PDA

View Full Version : STEAUA 2003 (Arhiva forum precedent)



Pages : 1 [2]

apparte
15th November 2003, 22:44
Inter,cred c-ai vrut sa zici avertisment! :happy

DRAGOS
16th November 2003, 11:00
Stelistul Nana Ngassam Falemi a fost convocat de germanul Winfried Schaefer in lotul nationalei de fotbal a Camerunului pentru meciul amical cu Japonia, programat pe 19 noiembrie, la Oita, pe stadionul "Big Eye".

Pauleta
18th November 2003, 20:11
Cred ca ati luat-o razna auzi! primavara europeana, pai mai multe sanse are dinamo va si vedeti mare echipa sa dati gol in anglia poate la tineret rezeve macar sa nu faceti cum ati facut cu psg :? :? :? :? :? :? /fu/ :D

apparte
18th November 2003, 22:11
Da,mah Pauleta,ce dashtept si frumos esti,ca aurul extras in zona :D :D :D :D !Vezi ca la anul mergi iar la matineu,in 9 mai,de data asta :P !Cat despre sansele Stelei cu L'pool,sunt mici,dar exista!Spre deosebire de altii care au 0 %!
Asa ca impusca-te,pana nu vin hingherii :P !

realc
19th November 2003, 23:03
Fortza STEAUA!
Dinamo & Rapid & Craiova /fu/
__________
Hala Madrid!

the lion king
20th November 2003, 10:25
salut baieti!sunteti pregatiti de umilinta?e timpul sa mai batem si noi in ghencea :P

the lion king
20th November 2003, 10:26
PITI,in sufletul lui e CRAIOVIST :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

FORZA STIINTA :happy :happy

webmaster-tifo
20th November 2003, 16:47
http://www.miscareaultra.3x.ro pagina ultrasilor din romania

DRAGOS
21st November 2003, 14:07
Jucatorul echipei Steaua Bucuresti Nana Falemi a evoluat timp de 65 de minute pentru reprezentativa Camerunului, care a terminat la egalitate, scor 0-0, meciul amical disputat, la Oita, in compania selectionatei Japoniei.

E bine ca a evoluat chiar daca nu tot meciul (doar 3 sferturi din el).

apparte
21st November 2003, 18:59
Asta seara sper sa castigam!Da' nici un egal nu m-ar supara! :thinkso: Forza Steaua e vinci per noi! :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: Pt olteni:pregatiti-va de umilinta in Ghencea :happy :happy :) !Dar aveti si voi sansa voastra:daca trece Steaua de L'pool,poate ca va fi un scor strans!
Deocamdata :x :( pt bihoreni!

ady_azzuro
21st November 2003, 20:32
Acum steaua este urmatoare pe lista , o sa aveti un cosmar saptamana viitoare , in ghencea , prima infrangere a voastra in acest tur.
:thinkso:
CRAIOVA joaca fotbal , face SPECTACOL , + ca mai are si REZULTATE suntem de nebatut acum , VICTORIEEEEEEEE , in ghencea :thinkso:
FORZZA STIINTA!!!!

Gigel Sportul
21st November 2003, 20:34
Ady, cred ca nu avetzi sanse prea mari. Din pacate, diferenta dintre cele doua echipe este foarte mare, si tot din pacate in favoarea Stelei. Vom vedea, cred ca ar trebui sa fim un pic mai moderati in declaratii.

ady_azzuro
21st November 2003, 21:00
Craiova este in crestere de forma , la ora actuala putem bate orice formatie din Romania si ash vrea sa-ti spun ca UNIVERSITATEA CRAIOVA are unul dintre cele mai valoroase loturi din divizia A
Valoare loturilor dintre steaua si Craiova este sensibil egala , iti promit ca STIINTA va practica un joc placut in ghencea :thinkso:

ady_azzuro
21st November 2003, 21:13
November 27

19:00 Liverpool (Eng) ? - ? Steaua B'rest (Rom)

Veti fi obositi dupa acest meci , noi o sa va prindem asa si o sa va administram o mama de bataie...de ziceti ca nu aveti noroc in viata :D :D :D :D :D :D
Sper sa va cotonogeasca liverpool sa sa intrati in prelungiri si 11 m , apoi cel mai norocos sa castige :thinkso:

nr.zece
21st November 2003, 22:33
felicitari radoi , deja iti multumim ca esti atat de prost, si iei rosu dupa fluierul final.

Blue
22nd November 2003, 02:41
care esti mah stelist p'aci ? :D :D :D apparte, gabilove , ia iesitzi la interval :D :D :D ................. sa va explic cum o furatzi etapa viitoare in ghencea :D :D :D

inter
22nd November 2003, 08:39
Pt olteni:pregatiti-va de umilinta in Ghencea

Asa de sigur esti Apparte :P ?

Las ca vedem noi :thinkso: , cred ca va fi egal in Ghencea desi nici o victorie nu ne-ar strica :yeah:

apparte
22nd November 2003, 14:40
Intere,sansa voastra ar fi sa ne calificam cu L'pool!Cunoscand caracterul jucatorului roman,atunci probabil veti avea sanse!

