PDA

View Full Version : Steaua fara atacant



Ebbe04
25th October 2009, 13:58
10 meciuri in Liga nationala: 13 goluri. Trei meciuri in Europa League: Nici un gol. In nici un meci nu marcheaza atacul Stelist mai mult de doua goluri. Si daca inscrie doua, poti sa fii ca suporter al ros-albastrilor chiar foarte multumit.
In ultimii ani de zile, Steaua nu se putea considera ca fabrica de goluri in Romania. Nu este nou, ca Stelistii au probleme in ofensiva. Dar uimitor este ca atacul Surdu-Stancu nu arata, ce multi se asteptau. Cei doi erau speranta fanilor. Si nu numai la suporterii Bucuresteni, ci in intreaga tara erau vazuti ca noul atac, cu care calificarea la mondiale parea facuta.
Dar accidentarea lui Surdu l-a scos si pe Stancu din forma. Cei doi, care erau considerati ca atacul perfect pentru castigarea campionatului se arata ca o dezamagire. Cu siguranta, Surdu si Stancu au calitati enorme. Dar daca finantatorul din Ghecea, Gigi Becali, il vedea pe Stancu in doi ani la Inter sau pe Surdu ca noul golgheter alaturi de Mutu, este normal ca doi tineri jucatori sa devina nesiguri. Patronul a creat o presiune foarte neplacuta si foarte grea de suportat pentru cei doi. In afara de Becali, si presa a creat o presiune care opreste pe cei doi sa se formeze. In total se poate zice: Surdu si Stancu nu implinesc asteptarile.
Dar Steaua are un lot mare si detine si alti atacanti, cum ar fi Pantellis Kapetanos. Grecul a fost adus acum trei ani de la AEK Atena ca sa traga un gol dupa altul. Dar totul s-a aratat doar ca un vis, realitatea este ca a marcat doar 21 de goluri in 65 de partide in Romania.
Cu mari sperante a fost adus si Krum Bibiskov care chiar ca sa aratat ca mare dezamagire.
Dar in ultimii cinci ani Bulgarul este numai una din multe greseli facute pe piata transferurilor. Elton, Andrey sau Semedo sunt doar cateva nume a jucatorilor, care au dezamagit la maxim suporterii din Ghencea. Din banii care au fost bagati in Tininho, Dayro si Semedo se putea cumpara mult mai bine un jucator roman, care si-a aratat deja calitatile in campionatul nostru. Daca nu ar avea Romania atacanti, n-as zice. Dar jucatori ca Florin Costea, Herea sau Gigel Bucur, care a aratat de exemplu chiar pe scena europeana (meciurile cu Sahtijor Donezk) ce calitati de atacant are, ar fi fost mult mai buni decat un stranier din Brazilia care necesita un an de acomadare, ca dupa acea sa remarci ca nu o sa se acomodeze nici in zece ani. Doar daca pe un jucator il cheama ,,da Silva" sau ,,Moreno" sau numele ii se termina cu ,,...inhio" nu inseamna ca joaca ca Ronaldo sau Ronaldinho. Dar acest trend cu stranierii nu pare sa se poata opri.
Defensiva este buna la echipa antrenata de Stoichita. Ce lipseste este un atacant de ecceptie.
Steaua necesita rapid de un atacant cu valoare, care sa ajuta echipa sa se inbunatateasca mai intai pe plan national, ca apoi sa atace Europa.

Tyler Durden
25th October 2009, 14:00
Sa mute cineva acest thread pe sectiunea Suporter Steaua.

Marius
25th October 2009, 14:02
:)

Kapetanos a fost adus pentru ca era gratis si Steaua avea, atunci, nevoie de o rezerva de varf care sa nu faca prea multe nazuri. Faptul ca a devenit cel mai prolific varf din Ghencea in ultimii ani e numai si numai meritul lui, la fel pentru ca ste titular pentru orice antrenor cu un graunte de minte.

Iar acum Steaua nu are nevoie de un varf, ci de eliberarea din labele jegoase ale becalului.

