PDA

View Full Version : Etapa 9: Otelul - Rapid



ADelPiero
27th September 2004, 14:25
Sambata, 2 octombrie: Otelul - Rapid (ora 15.00, TVR 2)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

rasheedkpenny
27th September 2004, 14:52
Meci greu! Otelul s-a dovedit de fiecare data a fi o "nuca tare" pentru Rapid. Cel mai bun joc cu Otelul acum 2 sezoane, cand am batut cu 5-2! Sper sa repetam jocul bun si de data asta!
Ramane in memorie momentul mai neplacut, de anul trecut cu eliminarea din Cupa...

Catalanul
27th September 2004, 16:21
otelu' se pare ca si-a revenit, si cum rapidul nu joaca bine in deplasare (mai ales in galati :D) cred ca meciul se va termina la egalitate 1-1 sau 2-2 :D
P.S. nu este exclus ca otelarii sa se impuna :D

DD-Viola
27th September 2004, 16:47
...X cu noroc , ...2 mai aproape de adevar .

fia
27th September 2004, 16:50
Intr-adear, meci greu... sper sa batem.

JJ
27th September 2004, 16:52
Mai batem si noi pe cineva in deplasare? Ar cam fi cazul.

Ovy-Iasi
27th September 2004, 18:55
Sper sa bata Rapidul...pronostic 2

the_big
27th September 2004, 19:03
0-1 Sabin Ilie 11m

Denis
27th September 2004, 20:48
ce miash dori sa fiu in romania aku sa ma duk la meciu asta :(. Cel puzin bine ca-l vad la televizor :) cal da pe TVR2-TVR International /hello.
Daca otzelul joaca bine in aparare, rapidishtii poa sa cashtige numai de la penalty, iar daca jucam in aparare putem pleca pe contre can meciu Dinamo-Brashov. Io sper shi intrun meci de egalitate, cu toate ca am votat 1.
PS: cand a fost ultima oarea cand am pierdut acasa cu rapidu :help:?

Denis
27th September 2004, 20:50
Sper sa bata Rapidul...pronostic 2
da de ce ma? ca vam batut etapa anterioara :drak: :evil: :drak: :evil:

STEELMAN
27th September 2004, 21:20
la cum a jucat echipa pana acum nu prea imi pun sperante mari in acest meci dar,nimic nu e imposibil
p.s. stad dunarea e la 1 km de dunare poa faceti si voi o baie inainte sa intrati pe el nu de aia da abia a f renovat.........

giovanni BV
28th September 2004, 01:19
Dupa ultimele meciuri facute , Otelul lasa de dorit mai ales cind joaca acasa , iar Rapid-ul a inceput sa-si revina la realitate !!! De-altfel Rapid-ul nu mai are nimica de pierdut nici in cupe nici in alte competitii , si vor merge la victorie pentru numai astfel pot ramine in coada liderului si sa poata aspira la mai mult !!!

M|tea
28th September 2004, 02:32
Asa cum zicea cineva mai sus ...au trecut ceva sezoane de cand Rapidu nu a mai castigat la Galati.Sper sa nu bata nici anu asta!O victorie ar fi exact ce ne trbuie pentru moralul jucatorilor si a antrenorului. :ok: Sincer sa fiu nu stiu daca Sorin Cartu a mai antrenat o perioada mai lunga de cateva luni la aceasi echipa in ultimii ani si sper sa batem pe Rapid..altfel imi e teama ca pe oltean il va bate gandul demisiei si nu imi doresc deloc acest lucru.Ehh pana la urma ma multumesc si cu un egal da sa fie 2-2 sau 3-3 ca m-am saturat sa vad 1 gol pe meci :(
Pronostic 2-1, goluri Victoras Iacob....ca sa moara de ciuda Copos ca nu la pastrat :drak:

FORZA OTELUL!VINCI PER NOI!
/hello /hello /hello
PE EI PE EI....PE MAMA LOR!!

ronaldinho
29th September 2004, 09:11
Sper ca Rapidul sa se impuna in acest meci. Ar fi cazul sa aduca puncte si de afara, cum face Steaua si National.

baden
29th September 2004, 09:48
Rapidul nu cred ca va reusi sa inscrie si Cartu isi aseaza foarte bine jucatorii in teren .
Galatiul castiga cu 1-0 sau cel mult 2-0.

