PDA

View Full Version : Românii pe locul I în Grecia



ctp
21st October 2009, 12:46
Echipa românească de paintball RO-MANIACS a câștigat primul loc la European Paintball Grand Tour – Etapa desfășurată la Salonic în Grecia în weekend-ul 17-18 octombrie.

La startul competiției s-au aflat 13 dintre cele mai importante echipe de paintball din Europa: Bulgaria, Grecia, Cehia și România. Din țara noastră au participat următoarele echipe: RO-MANIACS, KamiKaze, Romaniacs RudeKids si Savage Bucharest. Campionatul a avut două divizii: Masters și 5 man.
Vremea nefavorabilă și adversarii puternici nu au fost o piedică pentru băieții noștri care au câștigat detașat la Divizia Masters, în finală jucând cu echipa Dogs D’Amour din Grecia pe care au învins-o cu scorul de 4-0, după ce în semifinală au eliminat tot o reprezentantă a Greciei, echipa Impact.
Este cea de a doua competiție desfășurată în afara țării și câștigată de RO-MANIACS în acest an, după victoria de la Basko din Bulgaria; cea din Grecia fiind și cea mai importantă de până acum.

„Sunt mandru de ceea ce am realizat ca echipă. Am muncit mult, am investit pasiune și timp în acest sport și iată că rezultatele încep să se vadă. Atât eu cât și colegii mei vrem să le mulțumim celor care ne-au ajutat în Pit Crew, tuturor celor care ne-au fost alături și ne-au susținut și nu în ultimul rând sponsorilor noștri: CityPaintball, Box Series și Angel. Ne-am întors la București cu gândul la urmatoarele victorii și de aceea ne antrenăm intens pentru cea de a patra etapă a Campionatului Național de Paintball Sportiv ce va avea loc în perioada 30 octombrie – 1 noiembrie la terenul CityPaintball” a declarat Vlad Manolache unul dintre componenții echipei RO-MANIACS.

Centurio EEPL – European Paintball Championship este unul dintre cele mai vechi și mai puternice campionate de paintball din Europa care adună la start echipe de paintball din țările Europei Centrale și de Est si nu numai. Link Campionat http://paintballgrandtour.com/epc/