PDA

View Full Version : Turul I Alegeri Prezidentiale



Sorin Blaj
9th October 2009, 14:57
Avand in vedere faptul ca se cunosc candidatii principali la alegerile prezidentiale, va propun sa votam in poll optiunea de vot sau neprezentarea la vot.

Am optat pentru aceasta varianta, pentru a avea o imagine cat mai aproape de adevar asupra primului tur al alegerilor prezidentiale din 22 noiembrie 2009.

newcool
9th October 2009, 15:12
Sorine,da' pa aia in care mergem la vot si-i votam pe toti,sa anulam,dar sa fie contabilizat votul? Ca vad ca la tine-n poll nu functioneste:)

Sorin Blaj
9th October 2009, 15:15
Mai punem o optiune. Votez mai multi candidati, echivalent cu vot anulat. E bine asa? :)

newcool
9th October 2009, 15:18
yes.:ok:
done:yeah:

Ady
9th October 2009, 16:42
cred ca o sa fiu liberal in toamna asta ... si nu d-ala cu PD in fata :P

Sorin Blaj
9th October 2009, 17:07
Sunt liberal, dar nu pot sa votez cu Antonescu.

Ady
9th October 2009, 17:19
eu nu stiu foarte multe despre antonescu asta ... ce-i cu el sau ce-a facut de nu il place lumea?

Sorin Blaj
9th October 2009, 17:22
Nu cred ca sunt cel mai potrivit sa-ti dea detalii despre Antonescu. In afara de o demagogie ieftina nu vad nimic la el. Din momentul in care s-a opus crearii Aliantei DA, preferand o alianta cu PSD-ul, pentru mine este istorie.

Elphax
9th October 2009, 17:49
Sunt liberal, dar nu pot sa votez cu Antonescu.

asa e, cred ca mai bine cu doctoru' ...

si nu din cauza ca s-a opus aliantei DA ci pt. ca nu stie limbi straine :P

Grecu_
9th October 2009, 18:01
Doamne fereste, doctoru'????
Oprescu parca e copia putin mai cizelata a lu' Basescu.

Elphax
9th October 2009, 18:08
dar macar nu are in spate 3 cohorte de fripturisti

Sorin Blaj
9th October 2009, 18:16
Probabil ca nu are 3, ci vreo 10. Uita-te cine ii sunt alaturi la primaria Bucurestiului.

Elphax
9th October 2009, 18:20
daca face un guvern fara coloratura politica imi e de ajuns ...

:D macar vor fi asteptarile mai mici

TeBat
9th October 2009, 18:58
unde este Nati Meir?

Lordul
9th October 2009, 21:31
tu vrei sa il votezi pe Nati Meir ?

Marius
9th October 2009, 22:09
ala barbos si pletos de la verzi nu a strans semnaturile? era singurul pe care l-as fi votat...

six
9th October 2009, 22:16
adio,marinarule' :drak:

El Pistolero
9th October 2009, 22:47
da regele ala duda sau cum dracu nu mai candideaza?

Sorin Blaj
9th October 2009, 22:52
S-a retras, iar pana la rege ...

resita
10th October 2009, 00:27
Acum cateva lunii as fi spus Antonescu dar de atunci si pana azi Crin nu a aratat nimic din ceea ce spunea inainte sa ajunga presedinle la PNL. Il mai tineti minte in campania pt. functia de presedinte de partid ce tare era in gura, se lua de toata lumea etc. dupa ce a ajuns presedinte liniste totala

prevad o finala Basescu - Geoana.



deoarece duda nu mai este votez un doctor :happy:happy:happy

Radu
10th October 2009, 00:34
La ce dracului l-ati mai pus pe cioban in pool?
Pai pana atunci,e posibil sa dea coltu'...
P.S As vrea sa vad,care e moderat de miril ala care l-a votat in pool pe cioban?

TeBat
10th October 2009, 11:23
pai poti vedea foarte usor...

