PDA

View Full Version : Saisprezecimi 2006/2007



Vadim
11th October 2006, 11:23
Comentarii despre tragerea la sorti a 16-imilor Cupei Romaniei, pe acest thread, inainte si dupa efectuarea tragerii.

starsteel
11th October 2006, 13:38
Ce comentarii se pot face dacat ca iar e o tragere asa cum place celor de la frf adica extrem de dirijata. Unele bilutele sunt la incalzit probabil inca din etapa asta, asa ca urmeaza tragerea.

micutzu
11th October 2006, 16:42
Care stie ceva?
Nimeni, nimic?
Parca trebuiau sa inceapa la 12.00. Nu s-au terminat inca?
Poate nu le-a iesit din prima si mai incearca. :D

P.S. Acum am aflat ca e la ora 16.00 si transmite in direct antena3

STEAUA-MANIA
11th October 2006, 17:03
Personal imi doresc sa iasa unul din meciurile urmatoare:u cluj vs cfr cluj
u cluj vs STEAUA/dinamo/rapid :D
Sa vedem ce echipa o sa vina pe calamitatea de ion moina...:D
Cei de la u cluj sau cfr(suporterii)ar astepta un asa meci,precum cei de la millwall un meci cu west ham(vezi green street hooligans):D

Vadim
11th October 2006, 17:04
Acum incepe tragerea. Vezi in direct pe www.onlinesport.ro .

STEAUA-MANIA
11th October 2006, 17:10
somesul vs cfr ..grr nema u cluj vs cfr...
Csm valcea vs rapid..LOL
dinamo vs farul 2!hai,farul!:D
forex vs STEAUA!gata,pot pleca!LUPTA STEAUA!

tuxie
11th October 2006, 17:13
FC National - FCM Bacau va fi al naibii de interesant daca nu-si revin platanii :D
Si sa vezi acuma :D

Vand vise
11th October 2006, 17:14
forex - Steaua 0-5 :D

tuxie
11th October 2006, 17:16
forex - Steaua 0-5 :D
La cartonase rosii :happy

tuxie
11th October 2006, 17:17
Oh, no :happy
Asta e blat pe fata :happy
Poli II Timisoara vs. Poli Timisoara :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

miril
11th October 2006, 17:18
Timisoreana si-a facut efectul!

Vand vise
11th October 2006, 17:18
poli 2 vs. poli 1

pariez tot ce am pe un 2 solist

cristane
11th October 2006, 17:18
Jenant! Bine ca berbecii de la FRF sint in stare sa ghideze tragerea cu urne, urnisoare, etc, etc, dar nu pot sa puna o regula simpla prin care echipele nu au voie sa-si intilneasca satelitii. Penibil. N-am nimic cu Poli, dimpotriva, imi place de ei, dar nu mi se pare corect sa fie deja calificati in optimi.

Vadim
11th October 2006, 17:19
Nu trebuia sa lase asa ceva, doua echipe din acelasi oras.

Vand vise
11th October 2006, 17:20
Unirea Urziceni - Juventus Colentina
Forza Juveeeeeeeeeee :D .. 0-2

Grinco
11th October 2006, 17:20
Penala chestia asta

cristane
11th October 2006, 17:20
Nu trebuia sa lase asa ceva, doua echipe din acelasi oras.

Nu e vorba ca sint din acelasi oras. (U Cluj - CFR Cluj ar fi fost super tare). Problema e ca sint aceeasi echipa.

tuxie
11th October 2006, 17:21
poli 2 vs. poli 1

pariez tot ce am pe un 2 solist

Nu fi sigur ca va fi listat la pariuri, sau va avea cota 1.01 :D
Si, intr-adevar, cea mai penibila chestie posibila. Sa ne ia sansa de a avea 2 echipe in optimi. Ntz, ntz... io cu care dracu tin la meciul ala?

Kainsashiki
11th October 2006, 17:24
cine e poli 2 ? cfr timisoara ?? sau echipa din bragadiru ? ma gandesc ca poate fi un meci al orgoliilor daca e echipa din bragadiru

reddograzvan
11th October 2006, 17:25
' Ceahlaul - Univ. Craiova 1

' Pandurii - Jiul 1

' Poli Iasi - U Cluj 1

' Unirea Urziceni - Juventus Bucuresti 1

' FC Arges - FCM II Bacau 2

' UTA Arad - CS Otopeni 1

' Poli II Timisoara - Poli Timisoara 2

' Gloria Bistrita - FC Caracal 1

' Corvinul - Otelul 2

' Apulum - CS Vaslui 1

' Forex Brasov - Steaua x

' FC National - FCM Bacau 2

' Dinamo - Farul II 1

' Somesul - CFR Cluj 2

' CSM Ramnicu Valcea - Rapid 2

' Farul - Gloria Buzau 1

MadChris
11th October 2006, 17:25
poli II e CFR

Sommerset Hateg
11th October 2006, 17:26
Corvinul si Galatiul au acelasi sponsor:Mital Steel!...I vom dezintegra la Craiova,Valcea sau Pitesti...

Vand vise
11th October 2006, 17:27
' Ceahlaul - Univ. Craiova 1

' Pandurii - Jiul 2

' Poli Iasi - U Cluj 2

' Unirea Urziceni - Juventus Bucuresti 2

' FC Arges - FCM II Bacau 1

' UTA Arad - CS Otopeni 2

' Poli II Timisoara - Poli Timisoara 2

' Gloria Bistrita - FC Caracal 1

' Corvinul - Otelul 2

' Apulum - CS Vaslui 2

' Forex Brasov - Steaua 2

' FC National - FCM Bacau 1

' Dinamo - Farul II 2

' Somesul - CFR Cluj 2

' CSM Ramnicu Valcea - Rapid 2

' Farul - Gloria Buzau 1

tuxie
11th October 2006, 17:27
poli II e CFR
Nu.

Kainsashiki
11th October 2006, 17:27
doamne...pai atunci de ce se mai joaca meciul asta? daca joaca prima echipa cu cea de-a doua echipa...?

se mai gandeste cineva cine va fi castigatoarea??

MadChris
11th October 2006, 17:27
Pana la urma, sortii asta au decis...