Ebbe04
25th October 2009, 14:16
:)
Iar acum Steaua nu are nevoie de un varf, ci de eliberarea din labele jegoase ale becalului.

Pe Becali nu il va schimba nimeni... Si nici nu o sa il alunge vineva din Ghencea! Asta este sigur. Cu orice actiune a suporterilor stelisti, Gigi devine si mai incapatanat. Daca ar vinde Steaua ar insemna ca a pierdut ,,räzboiul"! Si asta nu ar putea suporta.
Asa ca trebuie noi ca fani sa acceptam situatia cum este si sa incercam sa o sustinem pe Steaua si sa il ignoram pe Gigi.
Si cat timp Steaua nu marcheaza, eu spun: STEAUA NECISITA FORTE OFENSIVE (fie ca mijlocasi ofensicv, fie ca varf).

Marius
25th October 2009, 14:22
Pe Becali nu il va schimba nimeni... Si nici nu o sa il alunge vineva din Ghencea! Asta este sigur.

Asta e discutabil. Acelasi lucru se credea si despre ala care ne-a condus cateva zeci de ani si uite ca in '89 s-a gasit cineva care sa-l alunge :) Cat timp exista dorinta de mai bine si o reticenta vizibila in dezaprobarea gunoiului uman, forma ce il caracterizeaza excelent pe becal, sunt sanse mari ca Steaua sa redevina libera.

Abia dupa aceea putem sa discutam despre atacanti, eficacitate in fata portii, tactica de joc si multe altele.

Ebbe04
25th October 2009, 14:28
Abia dupa aceea putem sa discutam despre atacanti, eficacitate in fata portii, tactica de joc si multe altele.

Sa nu fie prea tarziu. Pana atuncea n-e facem de ras si ne stricam imaginea imens. Cine arunca un ochi pe clasamentul din Europa League si vede dupa trei meciuri ca Stelistii nostri nu au marcat deloc o sa n-e compare cu echipe mediocre.

Rossi
25th October 2009, 14:33
asta e thread de suporter-steaua ...

Marius
25th October 2009, 14:34
La cat ne-a facut de ras pana acum becalul, zau ca asta e mizilic :) Iar in acest moment, fie ca ne place sau nu, cam toate echipele din Romania sunt cel mult mediocre in competitiile europene, rezultatele bune, care altadata erau la ordinea zilei, acum sunt "minuni insotite de dividiu", deci nu e numai o trasatura a Stelei, mediocritatea este in acest moment o trasatura a fotbalului romanesc.

Ted
25th October 2009, 14:35
Steaua cu Becali la conducere e echipa mediocra si va fi si mai rau.asta e adevarul.

"n-e"?wtf?!
PS:thread-ul asta trebuie mutat unde ii este locul

rtl
25th October 2009, 14:48
Steaua n-are nevoie de varf. Are nevoie de mijlocasi si fundasi de banda care sa faca si atacul. Cateodata ma intreb la ce meciuri se uita lumea. Daca ratau astia cate 10 faze clare pe meci mai spuneam, dar ei saracii daca primesc o minge buna pe meci se pot considera mai norocosi decat aia care castiga la 6/49.

dede
26th October 2009, 15:29
interesant thread (dar precizez ca nu am citit primul post, era prea lung :D)
oricum... eu cred mai trebuia adaugat in titlu ”Steaua fara atacant, fara mijlocas, fara fundas”, poate e mai corect asa :D portar avem totusi :cool:

Snake_21
26th October 2009, 18:38
Cam are dreptate dede :P mai suni unii care misca la echipa dar aia sunt prea putini :)

dede
26th October 2009, 19:34
dar bineinteles ca am dreptate... mereu am






:D

whisper
27th October 2009, 01:00
”Steaua fara atacant, fara mijlocas, fara fundas”.... portar avem totusi

:ok: Ai dreptate!



Asa ca trebuie noi ca fani sa acceptam situatia cum este si sa incercam sa o sustinem pe Steaua si sa il ignoram pe Gigi.
Gigi trebuie sa plece dar sincer nu sunt de acord cu atitudinea suporterilor si iti dau dreptate! ar trebui ca suporteri sa incurajeze echipa si sa mai uite de razboiul cu el. am impresia ca cea mai buna arma impotriva lui e indiferenta. din pacate Gigi e mult prea bagat in seama! de toata lumea si cel mai rau e ca il vezi peste tot la tv, in ziare, etc.

