PDA

View Full Version : Etapa 11: Otelul Galati – Poli Iasi 4-0



delaparis
18th October 2009, 22:37
Discutii inainte si dupa meci.

Dregan
19th October 2009, 11:17
TREBUIE sa castigam acasa. Vreau victorie la scor contra lui Grigoras.

Leo
19th October 2009, 13:31
Vreau sa castige moldovenii de la Iasi.

Denis
19th October 2009, 16:23
Va fi meci tare cu mult orgoliu. Cred ca toti jucatorii ar vrea sa le dea o bataie sanatoasa fostului antrenor. Asa, ca sa vada ce-a lasat in urma.:)

Trebuie sa spalam rusinea de la Bistrita si sa batem vecinii nostri moldoveni. 3-1, sau 2-1....

Stefan_Cel_Mare
19th October 2009, 16:46
1x

Rossi
19th October 2009, 19:41
1 blat solist

bada_otelul
19th October 2009, 19:55
1 blat solist

rossi, trezeste-te! Nu joaca dinamo!:groggy:

Denis
19th October 2009, 21:16
Cred ca-i putem bate si fara a face blat.

Dar dupa mintea unora, cu banii castigati din blatul cu Bistrita, facem blat cu Poli Iasi:cry: Ce nebunie aici pe site!!!:lol::happy

Dregan
19th October 2009, 22:26
S-au imbolnavit la cap unii pe aici...

Steel Jar
21st October 2009, 09:30
Anul asta retrogradam . Asa ca veniti sa vedeti meciuri de liga 1 , ptr ca nu o sa mai avem asa ceva la Galati vreo cativa ani.

Denis
21st October 2009, 23:57
Hai ca nici chiar asa.:P:P

Steel Jar
22nd October 2009, 08:53
Ba este chiar foarte "asa". De foarte mult timp nu am mai vazut o nepasare ,asa, totala fata de echipa , din partea conducatorilor, antrenorilor , jucatorilor si cel mai grav al suporterilor.
Nu avem nocturna si putem fi retrogradati chiar daca ne salvam (asta daca nu alegem sa jucam in alt oras------ceea ce ar fi scarbos).

TeBat
22nd October 2009, 09:19
Grigoras e o nuca tare :rolleyes:

Marius.B
22nd October 2009, 11:42
Anul asta retrogradam . Asa ca veniti sa vedeti meciuri de liga 1 , ptr ca nu o sa mai avem asa ceva la Galati vreo cativa ani.

Cativa ani? Esti chiar optimist. Daca retrogradam (ceea ce probabil se va intampla in mod sigur) nu vom mai juca in liga I niciodata (cel putin eu, nu cred ca voi mai vedea echipa in prima divizie, pe pracursul vietii mele).

Steel Jar
22nd October 2009, 13:05
Deci pe parcursul vietii tale nu mai promovam daca retrogradam.
Atunci Bada , te rog sa imi dai adresa ta , sa mai "taiem" din periada de asteptare .:drak:

Dregan
22nd October 2009, 13:36
Ce aveti toti cu Bada??:happy:lol:

Anarchy1slayer
22nd October 2009, 13:46
Sper ca Iasul sa faca o prestatie buna si sa invinga la Galati. Hai Iasi!:ok: x2

Dregan
22nd October 2009, 18:09
Sper ca Iasul sa faca o prestatie buna si sa invinga la Galati. Hai Iasi!:ok: x2

Bine, stai jos, ai nota 3...

Denis
23rd October 2009, 07:40
Sper ca Iasul sa faca o prestatie buna si sa invinga la Galati. Hai Iasi!:ok: x2Bine, stai jos, ai nota 3...

:happy:happy:happy

Denis
23rd October 2009, 07:52
Superb! Ne arbitreaza Craciunescu. Partida asta, daca e sa o pierdem, o pierdem doar cu ajutorul lui.:ok: Arbitrul asta nu cred ca are o medie de "trecere" in Liga I.

mateiasi
23rd October 2009, 07:53
Anul asta retrogradam . Asa ca veniti sa vedeti meciuri de liga 1 , ptr ca nu o sa mai avem asa ceva la Galati vreo cativa ani.
...
De foarte mult timp nu am mai vazut o nepasare ,asa, totala fata de echipa , din partea conducatorilor, antrenorilor , jucatorilor ...

Mi-e teama ca suntem deja condamnati: clubul e in pragul falimentului (http://www.adevarul.ro/rss/articol/galati-otelul-pericol-de-faliment-si-a-schimbat-obiectivul.html). Jucatorii sunt neplatiti de cateva luni, iar Stan declara zilele trecute ca singura sursa de venit a clubului o reprezinta drepturile de televiziune si banii de pe transferul lui Bourceanu. Or, banii astia vor veni abia la inceputul anului viitor. Nu cred ca jucatorii vor avea rabdare inca 3 luni, si e posibil sa depuna memorii pentru a deveni liberi de contract. Nepasarea jucatorilor si a conducerii executive e, pe undeva, explicabila: ei sunt simpli angajati, care isi ofera serviciile atat timp cat sunt platiti; cand nu mai sunt platiti, isi cauta alt loc de munca.

