PDA

View Full Version : Etapa 9: FC Brasov - Univ. Craiova



ADelPiero
27th September 2004, 14:30
Duminica, 3 octombrie: FC Brasov - Univ. Craiova (ora 15.00, Telesport)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Darkslowstar
27th September 2004, 15:09
Si uite ca am ajuns sa jucam derby-ul retrogradarii. Parca nu-mi vine sa cred, cand ma uit la clasament.
Pronostic 1.

PS sper ca panaramele noastre sa-i bata pe ai lor :mad:

Catalanul
27th September 2004, 16:19
nush ce sa zic :( intr-adevar un derby al retrogradarii, pe care eu cred ca brasovenii il vor castiga

Vietnam
27th September 2004, 16:57
Egal ..ca momentan nu avem antrenor. Da' ce este pentru prima data? Sau pentru ultima?
Trecem noi si peste asta ... de fapt daca ma gindesc bine batem dam si trei goluri: Njock unul cu spinarea la degajarea portarului, Rubelnison unul - incercand sa dea o pasa inapoi aluneca si reuseste sa traga un sut care sa ia prin surprindere intreaga aparare Brasoveana si al treilea gol Borbely care incercand sa ajunga o minge respinsa de brasoveni in out cade si in cadere , la fel ca si Ruby trage un sut cu mult efect ... traiectoria mingii din nou pacaleste pe toata lumea inclusiv pe Borbely care cere fault cu toate ca era singur la marginea terenului. :mad:
Panaramele noastre sunt mai panarame decat alea voastre ma brasovenilor!!! Important este cine marcheaza mai multe autogoluri .. :headbang: :headbang: :headbang: Sper ca la capitolul asta sa fiti mai buni ca noi! :mda:

DD-Viola
27th September 2004, 17:08
...Craiova ...o echipa in deriva , fara busola , fara conducere , ...greu totusi de depasit , ... egalul nu avantajeaza pe nici una , asa ca cine se va apara mai mult va pierde puncte importante , iar la capitolul atac...tot oltenii stau mai bine , deci mizez pe " U " .

EDMOND_
27th September 2004, 17:26
Eu am senzatia ca abia acum ne regasim busola! Ca doar nu o fi dereglat-o Rednic de tot!!

inter
27th September 2004, 19:34
cu cine Edmond? cu Neagoe?
daca nu bat la Brasov ... sa plece cu totii, ca banii stiu sa si-i ceara ... dar fotbal ...lipsa!

Denis
27th September 2004, 20:36
am votat X, dar daca Brashovu joaca cum a jucat cu Dinamo in prima repriza, poate sa shi cashtige.

marcel
27th September 2004, 20:49
un egal zic si eu........ar fi :ok:

Lazar
27th September 2004, 22:45
singurul lok de unde borbely poate fi letal ptr apararea adversa e zona bancii de rezerve...are capacitatea si calitatile fizice de a goli pe nerasuflate sticlele cu apa minerala (plus energizante) din dotarea dusmanului. si totushi mutica (daca nu mutica atunci cine?) de la 50 m voleu din foarfeca mi se pare mai plauzibil. ii batem shi fara rednic. sunt mai cizme ca noi.

giovanni BV
28th September 2004, 01:22
Brasov-ul are nevoie mare de victorie , si daca joaca la fel de bine ca in ultimele meciuri , vor cistiga acest meci , profitind de problemele echipei din Banie !!! Acum cu Rednic dus , Craiova este mai demoralizata !!! Merg pe mina Brasov-ului !!!

Adrian
28th September 2004, 23:47
Tusea si junghiul...
Hai ai nostri!

baden
29th September 2004, 10:00
ia o aspirina ca iti trece ...

parerea mea !

Vietnam
29th September 2004, 10:26
Rednic se duse dar venii BADEA !!!! Asa ca demoralizarea asta nu-si are rostul. Din pacate peste noapte nu vor juca baietii ca Real Madrid ...dar speram sa fie pe aproape. Brasovul va fi Ajax iar noi Realul. :D

VICTORIE CRAIOVA !!!

baden
29th September 2004, 10:30
saracu' badea ... iar va avea meci cu suporterii, autoritatile, jucatorii, patronii ... si cu brasovul ... naspa pentru el

fia
29th September 2004, 19:44
Brasovul pleaca favorita. In aceasta perioada, orcine joaca impotriva Craiovei pleaca favorita :D

ady_azzuro
30th September 2004, 10:50
fia, uiti de umilinta de anul trecut, mai bine fa ciocu mic si stai cuminte in banca ta. ;)
E timpul pt prima victorie in deplasare, asa ca echipa antrenata de Badita va castiga cu 2-0! :yeah:

bazz
30th September 2004, 12:25
Meci greu pt ambele tabere.As vrea sa bata Craiova dar cred ca se va termina la egalitate:2-2.

