PDA

View Full Version : Grupa B: Dinamo Kiev, Real Madrid, Leverkusen, AS Roma



Vadim
29th September 2004, 12:20
Discutii despre partidele Grupei B ale Ligii Campionilor 2004/2005.

armin
29th September 2004, 13:11
Vreau in mod special sa felicit televiziunea spaniola care a realizat transmisia la Real - Roma. A fost cea mai tare transmisie din cate am vazut eu pana acum.
Cred ca fiecare jucator de la real era urmarit de cate o camera, toate gesturile lor au fost prezentate intr-un mod foarte profesionist, cu reluari la obiect. Asa da! Pe cand si la noi ca la ei?

Vadim
29th September 2004, 13:35
S-a vazut clar hentul lui Raul. La noi peste vreo 25 de ani. Pina atunci se discuta pe imagini penibile la "talk-showuri".

realmadrid.com
29th September 2004, 15:39
Transmisia a fost buna, daca ce zicetzi de meci ???:D, nu doar de cel dintre Real si Roma ci si cel dintre Dinamo Kiev si Bayer Leverkusen, intradevar doua meciuri de calitate:ok:
Pana la urma s-a vazut ca atunci cand se intalnesc 2 echipe, una din Italia si cealalta din Spania iese un spectacol fotbalistic de nota 10, indiferent cine castiga:yeah:

PS_Pt italienii si spaniolii de pe acest forum, cred ca imi datzi dreptate ce am scris in ultima fraza:ok::D

ricky
29th September 2004, 18:10
DINAMO KIEV – BAYER LEVERKUSEN 4-2

DINAMO KIEV , echipa care a cistigat de doua ori primul joc contra AS ROMA ( pe teren si…la masa verde ), a luat o optiune serioasa pentru urmatoarea runda.
Invingind, pina la urma, destul de clar pe producatorii de aspirine ( BAYER) , dinamovistii sint singurii din grupa care au acumulat punctaj maxim. Aportul la victorie si l-a adus si jucatorul nostru FLORIN CERNAT prin cele doua goluri inscrise (74 / 90) !
Si in aceasta grupa conduce tot o echipa de la care, inainte de inceperea competitiei, nu se astepta prea mult desi e cunoscuta valoarea ucrainienilor.
In ziua de azi insa, putine echipe din CL se pot mindri ca mai au jucatori autohtoni in trupa. Cazul echipei DINAMO care a avut un singur jucator ucrainean in teren.

REAL MADRID – AS ROMA 4-2

Dupa cum a inceput meciul, se parea ca AS ROMA, ramasa zilele trecute fara antrenor, va da in sfirsit un raspuns celor care spun ca echipa este de neantrenat .
Echipa REGELUI , care actualmente se confrunta cu probleme la fel de mari, a avut insa o revenire de orgoliu si a intors rezultatul in favoarea sa .
Luind in considerare rezultatele meciurilor directe, putem spune ca grupa, dupa chiar prima etapa, a devenit foarte interesanta.

ADelPiero
4th October 2004, 16:05
as roma cred ca va termina pe ultimul loc ... dupa cum se prezinta, nu are nici o sansa sa castige si ea niste puncte ;)...

Catalanul
4th October 2004, 16:14
de acord cu tine delpiero
as mai avea ceva de adaugat :D Favorita la castigarea grupei este DINAMO KIEV :drak:
pe locul 2 cred ca va fi Leverkursen :evil:
real madrid in UEFA
:lol:

ADelPiero
4th October 2004, 16:30
bogule :evil: asa asa.... ceva de genul :lol:

Sasuke Uchiha
22nd October 2004, 23:31
real madrid in UEFA
:lol:

Real Madrid nu cred ca va castiga C.L. dar macar pana in semifinale tot ajunge.. :D

Catalanul
22nd October 2004, 23:35
semifinale :thinkso: prea mult :p daca ajung in optimi, maxim sferturi cred ca sunt multumiti :D

ADelPiero
27th October 2004, 00:51
nu au ei asa pretenti mari ... ;)

