PDA

View Full Version : Mondiale 2009 - individual compus



Pages : [1] 2 3 4

mikeyy
15th October 2009, 15:14
Astazi si maine, incepand cu ora 20:30 (ora Romaniei) vor avea loc finalele AA (masculin si feminin).

La baieti, dupa cum stiti, noi nu avem reprezentati, iar la fete le avem pe Ana Porgras si Ana Tamirjan.

Pentru azi..ordinea de intrare in concurs a baietilor: http://www.swisstiming.com/sports/gym/ga_wc2k9m/C51E_StartList_GA%20Men%20Senior_Concours%20II.pdf

Aveti preferati pt azi?
Eu tin cu Kohei Uchimura!

Cata_RB
15th October 2009, 15:22
"Sushi" si eu...e incredibil de bun pe 6 aparate!
Vad ca se lucreaza pe 4 aparate din 6...asa-i de obicei sau am uitat eu? La fete parca sunt 4/4.

miafangina
15th October 2009, 16:05
Azi va fi usor sa ne delectam,neavind reprezentanti!
Mie imi plac japonezii,pe Kohei il iubesc de la olimpiada,e asa simpatic,elegant,tehnic,cu bun simt,deci si eu vreau sa cistige el.

Ada24
15th October 2009, 16:19
ma inscriu si eu in fanclubul Kohei Uchimura :D

gym08
15th October 2009, 18:34
Sincer nu stiu cu cine sa tin...Cel Mai Bun Sa Castige!!! Bafta tuturor!!!

Cata_RB
15th October 2009, 19:04
Mie nu-mi place sa dau pronosticuri, din superstitie :P In schimb imi doresc sa nu fie discutii la note.

furby
15th October 2009, 19:23
si eu tin tot cu Uchimura... nu l-am vazut in nici un filmulet la aceste mondiale, dar din comentariile care au fost pe site-urile de gimnastica, nu cred ca il poate bate cineva daca nu face greseli majore, are tot ce-i trebuie: tinuta, dificultate si reputatie... mai ales ca Hambuchen lipseste

furby
15th October 2009, 19:29
la fete am votat cu Ana P., mai mult din motive sentimentale; sunt sigura ca, fara greseali semnificative, va urca oricum pe podim; rational vorbind, cred totusi ca Bross va castiga daca nu rateaza .. stiu ca Ana noastra poate mai mult, mai ales la paralele si barna, dar Bross are 0.1 in fata Anei in calificari chiar si cu ratare; va primi probabil si un mic bonus de la arbitre... prea a fost impinsa inainte in toata media
PS. Sper ca si Ana T. sa faca un concurs fara ratare, altfel mi-e tare frica ca o sa se retraga.............

ioanavol
15th October 2009, 19:38
Normal ca am votat cu Ana...daca nu avem noi incredere in ea cine sa aiba:)

Dar tot ce-mi doresc e sa-si faca exercitiile cel putin ca-n calificari...si sa dovedeasca tuturor ca se poate reveni dupa o accidentare grava si ca munca asidua si ambitia dau roade! Daca Ana ia medalie/medalii va fi un model pentru fetele care vin!

Marty R.
15th October 2009, 19:39
Sper ca Max Deviatovsky va cistiga. El poate sa fi primit cu nota de 92.000, cum a fost la ultimul concurs inainte de mondialele, Russia-Belarus. Dar s-ar fi bine daca Uchimura va ajuta un pic.

Marty R.
15th October 2009, 19:41
Dar nu inteleg de ce Koczi a refuzat sa lupte pentru AA?

furby
15th October 2009, 19:48
asta a fost strategia gandita impreuna cu antrenorul; la AA Flavius era prea obosit/fortat si nu mai reusea sa se concentreze; de aceea, spun ei, rata si in finala; au preferat sa faca doar aparatele la care e bun; cred ca antrenorul Pascu se gandeste foarte bine la o startegie pentru echipa; vrea sa aiba minim 2 gimnastie f buni pe fiecare aparat.......

Marty R.
15th October 2009, 20:05
furby, multumesc, inteleg.

mikeyy
15th October 2009, 20:31
A inceput!

Cata_RB
15th October 2009, 20:32
Stie cineva unde e Leszek Blanik, s-o fi retras? Am uitat complet de el, acum mi-am dat seama ca e campionul en-titre la sarituri, dar n-a participat.

cata10
15th October 2009, 20:36
:QUOTE=mikeyy;2796268]A inceput![/QUOTE]

pe net nu merge nicaieri!!!!:angry:

Nici macar pe UniversalSports

mikeyy
15th October 2009, 20:37
Stie cineva unde e Leszek Blanik, s-o fi retras? Am uitat complet de el, acum mi-am dat seama ca e campionul en-titre la sarituri, dar n-a participat.

Da, s-a retras.

Ada24
15th October 2009, 20:37
http://tvonline.link-tv.ro/index.php/home/36-tvonline/178-Digi%20Sport

aici

Cata_RB
15th October 2009, 20:37
Nu pot sa creeeeeed! Universal nu merge! Spune not available in your area! Parca era worldwide!
Nuuuuuuuuuuuu :(((((((((((((((((((((((((((

mikeyy
15th October 2009, 20:38
Horton a ratat la prima diagonala la sol.

Ada24
15th October 2009, 20:38
da parca asa spuneau...
dar linkul de mai sus nu va merge?

Ada24
15th October 2009, 20:39
horton a cazut la sol

gym08
15th October 2009, 20:40
eu ma uit la tv la universal , si e ciclism

mihafrancisc
15th October 2009, 20:40
da parca asa spuneau...
dar linkul de mai sus nu va merge?
Mie imi merge

cata10
15th October 2009, 20:40
http://tvonline.link-tv.ro/index.php/home/36-tvonline/178-Digi%20Sport

aici

se intrerupe din 2 in 2 secunde

Ada24
15th October 2009, 20:41
poate universal transmite doar la fete?
desi si la baieti horton era printre favoriti...

Iulia_sweet
15th October 2009, 20:41
http://tvonline.link-tv.ro/index.php/home/36-tvonline/178-Digi%20Sport
nu stiu daca sa mai postat, dar se vede bn

Ada24
15th October 2009, 20:41
ce nota a luat hortoon? au aratat?
acum tanaka lka cal
a ratat!

gym08
15th October 2009, 20:42
poate universal transmite doar la fete?
desi si la baieti horton era printre favoriti...

in program, pe site, arata ca a inceput gym, dar la tv e ciclism

Iar pe Info de la tv ciclismul se termina in 15 min

Cata_RB
15th October 2009, 20:42
Da, am apucat sa-l vad cum a cazut...sunetul e acceptabil, dar imagini am poze, nu video. Asta in cazul fericit in care se schimba imaginea.
Si totusi ce naiba intelege Universal prin worldwide? Nu pot sa cred ca nu vad mondialele....

anna.09
15th October 2009, 20:42
a ratat si Tanaka

Iulya
15th October 2009, 20:42
Daca va sunt de ajutor aici sunt mai multe variante pt mondial - folositi si programele gen sopcast, tvants si uplayer
http://www.myp2p.eu/broadcast.php?matchid=52442&part=sports

ancaqwe
15th October 2009, 20:42
Nu pot sa creeeeeed! Universal nu merge! Spune not available in your area! Parca era worldwide!
Nuuuuuuuuuuuu :(((((((((((((((((((((((((((

vad ca merge cu sopcast, CCTV-5. numa' ca e in chineza

mikeyy
15th October 2009, 20:42
13.775 Horton

cineva_cineva
15th October 2009, 20:43
Si la mine merge bine site-ul de mai sus! Si am gasit si pentru asta program sa inregistrez de acolo! Asa ca... veti avea inregistrarea din seara asta! Am o rugaminte la cei care vad bine in seara asta de pe site-ul asta si cine doreste sa se ocupe maine de inregistrare! Eu programez, dar ar fi bine daca ar mai fi cineva care ar pute aface maine si poimaine treaba asta, ca eu nu voi fi acasa si... daca e cineva care se ofera va invat cu placere! Ma puteti contacta pe privat! Problema cu sunetul la calculatorul celui cu tv tunner nu s-a rezolvat, spera ca maine dar nu avem nicio certitudine!

gym08
15th October 2009, 20:44
13.775 horton la sol

Cata_RB
15th October 2009, 20:46
Anca, da-mi un link pentru postul ala te rog.

Alyss
15th October 2009, 20:48
cctv-ul e in urma cu 1 min.

Cata_RB
15th October 2009, 20:48
Stim de linkul ala, dar unora nu ne merge nici asa, se intrerupe la fiecare 2 secunde sau nu e deloc. Eu ziceam de postul in chineza care ii merge Ancai.

gym08
15th October 2009, 20:52
wow ce a salvat acea linie 900 cu 540 si salt inainte.frumos exercitiu in mare

mikeyy
15th October 2009, 20:55
Uchimura extraordinar la sol...ce tinuta are si ce aterizari :)

cata10
15th October 2009, 20:56
Bun, am gasit o varianta cat de cat acceptabila. Urmaresc pe CCTV5 -imaginea- si folosesc sunetul de la Digi Sport. Problema e ca sunt decalate cu cateva secunde!!!!

Cata_RB
15th October 2009, 21:01
Am gasit si eu CC TV-ul, am deschis direct programul Sopcast, are si el acolo o lista de canale si am zarit CC TV. Momentan merge bine, chiar daca e in urma macar vad...cu sunetul de la Digi nu ma mai complic, si ala se intrerupe si ar fi si 2 stream-uri simultan. Comentariu nu e la postul chinez...cu putin noroc inteleg ce zice crainicul salii. Pana maine o sa incerc sa vad daca nu mai gasesc vreo varianta, nu pot sa inteleg de ce nu merge Digi cu Sopcast.

niagara64
15th October 2009, 21:02
dar chiar nu merge asta?!
http://www.universalsports.com/mediaPlayer/media.dbml?id=371892&catid=-2&sid=11666&db_oem_id=23000

ca noi suntem in canada nu in US si merge

ancaqwe
15th October 2009, 21:05
scuze Cata, eu doar mai trec pe la calc nu pot sa stau - dar am vazut ca te-ai descurcat
asa am facut si eu
mie si sonorul de la digisport mi se opreste. of, vad ce fac maine, poate cand se blocheaza imaginea dupa un timp merge sonorul - nu am timp sa vad acum
Niagara - nu, nu merge. Se pare ca Romania nu face parte din worldwide
Poate doar daca folosim ceva pt ip fals...

anna.09
15th October 2009, 21:09
am postat link cu barna Anei pe celalat thread

ioanavol
15th October 2009, 21:22
Se pare ca Romania nu face parte din worldwide


Nici Olanda.

Cata_RB
15th October 2009, 21:29
Pe lista cu televiziunile care transmit, la partea cu Universal online apare mentiunea "unde nu avem un partener". Adica ei vor sa spuna ca vreo televiziune romaneasca e partener Universal? :confused:

mikeyy
15th October 2009, 21:35
Nu inteleg de ce zice Marius.."tsukahara cu surub"...exista si tsukahara fara surub? :confused:

Cata_RB
15th October 2009, 21:39
La sarituri da, elementul original e fara surub...dar nu stiu la restul aparatelor cum e, cum a aratat elementul la inceput :D

Ce Doamne a facut Horton de e ultimul? :shocked:

mikeyy
15th October 2009, 21:40
Horton nu a facut nimic...decat a ratat :D

mikeyy
15th October 2009, 21:43
Kohei nu are nicio emotie..parca a venit sa se joace. Ii iese totul...e binedispus. Mai rar gimnasti care sa fie atat de relaxati.

stere78
15th October 2009, 21:43
Nu vreau să necăjesc pe nimeni, dar Țopescu e la fel de plicticos și de neinformat precum era pe vremea în care comenta la tvr. Noroc cu Marius, care e cât se poate de în temă. Mi-e groază de platitudinile pe care o să le auzim mâine - măcar Alina Alexoi se implică, știe pe bune prin ce trec fetele (și băieții!). De la Țopescu tocmai ce am aflat că japonezii sunt foarte buni la paralele. Chiar?!? Wowwww!!!

EDIT: a continuat amintindu-și de Endo și precizând că are o fată care face patinaj. Ce legătură o fi între patinatoarea Endo și finala de astăzi nu știu. Păcat că nu vorbește engleză, îl angajau la NBC pe loc.

cata10
15th October 2009, 21:44
Ce bine, a disparut decalajul din Digi si CCTV 5! E super bine; de-ar fi si maine tot asa!


Cata, tu pe care CCTV urmaresti de nu ai comentariu in chineza si poti sa auzi ce spune crainicul salii?

Cata_RB
15th October 2009, 21:45
Horton nu a facut nimic...decat a ratat :D

Noh bine, am vazut ca a ratat la sol si banuiesc ca si mai departe :P...dar ce-a facut mai exact? Ca incercam alte variante de vizionare si nu am vazut.

mikeyy
15th October 2009, 21:45
Da..Topescu abia scoate 2 vorbe...parca nici nu ar fi.
Marius e de exceptie..ce fain comenteaza! Doar ca numeste unele elemente diferit fata cum le stiu eu :D

mikeyy
15th October 2009, 21:46
Noh bine, am vazut ca a ratat la sol si banuiesc ca si mai departe :P...dar ce-a facut mai exact? Ca incercam alte variante de vizionare si nu am vazut.

