PDA

View Full Version : Etapa 9: Poli Timisoara - Dinamo



ADelPiero
27th September 2004, 15:33
Duminica, 3 octombrie: Poli Timisoara - Dinamo (ora 19.45, National TV)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

ieppy
27th September 2004, 15:40
Hopa! Cand incepe distractia?
Anyone?
Come on people, hai la joaca!

Incep eu: bate Dinamo!

Catalanul
27th September 2004, 17:25
iata ca a venit momentul sa ne razbunam pe dinamovisti :evil: (nu zic catei ca poate imi iau advertisment:D)
dupa ce in ultimele 2 sezoane am fost furati :rosu: sper ca duminica sa avem parte de un arbitraj corect :ok:
asa ca, daca arbitrii isi vad de treaba lor si nu inventeaza penalty-uri sau offside-uri, merg pe o victorie a polistilor cu scorul de 2-0 :yeah:

DD-Viola
27th September 2004, 17:30
..." bate Dinamo "...doar la Sectie !...Daca-i vorba despre fotbal , dinamo ( nu merita mentionata cu lit. mare ) nu are ce cauta in campionat , iar cine a propus desfiintarea echipei a stiut de ce zice asta...cred ca este clar pentru oricine asta...chiar si pt catei . Cum mai zicea un forumist " furtul a devenit o traditie " , deci rezultatul va fi stabilit din nou de al 12-lea , 13-lea...si altii din umbra , "jucatori " ai lasilor catei . Voi nu santeti in stare sa jucati fotbal , nu aveti curajul sa jucati cinstit...iar atunci cand e vorba de un joc cu echipe straine ( si arbitrii straini ) , stati " la cutie "...ca poate poate "iese" un rezultat bun... atunci cand o echipa castiga impotriva voastra , pentru noi toti este sarbatoare...care noi ?...90 % dintre microbisti , cei care iubim sportul in general...si in mod colonel ( ca sa fie pe intelesul vostru ) fotbalul curat , adevarata competitie , bazata pe valoare in teren ( nu pe murdariile voastre )....
Atunci cand Clujul a castigat , la noi a fost sarbatoare , la Partizan la fel...sper sa fie si acum acasa la noi , ...POLI , POLI , POLI !

ieppy
27th September 2004, 18:02
cate ardoare, cata determinare. pacat ca esti cam plictisitor. In rest imi place ca tot la fel de mult va doare diferanta de valoare intre Dinamo si fulgerul bragadiru Timisoara. Asta e, mai aveti pana cand o sa ne bateti.

Catalanul
27th September 2004, 18:06
Asta e, mai aveti pana cand o sa ne bateti.
Urmatorul meci este F.C.U. Politehnica Timisoara - F.C. Dinamo Bucuresti, 3 octombrie 2004, ora 19.15. Au ramas: 6 zile 3 ore 8 minute 30 secunde :D sa stii ca nu mai e chiar asa de mult :p

ieppy
27th September 2004, 18:08
Poli, ce echipa e aia FCU Politehnica Timisoara? Nu am auzit sa fie in A o asa echipa.

Catalanul
27th September 2004, 18:11
du-te, informeaza-te si mai vorbim dupa :p
Forza Viola! a sosit momentul razbunarii :drak:

ieppy
27th September 2004, 18:12
tot nu stiu despre ce vorbesti. m-am uitat. peste tot scrie de una Poli Aek Timisoara. Nu sunt eu de vina.

Catalanul
27th September 2004, 18:15
poate asta iti improspateaza memoria :drak: http://www.poliaektimisoara.ro/arhiva/afise/POLI-Dinamo2004.jpg

ieppy
27th September 2004, 18:17
Putin ma pasioneaza ce scrie pe un afis cand in toate ziarele si daca ma uit si la liga scrie Poli AEK. asa ca mai incearca.

Sergio
27th September 2004, 18:25
ieppy, nu mai abera aiurea...chiar vrei sa-ti pui tot forumul in cap? Chiar daca nu esti in Ro, ai net si te poti informa despre echipa care o sa va bata duminica. :mad:
Acuma zau, potoleste-te cu atacurile fara nici o noima, ce draq...E spre binele tau. Care-i scopul tau? Sa enervezi pe toata lumea? :cool:

ieppy
27th September 2004, 18:31
Aleg daca nu...
Eu am inceput, acum urmezi tu.

Tot forumul in cap? Il am deja! Doar sunt VIP! Acum urmeaza restul lumii! :)

DD-Viola
27th September 2004, 18:33
...ieppy...tu nu esti informat ,... echipa care joaca la Timisoara se numeste FCU Politehnica Timisoara , ea reprezinta acum orasul , traditia si spiritul zecilor de mii de suporteri...pe care o sa-i vezi duminica . ... faptul ca nu adoptati tactica strutului nu este de mirare pentru ca voi nu aveti nici rusine , nici bun simt...in schimb , de abea astept sa plecati toti dupa meci cu "coada intre picioare" schelalaind ...pana la Bucuresti .

ieppy
27th September 2004, 18:38
Eu sunt bine informat. Pana una alta la meciul cu Dinamo echipa se va numi Poli AEK. Ce va fi dupa aceea mai vedem.

Restul sunt vise erotice. ale unui violet.

gicu
27th September 2004, 18:49
...te poti informa despre echipa care o sa va bata duminica. :mad:
:o: :o: :o:
sergio, vezi ca te vede tot forumul ca-ti pare rau in eventualitatea in care pierde Dinamo :D

Revenind, bate Dinamo. Dinamo este in revenire de forma si la cum joaca au toate sansele sa invinga.
Oricum, sper intr-o atmosfera civilizata (pe teren, ca si in tribune), fara incordari nejustificate...si sa invinga cel mai bun, adica Dinamo :yeah:

ps. in legatura cu AEK, in presa de sapt. trecuta scria ceva de genul ca cei de la lpf n-au primit nimic oficial astfel incat sa schimbe denumirea. Poate intre timp au primit...dar n-au anuntat :)

DD-Viola
27th September 2004, 19:03
...ieppy... e cazul sa schimbi agentia de ... , astia te dezinformeaza in mod voit , sa stii ca dinamo este tot echipa aia de cacao ...nu s-a schimbat nimic , asa ca nu-ti pune sperante desarte , voi nu puteti castiga nici un pct in mod corect...nici daca jucati cu Bragadiru , Motru , ...sa nu mai zic de Falticeni...care v-a umilit .
PS. ...visele erotice sant potrivite varstei de 14-18 ani, iar daca tu nu le-ai depasit , asta nu inseamna ca toti sant in aceiasi situatie .

ieppy
27th September 2004, 19:06
Pe o parte esti distractiv, pe cealalta insa esti... tot distractiv.

Mai violetule, echipa asta de cacao are mai multe performante, atat interne cat si internationale decat toate echipele care fuzioneaza sa iasa o echipa ca Aek timiosara. Asa ca ramane cum am stabilit. Noi cu punctele, voi cu visele.

iulian
27th September 2004, 19:06
In ziare,reviste,liga, TV,etc... echipa din Timisoara este numita in continuare AEK...fie ca, convine sau nu suporterilor violeti(nu negati ca va dau 2000 de linkuri) asta ca sa nu dezinformam po****tia :D
Daca ii bateti pe caini....tot respectul :ok:

Angelina Jolie
27th September 2004, 19:07
Forza Poli. Sper sa bateti pt ca voi cei din tribune meritati asta.

ieppy
27th September 2004, 19:08
tot respectul o sa il aiba cand nu o sa mai stea ca oaie sa le dati voi 8. Atunc poate.

iulian
27th September 2004, 19:11
Ce sa zici si tu acum...daca voi nu sunteti in stare de scoruri deastea suntem noi de vina ?
La cum merge Dinamo...nu ar fi o mare surpriza sa va luati si voi 8 acum :D

ieppy
27th September 2004, 19:14
Dinamo merge bine. Ar merge mai bine daca ar fi Tudor acolo se ne scape din ***** insa cum nu e cazul mia pierdem si noi puncte.

Cat despre Poli 1-8 Aek, esti chiar dulce cand spui ca ar putea sa ne dea noua 8. Poate 8 in urmatorii 10 ani.

DD-Viola
27th September 2004, 19:36
...1.performantele lui dinamo sant furturile de jucatori , meciuri , campionate...iar ce ramane consemnat in presa ( voastra )...este oricum mult mai putin decat a reusit POLI TIMISOARA pe plan international .
...2. ...indiferent de titulatura pe care o are echipa , singurul lucru care conteaza este jocul de duminica ...iar daca acesta va fi curat , fara nici un fel de ajutoare directe sau indirecte pt dinamo...atunci vom vedea cine este intr-adevar echipa mai buna ,... chit ca asta se stie deja . POLI , POLI , POLI !
...3....si anul trecut am castigat cu dinamo...si am ramas doar cu respectul , ...ei cu punctele si ...era sa zic cu rusinea , dar ei nu au asa ceva .

Ovy-Iasi
27th September 2004, 19:48
Tin cu Poli dar cred ca aici or sa-si bage arbitrii coada si Dinamo pleaca cu 3 puncte....
La Timisoara meciurile furate de arbitri sunt ...la ordinea zilei...asa ca unu in plus n-are nimic...

Carlos Gambino
27th September 2004, 20:04
Dinamo merge bine. Ar merge mai bine daca ar fi Tudor acolo se ne scape din ***** insa cum nu e cazul mia pierdem si noi puncte.

Cat despre Poli 1-8 Aek, esti chiar dulce cand spui ca ar putea sa ne dea noua 8. Poate 8 in urmatorii 10 ani.
...Hmmm... :mda: nu vii la meci...? Poate reushim sa-l vedem impreuna...macar o repriza ! :drak:

ADelPiero
27th September 2004, 20:19
bate Poli lejer 3-1 :lol:

Denis
27th September 2004, 21:38
ashai dinamo: pierde 2 meciuri cashtiga 1 :thinkso: aku lea venit randu sa piarda :evil:

marcel
27th September 2004, 22:00
bate poli

Denis
27th September 2004, 22:10
bai marcelica, tu numa atata shtii sa zici? 1, X, 2? da shi tu un comentariu. cel puzin baga shi tu un scor...

Sergio
27th September 2004, 22:25
@ ieppy & iulian: clubul a trimis ziarelor si televiziunilor noua denumire si sigla, dar poate din rautate, poate din nepasarea celor de acolo, inca n-au intrat uz. Nu e vina clubului in treaba asta. Echipa se numeste FCU Politehnica inca din prima etapa. Asta ca fapt divers.

gicule, daca imi arati tu de unde reiese ca mie mi-ar parea rau daca pierde dinamo, iti dau o lada de bere. :ok:

ieppy, nu stii ce rau mi-ar parea daca nu vii la meci...ti-am pregatit un loc la noi in tribuna. :evil: Si ce ai vrut sa spui prin "acum urmezi tu"? :cool:

marcel
27th September 2004, 22:30
2-0 pentru poli ,poate mai mult; altceva pentru tine -cred ca esti cam mic si ar trebui sa vb mai frumos ,ca nu ai ani de viata cat au altii de scoala

ricomuerte
27th September 2004, 23:10
Dinamo pierde la scor cu Partizan, jucatorii sunt cu moralul la pamant - uite asa incaseaza Dinamo vreo 5 goluri, dupa care Andone demisioneaza si Dinamo retrogadeaza. End of story :)

ieppy
28th September 2004, 01:24
carlos si sergio. Din pacate treburile nu imi dau posibilitatea de a veni sa vad meciul cu voi. Pe degeaba incercati sa ma speriati cu vai draga, cand ma vedeti ma si luati la suturi pentru ca nu tine. Sunt constient ca suntei baieti de treaba care insa au o boala pe Dinamo. Nu se supara nimeni si nu fea nimeni sa va vindece.