In schimb, nepasarea actionarilor e de-a dreptul criminala. Fosti directori in Sidex, oamenii astia au fost obisnuiti o viata intreaga sa obtina profit fara sa investeasca vreun ban (nici macar in stilourile cu care semnau contractele alea oneroase). Acum nu mai sunt jupani pe mosia altuia, ci pe propria lor mosie, dar reflexele le-au ramas aceleasi: asteapta ca altii sa bage bani in club. Daca nu se gasesc fraieri sa faca asta, atunci lasa clubul sa se duca de rapa. Pentru ei nu-i mare tragedie - nu i-a costat aproape nimic (au preluat 95% din actiunile Otelului cu doar 20.000 lei, cam cat o masina la mana a doua).

Denis
23rd October 2009, 08:15
Pesimistilor!

-----------------

Viglanti e suspendat o etapa iar Paraschiv si Antal sunt incerti pt aceasta partida. Poate ca asta va inseamna o noua sansa pentru Iorga.:)

Marius.B
23rd October 2009, 08:25
„Dacă la începutul campionatului vorbeam de cupe europene, acum ne gândim doar la supraviețuire. Și nu doar la rămânerea în Liga I, ci la evitarea falimentului. Dacă vom reuși să trecem peste acest sezon cu bine, va fi o mare performanță. Pare forțat ce supun, dar nu e, asta-i realitatea. Vom încerca să reducem salariile jucătorilor. De cei care nu vor accepta ne vom despărți, indiferent de nume. Nu vom accepta să plătim cu orice preț salarii de cupe europene mai ales că ne situăm pe un loc retrogradabil”, a declarat Marius Stan.

Steel Jar
23rd October 2009, 08:37
Dupa cum ziceam.....
Azi luam bataie, la sfarsitul seznului retrogradam. Ar trebuii micsorat si salariul antrenorului, pt ca o merita cu prisosinta.
La criza asta de la echipa il mai avem antrenor si pe $el . Parca necuratul a potrivit lucrurile astea si nu ma refer la Doctor Satan.:drak:

Denis
23rd October 2009, 10:01
Sa micsoreze el salariile jucatorilor si vom ramane cu jucatori de Liga III-a.

Salariile trebuiesc micsorate in functie de statistica ultimilor 2 ani, de la stafful tehnic pana la jucatori. Paraschiv, Kolev, si Jelev merita marirea salariului si ar fi o mare nesimtire sa i le micsoreze. Viglianti, Salageanu, Antal isi merita salariile care le primesc iar restul sunt cu cel putin o clasa sub cei 6 enumerati mai sus.

Ferko
23rd October 2009, 12:39
Superb! Ne arbitreaza Craciunescu. Partida asta, daca e sa o pierdem, o pierdem doar cu ajutorul lui.:ok: Arbitrul asta nu cred ca are o medie de "trecere" in Liga I.
Asa este, dar are tatic "analist", care-l scoate din orice ... mizerie.

Steel Jar
23rd October 2009, 13:57
In 30 de minute plec spre stadin........ plm iar plec de la munca ptr echipa si astia ,probabil, iar isi bat joc de noi.
As vrea o victorie dar sincer cred ca o sa pierdem.FORZA OTELUL
GRIGORAS /OLE/ PETRE GRIGORAS

Cristian
23rd October 2009, 15:48
Iar a inscris cel care poarta nume de Judet :)

Denis
23rd October 2009, 16:09
Ce gol a dat IBEH!!!!!

Denis
23rd October 2009, 16:10
PENALTY!!!:cry:

si :rosu:

Hai cu 3-0 /hello

Q-Djyni
23rd October 2009, 16:14
Cum v-am spus cu ceva timp in urma,aveti incredere in jucatori si staff si totul va fi bine ;)

Cristian
23rd October 2009, 16:15
Instructie cu iesenii, si mai ales cu fostul antrenor :D

Denis
23rd October 2009, 16:18
Cum v-am spus cu ceva timp in urma,aveti incredere in jucatori si staff si totul va fi bine ;)

La urma urmei jucam cu Iasi-ul si nu cu Rapid sau Timisoara. Vom vedea saptamana viitoare ce si cum, in Giulesti.:)

Denis
23rd October 2009, 16:39
Bai da comentatoru asta e prost sau se face? Ce plm tot zice ca e ciudat ca o echipa sa joace bine in prima repriza iar in a doua cealalta sa joace mai bine. O fi cumva singurul meci de genul care l-a vazut? E clar jucatorii nostri au primit un boost de incredere. Am avut si noroc, jucatorii s-au inteles din ce in ce mai bine, iar scorul de 4-0 reflecta performanta jocului celor doua echipe.