Dupa sol a fost la cal..unde a avut multe probleme de tinuta, iar inainte de coborare i-a alunecat putin mana....pana acum nimci spectaculos. Il astept la bara..acolo e medaliat olimpic.

gym08
15th October 2009, 21:48
Nu inteleg de ce zice Marius.."tsukahara cu surub"...exista si tsukahara fara surub? :confused:
Da exista !

Tsukahara in sine este formata din dublu salt inapoi cu un surub, cand spune tsukahara cu un surub se refera la tshukahara dubla!
Sper ca m-am facut inteleasa
E o expresie a gimnastilor, si e destul de corecta!

mikeyy
15th October 2009, 21:50
Da exista !

Tsukahara in sine este formata din dublu salt inapoi cu un surub, cand spune tsukahara cu un surub se refera la tshukahara dubla!
Sper ca m-am facut inteleasa
E o expresie a gimnastilor, si e destul de corecta!

Aaaa...deci double double e tsukahara cu surub. Interesant, mersi :)

gym08
15th October 2009, 21:50
Da..Topescu abia scoate 2 vorbe...parca nici nu ar fi.
Marius e de exceptie..ce fain comenteaza! Doar ca numeste unele elemente diferit fata cum le stiu eu :D

Sunt expresiile pe care le folosesc gimnatii in sala de aia par diferite! Foarte corect , ca la carte , sunt asa cum le relatam noi aici, dar la fel de corect sunt si cum le spune el

Cata_RB
15th October 2009, 21:51
Am inteles, mersi.

Cata, intre timp vorbesc chinezii, atunci cand am descoperit eu canalul n-au zis nimic vreo 5 minute, poate au avut vreo problema tehnica. Ce comici sunt la inele, multe din elemente suna ca o singura vocala :P

gym08
15th October 2009, 21:51
Aaaa...deci double double e tsukahara cu surub. Interesant, mersi :)

Da e un pic descompus elementul:D

mikeyy
15th October 2009, 21:54
La jumatatea concursului, Kohei are deja un avantaj de aprox 1.4 puncte.

niagara64
15th October 2009, 21:55
Fiti ingaduitori cu Topescu ! Are o varsta ! E mai mult o "Institutie" ! El a invatat pe multi arta de a comenta (inclusiv pe Alexoi ! ) .Dar nu mai e in forma care era odata . Si de mult a pierdut contactul cu gimnastica "moderna" .Acum sa va separati vreo 2 ani de gimnastica , nu ar fi greu sa faceti fata schimbarilor?

stere78
15th October 2009, 22:01
Fiti ingaduitori cu Topescu ! Are o varsta ! E mai mult o "Institutie" ! El a invatat pe multi arta de a comenta (inclusiv pe Alexoi ! ) .Dar nu mai e in forma care era odata . Si de mult a pierdut contactul cu gimnastica "moderna" .Acum sa va separati vreo 2 ani de gimnastica , nu ar fi greu sa faceti fata schimbarilor?

Dacă aș sta departe de gimnastică doi ani, nu m-aș mai băga să comentez, pe bune. Instituție, neinstituție, ar putea măcar să se uite pe lista de concurs înainte (ca să nu zic nimic de palmares sau alte asemenea chițibușării). Adineauri n-a reușit să-și aducă aminte cum îl cheamă pe Hambuechen, e absolut penibil! Oamenii de la BBC comentează de ani de zile și știu pe de rost ce fac gimnaștii momentului, cum s-au comportat în anii de până acum, cine sunt marii predecesori. Dar, de!, ei nu sunt parlamentari, doar învățați să-și facă treaba! Iar ca vârstă sunt cam tot pe unde e Țopescu.

mikeyy
15th October 2009, 22:02
Ce saritura a facut Kohei....ar trebui dat exemplu ca executie si tehnica. Un Yurchenko 900.

gym08
15th October 2009, 22:02
Nu inteleg de toata lumea spune ca Romania o avea pe Izbasa cea mai buna gimnasta a romaniei!!! Se dovedeste acum ca Porgras e in top la AA , e calificata la paralel, barna si sol pe cand Izbasa era era incrisa in concurs numai la sol...
Ce m-as bucura pt Ana sa reusasca sa arate ce poate, sa isi stapaneasca emotiile si sa le foloseasca constructiv!
Ce o sa fie mai greu de suportat ,daca Ana o sa urce pe podium , sunt declaratiile lui forminte:headbang:

stere78
15th October 2009, 22:07
Nu inteleg de toata lumea spune ca Romania o avea pe Izbasa cea mai buna gimnasta a romaniei!!! Se dovedeste acum ca Porgras e in top la AA , e calificata la paralel, barna si sol pe cand Izbasa era era incrisa in concurs numai la sol...
Ce m-as bucura pt Ana sa reusasca sa arate ce poate, sa isi stapaneasca emotiile si sa le foloseasca constructiv!
Ce o sa fie mai greu de suportat ,daca Ana o sa urce pe podium , sunt declaratiile lui forminte:headbang:

Deocamdată, palmaresul Sandrei îndreptățește afirmația - Ana s-a calificat entuziasmant, dar Sandra e campioana olimpică la sol, are bronz cu echipa și s-a clasat și în primele zece la AA. Ca să nu vorbesc de restul medaliilor de la europene sau mondiale. Dar dacă Ana e sănătoasă, nici o grijă! O să putem liniștiți spune despre ea că e cea mai bună.

ioanavol
15th October 2009, 22:07
Din pacate si eu ma asteptam mai mult de la dl. Topescu...ar fi mai mult liniste daca ar comenta numai dlui. Pare obosit, distras, nici nu poarta un dialog cu Marius.
Noroc cu Marius, imi place mult, e dezinvolt si stie sa umple golurile (pe langa ca e si de specialitate).

Ada24
15th October 2009, 22:10
am si eu o intrebare ca mi s-au blocat toate pe aici...
ce s-a intamplat cu rusul maxim d....? a ratat la cal ?
la sarituri am vazut , dar inainte a ratat si la cal?

mikeyy
15th October 2009, 22:13
am si eu o intrebare ca mi s-au blocat toate pe aici...
ce s-a intamplat cu rusul maxim d....? a ratat la cal ?
la sarituri am vazut , dar inainte a ratat si la cal?

Cred ca a ratat si in plus a patit ceva la palma..sangera apoi.

gym08
15th October 2009, 22:13
Deocamdată, palmaresul Sandrei îndreptățește afirmația - Ana s-a calificat entuziasmant, dar Sandra e campioana olimpică la sol, are bronz cu echipa și s-a clasat și în primele zece la AA. Ca să nu vorbesc de restul medaliilor de la europene sau mondiale. Dar dacă Ana e sănătoasă, nici o grijă! O să putem liniștiți spune despre ea că e cea mai bună.

M-ai inteles gresit...Jos Palaria pt toate rezultatele ei! Dar mi se pare corect sa vorbim acum despre fetele ce ne reprezinta acum in concursul asta! mai ales ca daca restul fetelor ar auzii comentarile de genul asta sigur s-ar simtii putin inferioare chiar daca ele sunt cele calificate! sa ne gandim ca sunt totusi niste copii!

Ada24
15th October 2009, 22:14
off vad ca l-am pierdut si pe kohei

despre topescu acum este informat mai stie un nume , doua....la ritmica a spus niste prostii....si 2-3 chestii care eu le consider grosolonii si pe care nu pot sa le reproduc, am fost socata :shocked: saraca irina deleanu, a exasperat-o...

multumesc mihai.

mikeyy
15th October 2009, 22:16
2.2 puncte avans pt Kohei...wow!!!

niagara64
15th October 2009, 22:16
Dacă aș sta departe de gimnastică doi ani, nu m-aș mai băga să comentez, pe bune. Instituție, neinstituție, ar putea măcar să se uite pe lista de concurs înainte (ca să nu zic nimic de palmares sau alte asemenea chițibuțării). Adineauri n-a reușit să-și aducă aminte cum îl cheamă pe Hambuechen, e absolut penibil! Oamenii de la BBC comentează de ani de zile și știu pe de rost ce fac gimnaștii momentului, cum s-au comportat în anii de până acum, cine sunt marii predecesori. Dar, de!, ei nu sunt parlamentari, doar învățați să-și facă treaba! Iar ca vârstă sunt cam tot pe unde e Țopescu.

Esti rautacios ...uni dintre noi isi amintesc noptile din 1976 cu Topescu si-l respectam ...
Ideea este ca nu el este vinovat ca Digi l-a ales . Daca exista un altul mai bun de ce nu l-au angajat ? Si asta intreb serios . Cati comentatori buni de gimnastica exista in Romania ?
Daca esti comentator nu poti fi numai pentru un sport ca mori de foame (poate in afara de fotbal :happy ). Iar sa sti sportivi de la 10-20 de sporturi pe de rost e ireal de crezut .

Ada24
15th October 2009, 22:16
inseamna ca poate sa cada de 2 ori :happy

stere78
15th October 2009, 22:24
Esti rautacios ...uni dintre noi isi amintesc noptile din 1976 cu Topescu si-l respectam ...
Ideea este ca nu el este vinovat ca Digi l-a ales . Daca exista un altul mai bun de ce nu l-au angajat ? Si asta intreb serios . Cati comentatori buni de gimnastica exista in Romania ?
Daca esti comentator nu poti fi numai pentru un sport ca mori de foame (poate in afara de fotbal :happy ). Iar sa sti sportivi de la 10-20 de sporturi pe de rost e ireal de crezut .

De acord întutotul, dar - ca să nu mă duc prea departe cu offtopicul - cum ar fi dacă Drăgulescu s-ar prezenta la sărituri cu un Yurcenko precum cel al Anei P.? Am spune că nu e pregătit, nu? Asta spun și despre Țopescu: respectă-ți firma și citește ceva înainte, găsești tot ce-ți trebuie din două clickuri (nu pe site-ul Federației noastre, însă :evil:). Nu sunt prea mulți comentatori de gimnastică în România, dar am auzit-o mai demult pe Andreea Răducan și era ireproșabilă: în temă, tonică, vorbește foarte îngrijit și foarte cursiv. O plăcere! Țopescu discută acum cu Marius despre băiatul lui - prea puțin mă interesează!!! Ai ditamai campionul în studio și nu-l poți întreba, de pildă, despre noul cod de punctaj, nu poți încerca să explici ălora care te urmăresc ce se întâmplă? E un comentariu țambalagit, oricâte ar fi făcut Țopescu înainte. Gata, mă potolesc - mai bine ne uităm la concurs :D

mikeyy
15th October 2009, 22:24
Inca un aparat pt Kohei si e campion absolut!!!!

Cata_RB
15th October 2009, 22:29
Nu inteleg de toata lumea spune ca Romania o avea pe Izbasa cea mai buna gimnasta a romaniei!!! Se dovedeste acum ca Porgras e in top la AA , e calificata la paralel, barna si sol pe cand Izbasa era era incrisa in concurs numai la sol...
Ce m-as bucura pt Ana sa reusasca sa arate ce poate, sa isi stapaneasca emotiile si sa le foloseasca constructiv!
Ce o sa fie mai greu de suportat ,daca Ana o sa urce pe podium , sunt declaratiile lui forminte:headbang:

Te inteleg...din pacate asa e si presa de la noi. Toti scriu / vorbesc despre cine e mai probabil ca a auzit multa lume. Si nu-i corect fata de restul, dar imi place sa cred ca mai compensam noi :)

Mihai, cred ca e campion inca de-acuma :P N-am reusit sa fiu atenta, ce aparat mai are?

mikeyy
15th October 2009, 22:31
Mihai, cred ca e campion inca de-acuma :P N-am reusit sa fiu atenta, ce aparat mai are?

Mai are bara.
La paralele a avut o semi-ratare...dar isi permite :D

Cata_RB
15th October 2009, 22:32
Bun, la bara ma gandeam si eu, bine ca n-am ratat-o :)

niagara64
15th October 2009, 22:36
De acord întutotul, dar - ca să nu mă duc prea departe cu offtopicul - cum ar fi dacă Drăgulescu s-ar prezenta la sărituri cu un Yurcenko precum cel al Anei P.? Am spune că nu e pregătit, nu? Asta spun și despre Țopescu: respectă-ți firma și citește ceva înainte, găsești tot ce-ți trebuie din două clickuri (nu pe site-ul Federației noastre, însă :evil:). Nu sunt prea mulți comentatori de gimnastică în România, dar am auzit-o mai demult pe Andreea Răducan și era ireproșabilă: în temă, tonică, vorbește foarte îngrijit și foarte cursiv. O plăcere! Țopescu discută acum cu Marius despre băiatul lui - prea puțin mă interesează!!! Ai ditamai campionul în studio și nu-l poți întreba, de pildă, despre noul cod de punctaj, nu poți încerca să explici ălora care te urmăresc ce se întâmplă? E un comentariu țambalagit, oricâte ar fi făcut Țopescu înainte. Gata, mă potolesc - mai bine ne uităm la concurs :D


Nu am comentarii ...

gym08
15th October 2009, 22:37
Ca tot a venit vb de bara... abia astept finala de duminica antrenorul amricanului din finala care ii este si tata pe langa antrenor o sa faca show ( s-a mai discutat despre el)cred ca atentia o sa fie mai mult pe antrenor decat pe gimnast:))

mikeyy
15th October 2009, 22:38
Ca tot a venit vb de bara... abia astept finala de duminica antrenorul amricanului din finala care ii este si tata pe langa antrenor o sa faca show ( s-a mai discutat despre el)cred ca atentia o sa fie mai mult pe antrenor decat pe gimnast:))

Ei da?
Il stiu de la Montreal :)
Abia astept...show adevarat :)

Cata_RB
15th October 2009, 22:40
Tocmai mi-am amintit ca Vlasios Maras iar nu-i in finala la bara :(

mikeyy
15th October 2009, 22:41
A fost live cred.