Sunteti invitatii mei la o bere in Praga insa. Your choice.

sergio, era spusa la sto. Cauta-ma maine pe ym sau PM si iti explix.

gicu
28th September 2004, 02:03
sergio, pai uite ce-am inteles eu:

...te poti informa (ieppy)
despre echipa (Poli)
care o sa va (pe noi, Dinamo)
bata duminica. :mad:

Cu alte cuvinte, acel :mad: de la sfarsit mie imi indica tristetea :o: ta datorita faptului ca o echipa (Poli) o sa bata (Dinamo) duminica :rolleyes:

Dar, "intuitia mea feminina" spune ca o sa te bucuri duminica seara :yeah:

giovanni BV
28th September 2004, 02:05
Eu cred ca se va termina egal meciul dintre Poli si Dinamo , chiar daca Poli va juca mai bine , arbitri o sa le dea punctul lui Dinamo !!!

Florentin
28th September 2004, 03:32
Dinamo pare in revenire de turatie.
Meci egal sau victorie Dinamo, dar sper din toata inima ca Poli sa ma contrazica.

Ayrton
28th September 2004, 10:43
... cat patetism... cat dramatism in cuvintele timisorenilor... cat de frica mi s-a facut... oare o sa mai pot dormi vreo noapte pana la meciul cu Rocar/Fulgerul Bragadiru/AEK/Universitatea/Poli/Bla-Bla Timisoara?

A, apropo de dragostea voastra pt fotbal si de "mentalitatea superioara" pe care o aveti: adevarata Poli Timisoara (aia care detine palmaresul si emblema) joaca la Bucuresti cu 10 spectatori in tribune... asa ca mai scutiti-ma cu dragostea voastra pt Poli... ca maine-poimaine se muta Fulgerul Universitatea (sau cum s-o chema peste vreo saptamana) in alt oras si va duceti la UMT sa o sustineti in "C"...

Bate Dinamo cu 3-0 duminica!

danny-boy
28th September 2004, 11:27
Vine ziua razbunarii.Vine ziua cand toata TIMISOARA se va bucura.Duminica dinamo va pleca acasa infranta.Sper sa nu vina iar cu rusinea de arbitrii.Daca inca o data vom fi furati nu stiuy ce se va intampla dar nu va fi bine.

ieppy
28th September 2004, 11:30
Danny-boy, poate afli intre timp si revii.

bazz
28th September 2004, 11:40
Tare as vreea sa fiu pe stadionul vostru duminica .Dar de la Iasi la Timisoara e distanta lunga si e cam greu.Stiu ca o sa fie "IADUL PE PAMANT"si ca o sa-i bateti pe Dinamo.Asa ca fratilor,eutanasiatii!!!!!!!
FORZA POLI!!
2-1!

ieppy
28th September 2004, 11:42
cum mah, sa ne omoare? Eu sper sa nu ca nu ar fi frummos. Poate sa ne bata.

O secunda, ca trebuie sa rad despre ultima propozitie.




















Gata! tot rad insa.

bapsy
28th September 2004, 12:05
Hmmm, vad ca aveti o mica obsesie cu Fulgerul Bragadirul AEK "Bla-Bla"/Timisoara. Uite care-i situatia. Trebuie sa va raspundeti la intrebarea: care este echipa care are vreo legatura cu Politehnica din Timisoara (mai bine zis Universitatea Politehnica Timisoara)?. Ei bine, este chiar cea din Divizia A, singura la care Politehnica are actiuni. Nu va mai cramponati atata, cautati si voi nod in papura ... si ati gasit de ce sa va legati.

ieppy, ayrton, gicu atat imi pare rau ca nu veti fi de fata sa suferiti alaturi de ceilalti colegi ... pe cand noi vom face valuri :(. mi-ar face o deosebita placere :D

Wild, dar tu sigur vii, sau? Daca mi-ai fi acceptat CV-ul poate eram si eu pe-acolo cu voi in NG, spion under cover :p Ufff, ce mi-ar fi placut sa fiu in mijlocul vostru sa va vad cum suferiti ...

ieppy
28th September 2004, 12:18
Dear draga suporter bragardian,

Daca vrei sa faci valuri hai la Bucuresti si fa si tu niste valuri cu inter si iulian pe Romprim acolo unde joaca Poli Timisoara, stii tu echipa aia cu care in mod normal tineti voi cand nu sunteti pe stadion incurajand Aek Rocar Bragadiru(asa se numeste echipa saptamana asta parca).

Apropo de valuri, valuri ati facut si cand ati stat de va dat stelutza 8. Asa ca puteti sa faceti valuri si cand mancati bataie de la dinamo. Nu va opreste nimeni, ba chiar eu va sustin, uite la 3-0 pentru Dinamo o sa incep eu sa fac valuri in fata televizorului. Voi dupa mine, OK?

Cat despre intratrea ta in NG, nici o problema, suntem in cautarea de talente. Avem nevoie de niste suporterite care sa faca striptease pentru jucatori si fani dupa ce luam eventul si anul asta. Ce zici? Esti interesata?

bapsy
28th September 2004, 12:40
Dear Herr,

Valuri voi face pe stadion la Timisoara, de bucurie ca veti lua bataie. Nu ma bag peste inter si iulian, lasa-i ca invata ei miscarile de la Animal X. Vad ca au mai gasit oameni, daca zice ayrton ca sunt 10, te-ai alaturat si tu? Ce sa fac, eu n-am nevoie sa ma duc pe alte stadioane ca sa ma simt bine ...

Cat despre statul "oaie" (de pozitia asta n-am mai auzit, poate ma lamuresti), n-ai cum sa intelegi tu ce s-a intamplat atunci pe stadion ... dar sa lasam asta deoparte, vad ca Steaua va fi intotdeauna o obsesie pentru voi, de trebuie neaparat sa aduceti vorba.

Esti si tu in NG? Nu stiam, pe bune. Incepe sa-mi fie frica de tine. Desi parca nu erai ras in cap si parca nu aveai cercei ... dar mai stii ... ai un nou look?

Lasa, ca nu-mi fac griji, au vazut jucatorii vostrii destule stripteuse si distractie. Eu as zice pentru binele lor si al vostru sa-i scutim de asemenea iesiri, ca vad ca asta e atmosfera printre ei ... party, party si iar party. Siiiigur asta va va ajuta pe voi sa luati campionatul ;).

ieppy
28th September 2004, 12:49
era doar un sfat, ma gandeam ca vrei sa sustii si tu echipa cu care pretinzi ca tii. Se pare ca m-am inselat. Eu nu m-am dus desi as fi vrut. Iti dai seama, eu mare caine, as fi sustinut adevarata Poli, pe care multi dintre voi bragardieni nici macar nu stiti cum arata.

Statul oaie, e expresie inregistrata, adica eu am inventat-o. Inseamna cand o echipa ia 8 goluri, suporterii aplauda si patronul si antrenorul bat cupa si se bucura ca 2 copii care au reusit sa nu mai foloseasca scutece.

In Ng nu sunt insa te asigur ca sunt destui rockeri acolo asa ca parul meu nu ar fi in nici un fel o problema. Frica ar trebuii sa iti fie de mine, pentru ca sunt mare si rau. But I guess that's the way you like 'em. hehe

In cazul dansului exotic, tocmai asta e idea. Ei nu se mai duc la striptease si cluburi pe timpul campionatului si la final cand castigam iar eventul, le dam un spectacol de tinut minte pentru inca un an. deci daca vrei poti trimite CV-ul si un scurt video pe adresa mea de mail si eu o dau mai departe la cei in masura sa ia decizii. How about it?

Sergio
28th September 2004, 12:56
gicule, bag de seama ca te-a derutat acel :mad:
Era de fapt un strigat de lupta si nu o parere de rau...dar poate n-a fost bine pus in context. :rolleyes:
ayrton man, mai traiesti? :o:

bapsy
28th September 2004, 13:13
@ieppy
Eu tin cu echipa Politehnicii din Timisoara, poate nu te-ai lamurit care dintre ele e aceea, citeste in unul dintre posturile pe acest forum, intereseaza-te, documenteaza-te. Dar sa o luam asa. Tu zici ca acea Poli, care evolueaza la Romprim este adevarata Poli. Fiecare decide pentru el, daca tie ti se pare ca aia e adevarata Poli Timisoara si tii cu ea tot respectul. Ma bucur cand dinamovistii tin cu o echipa din Timisoara. Ma impresioneaza, imi dau lacrimile de bucurie ... dar hai sa nu mai devenim patetici ca-l deranjam pe ayrton.

Ciudat, mie Wild mi-a explicat ca trebuie sa fi ras in cap si sa ai cercei. Plus ca trebuie sa fi cat se poate de fioros, si daca te dai informatician, macar sa ai dimensiuni de genul 2 m/3 m. Eu cred ca nu v-ati inteles la aceasta chestiune, faceti si voi o reuniune NG sa va decideti care sunt cerintele. Se pare ca Wild este foarte pretentios.

Ok, la striptease nu se duc (desi ma indoiesc), totusi party party si iar party au dovedit ca au in cap ...

Chiar, vroiam sa intreb, voi suporteri adevarati care va sustineti echipa in orice situatie (am vazut cum ati sustinut-o duminica) ... cum veti reactiona cand va lua bataie mult iubita voastra echipa ... tocmai la Timisoara. Sau nu este posibil sa piarda, deoarece ati gasit deja o ruda de-a lui Burloiu sa rezolve situatia?

iulian
28th September 2004, 13:15
ieppy eu zic sa te potolesti cu invitatii deastea la striptease ca de fiecare data cand caini au plecat de la o reprezentatie striptease dupa ce ca toata noaptea au stat sub masa( si stii tu ce face un caine cand sta sub masa :D) cand pleaca acasa ori da peste un hotel ori peste un om...depinde de traseu.In scurt timp o sa jucati cu juniori ca seniori or sa stea prin MINISTERUL DE JUSTITIE o perioada.
PS. daca nu stii ce fac cand stau sub masa iti explic pe YM :D

ieppy
28th September 2004, 13:24
bapsy, 2 metri am, cat despre par intr-adevar ar trebuii sa stau de vorba cu wild. Stiu ca te impresioneaza ca tin cu Poli Timisoara, insa trebuie sa intelegi ca mie imi plac echipele cu traditie nu alea mutate pe rute cu nume ciudate: Rocar-Fulgerul-Aek. cat despre faptul ca luam bataie la TM cred ca venit din nou momentul ala... de a rade. O secunda...













