PDA

View Full Version : Memorialul Blume - 24 octombrie



mikeyy
22nd October 2009, 22:03
Cei care erau pe forum acum 2 ani..poate isi amintesc de acea editia a memorialului Blume..cand a participat Alina Stanculescu. Ca si atunci vom putea urmari competitia in direct pe internet: http://www.tv3.cat/directes.
http://www.the-all-around.com/index.php?option=com_content&view=article&id=79

La participanti..pt noi apar Diana Chelaru (fete) si Flavius Buidoso (baieti)....da, am scris bine (asa pare pe TAA). Ori e greseala lor, ori pe Ovidiu il mai cheama si Flavius...tre sa verific :)

Cata_RB
22nd October 2009, 23:21
... Flavius Buidoso (baieti)....da, am scris bine (asa pare pe TAA). Ori e greseala lor, ori pe Adrian il mai cheama si Flavius...tre sa verific :)

L-ai botezat si tu :P

Au tot schimbat participantii, dar bine ca merge cineva. Si super ca vom putea vedea! Ne mai delectam cu bucatele de gimnastica, pana la CE e cale luuuunga.

mikeyy
22nd October 2009, 23:24
Da :ras-plans:

Pai initial trebuia sa merga Adrian...acum e combinatie intre Flavius si Ovidiu...nici eu nu mai stiu :D
Scuze de greseala.

cata10
23rd October 2009, 00:20
La ce ora incepe competitia?

LuisaGym
23rd October 2009, 11:20
Am cautat in program si se pare ca e pe canalul asta http://www.tv3.cat/canal/33 de la ora local 16:00 (17:00 in Romania )

http://www.tv3.cat/canal/33

Nu stiu daca pe canalul asta se transmite in direct sau nu.

LuisaGym
23rd October 2009, 17:31
Niste stiri. E fain ca Pascu-l trimite pe Buidoso la concurs ca sa-l tina motivat.

http://www.prosport.ro/alte-sporturi/gimnastica/chelaru-si-buidoso-concureaza-la-barcelona-5031280

shagya
24th October 2009, 13:41
good luck Diana. I hope she hit her routine and get a medal :-)

Ada24
24th October 2009, 17:05
Va merge linkul (cu televiziunea)?:groggy:

Hai Diana si Ovidiu!

mikeyy
24th October 2009, 17:06
A inceput?
Mie nu imi apare nimic....

Ada24
24th October 2009, 17:07
Nici mie, nici la "canals en directe"
Am apasat pe toate chestiile alea si nimic. :(

cata10
24th October 2009, 17:11
Nici mie nu-mi merge si am ramas acasa special pt concursul asta.

monalexa
24th October 2009, 17:40
oooofffffffffffffffff :(

anna.09
24th October 2009, 17:44
offf ca nu merge? sau s-a intamplat ceva? are cineva vesti?

niagara64
24th October 2009, 17:46
offf ca nu merge? sau s-a intamplat ceva? are cineva vesti?


din ce scrie acolo se pare ca nu au drept de transmisie pe web...

monalexa
24th October 2009, 17:52
offf ca nu merge? sau s-a intamplat ceva? are cineva vesti?

oofff ca nu merge :( Si nici pe TAA nu sunt vesti :(

mikeyy
24th October 2009, 18:21
Cateva informatii de la Albert:
- Dianei i-a iesit barna..daca Albert a zis "pretty good beam"...inseamna ca a fost super :) I-a iesit si flicul cu 360! Bravo Diana!!!!!! :yes:
- Musina din Rusia a ratat la sol...la o diagonala: 540+720 (indirect). Iar la sarituri a primit 14.250 pe un FTY...
- Demyanchuk a ratat la barna
- Pulgarin s-a accidentat la sarituri

EDIT:
- la sol Diana a avut probleme la 1080..si spune Albert ca a si iesit in afara..dar nu specifica la care diagonala!

EDIT 2:
Buidoso on HB, layout Kovacs (pretty good for a Romanian), kovacs, Yamawaki, stalder 1 1/2, giant 1 1/2, endo 1/1, double double

EDIT 3:
Clasament AA fete:
1.Jessica lopez 54.750
2.Yana Demanchuk 54.350
3.Diana Chelaru 53.650
4.Ramila Musina 51.900
4.Anna Serra 51.900
5.Fernanda Ibarra 42.600
6.Astrid Casares 42.100

LuisaGym
24th October 2009, 18:43
Adica Diana a iesit pe 3 la individual compus?

anna.09
24th October 2009, 19:41
Un total foarte mic totusi!!!
Probabil a ratat paralelul!

Cata_RB
24th October 2009, 19:50
Multumim pentru informatii!
Asta ma gandeam si eu, probabil a ratat la paralele...si din ce-a scris Mihai cred ca a avut ceva belele si la sol cu nota de plecare. Nu-i bai, ma bucur foarte mult ca in sfarsit este scoasa in concursuri ca sa castige experienta!