Lui Kohei i-au mai ramas 2 puncte!

Cata_RB
15th October 2009, 22:44
Era inregistrare, intre timp m-am prins...ca la final imediat i-au afisat situatia :)
Foarte multi favoriti au ratat azi...si se si vede in clasament.

gym08
15th October 2009, 22:45
Ei da?
Il stiu de la Montreal :)
Abia astept...show adevarat :)

la Montreal in sala toata lumea radea si se uita la antrenor ,atentia pe sportiv a fost in secunda cand a aterizat si au inceput cativa sa aplaude si nici atunci show ul antrenorului nu se terminase...o sa fie superb..ania astept!!:yeah:

Cata_RB
15th October 2009, 22:46
Aaaa, il stiu si eu :D Cum il cheama pe gimnast?

gym08
15th October 2009, 22:50
Danyel Leya???
sper ca nu gresesc

mikeyy
15th October 2009, 22:52
Keatings pe podium...frumos concurs pt britanic, fara ratare!

niagara64
15th October 2009, 22:53
Are careva lista de start la finalele pe aparate baieti ?

mikeyy
15th October 2009, 22:54
Are careva lista de start la finalele pe aparate baieti ?

Din cate stiu nu au aparut inca.

Cata_RB
15th October 2009, 22:57
Nu sunt inca. Asta e lista la fete pe maine: http://www.swisstiming.com/sports/gym/ga_wc2k9w/C51F_StartList_GA%20Women%20Senior_Concours%20II.p df

mikeyy
15th October 2009, 23:03
Ce mi-a placut de Marius..."e nebun"..i-a zis lui Kohei dupa ce acesta a facut 3 desprinderi ft grele.

E campion!!!

Omedetou Kohei-san!! :yes:

stere78
15th October 2009, 23:04
Gata, e Uchimura! Marius despre desprinderile lui: nu se-astâmpără!!! :-)

Cata_RB
15th October 2009, 23:05
Ce tare a fost Kohei, a facut si o plecaciune la inceput, cand s-a prezentat arbitrilor.
Bravo lui, e un gimnast foarte placut la vedere! Si extrem de bun, asta nici nu mai e nevoie sa zic.

rob_din
15th October 2009, 23:07
Salb rau concursul.

andreeas
15th October 2009, 23:09
bravo Uchimura!/OLE/:no1

mikeyy
15th October 2009, 23:10
Adevarul e ca Uchimura nu a avut cu cine sa se intreaca....e cu mult peste toti.
Poate doar Hambuechen se putea apropia.

Ce au omis sa spuna cei 2 comentatori e faptul ca Uchimura e vice-campionul olimpic absolut...nu e chiar un anonim.

mikeyy
15th October 2009, 23:16
aoleu....cum sa fie Diana Chelaru in finala de la AA. :( Ce greseala majora!

Cata_RB
15th October 2009, 23:17
Chinezii au incheiat transmisia imediat dupa clasament, acum imi merge si mie DigiSport acceptabil, am vazut ce moment wow! au facut cei 4 acrobati!
Aoleu, domnul Topescu a zis ca maine concureaza la AA Tamarjan si Chelaru :(

furby
15th October 2009, 23:18
topescu e varza, doamne............ cica Diana e in finala AA, jenant

nici macar n-a facut un efort mic sa se informeze...... Alina si Yvonne sunt doctor in gim fata de el

mikeyy
15th October 2009, 23:22
topescu e varza, doamne............ cica Diana e in finala AA, jenant

nici macar n-a facut un efort mic sa se informeze...... Alina si Yvonne sunt doctor in gim fata de el

Nu este nevoie sa ajungem la asemenea cuvinte.
Domnul Topescu e un simbol....si pentru intreaga sa activitate macar sa-l respectam.
Adevarul e ca nu se mai descurca....asta este. Dar sa nu ajungem la cuvinte urate.

Cata_RB
15th October 2009, 23:23
E cam goluta sala...desi britanicii il au pe Keatings ca favorit.

mikeyy
15th October 2009, 23:24
Si un moment cu dinozauri....Stoica...e in elementul lui..in centrul atentiei....bleah :groggy:

Cata_RB
15th October 2009, 23:26
Da?? A facut premiere? Ce bine ca fix atunci s-a intrerupt Digi...au refuzat sa il arate :happy
Ce simpatic a fost Keatings, se uita asa derutat...nu gaseau steagurile :)

Andraf
15th October 2009, 23:27
deruta era ca nu le inmanasera florile

cata10
15th October 2009, 23:27
Deci maine comenteaza Silvia Stroescu!

mikeyy
15th October 2009, 23:28
Maine comenteaza Silvia Stroescu.

Tess_AN
15th October 2009, 23:31
Dar cind Urzica a zis ca englezul e un necunoscut ati auzit? Si Keatings e vicecampion al Europei!

Sunt si Urzica si dl. Topescu sunt oameni si - in consecinta supusi greselii ca noi ceilalti dar ati putea renunta la rautati gratuite din respect pentru ce a realizat Urzica intr-o cariera sportiva -(citi campioni olimpici are Romania?!?) si pentru omul de cultura, romanul adevarat pe care cu respect eu il numesc DOMNUL Topescu.

Asta e forumul - fiecare are dreptul si libertatea sa isi spuna parerea, sa se explima, sa discute despre ce vrea... sau sa nu participe la discutie sau sa se retraga daca vrea...

Edit: sa nu uit sa il felicit pe cistigatorul de azi si pe multii suporteri ce ii are aici pe forum - in primul rind pe Ade si Ade (whisper si praf-de-stele). Felicitari si lui Marty pentru medalia favoritului sau, Max Deviatovsky.

Ca incheiere, le doresc succes in finale lui Marian Dragulescu, lui Flavius Koczi, lui Robert Stanescu, Anei Porgras si Anei Maria Tamirjan.
Hai Romania!

cata10
15th October 2009, 23:31
Am mai gasit un sit de de pe care se poate vedea, cica, foarte bine Digi Sport! Il incearca cineva?

http://eu-simplu.blogspot.com/2009/05/vezi-gsptv-live-cu-readon-player.html

Cata_RB
15th October 2009, 23:31
Dupa maratoanele de ieri si alaltaieri...azi mi se pare ca a durat asa putin! :)

cineva_cineva
15th October 2009, 23:31
Vreti inregistrarea? :D Incerc eu, Cata, imediat! Sunt dornica de incercari, poate,poate!

cata10
15th October 2009, 23:35
Vreti inregistrarea? :D Incerc eu, Cata, imediat! Sunt dornica de incercari, poate,poate!

Sigur ca vrem. Sa vad si eu concursul cap-coada fara intreruperi si in comentariu romanesc si ne decalat.

Daca merge programul respectiv ne zici, sa-l instalam si noi.

mikeyy
15th October 2009, 23:36
Oare cum va fi maine comentariul Silviei?
Ea a mai comentat pt Telesport, dar...nu stiu. Vom vedea.

Cand a zis Topescu ca va comenta o campioana olimpica de la Atena...mi-a zburat imediat gandul la Alex Eremia, Oana Ban sau Mona Rosu....mi-ar fi placut sa le aud pe una dintre aceste 3...chiar si pe Dana Sofronie.
Dar de Alex Eremia si Oana Ban chiar nu mai stim nimic..si era fain sa comenteze una dintre ele...mai aflam si noi ce mai fac. :)

cata10
15th October 2009, 23:38
Silvia e ok! Nu e ea Andreea Raducan dar e bine. Sper s-o lase D-l Topescu sa comenteze fara sa-i puna intrebari plictisitoare!

cineva_cineva
15th October 2009, 23:39
Sigur ca vrem. Sa vad si eu concursul cap-coada fara intreruperi si in comentariu romanesc si ne decalat.

Daca merge programul respectiv ne zici, sa-l instalam si noi.

Merge Cata programul meu, mai are si el intreruperi ca... daca streamul a avut intrerupere maaaare, asta de cateva ori s-a intamplat in tot concursul... a facut si el intrerupere, dar la intreruperile cele mici nu au fost probleme, el tot a inregistrat, cel putin asa mi-a aratat! Acumsa vad si eu inregistrarea. |Am inceput uploadul. Cata, daca vrei programul, iti dau detalii pe mess, si cine mai vrea sa incerce sa inregistreze. E altul decat cel pe care l-am dat lui Mihai si Ioanei si cui l-am mai dat. Problema e ca eu in seara asta sunt aici, d emaine pana duminica la ora 12 nu mai sunt pe net!

cata10
15th October 2009, 23:41
acum imi merge si mie DigiSport acceptabil, am vazut ce moment wow! au facut cei 4 acrobati!
:(

Si la mine merge perfect , acum, Digi Sport. Nu s-a mai intrerupt de 16 minute. Daca ar fi mers asa si pe timpul concursului.....

Cata_RB
15th October 2009, 23:41
E super cand comenteaza si gimnasti, la nevoie avem sursa tehnica foarte sigura. Adica aveti, voi cei care vedeti si / sau auziti :P

Cata, din descrierea la programelul ala evenimentele sportive apar in lista aia cu putin timp inainte de incepere...deci cred ca doar maine aflam.
Cat despre linkul cu Digi, mai facea intreruperi cam la 2-3 minute, dar acum era doar premiere...nu era bai.

cineva_cineva
15th October 2009, 23:43
Eu am inceput deja sa uploadez acum! Dar mai dureaza. vad ca merge mai greu. Am inceput sa uploadez pe un site ce poate primi fisiere foarte mari, pentru ca sa l probez, sper sa fie bine cu el! Ca daca se va putea inregistra cu tv tunnerul zilele viitoare, acolo se va uploada, ca vor fi fisiere mari! Asa ca sper sa nu ma bateti ca iar am gasit site-uri necunoscute, acum pun aici doar ca sa incerc site-ul! Dar sper sa fie bun ca avem nevoie de el!

stere78
15th October 2009, 23:46
Dar cind Urzica a zis ca englezul e un necunoscut ati auzit? Si Keatings e vicecampion al Europei!

Sunt si Urzica si dl. Topescu sunt oameni si - in consecinta supusi greselii ca noi ceilalti dar ati putea renunta la rautati gratuite din respect pentru ce a realizat Urzica intr-o cariera sportiva -(citi campioni olimpici are Romania?!?) si pentru omul de cultura, romanul adevarat pe care cu respect eu il numesc DOMNUL Topescu.

Asta e forumul - fiecare are dreptul si libertatea s aisi spuna parerea, sa se explima, sa discute despre ce vrea... sau sa nu participe la discutie sau sa se retraga daca vrea...

Chiar nu e cazul să ne încăierăm și nici nu vreau să stârnesc o furtună într-un pahar cu apă. E pentru ultima dată când mai zic ceva despre Cristian Țopescu, jur. Lăsând comentariul său din seara asta deoparte (am cârâit intens pe această temă), ce a făcut "omul de cultură" Țopescu? Unde predă? Ce lucrări științifice a publicat și unde? În ProSport? Care sunt învățăceii pe care îi îndrumă? Cine poate numi -fără să caute câteva ore pe net- un proiect "cultural" de lege pe care senatorul Țopescu să-l fi promovat? Că nu e ca și cum n-ar avea acces la televiziune, unde se fac și se desfac toate! În fine, dar nu în ultimul rând, de ce faultează grav limba română "românul adevărat" Țopescu aproape de fiecare dată când deschide gura? Regret că m-am pornit în halul ăsta și le cer iertare tuturor celor pe care i-am iritat, dar mitul Țopescu e atât: un mit. Încă o dată, scuze celor pe care i-am ofensat. Promit că nu mai fac.

cineva_cineva
15th October 2009, 23:54
Da, m-am uitat acum prin inregistrari! Prima parte nu se poate derula. As putea s ao fac sa se poata derula, dar mai dureaza cel putin 2 ore, apoi uploadul... se face dimineata... si nu prea am timp. A doua parte are destul de multe inregistrari. Sunt dezamagita, speram sa fie mult mai bine! Dar nu e deloc bine! :( Adica exista intreruperi. Persoana cu care vorbisem eu a inregistrat dar fara sunet si a zis ca ii va comunica maine lui Mihai linkul de download, pentru cine doreste. Eu le uploadez oricum dar nu sunt multumita deloc de ale mele! Aveam incredere prea mare, dar degeaba... Sper sa se rezolve problema la cel cu tunnerul. Ca altfel... nu o sa avem comentariul romanesc. Imagini vom avea sigur vor fi altii care vor inregistra! Dar eu voiam comentariul romanesc! Cu Dl Topescu, chiar daca multi l-ati criticat... mie doar vocea lui imi aminteste de multe momente fericite. Si imi place sa il ascult, desi e obosit si el... Eu il respect pe dl Topescu pentru multele momente placute de care ne aminteste vocea dumnealui! Nu stiu ce ati trait voi, dar eu cand l-am auzit prima data in seara asta... deja... parca vedeam fetele de la Atena pe podium, si altele...

cata10
16th October 2009, 00:01
Amalia, stai linistita. Tu trebuie sa mai si dormi in noaptea asta. Noi, oricum, iti multumim si apreciem efortul pe care l-ai facut. Pana la urma trebuie sa gasim inregistrarile pe la cineva si nu-i musai sa le vedem in seara asta sau neaparat in comentariu romanesc; ne multumim si cu mai putin.