Lordliv
10th October 2009, 13:15
ce gasca colorata dar si insemnata de catre cei care conduc cu adevarat tara:D

geoana, cu tatal general mapn cu inclinatii spre serviciile speciale din domeniu,oprescu, cu tatal general de securitate, basescu, cu tatal ofiter superior de marina facand parte din " promotia rosie " (1947) impusa de regimul comunist si coleg cu generalul milea, hunor, facand parte dintre blatistii de la cluj.
mai ramane antonescu,un muzeograf filozof,care imi aminteste de radu vasile (si de organizatia din care face parte!)

oferta neatractiva pentru mine! in turul 1:D

Sorin Blaj
10th October 2009, 16:46
Exista o optiune si pentru tine. :)

J.Bond
11th October 2009, 02:01
Trebuie sa admitem cu totii aici ca actualul Presedinte al Romaniei va castiga lejer alegerile prezidentiale din iarna in fata unui Prostanac pe nume Geoana.:ok:
Va fi pentru prima data de dupa '89 cand turul 1 il va castiga(detasat) un alt reprezentat decat cel al neocomunistilor de la PSD.:ok: Si tot ca o premiera va fi si reconfirmarea credibilitatii din partea romanilor a unui Presedinte in functie prin recastigarea celui de-al doilea mandat consecutiv.;)

Lordliv
11th October 2009, 11:03
poate doar gasca lui basescu sa fie fericita,singura care primeste comenzi de la stat, platite la zi.
si drogatii si curvele de pe centura ( politica ):rolleyes:
restul...durere.

JJ
11th October 2009, 15:50
Bre lordliv, unde visezi tu ca statul plateste la zi?? Eu inca astept niste plati pentru livrari din 2005. :mda:

Grecu_
11th October 2009, 16:08
Pai esti in gasca lu' Basecu?

JJ
11th October 2009, 16:11
Intru in gasca la toti - si la Basescu, si la Geoana, si la Patriciu, si la Vadim, la toti - daca asa imi iau banii. Cum se penetreaza gastile astea? :P

Lordliv
11th October 2009, 16:12
Bre lordliv, unde visezi tu ca statul plateste la zi?? Eu inca astept niste plati pentru livrari din 2005. :mda:

bre jj-ule faci parte din gasca basescului?!
ca eu de aia vorbeam...;)
dar se pare ca pe forumul asta v-ati cam molipsit de la marker si o tineti pe a voastra.:rolleyes:


observ ca lipoveanul plange ca politrukul pedelist mai sta o tura,dar nu-l opreste nimeni sa scoata originalul de la naftalina ca sa defuleze in continuare mizeriile basesciene,doar este site-ul lui si isi cunoaste bine interesele:D

markere sa-ti inghiti invectivele debitate la adresa mea pe alt thread si sa le mesteci bine impreuna cu jigodismul incredibil de care dai dovada.

ps. jj,totusi scuze, miril mi-a cam umblat la text,care era mai amplu...

rob_din
11th October 2009, 16:26
In primul tur nu votez, in al doilea cu oricine candideaza contra lui Basescu. Daca Basescu nu ajunge in turul doi ma mai gandesc

delaoltenia
11th October 2009, 17:38
Sunt liberal si cu parere de rau spun ca nu avem un candidat care poate sa ajunga in turul doi.Nu vin cu argumente ca m-apuca dimineata.
In turul doi va fi extrem de simplu,voi impotriva lui base daca-l va prinde.
Daca nu...nu stiu...chiar nu stiu. :( :( :(

Bancaru
11th October 2009, 21:53
Nu cred ca sunt cel mai potrivit sa-ti dea detalii despre Antonescu. In afara de o demagogie ieftina nu vad nimic la el. Din momentul in care s-a opus crearii Aliantei DA, preferand o alianta cu PSD-ul, pentru mine este istorie.
Si Basescu a facut asa. Poti sa negi? Si sa nu spui ca nu avea de ales si asa mai departe. Alianta era pritocita de 2 ani, asa au spus. Iar la capitolul demoagogie... nu il intrece nimeni. NIMENI.

miril
12th October 2009, 10:39
Demagogie periculoasa, as adauga. De aceea votez pentru votul mai putin nociv.

rob_din
12th October 2009, 12:08
Dnul Crin intai sa se prezinte pe la locul de munca platit din banii statului, inainte de a se gandi sa devina presedinte. Oricum n-are nici o sansa

miril
12th October 2009, 13:00
Daca nu vei merge la vot este cam greu sa ai puncte de vedere asupra candidatilor la presedentie, altfel iti dau dreptate.