Pancone
29th September 2004, 10:26
Inca mai exista probleme de efectiv dar sper sa castigam indiferent de scor .

baden
29th September 2004, 14:59
eu zic ca cel mai usor e sa mai castigati experienta. Luati bataie la galati dar veti castiga cu dinamo si va va iubi toata lumea ... :)

Pustoai-k
29th September 2004, 18:30
In deplasare jucam cam nasol...sper sa ne revenim!!!!!!!!!!!!!!trebuie! :ciocan:
Bate Rapid! :cool:

baden
1st October 2004, 10:06
numai daca galatiul se convinge ca trebuie sa joace meciul in giulesti ;)
...
si nu ajunge numai atat ... ar trebui ca rapidistii sa joace si foarte bine!!!! :D

rasheedkpenny
1st October 2004, 10:56
Nu se stie niciodata... Rapidul isi are "surprizele" puse deoparte... si bune si rele! :(

M|tea
1st October 2004, 23:59
HAI OTELUL! /hello /hello :yeah:
Nea Sorin sper sa ii predea tanarului Razvan Lucescu o lectie despre tactica la fotbal!O aparare fier-beton si contraatacurii taioase..asta cred ca e solutia castigatoare impotriva Rapidului...sau planul b.: presing agresiv :evil: de la inceputul meciului si aparare in linie cu fundasii la 30m de poarta.Oricum ar fi sper sa fie 1-0 ptr OTELUL si sa fie tot stadionul[si nu numai] fericit!

STIU CA SE POATE!
:ok: /hello
Fortza OTELUL

giovanni BV
2nd October 2004, 10:24
Rapid-ul nu-si poate permite sa piarda puncte in acest jos , iar Otelul nici atit !!! Meci deschis si o alta surpriza poate iesi si de aici !!!

Saber Rider
2nd October 2004, 16:57
Otelul a batut pe Rapid cu 1 - 0. Daca Steaua bate maine pe Poli Iasi in Ghencea (si nu vad cum nu ar face-o) trece pe locul doi, avand si inca o restanta.

Catalanul
2nd October 2004, 17:04
Rapid a demonstrat ca in deplasare nu joaca deloc bine...:sleep: de aici si scorul cu otelul :D

mama voastra... nu am prins pronosticu` la meciu asta, nu mai merg pe victoria voastra cand jucati in deplasare :rosu:

ADelPiero
2nd October 2004, 17:39
hai rapid :) cu aliuta cu tot :p

Gerson
2nd October 2004, 22:02
ce imi place ca-i invinse Cartu pe rapizi :D

Mariusmadmax
3rd October 2004, 02:08
mai ce i-ati mai batut pe galateni , bravo rapizilor , poate invatati sa vorbiti corect ... Nu e Steaua ! :D
Mai ce in forma sunteti !
:D
acuma serios ... pe cind o fuga prin triajul Garii de Nord cu galeria dupa voi ? :D
Sunteti ... ! Dupa ce ca in deplasari vedeti ca Rapidul gafaie ... aveti tupeu de mari campioni , legatura cu pamantul v-a fost asigurata de MODESTA - dupa parerea voastra ... visinie - Otelul Galati !
Ce bataie va dadea si Bistrita daca vroia !!!!!!!!!!!!!!!!! :evil:
Bravo Otelul ! /hello

Denis
3rd October 2004, 09:46
mai, daca tot cashtiga asha , cu 1-0 la fiecare meci, E BINE :great:

Pustoai-k
3rd October 2004, 17:42
............................................. :headbang: :o: :sleep:

alex36
3rd October 2004, 18:55
ai ca-mi place :D :happy

M|tea
3rd October 2004, 22:37
heheeee asa cum am pronosticat : acelasi vesnic 1-0 indiferent de adversar :)
daca o tineti tot asa acasa eu nu ma supar dar sper sa mai aduce-ti puncte si de afara!
BAFTA VOUA!