Mariusmadmax
23rd November 2003, 08:18
Cu ce vreti sa invingeti in Ghencea ?
Poate cu sufletul , ca echipa nu prea aveti .
Ambitie este , dar nu ajunge .
Steaua va invinge , este o echipa echilibrata , care stie ce vrea .
:happy
Succes Craiovei , dupa episodul "Steaua"
/hello /hello /hello

ady_azzuro
23rd November 2003, 13:35
Va inselati amarnic cand spuneti ca STIINTA nu are echipa , avem jucatori foarte buni , un portar care cred ca este cel mai bun din Romania , o aparare solida , un mijloc experimentat cu Stanga in forma de zile mari , in atac NJock este foarte periculos si inscrie goluri.
O sa aveti mari surprize la meciul cu noi.
Bate STIINTA! :thinkso:

xBaSs
23rd November 2003, 19:15
Va inselati amarnic cand spuneti ca STIINTA nu are echipa , avem jucatori foarte buni , un portar care cred ca este cel mai bun din Romania , o aparare solida , un mijloc experimentat cu Stanga in forma de zile mari , in atac NJock este foarte periculos si inscrie goluri.
O sa aveti mari surprize la meciul cu noi.
Bate STIINTA! :thinkso:

nu mai visa cu ochii deschisi 8)

seby
24th November 2003, 16:06
SUCCES STELEI 蜰 RETURUL CU LIVERPOOL! :yeah: :yeah: :yeah:
:yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

Mariusmadmax
25th November 2003, 04:06
Stiinta , este un nume pus de comunisti .
Nu mai aveti nimic comun cu Universitatea , si totusi asa va numiti !!!
Studenti in echipa , cred ca mai sunt doar intimplator ! Eu nu stiu nici unul .
In ultima etapa v-ati batut joc de Oradea . Penalty-uri inventate !
Oltenii : Njock , Gusso , Daouda , Bieme , Mc Breen , Bundea , Borbely - si acestia numai in prima echipa .
Totul este aiurea , n-are nimic comun cu regiunea si spiritul Olteniei .
Si atunci de unde atita ardoare "olteneasca"?
Veniti sa bateti in Ghencea ?
3-0 va fi pentru Steaua !
Succes , dupa episodul Steaua !
8) 8) 8)

Pacala
25th November 2003, 04:24
La Craiova sint tudenti sint destui , la fel si olteni. Echipa si-a pastrat spiritul Olteniei .Olteni sint multi si la Steua

Steua este chiar infiintata de rusi la ordinul lui Stalin ca in toate tarile comuniste. Echipa aia nu a avut niciodata spirit, este o adunatura de mercenari chemati la ordin in armata de familia ceausescu iar acum sint adunati de un oier care joaca pe stadionul armatei si se cearta cu generalii cu ajutorul carora si-a strans averea cu terenurile armatei. Este un nenorocit cu 4 clase primare care a sarit sa bata o multime de ziaristi , pazit de zeci de gorile , un tip care plateste arbitrii de cativa ani , meci de meci. Cand un ziarist l-a intrebat pe gigi de ce steaua nu e furata de arbitri dar este ajutata mereu, a raspuns pentru ca Steaua este Steaua. Probabil ca Steaua trebuie sa joace dupa alte regulamente. Craiova va invinge in Ghencea mai lejer decat se asteapta unii

Succes totusi in meciul cu Liverpool

John
25th November 2003, 11:14
SUCCES CRAIOVEI DUMINICA :D



FORZA DINAMO :D :D :D :D :D :yeah:

John
25th November 2003, 11:15
FORZA LIVERPOOL

vasile314tzurka
25th November 2003, 12:21
salut baieti!sunteti pregatiti de umilinta?e timpul sa mai batem si noi in ghencea P

pe cin' sa bateti? pasarea mihai viteazu, ca de pe vremea lui n-ati mai batut.

vasile314tzurka
25th November 2003, 12:22
FORZA LIVERPOOL

nea john, aia nu stie bre ce e "fortza". striga si matale power ca poate o sa creada ca esti termocentrala.

bugsy
25th November 2003, 13:05
:happy Sal Fratziilor.Am vazut ca mai toti spuneau, cand au vazut cu cine am picat in turul 2 al Cupei UEFA (cu Liverpool), ca daca o sa incasam mai putin de 5 goluri de la englezi va fii foarte bine.Din pacate pentru ei nu s-a intamplat asa.Am jucat cu Liverpool de la egal la egal si putin a lipsit si castigam.Sper ca Piti si baietii sa gaseasca solutia joi si sa ne faca si pe noi fericiti dupa cativa ani in care Steaua nu a atins fazele superioare ale cupelor europene.Hai Steaua!Sper ca joi sa fim din nou invingatori.Ajuta-ne Doamne ca o sa avem nevoie.FORZA STEAUA!!!!!! :ciocan: /fu/ :yeah:

the lion king
25th November 2003, 13:31
:D :D :D :D :D :D c-am asa e,dar noi speram... 8)

klm
25th November 2003, 13:39
Lion king , ce bausi ? Craiova bate duminica daca se joaca pe bune (adica daca plangaciosii Piturca , raducanu, MM nu vor creea presiune pe arbitrii )

Steaua e o echipa umflata, oierul stie ca asta la oi poate fi fatal ,au mancat prea mult ....Craiova vine cu acu si ...

gabilove
25th November 2003, 22:52
DISPARI KLM x x x x x x DACA TE PRIND TE SPARG drak drak drak drak

Pacala
25th November 2003, 23:00
spargatorule :D
auzii ca-ti disparu cucul de la chipiu :D

ady_azzuro
25th November 2003, 23:24
Am si yo niste mesaje de dulce sa va adresez :thinkso:


Daca ati avea echipa de golf, ati avea cea mai tare galerie...

Coregrafiile voastre sunt mai rare ca lecturile lui Claudiu Raducanu sau gobilove, tot aia e :D :D :D ...

TOATA ISTORIA VOASTRA E UN ORDIN COMUNIST…A NOASTRA, UN MIT NEMURITOR !

VOI PENTRU NOI NU EXISTATI !

Un cioban in loja, un bodyguard la portavoce,niste aurolaci fara voce...


Toate cele bune si infrangere placuta :) :) :)

ady_azzuro
25th November 2003, 23:27
Ah si uitasem ceva :P :P :P

Ultrasi suntem noi

Niciodatå voi

Så te nasti så cresti

Anti-Bucuresti !


Suntem…

Anti-Bucuresti (x3)

Anti-c鈏ni, militari si tigani!


