PDA

View Full Version : LIVE WEEK 7 - comentarii despre meciuri



codrutc
24th October 2009, 23:57
Uite asa, mi-am permis sa deschid un thread pentru meciurile din saptamana asta.

Pe mine ma intriga cateva meciuri, de exemplu Dolphins - Saints in Miami . La inceput m-am gandit ca s-ar putea produce o surpriza dar apoi mi-am dat seama cat de
prost stau Dolphins in pass defense.
Sunt curios si cum se vor descurca Jets impotriva running game-ului Oakland acum cu accidentarea lui Kris Jenkins.
Sunt de asemenea curios ce vor face Bengals cu Bears. Ma astept ca Bears sa se impuna, mai ales ca Antawn Odom ( plus Peko, DT) e terminat si nu stiu daca
vor reusi sa puna presiune pe Cutler. In plus apararea Bears s-a descurcat destul de bine cu Falcons.

urlacher9
25th October 2009, 18:02
IMPORTANT

Avand in vedere ca meciul din Ligue 1 dintre Marseille si PSG s-a amanat din cauza gripei contactate de jucatori partida New Orleans-Miami va fi difuzata in direct de SPORT 1 cu imcepere de la ora 22.15

MaxximusLegion
25th October 2009, 18:36
Manning P, vb limba galica inainte de snap!:happy

anthynidiany
25th October 2009, 18:58
la cat incep primele meciuri? la 7 ora Romaniei ?

Bronco
25th October 2009, 19:01
pe ESPN America, Patriots vs. Buccaneers , LIVE de la Londra... Se pare ca ESPN America au inceput sa dea NFL si pentru partea asta de continent!

dumboss_yo
25th October 2009, 19:08
vreun stream bun la Colts cu Rams ?
Va rog, postati link ...

anthynidiany
25th October 2009, 19:26
l-au cam tavalit pe Favre pana acum :)

alex2006
25th October 2009, 19:30
pe ESPN America, Patriots vs. Buccaneers , LIVE de la Londra... Se pare ca ESPN America au inceput sa dea NFL si pentru partea asta de continent!

de acum inainte vom vedea NFL si pe ESPN America? Tu chiar vb serios? Asta da veste buna !!!! Pe langa meciul de pe sport1, poate vom vedea si unul din meciurile de la ora 20.00

anthynidiany
25th October 2009, 19:31
vreun stream bun la Colts cu Rams ?
Va rog, postati link ...

http://www.atdhe.net/8649/watch-indianapolis-colts-vs-stlouis-rams
vazut cu ultrasoft

se vede cam rau

dumboss_yo
25th October 2009, 19:36
pe asta il foloseam si eu, dar merge nasol ... acum s-a blocat de tot ... oricum, Peyton is on, e deja 14-3 :D !
Cred ca pana la urma o sa il iau de pe torrente.

anthynidiany
25th October 2009, 20:08
in sfarsit un TD in meciul celor de la Vikings

anthynidiany
25th October 2009, 21:50
Pffffiu ce fumble return au reusit cei de la Steelers - 77 yarzi
faza e super de tot ... ce protectie i-au facut lui Woodley

ce meci, ce meci
la faza urmatoare Vikings au reusit un kickoff return

Steelers 20 - 17 Vikings

murdocitu
25th October 2009, 21:57
in sfarsit Alex Smith arata ca un no1 pick...

anthynidiany
25th October 2009, 22:10
ce a comis-o Favre
interception return in TD Steelers ... s-a cam terminat pt Vikings ... prima infrangere sezonul asta

r0bby
25th October 2009, 23:05
WOW..Bengals 21-0 Bears!

exodus
25th October 2009, 23:12
http://www.atdhe.net/8649/watch-indianapolis-colts-vs-stlouis-rams
vazut cu ultrasoft

se vede cam rau

eu folosesc myp2p.eu care-ti ofera mai multe optiuni de a vedea meciu. coltsu l-am vazut azi cu sopcastul, care a mers brici si cu imagine f buna.

