52
Discutii inainte si dupa meci.

Hingherul
25th October 2009, 23:53
he he he ce sadic esti cu threadul asta :D
1 in plm :D

delaoltenia
25th October 2009, 23:55
meci de 1x2...Grigoras,cel mai tare din oras/Iasi. :D

Hingherul
25th October 2009, 23:56
da dar porcea nu mai are bani asa ca e 1x maximum!

six
26th October 2009, 00:22
merg pe mana moldovenilor :drak:

Rossi
26th October 2009, 00:35
una calda , una rece ... castigam cu 4-0 :ok:

iulian_1976
26th October 2009, 01:19
...bate lejer Dinamo,doar trage la titlu :D

delaparis
26th October 2009, 01:31
calcam pe cap la ieseni ca de obicei :D

emil_bv
26th October 2009, 09:55
Grigoras si-a atins "targetul" de a pierde un meci la scor etapa trecuta, deci urmeaza un meci bun :). Asadar, meciu' asta: 1 solist

Cristian
26th October 2009, 10:34
Meciul de revenire al iesenilor. Insa inainte de meciul asta ii vom tavali noi bine pe caini... :D

TeBat
26th October 2009, 11:21
meci de 1 sau 2.Grigoras e un om de "totul sau nimic"

Tyler Durden
26th October 2009, 11:24
Meci intre 2 echipe aflate in cadere libera.

Ferko
26th October 2009, 12:06
Meci de revenire pentru Dinamo, deci 2.

Leo
26th October 2009, 12:15
Castigam.

Elphax
26th October 2009, 12:36
pai nu poate dinamo sa piarda atatea puncte meci dupa meci ...

Ferdininho
26th October 2009, 12:52
La ce joaca Dinamo meci de 1X.

Lordul
26th October 2009, 13:39
naspa meci......tin si cu Iasiul sa se salveze de la retrogradare....pe de alta parte un esec al lui Dinamo ar anula orice sperante la titlu.....o infrangere a Iasiului ar trimite-o in zona fierbinte a clasementului......

Denis
26th October 2009, 14:40
Numai sa nu batata Iasiul. Oricum, meci de X2.

drughi
26th October 2009, 17:34
cel mai sigur 1 solist al wekendului

Uimirea
26th October 2009, 18:47
una calda , una rece ... castigam cu 4-0 :ok:

Etapa trecuta a fost aia calda:happy:happy...urmeaza aia rece.....1 solist.

six
26th October 2009, 19:18
meci la discretia moldovenilor...1 solist ;)

stiintacv
26th October 2009, 20:35
x solist.

crissis
26th October 2009, 21:46
daca se joaca pe bune este 1 solist ,iar daca se tine cont de butelii , simpatii si prietenii se termina 2

Cristian
27th October 2009, 10:04
Vine echipa care doar "se pregateste" de shampion lig... Nu va fie frica ieseni sa-i bateti, sper sa aibe Grigoras grija de asta. :happy

nayram
27th October 2009, 17:37
dinamo va face spectacol. 3-2 pt iasi

Hingherul
27th October 2009, 21:21
si zi asa ... hariciumbele sunt ostenite... :happy:happy:happy

sa vezi ce-i bat moldovenii cu pernele peste urechi.

drughi
27th October 2009, 21:22
derby pt. evitarea retrogradarii, 1 solist cel mai sigur meci la pariuri din wekend

valitudor
27th October 2009, 22:45
daca se joaca pe bune este 1 solist ,iar daca se tine cont de butelii , simpatii si prietenii se termina 2

Tie nu ti-e rusine sa scrii asta dupa meciul din returul campionatului trecut?

Sau dupa meciul acesta?

http://www.youtube.com/watch?v=9gwiDpFUzFw
http://www.youtube.com/watch?v=6lhOlCV3lIw
http://www.youtube.com/watch?v=LZfGQsxZO6w

Toate intr-un singur meci. Fata mare, Poli, asa-i?

iulian_1976
28th October 2009, 01:03
...dupa ce arbitrul Dansa a fost trimis la judet dupa un arbitraj in general bun
dar un penalty neacordat pe buna dreptate lui Dinamo...
....urmeaza sa castige Dinamo la Iasi in orice conditii 2 penalty acordate sa se compenseze greselile dn trecut...si asa Dinamo va trage la titlu.:rolleyes:

Tot ce am spus nu are legatura cu realitatea,personajele sunt imaginare este
doar o satira si trebuie luata ca atare:D

NeK
28th October 2009, 05:13
1...
Hai fratilor inca mai reusiti sa ziceti ca Dinamo e echipa buna?
Ce naiba, astia abea daca mai bat pe macaronarii din nu stiu ce PUB...

1 clar

Denis
28th October 2009, 10:08
Vine echipa care doar "se pregateste" de shampion lig... Nu va fie frica ieseni sa-i bateti, sper sa aibe Grigoras grija de asta. :happy

Daca ii batem pe Dinamo in cupa se vor razbuna pe Ieseni si probabil c-o sa-i bata.:D Oricum, nu voi tine nici cu Iasiul in partida asta.