LuisaGym
24th October 2009, 19:52
Pai daca astea sunt rezultatele finale vreau s-o felicit pentru medalia de bronz!!! Bravo Diana!

mihafrancisc
24th October 2009, 19:59
Felicitari Diana!!!!!

anna.09
24th October 2009, 20:34
Din ce am citit pe TAAF se pare ca Diana a coborat cu dublu echer la barna. Bravo ei pentru ca progreseaza...dar mai trebuie sa invete sa si concureze...oricum, Tot inainte, Diana! Mai tare, mai bine!

Cata_RB
24th October 2009, 22:51
TAA despre concursul de azi: http://the-all-around.com/index.php?option=com_content&view=article&id=80:lopez-kuksenkov-win-blume-memorial&catid=4:news&Itemid=22
Extrag ce e despre romani:
Diana n-a intors suficient la diagonala cu whip-1080, dar este laudata pentru elementele de la barna [flic-Shishova, cred ca e numele pentru saltul cu 360, si flic-flic-dublu echer la coborare].
Ovidiu, forta si exercitii la bara si paralele necaracteristice (cu sensul de remarcabile) pentru un gimnast roman. Din pacate, la paralele a ratat, dar nu se precizeaza unde. A iesit pe locul 5, nu apare punctajul.

crisloregym
24th October 2009, 22:56
Wow, bine, Diana!!!!

Da, ce bine ca sunt scoase fetele la concursuri in afra, dar ce pacat ca asta vine dupa un concurs important (Mondiale) si inainte cu prea mult timp de competitiile mari de anul viitor...sincer, decat la concursurile astea, mai bine le scoteau la celelate etape de cupa Mondiala din timpul anului...acuma nu folosesc nimanui :( Nu o sa uit niciodata cat de mult a fost plimbata Stela in 2007 (si atunci eram pro!), ca in 2008 sa stea accidentata...ma bucur, insa, ca merg Diana si Tamarjan...dar stau si ma intreb: daca pentru Tamarjan au asteptat din 2007 (Moscova) pana acuma ca sa o trimita, pe Diana abia la sfarsitul anului, la anul ce va fi? Ca Ana Porgras va trebui trimisa, vin din spate Haidu, Voicu (dupa accidentare!), Sabau, care o sa aiba nevoie disperata de astfel de competitii...precum si mentinerea in tonus a Ameliei...si daca se va merge doar la doua competitii si alea dupa Mondiale, ma indoiesc ca va fi loc pentru toate:(

Auré_Gym
24th October 2009, 23:35
Nu o perfomanta foarte bune pentru Diana, dar cred ca ea va invata cu mai mult experienta... Este correct, dar ea poate face mai mult daca ea vrea...

Tess_AN
25th October 2009, 02:46
Pai daca astea sunt rezultatele finale vreau s-o felicit pentru medalia de bronz!!! Bravo Diana!
Si din partea mea, felicitari Diana! E, daca nu ma insel, prima ei medalie internationala de cind e senioara.... Sa prinda un pic gustul podiumului si sa vedeti atunci!

Cea de pe locul doi, nu e Campioana Europei la barna?!?

Bravo Diana! Tot asa si mai bine! Felicitari!

(sunt pe undeva si filmulete?)

Cata_RB
25th October 2009, 03:03
Si din partea mea, felicitari Diana! E, daca nu ma insel, prima ei medalie internationala de cind e senioara.... Sa prinda un pic gustul podiumului si sa vedeti atunci!

Cea de pe locul doi, nu e Campioana Europei la barna?!?

Bravo Diana! Tot asa si mai bine! Felicitari!

(sunt pe undeva si filmulete?)

Ba da, cea de pe 2 e campioana europeana la barna :)
Filmulete inca n-am gasit pe youtube...dar daca Albert de la TAA a fost la concurs, ma astept sa apara.

anna.09
26th October 2009, 11:04
Poze de la competitie:
http://www.flickr.com/photos/tmsworkshop/

LuisaGym
26th October 2009, 11:10
Merci de poze. M-am bucurat s-o vad pe Diana pe podium.

mikeyy
26th October 2009, 12:16
Am mai gasit poze de la Blume: http://picasaweb.google.es/javiento/XXXIVMemorialBlume2009#

anna.09
26th October 2009, 12:51
Cu cine o fi fost Diana acolo (dintre antrenori) ca parca l-am zarit pe Valer Puia...?

Demyanchuk a facut si ea salt cu 360...se vede intr-o poza :)

mikeyy
26th October 2009, 12:54
Cu Forminte..e o poza in care apare Forminte, stand pe scaun la o masa. Si de asemenea la paralele cand o asista.

