PDA

View Full Version : UC Sampdoria Genova



ULTRAS_TAVY
12th October 2006, 17:09
Hai sa vb de Sampdoria:ok:...astept

ORGOGLIOGRANATA
12th October 2006, 19:41
Sampierdarenese sau Andrea Doria?

Iulian Lazialu
12th October 2006, 20:02
Ce Sampodria??A auzit ceneva de echipa asta:ras-plans??: :ras-plans: :ras-plans:
Dar deocamdata e in serie a:D spre deosebire de vargati:D

BoboCosta
13th October 2006, 00:52
Doria astia imi cam provoaca emotii knd joaca cu noi....hmmmmm.Joaca pe acelasi stadion cu genoia park nu?

ULTRAS_TAVY
13th October 2006, 10:06
Vai c destepti sunteti astia de mai sus ...Sampdoria este peste juventus clar...voi numai prin blaturi ati facut performanta....:ok:

Leo_
13th October 2006, 10:23
Ia povesteste-ne flacau, cum ai ajuns sa simpatizezi tu cu Samp? Ce te-a atras la echipa asta? (si nu ma lua cu "are cei mai tari ultrasi, Ultras Tito sunt cei mai ai dracu" etc) Spune-ne si noua ce jucatori te-au impresionat de-a lungul anilor la Samp etc...intelegi? chestii din astea....succes! :ok:

Mario Di Lazi
13th October 2006, 11:32
Juvetzilor ... sa-l inatzatzi si pe tanarul sampdorian ... ce inseamna respetul fatza de Juve ... :D

Iulian Lazialu
13th October 2006, 13:09
Cu noi a cam cazut experimentul:ras-plans: :ras-plans:

Zebrone
13th October 2006, 14:56
eh, acuma nu va suparati, dar atat voi cat si doria nu prea reprezentati mare lucru in fotbal. asta este, nu sunteti voi de vina ca tineti cu echipe de mana a doua. :D

ORGOGLIOGRANATA
13th October 2006, 15:09
Sampierdarenese sau Andrea Doria?

dardar_3
13th October 2006, 15:12
La Sampdoria è nata l'1 agosto 1946 dalla fusione di Andrea Doria e Sampierdarenese.
Trofee:
Scudetto: 1990/1991
Coppa Italia: 1984/85 1987/88 1988/89 1993/94
Coppa delle Coppe: 1989/90
Supercoppa di Lega: 1991

Deci Sampdoria nu e o echipa de mana a doua....;)

Mario Di Lazi
13th October 2006, 20:35
Zebrone ... Daca LAZIO este o echipa de mana a2a ... ?
Echipa aia "mare" la a cata mana e ... :D ?

Zebrone
14th October 2006, 21:36
la mai multe maini, ca nu-ti ajung doua sa numeri toate trofeele :D :D

Al Dracu
14th October 2006, 22:49
Tavi a deschis la timp threadul asta sa se bucure de punctul luat Milanului! :drak:

P.S. Intre timp, la ora asta, pe undeva prin galaxia asta un grup de prieteni sustine operatiunea "Gufaggio" prin care Real Madrid e condusa de Getafe (cine dreacu-s astia?) cu 1-0! :ras-plans:

P.S.2: Rog moderatorii sa ma sanctioneze pentru offtopic dar e prea frumos! :D Ronaldo eliminat in min. 90! Hahaha! Nu joaca cu Barcelona! :ras-plans: Week-endul incepe promitator! :ras-plans: Capello joaca cu 4 atacanti, la Juve ii era frica sa-i puna pe Delpi, Treze si Ibra impreuna, avea principii! :ras-plans:
Siamo i gufatori del mondoooooo! :D

BoboCosta
15th October 2006, 04:47
Lasa Al Draq k asa mai aflam si noi cate ceva despre Capello :P

Zebrone
15th October 2006, 10:57
noi? care noi ma rog frumos? :D :D

ULTRAS_TAVY
15th October 2006, 14:52
Primul lucru care ma atras la Sampdoria au fost suporteri de nota10...SHI AVEM 9 ANI KND IAM VAZUT FOR THE FIRST TIME..SHI ATUNCI AM ZIS ASTA E ECHIPA CU CARE O SA TIN DIN ITALIA;)

Al Dracu
15th October 2006, 15:06
Mie, singura data cind mi-a placut Sampdoria a fost la meciul asta! :D

http://img103.imageshack.us/img103/1439/interistaps2og5.jpg

dardar_3
16th October 2006, 09:45
Primul lucru care ma atras la Sampdoria au fost suporteri de nota10...SHI AVEM 9 ANI KND IAM VAZUT FOR THE FIRST TIME..SHI ATUNCI AM ZIS ASTA E ECHIPA CU CARE O SA TIN DIN ITALIA;)
Tvay sa inteleg ca te-au marcat suporterii Sampdoriei...:drak:.... A avut Sampdoria si momente bune in fotbalul italian... Mai ales cand juca Mancini:drak:...


