PDA

View Full Version : STEAUA 2003 (Arhiva forum precedent)

Pages : [1] 2

Hellvis
22nd April 2003, 13:38
Iata ca ma "risc" sa deschid subiectul Steaua.
In momentul de fata, Steaua se afla la 8 puncte de Rapid si oricat mi-as dori sa ia campionatul nu cred ca se poate...
...sau poate DA, depinde de ce facem in Giulesti! :drak:

Hellvis
25th April 2003, 15:22
Cititi si va cruciti!!!

Brigada italianã de arbitri formatã din Domenico Messina, Silvio Gemignani ºi Paolo Calcagno a sosit, vineri, în România, pentru a conduce partida Rapid - Steaua, din etapa a XXIV-a a Diviziei A.

Brigada italianã a fost aºteptatã la Aeroportul Internaþional Otopeni de arbitrul Dudu Georgescu junior ºi va fi cazatã la hotelul "Crowne Plaza".

Mai, sa fie!!!!!!!!!! Cum draku' de in tot Bucurestiul nu s-a gasit un alt hotel decat cel al lui George Copos. /fu/

Bine ca nu i-au dus la Lido sau la Intercontinental! :D

e
28th April 2003, 21:13
Uite mosule ca ti-ai facut griji degeaba.
N-a fost nici o legatura intre hotel si meci.
Apropo unde vroiai sa-l cazeze?
Poate era mai bine sa-l bage in gazda la tanti anisoara!
Mai economiseam cativa $

Suleap
3rd May 2003, 18:49
yo sunt cam nou :) cred ca stiti cum e.... in 1 rand zic forza Steaua :D si sunt sigur ca o sa castigam campionatul :yeah: pentru ca avem cea mai buna echipa si..... mai avem doar 5 puncte (2 de maine) si le transmit un mesaj antistelistilor: Steaua e cea mai buna si /fu/ rapid si /fu/ dinamo

nemo_
6th May 2003, 16:40
bah baieti...hai sa fim sinceri!voi nu aveti ce mai buna echipa...Rapid merita sa fie pe primul loc!la Steaua este un conducator cu multi bani...si doar atat!
eu va urez totusi succes in continuare!

rvemis
6th May 2003, 18:08
hai rapid!!!!!!!!!!!!!!!!!!
si sa va traiasca oierul de becali

bamsedj
7th May 2003, 12:52
Salutare! Desi sunt rapidist am postat aici ca vad ca nici un cuvant din partea stelistilor despre ziua de azi! Chiar asa, ati uitat cumva ce zi e azi sau n-aveti idee de ce vorbesc? O aniversare a unei performante, cea mai mare de pana acum, si probabil mult timp de acum inainte, merita cateva cuvinte din partea voastra....

Gabriel
8th May 2003, 22:04
Nu prea sunt stelisti pe forum. :) Eu ieri am fost pe stadion , in Cotroceni..la National - Steaua. Suporterii au scandat de mai multe ori "Sevilla ! Sevilla ! " . Iar pe teren....Trica si ai lui..si-au batut joc de fotbal. :(
Mi-a parut rau ca am dat 50 000 pe bilet. Mai bine ma duceam in Regie pe gratis....si vedeam 11 goluri.

Hellvis
9th May 2003, 11:58
Lipsa fanilor stelisti pe acest forum se datoreaza (probabil) faptului ca pe siteul oficial al STELEI este un forum destul de activ...
Cat despre observatia facuta de bamsedj, este cat se poate de corecta si adevarata...Din pacate, cateodata nu putem intra pe forum, desi am vrea... :oops:

dies humans
12th May 2003, 23:14
/fu/ [/b]steaua nu cedeaza

rasheedkpenny
13th May 2003, 10:31
Rapid e peste Steaua... nu conteaza meciurile directe cat parcursul in intregul campionat! Rapidul a avut momente mai slabe in retur si datorita absentei lui Sabau. Ce s-ar fi ales de Steaua daca nu ar fi fost Aliuta in teren?

rasheedkpenny
15th May 2003, 15:18
Daca vor pleca Radoi si Raducanu trupa Stelei va fi vizibil mai slaba, desi nu doresc acest lucru in perspectiva jocurilor preliminare, si de ce nu chiar din Cupa UEFA.

offtopic: cei care au vazut pozele cu bebelusa poate au obs. intr-una dintre ele un fular(sau mai multe) cu Steaua. Pai bine mai cu d'astea va ocupati voi? :D glumeam...

NABABUL
17th May 2003, 01:34
Sint mai mult decat STELIST! Sint ANTIDINAMO! De cand incearca si fotbalul romanesc sa se purifice, dinamo isi bate joc de tot face cele mai mari manevre. Mi-e rusine cu voi sunteti niste mizerii fara perspectiva

NABABUL
17th May 2003, 01:44
A scapat rapidul anul asta da la anul sint sigur ca va fi sub STEAUA! Cat despre Gigi Becali cu toate ca multi il iau in batjocura, din partea mea are tot respectul pentru ca la ora actuala e singurul investitor care e pe cale sa faca ceva pt. fotbalul romanesc.

apparte
10th June 2003, 21:27
Pe un post TV,la stirile din sport(TVR sau Antena 1)s-a dat o stire bomba:Florentin Petre si Cristi Munteanu la Steaua!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Hellvis
19th June 2003, 12:20
In loc de cei 2 anuntati au venit deja Pitu si Nanu. Nu cred ca Florentin Petre va pleca de la Dinamo si, oricum, nu cred ca Steaua are nevoie de el, atat timp cat in Ghencea sunt 2 mari jucatori: Aliuta si Fl. Dumitru.
Apropos, Ogararu a incasat astazi de la FRF trei etape de suspendare :P

Armata Ultra
19th June 2003, 13:15
FORZA STEAUA!!!
Abia astept sa jucam iar cu rapidu sa le mai damo lectzie de fotbal. :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :drak: :yeah:

Cristian
20th June 2003, 00:22
Forzza Steaua!!!!!!!!!!!!!!

ovidiudod
20th June 2003, 09:22
In 2 sau 3 august Steaua ar putea juca un amical cu Milan. Sa credem sau nu?

Dorin
20th June 2003, 09:44
De ce nu ??? Meci de antrenament care da o mica avere la incasari .Si Steaua are un nume in Europa indiferent de ultimele rezultate ! :yeah: Dorin

Tudose
20th June 2003, 11:03
Citesc ca data propusa este 23 august, iar Steaua va accepta sau nu in functie de adversarul pe care il va intalni pe 28 august in preliminariile Cupei UEFA. Tragerea la sorti are loc azi.

ovidiudod
20th June 2003, 11:29
Dorin intr-adevar Steaua are un nume inn Europa dar sa ne gindim ca Milan este campioana europei asa ca ar avea adversari mult mai puternici daca ar vrea sa joace

inter
20th June 2003, 11:36
daca intradevar se joaca, steaua are sanse sa-i incurce :D , tinand cont ca milanul e la inceputul pregatirilor :yeah: :yeah: :yeah:

apparte
20th June 2003, 12:29
Inter,daca e pe 23 august,nu va fi la inceputul pregatirilor,ci chiar pe finalul lor :happy !Sper sa n-o fure cu 4-0 :P !

apparte
20th June 2003, 12:59
Sa vedem daca vor juca amicalul cu Milan pe 23 august!Eu sper ca da!

Armata Ultra
20th June 2003, 15:27
cine dreq e echipa asta cu care a picat steaua in cupe?
grodno, unde mam dre vine?
respekt

Ayrton
20th June 2003, 15:50
Din Belarus, si n-ar trebui sa va puna probleme daca vreti sa jucati in finala, asa cum spera Dom' Jiji (ca doar nu e diferenta mare intre Porto, Celtic si Steaua, nu? :D )

Armata Ultra
20th June 2003, 16:26
ia mai uita-te pe palmaresul celor trei in cupele europene....
si apoi bafta mai si voua, poiate anul ast nu o sa va batem asa de rau :yeah: :yeah: :yeah: :D :D :D

apparte
20th June 2003, 23:27
Locul 8 in Belarus,n-ar trebui ca Steaua sa aiba probleme cu ei!Sa vedem cu cine vom cadea in turul 1! :yeah:

baubau
21st June 2003, 11:43
Am auzit ca probabilitatea de NU mai juca acest meci este de 90% ...Deci mai stie cineva detalii?

seby
30th June 2003, 10:16
Intrași la www.fcgloria.tk la Dușmani (apăsați pe D). Bistrițeni își fac de cap.

DRAGOS
30th June 2003, 19:12
ARE DREPTATE seby!!!
Citez de pe www.fcgloria.tk:
"Anti Steaua. Din mizeria comunista v-ati nascut, in rusine traiti"
"Din toate stelele din lume numai una este proasta si zace-n capitala noastra"
Intrati pe www.fcgloria.tk si apoi Dusmani (puneti cursorul pe D) si apoi "Intrati in zona bronzului alb".
Uitati-va la acele imagini. Ar trebui sa la dati o lectie :ciocan: bistritenilor pt. ca se pun cu SteAUA.

eu cu FC CEAHLAUL :kiss:

Tudose
30th June 2003, 19:21
ARE DREPATAE seby!!!
Citez de pe www.fcgloria.tk:
"Anti Steaua. Din mizeria comunista v-ati nascut in rusine traiti"
"Din toate stelele din lume numai una este proasta si zace-n capitala noastra"
Intrati pe www.fcgloria.tk si apoi Dusmani (puneti cursorul pe D) si apoi "Intrati in zona bronzului alb".
Uitati-va la acele imagini. Ar trebui sa la dati o lectie :ciocan: bistritenilor pt. ca se pun cu SteUA.

eu cu FC CEAHLAUL :kiss:

Nu bistritenii sunt de vina, lasati-i pe ei in pace! E mana "prietenului nostru", Sobbo!

DRAGOS
30th June 2003, 22:04
Pe forumul caror echipe intra Sobbo?

ovidiudod
3rd July 2003, 20:49
Intrași la www.fcgloria.tk la Dușmani (apăsați pe D). Bistrițeni își fac de cap.
Ma face sa rad soboo asta cu dusmanii lui. Ce dusmani are Gloria Bistrita? E cea mai mare curva pe care o cunosc.. Cine da banul ala castiga...Ce rivalitate poate exista intre o echipa care a castigat liga Campionilor si o echipa care a promovat in Divizia A in urma cu 12 ani.

Gloria=Nimeni

seby
4th July 2003, 19:06
Anul acesta turul III(cel putin) in CUPA UEFA.
OK?

DRAGOS
5th July 2003, 12:07
Sa speram !!!!!! :kiss: /hello

Cristian
11th July 2003, 01:21
IN 2 etapa jucam contra /fu/ Rapid si in 3 cu dinamo /fu/ .
Dinita este noua acezitie a stelei .
Gigi Becali vrea sa mai aduca un atacant RADU NICULESCU sau MITROVICI

ViolaBoy
11th July 2003, 02:18
bravo ma cristiane vad ca sti sa arati /fu/ da sa scri nu

Cristian
11th July 2003, 19:26
Comentezi tu care ti cu o echipe de *****

rasheedkpenny
22nd July 2003, 10:30
Vad ca nu prea sunt suporteri ai Stelei pe aici. Pacat! Vroiam sa va intreb de asteptarile pt. sezonul urmator si in UEFA! Poate va dati si voi cu parerea!

DRAGOS
23rd July 2003, 14:14
Păcat de prestația rușinoasă de la meciul cu AEK ATENA. Acel meci trebuie uitat cât mai repede. De bieloruși vom trece sigur chiar dacă vom juca așa însă mai departe vom întâlni echipe mai puternice și acele erori din apărare trebuie corectate.

