PDA

View Full Version : Etapa 11: CFR Cluj – FC Timisoara 0-0



delaparis
18th October 2009, 22:35
Discutii inainte si dupa meci.

Hingherul
19th October 2009, 00:00
ambele echipe in mare forma. am votat x dar sigur o sa fie o echipa castigatoare.
avantaj suporterii...o sa avem meci frumos

Rossi
19th October 2009, 01:18
meci de 1 solist ... dar poate timisoara reuseste o minune si se termina X

Nightwish
19th October 2009, 09:24
Am votat 1, insa poate fi la fel de bine x sau 2... In poarta Timisoarei nu apara Marinescu :)

Elphax
19th October 2009, 09:43
sper sa jucam la egal - daca jucam la victorie posibil sa pierdem

un egal ar fi ok, totusi CFR e cea mai buna echipa din campionat ...

BAK
19th October 2009, 10:44
sper sa fie un joc frumos...insa nu prea cred ca timisoara va juca la fel de ofensiv cu cfr-ul precum a facut-o cu nemtenii..

Elphax
19th October 2009, 10:52
evident ca nu - si cu ceahlaul a fost un caz special - gol in secunda 37 si inca unul dupa 3 minute

deja erau relaxati si oricum ceahlaul nu putea crea mari probleme lui pantilimon

daca am da gol in primele minute cu CFR ar fi un meci f. greu pt. noi

malexoid
19th October 2009, 11:46
e devreme de postat aici, ambele echipe au meci extrem de greu joi seara, praga isi cam joaca ultima sansa impotriva lor, noi tat cam asa ceva impotriva rsc-ului...om vedea dupa aceea, cum stam cu moralul, fizic, accidentati etc etc...(valabil la ambele grupari)
cert e ca e musai sa fie ceva arbitru strain, oricat de prost, dar impartial! - prietenii stiu de ce :)

Leo
19th October 2009, 13:29
Meci egal.

Ess
19th October 2009, 15:43
cert e ca e musai sa fie ceva arbitru strain, oricat de prost, dar impartial! - prietenii stiu de ce :)

subscriu :ok:
poate asa 'om vorbi si noi si mass-media despre fotbal...

ot: 1 X 2, insa se anunta un meci de 5 stele (pt nivelul ligii 1) :ok:

zebe
19th October 2009, 15:54
Sa incep cu un cliseu care se potriveste cazului de fata. Deci da, asta-i meci deschis oricarui rezultat. Cel mai probabil o sa castige una dintre echipe, dar daca totusi se termina egal o sa fie goluri.

Sper si eu sa vad arbitri straini, sa nu mai aud discutii dup-aia..

delaparis
19th October 2009, 15:56
In etapa precedenta au fost scoruri 6-0 si 4-1 deci daca reusim sa calculam bine se va termina 2-1 pt Timisoara :)

J.Bond
19th October 2009, 15:58
1 solist:ok:

m8k
19th October 2009, 16:13
In etapa precedenta au fost scoruri 6-0 si 4-1 deci daca reusim sa calculam bine se va termina 2-1 pt Timisoara :)

Ai o mica greseala in calculul tau! Nu ai bagat deloc in seama ca CFR nu a mai pierdut acasa de multi ani! Timisoara nu se simte deloc bine in Gruia, doar atunci cand joaca cu Sanatatea sau cu CFR Cluj 2!!!
Recalculat, 3-2 pentru CFR!

Elphax
19th October 2009, 16:38
In etapa precedenta au fost scoruri 6-0 si 4-1 deci daca reusim sa calculam bine se va termina 2-1 pt Timisoara :)

pour toi, Ceahlaul et CFR sont pareilles? :groggy:

six
19th October 2009, 19:35
daca arbitru nu strica meciul iasa un joc interesant 1x2 ;)
bas mi-s curios daca o sa vad iarasi benere cu aek shi glume de alea rasuflate...ca ultima data numai in morti shi raniti ne tineau gruienii....:rolleyes:

Denis
19th October 2009, 19:39
CFR favorita dar 2-2 va fi cel mai corect rezultat. Poli si ea poate fura o victorie norocoasa.

In poll am votat X.

Ulysses
19th October 2009, 19:45
De ce nu accepta cfr-ul arbitri straini?:thinkso:
Daca arbitreaza romani, pronostic 1 solist, daca nu -orice rezultat e posibil

m8k
19th October 2009, 20:06
De ce nu accepta cfr-ul arbitri straini?:thinkso:
Daca arbitreaza romani, pronostic 1 solist, daca nu -orice rezultat e posibil

..sa faca iancu icter!:happy
Muresan face multe magarii dar a fost de nota 10 cand i-a raspuns lui iancu!

