PDA

View Full Version : Etapa 9: CFR Cluj - Sportul Studentesc



ADelPiero
27th September 2004, 14:23
Sambata, 2 octombrie: CFR Cluj - Sportul Studentesc (ora 15.00, Telesport)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Catalanul
27th September 2004, 16:26
e clar... bate cluju` (cu 2-1) :yeah: Forza Ardealu` /hello

DD-Viola
27th September 2004, 16:43
...Hai Cluju' !...astia de la Sportul sant gata..."ca bateria" , dupa meciul cu Steaua , ...ar trebui sa nu aveti probleme .

Angelina Jolie
27th September 2004, 18:09
Am fost la mare si ne-am urcat pe val din nou. De data asta nu ne mai dam jos. Batem Sportul si ne mentinem in "coasta" liderului. Ce bine suna.

Denis
27th September 2004, 20:52
creca o sa bata clujul. 2-1

giovanni BV
28th September 2004, 01:38
Acest meci va fi meciul etapei !!! Eu cred ca cine va juca mai bine , va cistiga !!! Daca va fi un meci deschis , eu cred ca vor imparti punctele !!! Egal-ul ar multumi in definitiv ambele echipe !!!

g_1k
28th September 2004, 08:03
CFR-ul va bate pe sportu si la iasi (echipa in deriva). Ce bine suna 6 puncte in urmatoarele 2 meciuri!? nu de alta da vine meciu cu steaua si tre sa ajungem la zestrea de 9. Ce optimist si frum os suna.

TZEFERU
28th September 2004, 08:24
Dupa fiecare meci echipa parca se subtiaza. Adevarul e ca jucatorii au dat cit au putut pina acum. A venit si rindul celor din linia a 2-a sa isi incoarde "peck-dorsalii".
Este un meci dificil, Sportul care s-a miscat bine pina acum, ( cu exceptia startului.)
au condus 2-0 Argesu, 1-0 Dinamo in deplasare.
Sper ca axa Jula-Vasie-Oncica-Anca sa arate cinei sefu in GRUIA.

baden
28th September 2004, 08:32
va fi meciul etapei ...

ultras_sportul
28th September 2004, 11:05
Adica Balan si Ciupe vor face legea in Gruia, Sportul castiga, scorul e lipsit de importanta!

Dansan
28th September 2004, 11:34
Bate CFR o echipa frumoasa cu adevarat...

bill
28th September 2004, 14:02
Cred ca va castiga CFR. 3-1

Mihai Boca
28th September 2004, 14:07
Cu siguranta bate C.F.R. (3-1)


HAI C.F.R. (Va rugam frumos) :yeah:

07Ex
28th September 2004, 14:52
Sambata, 2 octombrie: CFR Cluj - Sportul Studentesc (ora 15.00, Telesport)

Esti sigur ca meciul va fi sambata? Multe site-uri dau meciul ca fiind vineri 1 octombrie.

Cat despre rezultatul final, avand in vedere ca ambele echipe joaca bine in atac pronostichez un 3-3 sau 4-4. In orice caz meci egal.

g_1k
28th September 2004, 19:08
Esti sigur ca meciul va fi sambata? Multe site-uri dau meciul ca fiind vineri 1 octombrie.

Cat despre rezultatul final, avand in vedere ca ambele echipe joaca bine in atac pronostichez un 3-3 sau 4-4. In orice caz meci egal.

Cel mai sigur gasesti pe www.lpf.ro situl oficial al diviziei A, iar acolo meciul este sambata

baden
29th September 2004, 10:04
castiga clujul lejer ... 4-2 ... si asta daca ambele echipe vor juca defensiv :)

fia
29th September 2004, 19:42
Doua echipe frumoase, cred ca va iesi un meci foarte frumos :)

Ultras
30th September 2004, 21:46
Sambata voi fi in gRUIA. Nu vom veni multi, da' vom veni! /hello

baden
1st October 2004, 09:52
bateti drumul de pomana
Sportul ia bataie ca e o echipa ghinionista in provincie
;)

Rechinul Ucigas
1st October 2004, 13:27
Sper Sa Bata Sportul!!! Forza Farul!!!!!!!!!

