PDA

View Full Version : Etapa 9: FC National - Farul



ADelPiero
27th September 2004, 14:28
Sambata, 2 octombrie: FC National - Farul (ora 20.15, Antena 1)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Bancaru
27th September 2004, 14:37
Tinand cont ca Farul e in scadere de forma, stare care sper sa nu apara si printre oamenii lui FC National, eu zic ca nu pot vota decat 1. Orice e posibil cu Nationalul. Acum e sus si in urmatoarele secunde isi da drumul pe tobogan si nu se mai opreste decat cand zice Gino: "acum". S-au vazut destule cazuri.
Adevarul e ca suntem relativ unici. Sa vezi ca se poate dar sa-ti fie frica la fiecare etapa chiar de jucatorii tai. Brrrrrr....

Rechinul Ucigas
27th September 2004, 15:48
In Ultimi Ani Nationalul A Fost Cosmarul Farului , Sper Ca Anul Asta Sa Ne Razbunam!!! Forza Farul!!!

Catalanul
27th September 2004, 16:17
farul s-a domolit si nu mai joaca asa cum o faceau la inceputul campionatului
asa ca eu cred ca nationalu va castiga si acest meci :p
2-0 bate national :D

miril
27th September 2004, 16:55
Avem motive sa credem ca vom trece si de al 8-lea "val". Forma si traditia recenta stau marturie. Hai Progresu!

Denis
27th September 2004, 20:59
se termina 1 dar sper X shi sper, sper, sper, 2. Hmm...3-1 :(

giovanni BV
28th September 2004, 01:35
Nationalul cistiga fara probleme , Farul a adus numai dezamagiri in ultimele jocuri !!! Nu cred ca Farul va sta in fata National-ului in cursa pentru titlu !!! National-ul nu poate sa-si permita sa dea puncte , mai ales acasa in fata propriilor fani !!!

deja-vu
28th September 2004, 07:29
Victorie National la cel putin 3 goluri diferenta. Parerea mea.

armin
28th September 2004, 08:55
De departe cel mai interesant meci al etapei, pentru ca ambele echipe joaca fotbal in ultimul timp. Sper sa fie un spectacol in teren si sa castige cei mai buni.

baden
29th September 2004, 10:11
dupa jocul de la constanta ... farul ar trebui sa recupereze punctele pierdute. Cel mai bine ar fi sa se bata pentru ele in cotroceni ... chiar daca au sanse de 5% sa castige.

miril
29th September 2004, 16:52
Deocamdata au 11,11%!

fia
29th September 2004, 19:40
Sper ca Farul sa faca surpriza etapei...

baden
1st October 2004, 10:03
si castigi concursul de pariuri ... :)

Rechinul Ucigas
1st October 2004, 13:23
Doamne Ajuta sa spargem gheata cu nationalul!!! FORZA FARUL!!!!!!!!!!! :cool:

giovanni BV
2nd October 2004, 10:35
Farul vine dupa un meci in care a suferit mult , si cu National nu cred ca vor face prea mult , echipa bucuresteana nu vrea sa piarda liderat-ul campionatului !!! Solist 1 !!! Fara probleme !!!

no_worries_mate
2nd October 2004, 20:57
A egalat Farul cu un om in minus!!!
Din pacate,prevad oricum un scor fluviu pt.National ....

Gerson
2nd October 2004, 21:57
x,1 farul a jucat bine in meciurile cu nationalul din deplasare dar echipa din umbra a firmei lui giovani becali si gica popescu are capacitatea sa invinga

no_worries_mate
2nd October 2004, 22:22
A trecut pe linga victorie echipa noastra de suflet in ultimul minut in Cotroceni...Baicu e nefast pt.echipa,rateaza absolut tot.

le fada marseillais
2nd October 2004, 22:47
Rezultat excelent cu posibilii campioni ai editiei actuale...Farul ,condusi si cu un jucator eliminat din minutul 4,au egalat de 2 ori si au trecut pe linga victorie in minutul 94 cind Baicu a tras pe linga poarta din coltul careului mare.
Trebuie sa-i batem pe Bacau neaparat etapa viitoare la Constanta.

Mariusmadmax
3rd October 2004, 02:00
Felicitari !
Din min 4 ati jucat cu un om mai putin ?
Ati jucat in inferioritate cu revelatia turului si n-ati pierdut ?
Bravo , sunteti buni !
/hello

miril
3rd October 2004, 08:51
Felicitari Faru! Este o performanta sa joci in inferioritate, aproape tot meciul, si sa nu pierzi, cu o echipa in mare forma. Sper ca toate echipele sa-si joace sansele pe teren, de acum incolo si indiferent de meci, asa cum a facut-o Farul. Numai asa vom avea o campioana pe merit. Desi sunt putin trist, dupa ce al optulea val s-a spart la...mal, sper ca bancarii vor trage concluzile cuvenite dupa acest meci, daca vor sa traga la titlu. Daca nu...

alex36
3rd October 2004, 09:04
Pacat,speram sa va distantati!