Ebbe04
27th October 2009, 16:14
eu cred mai trebuia adaugat in titlu ”Steaua fara atacant, fara mijlocas, fara fundas”, poate e mai corect asa :D portar avem totusi :cool:

Eu zic ca nu trebuie exagerat! Steaua poate nu are fundasi cu nume cunoscuti in europea (dupa piederea lui Goian, care totusi era dorit de europa). Dar daca o echipa a incasat de-abia un gol in Europa League si doar 8 in 11 meciuri din clasament nu as zice ca nu avem o defensiva cum trebuie. Mai degraba nu avem fundasi laterali care sa fie in stare sa lanseze cateva atacuri periculoase. Toate situatile periculoase (daca se intampla sa avem) incep din careul advers de la mijlocasii nostri.
DAR un atac trebuie sa inceapa deja de la fundasi, care pot sa lanseze d. ex. un contratac.

dede
27th October 2009, 20:02
Nu stam foarte rau, nici foarte bine la acest capitol. Dar totusi, defensiva nu mai e ceea ce nu demult a fost. Intr-o vreme eram echipa cu cele mai putine goluri primite in campionat, cu jucatori Radoi, Goian sau Ogararu, care nici ei pe atunci nu erau ”fundasi cu nume cunoscute in Europa”. Jucatori ca Baciu sau Rada nu prindeau echipa aproape deloc, iar acum fara ei nu se poate incepe un meci :rolleyes:

whisper
28th October 2009, 23:57
Baciu a facut un meci bun azi.

"Intr-o vreme..."! bine spus, dede. Au trecut demult acele timpuri. oricum Steaua nu cred sa fi fost vreodata axata pe aparare. Din ce stiu era cunoscuta pentru atacanti: Piturca, Lacatus, Ilie(ambii), Dumitrescu, etc. Nu neg ca pe vremuri am avut si fundasi buni(Belodedici, Bumbescu), chiar foarte buni. dar a fost odata...ar trebui sa ne revenim.

dede
29th October 2009, 18:15
whisper, eu nu vorbeam de ce aveam in urma cu 2 decenii, ci doar in urma cu 2, 3 ani, cand chiar aveam fundasi :D si rezultate... :rolleyes:
pe atunci problema noastra erau portarii, acum s-a mai schimbat putin situatia... portari avem :D

daby
29th October 2009, 18:56
Adevarat. N-am mai dat si un un golgeter de cand juca Blocnotes. Nu mai e nici Dica care sa o bage in plase cand aveam nevoie. Iar atacanti ca Arturo s-au dovedit a fi glume proaste.
Poate Victoras Iacob daca nu se accidenta putea fi mare atacant. Thereau s-a dus. Vali Badea incepuse sa nu mai dea.

Snake_21
29th October 2009, 20:22
Dica era super jucator .. pacat ca a plecat :) , Thereau daca ramane la Steaua zic ca facea treaba buna in continuare :)

Gontel
29th October 2009, 23:45
Cracanat cum era el, inscria Dica cel putin 10 goluri pe sezon in campionat. Din pacate, l-am avut in curtea noastra acum multi ani pe Danciulescu, si l-am facut cadou cateilor.

delaoltenia
30th October 2009, 02:23
il avem pe gigi,ne mai trebuie atacant?

Snake_21
30th October 2009, 10:48
Asta nici daca am catalogao ca gluma nu ar mai fi nostima :D la cati nervi ne a facut ciobanu in ultima vreme :)

Paul Atreides
3rd February 2010, 10:20
Steaua are nevoie de 2 inaintasi de mare valoare. Actualul Kapetanos nu ar prinde echipa daca ar juca intr-un campionat din vest, oricare ar fi acesta !
Regret dar asta e adevarul gol si pur .

Paul

Roddicted
3rd February 2010, 10:45
tu de unde ai aparut ba?