sportist
1st October 2004, 17:16
Obiectiv, scenariu ar fi cu gruietzii :headbang: inscriind golul egalizator sau chiar al victoriei pe fondul unor "greseli copilaresti" a Sportului, dupa un meci bun al studentilor. Subiectiv, sper sa batem dracului formatia asta. Subiectiv, sper sa nu le facem cadouri la clujeni, desi sint simpatici. Ce dreaku! doar au suficiente puncte, pe cind noi... :headbang:

g_1k
1st October 2004, 18:00
Obiectiv, scenariu ar fi cu gruietzii :headbang: inscriind golul egalizator sau chiar al victoriei pe fondul unor "greseli copilaresti" a Sportului, dupa un meci bun al studentilor. Subiectiv, sper sa batem dracului formatia asta. Subiectiv, sper sa nu le facem cadouri la clujeni, desi sint simpatici. Ce dreaku! doar au suficiente puncte, pe cind noi... :headbang:

nu avem suficiente puncte
ca sa ne batem acolo sus la varf avem nevoie de cat mai multe
:happy :happy :happy

TZEFERU
1st October 2004, 21:39
Sper sa bata CFR!!! Forza CFR!!!
Anca joache si baghe gol!!!!! Trebe' sa ne mentinem in prima parte a clasamentului.
Clasamentul arata tare bine cu CFR pe primele pozitii. Im' place. Good job!!!.
Trebuie sa stam in frunte si sa nu mai privim inapoi.

Oricum "gruietii" nostri au dat ceva culoare unui campionat destul de cenusiu inca. Keep up with the good work CFR!!!!

HAI CFR!!!

gigel_bucur
2nd October 2004, 03:33
brave CheFeReu, pecat, Gigel va baghe gol:) Anca mere la Playboy si baghe gol acol, ok:) sunteti frumose dar depasitara conditia, "sa sufi"! mai borvim:)
uitai, arbitreaza Tudor? daca da, nu mai fuck pariu, castiga TzeFeReul, ptiu, drace, era sa zic... Clujul :ok:

TZEFERU
2nd October 2004, 04:38
Mai Jijel mai ...nu fi Comical ALI acuma. ..printf("Kernel panic!!!!\n");

Tata lumea stie dacai CFR ii Cluj....cu sau fara tchietierashi.
Nui voie sa faci confuzii.... :nah:

CFR <==> :great:

An_DR_eI
2nd October 2004, 09:05
:yeah: CFR -sportu :rosu: 2 - 0 (Oncica , Bruncevici)
FORZA CFR !!! /hello
COMMANDO GRUIA !!! :evil:

giovanni BV
2nd October 2004, 10:22
CFR-ul merge bine la ora actuala , dar si Sportul este in cautare de puncte !!! Un alt meci de interes , pentru miza jocului !!! Este un meci deschis oricarui rezultat !!!

Ultras
2nd October 2004, 12:09
Deja am inceput sa facem ordine in Cluj. In spatele casei memoriale Matei Corvin un sofer ghinionist, a ajuns cu roata din fata a Matiz-ului intr-un sant lasat nesemnalizat de primaria lui Poc. Cred ca acesta va fi unul dintre multii clujenii pe care ii vom face fericiti astazi. Restul dupa victoria Sportului. Din pacate astazi Universitatea joaca la Negresti si nu mai avem cum sa ne intalnim cu baietzii de la Vechia Guardia. Ultima data cand am vorbit cu ei la telefon erau la 50km de Negresti (ora 9.30). Am stabilit sa ne auzim dupa meciuri si ne-am urat succes reciproc. Am facut o gramada de poze si acum ne-am infundat intr-un net cafe. Despre meci: nu joaca Balan, Maxim si Lazar (suspect de ruptura de muschi dupa antrenamentul de marti, avand 30% sanse sa joace). De la CFR sunt indisponibili 6 jucatori dintre care 4 titulari.
Echipa probabila: Stanca - Ciupe, Ratiu, Dedu, Rusu - Oae, Cruceru, Stancu, Nae - Mazilu, Bucur. Este posibil ca astazi sa debuteze tanarul de 17 ani Lucian Turcu, venit in vara de la Universitatea Cluj (rezerva). Vremea este frumoasa (cu toate ca orasul este amenintat din toate partile de nori), fetele la fel, berea-i buna etc. Toate premisele pentru o victorie la fel de frumoasa a Sportului.

The Watcher
2nd October 2004, 16:50
Scor final 1-1

The Watcher
2nd October 2004, 16:51
Arbitraj jalnic...