Mie, singura data cind mi-a placut Sampdoria a fost la meciul asta! :D

http://img103.imageshack.us/img103/1439/interistaps2og5.jpg

:drak:ule bag de seama ca incet incet devii inamicul numarul unu pt interisti:drak:

Leo_
16th October 2006, 13:10
Ce te-a atras la echipa asta? (si nu ma lua cu "are cei mai tari ultrasi, Ultras Tito sunt cei mai ai dracu" etc) Spune-ne si noua ce jucatori te-au impresionat de-a lungul anilor la Samp etc...intelegi? chestii din astea....succes! :ok:


Primul lucru care ma atras la Sampdoria au fost suporteri de nota10...SHI AVEM 9 ANI KND IAM VAZUT FOR THE FIRST TIME..SHI ATUNCI AM ZIS ASTA E ECHIPA CU CARE O SA TIN DIN ITALIA;)

Ce te-am intrebat eu si ce-mi povestesti tu...
Raman la parerea ca biscuitii Doria sunt cei mai buni :D

Iulian Lazialu
17th October 2006, 02:26
Leo crezi ca neaparat tre sa tii cu o echipa care a avut mari jucatori si trofee furate.
Decat sa tii cu o echipa normala,sa iti placa de tot ce are ea asea putin insa castigate cu truda si demnitate.Eu cred ca este cel mai importatn sa nu iti tradezi echipa cu care tii fie ea Inter sau ultima echipa din campionatul italian.
@TAVY te rog sa ma scuzi pt mesajul postat mai inainte fusei sa ii ajut pe bunicii mei la tras vinul...si na tragi vinul fara sa bei 1,2,3,4.....40 gaturi :D
Nu le explica astora ce inseamna sa fii adevarat suporter ca ei nu inteleg:D
RESPECT PT ADEVARATII SUPORTERI A SAMPDORIEI :yeah: :yeah:

dardar_3
17th October 2006, 10:52
Leo crezi ca neaparat tre sa tii cu o echipa care a avut mari jucatori si trofee furate.
Decat sa tii cu o echipa normala,sa iti placa de tot ce are ea asea putin insa castigate cu truda si demnitate.Eu cred ca este cel mai importatn sa nu iti tradezi echipa cu care tii fie ea Inter sau ultima echipa din campionatul italian.
@TAVY te rog sa ma scuzi pt mesajul postat mai inainte fusei sa ii ajut pe bunicii mei la tras vinul...si na tragi vinul fara sa bei 1,2,3,4.....40 gaturi :D
Nu le explica astora ce inseamna sa fii adevarat suporter ca ei nu inteleg:D
RESPECT PT ADEVARATII SUPORTERI A SAMPDORIEI :yeah: :yeah:

Nu toate trofeele sunt furate...1995-1995 finala cu Ajax din Ch. League tot trucata a fost?... Si finalele cu cu Dortmund si Real tot trucate au fost?... Nu spun ca nu s-a gresit... insa peste tot se mai inchide cate un ochi....Apropo... din multitudinea de trofee din vitrina lui Lazio, unul a fost castigat de Colina...:drak:...

Cat despre Sampdoria... tot respectul si sincer chiar mi-a parut rau ca nu a mers anul trecut mai departe in Cupa Uefa din grupa Stelei...:ok:

PS: Mai lasa vinul...:drak:...

Iulian Lazialu
17th October 2006, 15:02
Castigat de collina:ras-plans: :ras-plans:
Da poate toate partidele din sezonul ala au fost castigate de collina:D :D

ULTRAS_TAVY
18th October 2006, 10:37
Nu stiu dc uni din voi cred ca e neaparat sa ti cu o echipa mare...am prieteni care tin cu Napoli...mie mia placut Sampdoria shi gata...nu tre sa dau akum explicatii dc

dardar_3
18th October 2006, 11:02
Nu stiu dc uni din voi cred ca e neaparat sa ti cu o echipa mare...am prieteni care tin cu Napoli...mie mia placut Sampdoria shi gata...nu tre sa dau akum explicatii dc

Nu trebuie sa fii suparat ca tii cu Sampdoria...:D:D:D... E o echipa frumoasa si nu poti sti ce iti aduce viitorul...:ok:...