:yeah: SUCCES ÎN CUPA UEFA!!!!! :yeah:
/hello /hello /hello /hello /hello HAI STEAUA!!!!!!! /hello /hello /hello /hello /hello

Cristian
23rd July 2003, 23:17
Campionatul cupa si uefa si apoi in sezonul 2004-2005 acederea in groupe

ady_azzuro
24th July 2003, 20:10
Voi stelistii suntetzi cam increzuti cu oierul in frunte.
Credetzi ca ve-tzi cashtiga campionatul la pas...
N-ash fi asha sigur :D :D

Cristian
24th July 2003, 21:25
de ce?

DRAGOS
25th July 2003, 17:10
Nu-l băgați în seamă pe ady_azzuro pentru că s-a luat de mai multe echipe printre care și echipa mea de suflet (Ceahlăul).
FORZA STEAUA!!!!!

Cristian
25th July 2003, 20:45
merci dragos
pn. ady_azzuro parca vad ce o sa mai :D de el si de toti olteni la anul cum termina ei pe 5-6 iar Steaua pe 1

Campioni adevarati sunt stelisti

inter
25th July 2003, 21:00
terminati voi pe 1 ................la mulsul oilor si la branza :D :D :D

Cristian
25th July 2003, 21:09
mai vb. noi

Cristian
26th July 2003, 05:10
Steaua 1 - Craiova 0 meci amical gol Dinita

Blue
26th July 2003, 05:26
ati fost mai buni ,felicitari :happy
ne vedem in meciurile oficiale :drak:

Cristian
26th July 2003, 05:38
merci blue
unde stai in montreal?

Blue
26th July 2003, 06:20
intrebarile personale prin pm , te rog

EDMOND_
26th July 2003, 14:06
Cristian , nu te ambala frate , la cat ati bagat in echipa asta ar trebui sa
nu discutati cu nimeni , or voi v-ati chinuit un meci intreg cu o echipa care nu are inca atac ... Imi pare rau ca trebuie sa o spun , daca asa joaca Steaua , cum a facut-o la Craiova , nu veti avea nici o sansa la campionat , mai departe , despre Europa , ce sa mai vorbim...

ady_azzuro
26th July 2003, 17:07
Din cate am auzit steaua n-a jucat cine shtie ce da' oricum atzi jucat mai bine decat noi.
Da' o sa va vedem noi in campionat,atunci n-o sa va mai iertam :D :D .
Mai dragosh acestea este forumul suporterilor putem sa ne exprimam opiniile liber.
Aicea este o confruntare intre soporteri. Te-am injurat cumva?
Am spus doar ca sunt prea multe echipe moldovene in A shi ar fi cazul sa mai cada :thinkso: :thinkso: .
Oricum ceahlaul a facut mai mult rau in campionatul asta
A stricat imaginea fotbalului romanesc :P :P

Cristian
27th July 2003, 23:14
da o sa vedem o noua victorie a lui Steaua

ady_azzuro
27th July 2003, 23:19
Cand :? :?

Cristian
29th July 2003, 05:56
cand jucam cu voi in campionatul

ady_azzuro
29th July 2003, 16:31
Cred ca v-o luati in campionat cam de multisor nu ne-ati mai batut :thinkso: :thinkso: .
Asha se intapla voi in amicale noi in campionat :happy :happy

Cristian
29th July 2003, 19:04
mai vb. noi

ady_azzuro
30th July 2003, 19:40
vb cu placere cristi dar vad ca nu prea sunt stelisti p-aici :thinkso: :thinkso: :thinkso:

Slabut rau de tot :P :P

Cristian
31st July 2003, 18:49
CE SA FAC DACA SUNT PREA MULTE FORUM STELISTE
VREI SA MAI VB. DE STEAUA - CRAIOVA NU MAI AVEM CE VB. PN. CA E CLAR CA STEAUA VA CASTIGA

ady_azzuro
31st July 2003, 18:54
Oricum nu poti sa spui ca steaua are mai multi suporteri decat campioana unei mari iubiri :thinkso: :thinkso: .

Sntem mai multi decat voi si in tara si in strainatate :) :) .

Bafta steaua in campionat.
Si sa jucati in GHENCEA

Cristian
31st July 2003, 23:01
primul rand merci de jucat acolo o sa jucam e sigur
un al doilea nu cred ca craiova are suporteri in Japonia

Sorin
31st July 2003, 23:06
n-ati prea mai castigat in oficiale cu noi de ceva timp. Forumuri cu stelisti nu prea sint. Putini stelisti pe net.Sint 4,5 la Prosport, du-te sa vezi ce limbaj au :D
Pe net sinteti in coada cozilor :D
oricum, succs in UEFA.

EDMOND_
31st July 2003, 23:39
Cristian nu vad ce legatura are Japonia aici , dar daca pui pariu pierzi!
Universitatea nu numai ca are suporteri in Japonia , dar are si relatii foarte stranse cu cluburi din Japonia.... primul fotbalist roman care a jucat in Japonia a fost de la Universitatea , de asemenea primul antrenor roman
care a antrenat in Japonia ( ultimul a fost Lung ) ... Din 2 in 2 ani vreo 30 de tineri fotbalisti ( de obicei juniori ) vin si fac o pregatire la Craiova...
Si exemplele ar putea continua.... inclusiv la alte sporturi ! M-am legat exclusiv de mesajul tau , nu stiu ce s-a discutat inainte ....si su8nt cam obosit , dar maine am sa citesc intreaga pagina!

inter
1st August 2003, 09:17
Cristi, de cand cu problema stadionului vad ca ci vostrii se antreneaza pe unde apuca :happy , azi noapte la 12 Falemi juca fotbal la Tenis Club :thinkso:

ady_azzuro
2nd August 2003, 14:03
Cristi sa sti ca stiinta are cei mai multi suporterii in strainatate.
Ai vazut ca la procesul etapei suna lumea din toate colturile lumii pt a intreba oficialii craioveni cum se pot rezolva problemele la echipa si altele.
Pe noi ce care suntem in afara tarii ne intereseaza la fel de mult ca si cei care sunt in romania ce se intampla cu echipele favorite :yeah: :yeah: .

Apropo stelistii sunt intradevar cei mai vulgari dintre toti suporterii :) :)

EDMOND_
3rd August 2003, 10:47
Nu putem caracteriza toti suporterii unei echipe prin prestatia unora... probabil ca si Steaua are destui suporteri civilizati si de bun simt... ( eu cunosc vreo doi si ma inteleg destul de bine cu ei plus ca avem cam aceleasi "simtome" - suntem plini de sperante ,ne bucuram cand castigam si suferim cand pierdem.... Asta este!

rasheedkpenny
7th August 2003, 12:25
Bafta in UEFA...

flavius
12th August 2003, 17:28
VA UREZ UN PARCURS CAT MAI LUNG IN CUPA UEFA! :yeah:

DRAGOS
12th August 2003, 21:07
Mai dragosh acestea este forumul suporterilor putem sa ne exprimam opiniile liber.
Aicea este o confruntare intre soporteri. Te-am injurat cumva?
Am spus doar ca sunt prea multe echipe moldovene in A shi ar fi cazul sa mai cada :thinkso: :thinkso: .
Oricum ceahlaul a facut mai mult rau in campionatul asta
A stricat imaginea fotbalului romanesc :P :P
ady_azurro, nu pe mine m-ai înjurat ci pe întreg orașul Piatra-Neamț!!!! Ce rău a făcut în campionat Ceahlăul? Că a adus-o pe Juve la Piatra, pe Mallorca sau pe Austria Viena? Sincer să fiu aveți un lot mai slab decât anul trecut și poate cădeți voi în B. Chiar dacă sunteți în A de 40 ani toate au un început! Nu?
FORZA STEAUA!!!!!!
Hai STEAUA!!!!!!!! CÂT MAI DEPARTE ÎN CUPA UEFA!!!! (cel puțin semifinalele) :happy

hot_4_you_girls
13th August 2003, 15:28
Pt totzi suporterii STELEI : multa bafta`n continuare :bere: :bere: :bere: , iar pt totzi ceilaltzi : nu mai incercatzi sa ne copiatzi ca nu vetzi reushi niciodata :ciocan: :ciocan: :ciocan: !!!
La halul in care au inceput campionatul rapid shi dinamo ( :vomiton: :vomiton: :vomiton: ) shi la stilul pe care`l abordeaza STEAUA acum ( :yeah: :yeah: :yeah: ) , nu ramane decat o singura intrebare "Cu cate etape , inainte de sfarshitul campionatului , va cashtiga STEAUA titlul ? " :deal: :deal: :deal: ! ! !
Urez multa , multa , multa bafta jucatorilor STELEI la inceput de drum European , " SA VA INTOARCETZI ACASA CU O VICTORIE " , :ok: :ok: :ok: !!!

inter
13th August 2003, 15:31
daca ar fi dupa tine(semeni cu borcica :P ), ar trebui de acum sa va lasam "sa va pregatiti pentru C.L." :D :D :D :D

iar in ceea ce priveste drumul european al stelei : BAFTA ! :thinkso:

rasheedkpenny
13th August 2003, 15:35
Dolha ar putea ajunge la Steaua... ce ziceti de asta?

DRAGOS
13th August 2003, 16:16
La halul in care au inceput campionatul rapid shi dinamo ( :vomiton: :vomiton: :vomiton: ) shi la stilul pe care`l abordeaza STEAUA acum ( :yeah: :yeah: :yeah: ) , nu ramane decat o singura intrebare "Cu cate etape , inainte de sfarshitul campionatului , va cashtiga STEAUA titlul ? " :deal: :deal: :deal: ! ! !
Urez multa , multa , multa bafta jucatorilor STELEI la inceput de drum European , " SA VA INTOARCETZI ACASA CU O VICTORIE " , :ok: :ok: :ok: !!!

BRAVO, hot_4_you_girls!!!!! Mi-a plăcut cum ai zis!!!!!!
Neman Grodno-STEAUA 0-3

hot_4_you_girls
13th August 2003, 17:45
Noi nu trebuie sa ne pregatim pt CL precum alte echipe gen rapid,dinamo ( /fu/ /fu/ /fu/ ) , la noi prezentul conteaza shi prezentul spune asha :firedevil: :firedevil: :firedevil: STEAUA RULZ :firedevil: :firedevil: :firedevil: !!!

seby
14th August 2003, 07:59
SUCCES STEAUA! :yeah:

inter
14th August 2003, 14:15
Steaua aim
The other former European Cup winners in action, FC Steaua Bucuresti, visit Belarussians FC Neman Grodno and coach Victor Piturca has a daunting target for his team, runners-up in last season's Romanian first division.

Semi-final target
Piturca said: "We want to win the league title, but now that we are playing in the UEFA Cup, it is not worth playing in just one or two rounds. It is time to reach the semi-finals." That would be a competition best for a Romanian side, but Piturca is without injured striker Laurentiu Dinita, while newly signed forward Radu Niculescu is not fit to face tournament debutants Neman.

ce ambitii frumoase are Piti :D :D :D

rasheedkpenny
14th August 2003, 16:08
Bafta si voua!

DRAGOS
14th August 2003, 16:16
Este vreun jucător accidentat care nu poate evolua în meciul de azi cu Neman Grodno? Eu sper că nu!!!!!!!

hot_4_you_girls
14th August 2003, 16:47
Cupa UEFA: Neman Grodno - Steaua București
Joi 14 august, de la ora 17,00 (aceeași ca în România), echipa de fotbal Neman Grodno (Belarus) va întâlni pe Steaua București, în prima manșă a turului preliminar al Cupei UEFA.