OK, I'm done.


iuliane, gelos? Te faci rosu-negru acum la fata, fata de ros-albastru ca de obicei? Lasa fata sa faca striptease daca vrea. E suporter a lui Dinamo si vrea sa ii faca pe suporteri si jucatori fericiti. este dreptul ei si cine esti tu sa te bagi. Huh?

gicu
28th September 2004, 13:34
ieppy, ayrton, gicu atat imi pare rau ca nu veti fi de fata sa suferiti alaturi de ceilalti colegi ... pe cand noi vom face valuri :(. mi-ar face o deosebita placere :D

Placerea ar fi de partea mea bapsy dar din pacate nu-ti pot satisface aceasta "deosebita placere" :) In schimb, putem incuraja impreuna echipa favorita (cu valurile de rigoare) pe 9 Oct. /hello

ps. ok sergio, m-a derutat :mad: -ul, dar cu berea cum ramane? :D

ieppy
28th September 2004, 13:35
gicu, mergi la Praga?

bapsy
28th September 2004, 13:44
ieppy, rade acuma, cat mai poti. Ca dupa meciul de la Timisoara iti va pieri rasul instant :D ... si voi umple eu pagini intregi de linii goale pe forum :D

gicu
28th September 2004, 13:46
ieppy, clar! si tu?

ieppy
28th September 2004, 13:55
eu rad tot timpul si atunci cand pierdem. Mai ales daca pierdem la voi si va vad si eu odata pe voi in culmea fericirii topaind pe aici de parca ati reusit si voi sa castigati un titlu. Insa stati far grija ca nu se va intampla acest lucru. Voua va place sa visati si sincer de aia imi place de voi. Sunteti patimasi, insa din pacate valoarea nu e de partea voastra. Asta e viata.

Va sugerez insa sa va gasiti scuzele pentru care va pierde Bragadiru de pe acum, nu de alta dar exsita posibilitatea sa fiti asa de socati dupa meciul pierdut incat sa nu va mai vina idei. try it now, thank me later.

Gicule, normal. Trebuie neaparat sa ne vedem la o bere. Da un PM cu nr. de tel.

bapsy
28th September 2004, 14:07
Vai ieppy, ma bucur ca am ajuns la un compromis. Castiga Poli si radem amandoi. Ne scriem numai linii goale pe-aici pe forum ... ce romantic :D "Pacat" ca numai noi vom avea motive sa topaim anul asta, ca tu, oricat metri ai, vei topai degeaba dupa titlu anul asta.

danny-boy
28th September 2004, 14:09
biletul de intrare la dinamo-PARTIZA este de 20.000 LEI.In TIMISOARA cu 20000 lei nu te duci nici la un W.C. public in centrul orasului.Un bilet la POLI-dinamo este de 100.000 lei.De banii astia bucurestenii merg un tur intreg la meciurile cateilor.CCCCEEEEE PPPPAAATTTEEETTTIIIICCCC

ieppy
28th September 2004, 14:10
Romantic, huh? Nu stiu exact ce sa spun. daca tu zici ca e romantic cand vezi ca Poli e din nou umilita de Dinamo atunci da, te inteleg. Seamana cu un film cu Meg Ryan sau Sandra Bullock. Invariabil la sfarsit plang femeile, asa ca da recunosc, Poli-Dinamo va fi romantic din acest punct de vedere. Insa vezi sa iti iei batista cu tine.

viole(n)t
28th September 2004, 14:12
Omu' ieppy, eshti chiar optimist

Mai da' ne zici shi noua cu ce batetzi la Timishoara?, sa shtiu unde sa stau? cu centralul? cu tushierul dinspre oficiala sau cu alalaltu'?

bapsy
28th September 2004, 14:16
@ieppy: Ei bine, m-ai inteles gresit. Va fi romantic faptul ca vom rade amandoi de cum va bate Poli pe Dinamo weekendul asta :D cot la cot ... va fi distractiv. Intotdeauna mi-am dorit sa rad impreuna cu un dinamovist cand Dinamo ia bataie ... mai ales daca ia bataie la Timisoara. Normal ca imi vor da lacrimile la sfarsit ... invariabil ... de ras. In cazul in care totusi vei apuca sa vii la Timisoara, eu zic sa nu uiti si tu batista alba acasa, poate va fi nevoie sa o fluturi :D

Later edit: gicu, parca te aud cum spui "veeery funny ;)"

ieppy
28th September 2004, 14:21
violent: cu N&D&P&G. Cu astia. Restul sunt desene animate de adrmit bragardieni. :)

bapsy: vedem care rade pana la urma. Ti-am spus voi dati din gura inainte de meci si dupa o dati in arbitrii, ploaie, nori, soare si vantul care batea de la nord-vest-est. La TM o sa aduc mai multe lucruri printre care si o batista ca daca e sa imi plangi pe mar sa te pot servi si cu o batista. :)

iulian
28th September 2004, 14:39
eu rad tot timpul si atunci cand pierdem. Mai ales daca pierdem la voi si va vad si eu odata pe voi in culmea fericirii topaind pe aici de parca ati reusit si voi sa castigati un titlu. ...
...Va sugerez insa sa va gasiti scuzele pentru care va pierde Bragadiru de pe acum, nu de alta dar exsita posibilitatea sa fiti asa de socati dupa meciul pierdut incat sa nu va mai vina idei. try it now, thank me later.

Te-ai cam stricat de ras de la inceputul campionatului inseamna....oricum dupa 2 etape in care ai stat serios si incruntat este timpul pentru inca o portie buna de ras :ok:

viole(n)t
28th September 2004, 14:49
ieppy, sperantele noastre nu pot sa moara... din amorul pe care-l putam echipei se nashte o energie suficienta pentru a va invinge

anul trecut, in ciuda ploii fu temperatura ridicata in tribuna... cainii s-au cam speriat

birkof
28th September 2004, 14:58
... cat patetism... cat dramatism in cuvintele timisorenilor... cat de frica mi s-a facut... oare o sa mai pot dormi vreo noapte pana la meciul cu Rocar/Fulgerul Bragadiru/AEK/Universitatea/Poli/Bla-Bla Timisoara?

A, apropo de dragostea voastra pt fotbal si de "mentalitatea superioara" pe care o aveti: adevarata Poli Timisoara (aia care detine palmaresul si emblema) joaca la Bucuresti cu 10 spectatori in tribune... asa ca mai scutiti-ma cu dragostea voastra pt Poli... ca maine-poimaine se muta Fulgerul Universitatea (sau cum s-o chema peste vreo saptamana) in alt oras si va duceti la UMT sa o sustineti in "C"...

Bate Dinamo cu 3-0 duminica!


Sa te auda Domnu' sa "bata" dinamo si scorul final sa fie 3-0. :)

alex36
28th September 2004, 15:14
Eu cred ca se va termina egal meciul dintre Poli si Dinamo , chiar daca Poli va juca mai bine , arbitri o sa le dea punctul lui Dinamo !!!
Asa cum v-a dat voua Tudor .Nu!(.ma refer la ace-l 11m refuzat Studentilor)


Tare as vreea sa fiu pe stadionul vostru duminica .Dar de la Iasi la Timisoara e distanta lunga si e cam greu.Stiu ca o sa fie "IADUL PE PAMANT"si ca o sa-i bateti pe Dinamo.Asa ca fratilor,eutanasiatii!!!!!!!
FORZA POLI!!
2-1!
Sti pe ce loc este Poli Iasi? Eu zic sa-ti vezi de Gloabele tale,si lasa-i pe altii sa-si de-a cu presupusu.NU VOI!

RstInPc
28th September 2004, 15:49
ieppy, sperantele noastre nu pot sa moara... din amorul pe care-l putam echipei se nashte o energie suficienta pentru a va invinge

anul trecut, in ciuda ploii fu temperatura ridicata in tribuna... cainii s-au cam speriat

Subtil, ce sa zic.!? La galagie, injurii si lauda de sine nu va-ntrece nimeni. :rosu:

Referitor la meci. Este clar ca va fi greu, nu ca Poli ar fi cine stie ce valoare ci datorita adversitatii care tinde sa devina istorica, iar Dinamo va veni dupa un meci mult mai greu in UEFA decat mult discutatul Poli - Dinamo.
Este un meci de X 2 dupa parerea mea, dar nu se stie niciodata. Imi voi spune parerea mai exact dupa partida de joi cu Partizan.

birkof
28th September 2004, 16:13
Logic vorbind avem toate atuurile:

1. Dinamo joaca cu partizan joi 19.45, apoi vineri dorm toti sa mai uite de acel 6-0 istoric
2. Cand ridica geana, se trezesc in Timisoara unde, ca pansament le tragem si noi macar 4 puncte sa fie o echipa de nota 10.
3. Le promitem ca le facem viata imposibila in cele doua ore, noi cei 40.000 de anti-dinamovosti (mai multi nu incap pe stadion).

va asteptam cu ... :drak :))

danny-boy
28th September 2004, 16:17
"Depăşeşte ca īncărcătură un derbi precum Steaua-Dinamo. Cred că vor fi 40.000 de spectatori duminică"
Ion Crăciunescu despre Poli AEK - Dinamo
tineti-va bine.INFERNUL va asteapta

Preşedintele Comisii Centrale a Arbitrilor (CCA), Ion Crăciunescu, a declarat azi īntr-o conferinţă de presă, că are mari probleme cu delegarea arbitrilor la partida Poli AEK Timişoara-Dinamo Bucureşti, programată duminică, īn etapa a IX-a a Diviziei A. „"Şase arbitri de pe lista FIFA au fost delegaţi la meciuri internaţionale. Dacă pīnă acum ne rugam la Dumnezeu ca UEFA să delege cīt mai mulţi arbitri romāni, acum avem o situaţie delicată. Trei arbitri vor reveni vineri seara īn ţară, Anton Heleşteanu sīmbătă, iar Augustus Constantin şi Cristian Balaj vor lipsi mai mult.”, a declarat acesta
Sa vedem pe cine gasiti sa va ajute duminica.POATE PE BURLOIU

birkof
28th September 2004, 16:22
Deja le aud dintii clantanind. Cei care stau acasa mai au ceva glas. Cei care sunt la loc sigur, pe afara, se dau mai rotunzi, dar galeria noastra se va auzi pana la ei. :evil:

DD-Viola
28th September 2004, 17:34
...." Veniti cu totii ..." repetitzia finala o vom avea joi , cand Partizan va castiga din nou si va vor pune cu "botul pe labe" , ...chiar ma gandeam sa facem o scrisoare deschisa spre " Crno-Beli " sa nu va bata asa de rau , un 0-3 este suficient...asta ca sa puteti sta in ghete duminica , macar act de prezenta sa faceti , ca fotbal ...ioc.
Tare as vrea sa-l vad pe ieppy & co . cum o sa " rada " de catei cand o sa-si dea fiecare cu stangu-n dreptu' ...da noi o sa radem si mai tare ...tot de aia din St. cel Mare ( si pe asta l-ati facut de ras )....
Jiveli Partizan ! Haide POLI !

Sinn Fein
28th September 2004, 18:17
Sper sa bata Poli...Forza Viola!

ieppy
28th September 2004, 18:18
sar peste bla, bla, bla-urile bisnuite venite de la violeti si sar direct la Gambino.