Vadim
11th October 2006, 17:27
Ar fi culmea sa bata Poli II. :D

MadChris
11th October 2006, 17:28
Tuxie, Poli II este fostul CFR Timisoara. Crede-ma

Grinco
11th October 2006, 17:28
Nu trebuia sa lase asa ceva, doua echipe din acelasi oras.


Doua din acelasi oras nu ar fi o problema, dar nu echipa mama sa joace cu echipa-satelit...frf e de toata jena. Partea buna e ca POLI e deja in optimi, dar totusi nu e corect, plus ca altfel am fi avut sansa sa avem doua echipe calificate...

frf...tot oligofreni ati ramas

samor03
11th October 2006, 17:29
sa fie oare adevarat. ghinion curat pentru public. era mai bine sa picam cu uta.

Ayrton
11th October 2006, 17:29
Poli II este fosta Tractorul Brasov!!!

delaparis
11th October 2006, 17:29
Poli II Timisoara - Poli Timisoara

Pfff ... iar incepe cearta :cool:

Ayrton
11th October 2006, 17:31
cel mai tare meci e Forex - Steaua... pentru brasoveni, ca stelistii se vor da deoparte, doar Cupa Romaniei e trofeu de luseri conform lui meemee...

pytzy
11th October 2006, 17:33
Si-au dat in petec cu meciul Poli Timisoara II vs Poli Timisoara. Sunt penibili.

tuxie
11th October 2006, 17:34
Poli II Timisoara - Poli Timisoara
Pfff ... iar incepe cearta :cool:

Da, si nici macar nu-i starnita de tine :D

MadChris, atat Poli II cat si CFR joaca ambele in Liga II in seria B, n-au cum sa fie aceeasi echipa.

Vadim
11th October 2006, 17:34
Si-au dat in petec cu meciul Poli Timisoara II vs Poli Timisoara. Sunt penibili.

O fi fost o clauza pusa de Timisoreana... :D

pytzy
11th October 2006, 17:34
cel mai tare meci e Forex - Steaua... pentru brasoveni, ca stelistii se vor da deoparte, doar Cupa Romaniei e trofeu de luseri conform lui meemee...
Cam asa ceva cred meme despre Cupa Romaniei. Ramane de vazut..... cred ca nu o sa-i mai intereseze decat cand nu mai au nici o sansa la ea.

Vadim
11th October 2006, 17:38
cel mai tare meci e Forex - Steaua... pentru brasoveni, ca stelistii se vor da deoparte, doar Cupa Romaniei e trofeu de luseri conform lui meemee...
I-am vazut pe Forex, ii bate pana si FC Arges... fara Dorinel pe teren.

Kainsashiki
11th October 2006, 17:38
imi pare rau pt timisoreni ca nu pot vedea finala cupei romaniei Poli 1 - Poli 2 :happy

Ayrton
11th October 2006, 17:39
Atunci poate vad un meci UTA - Dinamo! :D

Vadim
11th October 2006, 17:41
Oricum, Poli are drum deschis spre finala. Un Poli - Dinamo? :)

Grinco
11th October 2006, 17:41
Macar avem meci in oras pe 25 :D ... chiar , pe ce stadion se joaca? E neaparat sa fie pe stadion neutru? Joaca pe CFR sau UMT? :D

tuxie
11th October 2006, 17:43
Oricum, Poli are drum deschis spre finala. Un Poli - Dinamo? :)
Mai rau. Poli II - Dinamo, si sa castige Poli II, asta ar razbuna multe :D

m8k
11th October 2006, 17:44
Se va juca in bucuresti:D si cu arbitri straini, acest lucru va fi cerut de poli2:D

tuxie
11th October 2006, 17:47
Se va juca in bucuresti:D si cu arbitri straini, acest lucru va fi cerut de poli2:D
Mi se pare absolut normal. Doar nu vrei sa fie furata de arbitri, nu? :happy

Vadim
11th October 2006, 17:48
Mai rau. Poli II - Dinamo, si sa castige Poli II, asta ar razbuna multe :D

Sa nu fie Poli - Steaua. :D

tuxie
11th October 2006, 17:54
Sa nu fie Poli - Steaua. :D
Nu, ca ala se termina la penalty. Prefer Poli - UTA :D
Cel mai frumos era o finala intre Building Vanju Mare si Prefabricatele, s-ar fi emotionat toti la atata lume pe stadion :happy

erreyy
11th October 2006, 17:56
O "golanie" de tragere la sorti, rusine FRF, rusine mafiei din fotbalul romanesc, se pare ca nimeni si nimic nu-i mai opreste pe acesti nemernici, fac ce vor in federatie...:rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu:

Kainsashiki
11th October 2006, 17:56
O intrebare pentru fanii Poli Timisoara 1:

Daca Poli Timisoara 2 va elimina pe Poli Timisoara 1 o sa urati echipa a 2a cum ii urati si pe Dinamo ? :happy

m8k
11th October 2006, 17:56
Pin la urma vor fi surprize, dar cel mai echilibrat meci va fi pandurii-jiul!!:D

tuxie
11th October 2006, 17:59
O intrebare pentru fanii Poli Timisoara 1:
Daca Poli Timisoara 2 va elimina pe Poli Timisoara 1 o sa urati echipa a 2a cum ii urati si pe Dinamo ? :happy
:D
De ce ai tu impresia ca noi uram pe Dinamo? Mai tii minte slagarul lui Mihai Constantinescu - "Iubiti si cainii vagabonzi?" :happy (ma rog, backdoor-ul e ca nu specifica in ce mod :D).

m8k
11th October 2006, 17:59
O intrebare pentru fanii Poli Timisoara 1:

Daca Poli Timisoara 2 va elimina pe Poli Timisoara 1 o sa urati echipa a 2a cum ii urati si pe Dinamo ? :happy

Poli 1 va juca cu administratorul de stadion in poarta , femeile de serviciu pe linia de fund:D, vinzatorii de bilete la mijloc si cei din conducere (bulibasa virf), in atac, si va cistiga cu 8-0:D

Vadim
11th October 2006, 18:01
O "golanie" de tragere la sorti, rusine FRF, rusine mafiei din fotbalul romanesc, se pare ca nimeni si nimic nu-i mai opreste pe acesti nemernici, fac ce vor in federatie...:rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu:
Dar ce a fost asa ce grav? Asa au vrut sortii... :drak:

tuxie
11th October 2006, 18:01
Poli 1 va juca cu administratorul de stadion in poarta , femeile de serviciu pe linia de fund:D, vinzatorii de bilete la mijloc si cei din conducere (bulibasa virf), in atac, si va cistiga cu 8-0:D