Meciul, care va fi găzduit de stadionul "Traktor" din Minsk, va fi arbitrat de bosniacul Rusmir Mrkovic și va fi transmis în direct de postul de televiziune TV România 1.
Steaua va pleca spre Belarus miercuri la ora 10,00, de poe Aeroportul Băneasa, revenirea în țară fiind programată pentru joi, în jurul orei 22,00.
Neman Grodno ocupă în prezent locul 10 înn campionat (din 16 echipe), cu 18 puncte, din 16 meciuri: 4 victorii, 6 egaluri, 6 înfrîngeri, golaveraj 14-21.
Iată lotul de care dispune antrenorul Serghei Solodovnikov:
portari: Albert Rîbak (16.05.1973), Radzivon Juk (06.03.1983);
fundași: Eduard Boltrușevici (18.04.1971), Igor Kovalevici (03.02.1968), Artur Krivanov (12.11.1972), Iuri Mamido (02.05.1975), Pavel Puzina (19.02.1976), Andrei Liubciuk;
mijlocași: Maksim Bardașov (18.05.1986), Dmitri Boriseiko (25.01.1979), Dmitri Dolia (19.02.1980), Dmitri Hintov (14.09.1984), Iuri Lukașov (29.12.1974), Vitali Nadzienski (20.10.1981), Vitali Tarașciuk (18.05.1980);
atacanți: Dmitri Kovalionok (03.11.1977), Oleg Radușko (10.01.1967), Serghei Țibovl (22.02.1979), Dmitri Verstok.

hot_4_you_girls
14th August 2003, 16:54
Neman Grodno - Steaua
Stadion "Traktor"
Ora 17:00
|n direct - TV Romania 1

Neman: 1 Sulima - 3 Krivonos, 4. Kovalevici, 5 Boltrusevici, 12 Radikov - 9 Tarascik, 8 Boriseiko, 6 Lukasov, 7 Nadievski - 18 Ghintov, 10 Kovalionok
Antrenor Serghei Mihailovici
Rezerve: 16. Ribak, 2. Mamido, 11. Verstak, 13. Dolia, 14. Puzina, 15. Tibuli, 21. Juk

Steaua: 23 Nae - 6 Radoi, 4. Curt, 3. Rachita, 15. Nesu - 2. Fl. Dumitru, 5. Paraschiv, 10. Aliuta, 11. Bostina - 26. Oprita, 14. Cl. Raducanu
Antrenor Victor Piturca
Rezerve: 33. Hamutovski, 7. Pitu, 8. P. Stoica, 9. Neaga, 18. Falemi, 20. Ogararu, 29. Mutica

Arbitru Rusmir Mrkovik (Bosnia). Asistenti: Edin Silimovici, Miroslav Mirici

Ayrton
14th August 2003, 17:58
0-0 la pauza... au avut ocazii si stelistii, si belarusii (chiar o bara...)

inter
14th August 2003, 18:35
in min.69 a marcat Dolja :( , iar se pare ca nu putem sa strangem puncte :(

EDMOND_
14th August 2003, 18:44
1 - 1 , Oprita ... dar daca va juca asa Steaua va avea probleme mari cand va intalni o echipa mai de doamne ajuta!

Dorin
14th August 2003, 20:50
Of Of Of dar greu ne mai punem pe picioare.Chiar asa de greu sa ne fie sa revenim la valoarea de club de odinioara ....???????? :yeah: Dorin

DRAGOS
14th August 2003, 21:24
E bine si asa!!!!! Acasa îi vom distruge!!!!!! Mizez pe un 4-0 al stelistilor. :happy

ady_azzuro
14th August 2003, 23:54
Dragos nu fi asa sigur.
Stelisti nu vor avea viata usoara chit ca nu am vazut meciul.
Mie indiferent daca se califica sau nu.
Va spun yo pana nu va castiga craiova campionatul nici ca nu o sa mai vedeti echipa romaneasca in CL. Si nici in fazele superioare ale europei.
Tot stiinta a inceput drumul echipelor romanesti catre fazele superioare , tot craiova va ridica fotbalul romanesc.
FORZA STIINTA :yeah: :yeah:

hot_4_you_girls
15th August 2003, 14:58
FC Neman Grodno - Steaua 1-1

Startul echipei noastre in Cupa UEFA a fost timid. In primele 45 de minute am suferit la constructie, suferinta cauzata si de o aparare supraaglomerata a adversarilor nostrii. Am intalnit o echipa mai mult hotarata sa nu primeasca gol, decat sa inscrie. Neman Grodno s-a aparat cu 9 jucatori de camp si a avut palide contraatacuri. Mijlocasilor nostrii le-a fost greu sa patrunda si au incercat sa scoata mereu jocul la margine. Din cetrarile venite de la Fl. Dumitru, Nesu, Bostina si Radoi au aparut si singurele ocazii steliste, rar insa am pus in pericol evident poarta gazdelor. Am avut o singura ocazie din care puteam inscrie, cand Claudiu Raducanu a reluat peste poarta din centrarea lui Bostina. Contrar cursului jocului, Neman Grodno a avut cea mai mare ocazie a primei reprize: dupa un fault usor acordat de arbitru, din lovitura libera executata de la 25 de metri, balonul a lovit stalpul din stanga portii lui Nae. Dupa 45 de minute scorul era alb: 0-0

In partea a doua, Steaua a inceput mai bine, a avut o perioada in care chiar a dominat, dar steril. A fost o repriza secunda cu putin fotbal, mai mult inghesuiala la centrul terenului. Neman Grodno a profitat de una dintre putinele greseli comise de fundasii nostrii si, surprinzator, a deschis scorul. Radoi a respins intr-un adversar, mingea a ajuns pe partea stanga a gazdelor, Fl Dumitru a trimis gresit inapoi si din fata careului de sase metri, nesupravegheat, Dolia a marcat. Dupa primirea golului ne-am concentrat mai mult, am avansat jocul spre careul advers si am marcat un gol cu valoare dubla in minutul 89: Florentin Dumitru a executat o lovitura libera de la 25 de metri, iar Oprita a deviat cu capul de langa punctul de la 11 metri, la coltul lung. Steaua obtine un egal care ne da speranta de calificare in primul tur al Cupei UEFA. Returul se va disputa pe data de 28 august.

flavius
15th August 2003, 15:50
Asteptam mai mult din partea voastra!Cel putin 2-0! :shock:

hot_4_you_girls
15th August 2003, 16:38
Ne pastram pt meciul cu rapid!!! :x :x :x
Sa speram la o victorie clara !!! :ciocan: :ciocan: :ciocan:

DRAGOS
15th August 2003, 19:21
Intr-o revista am vazut la pronosticuri un 3-3 cu Rapid. Eu presimt ca va fi un meci spectaculos si ca Steaua isi va adjudeca victoria.
HAI STEAUA!!!!!!! :yeah:

hot_4_you_girls
16th August 2003, 15:50
Piti: ,,Daca jucam ca in Belarus, ne mananca Rapidul,,

La o zi dupa meciul cu Neman Grodno, incheiat 1-1, in turul preliminar al Cupei UEFA, Victor Piturca, ,,principalul,, Stelei, era destul de multumit. ,,Rezultatul ma multumeste, desi in mod normal nu ar trebui. Jocul nostru a avut de suferit, fotbalistii nu au atins nivelul de concentrare pe care il presupune un asemenea meci.
Jocul slab al echipei Neman in unele partide si rezultatele mai proaste inregistrate de echipa belarusa la inceputul campionatului i-au facut pe jucatori sa trateze meciul cu usurinta. Nu am gasit plusuri la elevii mei in meciul de la Minsk,,. ,,Piti,, a mai afirmat: ,,Desi in retur am avea nevoie de un simplu 0-0 pentru a merge mai departe, nu va fi deloc usor. Neman a facut un marcaj strict in propria jumatate, a fost periculoasa la fazele fixe si a constituit o surpriza pentru noi prin acest joc de asteptare, chiar antijoc in unele momente. Oricum, la Bucuresti n-ar trebui sa avem probleme, insa daca nu tratezi adversarul cu maxima seriozitate poti avea neplaceri,,. Piturca spera ca evolutia echipei sale sa se imbunatateasca la meciul de maine cu Rapid (ora 21.30, PRO TV): ,,Cu giulestenii, jocul nostru trebuie sa fie cu totul altul, altfel nu avem nici o sansa, ne mananca adversarul,,. Gigi Becali (patronul FC Steaua): ,,Nu ne-am concentrat suficient, desi am intalnit o echipa slaba. Nu ne-am pus nici un moment problema calificarii si sunt sigur ca vom invinge la Bucuresti,,.

EDMOND_
16th August 2003, 16:39
hot--si cum iti mai zice , vezi-ti de treaba si nu mai posta date despre meciul echipei Craiovei pe forumul nostru ! comentarii inteligente ,da ... dar datele jocului nostru le stim mult mai bine decat tine ...citeste postarile anterioare si convinge-te! Am observat ca esti in febra postarilor ( cat mai multe posibil ) dar fa-o intr-un mod mai inteligent , comentarii , idei..etc..

Cristian
23rd August 2003, 04:41
Forzza Steaua
ma-m intor am fost plecat in Rom si na avem internet

Gabriel
24th August 2003, 10:52
Am urmarit Steaua-Dinamo din tribune. Inainte de meci crainicul stadionului a anuntat cu nonsalantza ca Steaua are cea mai frumoasa galerie din tara. Nu ii e si lui rusine sa minta in halul asta ?
O sa aibe cea mai frumoasa galerie...atunci cand o s ainceteze sa strige "****" si sa injure...80 % din timp. Mult prea multe trivialitati si obscenitati.
La Timisoara...nu intalnim asa ceva. D'aia sunt ei cei mai buni la galerie...si au fost si premiati.

In rest...superba coregrafia de la inceputul meciului. Am stat la tribuna II....si am vazut perfect. Nota 10 din acest punct de vedere.

DRAGOS
24th August 2003, 12:41
STEAUA SPUNE TU
CINE ESTE LIDERU'!!!!!!!!
Daca nu stiti va zic eu: Ceahlaul
Surprizator, nu!!!!!!!!

Felicitari pentru victoria cu Dinamo!!!!!!!!!

Gabriel
24th August 2003, 14:18
Da. dar Steaua a trecut de emciurile cu Rapid si Dinamo. mai vorbim dupa ce trec si nemtenii ...atat de Rapid si Dinamo...cat si de Steaua. :P

DRAGOS
24th August 2003, 20:08
Mai vorbim si dupa aia Gabriel!!!!! Tot in fata voastra vom fi!!! Poti fi sigur de asta.

seby
25th August 2003, 16:33
DRAGOS nu fi prea increzator, nu se stie.
P.S.Succes la meciul de Joi!

Cristian
26th August 2003, 01:59
Mai vedem noi la sfarsit de tur cine pe 1

DRAGOS
28th August 2003, 11:08
Pentru Gabriel si Cristian: baieti, eu sunt fan Steaua (bineinteles dupa Ceahlaul tin cu Steaua) si sunt cu piciarele pe pamant in sensul ca stiu ca nu avem sanse la titul dar ca sa fim vicecampioni nu e greu (Steaua pe primul si Ceahlaul pe al doilea)
:ok: ?????