Sasuke Uchiha
27th October 2004, 16:09
dar macar pana in semifinale tot ajunge.. :D

rectific.. :D nu va ajunge in semifinale...va ajunce cel putin in finala... :ok: :ok:

Catalanul
27th October 2004, 16:12
finala... :thinkso: poate aia mica :D pacat ca nu exista :drak:

ADelPiero
3rd November 2004, 14:05
astazi vor avea loc, urmatoarele meciuri:


AS Roma (Ita) - Leverkusen (Ger)
Dynamo Kyiv (Ukr) - Real Madrid (Spa)

Vadim
4th November 2004, 00:17
Eh, trei echipe cu 7 puncte fiecare, dupa ziua a 4-a din grupe. Daca reusea Dinamo sa bata pe Real Madrid, ceea ce nu era greu, se putea considera calificata in optimi.

axterix
4th November 2004, 09:24
sper sa nu se califice Real:)

realmadrid.com
4th November 2004, 14:33
Grupa aceasta este cea mai disputata, asta este clar:)
Sunt sigur ca vom invinge pe Leverkusen pe Bernabeu, iar un egal cu Roma ar fii suficient pt calificare:ok:
Cred ca asa va arata clasamentul la sfarsit:ok:
1 Dinamo
2 Real
3 Leverkusen
4 Roma

Catalanul
4th November 2004, 14:34
Dinamo si Leverkursen se vor califica :drak: realul nu e echipa de Liga Campionilor la ora actuala :sleep: ci de Cupa Uefa :p

diablo20
4th November 2004, 14:56
in aceasta grupa lupta dintre cele 3 echipe pt calificarea in optimi va fi decisa la madrid si la roma. clasament final:
1. dynamo
2.real
3.leverkusen
4.roma

realmadrid.com
4th November 2004, 15:54
Ma bucur ca esti de acord cu mine, in privintza clasamentului final:ok::D

ADelPiero
4th November 2004, 18:21
eu vad realul pe 3 :p

N0_NaM3
25th November 2004, 22:01
Realul se incurca la roma...va spun eu ...care am vazut un x2 la real-leverkusen .....:D

ADelPiero
27th November 2004, 01:45
mai este o etapa... si aproape mi se indeplinste pronosticu` :D:D

madridista
4th December 2004, 11:24
realul sa se impiedice de roma......pe un stadion gol....asta cred ca e o gluma.chair daca castiga roma tot nu ajunge in cupa uefa nu?
eu nu cred ca e posibil sa se impiedice...dar totul e posibil nu?
sper ca protv da meciul cu real madrid-roma miercuri, nu?

Sasuke Uchiha
6th December 2004, 00:00
realu,in cel mai rau caz,pe locul 2.. :cool:
dar greu de crezut ca o sa piarda la roma.. :ok:

Doctor_Satan
6th December 2004, 17:00
Vad ca s-au strans pe aici destul de multi care antipatizeaza Realul! Iata ca a mai venit unul! Realul in UEFA, si asta cu noroc pt ca Roma joaca slab sezonul asta! Si oricum, in cupa UEFA pica la tragerea la sorti cu Steaua si iese din competitie, termina pe locul 8 in campionat si scapam de ei in cupele europene la anul ;-)
Oricum, Realul, la pretentiile lor, sa conteze pe ultimul meci sa se califice in optimi...
Ar trebui sa le fie rusine pt ca li s-a permis sa aiba datoriile alea la stat si ei sa poata face transferuri in continuare doar ca sa ajunga o umbra a echipei de la inceputuri!
RUSINE REAL!

CoolRain
6th December 2004, 19:31
Fratilor, e groasa in grupa asta, oricum ai privi lucrurile... Se poate intampla orice, Roma e in revenire si nu m-ar mira un 1x in fata Realului... In plus, nici la Leverkusen-Dynamo nu prea sunt apele limpezi, Dynamo e o echipa greu de batut! Cred ca in aceasta grupa se afla viitoare castigatoare a Cupei UEFA, cine termina pe locul 3 bate tot in UEFA...