Sinn Fein
30th September 2004, 15:40
bate brasovul, meci usor pentru ei

Darkslowstar
30th September 2004, 17:28
Brasovul va fi Ajax iar noi Realul. :D



Poate Real Ciorogarla, sau mai bine .
Hai sa nu devenim ridicoli, mai ales la ce tzurca (sa ma ierti Vasile) joaca echipele noastre.

ady_azzuro
30th September 2004, 19:30
Darkslowstar, Vietnam a facut doar o gluma, nu trebuie sa pui prea mare accent pe ea.

baden
1st October 2004, 09:55
dupa ce pierde si meciul asta ma uit la craiova si vad ca seamana cu dinamo ... .
doua echipe emblematice ce s-au hotarat sa retrogradeze.
bravo lor!
le trebuie curaj ca sa dea cu tifla la suporteri.

giovanni BV
2nd October 2004, 10:29
Meci din fundul clasamentului actual , cine vrea victoria , trebuie sa munceasca mult , si Brasovul trebuie s bata Craiova , ca sa aibe liniste mai multa !!! Dar si Craiova vine cu foame dupa puncte !!! Alt meci disputat , si greu pentru ambele echipe !!!

DIXX
2nd October 2004, 17:37
Meci greu in care poate cistiga oricine.Ghindaru ar cam trebui sa razbune ratarile monumentale de acum citiva ani de la Craiova.

Gerson
2nd October 2004, 21:46
cinstit vorbind ,daca nici pe brasoveni nu-i bat, chiar pot sa-si puna serios problema retrogradarii, si-au batut joc de club cum au vrut, au dat afara jucatori in timpul campionatului, s-au schimbat patroni si presedinti, au mimat fotbalul , poate ar fi cazul sa joace si ei, au trecut destule etape.
putoarea ninja cu nostalgii militaino-ceausiste a depasit toate recordurile de inconstienta dar macar bine ca pleca rednic.
Cu Badea poate jucatorii vor vrea sa mai si joace.
Daca nu vor, sa plece, sa lase locul juniorilor si tinerilor

Gerson
3rd October 2004, 17:08
ce bine ca batura :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :D :D :D
parca joaca altceva fara rednic, vezi repriza a doua cu cfr cluj si meciul cu brasovul :ok:
pacat de cartonul lui plesan, ce ciudat ia asta cartoanele inaintea meciurilor grele, straniu :mad:
toate ca toate dar iar ii bagaram pe aia cu capul in apa :D

DD-Viola
3rd October 2004, 17:13
...Badea a reusit sa faca ceva ..., iar jucatorii au reusit sa se concentreze la joc astfel incat cei care s-au dovedit mai buni au fost oltenii , ...ar fi fost si pacat sa nu-si revina , pt ca au jucatori foarte buni , care trebuie insa sa munceasca serios...pacat de Brasov , felicitari Craiova !

ady_azzuro
3rd October 2004, 18:01
Badita are principalul merit pt aceasta victorie. Felicitari Stiinta! :ok: Sper sa urmeze un sir de victorii consecutive, inclusiv in meciurile cu rapid si dinamo!
FORZA STIINTA! :yeah:

Catalanul
3rd October 2004, 18:03
Felicitari universitatii pentru aceasta izbanda ;)

Sper sa urmeze un sir de victorii consecutive, inclusiv in meciurile cu rapid si dinamo!
ce bine ca ai uitat de Poli :cool:

ady_azzuro
3rd October 2004, 18:13
Felicitari universitatii pentru aceasta izbanda ;)
ce bine ca ai uitat de Poli :cool:Poli nu merita mentionata. Eu am vorbit de echipele importante, adica rapid si steaua. Cu poli nu o sa avem probleme cu Badea pe banca. Anul trecut am facut 0-0 pe un teren asemenator cu o piscina :D Numai arbitrul a considerat ca se poate juca fotbal, dar din pacate s-a jucat...polo. :happy

EDMOND_
3rd October 2004, 18:14
Brasovul pleaca favorita. In aceasta perioada, orcine joaca impotriva Craiovei pleaca favorita :D


Puteam sa fac pariu ca te inseli!