Iulian Lazialu
18th October 2006, 12:16
Trebuia sa fii suparat ca tii cu Roma,milan sau juve atuncea da.... aveai de ce sa fii suparat.:D :D

BoboCosta
18th October 2006, 12:44
Asta da tragedie :evil:

Mario Di Lazi
18th October 2006, 19:11
Nu stiu dc uni din voi cred ca e neaparat sa ti cu o echipa mare...am prieteni care tin cu Napoli...mie mia placut Sampdoria shi gata...nu tre sa dau akum explicatii dc

Nimeni nu iti cere explicatii ... Eu epreciez fiecare suporter al oricarei echipe din lumea asta ... Asta ne separa pe noi de ceilalti microbisti, care nu tin cu o echipa anume ... Noi punem suflet pentru echipele noastre ...:ok:

Mario Di Lazi
12th November 2006, 16:23
Minutul 64' Sampdoria [3 - 0] Chievo
19' [1 - 0] E. Bonazzoli
28' [2 - 0] F. Quagliarella
36' [3 - 0] F. Quagliarella
Cartonas ROSU 48' F. Cossato - Chievo

geno
1st December 2006, 00:56
din pacate nici sezonul asta doria nu se regaseste . au luat-o pe marassi de la roma . asta e , vor veni si zile mai bune de la anul in derbyul cu genoa.:ok:

dardar_3
1st December 2006, 04:57
Pana una alta, Doria se califica in sferturile cupei italiei dupa ce a castigat la palermo:ok:

geno
22nd December 2006, 16:50
In sfarsit mai revine si samp cu ceva rezultate bune . Interesant tipul ala cu Qua...Va d ca baga tare cu golurile.

Mario Di Lazi
22nd December 2006, 20:26
F. Quagliarella
:D

inter
1st April 2007, 23:42
http://images.alice.it/sg/sportuni/upload/qua/quaglia_v02.jpg

http://images.alice.it/sg/sportuni/upload/qua/quaglia2_v0.jpg

ce gol marca Quagliarella ...:ok:

Jerry20cm
2nd April 2007, 16:26
15 milioane e pretul lui, deja suntem in pole-position:D:D

inter4ever
8th May 2007, 18:57
Pentru putinii suporteri ai Sampdoriei...daca o-ti fi 10 toti... :D:D ...am de vanzare un tricou cu echipa voastra favorita. Tricoul este Kappa,masura L ,modelul pentru deplasare din sezonul 2004-2005. Nu a fost purtat vreodata,prin urmare nu are nici o eticheta rupta. Tricoul este o raritate! Eu l-am primit de la cineva din Italia acum 3 ani,rugandu-l sa-mi trimita ceva cu Inter...no comment! :) Fiind cu Sampdoria,va imaginati ca nu am ce sa fac cu el. Poze cu el,aveti atasate mai jos. Nu vreau sa dau pret-ul pe forum,ca mi-e sa nu se ia vreun verishor-moderator de mine. :P Daca sunteti interesati,da-ti-mi un PM. Forza Inter! :ok:

dardar_3
8th May 2007, 19:01
:ras-plans:...

verishor-moderator...:D....


Era mai frumos daca iti trimitea un tricou cu inter si vopsea dungile albastre in rosu...:drak:....

inter4ever
8th May 2007, 19:47
Exact ce ziceam...nici nu am postat bine si ai si aparut! :P

Mario Di Lazi
26th June 2007, 20:09
Sampdoria l-a dat afară pe Flachi ... Flachi a fost suspendat 2 ani pentru dopaj ...

geno
8th July 2007, 10:36
Si iata ca anul asta avem parte din nou pe prima scena de cel mai spectaculos derby .Fortza Doria!

Mario Di Lazi
19th August 2007, 18:58
ANTONIO CASSANO A ALES NUMARUL 99
Antonio Cassano a fost prezentat oficial la Sampdoria, si nu mai putin de 2.000 de fani au tinut sa salute sosirea, fie si sub forma de împrumut pentru un sezon, a capriciosului atacant. Acesta va purta numarul 99, dupa propriile spuse, în onoarea bunului sau amic, Ronaldo. De fapt, acest 99 este compus din 9+9, care sa dea în total 18, numarul preferat al lui Antonio. Fotbalistul recunoaste ca 70 la suta din vina escului la Real îi apartine, dar promite ca la Genova sa redevina un atacant de mare clasa.
prosport.ro

milanezu
5th February 2008, 04:57
incet cassano isi revine la forma care il stia toata lumea.
e talentat dar nu prea il duce capu.
e pacat sa ramana la sampdoria.