Iti cam iei nasul la purtare cu astfel de termeni. Ntz,ntz, bad sour cherry :mda:

me
11th October 2006, 18:02
e stupid, jenanta, aberant!
cum dracu` sa permiti ca un club sa se bata cu el singur??
pot sa stipuleze clar in regulament ca nu s epot intalni daca sunt echipoe ale aceluiasi club (cum nu au voie nici s apromoveze in prima liga satelitii de exemplu)..si daca prin cine stie ce miracol ajung ambele in finala se decerneaza direct cupa clubului Poli I sau Dinamo I daca era cazul de un dinamo-dinamo2 , sau steaua, sau bacau sau oricare..ca doar echipele sunt ale aceluiasi club...
sincer, ramai mut cand vezi cata incompetenta exista

Vadim
11th October 2006, 18:05
Nu ai cum sa faci asta in faze superioare. Oricum la un moment dat vor trebui sa se intalneasca. Tocmai, e de evitat sa fie o finala ca Poli - Poli 2.

m8k
11th October 2006, 18:05
Iti cam iei nasul la purtare cu astfel de termeni. Ntz,ntz, bad sour cherry :mda:

Doar nu aveti voi acolo prin oras bulibase? Eu nu mai gindit la altcineva, ca ai inteles tu asta e altceva! In fine revenind ontopic meciul neinteresante, cupa ijncepe in optimi cind o sa jucam cu cei din parc!

erreyy
11th October 2006, 18:05
Idiotii si cretinii FRF, niste handicapati si incompetenti, unde s-a mai intalnit asa ceva in lume?????

Eeyore
11th October 2006, 18:09
Asta e golania din Romania cu echipe satelit. Nu e admisibil sa inscri in aceeasi competitie 2 echipe. Ar trebui reinfiintat campionatul de tineret si interzise echipele satelit. Dar nu se vrea asa ceva. Cum ar mai putea combinatorii din Liga lu' Mitica sa mai transfere jucatori dupa incheierea perioadei legale? Daca imi aduc aminte bine in ultimul meci din cupa a lui Poli TM 2 au inscris G.Bucur si M.Oprea, o sa joace si acum tot la Poli 2?

Liviu
11th October 2006, 18:18
Nu ştiu de ce vă miraţi că joacă o echipă cu satelitul ei ! Nu e o premieră ! Īn 2002 Rapid a jucat cu Rapid 2 (Electromagnetica se numea pe atunci ) , meciul trebuia să se joace pe "Veseliei" , stadionul echipei a doua , dar s-a căzut la īnţelegere şi s-a jucat pe Giuleşti...:rolleyes: A fost parcă 5-1 , dar nimeni nu a zis nimic īn presă că ar fi fost ceva necurat...;)
Nu cred că s-a vrut ca Poli să joace cu Poli 2 . Interesul cred că era să meargă ambele echipe mai departe . Poli nu are cum să aibă probleme cu nicio echipă din Liga 2 .

me
11th October 2006, 18:22
Nu ai cum sa faci asta in faze superioare. Oricum la un moment dat vor trebui sa se intalneasca. Tocmai, e de evitat sa fie o finala ca Poli - Poli 2.

eu zic ca se putea
sau daca nu, sa interzica existenta satelitilor, sau posibilitatea ca un club sa inscrie in competitite ambele echipe..oricum ideea de a juca intre ele mise pare complet stupida, ar trebui s agaseasca macar pe viitor o alta solutie:rosu:

cip_81
11th October 2006, 18:23
Wow, Cupa Romaniei Timisoreana propune in 16-mi un meci de zile mari: Poli - Poli 2. N-ar putea sa se califice amandoua mai departe ? Sa se intalneasca si in 1/8..si tot asa, pana in finala. Daca nu, poate se intampla ce s-a intamplat la Fcm Targoviste - Fcm Targoviste 2 (parca ele s-au intalnit).

STEEL
11th October 2006, 18:26
Corvinul si Galatiul au acelasi sponsor:Mital Steel!...I vom dezintegra la Craiova,Valcea sau Pitesti...

Ce spui tu acolo viteazule?Te-ai spalat pe ochi dimineata?:happy

erreyy
11th October 2006, 18:28
Stati la rand, ca avem timp si pentru voi, intai e la rand FC Vaslui si apoi Steaua, dupa aceea ne vom face timp si pentru voi, pana atunci mai antrenati-va si voi...:drak: :drak:

Ayrton
11th October 2006, 18:28
De, e nasol ca a picat Poli 1 cu Poli 2... se vor menaja reciproc si va fi un meci fara interes...
Bine ca n-a picat si Steaua cu Farul, ca aveam 2 meciuri d-astea ... :D :evil:

Bega
11th October 2006, 18:29
Nu stiu de ce credeti voi ca timisorenii si-ar fi dorit o astfel de tragere la sorti. E chiar aiurea, dar tot aiurea e sa pui timpenia asta pe seama unei ipotetice actiuni de avantajare a lui Poli. Am mai scris aici dar vad ca nu s-a inteles. Sponsorul Cupei Romaniei nu are nici un interes ca in finala sa ajunga Poli, echipa sponsorizata de Bergenbier. E aiurea ce insinuati.

me
11th October 2006, 18:33
daca era interesat sa ajunga poli in finala, pica poli 2 cu alte echipe si primeaua 10 jucatori de la prima echipa si cum jucau acasa puteau s amai elimine din contracandidate, sau cel putin aveau sansa asta...asa ca teoria ca asa au vrut aia de la timisoreana mi se pare ca n-are sustinere, din punctul meu de vedere

bahaus_84
11th October 2006, 18:34
Noi nu insinuam nimic,noi vorbim de ceea ce se intampla :))) si e rushinos....

cip_81
11th October 2006, 18:34
Nu era mai bine daca numeau faza asta cincisprezecimile cupei?

ultras79
11th October 2006, 18:38
Mare pacat Doamne ca nu ai vrut sa "jucam" cu ceferistii din Gruia...!!! Pacat mare pacat...!!! NUMAI "U" "U"NICA iubire pt NOI esti TU..!! Cluj-Napoca suntem NOI..!!!

gheorghe
11th October 2006, 18:39
Doar nu aveti voi acolo prin oras bulibase? Eu nu mai gindit la altcineva, ca ai inteles tu asta e altceva! In fine revenind ontopic meciul neinteresante, cupa ijncepe in optimi cind o sa jucam cu cei din parc!