"Noi nu vrem arbitri străini și dacă nu sîntem de acord cu solicitarea timișorenilor, înseamnă că vom fi arbitrați de români. Aș avea și o propunere pentru acest meci, Cristi Balaj, dar nu eu fac delegările", a replicat președintele clujenilor, Iuliu Mureșan
:happy

gica
19th October 2009, 21:10
Este o partida cu un pic de tensiune,indusa de inegalabilul Iancu de Bucale.....sper ca nu se supara nimeni de adevar.
Ca sa fiu in ton cu ultimele partide dintre cele doua voi spune scurt: 1 solist.
Este adevarat cum a remarcat un timisorean,va conta mult rezultatele celor doua din EL de joi.
Un atuu va avea formatia pe val.Oricum imi pare dificila postura lui Poli care va juca acasa cu Anderlecht o echipa grea(mai grea decat Zagreb nu degeaba a batut-o).In cazul unui rezultat negativ nu o vad bine la Cluj.
CFR jucand in deplasare,unde de regula face meciuri bune,chiar si cu un rezultat negativ va avea de partea sa publicul propriu.....
Sper la un spectacol adevarat iar grohaiturile din afara sa nu afecteze partida prin tensiuni artificiale!

gica
19th October 2009, 21:14
daca arbitru nu strica meciul iasa un joc interesant 1x2 ;)
bas mi-s curios daca o sa vad iarasi benere cu aek shi glume de alea rasuflate...ca ultima data numai in morti shi raniti ne tineau gruienii....:rolleyes:


Si eu sper ca mai bine fara benere....sau cu, daca sunt tari!
Cat despre primire cred ca esti de acord ca trebuie sa fie in ton cu primirea de care beneficiaza si CFR la Timisoara...adica cordiala,dar adaug eu in limitele bunului simt si pentru crearea unui cadru perfect pentru spectacolul fotbalistic.
...si am uitat sa castige cel mai bun asa cum a demonstrat-o in ultimele intalniri!

andrei1921tm
19th October 2009, 22:21
Daca exista tensiune, e din cauza evenimentelor petrecute in jurul meciului de anul trecut de la cluj, si finalei de cupa.Prea mult tupeu in peluza,prea multa fuga pe langa.Nu se uita anumite lucruri.

_Razvi_
19th October 2009, 22:54
CFR 0 - 4 Poli Timisoara

max_star
19th October 2009, 23:33
Cred ca CFR o incaseaza in meciul asta. Mai da Bucur un gol cu capul :D

ensic
19th October 2009, 23:52
CFR 0 - 4 Poli Timisoara

Tu chiar crezi ca toata ziua ii craciun?
Rapidistii au avut ghinion ca Marinescu o prins o zi proasta iar Poli nu joaca acum nici cu Sanatatea si nici cu Cehlaul. Sansa ca ambele echipe sa dea impreuna 4 goluri e foarte mica ce sa mai vorbim de pronosticul tau.

Sunchase
20th October 2009, 00:39
Conducatorii / fanii timisoarei ar trebui sa fie foarte atenti sa faca tot posibilul sa nu fie arbitrati de romani. S-a vazut si in finala cupei din sezonul trecut ce poate face noua jucarie a arbitrilor !

PerVersion
20th October 2009, 01:51
Ce naiba o tot dati atata cu arbitrii straini? Anul trecut in Gruia s-a adus brigada straina pt meciul cu Poli si dupa meci, daca bine imi amintesc, balena a avut de comentat la adresa arbitrajului. Cu romani nu e bine, cu straini nu e bine, pe cine ar vrea Iancu acum? Poate o brigada de arbitrii de pe Marte??!? Cred ca este o manie a celor care pierd sa bage la inaintare arbitrajul, conditiile meteo, alinierea astrelor, tot ce se poate mai putin jocul echipei.

Daca deja de acum vorbim de arbitraj, atunci sper sa avem parte de un 0-0 urat, cu 3 suturi pe poarta tot meciul. Nu de alta, dar ar fi pacat sa avem un meci frumos, iar la sfarsit sa vb tot de arbitraj.

valitudor
20th October 2009, 06:19
Problema nu se pune niciodata ca "ala fura cu arbitri", ci ca "ala fura mai mult decat mine cu arbitri". Cam asa si cu Timisoara.

Acuzele astea din media la adresa arbitrajelor or sa dispara doar atunci cand vor lipsi si de pe forumuri. Cu alte cuvinte, aia ne arunca ceea ce ne dorim sa mancam, e simplu.

Elphax
20th October 2009, 11:04
cum e cu varicela aia? bagati juniorii ?

Nightwish
20th October 2009, 11:08
Nu.. Va dam si voua :D
LE: perioada de incubatie este de vreo 2 saptamani, asa ca nu e gluma :cry:

malexoid
20th October 2009, 12:24
..sa faca iancu icter!:happy
Muresan face multe magarii dar a fost de nota 10 cand i-a raspuns lui iancu!

"Noi nu vrem arbitri străini și dacă nu sîntem de acord cu solicitarea timișorenilor, înseamnă că vom fi arbitrați de români. Aș avea și o propunere pentru acest meci, Cristi Balaj, dar nu eu fac delegările", a replicat președintele clujenilor, Iuliu Mureșan
:happy

iti mai aduci aminte[edit], cand te-am numit m1-3k, m0-2kvsc...? mai du-te si ingheata si pe stadion, ca nici nu sti cum trebuie sa te sui acolo pe deal, decat sa latri prin forumuri folosind copypaste-uri din ziare...
ai ceva handicap (si) fizic? la TOATE partidele celor din varfu' dealului erai gura-casca pe-aici...

(nu tremura atata pentru functie, orice lache o face la fel de bine ca tine)

m8k
20th October 2009, 14:18
Te bagi prea adanc pentru iancu din cate vad! Deh ce sa-i faci, mai au si incultii adepti!
Nu urc eu des dealu' dar de 3 ani nimeresc intotdeauna sa ajung la meciurile cu Timisoara, asa va fi si duminica!