Mario Di Lazi
13th November 2008, 15:54
Atacantul spune lucrurilor pe nume în autobiografia sa
Cassano: "Am avut între 600 și 700 de femei"
Antonio Cassano, atacantul Sampdoriei, este cu adevărat un personaj șocant.. În recenta carte autobiografică, „Primii mei 26 de ani“, el spune lucrurilor pe nume.

DESPRE VIAȚA SA
„Primii 17 ani am dus o viață de nenorocit, ultimii nouă de miliardar. Mai am încă opt pentru a egala raportul. Momentul decisiv a fost acel meci extraordinar făcut la Bari împotriva lui Inter pe 18 decembrie 1999. Dacă nu era acel meci, aș fi fost, fără îndoială, un gangster, un răpitor sau poate și mai rău, chiar un mafiot, killer la nevoie, dacă mi se cerea“.

DESPRE ANTRENORI
„Doar cu Eugenio Fascetti, cel care m-a făcut mare la Bari, nu am avut conflicte. Pe Gentile l-am detestat și i-am spus-o în față. Lui Spalletti i-am trântit-o clar când a venit la Roma: «Aici nu e casa ta, ci e casa mea, ai grijă cum te comporți!». Pe Fabio Capello l-am urât și l-am iubit. După un meci cu Real i-am spus în vestiar: «Ești un om de c..., mai fals decât banii din jocul de monopoly!»“.

DESPRE PASIUNI
„Marile mele plăceri au fost și rămân sexul și mâncarea, pentru mine ambele mergând perfect împreună. Am avut deja între șase și șapte sute de femei, dintre care 20 nume grele din lumea spectacolului“.

prosport.ro

Cipri
19th December 2008, 14:54
Aseara Sampdoria a dispus de Sevilla scor 1-0 , si s-a calificat mai departe in saisprezecimile Cupei Uefa . Acolo vor intalni pe ucrainienii de la Metalist Harkov . In caz ca vor trece de acestia , vor juca in optimi impotriva invingatoarei din meciul D. Kiev - Valencia .

Numero Dieci
30th October 2010, 18:52
http://www.prosport.ro/fotbal-extern/campionate-externe/sampdoria-renunta-la-golgheter-cassano-exclus-din-lot-dupa-ce-a-refuzat-un-premiu-vezi-ce-echipe-il-vor-7626254

Cassano mai dă o dată cu bâta în baltă. Golgheterul Sampdoriei în acest sezon a fost exclus din lot, iar Inter și Juve sunt deja la ușa atacantului. Cassano s-a certat cu președintele Doriei, după ce a refuzat să meargă la festivitatea decernării premiului Golul de Argint.

Numărul 99 de la Sampdoria și-a insultat președintele, iar Riccardo Garrone a decis să renunțe la fostul jucător al Romei și al lui Real. Cassano și-a cerut scuze, scrie Corriere dello sport, dar șefii Doriei nu au fost convinși.

Inter și Juve sunt pregătiți să îi facă o ofertă rebelului atacant, scrie și Gazzetta dello sport.

Cassano joacă la Sampdoria din 2007, pentru care a înscris 35 de goluri. În acest sezon, Cassano este golgheterul Sampdoriei, cu 4 reușite.

YoNuTzz
22nd August 2011, 21:26
cine s-ar fi asteptat...de la play-off-ul uefa champions league, intr-un an sampdoria a ajuns direct in Serie B...

Shinnok
30th April 2013, 18:43
Etapa 35: Udinese - SAMPDORIA (5 mai 2013, ora 13:30)
Etapa 36: SAMPDORIA - Catania (8 mai 2013, ora 21:45)
Etapa 37: Lazio - SAMPDORIA (11 mai 2013. ora 19:00)
Etapa 38: SAMPDORIA - Juventus (19 mai 2013, ora 21:45)

Shinnok
3rd May 2013, 09:49
http://www3.picturepush.com/photo/a/12838306/img/Anonymous/udisamp.png

Shinnok
5th May 2013, 15:21
scor final: 3-1

Shinnok
19th May 2013, 02:00
Sampdoria 3-2 Juventus in ultima etapa din Serie A 2012/13

Shinnok
31st July 2013, 13:47
Sampdoria - Juventus... de data asta in prima etapa :D

Shinnok
3rd August 2013, 23:49
Sampdoria 4-3 Marseille

delaparis
4th August 2013, 00:04
Italienii isi pierd timpul la amicale cu echipe de mana a doua :D

Shinnok
4th August 2013, 00:07
Marseille si Sampdoria se iubesc la infinit

Shinnok
2nd September 2013, 00:33
Etapa 1: Sampdoria 0-1 Juventus
Etapa 2: Bologna 2-2 Sampdoria

etapa viitoare e derby-ul cu Genoa