...care este...:evil:

m8k
11th October 2006, 18:43
Mare pacat Doamne ca nu ai vrut sa "jucam" cu franarii din Gruia...!!! Pacat mare pacat...!!! NUMAI "U" "U"NICA iubire pt NOI esti TU..!! Cluj-Napoca suntem NOI..!!!

uNICa sansa va fi la anul, acum va luati adio, ieseni, o sa va arate fotbal, total diferit de cel jucat de voi la Belis sau pe unde ati jucat!

Luis Garcia10
11th October 2006, 18:46
PARCA vad un Poli 3-5 Poli 2 cum a fosr si Fcm Tgv Vs Fcm 2 Tgv :lol:

reseter
11th October 2006, 18:57
perfect, sau...mai mult ca perfect....ma intreb pe cand dinamo - dinamo II, si pe ce stadion si.....mai mama...cine o sa joace la poli I si cine o sa mai ramana pentru POLI II??????????daca nu au atatea rezerve...???

Gontel
11th October 2006, 18:57
Poli - Poli 2 asta e chiar culmea. Derby de derby.

Sa-i rupa Steaua pe cei de la Forex si sa castigam si noi o data Cupa.

dinamo vad ca numai cu sateliti pica la fiecare tragere.

malexoid
11th October 2006, 19:04
O intrebare pentru fanii Poli Timisoara 1:

Daca Poli Timisoara 2 va elimina pe Poli Timisoara 1 o sa urati echipa a 2a cum ii urati si pe Dinamo ? :happy

nu uram pe nimeni care joaca fotbal si ne bate "pe teren"...
uite, anul trecut ne-a eliminat Petrolul Ploiesti, ai auzit vre-un timisorean sa fie suparat pe lupi?

King of Hell
11th October 2006, 19:29
uNICa sansa va fi la anul, acum va luati adio, ieseni, o sa va arate fotbal, total diferit de cel jucat de voi la Belis sau pe unde ati jucat!

tu chiar crezi ca Iasu ne poate bate pe noi? Raman la parerea mea ca echipa mai proasta ca Poli Iasi in cupa asta putea fi doar Farul Constanta sau National. sau cfr desigur

alex_6tm
11th October 2006, 19:45
Tuxie, Poli II este fostul CFR Timisoara. Crede-ma

Esti varza..si cfr tim joaca in liga 2 alaturi de Poli II...Poli II ii echipa infiintata anul asta..anul trecut a fost cfr satelitul lui Poli..dar acum nu..u unde traiesti???????????????????????

resita
11th October 2006, 20:18
Sa-i rupa Steaua pe cei de la Forex si sa castigam si noi o data Cupa.


la picioare. :rosu:

cojmarU
11th October 2006, 20:20
Poli Iasi - U Cluj : 2
Tu esti simbolul unor inimi romanesti, tu esti mandria unor inimi studentesti
HAIDE U
M-am simtit obligat sa scriu asta sa mai auda lumea de noi pana la anu ca atunci vor stii cine suntem cei care inca nu au auzit de U.

FcPoliFan
11th October 2006, 20:22
perfect, sau...mai mult ca perfect....ma intreb pe cand dinamo - dinamo II, si pe ce stadion si.....mai mama...cine o sa joace la poli I si cine o sa mai ramana pentru POLI II??????????daca nu au atatea rezerve...???

Intamplator, Poli 2 are lotul ei si nu se bazeaza pe rezervele de la prima echipa, deci nu trebie sa iti faci griji.

In rest, chestiunea asta s-a tot intamplat pana acuma si nu e normal. Si "afara" echipele secunde au voie in anumite campionate sa participe la cupa, doar ca nu ajung atat de departe din motive evidente.

*Coco*
11th October 2006, 20:29
Astea de la FRF sunt niste nenorociti
Vineri Etapa ->Craiova-Ceahlaul meci in Cupa Ceahlaul-Craiova
Sambata Etapa ->Jiul-Pandurii meci in Cupa Pandurii Jiul

maonel
11th October 2006, 20:47
' Ceahlaul - Univ. Craiova 1

' Pandurii - Jiul 1

' Poli Iasi - U Cluj 1

' Unirea Urziceni - Juventus Bucuresti 1

' FC Arges - FCM II Bacau 2

' UTA Arad - CS Otopeni 1

' Poli II Timisoara - Poli Timisoara 2

' Gloria Bistrita - FC Caracal 1

' Corvinul - Otelul 2

' Apulum - CS Vaslui 2

' Forex Brasov - Steaua 2

' FC National - FCM Bacau 2

' Dinamo - Farul II 1

' Somesul - CFR Cluj 2

' CSM Ramnicu Valcea - Rapid 2

' Farul - Gloria Buzau 1

detzu
11th October 2006, 20:48
Deci, Poli 2 e echipa satelit a lui Poli . E echipa unde Cartu merge sa vada meciuri si e antrenata de Rotariu care e un antrenor f. serios. Cartu trimite jucatori de la Poli la Poli 2 ca sa aiba meciuri in picioare. E chiar ciudat sa pice cele 2 cand Poli poate hotari sa ia orice jucator de la Poli 2 si sa-l puna sa joace la Poli. Deci practic nu va fi nici un meci cand ambele echipe sunt oficial sub acelasi club.

noir_desir
11th October 2006, 20:48
tu chiar crezi ca Iasu ne poate bate pe noi?