Paul Atreides
3rd February 2010, 11:57
Pe cand tu te nasteai eu eram suporter C.C.A. Sper ca ai inteles....ba.....de unde am inteles. Exprima-te civilizat mai nenorocitule pentru ca nu te costa nimic. Cate clase ai ...ba "io cineva"!!

Roddicted
3rd February 2010, 12:13
fanule...:sleep:

cristy1110
3rd February 2010, 12:34
nu stiu de ce nu al incearca pe Rusu de la Steaua 2...ce au de pierdut daca al testeaza?

Paul Atreides
3rd February 2010, 13:49
Rusu a mai fost incercat la echipa I de doua ori si nu a confirmat. Poate peste 1-2 ani. Dar acum poate le va da cineva mintea de pe urma sa aduca acel varf promis de Becali de 4-5 mil. euro daca reuseste nu stiu ce afacere!

cristy1110
3rd February 2010, 16:54
a fost testat la meciul cu Poli Tm din finalul campionatului trecut si in pregatirea din iarna trecuta foarte putin...
in pregatire nu stiu cat de mult a fost folosit....
daca tu l-ai vazut in mai multe meciuri din liga 1 sau de pregatire eu spun ca te inseli...

Paul Atreides
4th February 2010, 09:10
S-ar putea sa ma insel. Dar l-am vazut si nu este de Steaua. Este si sub modestul Kapetanos.

Nightwish
4th February 2010, 09:54
Sunt de acord cu Muad`Dib aici :D... Singurele echipe din Liga 1 la care ar putea juca in primul 11 sunt cele de la coada clasamentului... In cazul lui, poate ar fi util sa fie imprumutat un an - doi la o echipa fara pretentii, sa aiba niste meciuri in picioare...

Paul Atreides
4th February 2010, 10:27
Salut un suporter CFR Cluj pe acest forum. Eu iubesc Clujul de care ma leaga ceva special dar marturisesc ca ,dupa Steaua, tin cu U Cluj inca de pe vremea cand era antrenata de Titi TEASCA unul din marii antrenori romani.

PS> Ai grija mare, Kighwish, la meciul din etapa 2 (daca nu ma insel) CFR-STAUA in care ,eu cred, ca se va juca titlul!!

Nightwish
4th February 2010, 10:52
Voi avea grija, in sensul ca voi fi prezent pe stadion :)

Paul Atreides
4th February 2010, 11:58
Te sfatuiesc cu mare prietenie si respect sa ramai acasa. Durerea scorului (1-2) va fi suportata mai usor. Eventual incearca o palinca !

Nightwish
4th February 2010, 12:01
Te sfatuiesc cu mare prietenie si respect sa ramai acasa. Durerea scorului (1-2) va fi suportata mai usor. Eventual incearca o palinca !

Keep on dreaming, Paul Muad`Dib :D... Voi fi la meci si voi asista la victoria cu 2-0 a CFR-istilor :yeah:. Dupa aia voi sarbatori cu bere sau vin ( palinca nu servesc ) :)

Snake_21
4th February 2010, 23:04
Modestul Kapetanos e golgheterul campionatului in turul asta de campionat ;)

Paul Atreides
5th February 2010, 09:06
Un golgheter intr-un campionat submediocru cu 9 goluri marcate ! Vai de mama lui de golgheter! Poate Pepe Moreno sa mai shimbe ceva.

cristy1110
5th February 2010, 13:30
Pepe Moreno este acelasi profil cu Kapetanos decat ca se misca mai mult decat acesta ,in sensul ca joaca si fara minge facand culoare pentru coechipieri...
la valoare sunt la fel...

