PDA

View Full Version : Grupa C: Juventus, Bayern, Ajax, Maccabi



Vadim
29th September 2004, 12:21
Discutii despre partidele Grupei C ale Ligii Campionilor 2004/2005.

ricky
29th September 2004, 18:11
BAYERN MÜNCHEN – AJAX AMSTERDAM 4-0

Inainte de joc, conducatorii echipei nemtesti isi faceau mari probleme in privinta rezultatului partidei.
Si nu temei !
BAYER, in campionat ca si in cupa, a jucat slab, fara orizont si fara nerv.
Un singur jucator s-a ridicat deasupra mediei de corigenta a celorlalti : ROY MAKAAY .
Impotriva minjilor lui KOEMAN, intre care LOBONT este…veteran (26 ani), MAKAAY si-a aratat inca odata calitatile de virf .
Cu 3 goluri marcate si cu o pasa de gol, ii va fi greu antrenorului NATIONALEI olandeze sa nu-l…bage in seama ca titular !
Nu stiu cit de mult s-a bucurat LOBONT de accidentarea colegului de echipa, titularul postului de portar . Cu siguranta insa ca, ieri seara, s-a simtit cel putin la fel de « bine » ca OLIVER KAHN in meciul contra NATIONALEI ROMANIEI. Poate chiar un pic mai rau din moment ce a avut si el partea sa de vina la “realizarea” acestui scor .
Cred ca doar faptul ca, la sfirsit de saptamina, BAYERN va face deplasarea la CAMPIOANA BREMEN a facut ca acestia sa reduca considerabil motoarele. Altfel, cu un 5-0 (cel putin ), acest joc ar fi intrat in statistica olandezilor ca fiind ceea infringerea la diferenta cea mai mare din istoria echipei.
24 de ani le-au fost necesari münchenezilor pentru o victorie impotriva celor de la AJAX !
Cu echipa aceasta insa, cu siguranta, olandezii vor avea in 2-3 ani un cuvint greu de spus (si ) in competitiile continentale !
Anul acesta insa, nu cred ca AJAX va conta in CL !

JUVENTUS TORINO – MACCABI TEL AVIV 1-0

In prima etapa, MACCABI s-a prezentat onorabil in fata celor de la BAYERN.
Dupa cum arata scorul, si in aceasta etapa MACCABI s-a lasat greu “convinsa” !

ADelPiero
4th October 2004, 16:01
abia astept meciul cel mai "greu" din aceasta grupa ;)

ADelPiero
3rd November 2004, 14:09
astazi vor avea loc, urmatoarele meciuri:


Bayern Munich (Ger) - Juventus (Ita)
Maccabi T-Aviv (Isr) - Ajax Amsterd. (Hol)

Nicholas
3rd November 2004, 20:06
Mizez pe victoriile oaspetilor din ambele meciuri.Juventus se afla intr-o forma ridicata si Ajax au nevoie de victorie pentru a spera la Cupa Uefa,

ADelPiero
3rd November 2004, 21:49
ajax va bate sigur .... Juve, in cel mai rau caz face egal :cool:

Al Dracu
3rd November 2004, 23:58
Inca o partida perfecta... :yeah: /hello :D

Vadim
4th November 2004, 00:16
Da, perfect. Gol Del Piero in minutul 90. A primit mingea in picior, la un sut trimis de Ibrahimovici, respins in fata de portarul advers. Bayern a fost in meci si i s-a anulat un gol in primele minute.

Una peste alta, e bine ca a pierdut Bayern, e clar ca Juventus se duce in optimi, dar macar mai are sanse Ajax sa mai prinda un loc doi, daca nu ar mai lua Lobont atatea boabe. Penibila infrangere cu Maccabi. :(

sorinl
4th November 2004, 07:42
am vazut meciul lui macabi ta cu ajax,olandezii sant in scadere de forma.echipa a fost construita de koeman in 1-4-3-3 clasic,in ideea ca ibrahimovici va fi varf clasic,dar odata cu plecarea sa au recurs la improvizatii,ieri a fost van der vart varf...
golul al doilea a fost o uriasa gafa a apararii lancierilor.
din ce am vazut,ajax nu va mai acumula puncte in meciurile viitoare,nu-i vad invingand acasa pe bayern. cum probabil nici macabi nu va mai acumula puncte si rezultatul direct le e favorabil vor juca in uefa.