Cristian
28th October 2009, 14:54
Stiti ce ma intreb eu ?? Daca gripa porcina se transmite si la caine :cry: Vedeti ca acolo e multa gripa a porcului :D

crissis
28th October 2009, 18:18
Tie nu ti-e rusine sa scrii asta dupa meciul din returul campionatului trecut?

Sau dupa meciul acesta?

http://www.youtube.com/watch?v=9gwiDpFUzFw
http://www.youtube.com/watch?v=6lhOlCV3lIw
http://www.youtube.com/watch?v=LZfGQsxZO6w

Toate intr-un singur meci. Fata mare, Poli, asa-i?

de ce sa imi fie rusine ,adevarul este dureros
fara butelii si prietenii departamentalii ar fi prin morcirla din liga a doua.

vlad1607
28th October 2009, 18:43
iar bati campii cu gratia unei balene...

Hingherul
28th October 2009, 19:39
nici nu cred ca-si fac iesenii probleme cu echipa asta de pluton.
si cand te gandesti ce caini au fost astia si ce .....au ajuns :D
imi mentin parerea ca suporterii "echipei" din groapa sunt adevarati martiri.

delaparis
28th October 2009, 19:56
Iar bate Dinamo ... bai ce m-am plictisit :sleep:
:D

Hingherul
28th October 2009, 19:57
mucenicule :yes:

delaparis
28th October 2009, 20:12
Iasi e in mare forma :D

Rossi
29th October 2009, 01:02
daca ne impiedicam si de amaratii astia, ne putem lua adio de la podium ...

naxos
29th October 2009, 14:42
daca ne impiedicam si de amaratii astia, ne putem lua adio de la podium ...

No disrespect for you bitch, dar cu ce sunt aia mai amarati decat cei de la dinamo? Tot un fotbal de rohat jucati si voi ca toti cei din liga1, jucatori nu aveti samd.

DanielAndrei
29th October 2009, 15:07
sper sa nu ne-o luam la scor de la javrele astea

vlad1607
29th October 2009, 16:26
ce tare esti tu pe net....rrraule...
important e sa o luati...nu conteaza dc cu 1 sau 5-0.

YoYoyOi
29th October 2009, 16:52
2 clar... mergem mai departe

grande
29th October 2009, 16:53
unde te duci Yo ?

YoYoyOi
29th October 2009, 16:54
la threadul urmator :D

vlad1607
29th October 2009, 16:57
2 clar... mergem mai departe

clar pt ca ...?

YoYoyOi
29th October 2009, 16:57
adica? tu ai dubii? :o:

dardar_3
29th October 2009, 17:00
E putin cam frig sa vina barza insa e posibil sa scape din nou si meciul sa se dispute :drak: 1 solist si isi da si Talnar demisia si apoi toti actionarii vor posti functia de antrenor. :D

vlad1607
29th October 2009, 17:04
adica? tu ai dubii? :o:

da.am.
pt tine de ce e asa clar ?

YoYoyOi
29th October 2009, 17:08
nu vad de ce ai avea tu dubii, dar no....
pentru mine e clar.

newcool
29th October 2009, 23:28
Io am dubii la meciu' asta...Daca "printu" e in concediu neplatit ma mai gandesc.Daca joaca 2 solist!:D

vlad1607
30th October 2009, 13:05
nu vad de ce ai avea tu dubii, dar no....
pentru mine e clar.

clar cum a fost pt tine si la Dinamo-gloria B?

Anarchy1slayer
30th October 2009, 17:00
Merg pe mana iasului , am cam facut surprize cu dinamo prin ultima vreme. Intr-adevar cam nasol ca acuma pe vremea asta nu o sa vedem berze , ciori si altele care sa le bruiasca antenele dinamovistilor dar sper totusi un mare 1. Surpriza etapei :D

delaoltenia
30th October 2009, 17:03
Grigoras/cel mai tare din oras......2-1 pentru moldoveni.

Ulysses
31st October 2009, 08:17
Iasiul n-are cum pierde in fata bautorilor iubitori de manele.Scuza obisnuita ca s-a facut o coalitie a arbitrilor impotriva lor, a celor mai valorosi, devine o caterinca la moda in liga 1:happy:happy:happy

Lexus.
31st October 2009, 08:42
Iasiul n-are cum pierde in fata bautorilor iubitori de manele.Scuza obisnuita ca s-a facut o coalitie a arbitrilor impotriva lor, a celor mai valorosi, devine o caterinca la moda in liga 1:happy:happy:happy
Si "caterinca asta la moda" este preluata si de papagalii din saivanul lui nea jiji...ergo smiorcaielile muiresti ale lui stoichitza dupa umilinta din cupa de la Bistrita:happy:cry::happy

Duminica pe Antena 1...Pronostic: 2

Leo
31st October 2009, 10:00
Cum pe Antena 1 ? Si Poli - steaua cine transmite ?

Lexus.
31st October 2009, 10:29
Cum pe Antena 1 ? Si Poli - steaua cine transmite ?