Parerea mea:
1.Leverkusen
2.Dynamo
3.Real
4.Roma
:(

madridista
6th December 2004, 23:16
:)crezi tu ca cine termina pe 3 bate tot in uefa?????si dc prin absurd ajunge realul???ai zice la fel???cred ca suntem vreo 3 persoane care tinem cu realul pe acest forum:eu, thanya si realmadrid.com.mai exista vreunul pe care nu il stiu???nu cred!!!in schimb barcelona....sa nu vb!!!!ar fii prea greu sa-i numar!!!!ma intreb dc asa era situatia in 2002 cand castiga realul cl si jucau ff bine???hmmm......

CoolRain
7th December 2004, 09:45
Despre partea cu cei care tin cu Real si cu Barca ai dreptate... Sincer, eu nu am afinitati prea mari cu fotbalul spaniol, nu tin nici cu Barca, nici cu Real, dar sunt de acord ca daca eram in 2002 multa lume tinea cu Realul. Echipele din grupa asta sunt foarte tari si imi mentin parerea ca cea care va fi pe locul 3 va castiga Cupa UEFA. Pt. Real e crucial meciul cu Roma, italienii sunt in revenire, tin minte ca acum ceva timp (2 ani parca) Roma a castigat la MAdrid cu 1-0, dupa ce pierduse acasa cu 0-3... Dar si Realul are capacitatea sa revina intr-un meci, a revenit cu Roma si Dynamo de la 0-2, cu Leverkusen la Madrid... Asa ca meciul e descis oricarui rezultat... Singura varianta buna pt Real pe care o vad eu e un 2-1 chinuit si cu rasturnare de scor, in rest toate sansele pt. Roma...

viorel 31
7th December 2004, 11:05
madridista@ :mad: mai sunt si eu pe aici si tzin cu Real de cand ma stiu si nu o sa incetez sa fac lucrul asta indiferent de rezultatele lor.
Cat despre grupa din CL atata timp cat sunt sanse si teoretice pt faza urmatoare mergem inainte; sunt convins ca Dynamo Kiev si Real Madrid vor continua competitia cu toate ca ne-am facut viata grea pe mana noastra ( vezi 1-1 cu aspirinele pe Bernabeu ) Daca nu, sa vedem galacticii la Bucuresti intr-o confruntare cu cealalta echipa a mea Steaua. Ce ziceti? :drak:

Cucu
8th December 2004, 18:29
sper sa ramana real in cupa uefa si sa pice cu steaua,
asa daca nu se califica nu e mare surpriza, dar daca ii scoate pe real va fi ceea mai mare realizare in ultimii 18 ani la nivel de club a romanilor

N0_NaM3
8th December 2004, 22:34
http://img.livescore.com/img/flash.gif HTAS Roma (Ita)0 - 1 (http://www.livescore.com/default.dll/Game?comp=cl_group_B&game=99106)Real Madrid (Spa)http://img.livescore.com/img/flash.gif HTLeverkusen (Ger)0 - 0 (http://www.livescore.com/default.dll/Game?comp=cl_group_B&game=99105)Dynamo Kyiv (Ukr)

OwenSkeet
9th December 2004, 07:55
Roma 0-3 Real Madrid
Leverkusen 3-0 Dinamo Kive
Real Madrid a reusit calificarea in Cl impreuna cu Leverkusen. Dinamo Kiev continua in Uefa.

viorel 31
9th December 2004, 09:20
Am sperat ca alaturi de Real (de care nu m-am indoit ca se va califica)din aceasta grupa sa mearga mai departe vecinii nostri de la rasarit Dynamo Kiev, dar Bayer sa impus fara drept de apel asa cum a facut si in prima partida a grupei.
Una peste alta Real si Bayer merg mai departe in optimi iar Kiev poate venii din nou la...Bucuresti in Uefa Cup. :ok:

N0_NaM3
9th December 2004, 22:50
Mda...shi eu am sperat ca Roma sa joace cu prima echipe impotriva realului...dar nu a fost sa fie ....:( ...:D