Toate stelele-s pe cer

Toate dimineata pier,

Una singurå-i mai proastå

Stå 頽 capitala noastrå…M**E STEAUA !

gabilove
25th November 2003, 23:31
MUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU UUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUEEEEEEEEEEEEEEEEEE CRAIOVA

Pacala
25th November 2003, 23:41
gabilove,te-ai descalificat la faza asta. Daca te-ai simtit depasit , iti pierdusi controlul. Am mai vazut si altii ca tine pe aici. Va dovediti slabiciunea asa :P :D

ady_azzuro
25th November 2003, 23:55
Pacala , yo zic mai bine sa-i lasam sa se pregateasca pt primavara europeana nu de alta dar s-ar putea sa le deranjem concentrarea asupra meciului de la LIVERPOOL :D :D :D
Dupa ce o sa va capaceasca LIVERPOOL va promit eu ca o sa urmeze o a2a CAPACEALA din partea NOASTRA :thinkso:

nr.zece
26th November 2003, 08:57
daca as fi stelist mi-as fi rusine cu un asa coleg, mai este si analfabet.
In cazul de fata nu pot sa ma bucur pentru asa capacitati in galeria voastra

the lion king
26th November 2003, 10:29
Hai ca-mi place.. :D :D :D :D :D :D :D :D 8)

nr.zece
26th November 2003, 10:58
eu zic sa-i lasam in pace pe stelisti, sunt destul de firavi pe forum si nu este corect sa-i mai suparam si noi, o vor face englezii joi.
noi trebuie sa mai asteptam pana duminica, si atunci................................. :D :D :D :D :D :D :D :D



:D :D :D :D :D :D :D :D

DRAGOS
27th November 2003, 14:43
Liverpool - Steaua, optimism de ambele parti

Optimismul in privinta calificarii in turul III al Cupei UEFA la fotbal domneste atat in tabara echipei engleze FC Liverpool, cat si in cea a Stelei Bucuresti.

Capitanul lui Liverpool, Steven Gerrard, are incredere in calificarea in faza urmatoare a competitiei, cu o victorie in fata Stelei, joi seara, pe "Anfield Road": "In tur /Nr: 1-1/ a fost imposibil sa jucam un fotbal de bun nivel pe un teren foarte prost, dar care a afectat ambele echipe. Pe Anfield va trebui sa jucam un fotbal ofensiv. Steaua este o echipa buna, cu cativa jucatori foarte talentati, cu o tehnica excelenta. Nu se apara, ci joaca ofensiv, avand jucatori care pot pune probleme. Raducanu a marcat destule goluri si este periculos, dar sunt sigur ca ne vom califica. Meciurile europene de pe Anfield sunt intotdeauna speciale si asteptate cu nerabdare de jucatori. Stadionul va fi plin si, sustinuti de suporteri, sunt siguri de victorie."

De partea cealalta, Steaua nu are indisponibilitati, in afara de cea cunoscuta, a lui Dinita. 创Vrem sa facem un joc bun si sa obtinem calificarea创, a spus antrenorul Victor Piturca, inainte de plecare, in timp ce patronul Gigi Becali, care a promis prime de calificare de cate 10.000 de euro, a declarat ca va fi o 创performanta istorica daca Steaua se califica si, in acelasi timp, cea mai mare victorie de pana acum. Cand plec la un razboi, oricat de mare ar fi el, plec sa il castig创. La randul sau, Claudiu Raducanu a apreciat: 创Am aratat ca suntem o echipa puternica si cu Southampton si vom arata si joi. Meritam sa ne calificam创.

Meciul Liverpool - Steaua se va desfasura joi seara, pe stadionul 创Anfield Road创, de la ora 20,00 (22,00, la Bucuresti) si va fi arbitrat de o brigada germana, cu Helmut Fleischer la centru, asistat de Peter Henes si Josef Webers, rezerva fiind Torsten Koop.


Eu mizez pe Steaua si sunt sigur ca ei se vor impune pentru ca sunt ROMANI!!!!!

FatFrumos
27th November 2003, 15:19
Liverpool - Steaua, optimism de ambele parti


Meciul Liverpool - Steaua se va desfasura joi seara, pe stadionul 创Anfield Road创, de la ora 20,00 (22,00, la Bucuresti) si va fi arbitrat de o brigada germana, cu Helmut Fleischer la centru, asistat de Peter Henes si Josef Webers, rezerva fiind Torsten Koop.



Great daca meciul se duce spre egal sa vezi ca ii fura si arbitrii.

apparte
28th November 2003, 00:37
Pacat!!Pacat de ocaziile ratate,de penalty-ul neacordat....Multumim Steaua!

Sorin
28th November 2003, 00:41
sapatamana neagra pentru Steaua cu doua intrangeri

apparte
28th November 2003, 00:52
Vise erotice Sorin :D :D !

nr.zece
28th November 2003, 00:54
dar au castigat ceva: disputa de la lpf

inter
28th November 2003, 08:35
APPARTE ai auzit oare ce strigau suporterii stelei prin min.85 pe Anfield Road? :oops: :oops:

Bogdan
28th November 2003, 10:19
Felicitari Steaua!Ati fost atat de aproape.Rusine arbitrului care v-a refuzat un penalty clar la Raducanu.Ati parasit Europa,dar ati facut-o frumos,ca si noi.Pacat.Inca odata, felicitari!
FORZA DINAMO!!!

the lion king
28th November 2003, 13:49
Baahhh,mai furati bah,mult?Nu va mai saturati, manca-v-ar maimutele de babuini :x

rasheedkpenny
28th November 2003, 14:18
APPARTE ai auzit oare ce strigau suporterii stelei prin min.85 pe Anfield Road? :oops: :oops:

Ati auzit ce strigau si suporterii dinamovisti dupa golul 2???

inter
28th November 2003, 14:22
Ati auzit ce strigau si suporterii dinamovisti dupa golul 2???