ontopic: e 17-3 pt miami in Q2, ceea ce nu-i tocmai rau :D
ps: brees, 2 int

anthynidiany
25th October 2009, 23:25
bengals 4 posesii ----> 4 TD 28-0 :D
saints is pe dinafara ... Brees trebuie sa-si revina

acum vad cu SopCast Bengals - Bears si merge foarte bine
pe UltraSoft vad Raiders, Saints si Cowboys

Edit

ce face Cutler la 28-0 pt adversar? arunca o interceptie, ce altceva sa faca :D

campuscodi
25th October 2009, 23:29
damn.....lipsesc si eu o duminica si brett o comite..... omul ala e mort fara mine :)))

codrutc
25th October 2009, 23:33
Eu ma uita la Atlanta - Dallas. Asta e aici la TV.
Sunt socat de ce se intampla in Cincy si in Miami. Marturisesc ca mi-a venit la un moment dat sa-i aleg pe Dolphins in pronosticurile din sptamana asta dar m-am ganit ca surpriza ar fi prea mare. De abia astept sa vad un rezumat.

codrutc
25th October 2009, 23:35
damn.....lipsesc si eu o duminica si brett o comite..... omul ala e mort fara mine :)))

Nu stiu cat este vina lui, dar 2 TD defensive in sfertul 4 e ceva. Ma uitam la Woodley cat de lent este, dar un blocaj bun face toti banii

TomBrady
25th October 2009, 23:36
se pare ca vor pierde azi pe lg Viking si Saints
si vor ramane Broncos si Colts fara infrangere

Cu sanse reale totusi doar Colts pt 16-0

TomBrady
25th October 2009, 23:38
Marturisesc ca mi-a venit la un moment dat sa-i aleg pe Dolphins in pronosticurile din sptamana asta dar m-am ganit ca surpriza ar fi prea mare. De abia astept sa vad un rezumat.

Defensiva Delfinilor este marea supriza de azi
wildcat-ul normal , produce pct

anthynidiany
25th October 2009, 23:42
face si Romo o faza memorabila! erau sa-l termine 4, dar scapa si Cowboys conduce 17-7 dupa ce au fost condusi 7-0

au marcat si Bears 3 puncte, dar parca mergea un TD la ultima faza din sfertul 2. stiu ca sunt fani multi ai celor de la Bears ... supararea cred ca e mare

codrutc
25th October 2009, 23:43
Cu sanse reale totusi doar Colts pt 16-0

Sper sa nu se intample asa ceva. Prefer un 3-0 in playoffs (asumand un 1st round bye)

campuscodi
25th October 2009, 23:50
Nu stiu cat este vina lui, dar 2 TD defensive in sfertul 4 e ceva. Ma uitam la Woodley cat de lent este, dar un blocaj bun face toti banii

Meciul a fost pierdut prin penalizari. 11 cu 78 de yarzi pt Vikings :shock: Dintre care 60 in repriza a doua.

anthynidiany
25th October 2009, 23:54
Saints inca mai traiesc! TD cu 5 secunde ramase pana la pauza.
24-10

codrutc
25th October 2009, 23:54
Meciul a fost pierdut prin penalizari. 11 cu 78 de yarzi pt Vikings :shock: Dintre care 60 in repriza a doua.

Nu am vazut tot meciul dar am vazut ca multi se plangeau ca penalizarile impotriva Vikings au fost fluierate prea usor

Bronco
26th October 2009, 00:03
de acum inainte vom vedea NFL si pe ESPN America? Tu chiar vb serios? Asta da veste buna !!!! Pe langa meciul de pe sport1, poate vom vedea si unul din meciurile de la ora 20.00

In reclama lor, pe luna noiembrie, au zis ca transmit si NFL, NCAA Football, World series si NHL. Deci, o sa avem NFL si pe Sport 1 si pe ESPN America. What a blast!!!! :yeah:

anthynidiany
26th October 2009, 00:03
a fost intr-adevar o faza, in sfertul 4, cand Vikings erau la linia de 10 yarzi si 1st down. Favre a aruncat o pasa pentru TD, dar TD a fost anulat pentru o infractiune a celor de la Vikings. au fost intorsi 10 yarzi si posesia s-a terminat cu fumble return.