Evident ca nu, ca doar sunteti la fel de buni ca Barcelona...:D Un pic de respect pt. echipele adverse nu strica, sa stii :ok:

maonel
11th October 2006, 20:49
ba ala cu u cluj mai taca-ti gura !!!!!!!!!!!

maonel
11th October 2006, 20:51
la king of hell ma refeream! scuze pentru ceilalti suporteri ''U'' care posteaza comentarii pertinente

dragosh_vl
11th October 2006, 21:08
ba unde se joaca meciurile nu se joaca pe terenu echipelor din div inferioare?

malexoid
11th October 2006, 21:21
Eu stiu ca si in campionatele puternice din europa, echipele satelit participa in cupa fara restrictionare. Mai toate echipele din Bundesliga isi au satelitul prin ligile inferioare supranumit "amateuren" :), joaca in cupa si fac mari surprize uneori...despre asta Universal ne poate povesti mai multe, asa cum il invitam si pe delaparis sa ne povesteasca cum sta treaba in Franta.
Noi timisorenii chiar suntem dezamagiti de rezultatul tragerii la sorti, Poli 2 putea ajuta echipa fanion, eliminand cate ceva dintr-e potentialele 'pericole'...

King of Hell
11th October 2006, 21:28
ba ala cu u cluj mai taca-ti gura !!!!!!!!!!!

bine mai iesene. da tot nu-mi schimb parerea

CrAzY92
11th October 2006, 21:29
Ceahlaul - Univ. Craiova 2
' Pandurii - Jiul 1
' Poli Iasi - U Cluj 1
' Unirea Urziceni - Juventus Bucuresti 1
'FC Arges - FCM II Bacau 1
' UTA Arad - CS Otopeni 2
' Poli II Timisoara - Poli Timisoara 2
' Gloria Bistrita - FC Caracal 1
' Corvinul - Otelul 2
' Apulum - CS Vaslui 2
' Forex Brasov - Steaua 2
' FC National - FCM Bacau 1
' Dinamo - Farul II 2
' Somesul - CFR Cluj 2
' CSM Ramnicu Valcea - Rapid 1
' Farul - Gloria Buzau 1

Bancheru
11th October 2006, 22:15
Forex Brasov daca are forta poate bate pe Steaua,Steaua se va impiedeca de forex,va zic io......Poli TM - Poli II ma intreb ce face Iancu de timisoara,creca le zice ceva de genu "Lasati prima echipa sa mearga mai departe ca altfel......stiti voi ce patiti" :)).......U Cluj bate pe Poli Iasi la scor si Dinamo nu mai vorbesc...Dinamo- Farul II 7-0

blandu
11th October 2006, 22:28
Ceahlaul - Univ. Craiova 2 /hello
' Pandurii - Jiul 1
' Poli Iasi - U Cluj 2
' Unirea Urziceni - Juventus Bucuresti 1
'FC Arges - FCM II Bacau 1
' UTA Arad - CS Otopeni 1
' Poli II Timisoara - Poli Timisoara 1 :happy
' Gloria Bistrita - FC Caracal 2 :yeah:
' Corvinul - Otelul 2
' Apulum - CS Vaslui 1
' Forex Brasov - Steaua 2
' FC National - FCM Bacau 1
' Dinamo - Farul II 1
' Somesul - CFR Cluj 2
' CSM Ramnicu Valcea - Rapid 1
' Farul - Gloria Buzau 1


Craiova va ajunge in finala /hello :yeah: /hello
FC Caracal va merge mai departe.
Voi la meciul POLI - POLI II. Am sa tin cu echipa a doua.
Ce culori poarta POLI II, dar POLI I ?
In ce culori sa ma imbrac sa fiu diferit de suporterii echipei adverse ? :happy
Pregatesc coregrafia pentru POLI II....

DanielAndrei
11th October 2006, 22:30
echipa mai proasta decat U Cluj mai era Poli II

m8k
11th October 2006, 22:53
Iesenilor o sa aveti un meci foarte usor!!! Odihniti titularii sau chiar puteti juca cu juniorii, o sa cistigati fara drept de apel!

King of Hell
11th October 2006, 23:12
Asta spune cine? Tu marele "expert" in fotbal?

Bancaru
11th October 2006, 23:15
Ceahlaul - Univ. Craiova 1
Pandurii - Jiul 1
Poli Iasi - U Cluj 1
Unirea Urziceni - Juventus Bucuresti 1
FC Arges - FCM II Bacau 1
UTA Arad - CS Otopeni 1
Poli II Timisoara - Poli Timisoara 1
Gloria Bistrita - FC Caracal 1
Corvinul - Otelul 2
Apulum - CS Vaslui 2
Forex Brasov - Steaua 2
FC National - FCM Bacau 2
Dinamo - Farul II 1
Somesul - CFR Cluj 2
CSM Ramnicu Valcea - Rapid 2
Farul - Gloria Buzau 1

brandon
11th October 2006, 23:27
Nu stiu cum se face dar tot timpul dinamo are adversari ori foarte slabi ori din ograda proprie!Chiar nu cred ca are nevoie dinamo de asa ceva,probabil ca borcea nu stia acum cateva luni cand a araranjat totul(atat in campionat,cat si in cupa) ca dinamo o sa aiba un joc care sa-i permita sa bata aproape pe oricine.dinamo ne-a obisnuit ,de fapt,de cand ne stim sa faca jocuri de culise.Pacat! Mare pacat! Dar ulciorul nu merge de mult ori la apa si parca vad c-o sa pateasca la fel ca Yuventus(30 de puncte din 30 posibile cam prea bat la ochi!,e buna dinamo,dar nici chiar asa,spun asta pt ca am urmarit toate meciurile lui dinamo de la inceputul campionatului si cel putin 2 treimi dintre ele au fost cam "necurate",ca sa nu folosesc alt termen).
Rusine dinamo!!!!!!!!!!!!:rosu: :rosu: :rosu:

Luis Garcia10
12th October 2006, 01:08
CE PACAT! Putea sa fie Fcm 2 Targoviste V Steaua :(

rechinul farist
12th October 2006, 01:14
' Dinamo - Farul II 2
'' Farul - Gloria Buzau 1


sper sa ai dreptate!!:ok:

rechinul farist
12th October 2006, 01:15
si marea finala: Farul I-Farul II :happy

FcPoliFan
12th October 2006, 02:05
echipa mai proasta decat U Cluj mai era Poli II

Poli 2 nu e o echipa rea, deloc. Trebuia doar sa prinda o zi buna - ca orice echipa tanara.

DanielAndrei
12th October 2006, 08:34
dar te asigur eu ca nu vor prinde la primul meci de cupa

andrei1921tm
12th October 2006, 11:44
O sa castige Poli II pentru ca: POLI II o sa castige cupa, POLI I o sa castige campionatul, iar ambele o sa se intalneasca in Supercupa Europei, prima castigatoare a Cupei UEFA iar cealalta a CL.
;)

Kainsashiki
12th October 2006, 11:48
si cand te-ai trezit dimineata ???