FORZA OTELUL

Quartz@nu
3rd October 2004, 23:21
pt .Razvan Lucescu un sfat: lasa -te de meseria asta amice ca nu te prinde bine ......cum nici freza pe care ti-ai tras-o (ca sa acoperi barna dintre ochi)nu te prinde bine :rosu: PACAT CA ECHIPA RAPID A APELAT LA SERVICIILE UNUI NONNAME IN FOTBALUL ROMANESC .....DACA SE MAI INSISTA MULT PE razvan lucescu VA FI JALE MARE IN GIULESTI ......PACAT !!!

Denis
4th October 2004, 05:47
apropo: catzi ani are razvan asta mah? pare cam tanar. shi de ce nu mai joaca fotbal, shi sa apucat de antrenor? cai varza la antrenat.

ADelPiero
4th October 2004, 08:50
bv otelul :evil:

rasheedkpenny
4th October 2004, 09:53
mai ce i-ati mai batut pe galateni , bravo rapizilor , poate invatati sa vorbiti corect ... Nu e Steaua ! :D
Mai ce in forma sunteti !
:D
acuma serios ... pe cind o fuga prin triajul Garii de Nord cu galeria dupa voi ? :D
Sunteti ... ! Dupa ce ca in deplasari vedeti ca Rapidul gafaie ... aveti tupeu de mari campioni , legatura cu pamantul v-a fost asigurata de MODESTA - dupa parerea voastra ... visinie - Otelul Galati !
Ce bataie va dadea si Bistrita daca vroia !!!!!!!!!!!!!!!!! :evil:
Bravo Otelul ! /hello

Recomandare:

Nu e locul potrivit pentru provocari! Calmeaza-te!

Pancone
4th October 2004, 10:03
Chiar nu exista nici un stelist care sa-i spuna acestui Mariusmadmax ca face de rusine steaua si suporterii acestei echipe ? nu trebuie bagat prea mult in seama insa uneori sunt speriat de faptul ca un om la 30 de ani poate scrie asemenea lucruri sau si varsta e o gluma ?

JJ
4th October 2004, 10:26
Se vede ca suntem incapabili sa jucam ceva in deplasare. La Galati Rapidul a jucat catastrofal, a avut 3 ocazii tot meciul. Ce deosebire intre comportarea Rapidului si cea a Stelei, si ea, la randul ei invinsa cu 1-0, dar dupa un meci pe care l-a dominat net. Jocul nu merge, rezultate n-avem. Poate ne revenim cu cainii, desi la cum jucam, slabe sanse.

RstInPc
4th October 2004, 10:31
Lasati-l ca a facut Steaua meci mare si au luat-o de la Iasi. De, Steaua are fata de campioana, Realul Romaniei a luat bataie de la ultima clasata. /hello . Are vre-o echipa din Romania fata de campioana capabila sa reprezinte Romania in Europa ? O sa se spuna ca Steaua, dar sa vedem ce o sa faca in grupe dupa o calificare, zic eu, norocoasa. Eu am presimtiri sumbre :mda:

In privinta Rapidului, daca o tineti in ritmul asta...nu va vad bine. Diferenta de puncte existenta intre locul 1 si 9 este de 10 puncte care nu sunt foarte greu de recuperat, raportat la momentul actual.

bazz
6th October 2004, 10:01
Una din surprizele etapei,Otelul a batut Rapidul.F bine,continuati tot asa,si la anul o sa jucati iar in UEFA!!!

baden
6th October 2004, 10:10
eu nu vad rezultatul acesta ca pe o surpriza ... am spus de la inceput si am incercat chiar sa-mi argumentez pozitia. Nu poti juca cu Galatiul de pe pozitia de vedeta ... iar in cazul rapidului nici nu e cazul ... nu au jucatori chiar atat de buni incat sa nu pregateasca jocul in mod special