Stie cineva daca Digi va transmite si reluari la CM?

lalalilu
16th October 2009, 00:04
apropo de comentarii, stiie cineva cine comenta aici: http://www.youtube.com/watch?v=Nfm3Twu0RmE&feature=related ?
am observat ca Topescu e pierdut rau si ca nu mai stie nimic din gimnastica, ca face observatii deplasate, dar fetele astea doua, desi au cunostinte tehnice, sunt fara viata. scot niste fraze dintr-alea gen Cosmopolitan sau Loreal, plus vocile foarte lalaite. cred ca in afara de alexoi nu mai exista comentator care sa imbine cumva stiinta cu profesia de jurnalist. Ar mai fi fata aceea care lua interviuri la Nationalele de la Buzau. Nu stiu cum o cheama, numai ca ea nu comenteaza

furby
16th October 2009, 00:09
buna... abia acum mi-a revenit si mie netul........felicitari lui Uchimura, chiar daca a concurat singur in seara asta
in alta ordine de idei, sincer, nu sunt de acord cu cei cara il apara pe Topescu.........o fi el o ''imagine'' dar ceea ce a facut in seara asta mi se pare lipsa totala de profesionalism, nici macar nu si-a dat silinta sa se informeze un pic, ca sa nu mai vorbim de faptul ca e inadmisibil ca un comentator profesionist sa faca mai multe greseli de gramatica/exprimare decat un fost gimnast (asta ca sa nu comentez lipsurile crase la capitolul gimnastica)...chiar daca unora (si mie chiar) vocea dumnealui imi trezeste amintiri fff frumoase (ca atunci cand striga la Barcelona ''zeceeeeeeeeeeeeeee''' dupa exercitiul la sol al lui Milo), cred ca ar fi bine din partea dumnealui sa se retragaun profesionist care se respecta nu accepta astfel de compromisuri, de a se implica in ceva ce il depaseste total; e ca si cum eu m-as apuca maine de facut nanotehnologie si titi ar trebui sa fie in extaz doar pt. ca am facut nu stiu ce altceva.......
cat despre ''institutia'' si ''omul de cultura'' Topescu e o mare exagerare, haideti sa pastram proportiile. C. Topescu e doar un comentator sportiv, nu e M. Eliade ...

niagara64
16th October 2009, 00:11
Chiar nu e cazul să ne încăierăm și nici nu vreau să stârnesc o furtună într-un pahar cu apă. E pentru ultima dată când mai zic ceva despre Cristian Țopescu, jur. Lăsând comentariul său din seara asta deoparte (am cârâit intens pe această temă), ce a făcut "omul de cultură" Țopescu? Unde predă? Ce lucrări științifice a publicat și unde? În ProSport? Care sunt învățăceii pe care îi îndrumă? Cine poate numi -fără să caute câteva ore pe net- un proiect "cultural" de lege pe care senatorul Țopescu să-l fi promovat? Că nu e ca și cum n-ar avea acces la televiziune, unde se fac și se desfac toate! În fine, dar nu în ultimul rând, de ce faultează grav limba română "românul adevărat" Țopescu aproape de fiecare dată când deschide gura? Regret că m-am pornit în halul ăsta și îmi cer iertare tuturor celor pe care i-am iritat, dar mitul Țopescu e atât: un mit. Încă o dată, scuze celor pe care i-am ofensat. Promit că nu mai fac.

Esti ori foarte tanar ori ai razboiul tau personal ... Cred ca e cazul sa nu transformam si forumul in asa ceva .
Imi poveste cineva cu foarte multi ami in urma , cand nu se inventase nici internetul despre cum isi crease Topescu adevarate baze de date pe caiete .DA , poate crede sau nu cineva in epoca asta ca el pleca la fieacre transmisie cu adevarate cataloage de date create de el , scrise de mana?
Mitul Topescu nu este un mit si cei ce au invatat meserie de la el iti pot spune asta ...nimeni nu a cerut decat un minim de decenta in exprimare .

furby
16th October 2009, 00:16
apropo de comentarii, stiie cineva cine comenta aici: http://www.youtube.com/watch?v=Nfm3Twu0RmE&feature=related ?
am observat ca Topescu e pierdut rau si ca nu mai stie nimic din gimnastica, ca face observatii deplasate, dar fetele astea doua, desi au cunostinte tehnice, sunt fara viata. scot niste fraze dintr-alea gen Cosmopolitan sau Loreal, plus vocile foarte lalaite. cred ca in afara de alexoi nu mai exista comentator care sa imbine cumva stiinta cu profesia de jurnalist. Ar mai fi fata aceea care lua interviuri la Nationalele de la Buzau. Nu stiu cum o cheama, numai ca ea nu comenteaza

sunt Yvonne Ghita si Andreea Raducan..........

lalalilu
16th October 2009, 00:22
sunt Yvonne Ghita si Andreea Raducan..........
nu vreau sa le mai aud. oricum pe andreea raducan am mai auzit-o comentand niste chestii si mi s-a paraut ca si ea facea observatii deplasate de genul "fetele astea sunt niste gîgîlici" (!!!OMG!!!)
ce fel de greseli de gramatica a facut topescu, ca la chestia asta as fi fost gata sa ii iau apararea? stiu ca de obicei este foarte atent la exprimare.

Cata_RB
16th October 2009, 00:38
E Yvonne Ghita, cel putin la inceput, n-am ascultat decat cateva secunde.
Eu nu vad ce-i rau in a spune ca sunt niste gagalici, asta pentru mine e un termen care denota simpatie, caldura...si noi spunem uneori "vai, ce micuta e", dar nu are nici cea mai usoara conotatie peiorativa.

mikeyy
16th October 2009, 00:39
Ce ati patit? :)
Vreau pe toata lumea relaxata, optimista...e trecut de 12..deci azi e o zi mare!

Niste poze cu podiumul AA baieti si cu invingatorul:

http://cache.daylife.com/imageserve/09ri5dt0PS9G8/610x.jpg
http://cache.daylife.com/imageserve/09UU5jV82R0B5/610x.jpg
http://cache.daylife.com/imageserve/0c4pfLy1km8J2/610x.jpg
http://cache.daylife.com/imageserve/072Y5KI6mk7Cp/610x.jpg

cineva_cineva
16th October 2009, 00:46
Da, da! A inceput o zi mare! Sper sa aud la sfarsitul acestei zile ca la Londra s-a auzit imnul Romaniei! Se poate auzi si in celelalte zile, ar fi super! Dar eu vreau si maine! Am sperante mari! Dar eu chiar sper!

lalalilu
16th October 2009, 00:48
E Yvonne Ghita, cel putin la inceput, n-am ascultat decat cateva secunde.
Eu nu vad ce-i rau in a spune ca sunt niste gagalici, asta pentru mine e un termen care denota simpatie, caldura...si noi spunem uneori "vai, ce micuta e", dar nu are nici cea mai usoara conotatie peiorativa.
nu e vorba ca ar fi peiorativ ci de faptul ca e un termen folosit in limbajul familiar si ca nu se potrivea cu statutul pe care il avea si cu intrebarea care i se pusese. oricum am avut impresia ca si ea era jenata ca nu gasise alt termen.
iar o luam pe caile gramaticii :P.

ca sa revin la subiectul cu gimnastica. Sunt si eu foarte impresionata de progresul pe care l-a facut Ana P fata de nationale. mult mai stapana pe ea. (cu exceptia paralelelor). nu stiu daca o sa castige AA. Cu o saritura asa de simpla e greu de crezut ca se va reusi. La sol eu am aceeasi problema legata de coregrafie, dar executia mult mai sigura acum. Mi-a placut.

gym08
16th October 2009, 01:09
Ordinea in finalele pe aparate:
Sol: 1.SHATILOV Alexander
2. ZOU Kai
3. UCHIMURA Kohei
4. FAHRIG Matthias
5. OKIGUCHI Makoto
6. GONZALEZ SEPULVEDA Enrique T.
7. DRAGULESCU Marian
8. LEGENDRE Steven
Cal cu manere: 1. TOMMASONE Cyril
2. SMITH Louis
3. ZHANG Hongtao
4. SELLATHURAI Prashanth
5. SELIGMAN Robert
6. MCNEILL Timothy
7. BERKI Krisztian
8 KOCZI Flavius

Inele: 1.VOROBIOV Oleksandr
2.PINHEIRO­RODRIGUES Danny
3.MORANDI Matteo
4.AIT SAID Samir
5.YAN Mingyong
6.STANESCU George Robert
7.NABARRETE ZANETTI Arthur
8.IOVTCHEV Iordan

Sarituri:
1.DRAGULESCU Marian
2.RI Se Gwang
3.FAHRIG Matthias
4.KOCZI Flavius
5.WAMMES Jeffrey
6.GOLOTSUTSKOV Anton
7.BOUHAIL Thomas
8.BOTELLA PEREZ Isaac
Paralele:
1.KIERZKOWSKI Adam
2.FENG Zhe
3.ZONDERLAND Epke
4.TANAKA Kazuhito
5.YOO Won Chul
6.CUCHERAT Yann
7.WANG Guanyin
8.TSOLAKIDIS Vasileios
Bara:
1. LEYVA Danell
2.ZOU Kai
3.TSAREVICH Aliaksandr
4.PEGAN Aljaz
5.UCHIMURA Kohei
6.ZONDERLAND Epke
7.HORTON Jonathan
8.CASSINA Igor

Cata_RB
16th October 2009, 01:10
http://www.gsp.ro/sporturi/gimnastica/chip-nou-159583.html
Atitudine de campioana pentru Ana Porgras: "E minunat! Nu trebuie să mă las luată de val. Sînt Campionatele Mondiale, dar eu trebuie să le tratetez ca pe un concurs oarecare. Pînă la urmă, sînt aceleași elemente, aceleași aparate"

Hai, Anelor!

whisper
16th October 2009, 02:12
http://yelims5.free.fr/Sport/Champion.gif OMEDETOU, KOHEI-KUN!!!!!!!! http://www.yelims.com/IPB/Smiley-IPB-182.gif



Ce mi-a placut de Marius..."e nebun"..i-a zis lui Kohei dupa ce acesta a facut 3 desprinderi ft grele.

E campion!!!

Omedetou Kohei-san!! :yes:
Nu se supara daca ii zici Kohei-kun :P
Multam fain de poze!!!!http://www.yelims.com/IPB/Invision-Board-France-611.gif


http://yelims.free.fr/Manga/Manga37.gifMa bucur foarte mult pentru evolutia lui din seara asta!http://www.yelims.com/IPB/Smiley-IPB-06.gif
sper sa castige si in finalele pe aparate!!!http://yelims.free.fr/Manga/Manga54.gif







Edit: sa nu uit sa il felicit pe cistigatorul de azi si pe multii suporteri ce ii are aici pe forum - in primul rind pe Ade si Ade (whisper si praf-de-stele).

Multumim mult!!!!!!!!http://yelims2.free.fr/Forum/Panneau23.gif

Cata_RB
16th October 2009, 02:15
Stiam eu ca cele doua Ade o sa se bucure foarte mult :D
Ce inseamna acel kun din Kohei-kun?

whisper
16th October 2009, 02:24
http://www.yelims.com/IPB/Smiley-IPB-265.gif Pai era imposibil sa nu ne bucuram. http://www.yelims.com/IPB/Invision-Board-France-251.gif
Bravo Kohei-kun!http://www.yelims.com/IPB/Invision-Board-France-266.gif


Ce inseamna acel kun din Kohei-kun?
E o formula de politete. foarte rar japonezii isi zic doar pe nume. de obicei folosesc -san, -kun, -chan, -sama, -sensei.
-kun e folosit pentru baieti. -chan de regula pentru fete; dar merge si in cazul baietilor daca e vorba de prietenii foarte buni, care se cunosc de mult timp -parca asta era explicatia. - san, -sama e folosit pentru persoanele mai in varsta sau cu o pozitie sociala mai buna(-san se mai foloseste si in cazul in care cele doua persoane care vorbesc nu se cunosc asa bine -dar eu zic ca il stim pe Kohei:cry:). sensei pentru profesori, antrenori.

mihafrancisc
16th October 2009, 07:54
Ce nu imi place la ordinea de concurs la fete AA este ca Bross termina concursul.

ioanavol
16th October 2009, 07:58
Ce nu imi place la ordinea de concurs la fete AA este ca Bross termina concursul.