DRAGOS
28th August 2003, 19:55
La antrenamentul care a avut loc marți seara, steliștii s-au arătat optimiști în ceea ce privește abordarea jocului și victoria care se impune în fața formației din Grodno. Căpitanul echipei, Mirel Rădoi, a declarat: "Avem un moral bun și pregătim cu atenție meciul de joi. Trebuie să câștigăm și să ne calificam, altceva nu concepem. Ratarea calificării ar fi pentru Steaua un dezastru".
Victor Pițurcă a vorbit despre declarațiile optimiste ale antrenorului echipei din Belarus, Serghei Solodovnikov, care a spus că vine în România să câștige: "Sunt declarații normale ale unui antrenor care are ca scop, ca și mine, calificarea. Dacă am fi jucat cu o echipă de top din Europa și eu aș fi declarat că mergem la ei să câștigăm. Dacă nu pleci de acasă cu acest gând înaintea meciului, degeaba mai antrenezi, degeaba mai joci fotbal".
Antrenorul stelist Piti a mai spus: "Trebuie să pregătim bine partida, să fim atenți și să ne facem jocul nostru obișnuit. Mi-aș dori ca cei de la Neman să joace deschis pentru ca meciul să fie spectaculos și să placă".
Cei doi antrenori ar putea folosi următoarele formații:
Steaua: Homutovski - Rădoi, Curt, Răchită, Neșu - Fl. Dumitru, Falemi, Aliuță, Boștină - Oprița, Cl. Răducanu.
Neman: Sulima - Radkov, Kovalevici, Boltrușevici, Krivonos - Boriseiko, Ghintov, Dolia, Nadievski - Kovalionok, Verstak (Tarașciuk).

flavius
29th August 2003, 15:59
Stelistilor, din pacate, va spun v-ati facut de ras. NU puteti sa bateti o echipa care este de divizia B!
SI VA COMPARATI cu Real madrid!
ha-ha-ha! :D

DRAGOS
29th August 2003, 19:00
RUSINE!!!!! Desi sunt stelist va zic de trei ori RUSINE!!!!!!!! :oops:

ady_azzuro
29th August 2003, 20:58
Asa DRAGOS RUSINE RUSINE SA VA FIE STEAUA!!
Desi nu am vazut meciul imi dau seama cum joaca steaua fara aliuta :D :D :D
Pleaca aliuta ajungeti ca dinamo :D :D :D
Si voi spuneti ca steaua are fata de campioana :P :P :P

Cristian
30th August 2003, 02:02
asa vreau si eu pn ca tata-l meu e din Ceahlaul
nare nimic pn. ca si Steaua din 85 - 86 na inceput prea bine decat imi aduc eu aminte

ady_azzuro
30th August 2003, 09:50
sa veti ma un parcurs lung dar daca veti juca asa va umilesc englezii aia, parca cu ei jucati nu?

PS.
Campionii sunt ceI din ghencea.
(daca zici tu) :D :D :D

DRAGOS
30th August 2003, 17:32
Piturca zice ca Southampton e un adversar usor de batut. Eu cred ca e una dintre cele mai bune din Cupa Uefa si vom avea mult de luptat. Sper sa trecem de ei. Ar fi incredibil. Daca Steaua bate pe Southampton atunci sunt adevaratii campioni ai Romaniei.

ady_azzuro
30th August 2003, 20:14
lasa-l pe piturca e prost
nu cred ca avem sase desi englezii astia nu sunt deasupra lui anderecht dar nici steaua nu este deasupra rapidului

P.S.
Scuze pt la sectiunea cu cel mai bun stranier am observat ca cel de la brasov este cel mai slab.
sorry nu am citit bine

george_stan
2nd September 2003, 14:44
Daca sunteti suporteri ai echipei Steaua sau neutrii capabili sa mentina prin articole si comentarii site-ul www.fcsteaua.ro va rugam sa ne contactati.
Cu respect,
George Stan

Ayrton
2nd September 2003, 16:16
george, pentru suporterii echipei Steaua exista threadul "Suporter"; insa sunteti cam putini pe onlinesport...

DRAGOS
7th September 2003, 12:20
Pacat ca sunt asa putini stelisti pe acest forum!!! Mi-as fi dorit sa fie mare rivalitate pe net prin intermediul acestui site. Pe forumul Ceahlaul vorbesc asa de multi cati sunt in galeria Stelei iar pe forum la Steaua vorbesc asa putini de parca ar fi galeria Ceahlaului. :D

ady_azzuro
15th September 2003, 19:25
Mai DRAGOS dar voi pietrishenii sunteti mai multi pe forumu asta decat pe stadionul ceahlaul :thinkso:
Ati face bine sa mai treceti si prin ghencea sa mai umpleti stadionu ala ca prea se inghesuie stelisti sa vina la meci :D :D :D

EDMOND_
15th September 2003, 20:22
Azzuro , daca aveti ceva cu galeria Stelei eu zic ca sunteti prea vehmenti la adresa echipei! Este printre putinele care incearca sa joace fotbal si abordeaza fiecare meci la victorie... iar terenul la acest meci a fost dezastros!

EDMOND_
16th September 2003, 09:36
Nunvailar , este parerea ta ! Eu am intrat pe forumul respectiv si nu mi s-a parut superior celui pe care sunt acum.... Concurenta este binevenita in orice domeniu si daca iti place acolo foarte bine ...ramai acolo!

DRAGOS
16th September 2003, 15:03
Galeria Stelei e cea mai tare!!!!! Chiar daca a Craiovei si a lui Poli e la fel de mare Steaua are o coregrafie pe care nici o galerie din tara nu o poate copia (macar).

PeaceKeeper
16th September 2003, 18:03
Bucurestenilor va asteptam in cetatea Marii Uniri,Sper sa facem un egal.
HAI UNIREA!!! :yeah:

deep purple
16th September 2003, 20:17
Galeria Stelei e cea mai tare!!!!! Chiar daca a Craiovei si a lui Poli e la fel de mare Steaua are o coregrafie pe care nici o galerie din tara nu o poate copia (macar).

Ti-ai pus vreodata intrebarea daca vrea cineva s-o copieze?

DRAGOS
18th September 2003, 16:39
In propozitia mea sensul cuvantului "copia" este impropriu. "A copia" in sensul ca celelalte galerii sunt cu mult sub nivelul Armatei Ultra. Nici sa o copie nu cred ca vor putea dar mai ales sa ii intreaca la organizare, coregrafie si numar.
Ai inteles deep purple?

ady_azzuro
18th September 2003, 20:40
Yo nu stiu de ce va mai certati , nu va e clar ca GALERIA CRAIOVEI este cea mai tare , un mic exemplu : meciul romania bosnia.
Lasati-o mai moale ca NOI suntem cei mai buni :yeah: :yeah: :yeah:

DRAGOS
19th September 2003, 16:56
Intr-adevar!!! La meciul cu Bosnia a fost extraordinar dar canta tot stadionul. La meciurile Craiovei de ce nu canta toti???? Ce zici ady_azurro?

ady_azzuro
19th September 2003, 19:02
Doar la meciul cu brasovul nu a strigat tot stadionul .
Au fost circa 2000 de spectatori ploua torential mai era si ora 20 00.
In rest intregul stadion incurajeaza frenetic echipa.

ady_azzuro
19th September 2003, 19:18
ETAPA 6
Apulum 0 0 Steaua

Marcatori

Cartonase Galbene
63` Paleacu 18` Radoi
34` Rachita
57` Dumitru
Cartonase Rosii
75` Radoi
Desfasurare meci
0` inceput meci
16` jocul se desfasoara la mijlocul terenului
20` cele doua echipe construiesc, dar nu reusesc sa isi creeze ocazii clare de gol
29` Dumitru centreaza din nou insa Raducanu nu poate relua
42` Pitu incearca poarta de la distanta
44` Paleacu patrunde pe partea stanga, Radoi rezolva faza
45` gol anulat echipei Apulum, tusierul aratase ca mingea parasise terenul de joc
45`+2 FINALUL PRIMEI REPRIZE

46` INCEPUTUL REPRIZEI SECUNDE
52` Falemi trage bine de la distanta, prinde Cotora
54` Calcai Pitu, pasa Raducanu si Optita nu reuseste sa-l invinga pe Cotora din 6 m
56` contraatac fulger al echipei din Alba Iulia, poarta Stelei rezista
58` Vasko sut bun peste poarta lui Hamutovski
59` Radoi trage puternic din lovitura libera, pe spatiul portii, prinde Cotora
65` Cotora iese bine si stopeaza o intrare a lui Raducanu
71` Tibor Moldovan rateaza cea mai mare ocazie de gol pentru Apulum
74` Paleacu trage din nou l apoarta dupa o faza frumoasa creata de Apulum
75` Radoi este eliminat pentru cumul de cartonase
76` Ov Maier trage putin pe langa poarta lui Hamutovski
83` F.Dumitru trimite cu capul peste poarta Unirii
86` Darius Miclea finalizeaza peste poarta Stelei dupa o faza foarte buna de contraatac crreata de Maier si Paleacu
88` Raducanu din nou incearca poarta Unirii printr-un sut la firul ierbii, prinde Cotora
90`+1 FINALUL MECIULUI
Brigada de arbitri
Asistent: Central: Asistent:

Eliminarea a fost corecta?
golul a fost anulat corect?

blackwarrior
19th September 2003, 21:18
Imi placea faza cum comentatorul meciurilor de pe Shoutcastul Fc Steaua. isi lauda echipa. Zicea ceva in felul urmator :

-zicea ca Steaua e o echipa de talie Europeana
:D :D :D :D :D :D :D :D
- au fost aprox 25.000 de spectatori si ca sa nu-si arate mirarea a zis ceva in genul : "... doar a venit Steaua nu orice echipa"
-faza cum zicea ca noi(fc apulum) avem ocazii doar din greselile lor si multe alte la fel...

STEAUA NU e o echipa de talie europeana!!!!
Real Madrid , Ac Milan ..etc acelea is echipe de talie europeana.
Lasati impresiile baieti ca tind sa cred ca Steaua traieste din amintiri frumoase.
Se pare ca nasul ne este prea sus... si nu ne vedem picioarele de el...

DRAGOS
19th September 2003, 22:20
Banuiam ca rezultatul se va termina egal. Este totusi echitabil din cate am citit din mesajul lui ady_azurro (n-am vazut meciul).

PeaceKeeper
20th September 2003, 16:22
Imi pare rau pt. Steaua,dar nu cred ca are vreo sansa sa treaca de turul asta din Cupa Uefa,mai ales dupa ce si Apullum era sa ii bata,pacat ce se intampla la Steaua,mai ales ca reprezinta Romania in Cupa Uefa.

ady_azzuro
22nd September 2003, 15:42
voi apulum sunteti infratit cu dinamo nu?
am auzit cum galeria albaiuliei cum striga dinamo dinamo.
:D :D :D

PeaceKeeper
22nd September 2003, 17:16
Ai auzit foarte prost ady!!!Infratiti cu Dinamo!?!?! :D :D :D Niciodata!!!
Vin aici la Alba Iulia pe 22 noiembrie, sa vedem atunci, cred ca se va striga dinamo, dar cu inca un cuvant in fata :D
Hai UNIREA!!! :yeah:

ady_azzuro
23rd September 2003, 17:03
Am auzit foarte bine :D :D :D
Chiar la Procesul Etapei s-a auzit cum galeria apulumului striga dinamo dinamo, poate doar sa ii inatarite pe stelisti :thinkso: :thinkso: :thinkso:

Sper sa fie adevarat si sa nu fiti infratiti cu dinamo cum este clujul de exemplu :ciocan: :ciocan: :ciocan:

PeaceKeeper
23rd September 2003, 18:19
ady te asigur ca nu suntem infratiti cu Dinamo,eu am fost langa galerie,aproape tot timpul meciului,dar recunosc ca nu prea eram atent la ce striga ei,doar in cateva momente in care echipa avea nevoie de incurajari,in rest eram prea concentrat asupra meciului.
HAI UNIREA!!!

ady_azzuro
23rd September 2003, 20:33
ma lamurishi :) :) :)

Dorin
24th September 2003, 22:55
Bravo Steaua pentru prima repriza cu englezii .Sper sa tina si in a doua !!!! :yeah: Dorin

Subiectiv
24th September 2003, 23:58
Rezultat mai bun decat ma asteptam desi nici acum nu-mi iese din cap gresala lui Fale...