Bancaru
12th October 2009, 16:08
Rob, ori e Crin ori domnul Antonescu. Exista masuri care se pot lua pentru readucerea lui la locul de munca. Diferenta dintre Basescu si locul 2 va fi insemnata in turl 1, poate chiar de 50%. Asta ii va da sperante marinarului si nu va fi un sablon bun pentru cat va fura. Probabil ca o va face mai vartos.

rob_din
12th October 2009, 16:48
Daca nu vei merge la vot este cam greu sa ai puncte de vedere asupra candidatilor la presedentie, altfel iti dau dreptate.

De cand ai devenit anti-democratic? In democratie si refuzul de a te prezenta e o optiune. Si am ajuns acolo tocmai analizand candidatii, logic.

miril
12th October 2009, 17:41
M-am exprimat difuz, ai dreptul sa ai orice opinie vrei dar este mai greu sa o aperi, nu ca ai avea drepturi mai putine, daca nu mergi la vot. Speranta mea este ca lumea sa mearga la vot chiar daca invalideaza votul.

J.Bond
14th October 2009, 16:12
Cred ca este clar pentru toata lumea cine va castiga turul I.:)
Va fi pentru prima data de la revolutie cand nu va castiga un exponent al comunistilor de la PSD. In sfarsit, romanii s-au trezit si vor vota in consecinta. Dupa 20 de ani.:ok:

Bancaru
14th October 2009, 16:17
Gresit. Nu va fi un comunist, exponent al PSD, ci un comunist exponent al PD. E o diferenta. Sa catige Basescu primul tur. SA NA TA TE.
Markere, zici ca esti ca vitelul flamand scapat la țâțică. Impungi pe unde apuci. Esti disperat. Ai plans ieri?

Elphax
14th October 2009, 16:47
cred ca plange si acuma ...

oare cat o sa planga in decembrie?

apropo, dupa ce a iesit de la negocieri, Crin i-a raspuns unei ziariste care il intreba daca merge acum la Cotroceni (cu propunerea Johannis) : merg la Cotroceni in decembrie :happy

Celso
14th October 2009, 16:55
mamam ...daca ne luam dupa sondajul nostru Geoana e vai de mama lui:D

J.Bond
14th October 2009, 17:06
apropo, dupa ce a iesit de la negocieri, Crin i-a raspuns unei ziariste care il intreba daca merge acum la Cotroceni (cu propunerea Johannis) : merg la Cotroceni in decembrie :happy

Ce raspuns penibil! Demn de o marioneta patriciana.:happy

PS Bancare, sa speram ca nu vei dispera totusi prea tare in continuare. Base nu va mai face inca o data greseala sa se mai friga cu un premier influentabil patrician propus de PNLei, gen Tariceanu.;)


mamam ...daca ne luam dupa sondajul nostru Geoana e vai de mama lui:D

Cine :drak: sa-l mai voteze si pe Prostanacul ala! Ceea ce e convenabil, e faptul ca va intra in turul II si va suferi din nou o bataiuta:) scurta de la actualul Presedinte al Romaniei.

Bancaru
14th October 2009, 18:04
Va rog sa nu-l suspendati iar pe Marker. Nu de alta, dar sa savureze si el in direct prostia lui Basescu. A, ia:
http://www.translate.google.com/translate_t#fi|ro|hallitus%20****%0A (sa ma iertati, e in finlandeza)

Nightwish
14th October 2009, 19:35
Voi vota cu Antonescu.

miril
14th October 2009, 19:47
Si eu, Nightwish.

7StarS
14th October 2009, 20:03
ala barbos si pletos de la verzi nu a strans semnaturile? era singurul pe care l-as fi votat...

Ala poate era singurul care merita votat.
Oricum, nu pot sa votez deocamdata si nici nu o sa votez vreodata.
Oricare ar fi, tot un hot iese.