Floricel
20th October 2009, 14:24
Nu ti-e frica de noi?

laurdog
20th October 2009, 14:29
CFR are cu siguranta cel mai bun lot din Romania, joaca cel mai frumos fotbal si daca ar avea constanta ar fluiera in campionat. Refuzul de a accepta arbitri straini nu face decat sa arunce o lumina nefavorabila asupra echipei in general, lucru pe care jucatorii nu il merita. E o greseala de diplomatie a lui Muresan.
In mod normal castiga Clujul, dar vreau sa nu fie discutii referitoare la arbitraj.

malexoid
20th October 2009, 15:48
Te bagi prea adanc pentru iancu din cate vad! Deh ce sa-i faci, mai au si incultii adepti!
Nu urc eu des dealu' dar de 3 ani nimeresc intotdeauna sa ajung la meciurile cu Timisoara, asa va fi si duminica!

la voi nici macar asa nu e...unii mai rasariti printr-e inculti, cumpara prostimea cu cate-o deplasare, eventual paine+clisa (ceapa?), stegulete, sepculete, loz de bere... si ceva motorina de deplasare.
despre deplasarile tale acolo sus, macar taci...la toate meciurile voastre behaiai p"aci cot la cot cu cucureshtenii chiar de erau meciuri importante ale kvsc-ului!

cstf
20th October 2009, 15:55
Meci tare rău ... Cred că se va impune CFR... Dar cu siguranță va avea și poli un cuvânt de spus! ;)

six
20th October 2009, 19:21
vreo 500 deja se anunta prezenti...deci cucerim gruia :D
2 solist ;)

Hingherul
20th October 2009, 19:21
aveti grija la varicela :D

m8k
20th October 2009, 19:32
la voi nici macar asa nu e...unii mai rasariti printr-e inculti, cumpara prostimea cu cate-o deplasare, eventual paine+clisa (ceapa?), stegulete, sepculete, loz de bere... si ceva motorina de deplasare.
despre deplasarile tale acolo sus, macar taci...la toate meciurile voastre behaiai p"aci cot la cot cu cucureshtenii chiar de erau meciuri importante ale kvsc-ului!

malexoid
Vesszen Trianon

igen....igen

six
20th October 2009, 19:51
0-3 hatric:P goga :yeah:

Vadim
20th October 2009, 19:57
Cu 500.000 se rezolva si scorul asta. :D

Bega
20th October 2009, 21:25
Asta-i culmea. Ce se fac clujenii pe aici ca nu stiu de ce vrea Muresan arbitri romani. Nu mai poate smenaru' de dragul fluierasilor autohtoni! Se va sparge si cinismul asta in capul ********ului odata si oadata, asa cum s-a spart si in capul lui Becali.

zebe
20th October 2009, 21:32
N-ar fi mai simplu sa vorbiti de meci? Acuma inteleg, asa-i romanul cand pierde, da vina pe orice si oricine inafara de el, dar pana acuma asemenea discutii erau lasate pana dupa meci. Hai sa vedem cum decurge meciul si dup-aia sa comentam.

m8k
20th October 2009, 21:42
Asta-i culmea. Ce se fac clujenii pe aici ca nu stiu de ce vrea Muresan arbitri romani. Nu mai poate smenaru' de dragul fluierasilor autohtoni! Se va sparge si cinismul asta in capul ********ului odata si oadata, asa cum s-a spart si in capul lui Becali.

Ce e asa anormal? Voi la inceput cand ati avut de ales ati ales arbitrii straini, CFR a ales sa ramana linga arbitrii romani si nu a cerut straini! Daca la inceput asa s-a hotarat, de ce sa ne faca interlopul de iancu sa ne schimbam parerea??? Cu Dinamo Zagreb ati fost arbitrati de romani??? Cu Craiova de ce a fost bun arbitrul roman cand oltenii au cerut straini??? Noi inca in aceasta editie de campionat nu am primit nici un gol acordat aiurea cum a avut jabba cu Craiova. De parca punctele noastre pierdute la Tg Jiu, Cu Dinamo si cu Iasi nu erau arbitrati de romani. Va uitati prea mult la TV....

Razvan T.
21st October 2009, 13:38
POLI TIMISOARA CASTIGA!!! :ok::ok::ok:

BBB
21st October 2009, 13:54
Meci de unu'. Poa sa arbitreze si Chivorchian

Bega
21st October 2009, 16:44
Ce e asa anormal? Voi la inceput cand ati avut de ales ati ales arbitrii straini, CFR a ales sa ramana linga arbitrii romani si nu a cerut straini! Daca la inceput asa s-a hotarat, de ce sa ne faca interlopul de iancu sa ne schimbam parerea??? Cu Dinamo Zagreb ati fost arbitrati de romani??? Cu Craiova de ce a fost bun arbitrul roman cand oltenii au cerut straini??? Noi inca in aceasta editie de campionat nu am primit nici un gol acordat aiurea cum a avut jabba cu Craiova. De parca punctele noastre pierdute la Tg Jiu, Cu Dinamo si cu Iasi nu erau arbitrati de romani. Va uitati prea mult la TV....

Eu intrebam de ce vrea arbitri romani, nu despre istoricul faptei penale. De dragul arbitrilor, din "iubire de patrie", specifica oricarui ******** ordinar, sau ca i-a mers pina acuma?
Da, cu Zagreb am fost arbitrati de straini si am stiut sa recunoastem superioritatea alora. Nu asa se pune problema.