Meciul de pe Antena 1 este considerat de interes maxim...se pare ca meciul de la timisoara dintre cele 2 echipe de ratati nu prezinta interes...va fi transmis pe digisport...cel putin asa scrie in GSP.

SAMBATA 31 OCTOMBRIE
Astra -Ceahlaul
GSP TV și fazeVIDEO în timp real pe GSP.RO, ora 18:00
Urziceni-U Craiova
DigiSport și liveTEXT pe GSP.RO, ora 21:30
DUMINICA 1 NOIEMBRIE
Alba Iulia-CFR Cluj
GSP TV și fazeVIDEO în timp real pe GSP.RO, ora 14:00
FC Vaslui-International
GSP TV și fazeVIDEO în timp real pe gsp.ro, ora 16:00
Rapid-Otelul
GSP TV și fazeVIDEO în timp real pe GSP.RO, ora 18:00
Poli Iasi-Dinamo
ANTENA 1 și gsp.ro, ora 20:00
FC Timișoara-Steaua
DigiSport și liveTEXT pe GSP.RO, ora 21:45
LUNI 2 NOIEMBRIE
Gl. Bistrita-Gaz Metan
GSP TV și fazeVIDEO în timp real pe gsp.ro, ora 18:00
FC Brasov-Pandurii Tg. Jiu
DigiSport și liveTEXT pe GSP.RO, ora 20:00

Ulysses
31st October 2009, 13:21
Salutare cainii! Mare varza la echipa asta...imi venea sa urlu la meciul cu Otelul...parca jucau de 1 sapt impreuna asa dezlanat era jocul...vai de noi

Un dinamovist cu capul pe umeri, spre deosebire de altii care fac sluj la borcea sa le plateasca 2 lei pe un bilet la peluza....:happy:happy:happyca-s baietii timorati dupa cate o noapte de bautura si cantat manele cu Steaua!:happy:happy:happy

daca incepem sa punem la socoteala de cate ori a fost televizata echipa fanion a tarii si de cate ori manelistii de la dinamo, iar dau in icter mecanic unii suporteri ai cainilor:yes:

Leo
31st October 2009, 15:00
Offff doamne, echipa fanion a tarii ! :happy:happy:happy

six
31st October 2009, 15:57
cred in obrazul moldovenilor......:rolleyes::)

funny dogs
31st October 2009, 16:22
mey, voi poate n-ati auzit ca s-a descatushat Niculescu :D :cheer: :D

asa ca aici mergem la sigur! pronostic 2 solist! :rolleyes:

Hingherul
31st October 2009, 18:28
mey, voi poate n-ati auzit ca s-a descatushat Niculescu :D :cheer: :D

sa nu fie vreo slobozire precoce :D

Lexus.
31st October 2009, 18:30
daca incepem sa punem la socoteala de cate ori a fost televizata echipa fanion a tarii si de cate ori manelistii de la dinamo, iar dau in icter mecanic unii suporteri ai cainilor:yes:
Dupa teoria de mai sus, in comparatie cu suporterii "echipei fanion":cry: suporterii TUTUROR echipelor din romania ar trebuii sa dea in icter mecanic:rolleyes:

"Echipa fanion":cry:...a majoritatii maneliste poate, si bineinteles a etniei cu cel mai mare grad de crestere demografica:lol:

Pentru informarea celor ce au mai greu acces la informatii in zonele izolate de pe ogoarele romaniei: echipa de langa cimitir este data pe post numai pentru audienta (aic e vorba de cantitate nu calitate;))...fiind sustinuta de aia multi si...stelisti, trebuie facuta gloata fericita ca altfel isi aduce aminte de toate necazurile si frustrarile, saracii batuti de soarta, si Doamne fereste, mai vine fo' "revolutzie"...tot pentru aia multi...sunt si nicolae gutza si adi copilul minune in topul preferintelor posturilor TV:ok:

Hingherul
31st October 2009, 18:31
... ca tot vorbeam de sloboziri....

"Ne asteapta un meci greu, dar ne-am revenit dupa pasa neagra. Dupa victoria de joi, jucatorii si-au revenit psihic.".... se pare ca toata "echipa" se simte slobozita :D

funny dogs
31st October 2009, 19:33
Pai dupa succesu' cu Galatiu au prins cu totii curaj, deja orizontu' de asteptare a crescut :rolleyes:
de exemplu Cristea (printzu') nu vrea bani, nu vrea valuta, vrea doar... sa ajunga sa joace in ChL :lol:
si culmea, cu cine? Ati ghicit, cu Dinamo! :lol::lol::lol:

Sunt de 5 ani la Dinamo si-mi doresc enorm sa joc in Champions League! E visul meu!

... astia se gandesc unde ar putea sa-l marite la iarna si el saracu' viseaza cai verzi pe pereti :happy

Precis s-a molipsit de la regele buteliilor... Desi la Borcea obsesia cu cempions lig e oarecum de inteles, dupa atatia ani putem spune ca s-a cronicizat :D

Leo
31st October 2009, 20:00
O tineti langa balanga.

