PDA

View Full Version : Abdomen



Denis
24th October 2009, 11:27
Care sunt cele mai eficiente exercitii pentru intarirea abdomenului?

Recomandari pentru exercitii?

Hard
1st March 2010, 16:28
abdomene, cu capul in jos, picioarele legate cu o franghie de un copac :D
succes !

Andrei_23
1st March 2010, 19:58
Incearca, si baga un filmulet sa vedem metoda de executare corecta a exercitiului :D

relansat
22nd March 2010, 00:39
de maine ma reapuc de dieta + abdomene

nu merg la sala ca nu am cu cine ...

DURATA: 4-8 zile
KILOGRAME PIEDUTE: 4 kg in 4 zile
CONTRAINDICATII: este interzisa persoanelor cu probleme hepatice si renale
STRUCTURA:
• 1 zi: legume (se pot consuma cate legume doriti)
• 2 zi: iaurturi (se pot consuma cate legume doriti)
• 3 zi : carne (se pot consuma cate legume doriti)
• 4 zi :fructe (se pot consuma cate legume doriti)
AVANTAJE:
• Puteti urma acest regim destul usor si aproape oriunde v-ati afla.
• Nu apare senzatia de foame, fructele (bananele,perele…) fiind satioase.
• Nu sunt costisitoare.
INCONVENIENTE:
• Aduce foarte putine calorii organismului;
• Prezinta carente nutritive importante (de vitamine, proteine etc.)
• Acest regim poate provoca subnutritie daca este urmat o perioada mai indelungata decat cea indicate.

Zabriskie
23rd March 2010, 17:22
Holy Vishnu, dieta aia e crima.

Macar ia un supliment de vitamine si minerale ca nu ingrasa.

relansat
23rd March 2010, 23:32
doua zile trecute. sunt lesinat

A.k.a
27th April 2010, 18:36
Numara caloriile si slabest suta la suta. Nu te baga la tempenii. Alea sunt tampenii cu "fructele nu ingrasa" sau "nu manca dupa ora 6".

andreeacrisan95
9th August 2010, 01:07
Pai pentru intarirea abdomenului ce poti sa faci inafara de abdomene?si nu simple, ci combinate :lol:

Andrei_23
9th August 2010, 01:51
Ridicarea picioarelor din atarnat, aplecari laterale cu gantera...

Trim0b
9th August 2010, 15:20
http://www.youtube.com/watch?v=WQN1Y13GMkE uite aici exercitii,dar sa nu le faci in fiecare zi:nah::nah:

iuli
10th August 2010, 14:28
De departe cele mai bune abdomene sunt cele cu ridicarea picioarelor din atarnat, asa cum a sugerat si Andrei_23. Cele cu picioarele intinse mi se pare insa ceva mai bune decat cele cu genunchii la piept.

Si programul asta de 8 minute este bun, eu il fac zi de zi si da rezultate. Nu inteleg de ce sa nu faca in fiecare zi, eu fac 2 serii de 8 minute in fiecare seara.
Un sunet mai bun este aici: http://www.youtube.com/watch?v=sWjTnBmCHTY

Trim0b
30th August 2010, 22:11
De departe cele mai bune abdomene sunt cele cu ridicarea picioarelor din atarnat, asa cum a sugerat si Andrei_23. Cele cu picioarele intinse mi se pare insa ceva mai bune decat cele cu genunchii la piept.

Si programul asta de 8 minute este bun, eu il fac zi de zi si da rezultate. Nu inteleg de ce sa nu faca in fiecare zi, eu fac 2 serii de 8 minute in fiecare seara.
Un sunet mai bun este aici: http://www.youtube.com/watch?v=sWjTnBmCHTY

pentru ca si abdomenul(ca orice muschi) are nevoie de timp de refacere
da un search pe google daca nu ma crezi pe mine

eu il fac de 2 ori pe saptamana...

Andrei_23
13th May 2011, 20:13
Sa mori tu?!

Lordul
15th May 2011, 02:48
depinde si de oras...in unele sunt in altele nu

popescudani
30th August 2017, 15:37
Abdomenele pe bara de tractiuni sunt cele mai eficiente si cele mai solicitante exercitii. Uite un antrenament: 5 serii x 15 abdomene (nu ar trebui sa ia mai mult de 20 de minute). Le poti face pe orice bara de tractiuni, fie ca e pe usa, pe tavan sau afara in parc. Eu am de 2 ani o bara de tractiuni pentru usa si isi face treaba super! Cand nu am timp sa ies in parc o montez rapid. Gasesti aici https://sport-mag.ro/ mai multe modele la preturi decente. Succes!

Novac
30th August 2017, 20:58
Care sunt cele mai eficiente exercitii pentru intarirea abdomenului?

Recomandari pentru exercitii?
serveste (intreaba-l pe tim de ce folosesc ei limba romana in/la modul anal) o portie de minim 12 mici cu mustar (preferabil de la GIL ca au muuult bicarbonat) +, musai, 2 tapi cu bere sa ragai mai bine dupa care ia_ti pe tine cea mai mica pereche de nadragi ce te incap si scoate prietena cea noua la o plimbare in Herastrau.


fii jovial, haios, arata_te disponibil la efort fizic ... fa giumbuslucuri gen tinut mingea pe un singur picior sau vaslit lacul in timp record

... intr_un cuvant incearca sa o impresionezi cu alura ta de sportiv.




ps. daca dai gres si incepi sa gafai precum greierele pe caldura poate_ti intareste ea spinarea, cu slapul :D