Quartz@nu
3rd October 2004, 22:57
Felicitari Farul pt. jocul facut in Cotroceni ........mare pacat ca Baicu a ratat !!! :yeah: :yeah: :yeah:

baden
4th October 2004, 08:25
Farul a fost echipa mai buna in acest joc iar Grigoras s-a dovedit un antrenor foarte bun.

ADelPiero
4th October 2004, 08:37
farul a dat o mana de ajutor stelei ...
pacat de infrangerea stelistilor :( ... :rosu:

baden
4th October 2004, 11:39
daca nu se ajuta singuri ... mainile de ajutor le vor simti stelistii sub forma de pumni in cap !!! de la 6 nationalul s-a departat la 7 puncte. Pe merit (au avut meritul de a juca 86 de minute cu un om in plus :D )

Bancaru
4th October 2004, 12:12
Desi Farul a jucat tot meciul cu un om mai putin, eu cred ca au fost mai buni decat Nationalul. Farul a pierdut 2 puncte iar Nationalul a castigat unul.
Numai ca am retineri in ceea ce priveste penalty-ul acordat Farului la 1-0. Panc a atacat si a lovit mingea. Serea, parca el a arbitrat, a fost jalnic. A facut numai gafe reusind sa-i irite pe toti.
Ma intereseaza totusi ceva: daca se dovedeste ca "urinarii" au fost dopati ce se intampla avand in vedere ca au fost folositi in teren pe durata meciului?

baden
4th October 2004, 12:24
nimic ... daca nu sunt suspendati au drept de joc .

Quartz@nu
4th October 2004, 14:39
Desi Farul a jucat tot meciul cu un om mai putin, eu cred ca au fost mai buni decat Nationalul. Farul a pierdut 2 puncte iar Nationalul a castigat unul.
Numai ca am retineri in ceea ce priveste penalty-ul acordat Farului la 1-0. Panc a atacat si a lovit mingea. Serea, parca el a arbitrat, a fost jalnic. A facut numai gafe reusind sa-i irite pe toti.
Ma intereseaza totusi ceva: daca se dovedeste ca "urinarii" au fost dopati ce se intampla avand in vedere ca au fost folositi in teren pe durata meciului?
te inseli prietene , urinarii cum le spui tu nu au jucat nici unul pe durata intregului meci : APOSTOL a fost inlocuit in min 5 dupa eliminarea lui Curca , SENIN a intrat in a 2 repriza dupa min 80 , BAICU a intrat in a 2 repriza...deci te inseli.......insa nu te inseli la penalty-ul acordat FARULUI ,nici eu nu cred ca a fost.

Bancaru
4th October 2004, 15:09
te inseli prietene , urinarii cum le spui tu nu au jucat nici unul pe durata intregului meci : APOSTOL a fost inlocuit in min 5 dupa eliminarea lui Curca , SENIN a intrat in a 2 repriza dupa min 80 , BAICU a intrat in a 2 repriza...deci te inseli.......insa nu te inseli la penalty-ul acordat FARULUI ,nici eu nu cred ca a fost.

Eu nu am scris deloc pe toata durata meciului. Vezi ce alunecoasa e limba romana.... Baicu a intrat in prima repriza. In rest este cum zici tu. Inclusiv la faza penalty-ului gratuit.
In plus, cred eu, Gurita trebuia sa primeasca un galben la faza in care a sarit, literalmente, in capul portarului Popa, incercand sa resabileasca egalitatea pe teren si pe tabela. Oricum, Serea a vazut alt meci. Noroc ca au pierdut Steaua si Rapid.


nimic ... daca nu sunt suspendati au drept de joc .

Pai este normal? Daca nu ii prind, adica daca se dovedeste ca nu au folosit furosemid (sau furazolidon, ce naiba era) sau pipi de la Baicu, jos palaria. Dar daca se dovedeste ca au profitat de aceste binefaceri ale farmaciei? Se cheama ca Farul a folosit 2 dopati. Sau unul, depinde. In teorie si in practica se cheama ca poti folosi dopati in echipa aliniata in teren.

miril
4th October 2004, 15:16
Bancarule, in acest caz se suspenda jucatorii si nu echipa. Ca asa-i in...fotbal. Sau vrei sa calcam pe urmele lui Badea? Am jucat prost si am pierdut doua puncte, dar am luat un punct avans, fata de urmaritoare.

miril
4th October 2004, 15:16
Asta da noroc!