Oricum BRAVO BAIETI :happy :happy :happy

Sa speram ca Piturca nu e atat de naiv incat sa joace acasa la 0-0 cu toate ca in final m-as bucura sa repetam (ca scor) "dubla" cu Grodno... :yeah: :yeah: :yeah:

ady_azzuro
25th September 2003, 00:02
Hai STEAUA
Southampton 1 1 Steaua

Marcatori

50` Phillips 20` Raducanu
Cartonase Galbene
26` Mutica
Cartonase Rosii

Desfasurare meci
1` Inceputul meciului
3` inceput curajos al Stelei
7` formidabil inceput al Stelei, doua mari ocazii prin Oprita si Raducanu
8` sut Svenson, Radoi respinge din careul mare
10` sut Oprita pe langa poarta dupa o pasa a lui Dumitru
12` sut puternic Radoi dupa o faza creata de F Dumitru, Steaua arata un fotbal foarte frumos
15` sut bun a lui Phillips dupa o greseala a lui Radoi la 20 m de poarta noastra
20` GOOOL Raducanu inscrie cu capul dupa o centrare perfecta a lui F Dumitru
35` englezii au crescut presiunea la poarta lui Hamutovski, Steaua se apara bine
37` pericol la poarta noastra , Svenson cu capul
45` mare ratare a lui Beattie si Phillips, apara extraordinar Hamutovski
45`+1 Raducanu suteaza bine din intoarcere
45`+2 Sfarsitul primei reprize

46` Inceputul reprizei secunde
48` englezii au intrat cu o posesie buna a balonului, Steaua joaca un 5-4-1
50` Phillips inscrie dupa o greseala a lui Falemi
] 65` Southampton pastreaza presiunea constanta, Beattie trage din intoarcere, prinde Hamutovski
82` iese Aliuta intra Paraschiv
84` iese Raducanu intra Niculescu
90`+6 Sfarsitul meciului

mpton-Steaua, 1-1
Steaua a reusit in Anglia o prima repriza superba, marcand prin Claudiu Raducanu in minutul 20 si conservand foarte bine rezultatul, printr-o aparare solida, coroborata si cu lipsa de idei din atacul lui Southampton. Britanicii au dominat intalnirea, insa, pana la pauza, au reusit mai mult suturi peste poarta. In minutul 45, gazdele au avut o mare ocazie, insa, cu putin noroc, Steaua a trecut peste momentul dificil.

Putin dupa reluarea jocului, in cea de-a doua repriza, in minutul 52, Southampton a egalat printr-un sut din interiorul careului, la coltul lung, autor Kevin Phillips, dupa ce Steaua ratase o alta situatie de a marca. Interesant, romanii nu au renuntat la jocul bun, aparandu-se avansat si incercand chiar sa realizeze surpriza. Meciul a fost destul de echilibrat, Steaua avand nevoie doar de un 0-0 in meciul retur din 15 octombrie. Mai multe detalii, in cursul zilei de joi.

FELICITARI STEAUA :happy :happy :happy
Vazui meciu' , steaua a jucat doar 20 de min , restul meciului a fost dominat de englezi.
Pararea mea ca meritau vicoria englezii.
Dar e bine ca s-a terminat si asa. :) :) :)

EDMOND_
25th September 2003, 11:48
Steaua a jucat nesperat de bine....inainte de meci îi dadeam 30% sanse...acum cred ca sansele sunt cel putin egale! Felicitari...

PeaceKeeper
25th September 2003, 15:55
Mare atentie in returul de la Bucuresti,pana acum a mers totul bine.Felicitari!

csehi
25th September 2003, 21:25
Rezultat bun pt amandoua,dar Steaua a aratat cam o ora ca joaca stil Neman Grodno!Cainii au avut noroc fantastic.Calificarea inca se joaca...

Angelina Jolie
26th September 2003, 14:16
Am scris si la Dinamo cade obicei sunt anti Bucuresti dar de data asta numai felicitari suporterilor care au fost pana in Anglia si Stelei pt bucuria care ne-o face. Cred ca trebuie sa fii anormal sa nu te poti bucura de rezultatele astea doua, indiferent de echipa cu care tii. Deci mult succes in retur si speram intr-o calificare.

DRAGOS
27th September 2003, 12:05
Ati facut voi egal cu Southampton (!bravo!) dar aveti meci greu cu noi (Ceahlaul) maine :D !!!!! Sper sa va batem!
FORZA CEAHLAUL si STEAUA!!!!!!!

Vulturul
27th September 2003, 12:07
4 octombrie 2003 steaua va intalni fcarges ce parere aveti?cum va decurge meciul?www.fcarges.3x.ro

apparte
6th October 2003, 22:31
Felicitari pt Southampton!Despre campionat astept sa vad cateva meciuri ca sa ma pot pronunta! :yeah:

DRAGOS
9th October 2003, 14:12
Ati avut noroc cu Ceahlaul!!!!!!
Sper sa-i ardeti pe Southampton!!!!!!! Un 3-0 ma va multumi!!!!!
HAI STEAUA!!!!!! :yeah:

gyulesti
9th October 2003, 14:33
Va face Jiji oierul post ai??? /nope/

Printre persoanele pe care si le doreste finantatorul “ros-albastrilor” pentru viitoarea televizune se numără Dan Diaconescu si Florin Călinescu.
“Deocamdată, umblăm după echipamentul aferent, dar si după oameni specializati. Mie, întotdeauna, îmi place să fiu primul. Îmi doresc să ajung pe primul loc. Sînt un mare fan al postului ProTv, dar voi încerca să le fur prima pozitie. Nu va fi usor, însă îmi plac provocările”, a afirmat proprietarul de pămînturi, constient însă că va fi extrem de dificil. “Si-au cîstigat un nume si nu e usor să-i bati. E televiziunea preferată”, a adăugat Becali.
Conform unor surse neoficiale, viitoarea televiziune va emite pe frecventa postului Sigma. Locatia va fi amplasată într-un sediu luxos din cartierul rezindential Băneasa. prosport :P :P :P

ady_azzuro
9th October 2003, 22:40
Candidez si yo la un post!!
Poate prezentator de meteo la Pipera :D :D :D

ultras95
10th October 2003, 22:40
noroc la toti sunt cam nou aici :oops:
FORZZA STEAUA
cat despre tarani spurcati si tigani am ALERGIE LA EI /fu/

ultras95
10th October 2003, 22:45
apropo cine ma ajuta sa-mi pun si eu o poza in stanga aici ? :)

ady_azzuro
10th October 2003, 22:46
Si yo am alergie mai mare la aurolaci :fuck_off: :fuck_off: :fuck_off:
Deobicei primul mesaj pe un forum se scrie frumos.
Dar la ce sa te astepti de la un stelist :thinking: :P :D

ultras95
10th October 2003, 23:15
mancatorule de praz lasa gura ma :D /fu/ /nope/ :ciocan: :fuck_off:

apparte
10th October 2003, 23:56
Ultras,la inregistrare ai o iconoita pe care scrie avatar.Daca ai poza redusa la max 8 kb(parca)poti s-o downloadezi.Pt asta tre' sa intri in Profile.

ady_azzuro
11th October 2003, 16:39
mancatorule de praz lasa gura ma :D /fu/ /nope/ :ciocan: :fuck_off:

Faci foamea baiatu'.
Incearca sa fi mai original si dupa aia m-ai discutam 8) 8) 8)

ultras95
11th October 2003, 23:02
ba tu esti prost te mananca sa postezi aici ? :D
Si jurate ca nu iubesti prazu ? hai jurate!
Ms apparte pt ajutor sper sa reusesc :happy

ady_azzuro
12th October 2003, 16:47
Numai dupa limbajul pe care il folosesti imi dau seama ce fel de persoana esti :D :D :D
Stai ca nu inteleg adica a ajuns un stelist sa ii ceara unui OLTEAN sa se jure. :? :? :?
Alo baiatu vezi ca nu suntem la targ, prazul ai face bine sa il foloseste inainte de ceaiul de la ora 5 :thinkso: :thinkso: :thinkso:

ultras95
12th October 2003, 22:20
ba olteanule miai raspuns si mie la intrebari ? hai jurate tu ca nu iti place prazu cu fasole. /fu/ Zi ca nu vi obosit dela deal si nu iti tranteste mama ta o fasole calda in farfurie si cu un praz langa ! :drak:

:thinkso: :thinkso: :thinkso:

ady_azzuro
12th October 2003, 22:48
marsh cioban la oi! :jerk: :jerk: :jerk:
nu inteleg ce legatura are mancarea noastra traditionala cu aurolacul tau?
Iti sta bine cu buruiana in gura asa ca taci si :fuck_off: :fuck_off: :fuck_off:

ultras95
13th October 2003, 15:23
ba gata ca nu am chef sa ma cert cu tine aiurea mai bine spunemi ce crezi despre meciul cu englezi ? :thinkso: ii batem sau lu-am bataie ?

ady_azzuro
13th October 2003, 15:27
o luati pe cocoasa :evil: :evil: :evil:

ultras95
14th October 2003, 15:23
ai vrea tu :) cred cai facem pe englezi sa regrete ziua cand au cazut cu STEAUA :P

DRAGOS
14th October 2003, 15:32
Misto replicile dintre voi!!!! Sunt de partea stelistilor nu de partea lui ady_azurro. Are antecedente baiatul asta. Asa sunt oltenii. "Sunt grele romînele noastre astazi!!! " :D :P

DRAGOS
14th October 2003, 16:06
Petrolul Ploiesti- Steaua in optimile Cupei Romaniei pe 22 octombrie la ora 14:00 pe teren neutru.

ady_azzuro
14th October 2003, 21:42
Si ce vrei sa spui cu asta dragos ca oltenii sunt prosti?
Parca incetasem disputa intre noi dar observ ca iar o incepi :D :D :D
ultras 95 m-ai vb dupa meciul de maine seara.
Daca va veti califica o sa va felicit.
Daca nu, sunteti prosti :thinkso: :thinkso: :thinkso:

ultras95
15th October 2003, 16:42
ady ma daca stau bine si imi aduc aminte de un meci in ghencea ( care sa incheiat cu scorul de 4-1 )dintre STEAUA si cRAIOVA la 3-0 pt noi `olten` scoteau un banner pe care scriea ``dela noi mai aveti ce invatata`` . Asa sunt olteni , chiar daca-s umiliti sunt cu nasu pe sus dar hai sa incheiem treaba asta ....
De petrolu nu scapam deloc :( dar sper sa ii batem in cupa !!!

apparte
15th October 2003, 22:22
Am trecut si de Sfinti!I-am batut cu tot ajutorul primit de ei de la arbitrul ala nenorocit,care semana cu Collina doar la chelie!O seara extraordinara in Ghencea care mi-a amintit de cele din urma cu 7-8 ani!Galeria Stelei.....IN-CRE-DI-BI-LA!De mult n-am mai vazut o galerie romaneasca atat de numeroasa la un meci din cupele europene.Bravo baieti,m-ati facut din nou fericit!

ady_azzuro
15th October 2003, 22:54
FELICITARI STEAUA.
ultras 95 la meciul acela STIINTA a fost furata de arbitrii ca in codru .
Galeria voastra plina de aurolaci nu se poate compara cu ULTRASII nostrii.