Nene, nu te arunca la cuvinte, de genul: mic obsedat sexual. Eu nu sunt mic. hehe

Cat despre incercarea ta de a fi ferm, incearca in alta parte, ce am facut eu a fost facut la misto si in plus nu vad cu ce am jignit-o. Mai ales ca am preluat si eu moda italiana si am invitat-o sa faca acel dans erotic dupa ce castigam eventul. Ar trebuii sa fie o onoare sa danseze pentru campioni, si mai mult faptul ca am ales-o pe ea din atatae tipe misto ar trebuii sa fie un compliment si mai mare. Capisci!

bapsy
28th September 2004, 18:30
draga ieppy, ai un talent extraordinar de a face complimente. Mai lipsea sa-mi zici ca ma preferi pe mine in fata lui Luciu, ca nu te credeam :D In orice caz ar fi o onoare pentru tine sa dansez in fata "campionilor" ... pentru mine nu sunt campioni, sunt ... Dinamo. Deci wrong ... nu are cum sa fie o onoare ... :D

ieppy
28th September 2004, 18:41
I thank you! Chiar in fata lui Luciu, nu te pun, nu pot minti in halul asta. Iar pana una alta sunt campioni, si pana la urma vor fi si anul acesta asa ca... Onoarea mea, onoarea mea.


DD-Viola: pe langa mult cunoscutul "venin" bragardian(iar trebuie sa rad) ma surprinde lipsa ta de viziune. Pai mai baiatule, daca luam bataie de la Partizan tu iti imaginezi ca voi nu o sa aveti nici o sansa cu noi. Atunci o sa jucam si mai tare cu voi pentru ca nu o sa ne ramana decat campionatul. Asa ca mai bine ar fi pentru voi sa bata Dinamo ca poate iar ni se face rau de la aerul rarefiat.

Dar ce iti explic tie asta, ca tu oricum nu vezi peste cuvantul Dinamo. Parca te si vad cum stai cu ochii injectati in fata tastaurii scremandu-te sa mai scoti niste randuri care vezi Doamne ar trebuii sa ne atace.

P.S: bapsy, just like the good old days, huh?

Carlos Gambino
28th September 2004, 19:18
sar peste bla, bla, bla-urile bisnuite venite de la violeti si sar direct la Gambino.



...Chiar daca am shters mesajul, stai linishtit ca nu te-am uitat...shi oricum cred ca ai sarit calul (...sau potaia), inca un motiv in plus pt mine sa vb cu nishte "compadres" pt un AG 7 de imprumut...! :D

ieppy
28th September 2004, 19:21
nu stiu cum se sare potaia, insa sunt sigur ca esti un expert in aceste lucruri. Dar stai, nu imi explica ca nu vreau sa adorm acum. Scrie si tu pe la 12 ca sa am ce citi inainte sa trag somnul dulce.

Cat despre AG 7, ma asteptam de la un om de valoarea ta sa il aiba in dotare. M-ai dezamagit cumplit la faza asta.

Carlos Gambino
28th September 2004, 19:27
...Banuiesc ca ai shi tu unul (...aici ai vrut sa batzi....?!) shi il tzi in buzunar cand mergi in Club Prater, ca sa sperii fetele cu el...! :D

ieppy
28th September 2004, 19:33
Club Prater, aici mi-ai placut.

Nu bat ca nu am, insa ti-am spus la cat de valoros esti ar trebuii sa ai tu.

bapsy
28th September 2004, 19:35
ieppy, trebuie sa recunosc, tot mai simpatic imi esti. Intai spui ca razi cand Dinamo pierde, apoi imi faci mie complimente, si iata ... ti-ai dezvaluit si simpatia fata de Carlos. Oare nu esti tu defapt de-al nostru, un ultra viola under cover :D?

ieppy
28th September 2004, 19:41
Never, ever, ever, ever.

Doggy-dog for life!

IN cazul tau insa uite cand vin la TM o sa imi pun iar tricoul cu carter. Si cu fularul lui Dinamo pe care il pun in mana lui MIlan ca sa ii facem o fotografie sa vada lumea al cui suporter este.

Iar tu te imbraci in alb-rosu. OK?

bapsy
28th September 2004, 19:43
No way, nici macar cu Ferrari nu tin :D

ieppy
28th September 2004, 19:45
Las ca vedem noi!

DD-Viola
28th September 2004, 20:13
...tinere " latrator " , lasa glumele pe seama celor care stiu sa le faca ,..daca ai crescut in inaltime , nu-i destul...trebuie sa te si maturizezi si mai ales sa inveti sa respecti pe cei cu care vorbesti ....Pana atunci in loc de fularul "rusinii" ...si asa voi faceti parte din lumea "necuvantatoarelor"...cel putin cainii adevarati sant de folos la casa omului , voi la ce bun existati ?....

ieppy
28th September 2004, 20:19
MI-am permis eu. Vezi tu ce fac eu, trag raspunderi, si din moment ce am fost sanctionat pentru un mesaj asemanator tie mi-am permis sa te editez.

IN rest toate cele bune, glume fac cat oi mai traii si eu ca doar nu ar trebuii sa fiu ca tine, cu ochii injectati de ura. Ce dracu, asa mori repede si nefericit. Parerea mea. daca nu stii sa gusti o gluma sau nu o gusti de la un caine atunci eu te las pe tine in pace si imi caut parteneri dispusi la o gluma, fie ea cat de proasta.

Scuze pentru deranj.

DD-Viola
28th September 2004, 20:24
...scuzele sant acceptate...nu si editarea !

ieppy
28th September 2004, 20:27
asta e! am avut un succes de 50%. Nu pot face pe toata lumea fericita. Have a nice day!

Sergio
29th September 2004, 00:58
gicule, ca sa nu zici ca-s baiat rau, cu prima ocazie iti dau o bere...Lada o pastrez, fiindca nu m-ai convins in totalitate... :D

Ia mai lasati-l pe ieppy ca-i baiat bun. Lui o sa-i dau lada...goala. :p

RstInPc, ai imaginatie bogata, dar din pacate pt tine doar asa vei descoperi eventuale obscenitati la Timisoara. In rest, R.I.P.! :drak:

TZEFERU
29th September 2004, 01:53
HaidaTimisoara!!! Mult.

deep purple
29th September 2004, 03:24
Totusi as fi vrut sa citesc mai multe pareri despre meciul care urmeaza. Tot ce-am vazut aici (pe sarite ca nu mi s-a parut interesant) a fost un caine in perioada de imperechere care nici de-o stripteoza nu-l tine papagalul.
Vorbiti oameni buni despre meci ca aici e onlinesport.ro nu onlinedoggystyle.ro!

Meci de 1,2. Exclus egalul. O sa am un ponostic mai "precis" dupa ce voi afla si brigada de arbitrii. Pana atunci...

HAI POLI!!!

Mariusmadmax
29th September 2004, 03:38
Groaza printre catei !
Cred ca dupa cosmarul pe care-l vor avea la Timisoara langa psih-oloaga care are grija de cei trei "ucigatori din culpa" se vor mai alatura si ceilalti caini rosii + iappa !
:D

MARCELC
29th September 2004, 06:20
Ca tot timisoreanul cred in victoria Politechnicii,
problema va fi cu arbitri???????? care sper sa fie corecti (desi ma indoiesc).
Un timisorean canadian

HAI POLI - A VENIT CEASU'

RstInPc
29th September 2004, 09:00
RstInPc, ai imaginatie bogata, dar din pacate pt tine doar asa vei descoperi eventuale obscenitati la Timisoara. In rest, R.I.P.! :drak:

Sergio, am o imaginatie bogata intr-adevar, dar eu nu am timp sa caut jocuri de cuvinte in mesajele userilor. Ce am accentuat eu in mesajul respectiv a fost accentuat si de cel asupra caruia faceam referire. Este adevarat, mesajul initial a fost ceva mai subtil, nu erau scrise ingrosat si cu rosu ci normal dar cu o culoare care putea fi mai greu distinsa daca nu erai atent. La o prima citire nu mi-am dat seama dar m-a surprins o nuanta diferita la anumite litere/cuvinte. Era scris sub forma cainii vor musca adanc din viole(n)ti ! Nu ma refer la userul din forum. :p Daca citesti postul la care faceam referire vei observa ca a fost editat dupa ce am scris eu iar acum nu se mai vad accentuate "subtilitatile".

Toti o dati cu arbitrii si in mod sigur veti urmarii si interpreta fiecare gest al sau. Sunt sigur ca veti cauta nod in papura la fiecare decizie. In consecinta, daca bate Dinamo (si mai mult ca sigur asta se va intampla) atunci in conceptia voastra sigur a fost ceva necurat la mijloc: arbitrii, vantul care batea numai spre poarta voastra, terenul inclinat numai pe directia de atac dinamovista, astrele, zodiacul etc. Dar nu veti recunoaste niciodata ca o infrangere s-a datorat "valorii" echipei voastre si a jocului bun(sper) practicat de adversar(Dinamo). :yeah:

ronaldinho
29th September 2004, 10:07
Ehhhh, sper intr-o victorie a lui Poli. Haita va veni cu botul pe labe, dupa confruntarea cu Partizan. Vor fi si obositi rau. moment propice pt multescu si ai lui sa le dea un pic peste ochi, ca si asa au cam urcat prea mult in clasament!!!! Asa ca, hai POLI

baden
29th September 2004, 10:15
cred ca timisoara poate sa castige in fata lui dinamo ... si sper sa o faca acum !

Ayrton
29th September 2004, 11:05
Da, Sergio, traiesc bine-merci!
Tu cum o mai duci? Ce mai face familia? Ca vad ca Interului ii merge prost in campionat, Timisoara nu e nici ea pe val, iar daca mai si pierde AEK-ul duminica chiar e o perioada nasoala pt tine...

Pancone
29th September 2004, 11:25
Castiga Dinamo cu 2-0 .

ieppy
29th September 2004, 11:50
Groaza printre catei !
Cred ca dupa cosmarul pe care-l vor avea la Timisoara langa psih-oloaga care are grija de cei trei "ucigatori din culpa" se vor mai alatura si ceilalti caini rosii + iappa !
:D
ce subtil esti. Prostia asta te tine sa nu scrii numele corect? Sau crezi ca esti spiritual?

Deep, perioada de imperechere a fost de ja. A durat o luna si ceva timp petrecut in RO. Acum ma joc de-a bragadiru. Stii jocul?

Sergio
29th September 2004, 13:05
Noi sa nu-l stim? Nu stii cu cine te pui, tinere... :D

Ca sa revenim la subiect, eu vad un X, nu stiu de ce. Sper sa nu fie asa, ca avem mare nevoie de victorie.

inter
29th September 2004, 16:56
Da, Sergio, traiesc bine-merci!
Tu cum o mai duci? Ce mai face familia? Ca vad ca Interului ii merge prost in campionat, Timisoara nu e nici ea pe val, iar daca mai si pierde AEK-ul duminica chiar e o perioada nasoala pt tine...

ce subtil esti tu Ayrtoane... ce amestec are Inter-ul aici?
ia discuta la obiect si lasa-ti verisorii in pace :evil:

Ayrton
29th September 2004, 19:20
Da tu ce cauti aici?

inter
29th September 2004, 19:24
eu am vazut ca te iei de nerrazuri ... in rest nimic, eram in trecere :D:D

Pustoai-k
29th September 2004, 19:33
wow...ce meci... mai este si la Timisoara!!super! :) bate Poli ! :yeah:

ieppy
29th September 2004, 19:37
tu zici ca stai in Dristor? Cum dracu de tii cu Rapid, nu stiu!