Bancaru
4th October 2004, 15:30
Miril, eu doar am intrebat ce se poate intampla. Dar echipa i-a folosit cu buna stiinta. Nu s-a aflat dupa. In acest caz sa fie suspendati ei. Un lucru este cert ca putem gasi inca un punct slab al regulamentului. Regulamentul care arata ca un schweizer.
Cat despre norocul care ne-a lovit de era sa cadem mai jos, ce sa zic... Nasol sa ne multumim cu jumatati de masura (sau cu treimi). Acum puteam sa avem 7 puncte in fata lui Rapid si 8 in fata Stelei. Dar Nationalul nu e tocmai o echipa cu moral de eterni invingatori.
Miril, ai fost la meci?

miril
4th October 2004, 20:02
Cu gandul, tocmai de la Stockholm. Sunt convins ca ne cunoastem. Nu se poate altfel, caci, din pacate, nu suntem prea multi.

Bancaru
5th October 2004, 13:19
De unde sa ne cunoastem taticu? Eu nu am fost la Stockholm iar tu ma mir(il) sa apari des pe stadion, avand in vedere ca e greu de crezut ca faci naveta.
Eu, am mai spus asta, stau mereu in spatele bancii de rezerve a lui National, in primul rand. Acolo am stat inca de cand s-a reparat stadionul. Mai auzi diverse chestii...

miril
5th October 2004, 21:57
Bancarule, ma bazez pe faptul ca pari un suporter vechi, ca mai toti progresistii, eu fiind, pe vremuri, inainte de a pleca din tara, un frecvent semnatar de condica pe...Dr. Staicovici, o tempora, o mores, si fiind cunoscut de mai toata lumea, si atunci si acum, drept..."Doctoru". Daca ii cunosti pe cei doi George, din galerie, pe Carol, Florin conservatoristul, nea Ivan, pe domnul Romanita sau pe octogenarul Zaharia, mai traia si era in forma in 2002, ca sa enumar pe cativa, intraba-i de mine si iti vor spune cine sunt. Prietenii mei cei buni au fost Dan Badea, locuia pe vremuri chiar pe Staicovici, si Silviu Ghering, pe vremuri la Prosportul lui Ioanitoaia. Pot spune ca sunt prieten, desi nu ne-am vazut de mult, si cu Liviu Galan, un milionar in, ce altceva, dolari, cel care a vrut sa preia Nationalul anul trecut. Ma rog, toate aceste amanunte ar fi trebuit sa-ti le scriu pe PM, dar m-am trezit tarziu. Scuze!!!

inter
5th October 2004, 22:05
deci Mirile, esti un posibil investitor pt. Gino :p

miril
6th October 2004, 08:18
N-am banii astia, Inter, si, daca as avea, nu as investi pe...mana lui Gino. Gino este un tip foarte inteligent, dar, din pacate, un produs tipic pentru fotbalului lui...Mitica.

bazz
6th October 2004, 10:28
Nu stiu cum a reusit Nationalul "performanta"de a nu castiga un joc in care au evoluat cu 1 om in plus tot meciul.Laudele in acest meci sunt ale Farului care a reusit un rezultat bun avind in vedere cursul jocului.
Bafta ambelor echipe in continuare!

Bancaru
6th October 2004, 12:01
Miril, nu cred ca avem aceeasi varsta si nici pe cei din galerie nu ii cunosc dupa nume. Numai dupa mutre. Poate tata sa te stie drept "Doctoru". Eu vin la stadion de vreo 25 de ani. Veneau pe atunci Octavian Ursulescu (el mai vine inca) cu mama lui, Marius Pepino, Constantin Diplan. cateodata raposatu Bibanu si multa alta lume. Dupa renume nu il stiu decat pe "Marin". Cred ca il cunosti, e unu la vreo 50 de ani, cu ochii bulbucati.
Oricum, e frumos pentru ca asa cum am ramas, putini, se pare ca ne leaga ceva mai mult decat o echipa de fotbal. Multi nu vor si nu pot sa creada cata dreptate a avut Radu Cosasu cand a spus ca noi ne bucuram la fel de mult la succes si ne intristam la esec asemenea suporterilor lui Real Madrid. Nu conteaza marimea, repet.
Miril, dar pe mana cui ai investi banii? Cine crezi ca ar fi un bun manager pantru echipa asta? Tu crezi ca ar fi fost bine sa vina Galan? Ala vroia sa il aduca si pe Hala, cel putin asa sustin ziarele din vremea respectiva, ba chiar si protv sustine ca a luat cateva imagini de la o intalnire de taina de la restaurantul Nababo de la coada calului. A fost o vreme cand credeam ca numai Armeanu poate face ceva la echipa dar acum sunt convins ca Olaroiu se poate confunda cu clubul. Potential are.

baden
7th October 2004, 11:14
meciul urmator este si mai "usor" pentru national ... asa ca vedeti ca s-ar putea sa fie inceputul decaderii nationalului ... si are experienta in a besteli sanse :(
pacat!
as dori totusi sa nu ne "amageasca" si sa castige meciul urmator

Bancaru
11th October 2004, 15:56
Ihi! :d