PDA

View Full Version : Liga Campionilor la Urziceni ... în Ghencea

Mario Di Lazi
12th October 2009, 12:04
16.09.2009 v Sevilla FC (A) 0-2
29.09.2009 v VfB Stuttgart (H) 1-1
20.10.2009 v Rangers FC (A) 20.45
04.11.2009 v Rangers FC (H) 20.45
24.11.2009 v Sevilla FC (H) 20.45
09.12.2009 v VfB Stuttgart (A) 20.45

Standings »
Group G
Sevilla 2 m 6 p
Stuttgart 2 m 2 p
Unirea Urziceni 2 m 1 p
Rangers 2 m 1 p

Elphax
12th October 2009, 14:04
superba sectiunea, am intrat si eu sa nu se spuna ca bate vantu' ...

Mario Di Lazi
12th October 2009, 14:16
Când ajunge internetul și la Urziceni o să-ți mulțumească fanii unirii pt acest mesaj postat :D

TeBat
12th October 2009, 20:51
trebuie udata aceasta sectiune:D

ValDuH
21st October 2009, 18:19
Este bre internetul la Urziceni, nu mai fiti carcotasi si rautaciosi.. Si-nca un provider supermeserias care da clasa multora din Bucuresti ca seriozitate si servicii ;). Un alt factor e ca si folderul asta cu Unirea tre' sa sapi putin dupa el ca sa gasesti, si daca nici nu prea esti deprins cu forumurile e si mai greu.

Revendind la oile noastre..

Parca nici acum nu-mi vine sa cred.
Si mutarea lu' Petrescu m-a lasat masca, mai ales ca nu era genu' lui. Sa scoti in minutul 19 fundas si sa bagi atacant. A riscat si-a castigat.

N-am mai vazut demult echipa romaneasca jucand in europa sa fie in stare sa faca pressing si la 4-1. S-a vazut clar si meritul preparatorului.

Foarte faine si reactiile de superbunsimt ale jucatorilor si a antrenorului, de dupa meci. Modeste, unitare si foarte realiste. Chiar daca Petrescu a zis ca Brandan a fost omul meciului, Brandan a declarat ca ii pare rau sa-l contrazica pe antrenor, dar nu e adevarat, toata echipa a jucat bine.

Chiar e o mare victorie, a romanilor, a muncii si a bunului simt. Extrapoland putin, orice samantzar care s-a uitat la meci a vazut cu ochii lui cum poti sa ajungi la rezultate bune prin munca, modestie si bun simt, nu doar prin "am banu si-mi permit orice".

Din punct de vedere al calificarii (chiar si in europa league), vaz ca e destul de greu, mai ales ca-n ultima etapa meciurile vor fi Stutgard - Unirea si Sevilla - Rangers, meci in care Sevilla, probabil deja calificata, va juca cu rezervele.

Sorin Blaj
22nd October 2009, 15:42
FACEBOOK-URIA

Ialomițenii și-au înmulțit numărul de fani pe internet

În urmă cu două zile, EVZ vă prezenta câțiva tineri răspândiți prin toată lumea, dar uniți de un singur lucru: simpatia pentru campioana României, Unirea Urziceni. De la Montevideo la Lyon și din Alabama în Cipru, trupa lui Dan Petrescu are o galerie virtuală care se adună pe portalul de socializare Facebook.

Dacă până ieri număra 91 de membri, pagina dedicată Unirii a câștigat după meciul cu Glasgow Rangers încă 40 de simpatizanți! Majoritatea sunt din Scoția și țin cu Celtic, rivala de moarte a celor de la Rangers. Unul dintre ei este Paul Kelly.

“Unirea, pentru Liga Campionilor! Cred că orice om normal la cap are în acest moment o a doua echipă favorită - Unirea Urziceni!”, spune Paul. Allen Duke, un scoțian pursânge a cărui poză de la avatar arată un bărbat căzut pe caldarâm, pradă alcoolului, pare în culmea fericirii: “I love this club!!!”.