Catalanul
29th September 2004, 19:37
bate Poli ! :yeah:asa sa fie ;)
http://forum.fcpoli.net/images/smiles/icon_cvucssteag.gifhttp://forum.fcpoli.net/images/smiles/icon_timisoara.gifhttp://forum.fcpoli.net/images/smiles/icon_forzapoli.gif

fia
29th September 2004, 20:38
Sper din toata inima sa bata Poli :)

@ieppy: pai tu nu stii ca noi suntem peste tot, si in plus suntem peste tot acasa :)

ronaldinho
29th September 2004, 21:41
tu zici ca stai in Dristor? Cum dracu de tii cu Rapid, nu stiu!
Lasa ca eu am avut un vecin in Crangasi, care tinea cu Steaua. :ciocan:

alt.core
29th September 2004, 22:06
Timisoara fierbe! Intregul Banat freamata! Cel mai asteptat meci al campionatului e la cateva momente de a incepe.
Pentru orice suporter alb-violet acest meci a inceput cu mult inainte. A inceput in minutul in care s-a fluierat sfarsitul partidei din primavara acestui an dintre protagonistele de astazi. A inceput in 2002, in 1996, in 1987, in anul in care cele 2 echipe s-au intalnit intaia oara! Si de fiecare data intensitatea emotiilor din tribuna timisoreana copleseste.

In peluza, in tribune, lucrurile sunt ireal de clare! Stim exact de ce suntem aici, stim exact ce avem de facut si stim exact ce reprezentam! Suntem asul din maneca al echipei, o arma cunoscuta si temuta de toti adversarii nostri dar impotriva careia nu s-a gasit si nu se va gasi niciodata o modalitate de contracarare. Suntem aici pentru ca sa dovedim ca dragostea noastra pentru Poli nu cunoaste limite. Suntem aici pentru ca sa-i facem din nou pe cei din restul tarii sa se intrebe (oare pentru a cata oara?) "Ce se intampla la Timisoara?".

Cum se vor desfasura cele aproape 2 ore ale infruntarii din teren inca nu stim. Dar stim la ce speram: la un spectacol sportiv in care Poli sa se dovedeasca mai buna, la o intalnire in care protagonistii sa fie doar cei 22 de jucatori si nu alte personaje din umbra.

Si mai stim un lucru: ca indiferent de ce va fi, de luni vom vorbi despre meciul din 3 octombrie 2004. Alaturi de cel din primavara, alaturi de cel din 1996, de cel din 1987... Un alt episod al unei povesti care a inceput demult si nu se va sfarsi niciodata. O poveste in alb-violet careia, pentru ca trebuia sa poarte un nume, i s-a spus POLI! POLI TIMISOARA!

Cu infinita dragoste: HAIDE POLI!!!

deep purple
30th September 2004, 01:48
Toti o dati cu arbitrii si in mod sigur veti urmarii si interpreta fiecare gest al sau. Sunt sigur ca veti cauta nod in papura la fiecare decizie. In consecinta, daca bate Dinamo (si mai mult ca sigur asta se va intampla) atunci in conceptia voastra sigur a fost ceva necurat la mijloc: arbitrii, vantul care batea numai spre poarta voastra, terenul inclinat numai pe directia de atac dinamovista, astrele, zodiacul etc. Dar nu veti recunoaste niciodata ca o infrangere s-a datorat "valorii" echipei voastre si a jocului bun(sper) practicat de adversar(Dinamo). :yeah:


De parca n-am mai luat bataie pana acum de la alte echipe. :D Pai deja avem vreo 4 infrangeri in campionat (3 sub afonul de Dumitriu) si la nici una din ele n-a fost acuzat arbitrajul de catre noi (poate usor la Bacau). Tot timpul i-am luat la suturi pe proprii jucatori. De ce crezi ca numai la Dinamo apare scuza asta?
Tu ai fost obisnuit sa tii cu o echipa si o brigada de arbitri in acelashi timp si acum ti se pare poate normal ca Dinamo sa fie ajutata. Ei bine, noua nu!

ieppy, daca stii asa bine cand e perioada de imperechere probabil ii inveti si pe ceilalti cum se ridica piciorul in cazul dureriilor de vezica.

Era o gluma, dar vad ca tu te-ai dat de gol ca tastezi cu ghearele.

Mariusmadmax
30th September 2004, 02:58
cum mah, sa ne omoare? Eu sper sa nu ca nu ar fi frummos. Poate sa ne bata.

O secunda, ca trebuie sa rad despre ultima propozitie.




















Gata! tot rad insa.
ce sa-ti povestesc ?
ai pus doua posturi aproape identice , ce jucarie misto ti-ai gasit ! :evil:

cocomic
30th September 2004, 03:17
Cat despre Poli 1-8 Aek, esti chiar dulce cand spui ca ar putea sa ne dea noua 8. Poate 8 in urmatorii 10 ani.

tu ai vrut-o, eu sunt de acord... 4 duminica, 4 in retur, si apoi urmatorii 9 ani voi stati in B :evil: ... (daca ne intalnim in cupa va scoatem la 11m, sa iasa la socoteala) :D

Ayrton
30th September 2004, 10:28
tu zici ca stai in Dristor? Cum dracu de tii cu Rapid, nu stiu!

Sunt si p-acolo cativa... eu am stat in Vitan, radeam de "bombardieri" lui Corsicanu si jucam fotbal in curtea scolii cu Aliuta...

ady_azzuro
30th September 2004, 11:52
Cred ca va bate poli.

ieppy
30th September 2004, 12:38
deep, asa e eu vorbeam serios si tu spuenai la sto. Esti multumit :) sau mai vrei sa recunosc si altceva?

cocomic, veery fuunny! Cand o juca Dinamo in B o sa ma mut in TM si o sa devin obsedat de Dinamo. Uite iti promit ca nu o sa mai dorm noptile din cauza lui Dinamo si a fanilor lor. OK?

ady, ma dezamagesti. Sincer!

deep purple
1st October 2004, 01:46
... o sa ma mut in TM


Vrei sa se dubleze numarul dinamovistilor din oras?

Cat de inalt esti ieppy? Nu ca m-ar interesa, dar vad ca-ti place la nebunie sa raspunzi la intrebarea asta.

danny-boy
1st October 2004, 09:05
"felicitari dinamo"-ati aratat ca o adevarata "campioana".asta va ESTE ECHIPA.daca luam in considerare ca OTELUL a pierdut doar cu 1-0 va dati si voi seama care va este valoare.IA GANDITI-VA
ATI REALIZAT?DACA NU O SA REALIZATI DUMINICA LA TIMISOARA.Aici veti vedea cat sunteti de penibili
Sper sa veniti in numar cat mai mare pentru a va putea fluiera cat mai mult echipa iubita

RstInPc
1st October 2004, 09:22
Penibili ? Sper ca nu te referi la suporteri. In privinta echipei da, ai mare dreptate. Sa invingeti duminica pe Dinamo. Pe bune, am ajuns sa-mi doresc sa ia Dinamo bataie. Macar daca este sa mearga prost atunci sa se aleaga praful. "mnezeii ei de conducere ! Au adus numai pocnitori de jucatori. Auzi, au plecat 2 (Alexa si Barcauan) si au adus 12 (nu merita nominalizati, poate doar Margaritescu). Stale-ar in gat ! De Zicu, Marica si Stoican (si multi altii) nu mai zic ? Au mai putin de 1 an de cand au plecat.
Mai, daca bateti pe Dinamo duminica, macar sa o faceti urat, la un scor cat mai nasol.
Sunt plin de draci. Nu mai pot sa scriu, nu-mi mai vin in minte decat injuraturi.

baden
1st October 2004, 10:45
dinamo s-a dovedit mai slaba ca galatiul ... deci cred ca bate de rupe timisoara

cuzmy
1st October 2004, 11:24
Bate Poli cu 4-0!
Catzeii or sa scheaune prin banat!

bapsy
1st October 2004, 11:40
Sa speram. Poate le facem chiar un bine, cum zicea RstInPc. Sunt curioasa cati suporteri dinamovisti vor veni la Timisoara. Sau daca vin ...

fia
1st October 2004, 11:54
Am vazut ieri un mesaj marfa la Fanatik:

Totusi Dinamo joaca in Europa: etapa viitoare :evil:

rasheedkpenny
1st October 2004, 11:59
Imi doresc f. mult ca Poli sa bata, dar Dinamo va avea o rabufnire dupa necalificarea cu Partizan, asa ca nu-i vad bine pe timisoreni!
Sa nu uitam ca Dinamo sunt in "cautare" de puncte... nu uitati de "mijloacele specifice", si de faptul ca acum vreo 2 ani au fost eliminari la greu!!!

cuzmy
1st October 2004, 15:13
Sunt curioasa cati suporteri dinamovisti vor veni la Timisoara. Sau daca vin ...
Nu o sa fie tipenie de caine pe stadion! Sunt in cusca, i-a matrasit Partizan!

bapsy
1st October 2004, 20:13
Idar Dinamo va avea o rabufnire dupa necalificarea cu Partizan, asa ca nu-i vad bine pe timisoreni!
Mda, m-am gandit si eu la asta ... totusi eu inca in naivitatea mea sper sa fie un meci corect.
Jucatorii insa vor fi ori foarte motivati si vor da totul pentru a-si rascumpara greselile (nu cred ca huiduielile din public ii vor afecta, sunt obisnuiti de acasa - cred ca noi vom fi finuti pe langa ai lor), ori vor fi total demotivati si vor juca a proasta. Eu sper a doua varianta, desi e cea mai putin probabila. Sa vedem. Acuma ar trebui sa fie sansa noastra sa-i batem :drak:

Nu o sa fie tipenie de caine pe stadion! Sunt in cusca, i-a matrasit Partizan!
Cred si eu :evil:

A|3x
1st October 2004, 21:16
eu zic ca va fi un meci greu pt ca Poli va juca impotriva a doua echipe
de altfel cum a facut-o un ultimi ani cand a jucat impotriva lui Dinamo
1.arbitrii
2.Dinamo
Oricum voi fi prezent pe stadion sa savurez eutanasierea cainilor :drak:

A|3x
1st October 2004, 21:17
si mai am o intrebare vizavis de meci s-a facut cumva echipa care va sustine pe Poli in
meciul contra luo Dinamo ??