Snake_21
5th February 2010, 14:28
@Paul: Ceilalti atacanti "valorosi" din Liga I nu au marcat atatea goluri ;) ma rog tie ti s a pus pata pe el asa ca nu prea cred ca pot sa ti schimb parerea :) fiecare cu parerea lui oricum ;)

Paul Atreides
5th February 2010, 15:13
Nu mi s-a pus nicio pata pe Kape. Doar spun ca nu este ce ne trebuie pentru ca sa luam locul I.

delaoltenia
5th February 2010, 18:04
Posibil sa ai dreptate,dar altul nu avem. :D

YoYoyOi
5th February 2010, 18:12
Cum nu este atacant? Sunt o gramada. E Karamianu, e Tanase, e Kape, e Stancu, e Surdu... Si sa nu uitam de Nicolita, care poate fi si fundas si mijlocas si atacant si ce cucu lui negru vrea

cristy1110
5th February 2010, 19:35
Cum nu este atacant? Sunt o gramada. E Karamianu, e Tanase, e Kape, e Stancu, e Surdu... Si sa nu uitam de Nicolita, care poate fi si fundas si mijlocas si atacant si ce cucu lui negru vrea

nu stiu cum intelegi tu fotbalul daca zici ca aia sunt toti atacanti de careu...
cu exceptia lui Kapetanos doar Stancu se mi apropie de cat de cat de rolul de varf impins,in rest toti sunt mijlocasi sau jucatori ceva mai retrasi decat atacantul de careu...

delaoltenia
5th February 2010, 19:42
D-ra face arogante,tu n-ai priceput? :D

cristy1110
5th February 2010, 19:46
D-ra face arogante,tu n-ai priceput? :D

am avut si presimtirea asta dar am crezut pana la urma ca atata poate...

delaoltenia
5th February 2010, 19:52
Daca n-o cunosti iote un articol al frumoasei domnisoare.;)
http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/59092/steaua-doar-remiza-cu-rijeka.htm

cristy1110
5th February 2010, 19:58
a scris exact ce a spus Cosmescu la tv...fara sa intre in amanunte mai tehnice...nu cred ca desluseste total ce se intampla intr-un meci de fotbal...

Gontel
5th February 2010, 21:17
nu stiu cum intelegi tu fotbalul daca zici ca aia sunt toti atacanti de careu...
cu exceptia lui Kapetanos doar Stancu se mi apropie de cat de cat de rolul de varf impins,in rest toti sunt mijlocasi sau jucatori ceva mai retrasi decat atacantul de careu...

Terminati cu tampenia asta cu atacantul de careu. Mari atacanti din istoria Stelei, Lacatus, Piturca, Iordanescu, Ilie Dumitrescu, Adrian Ilie nu au fost "atacanti de careu". Pana la urma ce inseamna notiunea asta pentru voi? Un malac care sta in careu si se loveste mingea de el intrand in poarta.

cristy1110
5th February 2010, 22:50
nu este tampenie deloc...Iordanescu si Dumitrescu au fost mijlocasi,A.Ilie si mijlocas si al doilea atacant niciodata varf impins,iar Lacatus a fost extrema ...
Piturca se incadreaza in rolul de care vorbim noi...
referitor la cum intelegem noi prin atacant de careu eu am dat exemple pe Kapetanos si Piturca...
ce zici sunt diferente intre ei si ceilalti?

Gontel
5th February 2010, 23:03
Ilie Dumitrescu a avut perioade cand a jucat si atacant.
Sunt diferente intre ei si ceilalti, cum zici tu, dar o echipa mare ca sa aiba succes nu are neparata nevoie de "atacant de careu". Nu imi convine ca de cativa ani se insista pe aducerea unor astfel de jucatori la Steaua. Eu prefer un atacant de tipul Gigel Bucur, jucator rapid si de contraatac.

cristy1110
6th February 2010, 00:00
sa nu imi spui ca Ilie Dumitrescu a jucat si la Steaua atacant ca nu sunt de acord cu tine...nici cand sa reintors nu a jucat asa ceva...
la nationala a jucat atacant in cateva partide,in special pe la turnee finale...

Paul Atreides
6th February 2010, 09:40
Terminati cu tampenia asta cu atacantul de careu. Mari atacanti din istoria Stelei, Lacatus, Piturca, Iordanescu, Ilie Dumitrescu, Adrian Ilie nu au fost "atacanti de careu". Pana la urma ce inseamna notiunea asta pentru voi? Un malac care sta in careu si se loveste mingea de el intrand in poarta.