Celso
14th October 2009, 20:24
Sondajul asta e comandat ...:happy aici iese Antonescu, in realitate Antonescu o sa fie pe 3:rolleyes:

Sorin Blaj
14th October 2009, 20:54
Celso. Vezi vreun pensionar pe aici, care sa-l voteze pe Geoana? :)

Celso
14th October 2009, 21:17
eh ai dreptate!:) desi o sa ia si Geoana destule voturi de la tineri:P

krapulax
14th October 2009, 21:21
in primul tur, kelemen hunor. pe urma, mai vedem, ne mai gandim.

sau sa-l votez pe antonescv ca sa nu intre oprescv sau geoana in turudoi? voi ce ziceti?




daca ar fi candidat costi iacov ridzi, era simplu, il votam pe el, ca sa ne intoarcem in cotroceni macar asa

Lordliv
14th October 2009, 23:10
daca johannes va fi convins sa candideze, ar avea votul meu inca din primul tur!:D

Sorin Blaj
14th October 2009, 23:28
In locul lui Antonescu?

Lordliv
15th October 2009, 00:01
In locul lui Antonescu?

profesore,presupun ca memoria iti mai functioneaza si ca nu ai uitat postarea mea de acum cateva zile la care ai intervenit malitios:rolleyes:

J.Bond
15th October 2009, 02:42
eh ai dreptate!:) desi o sa ia si Geoana destule voturi de la tineri:P

Ai dreptate si tu. Pe Geoana il voteaza cu siguranta si activisti utcisti. Cati or mai fi ramas si ei. Cu siguranta o gramada.:)

Sorin Blaj
15th October 2009, 03:36
profesore,presupun ca memoria iti mai functioneaza si ca nu ai uitat postarea mea de acum cateva zile la care ai intervenit malitios:rolleyes:

Malitios? Nu. Lamuritor. Zambetul era de decor.

Lordliv
15th October 2009, 10:07
poti sa fii sarcastic si fara sa zambesti.
eu nu am vazut zambetul,eu am vazut doar o falsa superioritate arogata de un individ claustrat in propriul univers universitar...
care nu vede realitatea din cauza ochelarilor:rolleyes:

Sorin Blaj
15th October 2009, 13:56
Fiecare cu perceptia lui.

Urmuz
19th October 2009, 13:17
Votez cu Basescu, spre disperarea unor domni de pe acest site.

miril
19th October 2009, 13:36
Nu cred ca o anume stare emotionala a unor useri care au alta optiune decat Basescu, sa zicem, este problema. Fiecare cu perceptia lui, cum zice si Sorin. Ne exercitam, fiecare, dreptul democratic de avea o astfel de optiune.

Utilizator
19th October 2009, 14:11
Voi vota cu speranta de a contribui la o Romanie democratica, pentru renuntarea la barfe si fitile ca metoda de conducere, pentru disparitia divizarii artificiale a societatii romanesti in buni si rai precum in desene animate sau in filmele de proasta calitate de la Holywood.
Nu am un candidat preferat, ma voi orienta la fatza locului si functie de derularea evenimentelor pana la alegeri.

Urmuz
19th October 2009, 15:47
Este dreptul meu sa cred ca Traian Basescu a miscat un pic lucrurile in Romania contemporana, in ciuda carcotasilor care sustin ca nu a facut ceva: faptul ca a impulsionat justitia, faptul ca presa este mai mult decat libera ( este salbatica), initiativa votului uninominal (adoptarea acestui tip de vot este un progres), initiativa modificarii Constitutiei, atacul declansat contra celor care pun semnul egalitatii intre politica si afaceri, etc.

miril
19th October 2009, 16:41
Da-mi exemple concrete! Basescu-i bun la gargara in timp ce Iliescu a scapat de urmarire penala, definitiv, pentru mineriade, prin decizie judecatoaresca, sub Guvernul PD-L-PSD.

J.Bond
19th October 2009, 16:44
Este dreptul meu sa cred ca Traian Basescu a miscat un pic lucrurile in Romania contemporana, in ciuda carcotasilor care sustin ca nu a facut ceva: faptul ca a impulsionat justitia, faptul ca presa este mai mult decat libera ( este salbatica), initiativa votului uninominal (adoptarea acestui tip de vot este un progres), initiativa modificarii Constitutiei, atacul declansat contra celor care pun semnul egalitatii intre politica si afaceri, etc.