Concluzia e simplă: Unirea a produs mai multă bucurie în “jumătatea verde” a orașului Glasgow, care aparține catolicilor de la Celtic, decât la București și la Urziceni. “Fantastic rezultat. Le-ați arătat maimuțelor de la Rangers cât de rău au ajuns!”, spune Martin Cain. (Cristian Delcea)

http://www.presa.tv/go.php?id=69

TeBat
22nd October 2009, 15:46
odata cu simpatia pt Urziceni va creste si simpatia pt Dan Petrescu in Regat

Sorin Blaj
22nd October 2009, 21:38
Pentru Dan Petrescu, simpatia este la un nivel inalt si constant in Regat.

ValDuH
4th November 2009, 20:49
cred k face egal in seara asta chiar daca imi doresc victoria Uniri..

SI eu zic un egal in seara asta, egal cu sevilla si lom bataie de la stuttgard.
si cu 6 puncte va fi pe muchie, mai ales ca-n ultima etapa sevilla deja calificata va juca cu glasgow si nu cred ca va forta toate motoarele.

Anyway, si daca nu or sa mai ia nici un punct din urmatoarele meciuri, is super multumit de ce performanta a reusit pana acum echipa datorita careia am reinceput sa ma uit la meciuri.

Sper totusi sa ma intorc inghetzat dar fericit in seara asta.

HAI UNIREAAAA!

PS: nu scoatem si noi topicul asta de la "alte echipe"? Poate atrage mai multa atentie.

HardmaN
5th November 2009, 01:04
mi-a esit pronosticul ..1-1 :)

ValDuH
5th November 2009, 16:25
da, oricum, fromos finalul de meci. Si Unirica noastra a egalat deja cea mai buna performanta a vreunei echipe romanesti in UCL. De necrezut.

Daca stuttgard bate pe glasgow meciul urmator, locul 3 e asigurat indiferent de rezultat.
Oricum, sper sa joace baietii cum au jucat si pana acum. Deabia astept meciul cu sevilla. sper sa nu mai fie frigul si ploaia de aseara si sa vina si mai multi suporteri la meci.

Mario, mai updatezi tu primul post cu rezultatele??
Merci,

Cel mai cel mai
30th November 2009, 09:58
Sa va fie rusine OnlineSport.ro ca nu puneti sub-forumul asta in rand cu al celorlalte echipe de "varf". In afara performantei de exceptie din Liga Campionilor, Unirea Urziceni este campioana actuala a Romaniei. Si e la "Alte echipe"? Ce treaba-i asta!

Marius
30th November 2009, 10:31
Sa va fie rusine OnlineSport.ro ca nu puneti sub-forumul asta in rand cu al celorlalte echipe de "varf". In afara performantei de exceptie din Liga Campionilor, Unirea Urziceni este campioana actuala a Romaniei. Si e la "Alte echipe"? Ce treaba-i asta!

pai nu prea sunt multi fani dispusi sa discute probleme zilnice ale Unirii. Daca ar fi sau daca vor fi, fii sigur ca thd despre Unirea va fi pus unde ii e locul.

Deocamdata ar fi ciudat ca un thd care nu genereaza discutii sa fie promovat, nu crezi?

ValDuH
2nd December 2009, 17:16
Nu e vorba de promovare, e vorba de vizibilitate. Si e oarecum un cerc vicios. Daca oamenii nu prea il vad, nu prea intra, daca nu intra, nu merita sa fie promovat, deci nu il prea vad :)

Si totusi, vorbim despre o echipa care joaca in divizia A, are un cuvant de spus in campionat, sa nu mai vorbim de cupele europene.

Daca, eu stiu, peste un numar de ani, dispare din liga 1, atunci se poate muta din nou la "alte echipe".

E clar ca sunt subiectiv, dar mie asa mi s-ar parea corcect.

Pedro1984
8th August 2010, 12:50
cum au zis si ei " ghencea le e a 2-a casa "