nu, in Berceni nu sa auzit nimic :thinkso:

the lion king
28th November 2003, 14:27
Care-i traba cu strigatu ca0s c-am greu de cap si nu ma prind

inter
28th November 2003, 14:39
:D :D :D lion , la dinamo nu stiu ca nu le urmaresc meciurile, dar la staua prin min. 85 suporterii stelisti au inceput sa strige /fu/ d.......
te-ai prins? :thinkso:

the lion king
28th November 2003, 15:00
Isi dadeau /fu/ reciprc,mah,asta e :happy ,asa-i?

sabin_17
28th November 2003, 15:26
ciocan asta se va intampal duminica craiova va batea pe steaua dra pacat ca o sa fie decat un singur derby in teren ca in tribune va fi decat o sin gura galerie si anume PELUZA SUD yeah yeah yeah yeah yeah **** STEAUA /fu/ /fu/ /fu/ /fu/ /fu/

sabin_17
28th November 2003, 15:30
**** steaua /fu/ /fu/ /fu/ /fu/ /fu/ /fu/ /fu/ /fu/ /fu/ /fu/ /fu/ /fu/ /fu/ /fu/ **** steaua

the lion king
28th November 2003, 15:47
sabine pastreaza-te pt meci ,nu-ti consuma energia 8) ce,steaua e Ciocciolina? :D :D :D :D :D :D :D :D :yeah:

rasheedkpenny
28th November 2003, 16:42
The lion king nu abuza de faptul ca pe aici nu sunt stelisti sa te invite afara!
Recomandarea mea: Pastreaza mesajele de genul celor de mai sus pentru forumul suporterilor Craiovei, si n-o sa dai nastere la prea multe conflicte!

apparte
28th November 2003, 20:25
2-0 pt Steaua!Goluri:Raducanu si Radoi :D :yeah: :yeah: :yeah: !P-unde-s aia de la Pobeda Prilep :yeah: :yeah: :yeah: sa va vada cat sunteti de viteji? :D :D :D :D :D :D

ady_azzuro
30th November 2003, 22:49
Baturati cu 2-0.
Am avut 2 jucatori eliminati...

Voi practic ati jucat in deplasare...
GALERIA NOASTRA A FOST SUPERIOARA LA TOATE CAPITOLELE.
GALERIA VOASTRA ALCATUITA NUMAI DIN COPII A SCANDAT:
LA OLTENI M**E LA OLTENI, dar ei,prostii nu si-au dat seama ca isi injura toata echipa steaua alcatuita din olteni plus conducerea tehnica...
DAR GALERIA STIINTEI A RASPUNS PE MASURA
LA OLTENI NE SUGETI P**A!!
GALERIA STIINTEI A MAI STRIGAT:
IN DEPLASARE , JUCATI IN DEPLASARE , IN DEPLASAREEEEEEE, JUCATI IN DEPLASARE...
SUNTEM CEI MAI BUNI DINTRE ROMANI , SUNTEM OLTENI SI INTOTDEAUNA VOM STRIGA HAI CRAIOVA!!!
SI MULTE ALTELE , DE CARE VOUA stelistilor SA VA FIE RUSINE CA EXISTATI!!
V-AM UMILIT , SARACILOR , NE E MILA DE VOI CUM CERSITI PE LA LIGA CASTIGAREA ACESTUI CAMPIONAT...
radoi si raducanu NU TREBUIAU SA JOACE.
RUSINE STEAUA
BRAOVA CRAIOVA

SUNT MANDRU CA SUNT OLTEAN!!!

Cristian
30th November 2003, 23:59
Ole Forzza Steaua!

Cine pe primul loc ? Steaua

Mariusmadmax
1st December 2003, 06:50
CU NOI INCEPE CLASAMENTUL
Hai Steaua !!!!!!!!!!!!!
:D

Mariusmadmax
1st December 2003, 06:55
Bine Ady ,
si eu sunt mindru ca sunt ardelean ...
si ce-i cu asta ?
Galeriile s-au intrecut in ..."organe", la asta spui tu "galerii frumoase"?
Cred ca au uitat si cum se aplauda ...
Pacat ...
:eek:

gabilove
1st December 2003, 11:42
a-ti ramas cu galeria, noi cu fotbalul

Nov 30, 2003 Total

1. Steaua 13 8 5 0 20 - 3 29
2. Dinamo 14 9 2 3 31 - 19 29
3. Rapid 14 7 5 2 24 - 15 26
4. U.Craiova 14 5 5 4 17 - 15 20
5. Otelul 14 5 5 4 13 - 12 20
6. National 14 5 4 5 18 - 19 19
7. Poli-AEK 14 4 7 3 13 - 14 19
8. Alba_Iulia 14 5 4 5 14 - 21 19
9. Arges 14 4 4 6 17 - 15 16
10. Farul 14 4 4 6 19 - 22 16
11. Oradea 13 4 3 6 19 - 17 15
12. Ceahlaul 14 4 3 7 16 - 21 15
13. Brasov 14 4 3 7 18 - 26 15
-------------------------------------------------------
14. Gloria 14 4 3 7 17 - 25 15
15. Bacau 14 3 5 6 17 - 27 14
16. Petrolul 14 3 4 7 16 - 18 13

ady_azzuro
1st December 2003, 13:42
Bine Ady ,
si eu sunt mindru ca sunt ardelean ...
si ce-i cu asta ?
Galeriile s-au intrecut in ..."organe", la asta spui tu "galerii frumoase"?
Cred ca au uitat si cum se aplauda ...
Pacat ...
:eek:

S-a vazut si la acest meci ca spiritul OLTEAN este cel mai tare!
V-am dominat la toate capitolele in privinta galeriei.
Noi am facut 2 coregrafii , una la inceputul meciului cealalta la inceputul reprizei secunde , aniversand ziua Romania , dar voi nimic...
E adevarat "coregrafiile voastre sunt mai rare ca lecturile lui raducan"...
CRAIOVA ARE CEA MAI FRUMOASA GALERIA.
AM JUCAT CA ACASA , DAR DIN PACATE 2 JUCATORI DE AI NOSTRII AU FOST INCONSTIENTI, AU FOST ELIMINATI SI AM PIERDUT...