Corect, Urmuz!;)

Vladek
19th October 2009, 16:57
Atacul declansat contra celor care pun semnul egalitatii intre politica si afaceri, etc.

Cum ar fi ? Madam Udrea si parcarile ei, afacerile lui Berceanu ? Au fost astia atacati :D ?

PS : Indiferent cine intra in turul 2, il va bate pe El Capitan de-o sa planga din nou in direct :D . Stiti ultima gluma cu Base, nu ? "Ceausecu ne-a aratat cum trebuie condusa o tara ; Iliescu ne-a aratat cum se poate conduce o tara ; Constantinescu ne-a aratat ca pana si un prostanac poate conduce o tara ; Basescu ne-a aratat ca nu orice prostanac poate conduce o tara" :D

Bancaru
19th October 2009, 17:56
Votez cu Basescu, spre disperarea unor domni de pe acest site.

Faptul ca TU votezi cu Basescu este disperant. Mai ai o luna jumate sa iti schimbi opinia. Servus.

J.Bond
20th October 2009, 18:24
INSOMAR: Mircea Geoană îl depășește pentru prima oară pe Traian Băsescu în primul tur de scrutin:happy

Mircea Geoană îl depășește pentru prima dată într-un sondaj de opinie pe Traian Băsescu în primul tur de scrutin pentru alegerile prezindențiale. Rezultatul apare într-un sondaj INSOMAR comandat de Realitatea TV. Potrivit aceluiași sondaj, Traian Băsescu ar fi învins în turul al doilea de scrutin de oricare dintre candidații Mircea Geoană, Crin Antonescu sau Sorin Oprescu.

Față de ultimul sondaj INSOMAR, de la sfârșitul săptămânii trecute, președintele Traian Băsescu a scăzut cu peste 4 procente - de la 33,4 la sută, la 29 la sută, Mircea Geoană a crescut cu un procent, iar Crin Antonescu, aflat pe poziția a treia în sondajul INSOMAR, a ajuns de la 15 la 20 la sută. Așadar, în primul tur de scrutin, Mircea Geoană ar obține 30 la sută din voturi, iar Traian Băsescu ar fi pe locul 2 la diferență de un procent. Tot în primul tur, potrivit sondajului, Sorin Oprescu, Corneliu Vadim Tudor, George Becali și Kelemen Hunor ar obține fiecare sub 10 la sută.

Dacă în turul al doilea al alegerilor prezidențiale ar intra Mircea Geoană și Traian Băsescu, primul ar aduna 54 la sută din voturile alegătorilor, iar actualul președinte ar obține 46 la sută din sufragii.

Și Crin Antonescu l-ar înfrânge în turul 2 pe Băsescu, la diferență de 6 procente. Băsescu ar pierde și dacă ar intra în turul al doilea cu Sorin Oprescu.

Și în privința intenției de vot la partide, clasamentul INSOMAR indică o răsturnare de situație: PSD+PC pe primul loc cu 33 la suta, PD-L - 32 de procente, PNL 20 la sută.


În privința propunerilor pentru funcția de premier, 24 la sută dintre cei care au fost intervievați consideră foarte potrivită opțiunea Klaus Johannis, 26%, potrivită, în timp ce 20 la sută nu au auzit sau nu știu cine este acesta.

La întrebarea cât de bun vi se pare Lucian Croitoru pentru funcția de prim-ministru, doar 9 la sută îl consideră foarte potrivit, 22%, potrivit, în timp ce 21% îl consideră nepotrivit și 10% total nepotrivit.


Sondajul a fost făcut în perioada 15-18 octombrie pe un eșantion de 1200 de persoane cu vârste de 18 ani și peste și are o marjă de eroare de plus minus 3 la sută.

Cu cine veți vota la alegerile prezidențiale din toamnă?