Cu Sfintii ati avut noroc.
Ei au atacat tot meciul , meritau sa castige , dar tot ghinionul din danemarca s-a transformat in noroc asta seara.

apparte
15th October 2003, 23:00
Copile,probabil n-ai vazut meciul Craiovei de la Kaiserlautern,acolo poti sa zici ca a fost noroc.Daca poti sa numesti noroc o parada a portarului stelist,atunci voi aveti de 10 ori mai mult noroc :D .In viata tre' sa ai si noroc....ce crezi ca le-a lipsit celor de pe Titanic?

ady_azzuro
15th October 2003, 23:10
Alo baiatu` in primul rand nu ai voie sa pui acel nume infect de steaua langa un MIT DIVIN ca UNIVERSITATEA CRAIOVA.
Cea ce am facut noi in Europa nu se compara cu cea ce ati facut voi.
Chiar daca ati castigat cupa campionilor europeni.
Echipa noastra a fost infinit superioara tuturor echipelor stelei care au fost pana acum.
Nu intelegi ca noi suntem INIMITABILI.
Chiar asa nu te duce mintea sa intelegi acest lucru?

Subiectiv
15th October 2003, 23:15
Ady, eu unul ma dau batut, in sfarsit m-ai convins ...

... chiar ca suntetzi inimitabili :D :D :D :D

ady_azzuro
15th October 2003, 23:25
Ma mir ca ti-a luat atat timp sa te convingi :D :D :D
Bineinteles in sensul bun al cuvantului. :) :) :)

apparte
15th October 2003, 23:46
Daca toti oltenii ar fi ca tine.....n-ar mai fi bancuri cu olteni,ar fi adevaruri!Ma opresc aici pt ca exista un suporter al Craiovei pe care-l stiu de mult si-l respect(Inter)si un altul la fel de respectabil pe care l-am cunoscut pe acest forum(Edmond).

ieppy
16th October 2003, 00:21
Bravo Steaua si in special bravo suporteriilor care am inteles ca au facut o atmosfera fantastica. In sfarsit Steaua si Dinamo isi reiau locul in Europa(incet, incet ce-i drept). Cat despre Craiova sau mai degraba zis ady, ma mira faptul ca nu ai venit la noi la Dinamo sa ne explici cum e fotbalul si sa ne spui ce buna e Craiova si ce varza suntem noi. Auzi ady Craiova batea ma pe englezi? Dar pe ucrainieni?

Subiectiv
16th October 2003, 10:00
Ii umileau :D :D

Dar mai intai faceau o incalzire cu Jiul ca sa-si "cristalizeze Dinel tactica... :D

Pentru azzuro, poate n-am fost prea explicit, iti mai dau un reper:
Jiji o fi el oier, increzut si necioplit dar l-a ferit Dumnezeu de un lucru: nu i-a trecut niciodata prin cap sa incerce sa va imite :drak:

Si asta il spala de toate pacatele :happy

ady_azzuro
16th October 2003, 10:58
Vise baieti.
Va umflati in pene acuma.
O sa vedeti ca o sa ajungeti sa regretati faptul ca v-ati calificat si o sa va spulbere BARCELONA CU UN 8-0.
Iar ROMA pe dinamo cu 6-0 :yeah: :yeah: :yeah:
Revin cu un alt mesaj mult mai dur peste doar cateva minute..... :D :D :D

inter
16th October 2003, 13:20
felicitari pt. aceasta victorie , dar sa vedem daca declaratia lui Piti ca veti ajunge in primavara europeana se va adeveri :thinkso:

Ady cred ca nu e prima oara cand postezi aiureli pe suporter :evil: :evil: , daca ai ceva cu cineva dute tata pe "intern" si ceartate cu cine vrei :thinkso:

Apparte bine ai revenit :yeah: :yeah: :yeah:

ady_azzuro
16th October 2003, 13:48
:x :x :x
Nu imi vine sa cred inter ca te-ai dat de partea stelistilor :shock: :o :D

inter
16th October 2003, 13:56
Ady , nu sunt stelist dar n-am chef sa polemizez cu un ....... pe acest thread :x :x :x :x

ultras95
16th October 2003, 14:44
EUROPA VENIM !!!!
Ady lasa-ne ma cu furatu voi olteni chiar daca va calca alti in picioare niciodata nu recunoasteti cat despre ULTRASII visati incontinoare
ultrasi prazului aia e problema voastra ma suferiti de ultras praz
Romania ===> STEAUA
Europa ===> STEAUA
oriunde-n lume ===> STEAUA
CAMPIONII din ghencea
Ce frumos STEAUA si dINAMO se califica si rAPID se uita din fotoliu la tv .
ady esti cam distrus suferi si tu dupa praz ma asta e faza . :D :D :D :D :D :D :D /fu/ /fu/
felicitari dINAMO ... :thinkso:

DRAGOS
16th October 2003, 18:10
BRAVO STEAUA!!!!!
Hai pana in semifinale!!!!! :yeah: :P

apparte
16th October 2003, 18:24
Mersi Inter.Revenirea va fi insa relativ scurta(in primavara voi pleca iar)!Ma bucur ca am revenit la acest meci(am ajuns duminica noaptea si n-am vazut meciul de la Pitesti).Tactic,am jucat f bine.Asta mi-a placut! :happy Ca si siguranta apararii(care totusi e oarecum relativa). :)

ady_azzuro
16th October 2003, 18:38
Poate ****** sufera dupa praz ma aurolacule /fu/ /fu/ /fu/

inter
16th October 2003, 19:12
Apparte daca in primavara stai mai mult in cizma, poate ne vedem la un meci al Interului, ca in tara e mai greu :thinkso:

apparte
16th October 2003, 19:35
Inter,daca o sa raman tot in nord,distanta Brescia-Milano e mica:)!Depinde unde voi avea de lucru(daca-s in sud,am pus-o :evil: ).Anul asta desi locuiam langa Brescia aveam pana la punctul de lucru 120 km.D'aia n-am mai intrat din Italia.Imi era destul de greu,lucrand 10-12 ore pe zi,6 zile pe saptamana.Si tinand cont ca pt a merge la net trebuia sa vin in Brescia...
Mai vorbim....mai incolo! :happy

flavius
16th October 2003, 20:42
Felicitari echipei pt victoria cu englezii!!!!!!! Ati fost fenomenali!!!!!

apparte
16th October 2003, 21:28
Iata si parerea unui suporter englez:Posted by Surrey Saint (81.99.206.12) on October 16, 2003 at 03:28:43:

To all Steaua fans I have watched my team Southampton
in 900 games visited evey club in England ..and many
abroad..your support for you team was the BEST I have
ever witnessed (if your ground had a roof the noise would be deafening) and to do all this in that rain fantastic...good luck for rest of season! and a big thank you to the people of Bucharest...your warmth and friendliness was superb thank you.

Aveti alta parere? :yeah: :yeah: :yeah:

ady_azzuro
16th October 2003, 21:57
Felicitari.
Daca ati avea aceasi suporteri si in campionat ar fi bine.
Dar in timpul campionatului mai mult de 2000 de spectatori nu sunt in ghencea.
De aceea CRAIOVA nu se compara cu ghencea.
Voi va iubiti echipa doar cand ii merge bine si joaca cu echipe mari.

apparte
17th October 2003, 00:12
Adi,sunt in stare sa fac pariu cu tine ca daca joaca Steaua cu oricine la Oradea,stadionul ar fi arhiplin!Ceea ce nu as fi sigur la un meci al Craiovei,desi dupa Steaua si Dinamo,Craiova ar fi pe locul 3 ca nr de suporteri in BH(din cate stiu eu).

ady_azzuro
17th October 2003, 00:31
Se vede ca nu m-ai inteles.
Ma refeream la suporterii din ghencea ,sunt minusculi!!!

apparte
17th October 2003, 00:41
Iata si o mostra incredibila a predictiei unui fan stelist pe unul din site-urile Stelei: 1-0 noi, Claudiu Raducanu in ultimele 10 minute

--------------------------------------------------------------------------------

[ Follow Ups ] [ Post Followup ] [ Steaua Bucharest Message Board! ]

--------------------------------------------------------------------------------

Posted by Coca Ferigaru' (65.147.59.210) on October 15, 2003 at 13:23:06:
:yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

EDMOND_
17th October 2003, 14:39
Cu Azzuro nu incercati sa va contraziceti !c Nu o veti scoate la cap ! Este la o varsta prin care am trecut si noi si la care toti credem ca suntem singurii care avem dreptate..
Steaua a meritat calificarea pentru ca per ansamblu a jucat mai inteligent ca englezii in ambele partide..M-as bucura sa reuseasca acelasi lucru si cu Liverpool...va fi infinit mai greu..
Pe de alta parte se pare ca o parte din suporterii care scriu pe aceast forum nu stiu ca Stiinta a fost prima echipa romaneasca care a eliminat o echipa englezeasca (si tot prima care a eliminat o echipa germana..) Toti comentatorii de sport sunt unanimi in a aprecia ca Universitatea a fost cea care a deschis drumul fotbalului romanesc spre performanta in Europa..
Iar pentru suporterii echipelopr Steaua si Dinamo care vorbesc urat despre toti oltenii vreau sa subliniez ca la ambele calificari si la Dinamo si la Steaua oltenii au avut o contributie importanta ( jucatori ... antrenori..)
Este numai o remarca...Succes in continuare!

ieppy
17th October 2003, 15:19
Edmond, din cate mesaje am citit pe forumul asta am ajuns la concluzia ca suporterii dinamovisti si stelisti(atat cati suntem) nu vb. de Craiova sau de jucatorii oltenii cu rautate. Chestia este ca suntem provocati in continuu de uni suporteri craioveni gen ady sau blue. Exemplele sunt destule. Eu unul nu m-am luat de nici un suporter sau de nici o echipa fara motive. Oricum sunt destui suporteri ai craiovei de pe acest forum pe care ii respect gen inter. Sper ca macar in situatiile in care Steaua si Dinamo joaca in Uefa origoliile si ura sa fie lasate la o parte pentru ca cele doua echipe reprezinta pana una alta Romania.

DRAGOS
17th October 2003, 16:22
Iata si parerea unui suporter englez:Posted by Surrey Saint (81.99.206.12) on October 16, 2003 at 03:28:43:

To all Steaua fans I have watched my team Southampton
in 900 games visited evey club in England ..and many
abroad..your support for you team was the BEST I have
ever witnessed (if your ground had a roof the noise would be deafening) and to do all this in that rain fantastic...good luck for rest of season! and a big thank you to the people of Bucharest...your warmth and friendliness was superb thank you.

FRUMOS!!!!
Ma bucur ca am facut o impresie buna englezilor!!!!!
HAI STEAUA!!!!