TZEFERU
22nd October 2009, 06:12
Poate ar trebui sa se schimbe regulile arbitrajului in Romania ca oricum se pare ca si aici e "caz special". Si anume: Fiecare echipa sa apara cu un arbitru de tuse si un central din "pepiniera prioprie" si astfel sa fie 2 centrali pe teren cite unu pt fiecare la fel si cei de tusa cite unu pt fiecare "de acasa" daca nimic altceva macar ar avea oamenii de lucru. Acuma binenteles meciurile ar dura mai mult...pina sor intelege la cite o faza mai litigioasa...poate nu ar mai comenta nimeni dupa meci.
Totusi ar trebui gasita o solutie nu ? Sau in Romania nu va fi ordine niciodata ? Nu vor exista valori pe care sa te poti baza ? Odata cu trecerea anilor bate vintul din ce in ce mai tare si nu pune nimeni piciorul in prag odata ? Voi chiar nu aveti deloc respect fata de oamenii care muncesc din greu pentru o piine ?
Oare de ce tot timpul atii din afara trebuie sa vina sa va rezolve treburile si ifosele ? Voi chiar nu aveti putina mindrie fata de tara voastra ? Chiar nu va intereseaza deloc ? De ce va mai treziti multi dintre voi in fiecare dimineata ? Sa sunati straini sa vina sa va organizeze si sa va spuna ce sa faceti ? Voi chiar nu mai aveti nimic de oferit unii altora ?

Oricit de saraca ar fi tara refuz sa accept ca nu mai sint valori interne pe care inca sa te poti baza.

m8k
22nd October 2009, 08:59
Poate ar trebui sa se schimbe regulile arbitrajului in Romania ca oricum se pare ca si aici e "caz special". Si anume: Fiecare echipa sa apara cu un arbitru de tuse si un central din "pepiniera prioprie" si astfel sa fie 2 centrali pe teren cite unu pt fiecare la fel si cei de tusa cite unu pt fiecare "de acasa" daca nimic altceva macar ar avea oamenii de lucru. Acuma binenteles meciurile ar dura mai mult...pina sor intelege la cite o faza mai litigioasa...poate nu ar mai comenta nimeni dupa meci.
Totusi ar trebui gasita o solutie nu ? Sau in Romania nu va fi ordine niciodata ? Nu vor exista valori pe care sa te poti baza ? Odata cu trecerea anilor bate vintul din ce in ce mai tare si nu pune nimeni piciorul in prag odata ? Voi chiar nu aveti deloc respect fata de oamenii care muncesc din greu pentru o piine ?
Oare de ce tot timpul atii din afara trebuie sa vina sa va rezolve treburile si ifosele ? Voi chiar nu aveti putina mindrie fata de tara voastra ? Chiar nu va intereseaza deloc ? De ce va mai treziti multi dintre voi in fiecare dimineata ? Sa sunati straini sa vina sa va organizeze si sa va spuna ce sa faceti ? Voi chiar nu mai aveti nimic de oferit unii altora ?

Oricit de saraca ar fi tara refuz sa accept ca nu mai sint valori interne pe care inca sa te poti baza.



Ideea ta cu arbitrii e interesanta. Asa am avea batai si intre arbitrii! Ar trebui introdus ca si observatorii sa aibe cartonase la ei in caz ca trebuie eliminat un arbitru de la o echipa!:happy
Referitor la partea a doua cred ca nu vrei sa salvezi tu tara asta ca sustinator al unei "echipe straine"?:D Aia din bucuresti au facut tara asta asa frumoasa si bogata pina acum, lasa-i sa-si termine treaba in liniste!:D

TeBat
22nd October 2009, 09:18
1 solist

Anarchy1slayer
22nd October 2009, 13:51
Aici da un meci interesant :D. Meciul va fi cu siguranta echilibrat dar cred ca la final echipa castigatoare va fi CFR:cool:

Nightwish
23rd October 2009, 18:09
Mi-am luat bilet la meci.. Sper sa merite efortul :D

YoYoyOi
23rd October 2009, 20:09
De meritat o sa merite :D meciul o sa fie dramatic, indiferent de rezultat

newcool
23rd October 2009, 23:25
Bate CFR-ul.Odata si odata cineva trebuie sa bata si peTimisoara,nu?

makke07
24th October 2009, 01:23
Egalul ar fi perfect. Cumulat cu un 0-4 in Ghencea, Rapidul trece iar in fotoliul de lider.:limba:

six
24th October 2009, 08:49
.odata si odata cineva trebuie sa bata si petimisoara,nu? ....nu ;)

Denis
24th October 2009, 10:00
Asta e meci de urmarit chiar si de echipele maricele din europa. Cred ca va fi stadionul plin, un meci frumos, si o seara pe cinste.

spartacus
24th October 2009, 17:45
sincer dupa meciurile aratate in EL...ma cam pisca undeva ce echipa va castiga.

Vad se discuta destul de mult de arbitraj si alte probleme de "larg interes". Pozitia CFR a fost pentru jucatori straini si impotriva arbitrilor straini. Cred ca aspectele astea sunt in concordanta cu ceea ce se intampla in Europa.

