PDA

View Full Version : Si tu, Marica?



Vadim
16th October 2009, 09:59
Dupa Adrian Mutu si Adrian Cristea, Razvan Lucescu pare convins sa faca ordine in vestiarul echipei nationale, unde isi doreste doar jucatori devotati si dispusi sa se sacrifice. Mai nou, pe lista neagra a lui Lucescu a intrat si atacantul lui VfB Stuttgart, Ciprian Marica.

http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/nationala/55251/marica-exclus-de-la-nationala.htm

Credeti ca Marica merita sa fie exclus?

Mario Di Lazi
16th October 2009, 10:02
Nu-l văd în stare pe Luce Jr. să vorbescă așa despre un jucător.

Ferko
16th October 2009, 10:10
Nu-i bai ca ii da afara, dar sa aduca ceva mai bun in locul lor. Daca-i alege numai pe baza ca ii sunt devotati, ca a mai lucrat cu ei, atunci chiar ii bai.

TeBat
16th October 2009, 10:13
daca este adevarat,inseamna ca selectionerul asta chiar are ceva curaj

senzor
16th October 2009, 10:18
Pai cum s-ar simti ceilalti jucatori cand 'prafet' ar fi convocat in continuare...adica i se permite chiar orice??Ar fi o lipsa de respect fata de toata echipa.
N-avem nevoie de vedete expirate cu aere de fete mari.Sa se inceapa odata reconstructia si cu asta basta...buni,rai cum ar fi astia de la tineret tot ar pune mai mult suflet pe teren decat basinosi ca alde Mutu,Marica,Cristea.

El Pistolero
16th October 2009, 10:24
eu zic sa-i dam afara pe toti jucatorii:rolleyes:

Cristi
16th October 2009, 10:26
Hai sa ii excludem pe toti acum... si sa bagam FC Brasov pe post de nationala.

Marica si fara chef e peste alde Bucur, Surdu, D. Niculae etc.

M-am saturat de tampenia asta sininstra cu "sacrificatul". Sa joace bine, nu sa se sacrifice.

emil_bv
16th October 2009, 10:35
Cristi,, FC Brasov nu s-ar potrivi pe post de nationala pt ca nu are obiceiul sa se bage cu fundu' in poarta. Nici macar galbenu de pe echipament nu e acelasi cu cel al nationalei.
Cat despre Marica, el nu prea are chef de fotbal de destul de mult timp.
Iti dau dreptate, in schimb, cu sacrificatu. Ei nu trebuie sa se sacrifice, ci sa joace bine. Dar asta nu se poate intampla daca nu isi dau interesul.

senzor
16th October 2009, 10:37
Nu...zic sa-i ducem pe toti inainte de meci la o tura prin Amsterdam,pe la curve,si macar stim o treaba!Au trecut vremurile romantice ale fotbalului cand de-alde George Best venea mahmur pe teren si mai dadea si doua goluri.Acum ori joci cu echipa ori valea.Ca esti talentat din nastere e un bonus pe care ar trebui sa-l exploateze Mutu si ceilalti,nu sa sa-l foloseasca drept scuza atunci cand n-au chef sa alerge.

Denis
16th October 2009, 10:39
Hai sa ii excludem pe toti acum... si sa bagam FC Brasov pe post de nationala.

Marica si fara chef e peste alde Bucur, Surdu, D. Niculae etc.

M-am saturat de tampenia asta sininstra cu "sacrificatul". Sa joace bine, nu sa se sacrifice.

O fi el bunicel, dar nici chiar asa. Dar nu inteleg de ce vrea sa renunte la M.Niculae; mie imi place de el ca alearga. Mazilu a facut o impresie buna (totusi contra I.Feroe). Are dreptate ca trebuie sa aducem jucaori care isi dau viata pe teren. Ceva gen Bourceanu.:ok: Galamaz trebuie incercat incontinuare... Apostol, Roman, Varga...


Si Coman?? Ma rog, sper ca stie ce face..

Cristy RVD
16th October 2009, 10:43
Marica e cel mai slab varf titular la nationala din ultimele decenii, chiar nu are ce cauta la nationala.