Daca s-ar fi jucat 11 contra 11 tot meciul , sunt sigur ca nu pierdeam aseara...
Asta este....campionatul lui steaua.
Va asteptam in retur...
Ah si inca ceva, gigi becal a recunoscut ca la CRAIOVA galeria este tot stadionul si suporteri ca la CRAIOVA nu exista in tara!
FORZZA STIINTA!!!

uti2102
1st December 2003, 17:48
am mai scris io un mesaf la "intern".....galeria stelei nu a fost prezenta pentru ca s-au certat cu jandarmii. asha ca adio coregrafie. oricum voi v-atzi descurcat binishor prin tribune. Atzi fost activi din toate punctele de vedere. Shi chiar atzi injurat mai putzin.....

PS : parerea mea e ca liderii galeriei din ghencea sunt nishte *******i. au facut ei coregrafie la meciul cu Liverpool dar eu tot ii consider antipatici.

uti2102
1st December 2003, 17:52
Baturati cu 2-0.
Am avut 2 jucatori eliminati...

Voi practic ati jucat in deplasare...
GALERIA NOASTRA A FOST SUPERIOARA LA TOATE CAPITOLELE.
GALERIA VOASTRA ALCATUITA NUMAI DIN COPII A SCANDAT:
LA OLTENI M**E LA OLTENI, dar ei,prostii nu si-au dat seama ca isi injura toata echipa steaua alcatuita din olteni plus conducerea tehnica...
DAR GALERIA STIINTEI A RASPUNS PE MASURA
LA OLTENI NE SUGETI P**A!!
GALERIA STIINTEI A MAI STRIGAT:
IN DEPLASARE , JUCATI IN DEPLASARE , IN DEPLASAREEEEEEE, JUCATI IN DEPLASARE...
SUNTEM CEI MAI BUNI DINTRE ROMANI , SUNTEM OLTENI SI INTOTDEAUNA VOM STRIGA HAI CRAIOVA!!!
SI MULTE ALTELE , DE CARE VOUA stelistilor SA VA FIE RUSINE CA EXISTATI!!
V-AM UMILIT , SARACILOR , NE E MILA DE VOI CUM CERSITI PE LA LIGA CASTIGAREA ACESTUI CAMPIONAT...
radoi si raducanu NU TREBUIAU SA JOACE.
RUSINE STEAUA
BRAOVA CRAIOVA

SUNT MANDRU CA SUNT OLTEAN!!!

Ma uimeshti domnul "manager general".....La voi tot ce tzine de Craiova e ridicat in slavi iar tot ce tzine de adversar e "rushinos". Nu e chiar asha. Iar faza cu cershitul la liga e de-a dreptul penibila...Ma intreb ce gaseatzi impotriva rapidishtilor sau dinamovishtilor dak erau ei pe primul loc.......Shi sa nu uitam : voi avetzi un "garcea" patron shi un "interlop" drept preshedinte...HALAL IMAGINE CRAIOVA! Mai bine va facetzi curatzenie la voi in ograda de cat sa va luatzi de altzii. Nu de alta dar Craiova merita mai mult.......

ady_azzuro
1st December 2003, 17:53
Multumim alpopa
In sfarsit sunt si eu de acord cu un stelist :)
Galeria voastra nu a facut altceva decat sa ne injure pe noi , iar cum era si normal galeria STIINTEI a raspuns pe masura...
In + galeria stelei s-a auzit numai dupa ce a marcat golul de 1-0
Saracii de ei au fost batuti de jandarmi... :eek: :eek: :eek:

apparte
1st December 2003, 19:05
Si de ce ati avut 2 eliminati?Asa ati inteles voi sa jucati fotbal!

apparte
1st December 2003, 19:44
Am ghicit scorul si unul dintre marcatori.... ;) pacat ca nu i-am ghicit pe amandoi :p !

gabilove
1st December 2003, 20:24
BAI FRATILOR SUNTEM NUMBER ONE IN ROMANIA. VA FOST FRICA CA NE BAT OLTENII? CAND DRAKU NE-AU MAI BATUT EI LA NOI ACASA? CE NAIBA. BAI BAIETI NOI SUNTEM CEI MAI TARI DIN TOATE TIMPURILE. AVEM RELATII PESTE TOT. LA FRF, CCA ,LA uefa SUNTEM RESPECTATI. SA NU VA FIE RUSINE CU STEAUA NICIODATA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

uti2102
1st December 2003, 21:34
looooooool
BINE TU GABILOVE.
De fapt, nici nu shtiu de ce trebuie sa mai intram in polemici cu ashtia. Suntem pe primul loc asha ca ne doare undeva de ce spun ashtia.

PS : Am auzit ca Osama ben Laden sponsorizeaza Steaua. E preten cu Becali. Asha ca v-am tras-o. Osama e mai tare ca Dragomir..... ;) :D

gabilove
1st December 2003, 21:47
alpopa ai dreptate. auzi ce zice edmond ca sunt prost si nebagat in seama! am dreptate cand am spus ca suntem peste craiova?

EDMOND_
3rd December 2003, 00:08
gabilove ,vrei sa pozezi in victima!? Nu este cazul...Eu nu am spus in nici un moment ca esti "prost".. Nu fac niciodata afirmatii pe care nu le pot proba!
Ca sa lamurim problema posteaza aici mesajul meu despre care vorbesti... Daca ai dreptate ma autosuspend pe minim o luna de pe forum! Daca nu , voi considera ca afirmatia iti apartine si ca probabil stii mai bine ce valoare ai....

vasile314tzurka
3rd December 2003, 17:02
S-a vazut si la acest meci ca spiritul OLTEAN este cel mai tare!

mai tare ca fularul.


Noi am facut 2 coregrafii , una la inceputul meciului cealalta la inceputul reprizei secunde , aniversand ziua Romania , dar voi nimic...
E adevarat "coregrafiile voastre sunt mai rare ca lecturile lui raducan"...
CRAIOVA ARE CEA MAI FRUMOASA GALERIA.

mai greu e cu orto[core]grafia...