Am toata simpatia pentru timisoreni si TIMISOARA. Am mai spus ca anul trecut nu ma suparam daca Poli lua cupa si cred ca marea majoritate a clujenilor gandesc la fel. Din pacate cand e vorba de Jabba lucrurile se schimba.

Cel mai bun sa castige. Oricum e plictisitor...intrebarea e...pe cand avem o noua UNIREA?

six
24th October 2009, 19:19
un lucru ii sigur...venim la victorie :) dar cred ca iasa egal(stie martoru' de ce :mda:)

malexoid
24th October 2009, 21:57
Bate CFR-ul.Odata si odata cineva trebuie sa bata si peTimisoara,nu?

voi!
doar sa nu gresiti dreq promovarea ca salonta nu va mai ajuta!

BAK
24th October 2009, 23:39
voi!
doar sa nu gresiti dreq promovarea ca salonta nu va mai ajuta!

la fel cum va ajutat pe voi aek? :( ciudat ca tocami voi sa vorbiti de promovari de-a moca

purpleheart
25th October 2009, 08:21
un singur cuvint : VICTORIE ! :ok:
e timpul ca Nelutu sa arate ce poate !
Forza Viola ! /OLE/

YoYoyOi
25th October 2009, 09:13
mai degraba trebuie sa arate jucatorii ce pot...

max_star
25th October 2009, 09:53
Se anunta un meci disputat. Sper sa vad un fotbal bun si mai putine certuri.

Ulysses
25th October 2009, 16:57
Cine arbitreaza?Daca e roman, pariati 1 solist:sleep:

delaoltenia
25th October 2009, 18:40
pronostic:X

Poli Timisoara
25th October 2009, 20:51
in cel mai fericit caz scoatem in egal

six
25th October 2009, 21:08
ia sa vedem:avem 5 victorii shi 5 egaluri deci indiferent de rezultat(shi celelalte :D) sunt multumit ;) prefer normal 2 :yes:

Cipri
25th October 2009, 21:36
Cine arbitreaza?Daca e roman, pariati 1 solist:sleep:
Si daca e ungur ?:D

Hingherul
25th October 2009, 21:51
bagati si voi un egal? :D

Grinco
25th October 2009, 21:57
N-are nimeni un link?:D

valitudor
25th October 2009, 22:04
N-are nimeni un link?:D

EU. Eu n-am...

ensic
25th October 2009, 22:11
N-are nimeni un link?:D

http://www.sportlive.ilive.ro/meciuri_live.html

Bell
25th October 2009, 22:19
http://www.sportlive.ilive.ro/meciuri_live.html

mersi mult!!!!!

ensic
25th October 2009, 22:33
slaba prima repriza...

six
25th October 2009, 22:35
momentan suntem in grafic :ok:

Grinco
25th October 2009, 22:35
http://www.sportlive.ilive.ro/meciuri_live.html

Multam fain

PerVersion
25th October 2009, 22:38
Am pierdut primele 20 de minute cautand un link, dar din ce am vazut pana la sfarsitul reprizei, n-am pierdut mare lucru. :) Se joaca mai mult la mijlocul terenului, ici colo am mai vazut si cate un contraatac. Cred ca s-a pus presiune mare pe ambele echipe, se pare ca cele 2 balene vor neaparat victoria. :D

YoYoyOi
25th October 2009, 22:38
derbyurile curului. Si asta si ala cu rapidu

joaca astia numa ca sa nu zica cineva ca n-au fost in teren...

ensic
25th October 2009, 22:42
Si pe langa meciul de doi lei isi mai impart si galeriile urari de bine ca tampitii! :headbang:

PerVersion
25th October 2009, 22:43
Ca de obicei, nimic nou sub soare... ma rog, nocturna.

YoYoyOi
25th October 2009, 22:52
Si pe langa meciul de doi lei isi mai impart si galeriile urari de bine ca tampitii! :headbang:

asta nu inteleg eu. Ce au de impartit? De cand "rivalitatea" asta?

newcool
25th October 2009, 22:54
dupa ce-am vazut Liverpool-Manchester Und, mai ca ma apuca somnu' la meciul asta.Bine nu numa' la asta,ci la toate celelalte de azi,din extraordinara liga a lu' Mitica.

malexoid
25th October 2009, 22:56
dupa ce-am vazut Liverpool-Manchester Und, mai ca ma apuca somnu' la meciul asta.Bine nu numa' la asta,ci la toate celelalte de azi.
desigur ca mai interesant muta-ariesul...

delaoltenia
25th October 2009, 22:57
asta-i blat..un mare blat.

ensic
25th October 2009, 22:59
asta-i blat..un mare blat.

Poate ne zici si scorul daca tot esti asa amabil! :D

YoYoyOi
25th October 2009, 22:59
da, blat la kick boxing :D

newcool
25th October 2009, 23:00
desigur ca mai interesant muta-ariesul...
desigur ca te doare mana sa scrii UTA...iti iese mai bine Fulgerul sau Aek,asa-i?:rolleyes:

delaoltenia
25th October 2009, 23:02
Poate ne zici si scorul daca tot esti asa amabil! :D

am glumit clujene,candva aveai simtul umorului.:mda:
daca tot veni vorba,0-0,impacam si capra si varza....si de ce sa nu recunosc imi convine si mie.

malexoid
25th October 2009, 23:04
Poate ne zici si scorul daca tot esti asa amabil! :D

cand o sa faca Timisoara ceva blat cu orice echipa clujeana, indiferent de sport...da un bip! chiar esti tampit?