Fiindca s-a calificat prima...meritul ei.

mihafrancisc
16th October 2009, 08:01
Fiindca s-a calificat prima...meritul ei.

Stiu, numai sa se arbitreze corect.

ioanavol
16th October 2009, 08:05
Ana trebuie sa-si faca exercitiile corect, in primul rand. Daca si le face nu ma-ndoiesc ca o sa fie pe podium.

Macar sa ia medalie si sa discutam noi dupa aceea ca trebuia sa fie mai stralucitoare :)

mihafrancisc
16th October 2009, 08:07
Ana trebuie sa-si faca exercitiile corect, in primul rand. Daca si le face nu ma-ndoiesc ca o sa fie pe podium.

Macar sa ia medalie si sa discutam noi dupa aceea ca trebuia sa fie mai stralucitoare :)
Ai dreptate!

rob_din
16th October 2009, 09:02
Frumos articolul de pe ESPN.COM. Nu stiu daca a mai fost postat

http://sports.espn.go.com/oly/gymnastics/news/story?id=4559320

anna.09
16th October 2009, 09:25
Am ceva emotii in ce priveste comentariul de astazi (recunosc..emotiile nu sunte legate de comentariu) pentru ca Topescu este cam depasit de situatie...si nu stiu cate de ok va fi Silvia...dar incerc sa privesc partea buna...cu cat este mai depasit de situatie Topescu cu atat ne poarta mai mult noroc....cam asa a fost pana acum! Iar acum ca a inlocuit-o pe Ana cu Diana..ma gandesc ca ar trebui sa avem un succes fantastic!;)

ioanavol
16th October 2009, 09:40
Frumos articolul de pe ESPN.COM. Nu stiu daca a mai fost postat

http://sports.espn.go.com/oly/gymnastics/news/story?id=4559320

Frumos:) Multumesc, eu nu l-am mai citit.

rob_din
16th October 2009, 10:12
Din fericire televiziunea britanica transmite foarte bine concursul asa ca se intelege situatia si fara comentatori. A, si bine macar ca n-au publicitate

mikeyy
16th October 2009, 10:51
Micuta balerina :http://www.prosport.ro/alte-sporturi/gimnastica/ana-porgras-surpriza-romaniei-la-mondialele-de-gimnastica-micuta-balerina-4996545

Super!!!:)

cineva_cineva
16th October 2009, 11:04
Dar pe asta l-ati vazut? http://www.prosport.ro/alte-sporturi/gimnastica/sandra-izbasa-scrie-pentru-prosport-hai-ana-hai-ana-4996536 Mi-au dat si mie lacrimile citind articolul asta! Bravo, Sandra!!!! Si mult succes fetelor diseara!

mikeyy
16th October 2009, 11:13
Da, stiam ca Sandra urmeaza sa scrie.

monalexa
16th October 2009, 11:18
Acum am citit si eu acest articol si chiar m-a impresionat modul Sandrei de a scrie. Si eu m-am pus pe plans :D. Felicitari Sandrei si cum a zis si ea: Hai Ana! Hai Ana!

mikeyy
16th October 2009, 11:20
Pastrati-va lacrimile pentru diseara! :)

ioanavol
16th October 2009, 11:22
Pastrati-va lacrimile pentru diseara! :)

Avem destule lacrimi (de bucurie), macar sa tot fie ocazii sa le "expunem":)

anna.09
16th October 2009, 11:29
Hai ca m-au impresionat articolele! Chiar si al Sandrei! Foarte frumos!

Cata_RB
16th October 2009, 11:31
Inca una "nebuna": "Acasă, în fața calculatorului, dând refresh continuu pe site-urile ce transmiteau calificările" :D

Pentru cei care nu vad Digi...mai bine decat la chinezi am putea vedea de la BBC, insa eu n-am gasit pana acum. Nici n-am insistat foarte tare, mai caut dupa-amiaza. Daca mai gaseste cineva modalitati de vizionare, va rogo mult sa puneti linkuri :)

ancaqwe
16th October 2009, 11:42
Inca una "nebuna": "Acasă, în fața calculatorului, dând refresh continuu pe site-urile ce transmiteau calificările" :D

Pentru cei care nu vad Digi...mai bine decat la chinezi am putea vedea de la BBC, insa eu n-am gasit pana acum. Nici n-am insistat foarte tare, mai caut dupa-amiaza. Daca mai gaseste cineva modalitati de vizionare, va rogo mult sa puneti linkuri :)

Si eu va rog daca ati gasit!

AuriB
16th October 2009, 11:44
Frumoase articole!Felicitari autoarelor!
V-am urmarit si eu cu sufletul la gura, mai ales la calificari,chiar daca din anumite motive nu am putut si sa postez.Sinteti nemaipomeniti,am avut asa niste emotii....dar a fost bine,m-am bucurat nespus dar am si suferit pentru Anamaria,oricum vreau sa le felicit din toata inima pe toate fetele,merita asta si sa le spun succes celor doua Ane pentru azi.Eu am digi asa ca pot urmari concursul fara probleme,aseara am fost foarte relaxata si m-am bucurat de gimnastica,apropo felicitari cistigatorilor si in special lui Kohei,el era favoritul meu inca de anul trecut de la olimpiada.Ata seara cred ca nu o sa-mi gasesc locul pina se termina concursul,am foarte mari emotii.Haaaaaaaaaaaaaaaaaai Ana si inca odata Haaaaaaaaaaaaaai Ana! SUCCES!

mihafrancisc
16th October 2009, 12:10
Hai Ana! si Hai Ana!

Gimnastique
16th October 2009, 14:34
Foarte frumoase articolele, Sandra e asa draguta si mai presus de toate, o gimnasta in adevaratul sens al cuvantului (dovedind cat de bine poate infrunta problema la picior si mana zambind, e un lucru foarte important).
Ana Porgras m-a uimit inca de prima data cand am vazut-o, prima data tot la Buzau am vazut-o parca (dar nu la nationalele de anul acesta), si exercitiul ei la barna m-a uimit ; intradevar are gratia, eleganta si flexibilitatea unei balerine.
Ma uit la ceas din minut in minut, sperand ca o sa dau cu ochii de ora 20.30 odata, sunt nerabdator!!
Hai Ana!!

mihafrancisc
16th October 2009, 14:42
Dificultatea din calificari la finaliste dar nu sunt sigura la sarituri:
vt ub bb fx total
AUS Lauren Mitchell 5,8 5,5 6,3 5,8 23,4
BRA Bruna Leal 5 5,5 4,7 5,3 20,5
CAN Britany Rogers 5,3 5,7 5,2 5,3 21,5
CHN Deng Linlin 5,3 5,9 6,4 5,4 23
CHN Yang Yilin 5,8 6,5 5,5 5,3 23,1
ESP Anamaria Izurieta 5,8 5,2 5,7 5,5 22,2
FRA Youna Dufournet 5,3 6,1 5,9 5,6 22,9
FRA Pauline Morel 5 5,8 5 5,3 21,1
GBR Rebecca Downie 5,8 6 4,6 5,6 22
GBR Rebecca Wing 5 4,9 5,3 5,2 20,4
GER Kim Bui 5,4 5,6 5,3 5,4 21,7
ITA Paola Galante 5 5,6 5,7 5,1 21,4
JPN Koko Tsurumi 5 6 5,5 5,3 21,8
JPN Miki Uemura 5 5,6 5,1 5,1 20,8
MEX Elsa Garcia 5,3 5,5 5,4 5,2 21,4
PRK Un Hyang Kim 5 5,5 6,3 5,3 22,1
ROU Anamaria Tamarjan 5,8 5,6 5,5 5,5 22,4
ROU Ana Porgras 5 6,2 6,2 5,7 23,1
RUS Ksenia Semenova 5,3 6,4 5,6 5,2 22,5
RUS Ekaterina Kurbatova 5,8 5,9 5,3 5,2 22,2
SUI Ariella Kaeslin 6,3 5,4 5,4 5,4 22,5
SWE Veronica Wagner 5 4,9 5,4 4,8 20,1
USA Bridget Sloan 5,8 5,9 5,6 5,7 23
USA Rebecca Bross 5,8 6,2 6,2 5,7 23,9

mikeyy
16th October 2009, 14:55
Anei Porgras nu i-au dat cuibul la barna....deci daca il face bine, mai castiga 0.4 la dificultatea de la barna.
Nu i-au dat nici un 0.1 la sol.

Daca isi face totul cum trebuie...va avea al doilea total ca dificultate.

Nu va risca la sarituri, insa va face maxim din ce poate la barna..totul sau nimic!

Hai Ana!!!

anna.09
16th October 2009, 14:57
da...si a pierdut si 0.1 la paralele....nu dificultatea e problema ei

mihafrancisc
16th October 2009, 15:01
Anei Porgras nu i-au dat cuibul la barna....deci daca il face bine, mai castiga 0.4 la dificultatea de la barna.
Nu i-au dat nici un 0.1 la sol.

Daca isi face totul cum trebuie...va avea al doilea total ca dificultate.

Nu va risca la sarituri, insa va face maxim din ce poate la barna..totul sau nimic!

Hai Ana!!!
Da stiu ca poate mai mult dar acele totaluri sunt din calificari.

mikeyy
16th October 2009, 15:06
da...si a pierdut si 0.1 la paralele....nu dificultatea e problema ei


Chiar si la paralele, uitasem.
Apropo..unde a pierdut? Ca nu m-am prins...

anna.09
16th October 2009, 15:10
a facut o gigantica suplimentara intre stalder 360 si trecerea pe bara mica...a pierdut practic bonusul de legare

Cata_RB
16th October 2009, 15:16
La sol oare unde a pierdut 0.1? Cumva la closurile cu diverse intoarceri? Ca in rest nu vad unde putea sa piarda...

anna.09
16th October 2009, 15:17
La sol oare unde a pierdut 0.1? Cumva la closurile cu diverse intoarceri? Ca in rest nu vad unde putea sa piarda...

am aceasi senzatie..ca nu a intors 360 la cloche...altceva nu vad

Marty R.
16th October 2009, 15:19
Porgras' layout on two legs was deducted to picked salto, isn't it? Probably that' s why she lost 0.4 of starting value? And don't get why s.v. on floor this big, while it was the "C" last tumbling pass? Anna.09, what you think, please?

Cata_RB
16th October 2009, 15:21
Marty, the last pass on floor is not C! She does a double back tuck, which is a D element now.

anna.09
16th October 2009, 15:22
double tuck is D under this code..as far as I know.
Actually it seems that her sheep jump didn't get credit...seemd fine to me, but I'm not a judge :)
Before seeing the routine I also suspected they deducted the layout but now..it was layout, for sure! :) (and she would have lost just 0.2 if they had deducted the layout...and she did lose 0.3 [the sheep jump and they counted an A artistic instead])

Cata_RB
16th October 2009, 15:27
Hai sa recapitulam, ce note de plecare are daca primeste toate elementele. Sa le avem si pentru finalele pe aparate, cu ocazia asta.
sarituri - ramane 5
barna - 6.6 [desi in calificari daca primea cuibul avea 6.5, eram convinsa ca este E cuibul, dar e numai D...oare a pierdut inca 0.1 undeva sau asa a vrut sa faca, din 6.5?]
paralele - 6.3
sol - 5.8

Sunt bune?

mikeyy
16th October 2009, 15:28
Mersi Oana, nu observasem initial la paralele.

Marty, at beam she didn`t receive her sheep jump.

mikeyy
16th October 2009, 15:31
Hai sa recapitulam, ce note de plecare are daca primeste toate elementele. Sa le avem si pentru finalele pe aparate, cu ocazia asta.
sarituri - ramane 5
barna - 6.6 [desi in calificari daca primea cuibul avea 6.5, eram convinsa ca este E cuibul, dar e numai D...oare a pierdut inca 0.1 undeva sau asa a vrut sa faca, din 6.5?]
paralele - 6.3
sol - 5.8

Sunt bune?

Da, eu zic ca sunt bune.
In calificari a mers intr-adevar pe 6.5..si din cate am inteles azi va merge pe exercitiul din 6.6.

anna.09
16th October 2009, 15:31
Hai sa recapitulam, ce note de plecare are daca primeste toate elementele. Sa le avem si pentru finalele pe aparate, cu ocazia asta.
sarituri - ramane 5
barna - 6.6 [desi in calificari daca primea cuibul avea 6.5, eram convinsa ca este E cuibul, dar e numai D...oare a pierdut inca 0.1 undeva sau asa a vrut sa faca, din 6.5?]
paralele - 6.3
sol - 5.8

Sunt bune?

A intentionat 6.5

anna.09
16th October 2009, 15:33
Eu am emotii cu cuibul..daca nu l-a primit in calificari...ma indoiesc sa-l primeasca altadata..a fost ok, asa il face ea
Mai bine ar introduce combinatia de piruete sa recupereze valoare cuibului....
ha ha..eu am luat-o razna copii....