EDMOND_
17th October 2003, 16:46
Ieppy , nu ai vazut foarte bine...Sunt si suporteri stelisti si dinamovisti care aprind "fitilul" ..
Tu te raportezi la mesajele citite , este normal sa ti se para asa , suporterii stelisti si dinamovisti sunt putini pe acest forum si posteaza destul de putin...

ieppy
17th October 2003, 16:52
Asta e un adevar dar cand posteaza cate ceva ii sar in cap cate trei membrii ai forumului facndul comunist sau mai stiu eu ce. Mie mi sa intamplat odata o chestie din asta. Nu mai tin minte insa daca au fost suporteri ai craiovei sau nu de aia nici nu o spun. E posibil sa fii fost altii.

ultras95
17th October 2003, 18:24
ba ce va spun eu ca olteni astia sunt umiliti si tot mai comenteaza ba ady
ai vazut ma stadionu cuma aratat sau nu ati prins antena 1 ?? ba urmeaza meci GREU CU LIVERPOOLA dar englezi nu au sanse in fata noastra si numai compara ba fraiere tu cRAIOVA cu STEAUA prost copil cred ca mai mult de 13 ani nu ai dupa cum postezi dai dovada de maturitate si priveste viata asa cum e , REALITATEA e STEAUA ba copilule asa ca nu mai compara pe nimeni cu noi . :D :D :D :D :D
OLTEANU ASA VA RAMANE EL MEREU PROST DAR MEREU CU NASU PE SUS /fu/ /fu/ /fu/ /fu/ /fu/ /fu/ /fu/ /fu/
=======> AU FOST ``SFINTII```ACUM URMEAZA Cormoranii

ady_azzuro
17th October 2003, 18:37
no comment.
se vede educatia pe care o ai tu si majoritatea stelistilor :D :D :D

ultras95
17th October 2003, 18:41
offf ady ma bucur ca ai inteles ceva si ma bucur ca NU mai ai de comentat dar cat timp asta ramane de vazut ....
Baieti ati facut pariurile pt meciu cu liverpool ? si pe cine ati pariat :P

ady_azzuro
17th October 2003, 18:50
Si yo ma bucur ca ai inteles in sfarsit cat de prosti si de necivilizati sunt stelisti :happy :happy :happy

EDMOND_
17th October 2003, 19:26
Ultras 95 , inainte de a intra pe forumul asta du-te omule si pune mana pe o carte sau , daca muncesti in Germania angajeaza pe cineva sa te invete limba romana.. Pentru ca , deocamdata , nu faci cinste echipei cu care tii...As zice ca dimpotriva...

ultras95
17th October 2003, 23:42
edmond ma vezi tu daca omu te provoaca si nu raspunzi atunci spun ca numai ai nimic de zis si e ca el dar ady asta nu e sanatos eu pana aici nu prea am avut NIMIC cu olteni de facut ba chiar am fost la mai multe meciuri pt craiova daca imi aduc aminte intr-o finala de cupa cu rAPID am fost in galerie la voi . Dar daca sunt provocat NU imi place sa tac !!! /nope/ si uitate peste tot sa vezi ca nus singuru carel cearta pe ady pt ca asta chiar nu e sanatos !!

apparte
17th October 2003, 23:49
Ultras 95,din iarna s-ar putea sa-l vezi pe Radoi in tricoul lui Bayern :happy !

Subiectiv
18th October 2003, 00:18
Ultras 95, sa inteleg ca ai 18 ani? Asta conteaza mai putzin. Ce-i mai important urmeaza: Indiferent daca esti stelist sau nu, incearca sa tii cont de cateva sfaturi (gratis):
- incearca un stil mai concis (propozitii cat mai scurte, a se evita pe cat posibil frazele)
- inainte de a trimite textul consulta un prieten

Nu stiu cum se face ca, brusc, au aparut pe acest site diversi "stelisti" care au probleme cu lb. romana.

Daca e o coincidenta nefericita, mea culpa. Daca e altceva, pot s-o iau ca o gluma (mai mult sau mai putzin reusita). Oricum, daca cineva a dorit sa demonstreze ca gradul de alfabetizare e dependent de simpatia fatza de o grupare sau alta, a ales mijlocul cel mai putzin nimerit...

ultras95
18th October 2003, 02:01
apparte abea astept si asa merg la meciurile lu bayern e drept nu prea des dar merg .Subiectiv ( sau cum te cheama ) nu ma intereseaza sfaturile sau parerile celorlalti despre mine ma baiatule . /nope/

Dorin
18th October 2003, 09:54
Mai ce adversar in UEFA !!!!! Succes ca ei ca sint doar paminteni . Si de cind ma stiu am avut usor cu fotbalul englez la orice nivel !!!! :yeah: Dorin

ad3an
18th October 2003, 16:37
Dorine prima data tre sa treaca de bihoru dupa aceea de Liverpol(de prima va fi mult mai greu)
HAI BIHORU
HAI MILAN!!!!(1990)

apparte
18th October 2003, 23:21
Adriane,daca le-ai fi vazut fetele lui Sfarlea si Mihut miercuri,n-ai vorbi asa usor.Ziceau:daca am putea sa facem jocul pe care l-au facut ei astazi...nu ne-ar bate....sper totusi ca duminica sa nu fiu :( :evil: (adica suparat sau nervos)

EDMOND_
19th October 2003, 19:19
apparte , nici un meci nu seamana cu altul , iar campionatul asta va fi plin de surprize...în campiont Steaua a mai avut meciuri unde s-a mai chinuit..asa ca nu mi s-ar parea o mare surpriza daca Bihorul ar scoate un egal... Oricum tu esti intr-o situatie fericita..oricine ar castiga te vei bucura!!

apparte
20th October 2003, 18:39
Da Edmond,dupa un astfel de meci n-am cum sa fiu trist :) ,dar nici pe deplin fericit :( !

inter
20th October 2003, 18:40
:D :D :D , oricum sa amanat , pana pe 12 esti fericit :thinkso: , maine ii bateti pe rapidisti :yeah:

apparte
20th October 2003, 18:56
Mersi Inter,uite ca asta n-o stiam!Ce sa mai zic?bafta multa maine Bihorului :yeah: !

inter
20th October 2003, 18:59
8) , pe totalsport se "ataca" mai mult :D :D :D :D la adresa Stelei decat pe aici :thinkso:

apparte
20th October 2003, 19:03
Sunt acolo :happy !Sa-i vaz acu pe dushmani :yeah: ! :P

Mariusmadmax
25th October 2003, 07:47
Problema cea mai mare a Stelei ramane : Golul ( 11 ).
Problema rezolvata : Apararea ( 2 ).
Simplist problema la Steaua se poate pune cam asa :
Antrenor Principal Victor Piturca - mare atacant in perioada cea mai fasta a echipei de fotbal STEAUA .
Antrenor Secund Stefan Iovan - capitanul si stilpul defensivei aceleiasi echipe ...
Piti , ce se intimpla d-le cu atacantii aceia tari ?
Ca Radu Niculescu si Neaga sunt doar la numar .

DRAGOS
25th October 2003, 16:59
Succes pentru meciul din seara asta cu Bistrita!!!!!
HAI STEAUA!!!!!

apparte
26th October 2003, 00:02
Si-a fost un 4-1!Scor multumitor in fata unei echipe care s-a aparat 85 de minute din 90.Inca 3 bare....dar oare de ce nu mi-a placut? :)

Mariusmadmax
26th October 2003, 06:26
Tandemul Gigi Becali - Stoica
cred ca trebuie sa lucreze serios la imaginea Stelei.
Ultima rusine ?
Patania cu "Plimbarea prin Herastrau" si asteptarea autobusului inchiriat este de nivelul diviziei C .
Parca era vorba de ceva Mercedes ... :rolleyes:

Mariusmadmax
26th October 2003, 06:31
:firedevil:
Aici sa ajungeti daca v-ati decis sa va re-apucati de ceea ce o viata intreaga ati facut !
:happy

DRAGOS
26th October 2003, 11:12
STEAUA: M.Tudor- Radoi, Mutica (Curt 60"), Rachita, P.Stoica (Nesu 79")- Fl.Dumitru, Falemi, Bostina- Oprita (Neaga 70"), Cl.Raducanu, Dinita
GLORIA: Campeanu- Mandrean (Pelecaci 85"), S.Costin, Necula, Arbanas, A.Rus- Kruja, Cornea (Vasilache 76"), Velcea (Lorincz 88"), Jula- Coroian

Marcatori:
1-0 Mutica (min. 6)
1-1 Kruja (min. 37)
2-1 Bostina (min. 51)
3-1 Raducanu (min. 56)
4-1 Curt (min. 80)
Cartonase galbene: Mutica (min. 19), Mandrean (min. 39)

DRAGOS
26th October 2003, 11:17
La partida de aseara a fost prezent si Alex Miller, directorul scouting al formatiei FC Liverpool, viitoarea adversara a Stelei in Cupa UEFA. Este a doua vizita a oficialului englez in mai putin de o saptamana, dupa ce a fost prezent si la meciul pe Steaua trebuia sa-l joace cu FC Oradea.

apparte
27th October 2003, 18:53
Cine e pe primul loc
Si-are mai putin un joc
STEAUA eeeeeee
STEAUA eeeeeee

DRAGOS
29th October 2003, 16:15
Peste 1.000 de suporteri ai formatiei Liverpool vor veni in Romania pentru a asista la meciul cu Steaua, care va avea loc pe 6 noiembrie, la ora 21.00, in prima mansa a turului doi al Cupei UEFA, a declarat directorul executiv al FC Steaua, Valeriu Argaseala. Fanii englezi vor sosi in ziua meciului cu trei chartere.

DRAGOS
29th October 2003, 16:18
Echipa Steaua Bucuresti a terminat la egalitate, scor 1-1, partida amicala disputata miercuri, in compania divizionarei C Aversa Bucuresti.
:o :shock:

ady_azzuro
29th October 2003, 16:22
:D :D :D
Pai mi se pare normal...
Doar asta este valoarea stelei
:thinkso: :thinkso: :thinkso:

the lion king
29th October 2003, 19:12
JALNIC TOPIC!!!!!bate vantu'!!!!!!!!!!!!!!

george_stan
31st October 2003, 01:26
Pentru cei interesati, Mihai Stoica a acordat un interviu in exclusivitate pe site-ul www.fcsteaua.ro Articolul il gasiti aici http://www.fcsteaua.ro/index/section/articles/article/385

the lion king
31st October 2003, 09:31
ZAU?EXTRAORDINAR E CU POZE...NU?INSEAMNA CA TOTI VA UITATI LA INTERVIU :D :drak: :yeah: :yeah: :happy

E SI LOC DE COLORAT,AM OBSERVAT EU :vomiton:

DRAGOS
31st October 2003, 09:56
Presedintele FC Steaua, Gigi Becali, a fost suspendat pe o perioada de sase luni si penalizat financiar cu suma de 25 de milioane de lei, de catre Comisia de Disciplina a Federatiei Romane de Fotbal (FRF), pentru declaratii defaimatoare la adresa selectionerului Anghel Iordanescu.
Presedintele executiv al FC Steaua, Mihai Stoica, a fost suspendat pe o perioada de trei luni si penalizat financiar cu suma de 20 de milioane de lei, in baza aceluiasi articol din regulamentul disciplinar.
Becali si Stoica au posibilitatea sa faca apel în termen de cinci zile.

george_stan
31st October 2003, 19:11
ZAU?EXTRAORDINAR E CU POZE...... bla bla

clever :o

Mariusmadmax
2nd November 2003, 07:15
National - STEAUA 0-1
min 94 NEAGA
Pitu , Neaga , Bostina , Dumitru , Radoi - magnifici
Restul ... muncitori .
Raducanu a reusit sa-si loveasca stingul de ... dreptu' singur cu Cr Munteanu .
Oprita a vrut sa marcheze un gol ptr. televiziuni , si a reusit una dintre cele mai stupide ratari .
ATACUL e sublim d-lor ...
:x

mariusc
2nd November 2003, 09:37
Citat din interviu:

" fcsteaua.ro - Care va fi clasamentul (primele trei pozitii) la sfarsitul campionatului?
Mihai Stoica - 1.Steaua 2.Dinamo 3.Apulum ( nu cred, dar imi place cum arata!)"