la reluare s-a vazut ca arbitrii s-au inselat si ca nu a fost tripping

campuscodi
26th October 2009, 00:05
Al Davis iti poate confirma ca in Pittsburgh se fluiera alte meciuri decat ceea ce se evde la TV :)))
Si da mi s-a parut si mie ca in loc de roughing the passer, arbitrii dadeau tripping la RB cand facea un cut block :)) Dar na. Eu ma bucur ca au luat bataie. Nu-mi plac echipele neinfrante.

Oricum duminica viitore o sa fiu cu ochii pe TV neaparat.... azi branzarii au avut zi de pauza :)

campuscodi
26th October 2009, 00:06
a fost intr-adevar o faza, in sfertul 4, cand Vikings erau la linia de 10 yarzi si 1st down. Favre a aruncat o pasa pentru TD, dar TD a fost anulat pentru o infractiune a celor de la Vikings. au fost intorsi 10 yarzi si posesia s-a terminat cu fumble return.

la reluare s-a vazut ca arbitrii s-au inselat si ca nu a fost tripping

Iti dai seama daca liga se chema Liga I si pe Childress il chema Borcea .... cred ca ii facea praf la conferinta de presa.

anthynidiany
26th October 2009, 00:09
Cutler mai baga o interceptie la 4th & 5 ... e umilinta de acum incolo

campuscodi
26th October 2009, 00:11
Falcons cu Cowboys arata destul de bine. La fel si Bills cu PAnthers. O adevarata infruntare defensiva.... nu ma asteptam la ele doua.

anthynidiany
26th October 2009, 00:19
Saints reusesc o interceptie returnata in TD
17 - 24 si meciul e relansat

Bronco
26th October 2009, 00:26
Cutler are un meci "senzational"... Iar arunca interceptie... Iar joaca ca un rookie...

anthynidiany
26th October 2009, 00:33
Cutler are un meci "senzational"... Iar arunca interceptie... Iar joaca ca un rookie...

Brees la fel
arunca o interceptie in endzone-ul celor de la Miami. ce-i drept ca nu toata vina e a lui
Miami trebuie sa punteze ... e de urmarit meciul

campuscodi
26th October 2009, 00:34
Tare as vrea sa castige Miami si anul asta divizia :D

Bronco
26th October 2009, 00:36
Deplorabil stadionul in Oakland...Mai putin de un sfert e plin. Asa e cand nu produci nimic... Jets au deja doi runneri cu peste 100 yards rushing.

anthynidiany
26th October 2009, 00:38
Brees e teroare!!!!
3 interceptii si acum face fumble la linia proprie de 15 yarzi ...

EDIT

multe nu le poti cere celor de la Miami si scot doar 3 puncte din posesie

campuscodi
26th October 2009, 00:42
Asta e. Raman doar Broncos si Colts neinvinse de acum inainte :D

codrutc
26th October 2009, 00:45
Ahaa, imi vine sa rad cand ma gandesc ca am contemplat o victorie a Raiders :)

Se pare ca pass rush-ul Dolphins vor castiga meciul.
Nu stiu voi ce credeti dar apararea la Bills pe mine ma impresioneaza, daca si ofensiva ar fi cat de cat pe masura.

anthynidiany
26th October 2009, 00:51
Se pare ca pass rush-ul Dolphins vor castiga meciul.

daca Miami pierd meciul asta nu stiu ce le mai zice antrenorul!
Saints au inscris din nou si scorul e strans 24-27. Brees a aruncat 3 interceptii si a facut 2 fumble-uri, dar se pare ca nu e indeajuns pentru a-i infrange

codrutc
26th October 2009, 00:55
Saints sunt inca in carti, astya este frustrant pentru echipe precum Dolphins si Bills, arunca finalul meciului pe fereastra. La Bills mare parte din vina este a antrenorului Jauron care gestioneaza jocul foarte prost cu prudenta lui prosteasca.