Celso
16th October 2009, 10:52
Marica nu e un atacant slab, doar ca a facut un pas gresit atunci cand s-a dus in Germania ..nu i se potriveste stilul fotbalului de acolo, dar mai are inca timp sa se trezeasca si sa demonstreze ceea ce poate ...eu din cate il cunosc, este profesionist si cat se poate de serios:) ...si acum sincer, altul care? (nu imi veniti ca solutie cu Bogdan Stancu care nu o baga in poarta de la 3 m in meciul cu Twente ca ma suparati:D)..probabil Razvan se bazeaza pe Mazilu:D

Datenshi
16th October 2009, 10:53
Pe Marica eu chiar nu il regret daca nu il mai cheama.

resita
16th October 2009, 10:58
Marica nici nu merita sa fie chemat deoarece nu a aratat nimic in ultimii doi ani

Cristi
16th October 2009, 11:16
Daca Marica nu e in forma sau nu joaca la ora selectiei, sa nu il convoace. Sau sa il puna rezerva.

Dar nu sa fie exclus din start pe motiv ca nu ar fi avut chipurile chef ultimele dati.

Astia care "pun osul" sunt in general necesari la mijloc. Nu poti juca cu 2 astfel de atacanti, ai nevoie si de unul creativ, rapid, cu simtul portii, care sa nu se obseasca aiurea facand faza de aparare.

Acum 2 ani Marica imi placea foarte mult, mi se parea ca se apropie de Raducioiu ca stil si eficienta. Nu mai avusesem de mult asa un varf "pur-sange". Acum nu sta prea bine, dar sper sa isi revina.

Oricum e aiurea dupa 0-5 sa incepi sa excluzi atacantii. Ar trebui mai curand sa te debarasezi de portar si linia de fund, daca e sa cauti vinovati. Ca sa nu mai zic de antrenor.

skeptik
16th October 2009, 11:29
MARICA PACALESTE FOTBALUL DE VREO ..6 ANI, de cite ori a 'jucat'
el , am jucat in..10!! Ultimul mecu bun al lui Marica, cu..Germania, 5-1 !
La fel ca..Plesan!! De fapt, Mutu a facut mai mult cu sirbii decit
Marica in ultimele 5 meciuri! Fara exagerare, Mitea, fara sa joace prea mult
si fiind accidentat mult timp, dadea 3 goluri in ultimele 3 meciuri! Mitea,
daca se reface si o lasa cu 'vedetele ', ne poate salva! Dar Marica
a avut prea multe sanse! 'Moshii' Danciulescu si Niculescu, marcau!

rtl
16th October 2009, 12:33
Oricum e aiurea dupa 0-5 sa incepi sa excluzi atacantii. Ar trebui mai curand sa te debarasezi de portar si linia de fund, daca e sa cauti vinovati. Ca sa nu mai zic de antrenor.
Ce vina au fundasii ca aia vin buluc peste noi tot timpul sau ca nu suntem in stare sa tinem mingea 5 minute departe de careul propriu? Problemele nationalei sunt in general la mijloc si in atac.

crangasi_boy
16th October 2009, 12:37
(nu imi veniti ca solutie cu Bogdan Stancu care nu o baga in poarta de la 3 m in meciul cu Twente ca ma suparati:D)..probabil Razvan se bazeaza pe Mazilu:D

tu zici de stancu ca nu a bagat-o in poarta din 3 metri...dar de marica, ce sa mai zicem cu feroe? si austria...e un mare mare ratangiu...

sa nu uitam totusi ca are 37 de meciuri si 12 goluri...si asta la 23-24 de ani......

sper sa se renunte la mara...coman....mutu(daca nu-si revine)....

ar trebui adusi bourceanu, costea, poate torje (uneori joaca foarte bine..uneori foarte foarte prost).....r. stefan...sepsi.....

iulian_1976
16th October 2009, 20:36
eu zic sa-i dam afara pe toti jucatorii:rolleyes:

...uite asa a ajuns Spania mare ...fara Raul :D

Marica este un jucator fluctuant,in plus nu cred ca mai poate creste mai mult de atat.
Este util nationalei insa nu ca titular, in prezent nu exista nici un titular de drept la echipa nationala :rolleyes: ...cu siguranta Lucescu jr va incepe
orice formula cu: Apostol.

carlo
16th October 2009, 21:22
Marica nu joaca la Stuttgart nici macar in meciuri amicale,cu echipe de liga 4-a.Si atunci cum sa fie titular la nationala?

White Shadow
16th October 2009, 21:26
cani ani are Marica ?

iulian_1976
16th October 2009, 21:32
Nu cred ca are mai mult de 24 de ani Marica.
Insa de exemplu ma uit la Varga si apoi la Marica.

La Varga imi dau seama ca are un potential foarte mare si ca poate creste,insa pe Marica eu unu nu l vad crescand.
Crescand insemnand sa plece la Valencia sau Roma si sa faca furori.
Pe Varga l as vedea la un club mare nu peste mult timp.
...sper sa ma insel in privinta lui Marica,ar fi bine pentru nationala.