King of Hell
12th October 2006, 11:51
Ceahlaul - Univ. Craiova 2
' Pandurii - Jiul 1
' Poli Iasi - U Cluj 1
' Unirea Urziceni - Juventus Bucuresti 1
'FC Arges - FCM II Bacau 1
' UTA Arad - CS Otopeni 2
' Poli II Timisoara - Poli Timisoara 2
' Gloria Bistrita - FC Caracal 1
' Corvinul - Otelul 2
' Apulum - CS Vaslui 2
' Forex Brasov - Steaua 2
' FC National - FCM Bacau 1
' Dinamo - Farul II 2
' Somesul - CFR Cluj 2
' CSM Ramnicu Valcea - Rapid 1
' Farul - Gloria Buzau 1

de acord cu Junioru', mai putin la aberatiile UTA-Otopeni 2, Dinamo-Farul II 2, Poli Iasi-U Cluj 1

YoYoyOi
12th October 2006, 11:52
si cand te-ai trezit dimineata ???

inca nu s-a trezit :D vorbeste prin somn:evil:

starsteel
12th October 2006, 11:56
Nu stiu cum se face dar tot timpul dinamo are adversari ori foarte slabi ....

Chiar nu stii cum se face? eu am postat de 2 zile pe aici avertizarea sa nu se incalzeasca prea tare bilutele Dinamo si Poli ca raman urme si atunci apare dovada. Se pare ca in spiritul bunelor relatii au incalzit si CFR Cluj, rasplata pt. plecaciunile la adresa frf, vor si ei un os sa-l roada macar un Intertoto daca mai mult nu se poate.

10 oct.

.....P.S. Atentie la tragerea la sorti sa nu incalziti prea tare bilutele Poli si Dinamo sa nu cumva sa se friga cineva astfel vor ramane urme, adica probe. :ras-plans:

Jenant deasemenea ca nu e stabilit cine joaca in cazul in care finala se joaca intre echipele clasate pe primele locuri in Liga 1 probabil se asteapta semifinalele si atunci functie de interese organizeaza o finala pt. locul 3 in ca sa prind Poli sau CFR un loc de UEFA.

Iar despre Poli II - Timisoara e imaginea insasi a mizeriei din frf un meci care intr-o tara civilizata era imposibil, se putea anula aceasta posibilitate printr-o simpla regula se pare ca e un mesaj al frf catre celelalte competitoare "noi suntem sefii deci facem ce vrea muschii nostri si atentie ca e arvunit daca nu trofeul macar locul de UEFA."
Noroc ca Otelul nu tine cont de mocirla frf si va demonstra pe teren ca se bate numai cu mijloace fotbalistice cu oricine indiferent de nume sau afinitati la dinozaurii federatiei.

dede
12th October 2006, 12:02
primul mare derby...poli 1 - poli 2 :mda:
unele echipe sunt ca si calificate in turul urmator...

King of Hell
12th October 2006, 12:05
Daca intr-adevar au fost aranjate meciurile...(ma cam indoiesc), asta inseamna ca cineva a tras pentru Dinamo, Poli Timisoara, CFR si a dezavantajat vadit pe Steaua Bucuresti. Nu cred ca exista adversar mai tare pentru Steaua din serie B ca Forex Brasov.

andrei1921tm
12th October 2006, 12:12
@ starsteel...eu cred k ai uitat ce a zis Becali...ca de aia la lins pe sandu,sa castige campionatul.Bine dar voi aveti intotdeauna ceva de comentat.niste looseri!

cojmarU
12th October 2006, 12:22
Nu e vorba ca sint din acelasi oras. (U Cluj - CFR Cluj ar fi fost super tare). Problema e ca sint aceeasi echipa.

fratioare habar n-ai despre ce vb. ce vorbesti. U ne e totuna cu CFR vei vedea la anu. ii o rivalitate mai mare decat in bucuresti.

cojmarU
12th October 2006, 12:27
:rosu: mah oameni buni U nu e CFR franarii is prea mici pentru noi veti vedea la anu can promovam

starsteel
12th October 2006, 12:45
@ starsteel...eu cred k ai uitat ce a zis Becali...ca de aia la lins pe sandu,sa castige campionatul.Bine dar voi aveti intotdeauna ceva de comentat.niste looseri!

Daca ai vrut sa spui loseri tot nu ai dreptate stie toata lumea ca suntem niste invingatori oricum dupa tragerea asta la sorti e vizibil cum se trateaza meciurile Cupei, Poli joaca pe teren propriu cu satelitul:P iar Steaua joaca pe terenul adversarei adica mai clar pe stadionul lui Forex. Pt. cei care au uitat anul trecut a jucat cu Rapid II pe Giulesti si cred ca e evident pt. oricine, campionii nu sunt interesati de acest trofeu. Sigur si in aceasta editie la Forex vor juca tot cu rezervele.
P.S. lins ai interpretat tu, invingatorilor :happy

SAMM
12th October 2006, 12:52
avem cea mai idioata federatie din lume, si cel mai mafiot presedinte

cum e posibil ca o echipa sa joace cu satelitul ???

INCREDIBIL

nasule esti vai de m------ tai, pleaca in SUA si tu,

muceaboss
12th October 2006, 12:56
Bate Valcea Tot ......O Sa Vedeti !!!! :ok: /hello


FoRtZa VaLcEa !!!! :ok:

*Coco*
12th October 2006, 12:56
Asta e daca asa a fost sa fie
Ca si acum 2 tururi s-a jucat FCM II Targoviste cu FCM Targoviste:P

muceaboss
12th October 2006, 12:58
Imi doream sa joace ....CSM Valcea - Steaua Bucuresti sa fie umiliti de Valcenii

muceaboss
12th October 2006, 13:01
FORTZA VALCEAAAAAAA hai si cu fotbalul ca la hanbal sunem the best ..:D

Aurel.D
12th October 2006, 13:25
Sunt curios din ce faza a Cupei o sa spuna conducatorii Stelei ca nu ii intereseaza aceasta competitie?
Oricum meciul cu Forex o sa fie greu. Dinamo joaca cu Farul II dupe ce joaca cu Farul Ct. in campionat, la fel Ceahlaul-Craiova si Jiul -Pandurii.
Interesant.

starsteel
12th October 2006, 13:27
Sunt curios din ce faza a Cupei o sa spuna conducatorii Stelei ca nu ii intereseaza aceasta competitie?
....
Oare e asa greu sa realizezi din ce faza nu-i intereseaza din moment ce meciul doresc sa-l joace pe terenul adversarei si in mod sigur cu rezervele.
Suporterii campioanei sunt constienti ca Steaua nu e interesata de acest trofeu drept dovada priveste poll-ul de la "Cine castiga Cupa Romaniei" precum vezi nr. celor care au votat cu Steaua e zero...chiar sa fii disparut fanii Stelei sau crezi ca suntem constienti de valoarea net superioara:happy a adversarelor?