LuisaGym
26th October 2009, 12:55
http://www.flickr.com/photos/tmsworkshop/4044192697/

Sunt 2. Formine si Puia Valer (?).

anna.09
26th October 2009, 12:56
L-am vazut acum, mersi.

mikeyy
26th October 2009, 12:57
Acela nu e Puia Valer..e antrenorul de la baieti. Daca nu ma insel e vorba de Vasile Vug.

ancaqwe
28th October 2009, 09:03
Solul Dianei, de pe TAA
http://www.youtube.com/user/mireotaku

Cata_RB
28th October 2009, 12:21
Super! Mersi, Anca.
Ati vazut ce a facut Gabi la prima linie? Pirueta simpla imediat dupa Tsukahara. Ma tot uit in cod dar gasesc doar legari pentru elemente acrobatice (pag 31)...nu stiu ce inseamna ce a facut ea.

anna.09
28th October 2009, 13:32
Nu cred ca poate fi vorba de bonus..doar daca nu s-a mai introdus ceva prin update-urile la codurile de punctaj..in mod normal se da bonus doar daca este o saritura artistica legata de elementul acrobatic. Dar poate o ajuta sa scape de penalizarea de 0.1 pentru pas...desi nici de asta nu sunt convinsa.

Auré_Gym
28th October 2009, 13:36
Un articol despre acesta competitie: http://intlgymnast.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1232:kuksenkov-lopez-best-at-blume-memorial&catid=5:competition-reports&Itemid=164

mikeyy
28th October 2009, 13:54
Foarte interesant...arata bine pirueta aia dupa tsukahara.:)
1080-ul insa a fost complet ratat :(

cineva_cineva
28th October 2009, 14:05
Super! Mersi, Anca.
Ati vazut ce a facut Gabi la prima linie? Pirueta simpla imediat dupa Tsukahara. Ma tot uit in cod dar gasesc doar legari pentru elemente acrobatice (pag 31)...nu stiu ce inseamna ce a facut ea.

Diana a facut, nu Gabi!

Cata_RB
28th October 2009, 20:41
Ooof, da, Diana, evident...nu stiu cum oi fi ajuns la Gabi :D Ma grabeam si au scris degetele fara mine :D

crisloregym
28th October 2009, 21:04
Pai de la Plopii fara sot:D

cineva_cineva
28th October 2009, 21:43
Cris, las-o odata in pace pe Cata cu plopii astia! Ca o sa i se faca urat numai cat se va gandi la Iasi, nu-i asa, Cata? Trebuia sa ma bag si eu in discutie, ca doar na... si eu sunt tot de pe aici... dar ca sa nu ziceti ca tin cu Cristina, joc si eu teatru ca tin cu altii! Ha, ha, ha! Cris, ce zici? O invitam pe Catalina sa vada si ea plopii? Si Iasul totodata? Dar asta repede, pana peste un an! Ce zici Cata?

Cata_RB
28th October 2009, 21:48
A, nuuu, Amalia, las-o sa spuna de plopi, sa recupereze...doar zicea ca ii pare rau ca tot pierde discutiile astea savuroase, acum are ocazia :D Iar eu rad bine de fiecare data :D
Cat despre Iasi...l-am vazut de multe ori, tot din zona sunt si eu doar :) Mai degraba vin sa va vad pe voi, nu Iasiul. Ehe...planuri.

Azi m-am intrecut cu gluma cu off-topicul...o sa ne certe :P

miafangina
28th October 2009, 21:53
A, nuuu, Amalia, las-o sa spuna de plopi, sa recupereze...doar zicea ca ii pare rau ca tot pierde discutiile astea savuroase, acum are ocazia :D

Azi m-am intrecut cu gluma cu off-topicul...o sa ne certe :P

Voi ati observat ca asta se-ntimpla pe 3-4 topicuri?!sau e o tactica de derutare a "sefilor",cind ei citesc pe un thread,noi,hop,pe altul:D

crisloregym
28th October 2009, 22:12
Pai eu recuperez, vorba Catalinei...ca prea lipseam la discutiile astea interesante:D...sper sa nu se supere cei carora nu le place sa ii numim "sefi"..or fi si ei ba pe la scoala, ba pe la serviciu....:P...da' rau nu imi pare, chiar daca ajung "la cos":D

Tess_AN
29th October 2009, 04:32
Voi ati observat ca asta se-ntimpla pe 3-4 topicuri?!:D
Sa nu uitam sa ii lasam drepturile de autor (copyright) sau incepator de discutie despre plopi (de "importator" pe forum) lui Alex :)

Tess_AN
29th October 2009, 05:48
CORECTIE: (scuze nu mai pot edita psotul anterior)

Sa nu uitam sa ii lasam drepturile de autor (copyright) sau incepator de discutie despre plopi (de "importator" pe forum) lui Alex :)
Cata_RB are drepturile pentru plop/plopi... Alex are cimpii/campii... ;)