Cata_RB
16th October 2009, 15:34
Am inteles, mersi :)
Cuibul stiu ca are tot felul de reguli...nu le-am inteles niciodata. Dar nu are cu ce-l inlocui, cred.

mikeyy
16th October 2009, 15:36
Eu am emotii cu cuibul..daca nu l-a primit in calificari...ma indoiesc sa-l primeasca altadata..a fost ok, asa il face ea

Si eu...dar oare antrenorii nu isi dau seama ca nu face cuibul bine? :(
Sau a fost doar o intamplare...sau arbitrii prea severi.

Cata_RB
16th October 2009, 15:40
Na, ce idee ai, Oana, am uitat de piruete! :) Le facea foarte bine, ar fi ceva!

Off-topic: iooooi, am 2000 de posturi!

niagara64
16th October 2009, 15:59
V-ati si trezit ? Am citit articolul cu Sanadra (al doilea in 2 zile ? ) si ma tem ca cu cat va fi mai bagata in seama de media cu atat se va indeparta de sala de gimnastica . Am mari indoieli ca se va reintoarce la gimnastica . Oricum va fi un pariu interesant de urmarit si deocamdata toata atentia trebuie sa fie pe Porgras pe care Forminte a bagatelizat-o destul timp si acum se transforma in vrajitorul care a creat-o ....:limba:

Marty R.
16th October 2009, 16:05
Marty, the last pass on floor is not C! She does a double back tuck, which is a D element now.
Really?:shocked: Say, where I can download the version of code that you have?

niagara64
16th October 2009, 16:11
Really?:shocked: Say, where I can download the version of code that you have?


From FIG site
http://www.sportcentric.com/vsite/vnavsite/page/directory/0,10853,5187-188050-205272-nav-list,00.html

Cata_RB
16th October 2009, 16:11
Marty, unfortunately there is no direct link, but i'll guide you. Start here: http://www.sportcentric.com/vsite/vnavsite/page/directory/0,10853,5187-188050-205272-nav-list,00.html Click Code of Points, then Womens Artistics, then 2009 - 2012 and there it is, the code in 5 languages. I see that Russian is between them, maybe it is more convenient for you than English :)
You can also find there the old code or codes for MAG or other disciplines. Just play around in those folders :)

mikeyy
16th October 2009, 16:17
Cum vi se pare acest cuib......daca e sa tinem cont de ce zice codul.....gimnasta l-ar primi sau nu?
http://cache.daylife.com/imageserve/04Ir9ER3nVeoj/610x.jpg

Cata_RB
16th October 2009, 16:23
Unde am putea gasi regulile? Am dat cautare in cod dupa "sheep jump", dar apare doar in tabelul cu elemente.

anna.09
16th October 2009, 16:23
Am mai avut dicutia asta! tot la Bross...nu stiu..s-ar putea sa nu-l primeasca...unghiul soldului nu cred ca e suf de deschis si nici picioarele suf de aproape de cap...e foarte frumos...dar nu stiu dc e corect...oricum cred ca ea il primeste de fiecare data.
Ana apropie mai mult picioarele de cap...dar cred ca la unghiul asta al soldului pierde si ea....
Chiar nu ma pricep...dau si eu cu presupusul

anna.09
16th October 2009, 16:24
Unde am putea gasi regulile? Am dat cautare in cod dupa "sheep jump", dar apare doar in tabelul cu elemente.

la inceput sunt niste studii de caz..este si cuibul

mikeyy
16th October 2009, 16:26
Dupa cum este prezentat cuibul in cod....acele 2 variante : corect si incorect...a lui Bross ar fi la varianta incorecta....picioarele sunt departe de cap.
Ramona daca intra, poate ne lamureste exact.

Specific ca poza cu Bross e de la calificari de la aceste mondiale si a primit cuibul!


Cata, pagina 20 in cod.

niagara64
16th October 2009, 16:28
Cum vi se pare acest cuib......daca e sa tinem cont de ce zice codul.....gimnasta l-ar primi sau nu?
http://cache.daylife.com/imageserve/04Ir9ER3nVeoj/610x.jpg



Pai compara ...

anna.09
16th October 2009, 16:30
Nu cu asta niagara! La inceput sunt variantele corect si incorect..aia este doar o schita,..vai de capul ei

Marty R.
16th October 2009, 16:34
Thanks, it's the same that I have.:) I can see it now, it's D really. But I can't understand some things there. In april there was a newsletter, where was said that all Khorkina's family elements are moved from D to E, some Tkatchevs-Piattis moved to E and announced new bonuses for connections on flloor. Than I download the latest version of Code, and there is no of it, but suddenly double tucked is D...

I agreed that sheep jump should get no value, though it seems to me like Ana got bend in stretched salto a little bit earlier. But don't understand, anna.09, why her beam should have 6.5 SV, not 6.6? Explicate please:)

furby
16th October 2009, 16:36
V-ati si trezit ? Am citit articolul cu Sanadra (al doilea in 2 zile ? ) si ma tem ca cu cat va fi mai bagata in seama de media cu atat se va indeparta de sala de gimnastica . Am mari indoieli ca se va reintoarce la gimnastica . Oricum va fi un pariu interesant de urmarit si deocamdata toata atentia trebuie sa fie pe Porgras pe care Forminte a bagatelizat-o destul timp si acum se transforma in vrajitorul care a creat-o ....:limba:

Buna Niagara, nici eu nu-l plac in mod deosebit pe Forminte, dar nu cred ca a bagatelizat-o pe Ana; cred ca pur si simplu nu a vrut sa faca aceeasi greseala ca la Europene, cand a dat chix cu Diana (toti stim ca Diana merge f bine la antrenamente, dar ceda psihic in concurs; se pare ca incepe si ea sa capete experienta si sa reziste mult mai bine). Nu cred ca se indoia de calitatile sportive ale Anei, ci de capacitatea ei de a face fata dat fiind ca participa pentru prima oara la un concurs cu adevarat mare. Se pare oricum ca Ana a depasit asteptarile tuturor, chiar si ale celor mai optimisti; sa nu uitam ca acum catva timp se tot discuta pe aici ca Ana n-ar trebui sub nici forma sa faca AA, si iata ca are sanse reale la medalie. Mai mult, din ce a declarat Forminte, nu mi se pare ca isi asuma merite in cazul ei; peste tot ii lauda in mod special calitatile ''innascute''.
Cat despre mediatizarea Sandrei, f bine ca se intampla. Si americanii fac la fel si se pare ca e f bine pentru imaginea gimnasticii, indiferent daca sportiva s-a retras sau nu.

PS. Nu vreau sa fac vreo greseala, stiu ca nu il placi pe Forminte si cred ca tu sau altcineva a declarat pe forum ca Forminte ar fi un mincinos; ca si Nadia ar fi spus asta deoarece il poreclea ''4 minte''. Eu am vazut chiar interviul cu pricina al Nadiei, si sensul era tocmai opus; fetele il considerau f intelept (de 4 ori minte, nu de la minciuna, ci de la intelect). In ceea ce priveste acuzatiile ca si-ar fi comanadat articole privind presupusa boala, nu pot garanta 100%, insa crede-ma ca lucrez mult cu ziaristi si stiu ce le poate pielea, chiar si celor de la jurnale seriose, asa ca nu m-as grabi sa-l acuz. Eu insami am patit-o de cateva ori, desi nu sunt nici vedeta, si nici nu comand articole prin ziare, iar domeniul in are lucrez e unul f anost din punct de vedere al senzationalului (IT)

sper ca n-am deranjat pe nimeni cu observatiile astea, dar cred ca suntem uneori inclinati sa exageram atunci cand ne deranjeaza ceva; chiar tu ai spus-o cand am considerat ca notele unor gimnaste erau prea mari......

Cata_RB
16th October 2009, 16:37
Mersi, Mihai, am gasit. Acolo e denumit Sheep/Ring Jump, de asta nu mi-l intorcea cautarea.
Problema e ce vor arbitrele sa inteleaga prin "feet almost touching head"...la fel si cu arcuirea spatelui. Pot sa aleaga, in ambele cazuri, sa considere insuficient si sa scada 0.1 sau sa nu dea elementul deloc. Cam prea "ori alba, ori neagra".

niagara64
16th October 2009, 16:37
Mai e o chestie ...Astea sunt poze .Habar nu ai in ce moment a reusit fotograful sa o prinda . Noi vorbim de o miscare .Ne-ar trebui un video dintr-o pozitie similara cu arbitrele .

niagara64
16th October 2009, 16:45
:happy
Buna Niagara, nici eu nu-l plac in mod deosebit pe Forminte, dar nu cred ca a bagatelizat-o pe Ana; cred ca pur si simplu nu a vrut sa faca aceeasi greseala ca la Europene, cand a dat chix cu Diana (toti stim ca Diana merge f bine la antrenamente, dar ceda psihic in concurs; se pare ca incepe si ea sa capete experienta si sa reziste mult mai bine). Nu cred ca se indoia de calitatile sportive ale Anei, ci de capacitatea ei de a face fata dat fiind ca participa pentru prima oara la un concurs cu adevarat mare. Se pare oricum ca Ana a depasit asteptarile tuturor, chiar si ale celor mai optimisti; sa nu uitam ca acum catva timp se tot discuta pe aici ca Ana n-ar trebui sub nici forma sa faca AA, si iata ca are sanse reale la medalie. Mai mult, din ce a declarat Forminte, nu mi se pare ca isi asuma merite in cazul ei; peste tot ii lauda in mod special calitatile ''innascute''.
Cat despre mediatizarea Sandrei, f bine ca se intampla. Si americanii fac la fel si se pare ca e f bine pentru imaginea gimnasticii, indiferent daca sportiva s-a retras sau nu.

PS. Nu vreau sa fac vreo greseala, stiu ca nu il placi pe Forminte si cred ca tu sau altcineva a declarat pe forum ca Forminte ar fi un mincinos; ca si Nadia ar fi spus asta deoarece il poreclea ''4 minte''. Eu am vazut chiar interviul cu pricina al Nadiei, si sensul era tocmai opus; fetele il considerau f intelept (de 4 ori minte, nu de la minciuna, ci de la intelect). In ceea ce priveste acuzatiile ca si-ar fi comanadat articole privind presupusa boala, nu pot garanta 100%, insa crede-ma ca lucrez mult cu ziaristi si stiu ce le poate pielea, chiar si celor de la jurnale seriose, asa ca nu m-as grabi sa-l acuz. Eu insami am patit-o de cateva ori, desi nu sunt nici vedeta, si nici nu comand articole prin ziare, iar domeniul in are lucrez e unul f anost din punct de vedere al senzationalului (IT)

sper ca n-am deranjat pe nimeni cu observatiile astea, dar cred ca suntem uneori inclinati sa exageram atunci cand ne deranjeaza ceva; chiar tu ai spus-o cand am considerat ca notele unor gimnaste erau prea mari......

Forminte a mintit de cateva ori anul asta numai . Si unele minciuni patetice , demne de babele de la coltul blocului .Asa ca lasa-l te rog ... pe Forminte . Nu cred ca are nevoie de aparatori ...Cand si-a inventat minciuna cu cancerul toata lumea i-a plans de mila . Eu nu , pentru ca ceva era putred de la inceput in declaratii (lucrez in medicina si stiu sa miros aiurelile ) .
Asa ca lasa-l .Si porecla Nadiei crede-ma ca stiu exact ,nu intr-un interviu o spune (prb acolo dregea busuiocul ) ci mult mai demult .:happy

PS ... despre mediatizarea Sandrei am spus ca va duce la indepartarea ei de sala .Si la americani s-a intamplat exact la fel ! Tocmai !

Cata_RB
16th October 2009, 16:46
Eu cred ca a fost totusi o intamplare, poate o usoara retinere a Anei la cuib. Pana la urma, in finala vii si dai tot, dar in calificari trebuie sa te si temperezi putin, sa nu cumva sa ratezi. Ana e una din foarte putinele gimnaste cu o flexibilitate de invidiat, daca ea nu primeste cuibul nu stiu ce gimnasta l-ar putea primi...

niagara64
16th October 2009, 16:47
ASta
?

mikeyy
16th October 2009, 16:53
ASta
?

Da acolo.
Cele 2 variante.

ancaqwe
16th October 2009, 16:57
eu as da elementul lui bross... sa vad si cum a executat ana
stiti sigur ca nu a primit sheep jump-ul ? mie mi s-a parut un pic echer saltul intins (pe al doilea zbor), poate acolo au scazut

mikeyy
16th October 2009, 17:03
eu as da elementul lui bross... sa vad si cum a executat ana
stiti sigur ca nu a primit sheep jump-ul ? mie mi s-a parut un pic echer saltul intins (pe al doilea zbor), poate acolo au scazut

Nu l-a primit...am eu confirmare.

ancaqwe
16th October 2009, 17:08
Mi s-a parut destul de arcuita, cu capul pe spate si parca picioarele erau aproape de cap - nu imi dau seama exact ca m-am uitat in viteza pe youtube si nici nu ma princep asa mult
nu stiu ce sa zic in cazul asta... mie mi se pare similar cu al lui bross din poza
sa caut si barna ei, poate nu e pozitia cea mai de sus. poate vor picioarele sa ajunga la baza capului sau sa depaseasca? Intelegeti ce vreau sa zic

edit: pentru un ochi de profan nu vad mare diferenta

edit: pot sa va zic ca Legolas care mai arbitreaza a facut o analiza si a acordat Anei sheep-jump-ul, dar saltul intins l-a considerat echer din cauza fazei 2 a zborului

Oana stie mai bine
si bineinteles, Ramonica :)

anna.09
16th October 2009, 17:14
Thanks, it's the same that I have.:) I can see it now, it's D really. But I can't understand some things there. In april there was a newsletter, where was said that all Khorkina's family elements are moved from D to E, some Tkatchevs-Piattis moved to E and announced new bonuses for connections on flloor. Than I download the latest version of Code, and there is no of it, but suddenly double tucked is D...