Vrrrrrrsic!!!

ensic
25th October 2009, 23:12
am glumit clujene,candva aveai simtul umorului.:mda:
daca tot veni vorba,0-0,impacam si capra si varza....si de ce sa nu recunosc imi convine si mie.

Sunt atatia paranoici pe aici ca nu mai stiu cine glumeste si cine vb serios.

malexoid
25th October 2009, 23:13
jdii, out cioara voastra!

Hingherul
25th October 2009, 23:13
hai poli, macar in 11 CONTRA 10 :D

delaoltenia
25th October 2009, 23:15
am glumit ensic,imi cer si scuze pentru ca n-am pus si o eticheta sa dau un sens spuselor mele.

BAK
25th October 2009, 23:20
ce echipa de kkt ii timisoara...iarasi au mers sa joace la 0-0, niste gunoaie fricoase...

Hingherul
25th October 2009, 23:21
texane, ai muls marmota ma de esti asa dur? :D

ensic
25th October 2009, 23:21
am glumit ensic,imi cer si scuze pentru ca n-am pus si o eticheta sa dau un sens spuselor mele.

Si eu imi cer scuze!

BAK
25th October 2009, 23:24
texane, ai muls marmota ma de esti asa dur? :D

nu, pe nevasta-ta si nu a iesit decat lapte praf :no:

*Coco*
25th October 2009, 23:26
Ce taran Sabau asta , se vede ca a antrenat numai la echipe de 2 lei...
Pai tu ai om in plus si in loc sa joci cu 2 varfuri faci schimbare post pe post.
Vai de el se multumeste cu un punct ca taranu

Hingherul
25th October 2009, 23:26
nu, pe nevasta-ta si nu a iesit decat lapte praf :no:
pai daca te-ai avantat ca gusterul... trebuia sa ma intebi daca sunt insurat macar....
sunt convins ca nu e prima oara cand te iau prietenii la misto :D

YoYoyOi
25th October 2009, 23:26
dar vai ca cat de frumos vorbiti :(

Hingherul
25th October 2009, 23:30
asa vorbesc texanii.... mai dur :D

newcool
25th October 2009, 23:30
numa' din dex:P

Tyler Durden
25th October 2009, 23:31
Da, zici ca-s dexani. :D

CFR-ul ramane in opinia mea favorita la titlul de anul asta.

delaparis
25th October 2009, 23:35
CFR-ul ramane in opinia mea favorita la titlul de anul asta.

:happy
vai de capul lor :D

BAK
25th October 2009, 23:36
timisoara trage de timp cu un om in plus pe teren.......ce echipa........

ensic
25th October 2009, 23:37
Daca vre-una din astea doua echipe, asa cum se prezinta acum, castiga campionatul atunci suntem vai de noi!

Hingherul
25th October 2009, 23:37
ma texane, tu esti ungur? :D

Tyler Durden
25th October 2009, 23:37
Delaparis, te amuzi degeaba, tu te pricepi la fotbal cum ma pricep eu la cricket.:D

newcool
25th October 2009, 23:38
Martoru' a reusit impuna echipei F.C Tm cel mai urat joc din liga 1-a.Pacat pt Timisoara,lotul e bun,insa antrenorul e de toata p..a.:P

Grinco
25th October 2009, 23:41
ce echipa de kkt ii timisoara...iarasi au mers sa joace la 0-0, niste gunoaie fricoase...

Mai langsam texane. Ce-i cu limbajul asta de red-neck?:D
In alta ordine de idei, meci jenant, dar ramanem lideri

PerVersion
25th October 2009, 23:41
Tare plictisitor meci.. cred ca e cel mai urat CFR-Poli de la revenirea noastra in prima liga. Cand in 90 de minute tresari o singura data la o faza de poarta, nici nu te poti astepta la altceva decat o remiza urata. Dar avand in vedere ca am facut egal acasa si cu Poli Iasi, nici nu e un rezultat asa rau.

Poli Timisoara
25th October 2009, 23:42
ce echipa de kkt ii timisoara...iarasi au mers sa joace la 0-0, niste gunoaie fricoase...


ON : un egal scos la principala candidata la titlu e super ok cu orice tactica pentru orice echipa...ciocu' mic ca orice echipa din campionat s-ar fi multumit cu un egal la jumatea campionatului !

YoYoyOi
25th October 2009, 23:43
nu pot sa cred ca s-a terminat meciul :plans: mai vreaaaaaauuu :plans:

a fost prea frumos meciul sa se termine asa repede :mda:

delaoltenia
25th October 2009, 23:44
cine ma felicita pentru pronostic? ;)

Grinco
25th October 2009, 23:44
Mai clujenilor, dar ce e cu urarea aia facuta de fiecare data cand degaja Panti? :D

iulian_1976
25th October 2009, 23:45
ON : un egal scos la principala candidata la titlu e super ok cu orice tactica pentru orice echipa...ciocu' mic ca orice echipa din campionat s-ar fi multumit cu un egal la jumatea campionatului !
...si Iasul a scos egal :sleep:

six
25th October 2009, 23:45
meci relativ urat :( puteam sa marcam shi noi shi franarii 1 punct echitabil :)
sa vedem clasamentul ...:) oops tot lideri :yeah:

delaoltenia
25th October 2009, 23:46
Mai clujenilor, dar ce e cu urarea aia facuta de fiecare data cand degaja Panti? :D

da' ce n-ai inteles doctore?...e urare ardeleneasca de bine si belsug. :cry:

Poli Timisoara
25th October 2009, 23:47
ce echipa de kkt ii timisoara...iarasi au mers sa joace la 0-0, niste gunoaie fricoase...