ADelPiero
4th November 2004, 07:49
ca de obicei A Del Piero si`a facut datoria !!!!!! daca el nu ... atunci cine? :evil:
sunt mandru de el :cool:

OwenSkeet
4th November 2004, 08:13
:ok: Dar a fost creatia lui Ibrahimovici......oricum Felicitari ADelPiero..:D

alex36
4th November 2004, 08:31
Norocoasa echipa mai este Juventus asta!!

diablo20
4th November 2004, 09:44
juve a aratat ca joaca cel mai italian fotbal. a 4-a victorie cu 1-0 /hello care duce pe juventini in optimile CL. se pare ca echpa si-a revenit fata de anul trecut atunci cand incasa fff multe goluri datorita si lui buffon care face meciuri senzationale, dar nu in ultimul rand si lui capello care a gasit cheia care incuie apararea. /hello /hello

Zebrone
4th November 2004, 11:51
Inca o partida perfecta... :yeah: /hello :D
ai dreptate, dar am avut si noroc mai ales la ultima faza a meciului.
nu credeti ca a fost penalty la zlatan in primele minute ca eu nu am vazut faza cum trebuie. /hello

Vadim
4th November 2004, 12:26
Intr-adevar, actiunea lui Ibrahimovici a fost extraordinara. De fapt ea a fost la originea golului. Daca dadea tot suedezul gol, era de nota 10. Asa, ca mingea i-a venit in picior lui Alex del Piero, care a pus latul... In fine, golul e gol, iar fotbalul e un posrt de echipa unde deseori norocul face diferenta. Iar actiunea lui Ibrahimovici merita sa se finalizeze cu gol.

diablo20
4th November 2004, 14:19
nu credeti ca a fost penalty la zlatan in primele minute ca eu nu am vazut faza cum trebuie. /hello
eu zic ca la zambrotta a fost penalty clar :yeah: :yeah:

ADelPiero
4th November 2004, 18:17
la urma urmei ... nu conteaza cine da gol. ... important e sa castige echipa :D:D

N0_NaM3
25th November 2004, 22:04
Au stabilit shi un record in ceea ce priveshte nr`ul de goluri primite..adik 0 in 5 meciuri ...adev e ca sunt tari ...:) FORZA JUVE !

Il Fenomeno
26th November 2004, 18:16
Nu ati primit nici un gol in 5 meciuri in UEFA Champions League, dar sa recunoastem ca v-au ajutat arbitrii la greu, ca de fiecare data.Dar daca in fazele eiminatorii o sa continue sa castige tot cu 1-0 o sa parasasca competitia si ar fi bine sa se intample asa. :sneaky:

Al Dracu
26th November 2004, 18:26
Daca incep sa-ti fac o analiza sintactico-morfologica si iau in considerare si stilul frazeistic tu esti un intertrist care se vaicareste de un secol ca are pantalonii rupti in c*r! Am furat 27 de campionate, nu stiu cite cupe, supercupe, ligi, superligi, intercontinentale, transatlantice si o sa mai furam pina o sa faca Moratti stop pe piept de invidie... :D Du-te mai bine acasa ca incepe pe Inter Channel documentarul "Orase nemaivazute - Episodul de astazi:Tokyo"! :drak:

ADelPiero
27th November 2004, 01:52
1 Juventus 5 5 0 0 5 0 15
2 Bayern 5 3 0 2 10 3 9
3 M. Tel-Aviv 5 1 0 4 3 11 3
4 Ajax 5 1 0 4 4 8 3

poza repede :evil:
admirati :evil:

N0_NaM3
5th December 2004, 22:43
Juve o sa faca 18 puncte ...:D

Doctor_Satan
6th December 2004, 17:23
Juve o sa castige in ultima etapa cu 2-0, ca sa nu se mai planga interistii de apararea lor de fier si atac cu un singur gol pe meci :evil:
Si mai punem ca o sa castige si Bayern, tare o sa vedem noi evreii in cupa UEFA in locul olandezilor :evil:
Forza Bayern si Juventus!
Vreau sa va vad in finala! /hello

CoolRain
6th December 2004, 19:34
He-he... Cred ca Juve si Bayern vor castiga, Ajax-ul merge in UEFA datorita rezultatelor directe cu Maccabi...

OwenSkeet
9th December 2004, 08:32
Ajax 2-2 Bayer M.
Tel-Aviv 1-1 Juventus
Juventus cu Bayer in Cl. Ajax in Uefa

N0_NaM3
9th December 2004, 22:52
Juve a obtinut cel mai mare punctaj din grupe ...erau aproape de a fii a 5`a echipa care obtine 18 puncte...:)