Cristian
12th October 2006, 13:28
Dupa meciu cu Forex :)))))

tu26dor
12th October 2006, 16:03
penibil. si atat.

Redboy
12th October 2006, 16:43
Otelul - Corvinul Hunedoara

Optimile ne asteapta si dup-asta mai vedem ! Fortza Otelul Galati !!

SAMM
12th October 2006, 17:11
Sunt curios din ce faza a Cupei o sa spuna conducatorii Stelei ca nu ii intereseaza aceasta competitie?
Oricum meciul cu Forex o sa fie greu. Dinamo joaca cu Farul II dupe ce joaca cu Farul Ct. in campionat, la fel Ceahlaul-Craiova si Jiul -Pandurii.
Interesant.

semifinala sau finala

oricum poti verifica in Europa echipele mari joaca cu rezervele in cupa, si Barcelona a fost eliminata acum 2-3 ani de o echipa din liga a III-a, sunt multe cazuri

dak ne elimina forex nu va ramane in istorie, se vor bucura sclavii 2-3 zile si atat, ramane in istorie doar Steaua singura echipa romaneasca in grupele UCL, Kiev-Steaua 1-4, corpodean omul lui dinamo (cred ca am facut obsesie de asta, imi vine tot timpul in cap, nici nu vreau sa ma gandesc dak il vad vreodata pe strada)

pe termen mediu si scurt faptele negative raman in memorie, pe termen lung insa istoria va consemna numai si numai performantele.

FORZZA STEAUA
Mandri ca suntem stelisti, suporteri privilegiati, suporterii romani care s-au bucurat cel mai mult de-a lungul istoriei :ok:

Benny
12th October 2006, 17:18
Tragerea aceasta la sorti a fost o cacialma trista. Prin ea s-a asigurat printre altele trecerea lui Poli T. in urmatorul tur si s-a barat drumul Stelei spre optimi.

Luis Garcia10
12th October 2006, 17:55
Forex nu e echipa sa bata Steaua! I-am vazut in Cupa la Targoviste si nu m-au impresionat!Ba chiar au scos de pe linia portii in minutu` 90+3 la scorul de 1-1!

Liviu
12th October 2006, 18:09
Forex era cea mai tare echipă pe care o putea īntālni Steaua , poate doar U Cluj să fie mai puternică .

Īntrebare : Ce se īntāmplă dacă finala cupei o joacă Steaua şi Dinamo , care să zicem că ocupă īn campionat primele două locuri şi merg īn CL ? Cine ar merge atunci īn Uefa ? Se va face un baraj īntre semifinalistele care au pierdut ?:confused:

ULTRAS_TAVY
12th October 2006, 18:39
Bn ca nu joaca steaua farul ca altfel avem tot un meci ca shi poli1 shi poli2..asha a zis unul care tine cu dinamo shi e fan seena...frate mai bn dute la F1 shi lasane cu teoriile astea....Farul va bate duminica shi Farul2 in cupa..
M E R D A

tuxie
12th October 2006, 19:30
asha a zis unul care tine cu dinamo shi e fan seena...

Al cui fan e? :lol:


M E R D A
Hmm. Serios? Ti-e dor de puncte? Chill down.

Luis Garcia10
12th October 2006, 19:31
unde se joaca Forex V Steaua? ca am auzit ca il transmite antena 1 pe 25 octombrie la 20:45:D

ULTRAS_TAVY
12th October 2006, 23:05
Al cui fan e? :lol:

Hmm. Serios? Ti-e dor de puncte? Chill down.

Poi el ca jigneste Farul...nu am vazut vreodata sa ia cineva puncte ca a jignit Farul...rusine moderatorilor:rosu:

tuxie
13th October 2006, 09:25
Poi el ca jigneste Farul...nu am vazut vreodata sa ia cineva puncte ca a jignit Farul...rusine moderatorilor:rosu:

1. exista un buton numit "report post", in cazul in care consideri ca un mesaj contravine regulamentului esti invitat sa il folosesti - este dreptul tau;
2. tot conform regulamentului, pe care te mai invit inca o data sa-l citesti, ti-as sugera sa ai grija ce formulezi la adresa membrilor forumului, inclusiv a moderatorilor.

Poti considera acest mesaj ultimul avertisment amical.

ULTRAS_TAVY
13th October 2006, 10:39
Da c rau esti...dute frate lasama...marele moderator

m4st3r
13th October 2006, 12:25
ce ciumag e asta de la malu` marii...auzi pretene, decat sa te certzi mai bine postezi si u niste lucruri interesante despre fotbal si sport...despre asta este vorba in acest forum...dak nu dute si cearta`te pe la 0TV ! toate echipele mari, adik cele din liga 1, vor accede in faza superioara si dupa aceea vor urma meciurile interesante...

King of Hell
13th October 2006, 13:44
Da, echipe mari...Barcelone in persoana...Urziceni, Pandurii...Gloria Bistrita etc

starsteel
13th October 2006, 13:52
...dak nu dute si cearta`te pe la 0TV ! ...
Vai ce pocire de nume chiar meriti un cartonas cum ai putut sa postezi ZeroTV! Uite si cartonasul :rosu: :D
P.S. Fii si tu mai explicit sa inteleaga toata lumea.