GUNOI e echipa ta de 2 lei si a lui Yoyo care imi re-editeaza posturile ! asa e bine cucoana?

Ferdininho
25th October 2009, 23:50
Cineva trebuie sa-i explice lui Sabau o aritmetica simpla....meci egal=1 punct, victorie inseamna 3 x meci egal adica 3 puncte.

Aurel.D
25th October 2009, 23:51
dupa ce-am vazut Liverpool-Manchester Und, mai ca ma apuca somnu' la meciul asta.Bine nu numa' la asta,ci la toate celelalte de azi,din extraordinara liga a lu' Mitica.

Asa iti trebuie daca te uiti la meciuri gen Liverpool- Man U, iti strici simtul estetic.

iulian_1976
25th October 2009, 23:51
Hai sa va impac pe amandoi,amandoua echipe joaca urat,prost,slab.

Echipele sunt sleite le trebuie o luna de pauza.

Grinco
25th October 2009, 23:53
Yoyo, dar mesajul texanului nu il editezi? Sau ala e mai cool ca e din State? :D

Poli Timisoara
25th October 2009, 23:58
ce echipa de kkt ii timisoara...iarasi au mers sa joace la 0-0, niste gunoaie fricoase...


Yoyo, dar mesajul texanului nu il editezi? Sau ala e mai cool ca e din State? :D

lasal dracu...oricum o fi si el un boschetar de america !

1.Torta din capul lui Bonfim nu avea cu sa zboare peste 70m
2.Bricheta galbena care a zburat pe langa capul lui Sabau a vazuto cineva? sau a fost aruncata din peluza timisoreana?

PerVersion
26th October 2009, 00:01
Mie mi s-a parut alba bricheta. Oricum, cred ca va dat peste cap toata tactica, altfel ati fi castigat.

Grinco
26th October 2009, 00:02
Galbena era:D

six
26th October 2009, 00:02
1.Poli ;)
......
7.dinamo :D
......
15.craiova :P
.....
2159.uta(liga 2) :cry::dance:

PerVersion
26th October 2009, 00:03
My bad.. vad pe net meciurile, pixelii sunt cat biscuitii, cateodata nici mingea nu o vad. :D

newcool
26th October 2009, 00:04
1.Poli ;)
......
7.dinamo :D
......
15.craiova :P
.....
2159.uta(liga 2) :cry::dance:
multa multaaa... sanatate 06:D
ai uitat sa completezi
16679.poli timisoara seria enspe liga 4-a.:ok:

six
26th October 2009, 00:09
multa multaaa... sanatate 06:D
ai uitat sa completezi
16679.poli timisoara seria enspe liga 4-a.:ok::happy:happy:happy al draq aradeanu' o sarit imediat :cry::cry::cry:

delaparis
26th October 2009, 00:17
Bai ce meci au facut "astia" ... Ardeal contra Banat :D
... parerea mea :happy

Aurel.D
26th October 2009, 00:22
ce derbiuri am avut si in seara asta...jale....mai frumos a fost CSK Moscova-Fc Moscova 1-3.....hal de campionat ce avem!

iulian_1976
26th October 2009, 00:24
Bai ce meci au facut "astia" ... Ardeal contra Banat :D
... parerea mea :happy

Macar astia joaca :D ca PSG asteapta sa se insanatoseasca OM:happy

delaparis
26th October 2009, 00:29
Macar astia joaca :D ca PSG asteapta sa se insanatoseasca OM:happy

glumesti tu dar nu e de gluma :) ... e cam nasol daca precedentul asta e in liga 1 din Franta !!!

Trebuie jucat chiar la 0-0 indiferent de pandemie :D

zebe
26th October 2009, 00:39
Ma, de ce o luat Muresan galben? Ca nu s-o vazut?

In alta ordine de idei, atat galeria clujeana, cat si cea timisoreana is po****te de o multime de prosti.

Rossi
26th October 2009, 00:40
1. Timisoara ;)
......
7. Dinamo :D
......
15. Craiova :P
.....
2159. Uta(liga 2) :cry::dance:
.....
6969. Poli (liga4) :happy

au trecut 11 etape ... diferenta e de 3 pct ... campionatul se joaca ...

1. Timișoara 21
2. CFR Cluj 21
3. Rapid 19
4. Steaua 19
5. Vaslui 19
6. Urziceni 18
7. Dinamo 18
8. Brașov 17

Nightwish
26th October 2009, 01:11
Mai clujenilor, dar ce e cu urarea aia facuta de fiecare data cand degaja Panti? :D

Pai a devenit jegul numarul doi de la Poli, dupa Alexa... Tu ce i-ai fi urat unui kkt ordinar care face pe epilepticul pe gazon csa sa provoace eliminarea unui jucator advers? Eram la vreo 10-12 metri in spatele portii, crede-ma, am vazut perfect ce a facut nesimtitul :rosu:




1.Torta din capul lui Bonfim nu avea cu sa zboare peste 70m


Te contrazic, aia nu era torta... A pornit din grupul de suporteri timisoareni si era o chestie asemanatoare unei rachete cum sunt cele folosite de revelion... Au gresit grav cei care au asigurat ordinea pe stadion, suporterii timisoreni trebuiau evacuati in minutul 1 pentru comportamentul lor... Bine ca mie mi-au confiscat bricheta la intrare da aia au intrat cu materiale pirotehnice...