Mircea Geoană (PSD+PC) 30%
Traian Băsescu (PDL) 29%
Crin Antonescu (PNL) 20%
Sorin Oprescu (independent) 7%
Corneliu Vadim Tudor (PRM) 7%
Kelemen Hunor (UDMR) 4%
George Becali (PNG) 3%
Altul 1%
http://www.realitatea.net/insomar--mircea-geoana-il-depaseste-pentru-prima-oara-pe-traian-basescu-in-primul-tur-de-scrutin_645046.html


Aproape toate commenturile pe acest articol referitor la acest sondaj reliefeaza mani****rea si incercarea disperata a catorva moguli cu ajutorul tonomatelor si a sondajelor controlate si comandate sa ni-l propulseze pe Prostanac pe primul loc.:cry:


47. coca Astazi, ora 17:07 pfuaaii... mai minte omul, dar sondajele astea ne insulta inteligenta. romanii nu mai pot fi aburiti, Oprescu va fi ales presedinte, noi, romanii il vrem pe Oprescu, orice ati face, indiferent cat ati falsifica sondajele astea nenorocite.

| Raspunde la comentariu

46. ovi Astazi, ora 17:06 Prosta' depaseste scorul partidului in 3 zile...Al draq' Gioni asta :)))

| Raspunde la comentariu

45. Nikky Astazi, ora 17:05 IRELEVANT!!Castigatorul il vom vedea pe 6 decembrie in rezultatele Bec, nu in sondajele comandate de Vantul...Nu plecati urechea la asa sondaje pt ca sunt doar o alta incercare de mani****re a opiniei publice!!!

| Raspunde la comentariu




44. vasy Astazi, ora 17:05 http://www.youtube.com/watch?v=HE47r-QXWvE&feature=related

| Raspunde la comentariu
43. cecilia Astazi, ora 17:04 geoane si iar geoane, fumigene pentru fraieri, aceste sondaje false. Oprescu va ramane in turul 2 cu Basescu si presedinte va fi ales Oprescu, lasati-va de goange, e hilar.

| Raspunde la comentariu
42. helloween Astazi, ora 17:04 101 % SI VRETI RESPECT?? REALITATEA TV = GUNOI

| Raspunde la comentariu
41. amicis Astazi, ora 17:03 La asa "stiri" serioase sa va dau si eu una si mai si: "Daca cumva se intampla ca Mircea geoana nu ia decat 1%(scorul PROSTANACILOR), atunci el are rezervat implicit postul de PRESEDINTE SUA!" Ce ziceti de asta ? lol

| Raspunde la comentariu
40. vani Astazi, ora 17:02 mi se face scarba sa ma uit pe "realitatea" si mai ales la tropetistii aceia de moderatori care fac pe patriotii....cand o sa castige BASE ,sa ceara scuze poporului ca vad ca vorbeste in numele lui ....sunt platiti de Vantu ,iar fomistii astia nici ca se gandesc la noi , la popor .....au facut atata campanie electorala murdara impotriva acestui om ca acum l-au luat si pe CROITORU ...o gasi si pentru el ceva ...trebuie sa cloceasca ei ceva impotriva acestui om care este de mare valoare , se vede clar ...un om foarte bine pregatit ...postul"realitatea "ar trebui sa plateasca pentru dezinformarea opiniei publice ...niste nesimtiti.....

| Raspunde la comentariu
39. Mircea Geoana Astazi, ora 17:02 Sunt chiar eu Mircea Geoana.Asta e un sondaj de caca ,eu nu o sa fiu presedinte ,de altfel nici nu imi doresc pt. ca nu mai pot fura nimic...no

| Raspunde la comentariu
38. vasile Astazi, ora 17:02 ba da nica asta chiar e prost, asta a fost ministru de interne?

| Raspunde la comentariu
37. constantine Astazi, ora 17:01 ASEARA dl OPRESCU AFIRMA CA ORICE PUNCT IN PLUS COSTA VREO 4000€ LA ACESTE SONDAJE . DECI CAT DE PLAUZIBILE POT FI , SAU E IN CONTINUARE DOAR INTOXICARE COMUNISTA TOVARASI ?

| Raspunde la comentariu
36. m&m Astazi, ora 17:00 :))

| Raspunde la comentariu
35. andrei Astazi, ora 17:00 Mani****re. Isi inchipuie cineva ca Geoana poate avea mai mult de 11 la suta. Doctorul Oprescu defileaza in sondaje dar nimic nu este la vedere. Oprescu starneste panica si de aceea vin astia cu manaria din sondaje.

| Raspunde la comentariu
34. MATROZU' CHIOR Astazi, ora 17:00 Am belit poola!!!!

