PDA

View Full Version : Grupa A: Olympiakos, Liverpool, Monaco, Deportivo



Vadim
29th September 2004, 12:20
Discutii despre partidele Grupei A ale Ligii Campionilor 2004/2005.

ricky
29th September 2004, 18:09
AS MONACO – DEPORTIVO LA CORUNA 2-0

Cind spectatorii intirziati inca nu luasera loc pe tribuna, totul devenise clar.
Doua goluri rapide au taiat elanul si pretentiile spaniolilor.
Situatie destul de complicata in grupa aceasta. Mai ales dupa primul joc in care spaniolii au remizat, acasa, cu grecii.
Inca totul e posibil desi, cred eu, celor doua echipa care vor juca si anul viitor in CL se vor selecta din trio-ul englez-spaniol-francez.
Chiar daca, in momentul de fata, PIREU se afla ( singura cu 4 puncte ) pe locul intii !


OLIMPIAKOS PIREU – FC LIVERPOOL 1-0

Cine ar fi crezut ca, dupa doua etape in care a intilnit adversari de talia lui DEPO si LIVERPOOL PIREU sa iese mai mult decit onorabil din inclestare ?!
Englezii, probabil, nu s-au asteptat sa junga asa de repede sa…alerge dupa egalare.
“Cum-necum” , grecii nu sint la prima…abatere de acest gen.

ADelPiero
4th October 2004, 16:09
OLIMPIAKOS se prezinta foarte bine ... sa vedem cat timp va rezista ... ;)

ADelPiero
3rd November 2004, 14:07
astazi vor avea loc, urmatoarele meciuri:


Deportivo (Spa) - Liverpool (Eng)
Olympiakos (Gre) - Monaco(Fra)

Vadim
4th November 2004, 00:18
Desi este pe ultimul loc, Deportivo mai are sanse matematice de calificare. Grupa se joaca inca de la primul la ultimul loc, dupa meciurile din ziua a patra.

alex36
4th November 2004, 09:04
Deportivo este departe de....trecut!

OwenSkeet
4th November 2004, 09:14
Deportivo (Spa) 0-1 Liverpool (Eng)
Olympiakos (Gre) 2-1 Monaco(Fra)

Batalia pt 1 loc se da intre Liverpool si Olympiakos.....ce au ajuns grecii astai..BRAVO LOR!

Vadim
4th November 2004, 12:29
Eu cred ca locul doi inca se joaca in grupa asta... Uitati situatia la momentul asta:

1 Olympiacos 7 puncte
2 Liverpool 7 puncte
3 Monaco 6 puncte
4 Deportivo 2 puncte

Deportivo mai are cu Olympiakos si Monaco. Doua victorii si se califica de pe locul doi, sau chiar 1. De aia spun ca inca se joaca, se poate intampla orice. Atata timp cit sint sanse matematice evidente...

ADelPiero
4th November 2004, 13:05
Deportivo nu mai are nici o sansa sa prinda locul 1 sau 2 .. :nah:
iar locul 3 ... doar printr`o minune :mda:

OwenSkeet
4th November 2004, 18:50
Liverpool cred ca are cea mai mare sansa sa ia primul loc..pe urama urmeaza surprinzator dupa parerea mea cei de la Olympiankos si abai pe uram cei de la Monaco.si Deportiva nu mai prinde nici locul 3 pt ca nu sunt intr-o forma prea buna...si nu au arata ca ar avea forta de a castiga impotriva grecilor..care sincer cred ca au o super echiap....nu au valoare dar au echipa.

ADelPiero
6th November 2004, 12:04
asa e... liverpool pe 1 va termina ... :cool:
pe 2 grecii, pe 3 francezii si pe 4 spaniolii :evil:

Sasuke Uchiha
24th November 2004, 18:16
cred ca francezii si greci se vor califica,greci,chiar daca nu joaca nimic,puncteaza.Liverpool,fara baros si cisse in atac,nu prea inscriu .. :D

N0_NaM3
25th November 2004, 21:49
Vreau sa se duca grecii doar ptr a`l vedea pe Rivaldo.....:D

ADelPiero
27th November 2004, 01:50
s`a busit liverpoolu` :D
mi`au stricat pronosticul :p

Doctor_Satan
6th December 2004, 17:27
Olympiakos si Liverpool se califica in optimi si Monaco merge in cupa UEFA doar ca sa plece imediat acasa dupa ce au facut prezenta si acolo :D
Cu tot respectul, dar Monaco si Deportivo nu mai sunt echipe care sa joace la nivelul asta! :sleep:

CoolRain
6th December 2004, 19:22
Grupa pare limpede!
Ultima etapa:
Liverpool - Olimpiakos
Deportivo - Monaco
Nu cred ca Liverpool va fi in stare sa-i bata pe greci... prin urmare face maxim 8 puncte, iar francezii au deja 9. Deci clasamentul cred ca va fi cam asa:
1.Olimpiakos
2.Monaco
3.Liverpool
4.Deportivo

OwenSkeet
9th December 2004, 08:31
Deportivo 0-5 Monaco
Liverpool 3-1 Olimpiakos
Monaco a fakut instructie cu Deportivo.... Celor de la Liverpool le treabuai o victorie la 2 goluri deiferenta in fata grecilor...Au reusit aceaatsa victorie si vor continua in CL alaturi de Monaco..Olimpiakos in Uefa.

Sasuke Uchiha
9th December 2004, 17:13
Superdeporu' sa dus... :no: singura echipa din istoria CL care nu a marcat nici un gol in meciurile din grupe :no:
meciul intre Liverpool si Olympiakos a fost f frumos,englezi aveau nevoie de 2 goluri mai mult decat greci pt. a se califica,meciul a inceput cu un gol de Rivaldo din lovitura libera,atunci Liverpool avea nevoie de 3 goluri si au reusit sa le inscrie,ultimul find de Gerrald capitanul englezilor in ultimele minute.cred ca Gerrald ar trebui sa fie urmatorul galactic.. :D

N0_NaM3
9th December 2004, 22:42
Se pare ca cei de la Monaco sunt cu adevarat nashii celor de la Deportivo...pur shi simplu s`a 'stricat' aceasta echipa care anu` trecut cashtiga cu 4-0 in fata milanului dupa 1-4 in tur...

Catalanul
9th December 2004, 22:51
cred ca Gerrald ar trebui sa fie urmatorul galactic..:D
:lol: si ce sa faca? sa fie rezerva ca si Owen? ca stii ca englezii se acomodeaza cam greu cu Primera :D

Sasuke Uchiha
14th December 2004, 19:57
cazul lui Owen nu e drept :no: prostul ala de antrenor il baga pe f lentul Raul :no: :no: :no: in locul lui,Madrid cu Owen si Ronaldo de titulari n-ar juca asa rau precum o face acu :drak: ,dar oricum Gerrard cred eu ca ar fi potrivit pt. Madrid