Locul 3 n-ar fi rau :) 8)

Mariusmadmax
2nd November 2003, 15:22
Iordanescu nu a fost antrenorul nici unui secol .
N-a fost antrenor (Exemple sunt multe : Rapid si ratarea calificarii la Europene sunt ultimele ispravi )
Echipele antrenate de el joaca batrineste , si cu frica de a nu primi gol .
A avut onoarea sa-l antreneze pe HAGI , cind acesta era Maradona din Carpati .
Hagi - era tactica !
Iordane - baiatule , roaga-te la pozele acelea care le saruti in timpul meciurilor sa nu "ciripeasca" vreun jucator pe care Stapinul tau becali ioan ti l-a INTRODUS in echipa .
Cu pampalai de genul : Denis Serban ( nu juca nici in B in Spania ) , Filipescu ( rezerva constiincioasa la Betis ) , Mitea ( deocamdata neica -nimeni ) , Reghecampf ( o stropitoare ) , Miu ( Fundasul - fundasilor , acum il vedeti in Turcia ...) etc
Cine este impresaru'?
:happy

DRAGOS
3rd November 2003, 22:11
Falemi, chemat din nou de 'lei'

Mijlocasul echipei Steaua Bucuresti Nana Falemi se afla printre jucatorii care vor fi convocati la selectionata Camerunului, pentru meciul pe care aceasta il va disputa, pe 11 noiembire, la Lyon, in memoria fostului fotbalist camerunez Marc-Vivien Foe, informeaza AFP.
Numele jucatorilor care vor participa la acest meci au fost anuntate de presedintele Ligii Profesioniste de Fotbal din Franta, Frederic Thiriez.
Fondurile stranse in urma acestei partide vor fi donate familiei lui Marc-Vivien Foe, jucator care a decedat, la sfarsitul lunii iunie, in timpul unei semifinale a Cupei Confederatiilor.
Camerunul va intalni o "echipa a prieteniei", care ii va avea in componenta, printre altii, pe Sonny Anderson (Villarreal), Thierry Henry (Arsenal), Sylvain Wiltord (Arsenal), Robert Pires (Arsenal), Steve Marlet (Olympique Marseille), Nicolas Anelka (Manchester City), Antoine Sibierski (Manchester City), Vladimir Smicer (Liverpool), Gregory Coupet (Olympique Lyon), Eric Carriere (Omypique Lyon), Claudio Cacapa (Olympique Lyon), Guillaume Warmuz (Borussia Dortmund), Frederic Dehu (Paris Saint-Germain), Jose Pierre-Fanfan (Paris Saint-Germain), Eric Sikora (Lens), Yoann Lachor (Lens), Pierre Laigle (Montpellier), Stephane Ziani (Nantes).
Antrenorii "echipei prieteniei" vor fi Kevin Keegan, Paul Le Guen si Daniel Leclercq.

DRAGOS
3rd November 2003, 22:13
Pronostic pentru meciul cu englezii:
STEAUA-FC Liverpool 2-0

DRAGOS
5th November 2003, 14:26
Ordinea publica la partida dintre echipele Steaua si Liverpool, programata joi, de la ora 21.10, pe stadionul "Steaua", va fi asigurata de aproximativ 1.000 de luptatori din Brigada Speciala de Interventie a Jandarmeriei "Vlad Tepes", se arata intr-un comunicat remis agentiei presei.
Suporterii echipei Steaua vor ocupa, la acest meci, peluza intai, in timp ce galeriei formatiei Liverpool i-a fost rezervata peluza a doua.
Accesul pe stadionul Steaua va fi permis incepand cu ora 18.00 si se va face numai pe baza de bilete, abonamente si invitatii.
Recuzita celor doua galerii va putea cuprinde bannere, fulare, esarfe si confetti. Pe stadion nu va fi permis accesul fanilor cu obiecte contondente, petarde, fumigene, torte, artificii, substante iritant-lacrimogene, bauturi alcoolice, bannere cu mesaje obscene si xenofobe sau alte inscrisuri care pot incita la violenta si rasism. De asemenea, nu va fi permisa intrarea persoanelor turbulente si a celor aflate sub influenta alcoolului sau a drogurilor.
In zona stadionului, vanzarea bauturilor alcoolice va fi interzisa, joi, incepand cu ora 17.00.

the lion king
5th November 2003, 14:37
NATIONAL-steaua 0-1
CONCLUZIE:prost sa fii, noroc sa ai!

DRAGOS
6th November 2003, 14:13
/fu/ the lion king
Vei vedea adevarata fata a Stelei in meciul de diseara cu liVERPOOL!!!!!
Cel putin o victorie la 1 gol diferenta si cel mult 1 gol primit pt. ca nu va juca M. Owen!!!! O veste buna pentru noi.
HAI STEAUA!!!!!!

the lion king
6th November 2003, 16:31
DRAGOS,BAIATULE,EU NU TI-AM ARATAT SEMNE OBSCENE,ASA CA EU TOTUSI VA TIN PUMNII CA DOAR SUNTEM ROMANI,M-AS BUCURA PT VOI!

apparte
6th November 2003, 23:31
Sper ca ati observat diferenta intre ce joaca Steaua si ceea ce joaca alte echipe.D'aia suntem lideri! :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: Si ca sa parafrazez o vorba din Banat:"Una-i Steaua si-aia-i prima" :yeah: :thinkso: :yeah: :yeah: :thinkso:

the lion king
7th November 2003, 10:07
bravo steaua,v-ati prezentat bine,cu putina sansa ii bateati.

inter
7th November 2003, 10:11
ce vrei sa spui Apparte , ca aveti rezultate bune cand va televizeaza prima? :drak: :drak:

Felicitari pt. meciul de aseara :yeah:

DRAGOS
7th November 2003, 15:27
BRAVO!!!!!! /hello
Steaua are fata de echipa europeana!!!!
Pentru Radoi, Fl.Dumitru, Oprita si Raducanu nota 10!!!!!!

DRAGOS
7th November 2003, 15:29
Stelistii raman optimisti

Jucatorii echipei Steaua considera ca sansele de calificarea in turul al treilea al Cupei UEFA sunt egale, dupa meciul terminat la egalitate, scor 1-1, joi, cu FC Liverpool, in mansa intai a rundei a doua a competitiei.
"Sansele sunt egale. M-au impresionat prin forta. Doar atat. Ma bucur pentru Steaua si imi pare rau pentru Dinamo. Doream, pentru binele fotbalului romanesc, un rezultat bun la Moscova. Atmosfera din aceasta seara a fost extraordinara. N-as pleca in viata mea de la echipa", a spus jucatorul Mirel Radoi.
Presedintele FC Steaua, Gigi Becali, crede insa ca Steaua are 70 la suta sanse sa se califice in turul urmator. "Nu stiu care sunt vedetele lui Liverpool. Eu nu le-am vazut la joc. Am am avut trei clase peste ei, insa nu imi fac nici o problema. Ne calificam acolo. Este un rezultat nemeritat. Am ratat enorm, iar gazonul ne-a dezavantajat. Liverpool nu este o echipa care sa poata invinge Steaua. Nu au aratat nimic. Pe un teren bun ii batem. Avem sanse 70 la suta de calificare", a spus Becali.
Fotbalistul Marian Aliuta spera ca, la Liverpool, Steaua sa obtina un rezultat bun si sa se califice in faza urmatoarea a Cupei UEFA. "Am jucat bine azi, dar terenul ne-a dezavantajat. Sper sa obtinem un rezultat bun la Liverpool si sa ne calificam. Meritam acest lucru. Liverpool este o echipa foarte mare, insa sper sa-i invingem. Avem sanse egale", a spus Aliuta.
Jucatorul Adrian Pitu considera ca a disputat meciul vietii lui si regreta ca Steaua nu a castigat. "Sansele sunt egale. Am jucat meciul vietii mele. Sunt foarte bucuros pentru acest rezultat si imi pare rau ca nu am castigat. Am ratat foarte mult si imi pare bine ca am fost rezerva. Daca jucam titular poate nu dadeam pasa de gol", a spus Pitu.
Fotbalistul Nana Falemi a mentionat ca nu a fost impresionat de FC Liverpool. Falemi a precizat ca terenul a dezavantajat ambele echipe, deoarece sunt formatii care joaca tehnic. "Liverpool, ca si noi, este echipa tehnica, care paseaza foarte mult si este dezavantajata de un teren prost. Am vrut sa intru in teren si sa dau totul. Vroiam sa castigam acest meci. Scorul de 1-1 nu este nici bun, nici rau. Imi pare foarte rau pentru Dinamo. Imi doream sa scoata un rezultat bun. Liverpool nu m-a impresionat asa de mult, cu toate ca se spunea ca sunt niste zmei", a spus Falemi.
Jucatorul Steve Finnan a declarat ca jocul Stelei a fost bun si i-a remarcat pe Marian Aliuta si pe Florentin Dumitru. "Steaua este o echipa buna si a evoluat foarte bine. Gazonul nu a fost bun. L-am vazut si aseara, iar azi am avut ghinionul sa ploua toata ziua. Am incercat sa facem ce este mai bine. Mi-au placut Florentin Dumitru si Aliuta. Avem prima sansa la Liverpool", a spus Finnan.

DRAGOS
7th November 2003, 15:30
Scorul a fost deschis de oaspeti, in minutul 23, prin Djimi Traore, "militarii" egaland, in minutul 69, prin Claudiu Raducanu.
Antrenorul stelist Victor Piturca a folosit urmatoarea formatie: Hamutovski - Radoi, Rachita, Mutica, P.Stoica - Dumitru, Falemi, Aliuta (A.Neaga Ž72), Bostina (Pitu Ž62) - Oprita (Nesu Ž85), Cl.Raducanu.
Arbitrul italian Stefano Farina a aratat cartonasul galben "cormoranilor" Diuof El Hadji si Murphy Daniel, precum si stelistului Adrian Pitu.
La partida de pe stadionul din Bulevardul Ghencea au asistat 25.000 de spectatori.

Felicitari si galeriei!!!!

apparte
8th November 2003, 16:38
Si totusi,imi poate spune cineva daca se joaca maine sau nu?George,stii ceva?

DRAGOS
9th November 2003, 19:17
STEAUA-Otelul Galati 2-0
min. 7 Gooool C.Raducanu
min. 92 Gol Valeriu Rachita din lovitura libera
Suntem liderii Diviziei A (si ai Europei :D )!!!!!!

Mariusmadmax
11th November 2003, 05:52
Steaua a impresionat !
Sunt mindru ca au scos un rezultat mai mult decit onorabil : 1-1 cu Liverpool .
Pronosticul meu : 1-1 , si ne vom califica la penalty-uri cu 5-4 .
/hello /hello /hello
HAI STEAUA !

apparte
12th November 2003, 00:11
Stie careva daca jucam pe 16 amicalul cu Besiktas?

DRAGOS
12th November 2003, 16:08
NU!!!! Se pare ca echipa romanesca care va juca un amical cu Besiktas e FCM Bacau!!!!

07Ex
13th November 2003, 16:52
Steaua a impresionat !
Sunt mindru ca au scos un rezultat mai mult decit onorabil : 1-1 cu Liverpool .
Pronosticul meu : 1-1 , si ne vom califica la penalty-uri cu 5-4 .
/hello /hello /hello
HAI STEAUA !

Si eu sper ca Steaua sa se califice ca sa avem si noi macar o echipa in primavara europeana.

John
13th November 2003, 19:18
NU MAI VISATI /fu/ /fu/ /fu/ /fu/

/fu/ /fu/ /fu/ /fu/ /fu/ /fu/ /fu/ [/b]

inter
13th November 2003, 19:24
John , considera ca ai primit deja primul advertisment :happy