AM JUCAT CA ACASA , DAR DIN PACATE 2 JUCATORI DE AI NOSTRII AU FOST INCONSTIENTI, AU FOST ELIMINATI SI AM PIERDUT...

...spiritul oltean...tare...


Daca s-ar fi jucat 11 contra 11 tot meciul , sunt sigur ca nu pierdeam aseara...

propun doua meciuri


Va asteptam in retur...

ei na:)



Ah si inca ceva, gigi becal a recunoscut ca la CRAIOVA galeria este tot stadionul si suporteri ca la CRAIOVA nu exista in tara!
FORZZA STIINTA!!!

daca referinta ta e gigi becali esti bun.

vasile314tzurka
3rd December 2003, 17:15
gabilove ,vrei sa pozezi in victima!? Nu este cazul...Eu nu am spus in nici un moment ca esti "prost".. Nu fac niciodata afirmatii pe care nu le pot proba!
Ca sa lamurim problema posteaza aici mesajul meu despre care vorbesti... Daca ai dreptate ma autosuspend pe minim o luna de pe forum! Daca nu , voi considera ca afirmatia iti apartine si ca probabil stii mai bine ce valoare ai....

las-o moale edmond. ai obiceiuri foarte "nashpa". in afara de rimele scioape ai prostul obicei sa crezi ca doar oltenii sunt oameni in tara asta. pe forumul pandurilor urlai ca sportul e tinuta de mircea sandu, aici alte balarii. de ce nu faci bre un forum doar pentru olteni unde sa va pupati de dimineata pina seara?

EDMOND_
3rd December 2003, 18:15
Vasile, bre , ma confuzi.. nu eram eu cu rimele ..schioape , neschioape tu si Pacala erati maestri...iar despre Sportul , revezi matale mesajele de atunci ,nu eram nici acolo eu ..nu am treaba cu Sportul eu am spus doar ca ati depasit masura ,deoarece postati indecent...
Ce naiba ne tot incurci , mai beau si eu cate un metaxa , dar imi pastrez luciditatea..

vasile314tzurka
3rd December 2003, 18:52
ok, am confundat. dar maestru is doar eu.:)

nr.zece
3rd December 2003, 19:03
uite mai edmond ca i-a raspuns cineva si lui gabilove, si ce fericit este, intrevad o relatie................

apparte
3rd December 2003, 21:27
Campioniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii(de toamna deocamdata)!!!!

uti2102
4th December 2003, 01:42
DAK BATEM FARUL AVEM O VACANTZA LINISHTITA.........SHI SA SPERAM PLINA DE ACHIZITZII DE MARCA SHI DE TRANSFERURI IN AFARA DOAR DE PESTE 5 MILIOANE $......... :yeah:

DRAGOS
4th December 2003, 15:25
DAK BATEM FARUL AVEM O VACANTZA LINISHTITA.........SHI SA SPERAM PLINA DE ACHIZITZII DE MARCA SHI DE TRANSFERURI IN AFARA DOAR DE PESTE 5 MILIOANE $......... :yeah:

Asa sa fie alpopa!!!!! Si sa speram la Radoi nu ne va parasi deocamdata!!!!!

realc
4th December 2003, 16:27
Si Radoi ... dar doar la Real Madrid pe 10 milioane de $.

ady_azzuro
4th December 2003, 17:04
Si Radoi ... dar doar la Real Madrid pe 10 milioane de $.

:D :D :D
Vise frumoase , radoi nu are fata de real madrid , poate daca plateste jiji ciobanu` 10 mil $ lui real.
radoi este un ratat, nu are ce cauta in strainatate , steloaia e pe masura lui...

RedBaron
4th December 2003, 22:17
As avea o rugaminte la toti cei care postati aici! Va rog, din respect ptr. Steaua, referitiva la echipa cu numele ei, nu cu diminutive sau ironii, etc. Multumesc!


Vise frumoase , radoi nu are fata de real madrid , poate daca plateste jiji ciobanu` 10 mil $ lui real.
radoi este un ratat, nu are ce cauta in strainatate , steloaia e pe masura lui...
Daca Radoi este un fotbalist ratat, da-mi voie sa ma indoiesc de obiectivitatea ta si/sau cunostintele tale in domeniu... :mda: Cum sa fie un ratat mai? Hai sa fim corecti! Chestia cu Realul este exagerata, de acord, dar Radoi este un jucator f.bun, care nu ar avea probleme sa prinda un contract afara! Nu la Real, ci "afara"...
Fair Play!

ad3an
4th December 2003, 22:27
Realc chiar crezi,sa fim seriosi.Apparte pana la urma cu care esti Steaua sau Bihoru' ca pe Realc nu are rost sa il mai intreb.

ady_azzuro
4th December 2003, 22:27
Mai , radoi este unul dintre jucatorii care nu mi-au placut niciodata , el are un stil de joc foarte antipatic , nu pot sa il sufar , este parerea mea si trebuie respectata , la fel cum ti-o respect si yo tie , exista ringul ArenA , acolo putem avea discutii mai aprinse :cool: :cool: :cool:

RedBaron
4th December 2003, 22:34
Pai eu iti respect parerea, nici o problema, dar Radoi nu este un ratat, mai mult, nu este ceea ce vrei sa lasi tu sa se-nteleaga din mesajul tau! Nu stiu de ce cauti MEREU sa provoci... asta nu inteleg... Existau o mie de moduri sa iti formulezi mesajul fara a provoca. Radoi este slab, nu are talent,etc , e opinia ta, OK! Nu este un ratat! End of story.

apparte
4th December 2003, 22:40
din cate stiu eu Radoi e ofertat de ManUtd dupa meciul cu Liverpool.Oferta e de 5,5 mil lire sterline(aprox 8 mil $).Asa ca ady azzuro in materie de fotbal poti primi doar :rosu: :p !