Rossi
1st November 2009, 00:20
Iasiul n-are cum pierde ....

ps: ce conteaza ca steaua mea este de kkt ... mie imi pasa ce face Dinamo

Ati batut si voi pana acum vreo echipa care se bate pentru un loc de Cupa europeana ? NU ... Dinamo le-a batut pe toate .... Asa ca , ciocul mic !!!
Sa-ti aduc aminte ce ati facut cand ati intalnit CFR, Urziceni, Dinamo, Brasov, Rapid ? Daca nu e blat, steaua nu bate pe nimeni ...

01. Craiova - Dinamo 0-0
02. Dinamo – International 0-1
03. Ceahlaul – Dinamo 0-4
04. Dinamo– CFR Cluj 1-0
05. Steaua – Dinamo 0-1
06. Dinamo– Otelul 0-1
07. Dinamo– Urziceni 2-1
08. Medias – Dinamo 1-0
09. Dinamo– Pandurii 1-1
10. Brasov – Dinamo 0-1
11. Dinamo– Bistrita 1-1

Ulysses
1st November 2009, 08:22
oooooooooo,ce valoare, cata eficacitate, ce forta aveti voi astia de pe locul ...7:happy:happy:happycu acelasi nr de goluri inscrise ca si Curtea de Arges:happy:happy:happy
matura Iasiul cu voi daca nu cumva borcea a sters butoanele alea exasperat ca arbitrii s-au tampit, nu mai fluiera doar pro-dinamo!:lol::lol::lol:

vlad1607
1st November 2009, 10:47
ba ulyses astea sunt grijile tale de om normal duminica dimineata la 8 ? :happy

Ulysses
1st November 2009, 11:52
Da ba valdutz, imi place sa-mi savurez cafeaua vazand cum va atacati voi, cei cativa "caini pana la moarte" de pe ols:happy:happy:happy

Elgorriaga
1st November 2009, 12:39
Da ba valdutz, imi place sa-mi savurez cafeaua vazand cum va atacati voi, cei cativa "caini pana la moarte" de pe ols:happy:happy:happy

:D Nu cumva ai exagerat cu procentul de whisky din "cafeaua" aia? :happy

Cică taie din gripa porcină, la greu. (De-aia e așa de sănătos Tamaș, ca un taur)

Cristian
1st November 2009, 12:44
Un dinamovist cu capul pe umeri, spre deosebire de altii care fac sluj la borcea sa le plateasca 2 lei pe un bilet la peluza....:happy:happy:happyca-s baietii timorati dupa cate o noapte de bautura si cantat manele cu Steaua!:happy:happy:happy

daca incepem sa punem la socoteala de cate ori a fost televizata echipa fanion a tarii si de cate ori manelistii de la dinamo, iar dau in icter mecanic unii suporteri ai cainilor:yes:

Cu echipa fanion (steag, fluier, microfon... etc) ai cam dat cu bata-n balta....
Stai linistit ca nu va mai ia nimeni in serios. Atat voi cat si dinamo ati ajuns de rasul tarii...

Ulysses
1st November 2009, 13:23
Cristian, Steaua este si va ramane echipa fanion a tarii indiferent de iminentele caderi de un an, doi sau trei ori de vremelnicii conducatori. Speram si noi ca o sa vina vreun "neamt" sa ne duca inapoi in varf asa cum ne cere traditia si cum ne recomanda istoria!:ok:
iar apropos de mesajele astea rautacioase, prin care te bagi intre "razboiul" dintre stelisti si dinamovisti nu arati decat frustrare si ca tu cam dai cu bata-n balta.:sleep: pana la urma te intelegem, asa e , nu vei trai in vecii vecilor bucuriile pe care le-am trait noi, chiar si aia- care tot au facut ceva pt fotbalul romanesc pe vremea lui Lucescu...

z.alex
1st November 2009, 14:20
Se joaca meciul asta, sau cainii se dau gripati? Daca se joaca, e meci de 1 solist.:ok:

Ulysses
1st November 2009, 14:21
Asa cred si eu alex:ok:

z.alex
1st November 2009, 15:06
ba ulyses astea sunt grijile tale de om normal duminica dimineata la 8 ? :happy

Tu esti fan Dinamo Bucuresti sau Dinamo Zagreb, I'm confused. Sau tu sustii orice echipa, numai sa se numeasca Dinamo? Cu semnatura m-am prins ca ai furat-o din stema lui Poli si ai bagat in loc de Poli cuvantul tau preferat, felicitari pentru originalitate. :D

Cristian
1st November 2009, 17:56
Cristian, Steaua este si va ramane echipa fanion a tarii indiferent de iminentele caderi de un an, doi sau trei ori de vremelnicii conducatori. Speram si noi ca o sa vina vreun "neamt" sa ne duca inapoi in varf asa cum ne cere traditia si cum ne recomanda istoria!:ok:
iar apropos de mesajele astea rautacioase, prin care te bagi intre "razboiul" dintre stelisti si dinamovisti nu arati decat frustrare si ca tu cam dai cu bata-n balta.:sleep: pana la urma te intelegem, asa e , nu vei trai in vecii vecilor bucuriile pe care le-am trait noi, chiar si aia- care tot au facut ceva pt fotbalul romanesc pe vremea lui Lucescu...