Catalanul
3rd October 2004, 18:17
Poli nu merita mentionata. Eu am vorbit de echipele importante, adica rapid si steaua.
parca era vorba de dinamo si nu de steaua :D nu vrei sa iti aduc aminte de meciul cu steaua :drak:

Cu poli nu o sa avem probleme cu Badea pe banca.nu cred ca vei mai avea aceeasi parere dupa ce poli ii va invinge astazi pe catei :ok:


Puteam sa fac pariu ca te inseli!
fia de obicei se inseala...:D marti era convins ca Sahtior va invinge pe Barcelona :drak:

Gerson
3rd October 2004, 18:22
nu cred ca vei mai avea aceeasi parere dupa ce poli ii va invinge astazi pe catei :ok:
asa sa fie, cum zici tu, nu cred ca ar fi vreun suporter al Craiovei deranjat :D

P.S.: chiar nici un suporter brasovean pe aici sa discutam? :evil:
unde esti tu, dick, claudiu, dark ? :happy

ady_azzuro
3rd October 2004, 19:23
parca era vorba de dinamo si nu de steaua :D nu vrei sa iti aduc aminte de meciul cu steaua :drak:
nu cred ca vei mai avea aceeasi parere dupa ce poli ii va invinge astazi pe catei :ok:
Da, am gresit. Era vorba de dinamo si rapid in acest tur. Meciul cu steaua a trecut. Ramane sa ne luam revansa in retur.
Sper sa-i bateti pe catei, astfel meciul din etapa viitoare va deveni un adevarat spectacol atat in tribune cat si pe gazon! :ok:

Quartz@nu
4th October 2004, 00:32
felicitari STIINTA !!! SI LA MAI MULTE VICTORII
/hello /hello /hello

Vadim
4th October 2004, 00:50
Intrebare: era nevoie sa plece Rednic pentru ca echipa sa castige primul meci din acest sezon in deplasare? :rolleyes:

Ravelly
4th October 2004, 01:28
In sfarsit, ne permitem sa "zambim" din nou. Sper sa fie un nou, nou inceput. Al catelea oare?

Denis
4th October 2004, 05:57
poate asta era solutzia (plecarea lui rednic) :drak: :evil: :drak: :evil:

ADelPiero
4th October 2004, 08:28
se vrea un nou inceput pt craiova :)
sa vedem cat tine :ok:

baden
4th October 2004, 08:38
solutia era ca jucatorii sa joace ... cum i-a convins badea sa joace?

Sinn Fein
4th October 2004, 09:29
spunandu-le ca Rednic nu mai este :))

EDMOND_
4th October 2004, 10:06
kokojanel... cu ce echipa ziceai ca tii ?

vasile314tzurka
4th October 2004, 10:08
felicitari craiovei pentru reviriment. sa speram ca de data asta ii tine.

Sorin M.
4th October 2004, 10:20
Dupa o victorie ca asta (inca si in deplasare!!) avem tot dreptul sa speram la o revenire a Craiovei... Oare a cata revenire? sau speranta? Nici nu mai stiu!! Sper sa le tina cat mai mult forma asta si mai ales sa nu fie o revenire de moment. Ca sa vezi coincidenta... cand pleaca Rednic, Craiova isi revine... Nu stiu...
Oricum, tot asa inainte!!!!!!!! HAI CRAIOVA :yeah: :yeah: :yeah: :)

EDMOND_
4th October 2004, 10:28
Vasile , poate dai si tu o bere pe chestia asta... am avut dreptate cand am spus ca m-il doresc pe Badea antrenor....

Este o dovada de rea intentie sa pui victoria dora pe seama faptului ca jucatorii au vrut sa joace... spre deosebire de alta data...si sa nu vezi meritele lui Badea care :
_ a asezat bine echipa in teren , desfacand jocul pe extreme , lasandu-i astfel lui Njock timp si spatiu pentru a respira!
_ a inceput cu o aparare alcatuita din trei jucatori foarte tineri ( media de varsta probabil sub 21! ) , l-a trecut pe Murgan la mijloc unde acesta da un randament superior fata de aparare unde era folosit pana nu demult.
_ a mers pe mana jucatorilor care anul trecut au terminat pe locul patru... introducand insa in teren pe Buhusi si Frunza ( probabil singurii care au aratat ca joaca fotbal din toti cei veniti in vara ! ) si sarbul Jovanovici ( probabil din cauza ca nu este convins ca Mutica si Dobre sunt solutii pentru aparare ! )... aratand astfel ca nu plateste polite jucatorilor adusi de Rednic in vara....
_ nu a ezitat sa inlocuiasca un jucator ( Rubinelson ) dupa numai 20 de minute dupa ce il introdusese in teren ( tot printr-o schimbare! )... si apoi l-a trimis direct la vestiar in urma unui gest nesportiv facut de acesta...
_ In ultimele trei zile Badea s-a preocupat foarte mult de acest meci , toate antrenamentele tratand contraatacul si fazele fixe.... jucatorii au vizionat casete cu toate jocurile Brasovului din acest sezon....
Ii urez succes lui Badita... are putin noroc si cu intreruperea campionatului.... are timp sa mai rezolve cate ceva din problemele echipei..... O victorie in meciul cu Timisoara va duce echipa undeva in primele opt probabil si viata va fi mai roza pentru toata lumea... antrenori , suporteri , patroni....