ady_azzuro
4th December 2003, 23:09
Esti penibil aparte , radoi este foarte rudimentar , pariez pe orice ca stiu mai multe despre fotbal decat tine , nu uita ca pe tine te cheama.....stelist :)
Asta spune totul despre tine :cool:

Pacala
4th December 2003, 23:23
si de cand ajunse Radoi alceva decat un spargator de lemne penibil. In fiecare meci nu face altceva decat sa faulteze si sa obstructioneze. Cate pase sau goluri a dat?
Desigur postul este de dat la gioale dar stiu o multime de aparatori care au si un aport ofensiv. Si pe deasupra, el intotdeuna creeaza momente penibile in timpul meciurilor sau chiar duoa meci prin iesirile lui nervoase cand a loviut cu pumnul si coatele advesarii. Niciodata nu a fost suspendat pentru asta. Nici macar o data , desi s-au vazut clar infractiunile la tv. Asta inseamna ca stiaua si oierul sef au LPL la degetul mic. Dar cand un alt fotbalist faulteaza un stelist , sare toata presa , asmutita de banii ciobanului. Mai lasati-ma in pace cu "obiectivitatea" voastra.

RedBaron
4th December 2003, 23:42
si de cand ajunse Radoi alceva decat un spargator de lemne penibil. In fiecare meci nu face altceva decat sa faulteze si sa obstructioneze. Cate pase sau goluri a dat?
Desigur postul este de dat la gioale dar stiu o multime de aparatori care au si un aport ofensiv , el e un ciumete. Si pe deasupra, el intotdeuna creeaza momente penibile in timpul meciurilor sau chiar duoa meci prin iesirile lui nervoase cand a loviut cu pumnul si coatele advesarii. Niciodata nu a fost suspendat pentru asta. Nici macar o data , desi s-au vazut clar infractiunile la tv. Asta inseamna ca stiaua si oierul sef au LPL la degetul mic. Dar cand un alt fotbalist faulteaza un stelist , sare toata presa , asmutita de banii ciobanului. Mai lasati-ma in pace cu "obiectivitatea" voastra.

Mai omule? Ce vorbesti? Nu comentez faptul ca jucatorul trebuia suspendat, nu comentez caracterul sau!!! M-am referit la valoarea sa! Banuiesc ca toti impresarii si "spionii" straini sunt boi si habar nu au de fotbal, nu???

Nimeni nu te-a obligat sa postezi aici pe forum, dar daca o faci scrie te rog frumos "Steaua"... corect! Atat imi doresc! Ca si eu daca intru la Craiova pe forum, nu ma lasa bunul simt sa scriu: craiova, cracovia, etc... DA? OK?!

-PS: asa cum nu as accepta la nimeni sa-mi faca un jucator de la UTA "ciumete", nu accept nici de la tine sa-l faci pe Radoi! Cred ca m-am exprimat clar cand am spus ca e nevoie de bun simt!

apparte
4th December 2003, 23:47
Ady,cand jucam fotbal cu Gica Popescu,inca nu te nascuseshi :happy !Asa ca in materie de fotbal pot oricand sa-ti dau :rosu: :yeah: !Pacala,urmareste sa vezi cam ce arie de teren acopera Radoi intr-un meci si compara cu orice alt fundas de la noi!O sa ai surpriza sa observi ca e dubla.Iar de faptul ca ra fi agresiv....hmmmm...Davids cum ti se pare?Un dur,nu?Dar e unul dintre cei mai buni mijlocasi defensivi din lume?Este!
Ai observat ca,asemenea lui Radoi in meciul cu Petrolul,in meciul cu Galata din CL dupa ce a incercat de 2 ori sa se smulga din tinerea unui jucator turc a dat si el cu cotul sub ochii arbitrului?A luat vre-un cartonas?L-a suspendat UEFA pe baza probei video?Vorbiti doar sa va aflati in treaba.

Mariusmadmax
5th December 2003, 04:07
Cam multi olteni aici .
Blue , Radoi a primit educatie acasa in Craiova .
Daca juca la Universitatea , "n-ar fi facut cit doi la oi..."
E bun , si asta va riciie .
/hello RADOI /hello

ady_azzuro
5th December 2003, 17:07
apparte te inseli :cool: , spune-mi tu la cate meciuri ai fost in toata viata ta si cate echipe ai vazut live?
Ai fost vreodata in europa la vreun meci?
Nu cred...
Nu mai bate campii pe aici , ca oricum am si o idee despre fotbal
Nu ma pot compara cu tine Doamne fereste , dar oricum cred ca stiu mai multe decat stiai tu la 15 ani, sau ma insel? :) :)

RedBaron
5th December 2003, 17:27
Daca tot s-a deschis subiectul... as vrea si eu sa te intreb ady, ce meciuri ai vazut afara? Eu unul nu am vazut fotbal decat la noi in Romania :( Sper sa ajung odata si prin Spania... In fine! Ce echipe ai vazut "afara" jucand? Cum a fost atmosfera?

PS:=Vad ca ti-ai scris sub nume, la locatie, Kuwait! Ai fost pe acolo, sau ai scris doar asa... Daca da, aia stiu ceva fotbal? :D

ady_azzuro
5th December 2003, 17:58
Nu am pus chestia aia cu Kuweitu la shto , chiar stau acolo , LOcatie : Kuwait e acolo de cand m-am inscris pe acest forum , ma mir ca nu ai vazut decat acum :D , in fine niciodata nu e prea tarziu...
Am fost la meciuri din afara dar nu in Europa din pacate, faceam doar haz de necaz cu apparte , am vazut insa echipa Kuweitului aici , o stii tu pe aia care a luat-o de la Portugalia 8-0 , luna trecuta :p
Echipele care le-am vazut "afara" sunt doar cele din kuweit , dar nu sunt peste cele de la noi , cat despre atmosfera iti dai seama cum le sar cearsafurile la arabi cand se da goal :happy

RedBaron
5th December 2003, 18:08
Am observat de mai mult timp ce ai scris tu la locatie. In fine, eram doar curios de o opinie in legatura cu acest subiect. Atat. O sa caut pe net mai multe info. despre fotbalul de acolo, odata.