E doar parerea mea despre steaua si dinamo... Nu-s frustrari cum le cataloghezi tu. Asta e parerea mea si nu poate fi schimbata nici in 200 de ani. Ceea ce nu inteleg e, de ce nu poti sa admiti ca sunt persoane anti-steaua ??? Eu nu am suportat si nu voi suporta vreodata echipele de bucuresti, cele umflate cu pompa.

Ulysses
1st November 2009, 18:24
Cum sa nu inteleg? Inteleg perfect. Numai ca eu ti-am argumentat de ce e Steaua echipa fanion a tarii la afirmatia ta ca am dat cu bata-n balta.doua-trei sezoane aproape ratate si un cioban care mai sta poate un an la echipa nu pot sterge cu buretele o istorie si niste performante de neatins pentru alta echipa romaneasca:ok:

poli-dinamo 2-0:yeah:

Lexus.
1st November 2009, 19:08
Da ba valdutz, imi place sa-mi savurez cafeaua vazand cum va atacati voi, cei cativa "caini pana la moarte" de pe ols
Vezi ca te induce in eroare culorea...doar semana cu cafeaua ce consumi tu:happy:happy:happy

Iar noi ne "atacam rau" cand complexati batuti de soarta, clonele lui nea argaseala d'al de tine, nu au somn noaptea si pazasc forumul:cry:...singurul si ultimul loc unde mai sunteti si voi bagati in seama...ca in viata reala ZERO ;)

Cat despre "steaua echipa fanion"...in o tara de kkt si in o liga de fotbal de kkt...e normal ca o echipa ca...steaua sa fie echipa fanion:cry:...mai ales ca majoritatea = manelistii si etnia care a facut "celebra" romania, aia care se inmultesc exponential si carora le plateste nea jiji curentul, sunt stelistii pur sange:happy:happy:happy

Poli-Dinamo 0-1

crissis
1st November 2009, 20:08
inceput bun de meci
sper sa nu isi revina departamentalii in acest meci

Ulysses
1st November 2009, 20:08
lexus, tare mi-e mila de tine cand vei fi aruncat de pe ols cum ai fost si de dincolo:rolleyes: te-ai furisat de pe 365 aici cu coada intre picioare sperand ca ai unde sa-ti strigi in continuare complexul de inferioritate din spatele unui monitor:sleep: unde o sa mai produci tu frazele astea celebre cu care sunt gratulati din astia ca tine ... zero pe linie si pentru societate si pentru viata, reala sau virtuala, nici nu mai conteaza?:confused:
tara e de kkt din cauza astora ca tine , fara educatie , fara cultura si fara scoala:sleep: dar dupa cum se vede va eliminati singuri:ok:

crissis
1st November 2009, 20:11
de ce nu lasati gargara asta ieftina (pe thread-ul politica este destul loc) si sa vorbiti despre meci

YoYoyOi
1st November 2009, 20:13
surprinzator de echilibrat meciul

crissis
1st November 2009, 20:20
ce norocosi sunt caini

Sir. Eko
1st November 2009, 20:21
1-0 Dinamo..Cristea

YoYoyOi
1st November 2009, 20:25
prost sa joci, noroc sa ai...

crissis
1st November 2009, 20:26
dupa primirea golului parca sa rupt ceva la poli

crissis
1st November 2009, 20:29
goooooooooooooooooooooolllllllllllllll poli iasi
ce kkti de comentatori

Ulysses
1st November 2009, 20:30
1-1 , hai ca ii puneti cu botul e labe:yeah:

Rossi
1st November 2009, 20:31
greseala uriasa de arbitraj ... OFFSIDE ...

jucatorul aflat in offside era pe directia balonului ...
chiar daca si-a ferit picioarele si nu atinge mingea , influenteaza faza ...

Gol din OFFSIDE ... iar ne fura arbitrii ...

crissis
1st November 2009, 20:33
greseala uriasa de arbitraj ... OFFSIDE ...

jucatorul aflat in offside era pe directia balonului ...
chiar daca si-a ferit picioarele si nu atinge mingea , influenteaza faza ...

Gol din OFFSIDE ... iar ne fura arbitrii ...

mars cu vrajelile astea de aici , jucatorul aflat in careu nu a atins mingea
se vede la reluare cum se fereste si refuza jocul

dede
1st November 2009, 20:33
greseala uriasa de arbitraj ... OFFSIDE ...

jucatorul aflat in offside era pe directia balonului ...
chiar daca si-a ferit picioarele si nu atinge mingea , influenteaza faza ...

Gol din OFFSIDE ... iar ne fura arbitrii ...

Steaua e de vina, este? :cool:

Cristy RVD
1st November 2009, 20:34
Gol din OFFSIDE ... iar ne fura arbitrii ...

Sunteti vanati :ok: retrageti-va din campionat, va rugam!

Rossi
1st November 2009, 20:34
mars cu vrajelile astea de aici , jucatorul aflat in careu nu a atins mingea
se vede la reluare cum se fereste si refuza jocul

era pe directia mingiei ... dar tu cum nu te pricepi la fotbal , ce pretentii sa am ...