Benny
13th October 2006, 14:07
Forex nu e echipa sa bata Steaua!
Asa as fi zis si eu. Si in plus, ca o echipa de CL ar trebui sa bata cu echipa a 2-a pe o echipa din liga a 2-a. Dar au fost fani stelisti, care se plangeau pe aici de adversara harazita de sorti Stelei si m-am gandit, ca poate stiu mai multe decat mine.

m4st3r
13th October 2006, 14:23
echipe mari...adik astea din prima divizie, am scris dak erai mai atent;) sau mai bine spuneam, echipele mediocre din prima divizie ?!?!? :)

tuxie
13th October 2006, 14:50
sau mai bine spuneam, echipele mediocre din prima divizie ?!?!? :)

Minusculozitati grandomanice should fit :drak:

alex_DU'
13th October 2006, 19:07
Corvinul - Otelul, cel mai probabil la Brasov... Care otel va fi mai tare? ne jucam sansa. Norocul galatenilor e ca meciul nu a fost programat la Hunedoara... ii astepta atmosfera!

six
13th October 2006, 19:22
Tragerea aceasta la sorti a fost o cacialma trista. Prin ea s-a asigurat printre altele trecerea lui Poli T. in urmatorul tur si s-a barat drumul Stelei spre optimi.

:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: oops :bere: :great:

blandu
14th October 2006, 22:21
Steaua este barata de mult.
Are un portar de valoare... :drak:
El vinde meciurile... :headbang:

LittleOne
17th October 2006, 17:16
steaua joaca cu forex? blat blat blat blat blat dk castiga steaua.......de fapt nimic nou k doar la asta se pricep la blaturi....

fortza rapid....

JJ
23rd October 2006, 16:16
O fi cotat la pariuri Poli cu Poli 2? Am asa o intuitie cine castiga meciul asta, dar nu va zic :D

m8k
23rd October 2006, 19:54
Somesul Satu Mare - CFR 4-0!!! Este o competitie in care se afirma citeva echipe din ligile inferioare!!! Acest thread va devenii uSELESS si pentru uNII dupa aceasta runda!!!!

starsteel
23rd October 2006, 20:09
O fi cotat la pariuri Poli cu Poli 2? Am asa o intuitie cine castiga meciul asta, dar nu va zic :D

Mai tu ai o informatie dar nu vrei sa ne vinzi si noua pontul. Individualistule! :headbang:

TaciAcolo
23rd October 2006, 20:28
Pandurii - jiul 1 clar :D se joaca la tg-jiu ;)

elrifle
24th October 2006, 10:44
Nu stiu cum se face dar tot timpul dinamo are adversari ori foarte slabi ori din ograda proprie!Chiar nu cred ca are nevoie dinamo de asa ceva,probabil ca borcea nu stia acum cateva luni cand a araranjat totul(atat in campionat,cat si in cupa) ca dinamo o sa aiba un joc care sa-i permita sa bata aproape pe oricine.dinamo ne-a obisnuit ,de fapt,de cand ne stim sa faca jocuri de culise.Pacat! Mare pacat! Dar ulciorul nu merge de mult ori la apa si parca vad c-o sa pateasca la fel ca Yuventus(30 de puncte din 30 posibile cam prea bat la ochi!,e buna dinamo,dar nici chiar asa,spun asta pt ca am urmarit toate meciurile lui dinamo de la inceputul campionatului si cel putin 2 treimi dintre ele au fost cam "necurate",ca sa nu folosesc alt termen).
Rusine dinamo!!!!!!!!!!!!:rosu: :rosu: :rosu:

da am remarcat chestia asta si io...mai ales in meciul cu rapid...:headbang:

King of Hell
24th October 2006, 12:07
Corvinul - Otelul, cel mai probabil la Brasov... Care otel va fi mai tare? ne jucam sansa. Norocul galatenilor e ca meciul nu a fost programat la Hunedoara... ii astepta atmosfera!

da...provocari...ploaie de bolovani...refulari....mama mama ce atmosfera o ratat galatenii :D

rechinul farist
24th October 2006, 13:28
se pot asculta meciurile la radio?
stie careva?

resita
24th October 2006, 13:30
se pot asculta meciurile la radio?
stie careva?

DA

radio romania actualitati. :ok:

best_lazialul
24th October 2006, 13:31
Nu stiu sigur dar s-ar putea sa fie pe radio romania actualitati....in anii trecuti erau transmise partidele din aceasta faza insa se jucau aproape toate in aceeasi zi si la aceeasi ora. Azi sunt doar vreo 6 la ora 14. Daca nu, macar vezi live evolutia scorului pe prosport..

rechinul farist
24th October 2006, 13:32
merci :ok:

rechinul farist
24th October 2006, 13:33
Nu stiu sigur dar s-ar putea sa fie pe radio romania actualitati....in anii trecuti erau transmise partidele din aceasta faza insa se jucau aproape toate in aceeasi zi si la aceeasi ora. Azi sunt doar vreo 6 la ora 14. Daca nu, macar vezi live evolutia scorului pe prosport..

toate site-urile dau scorul dupa vreo 10-15 min, dupa ce s-a marcat, am mai patit-o eu.....:jerk:

best_lazialul
24th October 2006, 14:00
radio romania transmite azi de la ora 15:05 a doua repriza a meciurilor care incep la ora 14:00.

alex-hcm
24th October 2006, 15:37
1-0 pt bacau in meciul cu fc national

m8k
24th October 2006, 15:45
E 1-0 si pentru CFR in meciul cu Somesul Satu Mare!

alex-hcm
24th October 2006, 15:50
1-0 pt farul constanta ... a marcat gheara min 36

windycity
25th October 2006, 02:30
domnu starsteel numai mesajul meu a fost off-topic aici de l-ai sters?arunca te rog o privire pe paginile anterioare sa vezi cite sunt :rosu: totusi te inteleg esti un stelist frustrat. on topic Forex -steaua 1-0

blandu
25th October 2006, 21:59
tu chiar crezi ca Iasu ne poate bate pe noi? Raman la parerea mea ca echipa mai proasta ca Poli Iasi in cupa asta putea fi doar Farul Constanta sau National. sau cfr desigur

Eu cred ca Iasul poate invinge u cluj :D
Cat a fost scorul ? :happy

blandu
25th October 2006, 22:01
Echipa blatistilor din Bistrita a fost invinsa de FC CARACAL
FORTA CARACAL !!!
Finala "U"CRAIOVA _ FC CARACAL 3-2