codrutc
26th October 2009, 01:01
Ce meci slab pentru Matt Ryan. Dintre meciurile pe care le-am vazut eu cu el sezonul asta , inca nu am vazut unul in care sa ma impresioneze.
Sper sa-si revina.

anthynidiany
26th October 2009, 01:02
e super meci oricum

in ultimu min al sfertului 3 Miami au inscris pt 34-24
dar in primul min al sfertului 4 Saints au reusit pe un drive 2 faze spectacolo Shockey 66 yarzi cu adversar pe el si Bush a facut o faza de nota 10 incheiata cu un plonjon de exceptie

34-31

codrutc
26th October 2009, 01:12
Se pare ca linia defensiva a Dolphins a obosit iar secondary stim cum este. Nu mi-am dat seama ca mai este destul de mult de jucat.
Saints vor castiga meciul, asa cum au facut-o si Colts, in ciuda eforturilor Dolphins.

anthynidiany
26th October 2009, 01:16
eu cred ca astia o fac intentionat

Saints au trecut in avantaj, dar extra point-ul a fost ratat :) is culmea de acu !

Saints 37 - 34 Miami

codrutc
26th October 2009, 01:29
eu cred ca astia o fac intentionat



Ha, asa arata din afara nu ? :)

anthynidiany
26th October 2009, 01:34
Saints la linia de 6 yarzi si cu 1st down nu reusesc sa inscrie TD si iau 3 puncte din FG

scorul 40-34 ... TD Miami si atunci o sa se simta ratarea EP

anthynidiany
26th October 2009, 01:42
S-a cam terminat!
au incercat sa joace un 4th & 13 dar Henne a aruncat o interceptie returnata in TD

scorul e 46 - 34, conversia de 2 pct a fost ratata

MaxximusLegion
26th October 2009, 02:00
epic comeback!:D:yeah: Miami we will return back!:yeah:In few months time!;)

alex2006
26th October 2009, 22:58
cred ca aseara am vazut viitoare castigatoare a trofeului Vince Lombardi ! Haideti, spuneti-mi ca exagerez...dar dupa ce am vazut, eu zic ca sfintii sunt una din primele 3 favorite la titlu. Si tineti cont ca Drew Brees a jucat destul de slab pentru nivelul lui !

codrutc
27th October 2009, 02:48
cred ca aseara am vazut viitoare castigatoare a trofeului Vince Lombardi ! Haideti, spuneti-mi ca exagerez...dar dupa ce am vazut, eu zic ca sfintii sunt una din primele 3 favorite la titlu. Si tineti cont ca Drew Brees a jucat destul de slab pentru nivelul lui !

Daca Super Bowl-ul s-ar juca maine, raspunsul ar fi Da, este posibil. Cu toate acestea de acum pana in Februarie mai este si trebuie sa fii urmarit NFL de cativa ani buni sa-ti
dai seama ca Octobrie nu este ca Ianuarie. Eu unul de exemplu, idin postura de mare fan Colts am fost dezamagit de echipa mea de atatea ori dupa ce m-a entuziasmat cu evolutiile din timpul sezonului.

dumboss_yo
27th October 2009, 10:28
Asa este. de nenumarate ori au existat echipe care au inceput sezonul regulat "ca din pusca", dar au ajuns sa se piarda in playoff, sa-si iasa din mana...Pe langa asta, in sezonul regulat intalnesti si echipe bune, dar si echipe slabe sau care nu sunt in forma..or in playoff se presupune ca dai de "nucile tari" din NFL si niciodata nu stii ce se poate intampla.