Cipri
1st November 2009, 20:35
mars cu vrajelile astea de aici , jucatorul aflat in careu nu a atins mingea
se vede la reluare cum se fereste si refuza jocul
Era pe traiectoria balonului si infuluenta faza ... ma doare inima sa spun :D , dar golul nu a fost corect . Oricum , conteaza ca s-a validat :)

Elgorriaga
1st November 2009, 20:35
Ofsaid de mare excepție la golul lui Ignatov, dar na! asta e! batem Iașul chiar și așa.

Grecu_
1st November 2009, 20:37
... Speram si noi ca o sa vina vreun "neamt" sa ne duca inapoi in varf asa cum ne cere traditia si cum ne recomanda istoria!:ok:
...

Dupa traditia si istoria voastra, mai degraba un cizmar din Scornicesti se cere decat un "neamt"...

crissis
1st November 2009, 20:39
golul victoriei il vom da din offside si cu mana doar asa ca sa moara cainii de ciuda

bob
1st November 2009, 20:42
mars cu vrajelile astea de aici , jucatorul aflat in careu nu a atins mingea
se vede la reluare cum se fereste si refuza jocul

se vede ca esti incult in ale fotbalului !
inca o hotie a oamenilor lui avram , lingaul lui argaseala !

Rossi
1st November 2009, 20:42
golul victoriei il vom da din offside si cu mana doar asa ca sa moara cainii de ciuda

iar te-ai facut de kkt ...
cred ca esti singurul forumist care comenteaza despre fotbal , dar care nu stie cand se dicteaza OFFSIDE ...
vai mama ta ...

Rossi
1st November 2009, 20:45
inca o hotie a oamenilor lui avram , lingaul lui argaseala !

si inainte de golul egalizator a fost fault la Andrei Cristea ... fault vazut si din avion ... si fatalaul Deaconu nu dicteaza nimic ...

Elgorriaga
1st November 2009, 20:49
Ofsaid de mare excepție la golul lui Ignatov, dar na! asta e! batem Iașul chiar și așa.


golul victoriei il vom da din offside si cu mana doar asa ca sa moara cainii de ciuda

Păi resuscitați-vă atunci echipa de volei feminin Penicilina Iași, că la volei nu se dă ofsaid, n-aveți cum faula, și în plus se și joacă cu mîna ... De ce vă mai băgați la fotbal?!?

crissis
1st November 2009, 20:49
se vede ca esti incult in ale fotbalului !
inca o hotie a oamenilor lui avram , lingaul lui argaseala !

bai inteligentii lui peste prajit ce putera sa faca mai mult jucatorul aflat acolo in careu decat sa se fereasca ,nu putea sa dispara sau sa se teleporteze de acolo.
cred ca tusierul era bine pozitionat si daca ar fi avut motiv ar fi ridicat steagul


iar te-ai facut de kkt ...
cred ca esti singurul forumist care comenteaza despre fotbal , dar care nu stie cand se dicteaza OFFSIDE ...
vai mama ta ...

tu te faci de ***** cu schelalaiturile tale de neintarcat

valitudor
1st November 2009, 20:53
crissis, las-o moarta. Insistand nu faci decat sa dovedesti cat de strain esti de regulile fotbalului

Elgorriaga
1st November 2009, 20:56
golul victoriei il vom da din offside si cu mana doar asa ca sa moara cainii de ciuda


bai inteligentii lui peste prajit ce putera sa faca mai mult jucatorul aflat acolo in careu decat sa se fereasca ,nu putea sa dispara sau sa se teleporteze de acolo.
cred ca tusierul era bine pozitionat si daca ar fi avut motiv ar fi ridicat steagul



tu te faci de ***** cu schelalaiturile tale de neintarcat

:happy :happy Prietene, habar nu ai cum e cu ofsaidul, care în fotbal e singura infracțiune involuntară. Eu sînt convins că ieșeanul ăla din careul mic NU dorea să se bage, dar ... era acolo. :rosu: Ghinionul lui!

crissis
1st November 2009, 20:59
ghinionul lui dinamo nu al lui :ok:

valitudor
1st November 2009, 21:01
Crissis, asa, sa-ti dovedesti tie ce fel de suporter esti si cat de mult iubesti fotbalul...
Ti-ar placea ca acest gol sa decida impartirea punctelor la final?

Deaconu e cel mai mare *******...

crissis
1st November 2009, 21:07
eu tin cu poli indiferent de liga in care joaca fie ca este liga I sau in judet nu se schimba nimic
intrebarea este de ce tusierul nu a ridicat fanionul , jucatorul se retragea si nu a aratat nicio intentie sa joace mingea si deci sa influenteze faza deci daca eu gresesc atunci mea culpa si ca un fapt divers jucatorii dinamovisti de ce nu au protestat

Elgorriaga
1st November 2009, 21:07
Păi din postul ăsta "golul victoriei il vom da din offside si cu mana doar asa ca sa moara cainii de ciuda" reiese clar că i-ar plăcea :rosu:, ce-l mai întrebi?