| Raspunde la comentariu
33. helloween Astazi, ora 16:58 ma realitatea tv, ma gunoaie nenorocite, stati pe scaune cumparate cu bani furati de vantu de la FNI, nu va este rusine nesimtitilor sa mintiti o tara intreaga, sper sa va bata Dumnezeu pe toti.

| Raspunde la comentariu
32. eu tata'lor Astazi, ora 16:58 Bate "vantu" in sondajul asta comandat. Peste cateva zile o sa apara ca, castiga geoana cu 99%.....din primul tur. Nici nu il prinde turul 2 pe prostanac. Jalnici si patetici sunt cuvintele pentru cei care cred in acest sondaj. Forzza base. Avem de dat niste palme parlamentarilor lenesi...

| Raspunde la comentariu
31. oake Astazi, ora 16:57 HA HA HA CE MANI****RE. PAI MAI OAMENI BUNI UITATIVA CA PROCENTELE ADUNATE LA TURUL UNU REZULTA 101% :) SUTETI PA.................

Raspunsuri:
31.1. relu Astazi, ora 17:06 s-au rotunjit ba retardule, doar nu crezi c-au iesit exact fara virgula


| Raspunde la comentariu
30. Hadrian Astazi, ora 16:56 Ok, daca e marti e Belgia si e ziua lui Geoana. A iesit pe sticla mai mult, a mai dat-o in balarii si avea nevoie de sustinere de la institutul fidel. Car zice ca a castigat cateva puncte in plus in conditiile in care Antonescu i-a luat fata la faza cu Johannis Ciudat cu INSOMARul asta - alt sondaj zicea ca Antonescu a castigat mai multe puncte decat Geoana la faza cu neamtul.

| Raspunde la comentariu
29. Maria Astazi, ora 16:56 PNL aliat cu PSD , oare ce zic alegatorii de poanta asta?hi,hi,hi!!!

| Raspunde la comentariu
28. oana Astazi, ora 16:56 101% :)))) adica adunate procentele astea sunt 101% doamne cata lipsa de profesionalism...pica Geoana si este riscul mare sa-l ia Antonescu...si ies cu un sondaj total masluit. Pai oameni buni, cand nehotarati sunt aproape 50% din tara asta, voi dati 1% peste 100???/ jenant

| Raspunde la comentariu
27. bogdan Astazi, ora 16:56 ehehe, am comentat la un alt articol, comentariu ce nu mi-a fost publicat (mi-am spus parerea despre mani****re prin intermediul presei). ce e mai interesant e ca-l publica pe "BiggyGi" ... hi hi hi

Raspunsuri:
27.1. BiggyGi Astazi, ora 17:03 PAI DACA TU ESTI PUPINCURIST DE MARINER MATOL....CE SA-TI FAC BAI TAMPULE?


| Raspunde la comentariu
26. vasile Astazi, ora 16:56 HAAAAhAAAAAhAAAA baaaaaaa fac 101% in primul tur, haaahaaaahahha

| Raspunde la comentariu
25. hawkeye Astazi, ora 16:56 Mai rasfirati baieti. Voi nici propaganda nu stiti sa faceti cum trebuie. Tot ce nu este pe placul vostru e mani****re, platit de Patriciu, Vantu, Voiculescu etc.

Raspunsuri:
25.1. VREAU ALEGERI ANTICIPATE!!! Astazi, ora 17:04 Si nu-i asa????? MY BIG FAMILY VOTE BASESCU!


| Raspunde la comentariu
24. Noi vrem respect Astazi, ora 16:55 Romanii primii in lume la mintit si furat.

| Raspunde la comentariu
23. ofelia Astazi, ora 16:55 sondajul asta este comandat de cine?trustul realitatea oricum asta face!toaca la basescu!asa viseaza geoana poate!pai el e doar o papusa in mana lui iliescu !nu e in stare sa conduca u partid!

| Raspunde la comentariu
22. elcuel Astazi, ora 16:55 la-ti auzit pe dan nica in studiou? a venit cu declaratii mincinoase fara sa le poata proba,PSD-ul nu mai are arme cu ce sa atace, vine cu minciuni,sondaje "favorabile", se stie clar ca aceste sondaje sunt negative pt. cineva , nu mai vin "investitiile" la partid,electoratul devine dezamajit,asta este clar ca sondajele sunt comandate si "dictate"deja psd-ul se deda la MINCIUNI,incredibil.