DD-Viola
2nd October 2004, 01:55
...ce se intampla ?...toata lumea a comentat intr-un fel sau altul dezastrul ... , lipsa de valuare , non-profesionismul jucatorilor pana si conducatorii lui dinamo au recunoscut cat sant de penibili.....ceva nu-i in ordine...sau sa-si fi dat seama intr-adevar cat sant de slabi ???...nu cred ! Poate nu-i altceva decat o incercare disperata de-a face apel la toti cei care nu sant cu ei , sa fie mai indulgenti in aprecieri...
Adevarul este ca ei nu au ce cauta in div A...dar mai in meciuri internationale , ...sper sa plece inapoi de unde vin si mai plini de rusine , fara nici un pct . ...asta dupa merit si nu in ultimul rand dupa felul in care joaca POLI !...desigur , trebuie sa luam in calcul si brigada de arbitrii dinamovisti , apoi faptul ca Multescu este suspendat ( parca la fix )...plus contractele unor jucatori cu Netoiu...cum va trece POLI peste toate astea nu stiu...important este ca noi toti dorim victoria... si la TIMISOARA , dinamo va fi mereu cea mai urata echipa de ...toata lumea ! Bravo Partizan ! , Haide POLI !

Catalanul
2nd October 2004, 02:05
arbitrul meciului Poli-Dinamo va fi Salomir :cool:
din cate stiu eu, el este ''stelist'' :D asa ca sper sa nu ne fure :rosu:

giovanni BV
2nd October 2004, 11:19
Ce meci se va juca la Timisoara !!! Poli vrea victoria , si trebuie sa joace foarte bine , pentru ca Dinamo , acum iesita si din cupele europene , nu mai au nimica de pierdut si vor trage tare in campionatul local !!! Meci deschis pentru orice rezultat , poate cel mai asteptat joc al acestei etape !!!

vlad1607
2nd October 2004, 14:29
Duminica seara in Banat se va plange crunt de durere!DINAMO va desfiinta echipa din Bragadiru! poli aek bragadiru - DINAMO :0-2!!!
FIE VREME BUNa FIE VREME REA CAINI PANA LA MOARTE SI DINCOLO DE EA!
ISTORIA ULTRA NOI O SCRIEM!VOI DOAR ASISTATI!

iulian
2nd October 2004, 15:26
"La meciurile cu Dinamo, presiunea tribunei e atīt de mare īncīt, pe teren, īţi vine să mănīnci maidanezi", īşi aminteşte fostul atacant al lui Poli Timişoara, Mugur Guşatu (35 de ani). Īn 1997, cīnd Poli a īnvins ultima dată pe Dinamo cu 3-0, Guşatu, īn prezent jucător la divizionara C Ştiinţa CFR Craiova, a marcat al doilea gol pentru formaţia bănăţeană. "Nu ştiu unde e mai urītă Dinamo, la Craiova sau la Timişoara. Cīnd o echipă din provincie are rezultate, apoi i se pun artificial piedici, e normal ca publicul să izbucnească", crede Guşatu, alintat "Guşi-Gol" de tribună pe cīnd evolua pentru Poli. De altfel, toate golurile marcate de Guşatu īn Divizia A au fost pentru echipa bănăţeană.

Mugur şi-a amintit că īn 1997 dinamoviştii au fost extrem de surprinşi de replica Timişoarei, care, īn minutul 30, avea deja 3-0. "L-am văzut pe Tararache cu lacrimi īn ochi. Noi mai trăgeam de timp şi el fugea după mingile pe care le aruncam afară. Trebuia să plece la Udinese şi īncerca să facă impresie bună. Ne-a făcut ţărani că opunem atīta rezistenţă", mai povesteşte atacantul, care e convins că şi duminică timişorenii īi pot face să plīngă pe "cīini". "Dacă jucaţi cu mintea, īi bateţi! Ei trebuie să cīştige, iar asta poate să-i coste. Frigeţi-i pe maidanezi! Pentru mine, meciul de duminică e de 1 solist", i-a īndemnat Mugur Guşatu pe jucătorii Politehnicii.

cf. www.gsp.ro

DD-Viola
2nd October 2004, 16:33
...Frumoase amintiri Iulian , ...si cand te gandesti ca in acea vreme , Gusi-Gol trebuia sa joace la Nationala , ...ca defapt multi altii de la Poli , care nedorind sa semneze cu echipe din buc. nu erau convocati de nici un selectioner , ...ce sa mai vorbim ? , ... Erau vremuri in care nimeni din echipa nu ar fi vrut sa joace pt nici o echipa din capitala ( indiferent care era oferta ) si mai ales pt dinamo , ...asta de la Paltinisanu sau mai cunoscutul ( pt. voi ) Mehedintu ( convocat pe atunci in locul lui Sames ), i-mi amintesc ca in anii 70 , cei de la Steaua au dorit un schimb de jucatori , Lita Dumitru contra Danut Lata , insa acesta nu a dorit si schimbul nu a mai avut loc , va reamintesc ca pe atunci Lita juca meci de meci la Nationala si desigur era piesa de baza a Stelei ( mult mai tarziu , in 80 a venit sa joace la Poli ), ...cat priveste pozitia lui Lata , il puteti intreba chiar pe el , e inca in Timisoara....pana la Macavei si Contra care au semnat cu Poli ( pt aceiasi suma de bani 20.000 $ oferita de ambele cluburi) ca apoi a doua zi sa plece la dinamo impreuna cu procuratorul FL Iacob , prietenul lui C.Dinu.., tradand astfel pe Poli ,... de caractere nu mai vorbesc . Am dorit sa-ti spun prin astea ca Da !...pe atunci toti fotbalistii doreau sa joace sub culorile lui Poli si mai ales impotriva lui dinamo iar victoria era singurul scop si singura motivatie din acesta intalnire ...iar atunci cand reuseam asta ( impotriva tuturor "ajutoarelor" dinamoviste )era sarbatoare...sper sa fie si duminica la fel ( desi altfel stau lucrurile acum). Haide Poli !

Remus-SP
2nd October 2004, 21:27
Binentales ca va bate POLI pe dinamo!! :yeah: NIci nu se pune problema! HAI POLI!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gerson
2nd October 2004, 22:51
x, cainii vor sa-si repare moralul si vor veni cu arbitrii

gicu
3rd October 2004, 00:27
Dinamo a plecat deja la Timisoara, arbitrii vor veni maine :D

Mariusmadmax
3rd October 2004, 03:12
"Frigeţi-i pe maidanezi!"
gsp
http://www.gsp.ro/index.php?c=1&a=24542
Fostul atacant al lui Poli, Mugur Guşatu, crede că jucătorii timişoreni īi pot face din nou pe dinamovişti să plīngă, la fel ca īn 1997. Mugur şi-a amintit că dinamoviştii au fost extrem de surprinşi de replica Timişoarei, care, īn minutul 30, avea deja 3-0. Īn 1997, anul īn care Poli īnvingea cu 3-0 pe Dinamo, Mugur Guşatu a fost al doilea īn clasamentul golgeterilor Diviziei A, cu 17 reuşite, īn urma lui Sabin Ilie, care īnscrisese 31 de goluri pentru Steaua !

Forza Poli !

MARCELC
3rd October 2004, 07:51
Hai Polii!!!!!!!!!!!
Victorie!!!!!!!!!!!!!!!
Timisorenii Canadieni

alex36
3rd October 2004, 10:00
PoliAEK-DINAMO-0-3
Hai DINAMO

danny-boy
3rd October 2004, 10:14
Dinamo. Un cuvīnt pe care, dacă īl rosteşti insistent īn oraşul de pe Bega, rişti să se uite lumea urīt la tine. Chiar dacă interesul pare de această dată mai mic la Timişoara, crescīnd pretenţiile fanilor şi lipsind victoriile īn ultimele trei etape, cu siguranţă va fi recordul spectatori lor campionatului. 40.000 de oameni vor umple probabil tribunele, biletele fiind puse īn vīnzare de marţi. Vor fi peste 400 de membri ai forţelor de ordine. Lumea va sosi cu ore bune īnainte de meci la arenă. Circulaţia va fi paralizată īn zonă alte cīteva ore. Zgomotul se va auzi pīnă īn cartierele mărginaşe. Trebuie să fii acolo ca să īnţelegi. Pe dinamovişti nu īi va aştepta nimeni cu pīine şi sare. Va fi doar un vulcan īn erupţie, īn primul rīnd unul alb-violet, care cīntă fără oprire. Lumea este īnsă realistă şi aşteaptă răspunsuri la mai multe īntrebări. Va reuşi Poli să profite de criza “cīinilor” după startul dezastruos din campionat şi eliminarea din Cupa UEFA? Va profita de problemele destul de serioase de lot cu care se confruntă Ioan Andone? Sau va renaşte din nou Dinamo tocmai īn Banat? Este potrivită delegarea lui Salomir la un meci cel mai adesea cu final contestat ca arbitraj? Lumea se īntreabă şi dacă va ploua, aşa cum s-a īntīmplat īn ultimi doi ani la meciurile cu Dinamo. Nimeni nu poate spune dinainte. Meciurile Poli - Dinamo nu vor avea niciodată un deznodămīnt previzibil. Indiferent de starea echipelor sau de arbitru. Un singur lucru este cert. Atmosfera va fi unică.
DINAMO E ASTEPTATA

Carlos Gambino
3rd October 2004, 12:31
...Aseara pe Aeroportul International Timisoara, caini au avut o mica surpriza la aterizare...mai pe scurt, angajatzii aeroportului care se aflau la servici in acel moment, au scos fiecare pancarte confectionate din coli pe care au scris "HAI POLI"...! /hello Reactia catzeilor nu pot sa o descriu, pt ca trebuie sa fi de fatza ca sa vezi... :cool: oricum, imi pare rau ca nu am avut camera de luat vederi la mine...! :headbang: Erau shocatzi catzeii...ce fetze aveau ! :evil:

DD-Viola
3rd October 2004, 17:51
...alte stiri...nasoale...Silvasan a fost "scos" din joc la antrenament de o intrare tare de-a lui Batranu iar acesta din urma este dat afara din lot...care sa fi fost intentiile ??? ,.... insa nu se intra asa la un coleg...sau sa fi fost o " comanda " dinamovista...de ce ?..pai e clar ca Silvasan ar fi stat in coasta lor ...cu toate astea , daca meciul va fi curat , castiga POLI . Haide POLI !

ady_azzuro
3rd October 2004, 20:30
Bleah, e deja 1-0 pt dinamo...10 minute ati rezistat? :(

Catalanul
3rd October 2004, 20:33
nui nimic ady, ne vom reveni ;)
forza viola :yeah:

Gerson
3rd October 2004, 20:42
...Aseara pe Aeroportul International Timisoara, caini au avut o mica surpriza la aterizare...mai pe scurt, angajatzii aeroportului care se aflau la servici in acel moment, au scos fiecare pancarte confectionate din coli pe care au scris "HAI POLI"...! /hello Reactia catzeilor nu pot sa o descriu, pt ca trebuie sa fi de fatza ca sa vezi... :cool: oricum, imi pare rau ca nu am avut camera de luat vederi la mine...! :headbang: Erau shocatzi catzeii...ce fetze aveau ! :evil:
cum reusira sa va fure recuzita la voi acasa :o:
asa spun astia la tv

Gerson
3rd October 2004, 20:53
e 1-1 :)

ady_azzuro
3rd October 2004, 20:53
Se facu 1-1. Gol senzational Mansour. :D

Gerson
3rd October 2004, 20:54
se pare ca oltenii urasc mai mult ca timisoreni pe dinamo de urmarim asa meciul :D

Catalanul
3rd October 2004, 20:55
golul campionatului... pana acum :yeah: foarfeca de la 14 m :yeah:
Forza Mansour ;)
le mai dam 2 goluri la dinamovisti /hello

gerson timisorenii acum sunt la meci :D din cate vad numai eu sunt pe aici :(:(: (ce-as vrea sa fiu si eu la meci)

DD-Viola
3rd October 2004, 20:56
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL , POLI , POLI , POLI , TIMISOARA , TIMISOARA , TIMISOARA ! ..CINE NU SARE , CINE NU SARE , ...ORI E CU dinamo , ORI E PROST DE MOARE !

ady_azzuro
3rd October 2004, 20:59
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL , POLI , POLI , POLI , TIMISOARA , TIMISOARA , TIMISOARA ! ..CINE NU SARE , CINE NU SARE , ...ORI E CU dinamo , ORI E PROST DE MOARE !
Sare, frate, sar! :D
Ia mai dati-le unu sa fie cu sotz. :D

DD-Viola
3rd October 2004, 21:11
.....asa cum s-a jucat prima repriza ,in a doua , scorul poate fi schimbat oricand , depinde si de noroc , care sper sa fie de data asta pt cei mai buni , adica pt POLI si sa castigam cele 3 pct .