El Pistolero
1st November 2009, 21:09
pai ce l-a tinut jucator de la Iasi pe Dolha sa nu sara dupa minge?oricum era gol chiar daca jucatorul nu era acolo

blaga
1st November 2009, 21:10
Mihailov, Straton si Ignatov( chiar si Costache) poate ca nu ar fi fost macelariti cu Galata sau Pana. cum au patito cainii.

delaoltenia
1st November 2009, 21:10
2-1 pentru moldoveni....autogol Bostina.

Elgorriaga
1st November 2009, 21:17
Na și golul doi, acuma putem discuta de ofsaid la Torje :D și fault în atac la Niculescu :D :D

mariomax
1st November 2009, 21:18
ce liberi zburdau cateii prin careul esenilor :lol:

El Pistolero
1st November 2009, 21:19
3-1 Dinamo:D

crissis
1st November 2009, 21:20
am pierdut meciul
poli a picat din toate punctele de vedere

Elgorriaga
1st November 2009, 21:20
Na și golul trei, unde a fost bineînțeles fault în atac la Alexe :happy și ofsaid la Cristea :happy :happy

delaoltenia
1st November 2009, 21:21
bara....

delaoltenia
1st November 2009, 21:24
:( :( putea sa fie 3-3.

Elgorriaga
1st November 2009, 21:25
Pe Moți o să-l doară capul o săptămînă încheiată acuma ...

crissis
1st November 2009, 21:26
naivitatea si lipsa de experienta a fundasilor ieseni a facut ca scorul sa fie 1-3

bob
1st November 2009, 21:31
Mihailov, Straton si Ignatov( chiar si Costache) poate ca nu ar fi fost macelariti cu Galata sau Pana. cum au patito cainii.

din putzul gandirii !

Hingherul
1st November 2009, 21:39
acum e clar. hariciumbele sunt slobozite, rau de tot!
sa-i dea cineva un os comentatorului. prea se gudura degeaba.

bob
1st November 2009, 21:50
era sa ne faca deaconu-sclavul stelistilor !
avram, jegule , sa-ti rup picioarele tie si lui fiu-tau !

Rossi
1st November 2009, 22:03
Poli Iasi - Dinamo 1-3 ... golul moldovenilor marcat dupa o pozitie de offside vazuta si din avion ...

Le-am dat 3 goluri , dar am mai ratat 3 ocazii de singur cu portarul ...

Rossi
1st November 2009, 22:04
acum e clar. hariciumbele sunt slobozite, rau de tot!

ai gresit threadul hariciumbele slobozite joaca in seara asta in deplasare , la Timisoara
si mai termina cu off-topicul ... :rosu:

delaoltenia
1st November 2009, 22:04
au avut si ei o bara si multe alte ocazii...

valitudor
1st November 2009, 22:16
Păi din postul ăsta "golul victoriei il vom da din offside si cu mana doar asa ca sa moara cainii de ciuda" reiese clar că i-ar plăcea :rosu:, ce-l mai întrebi?

Pai clar ca i-ar fi placut. Eu voiam sa vad daca ii e rusine sa recunosca. lui Hingheru nu i-ar fi...


eu tin cu poli indiferent de liga in care joaca fie ca este liga I sau in judet nu se schimba nimic
intrebarea este de ce tusierul nu a ridicat fanionul , jucatorul se retragea si nu a aratat nicio intentie sa joace mingea si deci sa influenteze faza deci daca eu gresesc atunci mea culpa si ca un fapt divers jucatorii dinamovisti de ce nu au protestat

E greseala idiotului de Deaconu si e ofsaid clar. Cine cunoste regulamentul nu discuta despre asta

bob
1st November 2009, 22:17
dinamo nu m-a impresionat cu nimic. acelasi joc dezlanat, fara viteza. nororc cu iesenii ca erau varza.

moty
1st November 2009, 22:19
victorie clara, si meritata.

TeBat
1st November 2009, 22:25
nu a facut Dinamo cel mai bun meci,dar merita victoria

valitudor
1st November 2009, 22:46
dinamo nu m-a impresionat cu nimic. acelasi joc dezlanat, fara viteza. nororc cu iesenii ca erau varza.

De ani de zile m-am obisnuit cu Dinamo in zile proaste cand nu reusea sa desfaca aparari supraaglomerate.
Am trecut de etapa asta, de anul asta vad un alt Dinamo, unul care joaca de la egal la egal cu Gloria, Poli Iasi, Medias etc :mda:

Sa fim seriosi, suntem slabi si mai suntem si furati meci de meci...

delaparis
1st November 2009, 22:59
calcam pe cap la ieseni ca de obicei :D

Ce ziceam ... :happy

moty
1st November 2009, 23:02
A saracit Vasile Cancioc? L-am vazut la TV cum cerea un fum din trabucul lui Borcea :D

bob
1st November 2009, 23:20
cine e cancioc ?

moty
1st November 2009, 23:31
Turcu, mai!

Lexus.
2nd November 2009, 00:29
acum e clar. hariciumbele sunt slobozite, rau de tot!