Octobrie nu este ca Ianuarie pentru ca toamna nu-i ca iarna :)

din postura de mare fan Colts am fost dezamagit de echipa mea de atatea ori dupa ce m-a entuziasmat cu evolutiile din timpul sezonului. Sper sa nu fie cazul sezonul acesta :P

campuscodi
27th October 2009, 12:08
Daca ar fi sa aleg acum o castigatoare de SB as alege intre Steelers si Saints fara discutie.

codrutc
27th October 2009, 18:11
. Sper sa nu fie cazul sezonul acesta :P

Eu sunt optimist dar nu zic nimic, incerc sa ma bucur de prezent, caci ,vorba lui Peyton Manning, "We win more than we lose around here" sau pe aproape.

il_dotore
28th October 2009, 14:58
La felul in care merg lucrurile anul acesta Colts ar trebui sa ajunga in Super Bowl... si odata ajunsi acolo orice e posibil. Fara sa fiu subiectiv ( sun fan Colts :d) exceptand Denver si poate New England nu vad cine i-ar putea incurca in AFC, dar dezamagirile ultimelor 2 sezoane ma fac sa nu imi fac prea mari iluzii. Pe de alta parte in NFC lucrurile sunt ceva mai complicare deoarece sunt vreo 4-5 echipe bune daca nu chiar foarte bune...

exodus
28th October 2009, 15:37
dintre echipele din afc cred ca cea mai periculoasa pt colts ar fi steelers. cu apararea aia si cu ben facand din rahat bici cand e nevoie ar fi cam nasol.
oricum e prea devreme sa vb de playoff mai ales ca forma sportiva se poate schimba drastic pana atunci.

MaxximusLegion
28th October 2009, 18:01
Cat tam-tam au mai facut presa americana, din faptul ca Sanchez a mancat un hotdog cand se afla pe banca.:shocked: De parca s-ar fi uitat la o revista deochiata, si n-ar fi mancat,ceea ce 99,9% dintre americani consuma in fiecare zi(junk food) !:happy

dumboss_yo
28th October 2009, 19:57
Vad ca se inmultesc fanii "potcoavelor" pe forum ... dupa veteranul Codrut, au urmat George, eu, exodus si acum il_dotore. Probabil mai sunt si altii, imi cer scuze daca nu i-am mentionat.
P.S. scuze de offtopic, sunt cateva postari pe aici care ar trebui probabil sa fie in thread-ul "sezonul 2009".

@il_dotore : Sa nu-i uitam pe "nasii" nostri din San Diego..

il_dotore
29th October 2009, 10:29
Nu i-am uitat dar sper ca anul asta sa priveasca play-uff-ul doar la tv... Doar Denver ii mai poate califica in play-off daca repeta isprava de anul trecut cand aveau 4 meciuri in fata celor de la San Diego si au pierdut calificarea pe ultima suta de metrii...

anthynidiany
29th October 2009, 10:42
ultima suta de metrii...

ultima suta de yarzi:)

dumboss_yo
29th October 2009, 11:17
Eh, poate isi revin, fac un scor bun si prind un WildCard ... totusi, sper sa nu fie cazul si defensiva lor sa ramana pe aceeasi linie pe care o au de la inceputul sezonului :drak:

il_dotore
29th October 2009, 13:39
O sa fie greu sa prinda un WildCard... Jets si Ravens par favorite... dar mai sunt 10 saptamani si ierarhiile se pot schimba... sper sa nu se schimbe in favoarea celor din San Diego...

il_dotore
29th October 2009, 13:41
Imbucurator pana acum pt colts este ca apararea functioneaza f bine si nu trebuie sa se bazeze numai pe ofensiva...

campuscodi
29th October 2009, 15:00
Ar fi ironic ca pe viitor Peytomachina sa se defecteze si echipa sa fie tinuta in viata de aparare :)))

dumboss_yo
29th October 2009, 21:09
Nu are cum sa se "strice" Peyton, a ajuns de mult la stadiul de robot, jocul nu mai are secrete pentru el ... mi se pare interesant cum reuseste sa exploateze la maxim toti receiverii, chiar si pe cei neexperimentati (a se vedea ce a facut din Gonzalez, iar acum cu Garcon si Collie).
Defensiva sta destul de bine in ceea ce priveste Coverage-ul, e rapida si nu permite big plays, insa ce ma ingrijoreaza sunt linebackerii si, ca de obicei, apararea contra RUN-ului. Poate ca revenirea lui Sanders o sa ne ajute, insa sper sa nu se loveasca iar, fiindca are stilul ala sinucigas de a placa oamenii si de a da totul.