Piturca a fost singurul atacant de careu. Revedeti meciul cu Anderlecht care ne-a dus in finala cu Barcelona.
Kape ar vrea sa fie dar nu poate. Sper ca suporterii lui Kape sa nu ma injure spunandu-mi ca este golgeter. (9 goluri intr-un tur de campionat este penibil).
Dar altu nu este din pacate.

delaoltenia
6th February 2010, 10:15
Suntem suporterii Stelei,Paul. :)

Paul Atreides
6th February 2010, 11:15
Sunt convins, Dario !

Snake_21
6th February 2010, 13:42
@Pau: De acord cu Dario suntem suporterii Stelei si in plus eu am o parere care mi o mentin ;)

delaoltenia
6th February 2010, 13:43
Nu ne-o spui si noua? :)

Snake_21
6th February 2010, 13:48
Kapetanos este un atacant bun pentru Steaua nu extraordinar , dar bun, ne-a salvat de atatea ori si campionatul trecut si campionatul asta ;) Eu unul nu ma astept la atacantul ala de 5-6 milioane promis de Becali :)

delaoltenia
6th February 2010, 13:50
Nici eu.Daca tot discutam pe tema asta,si Dayro ne-a scos din rahat de multe ori.
Nu merita tratamentul la care a fost supus.

Snake_21
6th February 2010, 13:53
Dayro a facut 3 meciuri bune si uiti ca din cauza lui a fost indepartat Dica :) deci prefer sa nu mi spun parerea despre Dayro ca nu e una prea buna :D

delaoltenia
6th February 2010, 13:54
Nu sunt doar trei meciuri,in fine.Dica ce facea in ultimul timp?..freca menta,ai uitat?

delaoltenia
6th February 2010, 13:56
Au trecut si cativa jucatori de o oarecare valoare pe la Steaua,problema este ca nu li s-a dat sansa de exprimare sau au fost folositi pe alte posturi.

Snake_21
6th February 2010, 13:58
Jucatorul ala care zici tu ca a frecat menta a facut muuuuuuuuuuuuuult mai multe decat Dayro :) sunt si altii de aceeasi parere cu mine si nu sunt putini ;)

delaoltenia
6th February 2010, 14:01
Unde vezi tu ca eu il contest pe Dica?Spun doar ca in ultimul timp al sederii la Steaua (cam un an) se lenevise rau de tot.

Snake_21
6th February 2010, 14:33
Nu sunt doar trei meciuri,in fine.Dica ce facea in ultimul timp?..freca menta,ai uitat?

Nu am zis ca l contesti daca te uiti la postul meu , dar m a deranjat declaratia ta :) pentru ca Dayro e un rasfatat si atat nu o sa fie niciodata macar jumatate cat a fost Dica ;)
P.S: Dayro a fost mereu un lenes :D si Dica lenes asa cum era a inscris o groaza de goluri pentru Steaua ;)

Roddicted
6th February 2010, 14:54
Dica se plafonase de tot, asa cum au facut-o si Goian, Ghionea,Badea,Iacob.Plecarea lor era imposibil de impiedicat.Singurul jucator pe care il voi regreta mereu e Radoi

Snake_21
6th February 2010, 15:05
Pai ala e singurul pe care l regreti tu :P eu sunt sigur si ca Dica a facut la fel de multe pentru Steaua cat a facut si Radoi, Radoi avand avantajul ca a stat mai mult la Steaua decat Dica ;)

Paul Atreides
11th February 2010, 09:41
In realitate, din nou, IO CINEVA are dreptate, desi dupa mine si Radoi isi atinsese pragul de incompetenta (cf. principiului lui Peter care se aplica si... fotbalistilor!).
Din lotul actual singura mea speranta a mai ramas Tanase (numai daca il scapa cineva de parasuta aia). Din noi lipsa de creier la varf : sa-i dai la Iasi (!?) pe A.Ionescu si pe Onicas si sa-i mentii pe obositii Plesan si Petre este peste putere mea de intelegere. Sa ma explic in legatura cu Petre: cred ca dupa repetate si multe accidentari un jucator nu mai poate reveni in marea performanta. Daca este altfel as vrea, cel putin, un exemplu. Plesan- la fel, a fost terminat dupa ce l-a rupt prapaditul ala de Semedo in meciul cu CFR de la Cluj.
In rest, Dumnezeu cu mila.
Poate ar trebui sa fiu mai optimist. Si pe la ceilati bate vantul!

cristy1110
11th February 2010, 22:00
Plesan si Petre sunt echilibrul echipei...
degeaba incercam sa o dam dupa cires...la ce fundasi centrali avem, sa zicem merci ca ai avem pe astia doi care stapanesc jocul de la centrul terenului...

Andrei_23
11th February 2010, 23:12
Plesan e cel mai supraevaluat jucator din cati am vazut...

iulian_1976
12th February 2010, 00:57
Plesan este genul de jucator care nu a nimerit niciodata pe mana unui antrenor nimerit.
Are toate calitatile unui mijlocas ofensiv insa este neslefuit,pentru el este prea tarziu,omul mai produce un ban acum.

Inca ceva este genul de jucator care nu a invatat sa faca o deposedare fara sa accidenteze sau sa se accidenteze,nu e vina lui nu a avut unde invata.
...nu m ar mira sa se accidenteze in mijlocul returului.

Paul Atreides
12th February 2010, 09:11
Cristy din pacate gresesti total. Astia de care vorbesti nu stapanesc absolul nimic. Onicas este cu siguranta mai bun ca oricare din ei. Nu am sa vorbesc din nou de A.Ionescu pentru ca , oricum, acum este prea tarziu.

Denis
12th February 2010, 11:05
Nu inteleg de ce nu se pune accent pe tanarul Vlad Rusu. Baiatul acela e de mare perspectiva! De-ar prinde 6-7 meciuri consecutive a cate 70 de minute de joc sigur se va descatusa.

cristy1110
12th February 2010, 21:03
Cristy din pacate gresesti total. Astia de care vorbesti nu stapanesc absolul nimic. Onicas este cu siguranta mai bun ca oricare din ei. Nu am sa vorbesc din nou de A.Ionescu pentru ca , oricum, acum este prea tarziu.

Onicas nu avea cum sa prinda in locul lui Ov. Petre....Plesan este un jucator care joaca pe ambele faze,de asta se insista cu el...

Marius
12th February 2010, 22:07
Onicas are potential, insa e o copilarie sa spui ca e peste Petre sau Plesan, oricat de supraevaluati ar fi ei, in conditiile in care 80% din baloanele recuperate le paseaza la adversar sau le suteaza in tribune. Daca ramanea Bergodi la echipa si il juca in continuare pe Mihai, probabil ca acum el ar fi fost destul de bun, putand corecta destul de usor deficientele in jocul cu mingea.

Din pacate pentru el, a venit la echipa un "pippi", antrenor care pune accentul pe jucatorii experimentati tocmai pentru ca e incapabil sa-i modeleze pe tineri.

In final, bucuria mea cea mai mare ar fi ca in primul meci si Plesan si Petre sa-si rupa picioarele si sa-l lase pe "pippi" in curu' gol, sa-si vada de acum inainte lungul nasului.

cristy1110
13th February 2010, 00:21
Onicas are potential, insa e o copilarie sa spui ca e peste Petre sau Plesan, oricat de supraevaluati ar fi ei, in conditiile in care 80% din baloanele recuperate le paseaza la adversar sau le suteaza in tribune. Daca ramanea Bergodi la echipa si il juca in continuare pe Mihai, probabil ca acum el ar fi fost destul de bun, putand corecta destul de usor deficientele in jocul cu mingea.

Din pacate pentru el, a venit la echipa un "pippi", antrenor care pune accentul pe jucatorii experimentati tocmai pentru ca e incapabil sa-i modeleze pe tineri.

In final, bucuria mea cea mai mare ar fi ca in primul meci si Plesan si Petre sa-si rupa picioarele si sa-l lase pe "pippi" in curu' gol, sa-si vada de acum inainte lungul nasului.

bravo...ai zis absolut ce trebuie...ultimul pasaj cred ca al face pe `pippi` sa nu doarma noaptea...