I agreed that sheep jump should get no value, though it seems to me like Ana got bend in stretched salto a little bit earlier. But don't understand, anna.09, why her beam should have 6.5 SV, not 6.6? Explicate please:)

free aerial D+ flick B+ layout stepout C (0.2); switch ring E; back walkover A + flick B+ layout E (0.1); side aerial D, switch leap C + back tuck C (0.1), full turn A; side somi D; sheep jump D; split jump A + sissone A; ff+ff+ double pike E (0.2)
3 E, 4D, 1C = 3.4; 0.6 bouns; 2.5 requirements total = 6.5

What is wrong with the sheep jump? Seems nice to me!

anna.09
16th October 2009, 17:17
Mi s-a parut destul de arcuita, cu capul pe spate si parca picioarele erau aproape de cap - nu imi dau seama exact ca m-am uitat in viteza pe youtube si nici nu ma princep asa mult
nu stiu ce sa zic in cazul asta... mie mi se pare similar cu al lui bross din poza
sa caut si barna ei, poate nu e pozitia cea mai de sus. poate vor picioarele sa ajunga la baza capului sau sa depaseasca? Intelegeti ce vreau sa zic

edit: pot sa va zic ca Legolas care mai arbitreaza a facut o analiza si a acordat Anei sheep-jump-ul, dar saltul intins l-a considerat echer din cauza fazei 2 a zborului

Oana stie mai bine
si bineinteles, Ramonica :)

Eu cred ca a primit saltul intins, de fapt sigrur l-a primit dar eu sustin ca l-a si meritat...nu este chiar ca al chinezoiacelor dar este intins cu siguranta...
Poza lui Bross este prinsa la maxim....se vede ca e maxim

banuiala mea ca Ana arcuieste mult din trunchi si nu si din solduri...probabil aici il pierde...nu stiu dc are sens ce zic...
nu stiu...nici nu avem un unghi f bun la filmare

Cata_RB
16th October 2009, 17:20
M-am tot jucat pe youtube pana am prins un stop-cadru foarte aproape de maxim la Ana, desi eu zic ca si din filmulet se vede cat de sus are picioarele. Daca vreti pun poza.

ancaqwe
16th October 2009, 17:21
Chiar ma gandeam cand am vazut-o prima oara pe Ana ce m-a fascinat multitudinea de salturi pe care le facea pe barna... Cred ca in 2005? 2006?
Ea si Octavia Man mi s-au parut atat de speciale...
Din pacate Octavia s-a retras, dar Ana e aici si nu renunta, e in frunte! Hai Ana! Si hai Ana T.! Si pe ea am vazut-o micuta micuta la TV :) Cu surioara ei, la sol

ancaqwe
16th October 2009, 17:22
M-am tot jucat pe youtube pana am prins un stop-cadru foarte aproape de maxim la Ana, desi eu zic ca si din filmulet se vede cat de sus are picioarele. Daca vreti pun poza.

da, daca poti! sa vedem si pozitia soldurilor, cum zicea Oana

anna.09
16th October 2009, 17:27
cred ca cei de specilaitate ar muri de ras daca ar citi cum ne dam noi cu presupusul.....:happy

niagara64
16th October 2009, 17:28
cred ca cei de specilaitate ar muri de ras daca ne-ar citi cum ne dam noi cu presupusul.....:happy


Exact la asta ma gandeam eu acum....cate alte lucruri vad ei si noi nici macar nu le sesizam...

Cata_RB
16th October 2009, 17:35
Foarte posibil :D Dar trebuie sa invatam si noi cumva. Plus ca daca intra Ramona sau (foste) gimnaste, mai vad discutiile astea si ne lamuresc :)

Am atasat poza, am prins si fix punctul maxim chiar la prima incercare, dar nu stiu ce mi-a venit sa nu o salvez atunci...si apoi n-am mai reusit :confused: Dar e foarte aproape si aici. Unghiul nu e tocmai bun pentru solduri, dar sunt cel putin la fel de in fata ca la Bross. Si nici codul nu ma lamureste, poza aia arata una, iar explicatia spune "upper back arch" - deci partea de sus a spatelui, nu solduri :groggy:
Una peste alta, mi se pare aproape de foarte bine, asta e de-acum, nu i l-au dat...nu mai conteaza, sa i-l dea in finale cand e mai important :)

ancaqwe
16th October 2009, 17:35
cred ca cei de specilaitate ar muri de ras daca ar citi cum ne dam noi cu presupusul.....:happy

ei, asta e forum de amatori, nu? d'asta exista, sa ne dam noi cu presupusul
nu ma supara sa rada cineva, dar sa ne si explice ;)

anna.09
16th October 2009, 17:38
din unghiul asta pare mai bun ca al lui Bross
cred ca ar fi bine sa comparam cu o poza a Kseniei Semenova ca ale ei sunt cele mai reusite

mikeyy
16th October 2009, 17:44
Nu suntem noi specialisti, dar asta nu ne poate opri sa ne dam cu parerea...de multe ori poate spunem si bine. :)

monalexa
16th October 2009, 17:45
din unghiul asta pare mai bun ca al lui Bross
cred ca ar fi bine sa comparam cu o poza a Kseniei Semenova ca ale ei sunt cele mai reusite

asa mi se pare si mie

mikeyy
16th October 2009, 17:50
Coderoyal de pe GW s-ar putea sa puna un stream pt mondiale, diseara.
Stream-ul va fi pus pe fansite-ul Kseniei Semenova...sper sa mearga.
Momentan e pus un stream cu finala masculina de aseara....se vede foarte bine :http://www.kseniasemenova.ru/english/videos/stream/stream.html

Cei din SUA si UK nu au acces la acest stream.

mikeyy
16th October 2009, 17:52
cred ca ar fi bine sa comparam cu o poza a Kseniei Semenova ca ale ei sunt cele mai reusite
Am si cu Ksenia.
http://cache.daylife.com/imageserve/044c797gL514s/610x.jpg

anna.09
16th October 2009, 17:54
Dar nu e una din cele mai reusite:D...ea de cele mai multe ori atinge capul cu picioarele...aici nu prea e ok
dar si aici..piciorul din spate cred ca e ok...cred ca aici e problema...atat de sus trebuie ridicat
nu mai stiu...ma las pagubasa...bine ca nu face Yang Bo..ca pe ala sigur nu il dadeau

mikeyy
16th October 2009, 17:56
Dar nu e una din cele mai reusite:D...ea de cele mai multe ori atinge capul cu picioarele...aici nu prea e ok
dar si aici..piciorul din spate cred ca e ok...cred ca aici e problema...atat de sus trebuie ridicat

Am mai gasit una, dar nu e de la CM:
http://cache.daylife.com/imageserve/0bbb0I6cFI9Q7/610x.jpg

tsupi
16th October 2009, 17:56
De doua zile imi bat capul cu cine sa votez la AA. Pina la urma am pus-o pe Bross pentru ca fata de calificari poate cistiga mult inca la nota de la birna, stiu ca poate mai bine la sarituri si daca macar liniile acrobatice ii ies mai bine la sol atunci va lua nota mai mare si acolo.
Daca Ana avea o saritura mai grea as fi fost sigura ca poate sa cistige ea. Nu-i exclus nici asa, dar e un pic mai greu. Plus ca inteleg ca ea a avut un concurs foarte bun in calificari, nu stiu sigur cit loc mai e sa mearga notele in sus (e drept ca a fost mai devreme, cind notele s-au dat mai cu zgircenie).
La fel de bine ar putea cistiga si Sloan, ca a cam ratat in calificari. Cum are experienta si cred ca-si poate controla emotiile mai bine decit Bross poate ca are sanse chiar mai mari.
Presupunind ca ambele merg bine astazi cred ca Bross poate cistiga.

Cata_RB
16th October 2009, 17:58
Coderoyal de pe GW s-ar putea sa puna un stream pt mondiale, diseara.
Stream-ul va fi pus pe fansite-ul Kseniei Semenova...sper sa mearga.
Momentan e pus un stream cu finala masculina de aseara....se vede foarte bine :http://www.kseniasemenova.ru/english/videos/stream/stream.html

Cei din SUA si UK nu au acces la acest stream.

Deci link-ul e inregistrarea de aseara? Mie mi se intrerupe la fiecare 3-4 secunde :headbang:
Poate am mai mult noroc mai incolo...de unde va prelua streamul?

anna.09
16th October 2009, 17:59
Asta e mai frumosa...dar vad ca e deja un obicei cu un picior mai sus unul mai jos...hmmmm

mikeyy
16th October 2009, 18:00
Deci link-ul e inregistrarea de aseara? Mie mi se intrerupe la fiecare 3-4 secunde :headbang:
Poate am mai mult noroc mai incolo...de unde va prelua streamul?

Eu am incercat si imi merge fff bine. Nu mi s-a intrerupt deloc...chiar se poate naviga de-a lungul inregistrari...ca eu m-am uitat la solul lui Kohei si bara lui si a mers ft bine.
Nu stiu de unde preia stream-ul..probabil din SUA..ca e american.

anna.09
16th October 2009, 18:01
De doua zile imi bat capul cu cine sa votez la AA. Pina la urma am pus-o pe Bross pentru ca fata de calificari poate cistiga mult inca la nota de la birna, stiu ca poate mai bine la sarituri si daca macar liniile acrobatice ii ies mai bine la sol atunci va lua nota mai mare si acolo.
Daca Ana avea o saritura mai grea as fi fost sigura ca poate sa cistige ea. Nu-i exclus nici asa, dar e un pic mai greu. Plus ca inteleg ca ea a avut un concurs foarte bun in calificari, nu stiu sigur cit loc mai e sa mearga notele in sus (e drept ca a fost mai devreme, cind notele s-au dat mai cu zgircenie).
La fel de bine ar putea cistiga si Sloan, ca a cam ratat in calificari. Cum are experienta si cred ca-si poate controla emotiile mai bine decit Bross poate ca are sanse chiar mai mari.
Presupunind ca ambele merg bine astazi cred ca Bross poate cistiga.

daca ai votat deja inseamna ca nu te mai pot influenta dar sa stii ca si Porgras a pierdut tot cam 1 pct in total la barna....:)

mikeyy
16th October 2009, 18:01
Asta e mai frumosa...dar vad ca e deja un obicei cu un picior mai sus unul mai jos...hmmmm

Am gasit inca vreo 2...dar tot asa cu un picior sus si unul jos. Vad ca asa obisnuieste Ksenia sa execute.

rob_din
16th October 2009, 18:02
Din cele 2 imagini pare mai bun al Anei. Oricum, in cel mai rau caz il dai amandorura, nu doar americancei

monalexa
16th October 2009, 18:03
Asta e mai frumosa...dar vad ca e deja un obicei cu un picior mai sus unul mai jos...hmmmm

cred ca exact asa ar fii aratat si celalalt cuib daca ar fii fost pozat din unghiul asta. eu tind sa cred ca nu e mare diferenta intre cele doua executii

tsupi
16th October 2009, 18:04
daca ai votat deja inseamna ca nu te mai pot influenta dar sa stii ca si Porgras a pierdut tot cam 1 pct in total la barna....:)

Asa mult? La executie? Ca vad ca-i standard sa le dea sub 9, poate astazi sa dea ceva note mai mari.
E greu sa imi dau seama, posibil ca fiecare sa-si mai adauge si la dificultate pe alocuri.
Macar o sa fie interesant de urmarit!

Cata_RB
16th October 2009, 18:06
Eu am incercat si imi merge fff bine. Nu mi s-a intrerupt deloc...chiar se poate naviga de-a lungul inregistrari...ca eu m-am uitat la solul lui Kohei si bara lui si a mers ft bine.
Nu stiu de unde preia stream-ul..probabil din SUA..ca e american.

Mda, e clar... Cu viteza la net n-am nici o problema, dar sigur dragul meu provider filtreaza si limiteaza una-alta.

mikeyy
16th October 2009, 18:15
La o prima vedere..citind forumuri si bloguri..europenii, canadienii si brazilienii merg pe Ana Porgras sau pe Semenova, americanii cu Sloan/Bross (logic), iar asiaticii impartiti..unii cu Ana Porgras, altii cu Tsurumi si altii cu chinezoaicele.

Mi-au placut unele comentarii...ca de unde a aparut Ana Porgras, ca nimeni nu o stia pana saptamana asta, ca sigur nu se antreneaza in Romania..ca parca se antreneaza in Rusia...ca solul e atat de frumos, ca are miscarile pe muzica,etc...si ca nu are cum sa fie din Ro :ras-plans:

furby
16th October 2009, 18:16
La fel de bine ar putea cistiga si Sloan, ca a cam ratat in calificari. Cum are experienta si cred ca-si poate controla emotiile mai bine decit Bross poate ca are sanse chiar mai mari.
Presupunind ca ambele merg bine astazi cred ca Bross poate cistiga.[/QUOTE]

eu chiar sper sa nu castige Sloan; dintre favorite mi se pare cea mai insipida... stiu ca a muncit f mult si a crescut mult in ultimul and, dar ar fi prea de tot ca avand atatea gimnaste interesante la start, sa castige tocmai ea.......

tsupi
16th October 2009, 18:21
La fel de bine ar putea cistiga si Sloan, ca a cam ratat in calificari. Cum are experienta si cred ca-si poate controla emotiile mai bine decit Bross poate ca are sanse chiar mai mari.
Presupunind ca ambele merg bine astazi cred ca Bross poate cistiga.

eu chiar sper sa nu castige Sloan; dintre favorite mi se pare cea mai insipida... stiu ca a muncit f mult si a crescut mult in ultimul and, dar ar fi prea de tot ca avand atatea gimnaste interesante la start, sa castige tocmai ea.......[/QUOTE]
De asta am pus si eu Bross, dar pe hirtie sansele lui Sloan cred ca sint la fel de mari. Dar probabil ca le adoarme pe arbitre.:)

Marty R.
16th October 2009, 18:23
back walkover A
Uff I thought it's B, and don't even have looked in code...

ancaqwe
16th October 2009, 18:25
Mda, e clar... Cu viteza la net n-am nici o problema, dar sigur dragul meu provider filtreaza si limiteaza una-alta.

nu cobi ca mie asta imi merge....
asta imi aduce aminte de ce vroiam sa intreb - e cineva la upc - eventual din bucuresti - care vede bine digisport pe net?
sa nu fie din nu stiu ce setari de windows... nu stiu care, ca m-am tot uitat...

merci mult mult mult Mihai & Coderoyal!!!!!:yeah::lol:

edit: nu inteleg din mesajul lui daca o sa fie in direct sau adaugat dupa competitie...hm

Cata_RB
16th October 2009, 18:26
sigur nu se antreneaza in Romania..ca parca se antreneaza in Rusia...ca solul e atat de frumos, ca are miscarile pe muzica,etc...si ca nu are cum sa fie din Ro :ras-plans:

:ras-plans:

Cred ca sunt singura care crede invers la americance :) Nu ma omor dupa Sloan, dar de Bross nu-mi place si pace, mi se pare stearsa, nu stiu...parca o urca cineva cu forta pe aparate, nu-mi place sa o privesc. Nu dati cu rosii :P

Ada24
16th October 2009, 18:27
Oare de ce mai multi americani o prefera pe Sloan lui Bross? Nu era Bross "cea aleasa" acum un an si toti ii plangeau de mila ca nu poate participa la Beijing?Stiu ca sta prost la partea artistica dar oricum, comparativ cu Ana si Ksenia toate stau mai rau.
Ma amuza faptul ca acum daca Bross castiga cu cadere e ok, arata cat de buna e, dar in 2006 Ferari era gresit ca a castigat cu cadere. :happy
Eu sunt cam pesimista, imi e greu sa votez :P

Cata_RB
16th October 2009, 18:33
Am gasit un Digisport care imi merge!!! Cata, Anca si cine mai era ghinionist ca noi, incercati de aici: http://www.vexcast.com/play.action?channel_id=77 Doar cu IE si cere sa instalati un player plugin. Fix deasupra zonei cu video, unde scrie "You must download and install the webplayer plugin or accept the active x popup to view the stream. Please follow the guide for more information", dati click pe "webplayer plugin", e un link de download [va scriu asa pentru ca nu e evidentiat cu nimic linkul si greu mi-am dat seama ca-i acolo :P]. Eu stau cu el deschis de vreo 10 minute si n-am avut nici o problema. Doamne-ajuta, de-ar tine minunea! :yes:

Sau, plecand de la un link pus de Iulya pentru aseara, am gasit si pentru azi: http://www.myp2p.eu/broadcast.php?matchid=52443&part=sports De aici am gasit varianta de mai sus, daca nu va merge aia poate va ajuta ce mai e pe-acolo.

Ada24
16th October 2009, 18:35
De asta am pus si eu Bross, dar pe hirtie sansele lui Sloan cred ca sint la fel de mari. Dar probabil ca le adoarme pe arbitre.:)
:happy
Vad ca are o tinuta mai buna acum ca in trecut-a inceput sa intinda varfurile la despreinderi :ok:

Am si eu o problema-Ce a avut sloan in cap la calificari? Coc sau coada?Are parul cret? Ca nu prea imi e clar ce avea acolo.

furby
16th October 2009, 18:38
Oare de ce mai multi americani o prefera pe Sloan lui Bross? Nu era Bross "cea aleasa" acum un an si toti ii plangeau de mila ca nu poate participa la Beijing?Stiu ca sta prost la partea artistica dar oricum, comparativ cu Ana si Ksenia toate stau mai rau.
Ma amuza faptul ca acum daca Bross castiga cu cadere e ok, arata cat de buna e, dar in 2006 Ferari era gresit ca a castigat cu cadere. :happy
Eu sunt cam pesimista, imi e greu sa votez :P

Haha, ce-mi place comentariul tau... poate ca de fapt nu au o preferinta pt. o gimnasta sau alta, si pt. povestea din spatele gimnastei........ei au o tendinta catre melodrama/exagerare si era mai interesant ca a anul trecut sa-i planga de mila lui Bross ca nu are varsta de olimpiada; acum, e mai interesanta povestea lui Sloan... maine poimaine isi schimba imediat preferintele....
si ce daca Bross nu sta bine la artistica...nici o americanca nu sta (cu exceptia Nastiei dar la ea e chiar americanca)..

tsupi
16th October 2009, 18:46
Parere personala - ca personalitate Bross e atipica pentru o americanca. E criticata ca nu se machiaza, ca are parul neingrijit - chestii din astea.
Ca gimnasta e loc de mai bine, dar personal o prefer fata de Sloan. Apoi o plac exact pentru chestiile de mai sus, unde altii ii gasesc vina mie imi place ca-i atit de pasionata de gimnastica si nu de pompoane, de machiaj sau de stat la vorba cu colegele in timpul concursului.

Tess_AN
16th October 2009, 19:08
Parere personala - ca personalitate Bross e atipica pentru o americanca. E criticata ca nu se machiaza, ca are parul neingrijit - chestii din astea.
Ca gimnasta e loc de mai bine, dar personal o prefer fata de Sloan. Apoi o plac exact pentru chestiile de mai sus, unde altii ii gasesc vina mie imi place ca-i atit de pasionata de gimnastica si nu de pompoane, de machiaj sau de stat la vorba cu colegele in timpul concursului.

tsupi - si mie imi place Bross si nu imi place Sloan... poate tocmai pentru ca e atipica si naturala imi place Bross... Deci votez cu tine pentru Bross dar azi votez cu Ana P... Apropo, ppot sa ma adresez tie azi cu numele fetitei tale? :) (am mai numit pe cineva aici o vreme cu numele fetitei, nu s-a suparat)

Completare:
Trebuie sa fac o corectie - scuze - am gresit - ce sa faci... mina nu tine pasul cu gindul... ;) Deci, erata:
In paragraful de mai jos in loc de: "pentru omul de cultura" se fa citi: "pentru omul cu o cultura generala vasta"

Sunt si Urzica si dl. Topescu sunt oameni si - in consecinta supusi greselii ca noi ceilalti dar ati putea renunta la rautati gratuite din respect pentru ce a realizat Urzica intr-o cariera sportiva -(citi campioni olimpici are Romania?!?) si pentru omul de cultura, romanul adevarat pe care cu respect eu il numesc DOMNUL Topescu.

Referitor la cuibul Anei P., e vreo conditie vis a vis de aterizare pe doua picioare dupa cuib? Ca Ana acolo a avut o dezechilibrare si poate de asta nu i-a dat cuibul.... Zic si eu sa nu tac daca tot s-a dat drumul la nespecialisti sa discute :evil:

Ada24
16th October 2009, 19:08
Haha, ce-mi place comentariul tau... poate ca de fapt nu au o preferinta pt. o gimnasta sau alta, si pt. povestea din spatele gimnastei........ei au o tendinta catre melodrama/exagerare si era mai interesant ca a anul trecut sa-i planga de mila lui Bross ca nu are varsta de olimpiada; acum, e mai interesanta povestea lui Sloan... maine poimaine isi schimba imediat preferintele....
si ce daca Bross nu sta bine la artistica...nici o americanca nu sta (cu exceptia Nastiei dar la ea e chiar americanca)..

Ah, da, ai dreptate, am uitat de povesti:P, ma gandeam ca poate cei ce se pricem la gimnastica sunt mai "insensibili" la de-astea si se concentreaza pe gimnastica.:D

tsupi
16th October 2009, 19:12
Apropo, ppot sa ma adresez tie azi cu numele fetitei tale? :) (am mai numit pe cineva aici o vreme cu numele fetitei, nu s-a suparat)

Completare:
Trebuie sa fac o corectie - scuze - am gresit - ce sa faci... mina nu tine :
:D Sa fiu Ana P pentru o zi? Desigur, m-as bucura!:yeah:

anna.09
16th October 2009, 19:13
Asa mult? La executie? Ca vad ca-i standard sa le dea sub 9, poate astazi sa dea ceva note mai mari.
E greu sa imi dau seama, posibil ca fiecare sa-si mai adauge si la dificultate pe alocuri.
Macar o sa fie interesant de urmarit!

nu doar la executie...a pierdut 0.3 numai la nota de plecare

tsupi
16th October 2009, 19:14
Mie imi sint dragi toate fetele de astazi, ca sint sustinatoare infocata al AA - care din pacate e pe cale de disparitie. Ador gimnastele complete si doar le apreciez pe specialiste.

Ada24
16th October 2009, 19:15
Parere personala - ca personalitate Bross e atipica pentru o americanca. E criticata ca nu se machiaza, ca are parul neingrijit - chestii din astea.
Ca gimnasta e loc de mai bine, dar personal o prefer fata de Sloan. Apoi o plac exact pentru chestiile de mai sus, unde altii ii gasesc vina mie imi place ca-i atit de pasionata de gimnastica si nu de pompoane, de machiaj sau de stat la vorba cu colegele in timpul concursului.

Da si mie tot de asta imi place Bross ca e "altfel" (si pt ca ai povestit frumos despre ea :) -la antrenamente-)
Oricum are parul (coada) mai frumos decat Sloan:P

Mai e o ora...incep sa am emotii.

Tess_AN
16th October 2009, 19:15
:D Sa fiu Ana P pentru o zi? Desigur, m-as bucura!:yeah:
Sa fie cu bucurie la toata lumea si sa fii (fie) Ana P. pe podium! :ok:

niagara64
16th October 2009, 19:21
Mie imi sint dragi toate fetele de astazi, ca sint sustinatoare infocata al AA - care din pacate e pe cale de disparitie. Ador gimnastele complete si doar le apreciez pe specialiste.
Este inevitabil ca se va schimba ceva in viitor .Actualmente o sportiva "specialista" munceste pentru un aparat cam cat munceau pe vremuri ptr 4 . In plus au inceput toti sa realizeze ca mai exista si "viata de dupa gimnastica " . Ca le mai trebuie timp si pentru studii si cariera . Ca nu toate pot fi dupa antrenoare . CA au nevoie de un viitor ? Nu poti sa te antrenezi de dimineata pana seara . Iar daca la noi sportivi de lot nu prea dau pe la cursuri pe afara (nu china bineinteles:happy ) sunt mult mai severi cu sportivi . Stiu sportive care au inghetat an scolar de liceu fiindca nu au putut sa se duca la cursuri .
Cam asta ar fi explicatia .Nu poti sa le faci pe toate la varf ca o specialista !

Cata_RB
16th October 2009, 19:21
Mai e putiiiiiiin! Hai Ana x 2!!!

Tess_AN
16th October 2009, 19:22
Am votat-o pe Ana T. Sincer, daca ar fost in forma... daca ar fi putut sa isi mareasca dificultatea ... aveam sanse la doua medalii... Sper sa faca un concurs bun si sa fie ea multumita de ea insasi azi.

iulia_p
16th October 2009, 19:24
buna seara la toata lumea!!
mie imi merge http://www.vexcast.com/play.action?channel_id=77. Sunt asa de fericita ca nu imi vine sa inchid, desi ma cam enerveaza astia cu fotbalul

Cata_RB
16th October 2009, 19:27
Si mie, primul care merge! Vedeti ca am scris detalii despre el la postul nr. 234, a aparut mai tarziu si nu stiu daca l-ati vazut.

tsupi
16th October 2009, 19:28
Sa fie cu bucurie la toata lumea si sa fii (fie) Ana P. pe podium! :ok:Asa sa fie! Incep emotiile.