Si voi asti d'al de tine, clonele lui argaseala, va bucurati cu gura plina, beneficiarii slobozirilor dinamovistilor:happy:happy:happy


A saracit Vasile Cancioc? L-am vazut la TV cum cerea un fum din trabucul lui Borcea

Cam atat pot:headbang: sa vada ghencisti la un meci:happy:happy:happy

moty
2nd November 2009, 00:40
victorie clara, si meritata.





Cam atat pot:headbang: sa vada ghencistii la un meci:happy:happy:happy

Daca te-ai fi straduit sa citesti un pic mai sus, n-ai mai avea capatana umflata de cucuie, groparule

Hingherul
2nd November 2009, 00:41
totusi trebuie sa fim intelegatori si cu "echipa" hariciumbelor. dinamo nu trebuie sa dispara. e ca si cum ar disparea bancurile cu Bula.
nici suporterii nu sunt de lepadat. :D

pif
2nd November 2009, 00:59
Pacat ca POLI IASI nu e GALATASARAY.

Lexus.
2nd November 2009, 01:47
Daca te-ai fi straduit sa citesti un pic mai sus, n-ai mai avea capatana umflata de cucuie, groparule

Atat de tare ma intereseaza pe mine sa-ti caut "capodoperele" ca in mod sigur ma voi straduii sa citesc un pic mai sus:cry:

"groparule"?...oți paste voi iarba prin cimitir, da' nu toata lumea e in aceeasi profesie cu voi, bah cimitiristule:happy:happy:happy

Rossi
2nd November 2009, 04:15
Poli Iași 0-1 Dinamo, gol Andrei Cristea
http://www.gsptv.ro/viewVideo1.php?video_id=27950

Poli Iași 1-2 Dinamo, gol Adrian Cristea
http://www.gsptv.ro/viewVideo1.php?video_id=27954

Poli Iași 1-3 Dinamo, Andrei Cristea
http://www.gsptv.ro/viewVideo1.php?video_id=27955

Leo
2nd November 2009, 10:34
Un meci bun, cu mult mai bun decat caricatura aia de la 21.45 . Una peste alta printul este in revenire de forma(chiar daca este in concediu :D),inima banatului arata ca nu este terminat, iar domnisoara zicu, pe langa ca de obicei.

Gontel
2nd November 2009, 10:48
Rossi, trebuia sa pui si golul Iasiului, nu de alta, dar suntem pe Intern si cica suntem impartiali. :D

vlad1607
2nd November 2009, 11:00
golul victoriei il vom da din offside si cu mana doar asa ca sa moara cainii de ciuda

da-i cu Calmogen corectule...

Marius
2nd November 2009, 11:09
Un meci bun, cu mult mai bun decat caricatura aia de la 21.45 . Una peste alta printul este in revenire de forma(chiar daca este in concediu :D),inima banatului arata ca nu este terminat, iar domnisoara zicu, pe langa ca de obicei.

Nu te doare gatul? de la unghie zic :D

Leo
2nd November 2009, 11:14
Nu te doare gatul? de la unghie zic :D

Mare te mai crezi, piticule. Sa te bucuri pt o victorie de rahat.:evil:

DanielAndrei
2nd November 2009, 12:32
bulan.

Rossi
2nd November 2009, 15:01
bulan.

clar ... daca nu aveati bulan va dadeam 5-6 goluri ...

Rossi
2nd November 2009, 15:03
Rossi, trebuia sa pui si golul Iasiului, nu de alta, dar suntem pe Intern si cica suntem impartiali. :D

nu sunt moderatorii impartiali si vrei sa fiu eu ?

puneam si golul iasiului daca era marcat din pozitie regulamentara ... dar a fost o eroare care nici in liga a 3-a nu prea o intalnesti ...

DanielAndrei
2nd November 2009, 16:40
nu sunt moderatorii impartiali si vrei sa fiu eu ?

ai gandit-o macar odata inainte sa o "scuipi"?

Hingherul
2nd November 2009, 17:30
ce trist e pentru suporterii hariciumbelor ca orice ar face "echipa" lor tot in umbra sunt :)

va da rapiduletu` etapa viitoare de o sa vorbiti singuri :yes:

Rossi
2nd November 2009, 18:12
ce trist e pentru suporterii hariciumbelor ca orice ar face "echipa" lor tot in umbra sunt :)

va da rapiduletu` etapa viitoare de o sa vorbiti singuri :yes:

hariciumbele au castigat in deplasare la Timisoara (cu bulan , dar asta e alta poveste..)
aici se discuta de Poli Iasi - Dinamo ...

Hingherul
2nd November 2009, 18:17
deja incepi sa uiti unde au facut hariciumbele deplasarea?
putintica rabdare si o sa ajunga hariciumbele si la Timisoara, peste vreo 2 etape asa... si va dau si timisorenii...sa vorbiti singuri :D

laurdog
3rd November 2009, 08:18
Victorie meritata chiar daca spectacolul arbitrajelor continua.
Spirituale comentariile perifericilor, dar suntem obisnuiti cu umorul de kkt care caracterizeaza turma din mahalaua Bucurestilor.