ADelPiero
2nd October 2004, 17:42
1-1 :( pacat pt Cluj :(

Gerson
2nd October 2004, 21:52
meci nul intre nuli

TZEFERU
2nd October 2004, 23:15
Prin prisma faptului ca am jucat cu 4 titulari practic (Vasiie accidentat schimbat in min 25-30) in teren rezultatul e Ok. Jumate din echipa a jucat fara meciuri in picioare, dar chiar si asa am trecut pe linga victorie. Nu-i nimic mai sint 6 etape in care trebuie sa facem cel putin baremul de 21 de puncte stabilit de conducere.

HAI CFR!!!

Ultras
3rd October 2004, 07:54
CFR este o echipa solida care stie sa creeze presiune. Dupa primele 15 minute credeam ca o sa plecam cu o caruta de goluri, dar dupa deschiderea jocului am pus mingea jos si am echilibrat meciul. Intrarea lui Lazar, care a jucat accidentat usor, chiar am preluat initiativa avand doua situatii bune de a marca prin Mazilu si Cruceru, iar apoi logic a venit si golul egalizator marcat de Mazilu dupa o faza creata de Lazar. Dupa pauza jocul a fost un pic haotic cu posibilitati de a marca de ambele parti, dar ultima parte, incepand de la acordarea penalty-ului si eliminarea lui Ciupe, a devenit un iures al CFR-ului si numai interventiile senzationale ale lui Stancioiu au pastrat tabela nemodificata.
Maniera de arbitraj al lui Robert Dumitru a nemultumit pe toata lumea. Si ma refer doar la doua faze care au fost judecate in defavoarea Sportului: la un contraatac pe partea laterala se centreaza catre Mazilu care este imbrancit evident din spate in careu, dar Dumitru lasa faza sa continue. Tot Mazilu a scapat singur spre poarta dar tusierul arata off-side cu toate ca Ionut plecase cu 2m din spatele ultimului aparator. Au fost si faze controversate pentru CFR, pe care altii pot sa le aminteasca.

g_1k
3rd October 2004, 08:36
CFR este o echipa solida care stie sa creeze presiune. Dupa primele 15 minute credeam ca o sa plecam cu o caruta de goluri, dar dupa deschiderea jocului am pus mingea jos si am echilibrat meciul. Intrarea lui Lazar, care a jucat accidentat usor, chiar am preluat initiativa avand doua situatii bune de a marca prin Mazilu si Cruceru, iar apoi logic a venit si golul egalizator marcat de Mazilu dupa o faza creata de Lazar. Dupa pauza jocul a fost un pic haotic cu posibilitati de a marca de ambele parti, dar ultima parte, incepand de la acordarea penalty-ului si eliminarea lui Ciupe, a devenit un iures al CFR-ului si numai interventiile senzationale ale lui Stancioiu au pastrat tabela nemodificata.
Maniera de arbitraj al lui Robert Dumitru a nemultumit pe toata lumea. Si ma refer doar la doua faze care au fost judecate in defavoarea Sportului: la un contraatac pe partea laterala se centreaza catre Mazilu care este imbrancit evident din spate in careu, dar Dumitru lasa faza sa continue. Tot Mazilu a scapat singur spre poarta dar tusierul arata off-side cu toate ca Ionut plecase cu 2m din spatele ultimului aparator. Au fost si faze controversate pentru CFR, pe care altii pot sa le aminteasca.



nu esti departe de adevar.

DD-Viola
3rd October 2004, 17:20
...Bravo CFR !...pacat totusi de pct pierdute .

gigel_bucur
4th October 2004, 01:40
meci nul intre nuli

dar tu cu cine tii, draga mea? sau n-ai curaj sa spui? :drak:

Ultras
4th October 2004, 13:02
Nu prea a fost penalty si oricum nu era faza de cartonas rosu

bazz
6th October 2004, 09:53
N-am vazut nici macar un rezumat al acestui meci,dar am pariat inainte de meci X solist,asa ca multumesc celor doua echipe ca mi-au bagat niste bani in buzunar.

baden
6th October 2004, 10:34
sportul ma surprinde de multe ori prin joc, maturitate, determinare si rezultate. Clujul m-ar surprinde daca n-as sti numele antrenorului. Eu doresc bafta ambelor echipe.