campuscodi
29th October 2009, 21:13
eu il vad OC sau antrenor in viitor :D

dumboss_yo
29th October 2009, 21:18
Pe cine, pe Peyton sau pe Bob ? :D
Manning e si acum la Colts un fel de Offensive Coordinator, avand in vedere stilul "no huddle" pe care il adora si pe care putem spune ca l-a dus la un nivel la care nu prea a mai ajuns nimeni ...

codrutc
29th October 2009, 21:29
Eu zic ca ar trebui sa oprim run-ul cu front 7 daca se poate ca de asta s-a tot accidentat Bob, pentru ca a trebuit sa vina mereu in run support.
Anul acesta sunt destule sanse sa se intample. Sper ca Bob sa-si foloseasca viteza in secondary acolo unde ii este locul, sau sa compenseze in caz ca se recurge la blitz cu linebackers, sau sa fie folosit chiar el ca amenintare de blitz.

dumboss_yo
29th October 2009, 21:33
Bine spus, daca se poate cu front 7... problema e ca daca intalnim un RB bunicel (nu zic excelent), ne-au cam dovedit ca nu prea se poate si ca avem mari probleme ... sper ca sezonul acesta nu va mai fi cazul ...

P.S. Cred ca va trebui sa deschidem un thread pentru fanii Colts de pe forum, ca suntem multi si plini de opinii :P cam facem offtopic :)

effect
29th October 2009, 22:20
Ai inviat ma ? :drak:
Ti-or fi dat pauza la facultate de cand merge Colts asa bine:D

il_dotore
30th October 2009, 09:13
Apararea celor de la Colts nu e facuta pt echipe care joaca f mult cu RB... se vede de fiecare data ca au probleme cu acest gen de echipe... Un RB bunicel facel cel putin 100 yd pe meci in fata celor de la Colts, norocul nostru ca se descurca mult mai bine impotriva paselor (locul 6 in NFL la yarzi permisi pe meci). Imbucurator este faptul ca Indianapolis se afla pe locul 2 la puncte primite in fata lor fiind doar apararea celor de la Denver... De ofensiva nu vorbesc fiindca stie toata lumea ce poate Colts...

dumboss_yo
30th October 2009, 09:20
Ai inviat ma ? :drak:
Ti-or fi dat pauza la facultate de cand merge Colts asa bine:D

@ effect: Bineinteles ca mi-au dat, am scutire de la Caldwell pana in februarie ... Totusi, dupa ce luam SuperBowl-ul trebuie sa ma duc :P.

@ il_dotore: Linebackerii aia nu apara nici RUN-ul, nu fac nici Coverage suficient de bine, sa nu mai vorbim de blitz... Apararea sta in Freeney + Mathis si secondary, eu unul asa zic... Sansa este ca pana acum "potcoavele" au avut mereu avantaj maricel pe tabela (exceptand episodul Dolphins) si echipele adverse n-au mai avut rabdare sa ne toace cu prea mult run si pase de cativa yarzi... Oricum, per ansamblu, defensiva arata evident mai bine ca anul trecut.

exodus
30th October 2009, 10:42
cum am zis si pe alt topic, linebackerii lu colts sunt problema principala a defensivei pt ca toti 3 sunt tamaie. s-a vazut si in meciul cu rams. s jackson a alergat bine peste suta, hagler a scapat o int usoara, session a ratat un tackle simplu dupa ce venise la blitz fara adversar. imi aduc aminte si de driveul din ot cu san diego cand boul de session a facut un facemask de 15 yds total gratuit.
am tot sperat ca o sa drafteze alti lb sau sa-i transfere. poate la anul.