Lordul
23rd October 2009, 16:44
Iasiul e intr-o pasa proasta dar isi va reveni

Datenshi
23rd October 2009, 17:07
Cred ca isi va reveni sezonul viitor.

Cristian
23rd October 2009, 18:19
Vreau sa castige moldovenii de la Iasi.

Ai fi vrut tu, insa uite ca au castigat moldovenii din SUDU Moldovei. :D

Dregan
23rd October 2009, 18:39
TREBUIE sa castigam acasa. Vreau victorie la scor contra lui Grigoras.

Citez din "clasici":lol: 4-0:evil:

TeBat
23rd October 2009, 18:45
4-0...Grigoras probabil e in spume :D

Steel Jar
23rd October 2009, 18:57
Da , eram sigur ca o sa castigam cu 8-0 (doar am zis asta toata ziua :D) :great: si am facut-o doar cu 4-0...sunt dezamagit :ras-plans:
A fost frumos pe stadion.:ok:

Leo
23rd October 2009, 21:35
Ai fi vrut tu, insa uite ca au castigat moldovenii din SUDU Moldovei. :D

Nu credeam ca sunteti in stare sa scoateti asa un scor. Am vazut meciul, ati jucat bine. Felicitari ! :D

Denis
23rd October 2009, 22:13
Intr-adevar. Am fost echipa mai buna. /hello

Mai putin conteaza scorul... important e sa ne revenim la forma noastra adevarata. Forma care ne aducea printre primele 5 locuri din Liga I.:ok:

Echo
23rd October 2009, 22:34
Nu știu cum să o spun... e o victorie frumoasă, am jucat și ceva fotbal... dar parcă diferența asta de scor cu Grig adversar nu mă bucură atât de mult.
În fine... poate că îl respect prea mult pe Grigoraș ca om și îmi pare rău văzându-l contestat de unii suporteri ieșeni după doar 10 etape.
Offf... dac-ar fi fost scorul ăsta cu Iașul atunci când era în joc participarea noastră în ultima ediție Intertoto și ei îl aveau pe ciudatul ăla de Popa antrenor !!!...

makke07
24th October 2009, 00:59
La urma urmei jucam cu Iasi-ul si nu cu Rapid sau Timisoara. Vom vedea saptamana viitoare ce si cum, in Giulesti.:)

Ilogic, dar se pare ca teama de faliment si nu primele, au crescut randamentul celor 2 echipe. :)

delaparis
24th October 2009, 01:04
hehe ... ce victorie importanta ! :)

Denis
24th October 2009, 10:04
Da, este o victorie importanta. Ba chiar foarte importanta! Ne asteapta cateva meciuri grele in care nu ne asteptam sa castigam. Chiar si 2 puncte daca scoatem din partidele cu Rapid si Poli eu m-as bucura, dar tare-mi e sa nu o luam prea tare acasa de la Poli.

Ferko
24th October 2009, 11:30
Victorie meritata, dar scorul e cam sever.

max_star
25th October 2009, 09:46
Parca nedreapta victoria galatenilor. Cel putin scorul. Prea mare diferent fata de ce s-a jucat in teren.

Cristian
25th October 2009, 10:07
Si ce s-a jucat pe teren ?? Ia uimeste-ma cu o cronica marca ioanitoaia.... :) Ca diferenta de scor e mare, e adevarat... dar victoria de ce e nedreapta ??

Denis
25th October 2009, 12:20
Lor li s-a intamplat ce ni s-a intamplat noua in meciul cu Bistrita, numai ca noi ramasesem si fara Paraschiv (care face cat Iorga, Ibeh, si Antal la un loc). Oricum, am fost peste ei la orice capitol, si chiar daca se juca 11 pe 11 tot i-am fi batut cu 2 sau 3 la 0.

mateiasi
25th October 2009, 14:24
Parca nedreapta victoria galatenilor. Cel putin scorul. Prea mare diferent fata de ce s-a jucat in teren.
Fata de ceea ce s-a jucat pana la deschiderea scorului. Intr-adevar, in primele 40 minute am avut aceeasi senzatie de deja-vu: am "construit" cu mingi bubuite catre varf, n-am legat nici 4 pase consecutive, ne-am lasat dominati de o echipa modesta (raportul ocaziilor: 2-4), si am inscris un gol din greseala adversarului.

Dupa aceea, insa, am dominat jocul - chiar si in 11 contra 11, raportul ocaziilor a fost de 5-1 (incluzand aici si fazele golurilor 2 si 3). Dupa eliminarea lui Pecnik iesenii au disparut complet din joc, iar noi am mai avut inca vreo 5-6 ocazii pana la final.

Daca faci totalul ocaziilor de gol, victoria nu e nedreapta: un joc dureaza 90 minute, nu 40.

Cristian
25th October 2009, 14:45
Foarte corect cum a sintetizat mateiasi. :ok: