PDA

View Full Version : Grupa G: Inter, Bremen, Valencia, Anderlecht



Vadim
29th September 2004, 12:25
Discutii despre partidele Grupei G ale Ligii Campionilor 2004/2005.

Bancaru
30th September 2004, 15:32
Ba, ce nu mi-a placut, cu asta incep, a fost comentariul de tot rahatul cu care ne-au "delectat" cei 2 protevisti. Nu se poate sa fii atat de partinitor, pana la exasperare. Eu am inteles ca mananca si ei, am zis si ei, o paine de la familia Il Muce dar nici chiar asa. Au scoala de limbi bine plasate de la Ioanitoaia. Si daca nu ma crede cineva il rog sa citeasca ultima "isparava" a directorului de la GS si anume editorialul din data de 29 septemnbrie 2004. Nu a avut prilejul sa scrie de marele strateg Mircea si l-a gasit mare barbat pe fiul lui. "Aschia nu sare departe de trunchi."
Asa se face ca celebri comentatori, Draghici si Mocanu, ii numeau generic pe ucraineni ai nostri. La faultul din primele 10 minute asupra lui Ronaldinho, facut de Timosciuk (nu stiu daca am scris bine), dupa ce ala l-a luat pur si simplu de gat pe brazilian, s-au trezit si aia sa spuna ca Ronaldinho a amplificat cazatura, sau cam asa ceva.
Cred ca daca vrei sa fii un bun comentator sportiv e bine sa stii sa fii echidistant. Atat in ceea ce priveste Divizia A cat si alte competitii.
In rest, cu toate ca aici cred ca trebuia sa vorbim despre meci iar eu am vrut sa zic altceva, ma vad nevoit sa bag 2-3 vorbe si despre confruntarea in sine. Sahtior nu a prea contat. Jucatorul meciului nu a fost Barcauan, cum gresit au concis Draghici si Mocanu, ci, daca e sa alegem unul de la ucraineni, a fost portarul lui Sahtior. Nu stiu cum il cheama. Daca nu era ala pleca Lucescu cu cel putin 5 in desaga.
Ca sa termin cu ce mi-a placut, poate v-ati dat seama, mi-a placut cum a jucat Barcelona.

Gabriel
30th September 2004, 16:28
Perfect de acord cu ce a zis Bancaru, care la doar 5 ani le zice bine :p
Doar ca Barcelona si Shakhtar joaca in grupa F, nu in G.

Mai completez si eu : la un fault al lui van Bronckhorst asupra lu' Stoican (daca nu ma insel) comentatorul Pro tv a zis ca olandezul o avea si el interesele lui...avand in vedere viitoarele intalniri dintre Romania si Olanda. Ce stupizenie cretina. Ca si cum van Bronckhorst numai la asta se gandea de cand lumea. Sa accidenteze un roman...ca poate ii e mai usor Olandei in preliminarile CM.

Cat despre Grupa G ...numai de bine ! Se va da lupta mare intre Inter, Valencia si Bremen. Cred ca mai degraba intre Valencia si Bremen...ca italienii au inceput super bine. Anderlecht pare a fi sigur pe locul 4 si la sfarsitul celor 6 meciuri din grupa.

Bancaru
4th October 2004, 15:46
Hihihihihihihi.... Fa si tu abstractie de faptul ca am gresit grupele.

ADelPiero
4th October 2004, 16:11
lupta se va da in 3 in aceasta grupa ...

Sasuke Uchiha
22nd October 2004, 23:35
Valencia,dupa ce a inceput bine,a obtinut 2 infrangeri consecutive...,ultima in casa in fata lu' Inter cu scoru de 1-5.
Cred ca Valencia va lupta din greu si se va califica.. :ok:

methos
25th October 2004, 17:52
tre neaparat sa se califice valencia...
dak nu...ma oftik!

Vadim
3rd November 2004, 00:45
Are sanse inca Valencia dupa acest 0-0 de la Inter. Si eu sper ca spaniolii sa mearga in optimi. Sa fie acest egal panta pe care va incepe sa alunece Inter?

ADelPiero
3rd November 2004, 01:11
Anderlecht:cool: ... out !

realmadrid.com
3rd November 2004, 15:17
Eu sper sa se califice Internazionale Milano si Werder Bremen:D:ok:...acasa cu Valenica:evil:

Catalanul
3rd November 2004, 15:34
:o: ce mi-a placut partida de box dintre Adriano si Caneira parca :D
P.S. totursi sper ca Valencia sa mearga mai departe alaturi de Inter, ca sa fie cat mai multe reprezentante ale Spaniei in optimi ;)

ADelPiero
3rd November 2004, 21:54
chiar daca nu vreau sa se califice... inter ... o va face :mda: :p

ricky
3rd November 2004, 22:11
Am mai spus-o : nu-l inteleg pe selectionerul FRANTEI !
Acest MICOUD (BREMEN) este mult peste ce am vazut la francezi pina acum ! :headbang:

Sergio
3rd November 2004, 22:40
Sa fie acest egal panta pe care va incepe sa alunece Inter?
Eu sper sa fie momentul revenirii, ca pe panta suntem demult. Poate ca aceasta calificare ne va da un moral mai bun si pt campionat. :)

Delia
3rd November 2004, 22:53
Are sanse inca Valencia dupa acest 0-0 de la Inter. Si eu sper ca spaniolii sa mearga in optimi. Sa fie acest egal panta pe care va incepe sa alunece Inter?
Interul nu avea motive sa forteze... 3 victorii in primele 3 meciuri din grupa sunt "confortabile", ca sa zic asa. Situatia e mai nasoala in campionat, Serie A e o competitie de regularitate si daca incepi prost si pierzi puncte aiurea, dupa aia e greu, ca ailalti nu stau degeaba in timpul asta... Sigur, in Champions o sa inceapa greul dupa faza grupelor, cand o sa fie care pe care...

Vadim
4th November 2004, 00:21
Aha, deci Inter s-a bagat in poarta sau, vorba antrenorului Parmei, s-a aparat cu autobuzul :D Daca se respecta, Inter trebuia sa cistige acasa trei puncte cu Valencia. Eu vad aici un plus pentru spanioli, nu pentru ca as simpatica acest campionat.

uti2102
4th November 2004, 00:56
Decisiv va fi meciul dintre Valencia shi Bremen, deshi cred k germanii sunt ca shi calificatzi.

alex36
4th November 2004, 08:59
Cred ca Inter si Bremen se califica mai departe

Sergio
4th November 2004, 11:57
Vadim, tu n-ai vazut meciul! Valencia s-a aparat tot meciul, iar Inter a rata o gramada mai ales prin Martins. Daca nu era Canizares... :p

Vadim
4th November 2004, 12:24
Daca nu era Martins... :( Adevarul e ca am scris inainte sa vad rezumatele, din ce am citit pe UEFA. Insa, pacat ca Martins este inconstant, ar putea fi un jucator mare, are o viteza incredibila (sau ia mult pe vena...).

Sergio
4th November 2004, 13:29
Il prefer pe Martins lui Vieri in orice zi (cu vena sau fara) :D

ADelPiero
4th November 2004, 18:26
vieri ? :rosu::rosu::rosu::rosu::rosu::rosu:
daca eram in locul lui ... ma lasam de fotbal de cand s`a apucat :p

Sasuke Uchiha
4th November 2004, 20:37
dupa ultimele rezultate,Valencia are sanse destul de mici pt calificare..eu tot cred ca Valencia se va califica,si ii va bate pe Bremer :D
Adriano ar fi potrivit pt un meci de box :happy

Sergio
4th November 2004, 21:17
Del Piero, zici tu acum asta, dar cand era la voi era bun, nu? :rolleyes:

ADelPiero
6th November 2004, 11:25
NU... deci nu`mi place cum joaca .... nici cand era la noi :rosu:

N0_NaM3
25th November 2004, 21:56
Inter cu Bremen ...dar Valencia poate produce surpriza...:)

Il Fenomeno
26th November 2004, 18:36
Daca Inter batea pe Bremen acasa la ei, Valencia mai avea sanse de calificare in caz ca o sa castige cu Bemen.Cred ca sunt deja calificate Inter si Bremen si imi pare rau de Valencia, dar daca nu se califica isi va putea apara cupa UEFA. :sneaky: :hmm:

ADelPiero
27th November 2004, 01:37
Anderlecht :cya:
inter ...mai departe:mda:
locul 2 se joaca :)

OwenSkeet
8th December 2004, 07:52
Inter 3-0 Anderlecht
Valencia 0-2 Werder Bremen
Bremen a reusit o victorie surprinzatoare la Valencia.Dupa acest rezultat Bremen cu Inter cuntinua in Cl iar Valencia in Uefa.

N0_NaM3
9th December 2004, 23:06
Nu ma ashteptam sa bata Bremen la Valencia...practic nu le dadeam nici o shansa ca sa ajunga in optimi...:)