minudoru
4th October 2004, 10:32
sa speram ca va gasi cheia victoriei si in meciurile urmatoare si ca jucatorii vor ramane alaturi de el si nu vor incerca nimic dubios.

vasile314tzurka
4th October 2004, 10:45
Vasile , poate dai si tu o bere pe chestia asta... am avut dreptate cand am spus ca m-il doresc pe Badea antrenor...

bere eu am dat, tu nu. aia cu desfasuratul o sa o mai vedem. intii sa tine. dupa ai discutam strategiile. eu nu am facut decit sa dau glas unor pareri ale unei parti din suporterii olteni si a unor jucatori. acuzele de noncombat sunt vechi si sa vedem ce urmeaza. parerea mea generala e ca in campionatul romanesc nu atit antrenorii sunt de vina cit mentalitatea de doi lei a jucatorilor care nu se mobilizeaza. ca lectie de onestitate vezi declaratia antrenorului iesean. in rest va urez succes.

Vadim
4th October 2004, 12:36
Este o dovada de rea intentie sa pui victoria dora pe seama faptului ca jucatorii au vrut sa joace... spre deosebire de alta data...si sa nu vezi meritele lui Badea care :
Daca il scoti pe Badea mai mare antrenor ca Rednic, no comment.

armin
4th October 2004, 14:48
Prea mare e coincidenta dintre jocul bun al oltenilor si plecarea lui Rednic, asa cum prea mare a fost diferenta dintre prima si a doua repriza a meciului cu CFR. E clar, cineva din teren l-a sapat pe Rednic.

Darkslowstar
5th October 2004, 15:55
Fara cuvinte. Ce panarame!
Ar trebui dati toti afara si sa jucam cu juniorii, ca avem de unde.

EDMOND_
5th October 2004, 16:13
Daca il scoti pe Badea mai mare antrenor ca Rednic, no comment.

Vadim , tu poti sa-l scoti cel mai tare din Romania, nu ma intereseaza ... pentru mine la Craiova Rednic nu a existat..si-a batut joc de o echipa care terminase pe patru si era destul de greu de invins... si ne-a tras cu pasi buni in urma...
Daca vrea cineva sa scrie aici pe forum toate perioadele in care a antrenat Rednic, la ce echipe, cat a stat ... ce loc a obtinut ...de ce a fost dat afara...
A mai obtinut undeva performante afara de Rapid ... si Titi Dumitriu a obtinut o performanta cu Steaua .. chiar mai mult decat Rednic daca nu ma insel...si asta nu inseamna neaparat ca este un mare antrenor...in ultimul timp da chix peste tot pe unde se duce. Inainte de a veni la Craiova Rednic a mai adunat esecuri..si la Bacau , si la arabi....

Badea... am zis demult ca il doresc antrenor...chiar mai mult decat pe Piturca!
Ramane sa vedem...a mai preluat echipa intr-un moment critic si a castigat patru meciuri din sapte...pierzand unul... poate va reusi acum , poate nu...
Este abia la inceput ..nici eu , nici tu nu putem sa afirmam prea multe despre calitatile lui ca antrenor!

inter
5th October 2004, 22:05
:ok: Edmond!

bazz
6th October 2004, 10:22
Brasovul se scufunda incet incet,Craiova.......... mai vedem.

takanonanu
12th October 2004, 18:06
Victoria cu Brasovul a fost o intamplare, nu ati observat ca Brasovul in 10 a ratat nepermis de mult pentru olteni. Cred ca Poli va castiga la Craiova. Nu stiu de ce Rednic a mers pe mana unor jucatori ca Iordache (nu stie fotbal) si Vigariu ( in meciul cu Bacaul). Probabil ca nu avea inlocuitori pentru ei . Rubenilson insa stie fotbal dar nu are cu cine sa joace.
Daouda nu stie deloc cu piciorul.

Ovy-Iasi
12th October 2004, 18:17
sper sa iasa egal :evil:

inter
12th October 2004, 18:19
buna dimineata ovy!