Gerson
3rd October 2004, 21:15
nu uitati ca arbitreaza serea :ciocan: arbitrul de casa al lui dinsmo

Catalanul
3rd October 2004, 21:17
gerson, arbitreaza salomir, care e stelist :D

torr
3rd October 2004, 22:03
imi pare rau pt Poli, dar Dinamo se pare ca isi revine incet, incet!

Catalanul
3rd October 2004, 22:04
APARAREA NOASTRA ESTE VARZA:mad:
altceva nu mai zic :(
singurul care si-a dorit victoria a fost mansour...

Catalanul
3rd October 2004, 22:19
bey alex36... daca vrei sa zici ceva zi... da` nu ne arata noua ca stii sa folosesti smile-urile :mda:

DD-Viola
3rd October 2004, 22:24
...asta e , pacat...de data asta n-a fost sa fie Poli castigatoare , desi , cred ca daca jucatorii ar fi dorit mai mult victoria , ar fi obtinut-o . Haide POLI !

MARCEL55
3rd October 2004, 22:28
Nu de data asta, de 7(sapte) ani.!!!!
Si apoi nu e pacat de loc. Ma intreb ce pancarde o sa aiba lucratorii de la aeroport. :happy :happy

Pustoai-k
3rd October 2004, 22:46
frumos meci pacat de scor... :) !frumoaseeeeeeeeeee goluriiiiiiiiiiiii....mai ales a lu` Niculescu super gol...golul etapei...golul campionatului!

ady_azzuro
3rd October 2004, 23:13
Mda...steaua si rapid au pierdut. Din pacate nu si dinamo... :headbang:

alex36
3rd October 2004, 23:29
bey alex36... daca vrei sa zici ceva zi... da` nu ne arata noua ca stii sa folosesti smile-urile :mda:
Baiatul meu a postat a doua oara,din greseala

MARCELC
4th October 2004, 00:00
Mda, sintem buni in campionatul nostru, ca afara nu contam...

Hai POLI !!!

Quartz@nu
4th October 2004, 00:41
ori dinamo si-a revenit......ori poli tm . este slaba........oricum felicitari dinamo :cool:

gicu
4th October 2004, 00:50
Mda, sintem buni in campionatul nostru, ca afara nu contam...
Exact! Bucuria pt. victoria asta n-a mai fost asa mare. La ce bun sa castigam campionatul intern cand afara n-avem nici un cuvant de spus?

Red Heat
4th October 2004, 11:01
Sincer nu ma asteptam ca Dinamo sa castige, dar m-am inselat. Se pare ca, pana la urma, le-a prins bine dusul rece al galeriei. Pacat ca nu a venit mai devreme ca poate jucau ceva fotbal si in meciul cu Partizan.
Meciul a fost frumos. Dinamo a condus ostilitatile pe tot parcursul jocului. Pacat ca Poli nu se ridica la nivelul publicului pe care-l are. Si uite asa se tot chinuie de 7 ani sa bata dusmanii de moarte din Stefan Cel Mare.
Golul lui Niculescu a fost superb si corect fata de cel al lui Poli care, dupa parerea mea a fost joc periculos. Oricum executia trebuie laudata.

Multe vorbe inainte de meci al celor din Timisoara, dar dupa, vad ca bate vantul...

ADelPiero
4th October 2004, 11:06
pacat de golu` lu` Mansour ;)

Ayrton
4th October 2004, 12:11
Victorie meritata, si am si inchis gura multora cu rezultatul asta...

Vad insa ca nu prea aduceti vorba, voi astia din Timisoara, "campionii fair-play-ului" despre marsavia pe care o puneati la cale, cu terfelirea memoriei lui Catalin Haldan... Noroc ca nu sunteti suficienti de destepti, daca faceti o prostie, macar nu va dati de gol cu mult inainte...

Cred insa ca acum nu mai aveti nici o scuza, sa va luati de un fotbalist decedat pe teren care nu v-a facut niciodata nimic...
Rusine sa va fie!

RU-SI-NE!!!

Red Heat
4th October 2004, 12:42
Da. Am vazut si eu pe Dinamo-online. Nu ma asteptam de la timisoreni la asa ceva. Nimeni nu are dreptul sa profaneze amintirea lui Haldan

gicu
4th October 2004, 16:53
urat din partea celor ce-au conceput mesajele si bannerul ala :(

ps. ce perioada "neagra" pt. Poli, dupa ce-au furat-o de la Dinamo in campionat, urmeaza eliminarea din cupa de catre....Dinamo :D

vasile314tzurka
4th October 2004, 17:15
unde ca eu nu vad?

cocomic
4th October 2004, 17:48
Da. Am vazut si eu pe Dinamo-online. Nu ma asteptam de la timisoreni la asa ceva. Nimeni nu are dreptul sa profaneze amintirea lui Haldan

sa va aduc aminte de un banner al vostru, pe care scria 'Ne bagam p**a in martirii vostri?'... nu fiti voi usa de biserica, ca nu va sta bine...

DD-Viola
4th October 2004, 18:07
pacat de golu` lu` Mansour ;)
...acum cateva etape , vorbeai de "negrul" ala ca-l bate vantul....ca in sfarsit sa-i descoperi calitatile .
Apoi nu am inteles de ce "pacat"...de golul respectiv...sau a vorbit dinamovistul din tine ???

Catalanul
4th October 2004, 18:08
sau a vorbit dinamovistul din tine ???e ''stelist'' :D

ADelPiero
4th October 2004, 18:16
DD-Viola , degeaba a dat un gol superb daca echipa a pierdut ... la asta m`am referit :mda:

DD-Viola
4th October 2004, 18:23
Victorie meritata, si am si inchis gura multora cu rezultatul asta...

Vad insa ca nu prea aduceti vorba, voi astia din Timisoara, "campionii fair-play-ului" despre marsavia pe care o puneati la cale, cu terfelirea memoriei lui Catalin Haldan... Noroc ca nu sunteti suficienti de destepti, daca faceti o prostie, macar nu va dati de gol cu mult inainte...

Cred insa ca acum nu mai aveti nici o scuza, sa va luati de un fotbalist decedat pe teren care nu v-a facut niciodata nimic...
Rusine sa va fie!

RU-SI-NE!!!
...s-a gasit cine sa vorbeasca de rusine...un dinamovist...prima data ar trebui sa cereti scuze tuturor pt . banerele voastre...pt atitudinea jucatorilor si a conducatorilor vostrii ...apoi pt furturile pe care le faceti necontenit si nu in ultimul rand pt ca ii aparati pe cei care sfideaza legea prin escapadele automobilistice , spaga , coruptie , etc... cine sant ???...ii stiti si voi prea bine incepand de la C.Dinu...pana la cei 3 care au speriat Bucurestiul...asta e dinamo , astia sant miticii....

TZEFERU
4th October 2004, 18:27
Nui nimic Poli, capu sus merem ' inainte. Tre' sa i bateti pe prazilieni. :ok:

bapsy
4th October 2004, 18:45
Proasta idee, intr-adevar cu tricoul lui Haldan. Ce m-am enervat acuma ... m-a pus draq, in calitate de "vietate din Timisoara" cu "creier de oaie" sa intru pe acest site (dinamo-online.net), cu toate ca am mai facut greseala asta si mi-am promis ca nu mai intru acolo vreodata :mad: .

vasile314tzurka
4th October 2004, 18:48
...s-a gasit cine sa vorbeasca de rusine

- mai ioane esti betiv!
- da' ilie bea mai mult ca mine.

pacat ca la cea mai jalnica galerie nu e posibil sa-i pun pe toti...

DD-Viola
4th October 2004, 19:30
...Vasile !....eu nu le-am dat dreptate celor cu tricoul ...dar nici nu pot sa-i las pe cei mai nerusinati sa ne arate ei cu degetul...asta dupa ce ei si-au batut joc de martiri...cred ca si tu ai fi "sarit" in locul meu , nu ?

inter
4th October 2004, 19:35
Nui nimic Poli, capu sus merem ' inainte. Tre' sa i bateti pe prazilieni. :ok:

vad ca dupa chestia cu cravata ... nu te potolesti de loc!
si esti ........... , recunoaste valoarea si apoi stam de vorba , nu vorbi pe la colturi ca nu da bine la "imagine" :drak:

Red Heat
5th October 2004, 10:25
Lasati mai timisorenilor, nu mai plangeti. Aveti si voi in sfarsit sansa sa bateti pe Dinamo ...... II . In cupa. :)

Ayrton
5th October 2004, 13:08
Nici macar... poate la anu', cand se intorc acolo unde le e locul, in seria a doua a Diviziei B... daca nu-i pune frf-ul in seria a treia, sa ne evite...

IlMILAN
5th October 2004, 13:54
Poli-Dinamo 2-3.
Un meci urat de slaba factura tehnica intre doua echipe slabe. Una foarte slaba Poli si una care are doi trei jucatori care au incercat ceva. Dinamo a castigat pe merit, un arbitraj de nota 8, discret fara sa creeze tensiune. Meciul a fost salvat de cateva executii tehnice Mansour si Niculescu, doua goluri senzationale, Danciulescu si Nicolitza au realizat cateva faze de efect. De asemenea Petre a facut o risipa formidabila de efort atata timp cat a fost in teren.
Spectacol frumos in tribune, vremea a tinut cu fotbalul pacat ca unii nu stiu sa-l joace. Revenind la galerii nu aprob bannerul cu pricina insa cateii sa nu uite nici ei banerul cu martirii.Atat.

Red Heat : tot ce e posibil, Poli joaca foarte prost:mad:, insa nu ma fa sa caut posturile tale de acu cateva zile. Sunteti si voi pe nicaieri. Ati batut doua echipe in campionat mai slabe ca voi, nu vad de ce va umflati deja in pene. Am fost pe stadion si chiar nu ati jucat nimic, nu au stiut astia de Poli sa dea pase pe Mansour ca fundasii vostrii nu is mai breji. Aveti 2-3 jucatori care in meciul de dumineca au jucat, spre deosebire de meciul din UEFA cu Prtizan.