Ma, de ce o luat Muresan galben? Ca nu s-o vazut?


Da, cei doi s-au ciocnit ca 2 idioti iar Muri a luat galben, desi se afla la 2 metri de ei... Rareori am vazut arbitraj mai prost decat cel din seara asta... Sper sa renunte balena noastra la ideea fixa cu arbitrii romani, ca nu merita...
PS: trebuia sa avem si un penalty in ultimele minute... Din ce vad si Craciunescu zice la fel...

Grinco
26th October 2009, 01:14
Lasa, ca pe ala l-ati injurat la degajari de dinainte de faza aia ;)

Nightwish
26th October 2009, 01:25
Lasa, ca pe ala l-ati injurat la degajari de dinainte de faza aia ;)

Da, am invatat si noi niste lucruri bune de la bucuresteni :headbang:... Dupa faza aia fost doar huiduit de jumatate din stadion :D...

Poli Timisoara
26th October 2009, 01:50
mda...cum nu va ajuta balas ...cum turbati !

Nightwish
26th October 2009, 08:37
mda...cum nu va ajuta balas ...cum turbati !

Din ce am vazut la procesul etapei ( sau recurs sau cum ii zice acum ), trebuia dat penalty in favoarea CFR... Nu se pune problema de ajutat ci de defavorizat...

Razvan T.
26th October 2009, 08:51
Un meci de toata p*** ...
Stie careva de ce nu o jucat GOGA???

Tyler Durden
26th October 2009, 08:53
ce derbiuri am avut si in seara asta...jale....mai frumos a fost CSK Moscova-Fc Moscova 1-3.....hal de campionat ce avem!

Pai e cam normal, ai idee cam ce bugete au echipele rusesti?

TeBat
26th October 2009, 08:53
un meci urat cu rezultat bun pt Timisoara

me
26th October 2009, 08:53
s-a accidentat ..sabau spunea ca vroia sa joace dar era prea mare riscul sa se agraveze situatia..

malexoid
26th October 2009, 10:01
Da, am invatat si noi niste lucruri bune de la bucuresteni :headbang:... Dupa faza aia fost doar huiduit de jumatate din stadion :D...
credeam ca aveti ceva in plus fata de ei...acuma ajung sa vad ca sunteti mandri cand reusiti sa invatati ceva...

m8k
26th October 2009, 10:11
Sabau a demonstrat ca e un antrenor de echipa mica. Cand ai o echipa ofensiva in mana si joci la 0-0 spune totul.
O eliminare gratuita si un penalty neacordat, un arbitraj de nota 2. Un rezultat pina la urma neinteresant, titlul se castiga invingand echipele "mici"!

malexoid
26th October 2009, 10:22
multa multaaa... sanatate 06:D
ai uitat sa completezi
16679.poli timisoara seria enspe liga 4-a.:ok:
esti moaca (figura, simpatic) dar prea acid...de ce f*** nu precizezi si de pozitia 26679... aia cu liberty parade?

Sezione
26th October 2009, 10:22
Meci oribil.... asta cu scopul scuza mijloacele in cazul Timisoarei o sa le aduca ultimul lok in Europa League,,si din nou un loc 2 in Liga 1 ...asta nu e joc de campioana...

malexoid
26th October 2009, 10:38
Meci oribil.... asta cu scopul scuza mijloacele in cazul Timisoarei o sa le aduca ultimul lok in Europa League,,si din nou un loc 2 in Liga 1 ...asta nu e joc de campioana...
oare...asa o fi?
nevermind, scapati voi ca vad ca sunteti singurii care trageti rau cu noi, ne trebe adversari pe masura! asta numai Stiinta poate fi!
Timisoara joaca la ce/cum avem, de aseara pare ca suntem campioni!

Vadim
26th October 2009, 17:02
Videoul asta e e bune?
http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/55705/video-fanii-timisoarei-se-discupla-de-petarda-aruncata-in-bonfim.htm

m8k
26th October 2009, 17:26
Videoul asta e e bune?
http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/55705/video-fanii-timisoarei-se-discupla-de-petarda-aruncata-in-bonfim.htm

E pe bune cu o mica precizare, petarda aia ardea deja in zbor si de unde vine tribuna e goala!:happy:happy:happy
Cu zoom de 400 nu se vede nimic si pe video e portocaliu si cat un pepene! ...dar e pe bune!:happy

Ramirez
26th October 2009, 18:00
hahahahaha ia ma prastia si dute tare, esti... cred ca penal e cuvantul:happy

six
26th October 2009, 19:02
Stie careva de ce nu o jucat GOGA???ii scarba de terenul ala....:happy

PerVersion
27th October 2009, 01:29
"Vreau să văd de ce se ascunde adevărul, de ce nu se spune că a fost un arbitraj ostil Timișoarei?"

Daca sunt cuvintele balenei si nu i s-au rastalmacit vorbele prin presa, atunci muntele asta de grasime nu are nici urma de rusine. Cum naiba sa o dai cu arbitrajul si dupa un asemenea meci?!