Si in legatura cu meciul Steaua-Craiova! Craiova mi s-a parut un pic peste Steaua cat a jucat in 11 oameni... Eliminarile au fost meritate, parerea mea! Pacat! Meciul a fost frumos avand in vedere conditiile! M-a surprins totusi "absenta" galeriei Stelei! Fondul sonor ar fi trebuit dominat de stelisti! Sau ma insel?

RedBaron
7th December 2003, 22:15
Etapa 15

06/12/2003 Gloria Bistrita 1 - 1 Poli AEK Timisoara
06/12/2003 FC Brasov 2 - 1 FC Oradea
06/12/2003 FCM Bacau 1 - 0 Otelul Galati
06/12/2003 Rapid Bucuresti 1 - 0 FC Arges Pitesti
07/12/2003 Dinamo Bucuresti 7 - 0 Ceahlaul Piatra Neamt
07/12/2003 Universitatea Craiova 1 - 0 FC National Bucuresti
07/12/2003 Astra Petrolul 0 - 2 Apulum Alba Iulia
07/12/2003 FC Farul Constanta 2 - 1 Steaua Bucuresti


Clasament

Loc Echipa P M V E I D G Gvj
1 Dinamo Bucuresti 32 15 10 2 3 38 19 +19
2 Steaua Bucuresti 32 15 9 5 1 23 6 +17
3 Rapid Bucuresti 29 15 8 5 2 25 15 +10
4 Universitatea Craiova 23 15 6 5 4 18 15 +3
5 Apulum Alba Iulia 22 15 6 4 5 16 21 -5
6 Otelul Galati 20 15 5 5 5 13 13 0
7 Poli AEK Timisoara 20 15 4 8 3 14 15 -1
8 FC Farul Constanta 19 15 5 4 6 21 23 -2
9 FC National Bucuresti 19 15 5 4 6 18 20 -2
10 FC Brasov 18 15 5 3 7 20 27 -7
11 FCM Bacau 17 15 4 5 6 18 27 -9
12 FC Arges Pitesti 16 15 4 4 7 17 16 +1
13 Gloria Bistrita 16 15 4 4 7 18 26 -8
14 FC Oradea 15 15 4 3 8 21 21 0
15 Ceahlaul Piatra Neamt 15 15 4 3 8 16 28 -12
16 Astra Petrolul 13 15 3 4 8 16 20 -4
-------
Deoarece acesta va fi ultimul meu mesaj in acest an pe acest forum, deh mai intra si omul in vacanta si nu mai are acces la net :lol: , m-am gandit sa urez tuturor:

Sarbatori Fericite!

Asa se obisnuieste, asa e frumos si banuiesc ca asta ne dorim toti!

Numai bine! Cu respect, Daphix_. /hello

DRAGOS
9th December 2003, 15:35
Mersi la fel Daphix_!!!!!
Din pacate ne despartim trishti. Tu mai putin ca mine. Eu pentru echipa mea de suflet Ceahlaul (penultimul loc :( ) si pentru ca Steaua a pierdut "titlul" de campioana de iarna. Tu doar regreti infrangerea in fata Farului din ultima etapa :mda: :ciocan: !!!
Dar important e sa fim bine toti!!! Sper sa revii cat mai repede.

gabilove
10th December 2003, 21:30
steaua va revenii

vasile314tzurka
11th December 2003, 09:54
steaua va revenii

da, dar numai cu un singur i

DRAGOS
15th December 2003, 15:24
Se anunta ceva tansferuri in aceasta iarna, cu exceptia celui al lui Radu Niculescu (pe care l-am vazut jucand si inscriind cu Farul)????

uti2102
24th December 2003, 02:43
Radu Niculescu nu pleaca. Pleaca Lung shi Nanu. Shi probabil Claudiu.

ady_azzuro
24th December 2003, 13:48
Nanu la Ploiesti, Lung unde?
Sper ca nu la Craiova :)

cordobez
25th December 2003, 17:40
imi cer mii de scuze stelistilor dar inainte de ai saluta doresc a face o urare [amicilor dinamo si rapid]moarte usoara

RedBaron
27th December 2003, 21:55
Mersi la fel Daphix_!!!!!
Din pacate ne despartim trishti. Tu mai putin ca mine. Eu pentru echipa mea de suflet Ceahlaul (penultimul loc :( ) si pentru ca Steaua a pierdut "titlul" de campioana de iarna. Tu doar regreti infrangerea in fata Farului din ultima etapa :mda: :ciocan: !!!
Dar important e sa fim bine toti!!! Sper sa revii cat mai repede.

Echipa mea a terminat pe locul 2 in B3! Bine... la egalitate de puncte cu locul 1... nu conteaza! Nu stiu ce sa zic in legatura cu meciul Farul - Steaua, dpdv al unui utist, poate a fost bun, rezultatul inregistrat, deoarece s-a strans lupta la varf in A si e mai interesant! Eu nu sunt stelist... dar imi doresc pe Steaua, Dinamo, Rapid, "U" Craiova, Apullum, Bihorul, Poli sau alta echipa romaneasca in UEFA sau Champ. League... De UTA nu mai spun!

In legatura cu Ceahlaul, nu iti ascund ca multi isi doresc sa-i vada in B, la fel ca si pe Bistrita sau Bacaul, cel putin aici in Vest. Dpdv (meu) cei mai slabi tre' sa cada... acum daca Ceahlaul se numara printre echipele acestea, ramane de vazut! Poate... ar fi o penitenta, o eventuala retrogradare a echipelor mentionate mai sus pentru "renumele" lor, dar daca reluam "istoria" asta, cate echipe n-ar trebui sa stea un pic prin B?! Ce a fost... a fost! De acum incolo sa fie bine... adica fair-play!
Numai bine!