Ayrton , tie CIOCANUL BUCURESTI itzi spune ceva? :rosu: .
Erai doar prin trecere acu cateva zile si tu.Au fost doar doi-trei dinamovisti care au scris obiectiv. Tu pe unde erai..ahh ai avut treaba ca de obicei, nu ai avut timp decat sa intri sa citesti :D Gata v-ati impacat cu Petre...nu-i mai faceti urari de 380V ?

Ayrton
5th October 2004, 19:43
1. I-am facut eu urari lui Petre? Pai asa as putea sa zic si eu ca tu desenai cu marker-ul pe cearceaf tricoul lui Haldan, nu?

2.Desi nu mai are rost o discutie pe tema arbitrajului, golul lui Mansour a fost neregulamentar: joc periculos (sanctiune pe care salomir a dat-o impotriva lui Dinamo cu 10 minute mai devreme la o faza IDENTICA la Semeghin).

3. Lasa povestea cu Ciocanul, eu ma refeream la faptul ca voi treceti de la o echipa la alta de la sezon la sezon... maine vine Electromagnetica sa joace la timisoara si voi dati uitarii aek-ul si tineti cu aia... Eu tin numai cu Dinamo Bucuresti si atat!

4. Numai bine si va astept la Bucuresti miercurea viitoare sa vedem ce ispravi mai face aek-ul vostru!

IlMILAN
5th October 2004, 19:56
1) urarile de bine lui Petre i le-ati facut voi, iar daca scriam si eu cu markerul pe tricoul ala care e problema? sunt anti doping..vreo problema?:evil:

2) Voi daca sunteti arbitrati corect sunteti furati....campiona RO. Ce ati facut bah? uite cum ati luat titlul.... asta e valoarea voastra, pana si Otelul a fost mai buna. :D

3) De ce sa las poveste cu Ciocanul? Singurele echipe infiintate direct in div A au fost echipele MINISTERELOR COMUNISTE. Aberant. Ati fost, sunteti si veti fi obisnuiti sa furati.

4) Si tie numai bine, pregatiti-va pt CL , ah ..incep sa regret ca Partizan a avut mila de voi :evil:

Red Heat
6th October 2004, 11:02
Ilmilane parca, dupa cate imi aduc eu aminte, stiai sa gusti o gluma. Sau poate nu a fost cea mai reusita gluma, ma rog..
Postarile mele nu ai cum sa le gasesti pt ca abia acum am revenit dupa o luna jumate.
Din ce am vazut eu la televizor, cred ca Dinamo s-a miscat bine fata de alte meciuri si chiar cred ca e intr-o revenire de forma evidenta. Nu cred ca meciul a fost unul slab. E adevarat ca Poli nu a jucat mare lucru, insa jocul in ansamblu nu a fost unul slab. Probabil ca daca Poli ar fi jucat mai bine, la fel ar fi facut si Dinamo. Bine, e doar o parere care poate fi si gresita.
In ceea ce priveste arbitrajul chiar nu vreau sa ma lansez in discutii, insa hai sa recunoastem ca la golul lui Mansour a fost joc periculos. Asta nu inseamna ca Salomir ne-a furat. Poate a gresit, poate nu a vazut capul lui Ciobi la bocancul lui Mansour sau poate pur si simplu a fost "furat" de frumusetea executiei, si vorbesc serios. Cred ca mi-ar fi parut si mie rau sa fluiere fault, asa de frumoasa a fost executia. Rar vezi asa ceva.

bazz
6th October 2004, 11:11
La Timisoara,bani sunt,public este,numai echipa nu!Imi pare rau pt voi,stiu ce ar fi insemnat o victorie impotriva dinamovistilor!Da' nu-i nimic bateti voi la anul,sau poate in Stefan cel Mare:D.
NOROC!

baden
6th October 2004, 11:20
In ceea ce priveste arbitrajul chiar nu vreau sa ma lansez in discutii, insa hai sa recunoastem ca la golul lui Mansour a fost joc periculos. Asta nu inseamna ca Salomir ne-a furat. Poate a gresit, poate nu a vazut capul lui Ciobi la bocancul lui Mansour sau poate pur si simplu a fost "furat" de frumusetea executiei, si vorbesc serios. Cred ca mi-ar fi parut si mie rau sa fluiere fault, asa de frumoasa a fost executia. Rar vezi asa ceva.
daca te uiti cu atentie la faza vezi ca Ciobi nu a incercat sa ajunga la minge decat dupa ce Manseur a lovit mingea. Parerea mea este ca s-a miscat spre Manseur nu spre minge. In mod normal Manseur nu putea sa faca executia respectiva daca ar fi fost talonat cum trebuie. Golul a fost de milioane ...

Red Heat
6th October 2004, 11:27
Eu raman la parerea ca a fost joc periculos. Oricum fiecare dintre noi suntem influentati, mai mult sau mai putin, de subiectivism

baden
6th October 2004, 12:04
ok
eu sincer sa fiu consider golul si executia lui Manseur cel mai frumos gol vazut pana acum in aceasta editie de campionat

calu
7th October 2004, 23:39
off-topic...spunea cineva aici sau sugera macar ca martiri sunt doar cei din Timisoara..mie mi-a murit un prieten impuscat in cap,pe o strada in Bucuresti! el ce e? mitic?

IlMILAN
8th October 2004, 00:03
Pai si cine o afisat bannerul ala cu bagatul si scosul in martirii din TM?

calu
8th October 2004, 02:47
e problema aluia care a facut-o dar a generaliza e o mare greseala..peste tot sunt sociopati dar tendinta este de a generaliza! am dreptate sau nu?...cind cineva spune voi,sau ei...cind posteaza un raspuns pentru cineva anume,il include pe acel cineva intr-o masa de oameni care fie vorba intre noi,suna a generalizare,suna a turma..e regretabil si gestul cu martirii si cel cu Catalin Haldan,dar sunt convins ca majoritatea suporterilor nu e de acord cu asa ceva,atit

vlad1607
10th October 2004, 19:01
Am castigat...DIN NOU :D
AGAIN and AGAIN and AGAIN.....:D
FORZA CAINII :D

DD-Viola
14th October 2004, 18:20
Am castigat...DIN NOU :D
AGAIN and AGAIN and AGAIN.....:D
FORZA CAINII :D
Am trisat...DIN NOU , AGAIN and AGAIN...asta e !

ieppy
14th October 2004, 18:25
Si cum exact am trisat daca imi permiti intrebarea?

DD-Viola
14th October 2004, 18:39
...am sa-ti spun in particoler !

ieppy
14th October 2004, 18:42
aha, atunci presupun ca trebuie sa astept. Dar sa nu crezi ca am tin respiratia. Nu pentru ca nu as vrea ci pentru ca fumez si dupa 20 de sec. ma sufoc si mor. Si nu cred ca vrei asta. Nu? :)

DD-Viola
14th October 2004, 18:55
...nici in ceruri nu se doreste moartea pacatosilor , dar la niste cazne a-ti merita sa fiti pusi !

ieppy
14th October 2004, 18:56
interesant. Considera ca tot astept. :D

DD-Viola
14th October 2004, 19:23
..rabdare si tutun...

Sergio
14th October 2004, 22:18
Am trisat...DIN NOU , AGAIN and AGAIN...asta e !
De data asta, ne-am batut singuri, prin gafele apararii si a portarului. Nu a mai fost nici arbitrul de vina, nici ploaia, nici uraganul Ivan. Ceea ce ar trebui sa ne puna pe ganduri ca avem echipa sub orice critica si sa nu dam vina pe Dinamo. De data asta chiar ca n-au avut nici o vina. Ma refer la meciul din campionat. In cupa, arbitrajul a revenit la normal.

DD-Viola
15th October 2004, 19:40
...Sergio...din pacate lucrurile au stat altfel , insa nu doresc sa fac public anumite chestiuni , i-ti spun doar ca asa trebuia sa se intample ....sau crezi ca echipa este ( dintr-o data ) chiar sub orice critica...ce-i drept este departe de ce ar trebui sa fie , dar uite-te la meciul din Cupa ( daca tot veni vorba ) a lui dinamo I...ce crezi ca Olimpia este mai buna decat Poli ?...mai ales cand ai si 40.000 de suporteri care sant trup si suflet cu Poli ???...gandeste-te , ...stim foarte bine care-i valuarea lui dinamo , ei nu pot castiga ( cel putin la Timisoara ) intr-un meci corect...o fac doar pe aranjamente de tot felul...cred ca te-ai cruci sa stii cateva din ele . Trist este ca nu putem sa avem un club serios cu un investitor ( sau un grup ) independent care sa doreasca si sa poata sustine adevarata performanta....restul sant doar aparente...cu " vopsirea gardului..."

Sergio
15th October 2004, 22:14
Eu nu m-am referit la faptul ca suntem slabi, ci ca de data asta dinamo ne-a batut pe merit. Nu mai putem da vina decat pe noi insine. Sincer, nu vad in momentul de fata pe cine am putea bate si noi. Daca nici pe dinamo 2... :mda:

DD-Viola
17th October 2004, 00:13
...pe Craiova ( care-i cu cateva clase peste dinamo I ) de plida , ..chiar daca e greu de crezut . Haide POLI !

gicu
17th October 2004, 01:12
sergio, felicitari pt. realism :ok:

bozo
18th October 2004, 13:31
...pe Craiova ( care-i cu cateva clase peste dinamo I ) de plida , ..chiar daca e greu de crezut . Haide POLI !

Decand este craiova peste dinamo?? vad ca frustrarea violeta este cronica...poate daca v-ar bate si echipa de old-boys v-ati trezi! Mai bine ganditi-va ca sustineti un poli surogat (aek, bragadiru, stiti voi), in loc sa fi facut ceva atunci cand a plecat zambon cu adevarata poli linga bucuresti si sa joace prin moldova...realegeti un primar care nu iubeste fotbalul si va intrebati de ce nu se poate juca un meci oficial inter-tari la timisoara...acestea sunt problemele voastre, nu faptul ca va bate dinamo 1 si dianmo 2 la foc automat...

sotostone
18th October 2004, 13:36
:happy :yeah: /hello :ciocan:
no comment

Sir
24th October 2004, 20:18
Decand este craiova peste dinamo?? vad ca frustrarea violeta este cronica...poate daca v-ar bate si echipa de old-boys v-ati trezi! Mai bine ganditi-va ca sustineti un poli surogat (aek, bragadiru, stiti voi), in loc sa fi facut ceva atunci cand a plecat zambon cu adevarata poli linga bucuresti si sa joace prin moldova...realegeti un primar care nu iubeste fotbalul si va intrebati de ce nu se poate juca un meci oficial inter-tari la timisoara...acestea sunt problemele voastre, nu faptul ca va bate dinamo 1 si dianmo 2 la foc automat...
du-te-n .......Piata Rosetti si lasa-ne pe noi in.....Timisoara noastra :degete: