PDA

View Full Version : Etapa 9: Steaua - Poli Iasi



ADelPiero
27th September 2004, 14:35
Duminica, 3 octombrie: Steaua - Poli Iasi (ora 20.15, TVR 1)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

hamsterutz
27th September 2004, 16:13
nici nu mai trebuia pus topicul asta aici :) e clar ca e 1

Catalanul
27th September 2004, 16:16
cred ca steaua nu va avea probleme in acest meci :D
1 solist ;) (3-0)

DD-Viola
27th September 2004, 16:52
...Posibil scorul etapei , dar totusi nu cred ca stelistii vor sa faca risipa de energie .

Angelina Jolie
27th September 2004, 18:20
Poate detoneaza Iasu bomba in Ghencea.... Dar nu cred.

Catalanul
27th September 2004, 18:25
slabe sanse valy :sleep:
oricum eu raman la aceeasi parere, ca prima victorie a iasului in A va fi impotriva lui Dinamo :ok: :drak:

Ovy-Iasi
27th September 2004, 18:34
Mah Hai Poli zi si mie un lucru: cum sa bata Iasul pe Dinamo daca piesele de baza ale echipei sunt mercenari de la Dinamo (chiar si pe Cristea ni l-au luat...ca atita avea si Iasu mai bun)...Tu crezi ca astia pot fi profesionisti ca Morientes care a eliminat Realul chiar daca era sub contract cu ei?
PS ce pronostic sa mai dau ...e clar ca bate steaua chiar daca ar juca in 7 oameni....

Catalanul
27th September 2004, 18:38
Mah Hai Poli zi si mie un lucru: cum sa bata Iasul pe Dinamoda, am uitat ca dinamo ii are pe alde corpodean si multi altii :headbang: sorry :p da` e grav, ca daca nici voi nu mai credeti in propria voastra echipa...:(

fia
27th September 2004, 18:42
Oricat de rapdist si anti-stelist am fost nu pot sa cred ca Steaua va avea vreo problema. Cu toate astea am votat cu Poli Iasi. De ce? Din greseala :)) :D

ADelPiero
27th September 2004, 19:23
rupe Steaua cu 5-0 :ok: ceva de genu`

iasisud
27th September 2004, 20:10
Sa muriti voi daca scoatem punct? Daca scoatem un punct nu mai scriu o saptamana pe forum, iar daca ii batem nu mai scriu niciodata... Glumeam :D
Am votat cu Iasul pt ca stau in el, dar sunt sigur ca ne dau pe putin 8-0 :ok:

Denis
27th September 2004, 20:34
se pare ca sunt catziva iesheni pe aici daca au aparut 2 voturi pt iashi :D. In fine, Poli are NO CHENCE cu steaua. mie shi frica sa ma gandesc cu cat o sai bata pe iesheni :thinkso: 5-0, 6-0 :thinkso:, 7-0 :D

marcel
27th September 2004, 21:04
1 clar

Mariusmadmax
28th September 2004, 00:04
Sa muriti voi daca scoatem punct? Daca scoatem un punct nu mai scriu o saptamana pe forum, iar daca ii batem nu mai scriu niciodata... Glumeam :D
Am votat cu Iasul pt ca stau in el, dar sunt sigur ca ne dau pe putin 8-0 :ok:
dupa atita optimism :D -realism eu ce sa mai zic ?
Steaua - Poli Iasi 3-0

ADY19
28th September 2004, 00:10
Tin cu ambele echipe. Poli in acest moment e varza :headbang: . Cred ca si in 9 oameni Steaua poate bate pe Poli insa nu se stie..... fotbalul e pe goluri si daca Steaua mai odihneste ceva jucatori importanti dupa meciul cu Sofia poate face un egal :drak: . Sa nu ia teapa Steaua si sa trateze meciul prea de sus :evil: Oricare va fi rezultatul voi fi multumit :happy

giovanni BV
28th September 2004, 01:09
Victorie lejera pentru Steaua !!! Daca Steaua joaca adevarat , ma tem ca o sa vad un scor apropriat de cel cu U Craiova !!! Hai STEAUA !!!

Florentin
28th September 2004, 02:28
Ce revarsare debordanta de entuziasm si optimism, de ai zice ca Steaua joaca cel mai frumos fotbal posibil la ora actuala. Pai nu prea este chiar asa, pina acum cu foarte mici exceptii am vazut frinturi de meciuri, de echipa, etc.
Eu zic mai intii sa-i batem (chiar mar daca asa cer suporterii) si apoi sa curga sampania.
Merg pe un 3-1.

Saber Rider
28th September 2004, 03:24
La ce a aratat pana acuma Iasiul, nu cred sa puna vreo problema Stelei, mai ales in Ghencea. Sper bineinteles la un scor fluviu din partea Stelei si fara gol primit, ca nu da bine la statistica golaverajului. Apropo, Steaua are cel mai bun atac din divizia A la momentul actual, precum si cea mai buna aparare la egalitate cu FC National si FCM Bacau: 16 goluri marcate si doar 6 primite, la care daca adaugam si restanta cu Apulum, este deci posibil si chiar foarte probabil ca Steaua sa-si consolideze statutul castigator la capitolul goluri marcate.

:ok: Magica STEAUA :cool:

bazz
28th September 2004, 10:57
Duminica o sa fie sarbatoare mare la cele 2 "POLI"din campionat.Stiu ca o sa sara tot forumul pe mine dar asta e.Stau in Iasi ,tin cu POli IASI(doar n-o sa tin cu steaua),si sper pana la capat.Avem antrenor nou,trebuie sa avem incredere;poate n-o sa vina rezultatele imediat,sau poate da:d,dar tre sa avem rabdare.
PronosticX2.
Sa nu se supere pe mine Iesenii care care vad o victorie la scor a Stelei.poate asa o sa fie da`parca tineati cu POLI nu cu steauaX-(

iulian
28th September 2004, 12:46
bazz, roaga-te sa nu facem cumva scorul turului cu voi duminica.
Nu o juca Steaua acum la adevarata ei valoare dar voi sunteti complet pe langa fenomen.

Dansan
28th September 2004, 15:42
Lasa-i mai,Iuliane...nu vezi ca toti vor sa ne bata...in declaratii , ca la fotbal....

bazz
28th September 2004, 20:39
Ba Iuliane daca o sa fie asa nu-i problema.Dar tu stelist fiind,oricat ar fi de greu meciul(pe care ar trebui sa-l jucati),poti sa intri pe un forum,sa zici ca o sa va rupa aia !?.Asta ma deranjeaza,cand echipa merge toti tinem,facem ,dregem ,cand nu,luam bataie cu 100la0.
HALAL SUPORTER!

Apropos cred ca o sa fie o placere si o onoare sa jucam cu voi Duminica

Mariusmadmax
29th September 2004, 02:42
Da ,
din gura toti "ne faceti" ... pe teren plecara catei , lei etc cu coada intre picioare !
E greu cu Steaua d-le !
3-0 !

g_1k
29th September 2004, 07:15
ca de fiecare data sper ca echipa cu care va juca CFR in etapa viitoare sa castige meciul din etapa curenta. Asa ca, hai poli, fa si tu surpriza si apoi intoarce-te unde tie locu ca vine CFr-ul pe coline.


La ce a aratat pana acuma Iasiul, nu cred sa puna vreo problema Stelei, mai ales in Ghencea. Sper bineinteles la un scor fluviu din partea Stelei si fara gol primit, ca nu da bine la statistica golaverajului. Apropo, Steaua are cel mai bun atac din divizia A la momentul actual, precum si cea mai buna aparare la egalitate cu FC National si FCM Bacau: 16 goluri marcate si doar 6 primite, la care daca adaugam si restanta cu Apulum, este deci posibil si chiar foarte probabil ca Steaua sa-si consolideze statutul castigator la capitolul goluri marcate.

:ok: Magica STEAUA :cool:

vezi sa nu ramaneti la sfarsit doar cu golaveraju. mai bine sa castigati cu 1-0. astea cu golaveraj mare tin mai mult de baschet, iar acolo nu aveti echipa tare.:d :evil:

baden
29th September 2004, 09:58
daca-i vad pe moldoveni ... facand egal cu steaua am sa rad toata saptamana.

DanielAndrei
29th September 2004, 17:29
oricum Iasul are una dintre cele mai bune aparari din campionat, si cum a dat gol in fiecare etapa, vom pierde cu doar 3-1

Pustoai-k
29th September 2004, 18:35
Bate Steaua...sau ne asteapta o surpriza? :D :D

Dansan
30th September 2004, 12:46
daca-i vad pe moldoveni ... facand egal cu steaua am sa rad toata saptamana.

Daca tu crezi asta atunci pot sa-ti spun de pe acum ca o sa ai o saptamana groaznica...

vasile314tzurka
30th September 2004, 13:06
pe cine ai sa razi toata saptamina, dansan? tu chiar crezi in egal? m-as mira, nu ca ar fi imposibil, dar...

Mariusmadmax
1st October 2004, 03:59
a scris ISTORIE !
Ne-am calificat in grupe !
Sa vina Poli !

baden
1st October 2004, 09:50
poli n-are mari sanse sa plece cu 1 punct de pe ghencea ... deci hai sa discutam cum veti lua bataie cu alte echipe :)

Dansan
1st October 2004, 10:15
pe cine ai sa razi toata saptamina, dansan? tu chiar crezi in egal? m-as mira, nu ca ar fi imposibil, dar...

Mai Vasile mai, mai citeste o data ce-am scris...Am spus ca el o sa aiba o saptamana groaznica tocmai pt ca NU o sa fie nici un egal...Bate Steaua, detasat...

armin
1st October 2004, 13:56
Dupa euforie, e nevoie de anumite capacitati ca sa poti reveni cu picioarele pe pamant si sa poti avea concentrarea necesara unui nou meci. Totusi sper ca Iasiul n-o sa fie in stare sa speculeze nimic.


daca-i vad pe moldoveni ... facand egal cu steaua am sa rad toata saptamana.

Baden, dupa egalul de la Craiova, ce-ai facut toata saptamana? :D

giovanni BV
2nd October 2004, 10:31
Steaua cistiga , fara prea mari probleme , chiar daca au avut un meci greu la Sofia , ei se gindesc numai la victorie !!! Hai STEAUA !!!

hamsterutz
2nd October 2004, 19:05
bazz oi fi io iesean si nu am tinut niciodata cu steaua, dar nu pot sa fiu asa optimist ca tine. asta e nu avem echipa, da chiar daca nu avem tot cu ea tin HAI POLI!!!

Gerson
2nd October 2004, 21:53
1 solist desi ar fi binevenit un esec al stelistilor ca si-o iau oierii in cap si creste pretul branzei si tonul prosteaua a ols-lui :evil:

Mariusmadmax
3rd October 2004, 02:18
National - Farul 2-2

Otelul - Rapid 1-0

pronostic :
Poli - Dinamo 2-0

Steaua - Poli Iasi 3-0
:D

alex36
3rd October 2004, 14:12
...este momentul propice pentru o surpriza!-1Steaua vine dupa o deplasare grea-2 Isi va odihni majoritatea titularilor!-3 Va trata meciul de" sus"-4Iasiu-l,cred,si sunt sigur ca va juca cu o mare ambitie.....si cine stie!!..."poate va declansa un SEIZM in ghencea!!!"

hamsterutz
3rd October 2004, 15:26
io speram in cel mult un egal, dar cine stie!!!

MARCEL55
3rd October 2004, 21:49
GOOL Poli Iasi - Adrian Cristea patrunde prin apararea stelista, suteaza din intoarcere de la marginea careului si il invinge pe Hamutovski

Papagilus
3rd October 2004, 21:50
Adevarat, totul decurge foarte normal Marius. Minutul 75: Steaua - Poli 0-1. /hello
Se anunta un campionat interesant. :happy
Poate asa vor renunta unii la pronosticuri gen 3-0, 4-0. :ciocan:

Pustoai-k
3rd October 2004, 21:53
vai vai mai stelistilor....si ce ziceati?ca nu are sanse Poli in fatza voastra ? :happy

ricky
3rd October 2004, 21:57
Indiferent de rezultatul final, STEAUA ne arata ca fotbalul "profesionist" (sper sa nu supar pe nimeni !) romanesc este departe de...realitate !
Am fost si sint acuzat de pesimism ! :evil:
Am incercat sa-mi dau cu parerea mai rar despre fotbalul (si sportul !) romanesc !
Deh ! Sa-mi dreg imaginea ! :evil:

Pustoai-k
3rd October 2004, 22:05
haide Poli haide Poli haideeeeeeeee :) inca 3 min :P

torr
3rd October 2004, 22:05
Daca ma gandesc ca Steaua ne reprezinta in Europa fotbalistica ... un coshmar. Rusine Steaua!

Grisha
3rd October 2004, 22:08
Era si vremea sa batem si noi iesenii pe cineva...imi pare rau ca tocmai pe Steaua a cazut ghinionul...
Hai Poli !!!!!! /hello /hello

Pustoai-k
3rd October 2004, 22:09
felicitari Poli Iasi!!!!cea mai placuta surpriza a campionatului ;)

torr
3rd October 2004, 22:10
Sper ca Apulum sa faca aceeasi surpriza ca si Poli ... degeaba amana Steaua meciul, Apulum o sa repete istoria meciului Steaua-Poli!

Florentin
3rd October 2004, 22:10
Felicitari Poli Iasi.
Asta este, viata merge inainte.

ady_azzuro
3rd October 2004, 22:10
hopa, se pare ca steaua a fost franta asta seara. Deh, nu poate sa joace 2 meciuri intr-o saptamana...si gand te gandesti ca sunt real madridu Romaniei...:lol:

pompieru
3rd October 2004, 22:11
iulica, unde esti ma? :))

Al Dracu
3rd October 2004, 22:12
poli n-are mari sanse sa plece cu 1 punct de pe ghencea ... deci hai sa discutam cum veti lua bataie cu alte echipe :)
Sa plece cu unul n-a avut prea mari sanse dar cu 3 da! Poate vi se mai limpezeste zerul ala din creieri... :jerk:

FORZA FARUL !!!

Catalanul
3rd October 2004, 22:13
ce sa mai zic, numai surprize etapa asta :mda:
si cand ma gandesc ca am prins numai 2 pronosticuri :headbang:
sper ca iasu` sa ii bata si pe caini

Felicitari POLI pt. victorie :ok:

MARCEL55
3rd October 2004, 22:13
- nici nu mai trebuia pus topicul asta aici e clar ca e 1
- cred ca steaua nu va avea probleme in acest meci 1 solist (3-0)
- 1 solist, scor pauza 5-0 scor final 10-0
Ce declaratii!!!
A inceput Realul Romaniei sa semene cu Real Madrid ? Si ei sunt pe noua. Ha.Ha.Ha.!!!! :happy :happy

torr
3rd October 2004, 22:13
hopa, se pare ca steaua a fost franta asta seara. Deh, nu poate sa joace 2 meciuri intr-o saptamana...si gand te gandesti ca sunt real madridu Romaniei...:lol:

Ar trebui sa se obisnuiasca cu ritmul acesta. Joaca in grupele cupei UEFA, probabil o sa aiba un program destul de incarcat cat de curand. Oricum, succes in cupa UEFA, felicitari POLI (desi probabil e unica surpriza din campionatul asta)!

Ovy-Iasi
3rd October 2004, 22:17
Nici acum nu-mi vine sa cred...
CE le-a facut noul antrenor baietilor nostri nu stiu dar stiu sigur ca Poli este cu totul alta echipa...
Daca vor juca asa si celelalte meciuri e perfect!

Papagilus
3rd October 2004, 22:19
Ce revarsare debordanta de entuziasm si optimism, de ai zice ca Steaua joaca cel mai frumos fotbal posibil la ora actuala. Pai nu prea este chiar asa, pina acum cu foarte mici exceptii am vazut frinturi de meciuri, de echipa, etc.
Eu zic mai intii sa-i batem (chiar mar daca asa cer suporterii) si apoi sa curga sampania.

Florentin, felicitari Stelei pentru calificarea in grupe. /hello si tie pentru posturile realiste. :ok:

Hamsterutz, speranta moare ultima (a-ti obtinut mai mult decat egalul pe care il doreai). Bravo Poli Iasi /hello

Catalanul
3rd October 2004, 22:23
eu cred ca nici cei din iasi nu mai credeau ca poli va castiga in ghencea :D
dar uita ca au reusit ;) inca o data... FELICITARI :ok:

EDMOND_
3rd October 2004, 22:35
iulica, unde esti ma? :))


Cred ca-si pregateste o noua imagine....cu tabela de marcaj!!!

studentel
3rd October 2004, 22:36
M-am inregistrat pe acest forum numai pt ca m-am bucurat ca a luat steaua bataie; nu m-am asteptat dar ce sa faci ?? se mai intampla; EU ZIC STELISTILOR SA LASATI PE POLI IASI IN GRUPELE UEFA; CONTINUATI TOT ASA

Bravo Poli; Vedeti Ca Se Poate??? Cred Ca Trebuie Steaua Sa Va Lase Pe Voi In Uefa

iasisud
3rd October 2004, 22:40
i-am "umilit" pe madrilenii Romaniei, pe cei mai iubiti dintre pamanteni, pe cei care au produs o prapastie intre sTEAUA si restul Diviziei A :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :evil:

EDMOND_
3rd October 2004, 23:04
Eu zic sa-l amintiti aici pe noul antrenor , Ionut Popa parca..... cred ca o parte din victorie i se datoreaza!

Quartz@nu
3rd October 2004, 23:04
nici nu mai trebuia pus topicul asta aici :) e clar ca e 1
prietene ..te mai dai ca esti si din Iasi...pacat ca nu crezi pana la capat ca se poate !!!

alexino
3rd October 2004, 23:04
yeee!! Care spuneati ma ca ia Iasu bataie la scor?? iaca si-a gasit nashu Steaua! urmeaza Dinamo....

HAI POLI!!!

Gerson
3rd October 2004, 23:06
:D nici un "branzar" pe aici? :D
ce penibil a fost zenga la conferinta de presa
cum facurati de pierdurati? :D ciocoiu si lovin sint mai prosti ca nkoy si mc breen :D
aia la tv slabuti, trebuie ascultat comentariul lui safta pe situl lor ca sa fie hazul total :D

Quartz@nu
3rd October 2004, 23:12
felicitari POLI IASI si mai ales lui POPA ...succes mai departe pt. salvare de la retrogradare....iar pt. IASISUD am o intrebare : de cand este Iasul al-2-lea muniŞŞŞŞipiu ??? modifica prietene semnatura ca te faci de ras .....sau poate o fi al 2 lea din moldova dupa Bacau .....???

N0_NaM3
3rd October 2004, 23:20
I`au trezit p`ashtia...ha`ha..ce bine'mi pare ca au luat tzeapa...:d

hamsterutz
3rd October 2004, 23:26
daca nu stiai al 2-lea municipiu din tara pe nr de locuitori e iasu.
da ma asa e sa-mi fie rusine nu am avut incredere in echipa!!!

Pancujunior
3rd October 2004, 23:50
i-am "umilit" pe madrilenii Romaniei

Gresit, de la madrilenii Romaniei ati luat bataie, chiar in prima etapa daca-ti amintesti..

Quartz@nu
4th October 2004, 00:07
Gresit, de la madrilenii Romaniei ati luat bataie, chiar in prima etapa daca-ti amintesti..
mai bine taceai .....la cum joaca rapidul... :rosu: te mai faci si de cacao. :jerk:

suporter-I-S
4th October 2004, 00:27
felicitari poli pentru victoria din seara asta; recunosc ca nici nu speram sa luam macar un punct in ghencea; il felicit pe buzz, care a dat dovada ca este un adevarat suporter si a crezut pana la capat ca poli poate face surpriza (eu recunosc ca speram sa luam bataie la mai putin de 3 goluri diferenta), ii felicit pe jucatorii ieseni si in aceiasi masura pe cei stelisti (care chiar daca au incasat-o seara asta cred ca formeaza la momentul actual cea mai buna echipa din romania si principala candidata la titlu - fara ironie si fara intentia de a jigni suporterii altor echipe - este doar parerea mea) si il felicit in primul rand pe IONUT POPA.
in sfarsit avem si noi suporterii ieseni un motiv de bucurie in divizia A.
FORZA POLI!!!!

pompieru
4th October 2004, 00:47
Cred ca-si pregateste o noua imagine....cu tabela de marcaj!!!

sunt ferm convins... :D :D :D

uti2102
4th October 2004, 00:54
Sarbatoare umbrita de un eshec. Jucatorii stelishti mai degraba s-au batut singuri, prin ratarile nepermise pe care le-au comis. Totushi, nu vreau sa reduc deloc din meritul ieshenilor, care au abordat perfect partida, s-au daruit total (asha cum au promis dupa promovare, cand au cantat "La anul mergem in Ghencea" in vestiar) shi au avut shi un dram consistent de noroc.
Nu pot sa spun ca sunt dezamagit de joc, ci doar de scorul final. Stelishtii shi-au creat ocazii insa au ratat cu seninatate. La unii jucatori s-a vazut lipsa de prospetzime shi poate chiar lipsa de motivatzie. Unii dintre ei credeau ca cele 3 puncte vor fi o formalitate. Ei bine n-a fost asha! Moldovenii au facut meciul lor. Felicitari POLI!
Ma bucur sa constat ca avem un campionat din ce in ce mai echilibrat shi mai disputat (chiar daca asta nu inseamna ca este shi mai valoros). Este un lucru bun, mai ales pentru "echipele" care joaca pe bune shi care atunci cand se iveshte ocazia ne reprezinta cu mandrie in Europa.

PS :
Bravo Neshu! Dupa mine omul meciului de la Steaua! O bila neagra pentru Ciocoiu, despre care nu cred k e inca pregatit sa joace......
PPS : Nu pot sa nu ma gandesc ca aceasta infrangere e oarecum picata la momentul oportun. Ea trebuie sa aduca invatzaminte staff-ului shi jucatorilor, in sensul ca nu trebuie sa se relaxeze inainte de a avea cu adevarat sacii in carutza. Va fi greu pana la final, dar sper ca rosh-albashtrii sa recupereze punctele pierdute astazi.

Mariusmadmax
4th October 2004, 01:11
Lipsa de profesionalism ... si poate si ceva ghinion !
3 bare !
:mad:

Denis
4th October 2004, 05:54
asta este; de la gol pana la sfarshitul partidei, iashiul a jucat numa in apareare shi au scapat pe vreo cateva contraatacuri. nici jocul de pase al stelei nu lea mers din cauza ca ieshenii au fost ashezatzi foarte bine pe teren.
pacat, ma ashteptam la ceva deosebit de la stelishti in meciul asta (poate un record al scorului in favoarea stelei)

baden
4th October 2004, 08:36
mi-a placut si delaratia antrenorului de la iasi ("Simionas a pregatit jucatorii") - nota 10
nota 11 pentru tupeu si pentru rezultat.
A fost cea mai frumoasa etapa de divizia A (iar rezultatul partidei acestea a fost "cireasa de pe tort")
Bafta iasiului in campionat si stelei in cupa uefa

ADelPiero
4th October 2004, 08:44
No Comment !! :rosu:

Sinn Fein
4th October 2004, 09:27
bravo Iasiul, meci bun al ex- "lanternei".

RstInPc
4th October 2004, 09:57
Baaaai, ce facurati ma ? Vo batut Iasu' !? Nu ma asteptam. Nu am vazut meciul decat asa, secvential cand mai schimbam posturile la reclame dupa meciul lui Dinamo, iar repriza a 2-a decat primele 10 min. Apoi am dat la min. 91 chiar cand dadeau aia rezumatul si am ramas blocat. Nu pot spune ca nu ma bucur :drak: . Felicitari Iasului. In privinta Stelei, cred ca a fost un accident, vestita suficienta a fotbalistilor romani, s-au vazut calificati in grupele cupei UEFA si au zis ca este suficient sa se prezinte pe teren iar jucatorii lui Poli Iasi or sa-si bage singuri mingea in poarta de frica. Asta e, se mai intampla. Bafta Stelei in continuare in grupele UEFA si Iasului in campionat, mai putin in meciul direct cu Dinamo. :rolleyes:

vasile314tzurka
4th October 2004, 09:58
Mai Vasile mai, mai citeste o data ce-am scris...Am spus ca el o sa aiba o saptamana groaznica tocmai pt ca NU o sa fie nici un egal...Bate Steaua, detasat...

eu am citit, dar uite ca nu avu dreptate. ne batura, asa ca...

Red Heat
4th October 2004, 10:14
Romanul e tot roman. Poti sa-i dai bani, poti sa-i dai faima ca el tot roman e. Ori se culca pe-o ureche, ori baga mana la ciordeala. Nici o schimbare de mentalitate. Si cred ca nici nu va veni una prea repede...


daca nu stiai al 2-lea municipiu din tara pe nr de locuitori e iasu.
da ma asa e sa-mi fie rusine nu am avut incredere in echipa!!!

gresit. este brasovul. vezi statistica

baden
4th October 2004, 11:18
corect ... acum ei sunt pe ultimul loc :D

inter
4th October 2004, 11:35
Hamutovsky a gresit la gol , ca de altfel la inca vreo 2 faze ale iesenilor .... si cand ma gandesc ca el se vrea titular...!

Bergero
4th October 2004, 11:59
Steaua nu a facut un meci prost; chiar in prima repriza au jucat mai bine decit in prima repriza cu Farul; pur si simplu au intilnit o echipa extrem de motivata care a jucat pt. ca nu avea ce pierde; iesenii au jucat asa pt. ca nu au fost sub presiunea obligatorie a punctelor asa cum au fost in meciul cu Sportul de exemplu; oricum nimeni nu le dadea vreo sansa! Nu numai fair-play in declaratia lui Ionut Popa vizavi de Vasile Simionas; echipa a fost realmente pregatita bine de predecesorul lui, numai ca Vasile simionas nu a avut atit noroc (vezi meciurile cu Rapidul ori cu Argesul cind iesenii puteau obtine inca citeva puncte!). Probabil ca in sport ca si in viata exista o compensatie si Fortuna si-a intors fata si catre fotbalistii Politehnicii! Ionut Popa a adus un plus prin asezarea noua a jucatorilor si poate un plus de pregatire mentala;si ceea ce e mai important bucuria de a juca; una peste alta judecind de la inceputul campionatului Poli are forta sa se salveze de la retrogradare; Felicitari pentru acest rezultat istoric; Fotbalul este mai frumos cu surprize si campionatul mai palpitant!

baden
4th October 2004, 12:07
Hamutovsky e ultimul care a gresit la gol dintre stelisti. Mai intai au gresit ceilalti 10 jucatori si antrenorul.

johnyycaru
4th October 2004, 12:25
Bravo Poli! Un meci reusit!
Chiar si furati de arbitru ati reusit! Bafta in continuare!
Bafta Steaua in Cupa UEFA.

vasile314tzurka
4th October 2004, 12:30
Hamutovsky a gresit la gol , ca de altfel la inca vreo 2 faze ale iesenilor .... si cand ma gandesc ca el se vrea titular...!

pai cam tot returul a gresit. nici macar nu cred ca exista vreo explicatie ca sa pricep de ce un portar excelent sezonul trecut e de doi lei acum...

baden
4th October 2004, 12:32
a mai crescut !!! ;)

inter
4th October 2004, 13:16
in greutate? :D

vasile314tzurka
4th October 2004, 14:09
in lene...

armin
4th October 2004, 14:11
Aseara chiar am semanat cu Real Madrid, poate pentru prima data :(

Era de asteptat ce s-a intamplat ieri, cel putin din 3 motive, care cumulate inseamna ceva:
1) Steaua ne-a obisnuit deja cu "una calda, alta rece".
2) A avut dreptate cine a scris cantecul "Asa-i romanul". Romanul e inconstant.
3) Iasiul a schimbat antrenorul, ceea ce pentru o echipa inseamna un nou inceput, o mai mare motivatie. Acelasi lucru s-a intamplat si la Craiova.

Dincolo de toate, singurul lucru care ma bucura este palma primita de Gigi intr-un moment in care abera mai mult decat oricare altul, cu prapastii si alea alea. Figuri in cap are el si nu jucatorii, ei saracii au un singur defect in profesionism: sunt romani.

Jocul nostru a fost mai bun decat in alte meciuri, asa ca mergem inainte, cu lectia primita. Bine ca si altii au pierdut puncte.

Mai e de semnalat un lucru, acest thread, din momentul stabilirii scorului final s-a constituit intr-un inventar al dusmanilor ros-albastrilor, unii postand de mai multe ori, altii care chiar s-au inscris pe forum numai pentru lacomia de a ne da peste nas cu acest scor. M-am mirat chiar si de ieseni, nici unul nu s-a legat de ai lor, s-au legat tot de infrangerea stelei. Se pare ca pana la urma Steaua intereseaza pe toata lumea.

Forza Steaua!

uti2102
4th October 2004, 15:36
:happy

Bravo Poli! Un meci reusit!
Chiar si furati de arbitru ati reusit! Bafta in continuare!

:happy
Intr-adevar. 2 penaltiuri neacordate shi 3 roshii trecute de arbitru cu vederea. Toate in defavoarea Iashiului... :jerk:


Se pare ca pana la urma Steaua intereseaza pe toata lumea.

E ceva normal. Cei mai buni culeg intotdeauna cei mai multzi lauri, dar shi cele mai multe critici.

Arjen_Robben
4th October 2004, 15:39
eu cred ca cele mai importante sunt cele 3 pct si ca Iasul nu mai ocupa ultimul loc .... sper sa o continuam tot asa cu rezultate pozitive :yeah:

hamsterutz
4th October 2004, 15:44
mai uita-te tu odata ca eu m-am uitat ;). (pt cine a zis ca brasovul e al 2-lea municipiu ca nr de locuitori!!!)
am vazut ca armin a zis ca si suporetri ieseni s-au legat de Steaua, pai normal daca era in lupta directa cu Iasu. oricum la ce a jucat poli as indrazni sa spun ca au jucat mai bine ca stelisti. asta e nu am avut noroc cu Rapidu am avut cu voi :). acuma urmeaza dinamo, cu craiova am facut egal deci nu am scris degeaba topicul ala (stie lumea care, ca s-au ofticat multzi atunci)!!!

vasile314tzurka
4th October 2004, 15:47
bre, hamsterutz, bre, scrie si tu in romana ca dupa aia o sa ne spui de eminescu creanga si alti ieseni... si usor cu pianul ca s-ar putea sa urmeze dusuri reci.

iasisud
4th October 2004, 18:01
Chiar daca n-are nici o legatura cu topicul trebuie totusi sa le raspund la provocare. Cautati oameni buni pe Google despre Recensamantul din martie 2002 si scoateti acel fisier .pdf in care sunt datele despre principalele municipii din Romania. Intai verificati si apoi comentati, nu va bagati asa in seama si voi ca n-are rost. :ok: Apropo, Constanta e al cincilea daca nu stiai :cool:

DD-Viola
4th October 2004, 18:02
...Vasile , lasa-i si pe ei sa se bucure , ... vine CFR-ul si ..ploaia totdeaua vine de la Cluj si apoi iar incep sa planga... . Faptul ca Steaua a pierdut meciul este o palma meritata pt Gigi si M.Stoica , ...dar pretul este totusi cam mare . sa auzim de bine ...ca numa' maine nu-i poimaine .

vasile314tzurka
4th October 2004, 18:12
pretul s-ar putea sa fie campionatul... asa ca nu am prea multa bucurie in mine desi dupa cum a debutat meciul am presimtit nenorocirea.

DD-Viola
4th October 2004, 18:16
...Timp mai este , ...suflu sa fie !

LaTzaU
4th October 2004, 18:45
Iasul ieri a fost peste Steaua .. si atat . maine Steaua va fi sigur iar peste Iasi .. dar meciul a fost Ieri :P .. oricum luati campionatu .. merci steaua ca ne`ati scos din noroi .. acum speram ca face Cluju putin curent sa ne uscam:D .. si poate ajungem si la mal .. candva :( :P

Cucu
4th October 2004, 23:20
opa ... Steaua se impiedica de buturuga mica.
felicitari moldovenilor pentru prima victorie.

baden
5th October 2004, 08:08
Se pare ca pana la urma Steaua intereseaza pe toata lumea.

Forza Steaua!

Logic ... pe steaua ori o iubesti ... ori o urasti ... dar nu te lasa indiferent. E singura echipa care a adus o cupa in romania si asta nu se sterge nici daca pierde si meciul cu galatiul :ok: (dar daca mai sparge vreo 4 meciuri se va bate cu dinamo pentru locurile 7-8 :rolleyes: )

claudio25ro
5th October 2004, 09:04
sincer...a avut noroc mare Iasiul.

baden
5th October 2004, 14:36
ca stelistii s-au incapatanat s-o dea in bara? ... asta nu e noroc .

hamsterutz
5th October 2004, 15:18
bre, hamsterutz, bre, scrie si tu in romana ca dupa aia o sa ne spui de eminescu creanga si alti ieseni... si usor cu pianul ca s-ar putea sa urmeze dusuri reci.
ia si veziti de treaba ta, grija mea o ai? te oftici cumva ca eminescu, creanga si altzi au ales iasu si nu alte orase? ia si vb de steaua - poli nu despre cum scriu io. si am scris asa ca ma grabesc cand scriu, asa ca taci.

vasile314tzurka
5th October 2004, 15:26
ohoho...mince-l tata pe el de viteaz ca nu-ti vine nici un stranut sa tragi in preajma-i. eu am vorbit de steaua-poli, dar tu esti neam de opinca si nici nu prea ai simtul umorului, cit despre oftica vezi de batista ta ca e mai bine.

bazz
6th October 2004, 09:48
Dupa razboi multi viteji s-arata:bravo,felicitari,etc;da'inainte de meci care era treaba?(ma refer la cei din iasi).Macar sa veniti pe stadion la meciul cu CFR-ul.
Bravo baietilor pt daruire,dar mai ales d-lui antrenor al carui merit este mai mare decat(din modestie)a declarat el.Sper sa nu fie un simplu foc de paie si sa incepem sa adunam puncte,ca nu e prea tarziu sa ne salvam!
FORZA POLI !!!!!

ultras_sportul
6th October 2004, 20:58
Hamsterutz, hamsterutz dar deja foloseste un vocabular cam sobolanos :rosu:

vasile314tzurka
7th October 2004, 10:07
tu ia si vezi de treaba ta nu mai fi asa tare in gura !!! ia si roade in continuare coltu ala de pane si bea apa din canal si nu te mai arunca la mine!!!

"tu ia si.." e pentru rudele tale apropiate. tare in gura sunt cit vreau eu mai ales cu tine care esti tare de cap.

la tine nu ma arunc ca te strivesc si-ar fi pacat sa piarda omenirea asemenea exemplar rarisim de ierbivor pitic. mai bine vezi si te cata de bube ca parca te vad la anul la matineu. :ciocan:

Red Heat
7th October 2004, 10:10
Vasile, fii bland cu el ca n-are decat 16 ani...
Sper sa nu o ia pe urmele lui ady azzuro

vasile314tzurka
7th October 2004, 10:12
ady e un geniu pe linga el. asta nu stie decit sa stuchiasca si nici n-are umor. pacat de poli care a jucat frumos ca vine un viitor palton sa faca spume p'aci.

baden
7th October 2004, 10:24
Hamsterutz, hamsterutz dar deja foloseste un vocabular cam sobolanos :rosu:
:D
E dreptul lui sa chitcaie cum vrea !!! Bine ca nu latre prea "turbat" ... ;)

hamsterutz
8th October 2004, 21:13
ady e un geniu pe linga el. asta nu stie decit sa stuchiasca si nici n-are umor. pacat de poli care a jucat frumos ca vine un viitor palton sa faca spume p'aci.
nush cine e ady barvo lui e tovarasu meu daca s-a certat cu tine, inseamna ca nu s-a lasat calcat in picioare si s-a impotrivit bravo lui. poate chiar e un geniu in comp cu tine totzi parem niste genii !!!

DanielAndrei
12th October 2004, 22:58
Ce Nu Voi Uita O Viata Intreaga (si Dupa):

Romania - Germania 5-1

Steaua - Poli Iasi 0-1

Sunt Mandru Ca Sunt Roman, Sunt Mandru Ca Sunt Iesean

inter
12th October 2004, 23:07
Vasile, fii bland cu el ca n-are decat 16 ani...
Sper sa nu o ia pe urmele lui ady azzuro

Red , ia lasa-l tu in pace pe azzuro :cool:


nush cine e ady barvo lui e tovarasu meu daca s-a certat cu tine, inseamna ca nu s-a lasat calcat in picioare si s-a impotrivit bravo lui. poate chiar e un geniu in comp cu tine totzi parem niste genii !!!

hamsterut , te-am banat o data ... cauta sa nu mai intri in vizorul meu :drak: , oricum Adriano nu iti impartaseste opinia! :cool:

vasile314tzurka
13th October 2004, 10:50
pai explica-i de ce, ca dupa aia imi spune ca e normal cum se adreseaza el altora ca asa e la el in familie. oricum vad ca s-a mai potolit.

hamsterutz
13th October 2004, 14:29
iti zic eu de ce ca am avut ban de 3 zile cred :). ba deci nus stiam ca aceea expresie este pt voi injuratura. sorry la mine e ceva normal. ma rog. din mom asta woi turka eu n-am treaba cu tine decat daca mai comentezi odata la adresa mea. pana atunci pt mine nici nu existi ;) bafta in continuare

vasile314tzurka
14th October 2004, 09:42
mersi de informatie. stiam. "BA"? incearca sa vorbesti fara "ba"...
p.s. poate ai vrut sa scrii "o data"...

Ovy-Iasi
14th October 2004, 10:14
Eu zic ca discutiile astea in contradictoriu nu prea i-si au loc pe acest topic...
Vasile eu zic sa-l lasam pe Hamsterutz asa cum e el...asta e stilul lui ,mie nu mi se pare prea deplasat...Poate la 16 ani si tu erai la fel... :ok:

hamsterutz
14th October 2004, 13:47
ma eu nu ma consider deplasat nici anormal nici extrateresru, daca sunt atacat ripostez. si cu asta punct inchei orice discutie despre ceea ce s-a int.

ieppy
14th October 2004, 13:49
NU ai nici o idee cat de bucurosi suntem ca ai hotarat sa fi asa de marinimos incat sa ne scutesti de comentariile tale pertinente. Inca odata: Thank You!

hamsterutz
14th October 2004, 13:49
mersi de informatie. stiam. "BA"? incearca sa vorbesti fara "ba"...
p.s. poate ai vrut sa scrii "o data"...
am vrut sa scriu vreodata !!!

GeKuRA
2nd January 2005, 00:25
hm ... si acu ma trec emotziile cand ma gandesc la meci..
BAZZ e cel mai tare .

DanielAndrei
9th January 2005, 22:39
Ce a facut Poli cu Steaua? Nu am vazut meciul :drak:

GeKuRA
1st April 2005, 23:43
nimeni nu l-a vazut ... :D:D:D neimportant ... :ok:

fia
2nd April 2005, 09:21
Parca a dar unul Cristea gol :evil:

be@
2nd April 2005, 13:15
Ce palma le-am dat alora care se vedeau invingatori la scoruri fluviu! :degete:

BRAVO, POLITEHNICA ,NE-ATI FACUT SA FIM MANDRI CA SUNTEM IESENI !!!!!!!!! /hello /hello /hello

uti2102
2nd April 2005, 13:35
Ce sa mai zic, Poli a jucat exact cum trebuie sa joace orice echipa din campionat : sa dea totul pe teren. E anormal totushi ca unele echipe fac treaba asta doar cu Steaua. Dar ca stelist sunt multzumit, numai jucand contra adversarilor foarte determinatzi poate echipa sa progreseze.
De precizat ca daca n-ar fi avut noroc cu carul, Iashiului nu i-ar fi fost de ajuns doar determinarea de care a dat dovada pentru a cashtiga. Dar deh, decat sa fi picat Dinamo sau Rapid in ziua aceea nefasta, mai bine Poli Iashi :D