| Raspunde la comentariu
21. sorin Astazi, ora 16:54 Si marmota infasura ciocolata in staniol . Mani****re , mani****re si multa gargara ! Ati facut la sondaje voi astia de la realitatea ,de nici voi nu mai stiti de capul vostru . Sunteti toti impotriva lui basescu nu va pasa de oameni ci de buzunarul vostru . Se vede si dupa invitatii adusi in studio . Dar cum ati luat teapa la suspendarea presedintelui , asa o sa patiti si acum .

| Raspunde la comentariu
20. alex Astazi, ora 16:54 MANI****RE ORDINARA !!!!

| Raspunde la comentariu
19. silvius Astazi, ora 16:54 da mani****re, dar atentie e din partea COTROCENILOR. se incearca lovirea lui antonescu. el stie f bine ca e mai bine sa ajunga cu geoana in tur 2. se baga in fata acest sondaj pt ca se vrea mobilizarea talibanilor basescieni cat si demobilizarea talibanilor psd. + distrugerea sanselor lui antonescu.

| Raspunde la comentariu
18. inS.O.V.ar Astazi, ora 16:51 Dai un ban,dar stai in fata!

| Raspunde la comentariu
17. wwwwwwww Astazi, ora 16:50 MINCIUNAAAAAAAAAAAAAAA CAt CASA

| Raspunde la comentariu
16. geog Astazi, ora 16:50 nu cred in sondajele INSOMAR; realitatea este alta: Romania nu-si mai permite sa fie tarata inapoi de urmasii lui iliescu !; si de aceea presedintele care se lupta cu RETROGRAZII va castiga alegerile si acela va fi BASESCU TRAIAN ! sa bagati la bibilica !

| Raspunde la comentariu
15. Mihai Astazi, ora 16:47 in sfarsit, se duce la fund basescu

Raspunsuri:
15.3. Mirunel Astazi, ora 16:56 Si iese Geoana la suprafata ca c. a. c. a. t .u. l .


15.2. nuconteaza Astazi, ora 16:54 de acord cu tine Mihai, dar cred ca nu este inca bine sa ne relaxam...asa ca TREBUIE sa mergem cu totii la vot!


15.1. bunicu Astazi, ora 16:51 Mihai atentie mare, singurul fund la care se duce se pare ca e chiar al tau. Mai bine pune-ti chiloti din tabla ori unge-te.


| Raspunde la comentariu
14. Eduard Astazi, ora 16:47 Si ce altceva a mai facut Geoana? Pe cand ajunge la 50% si castiga din prima ca la primul tur pentru primarie in 2004?

PS Sa nu uitam ca acelasi institut de sondaj controlat politic din anul 2008 de Vantu, ne dadea ca PSD castiga detasat alegerile cu vreo 36%, la o diferenta de vreo 7% fata de locul 2.:cry: Si asta cand inca PSDeii si PNLeii aveau influente in organizarea si posibilitatea fraudarii alegerilor.

Celso
20th October 2009, 18:27
M-au sunat si pe mine unii cu un sondaj de opinie:D, sambata parca, cred ca astia erau:D

Bancaru
20th October 2009, 19:06
Nu erau astia.
markere, nu cred ca era necesar sa pui si comentariile. Daca vrei sa ai posturi de dimensiuni care l-ar face invidios si pe Nero, imparatul si nu cainele, atunci trebuia sa dai copy si apoi paste la tot site-ul Realitatea.
Nu cred ca Basescu nu iese pe locul 1 in primul tur. Dar atat. De ce sa vrea Realitatea sa expuna lucrurile asa... nu mai stiu. O fi comandat de Realitatea si platit de altii.

miril
20th October 2009, 19:53
Chiar, Marker, nu mai posta toata discutia de acolo. Putem citi si noi de pe Realitatea sau unde s-a purtat discutia. Si eu cred ca Basescu castiga in primul tur.

rob_din
20th October 2009, 22:26
http://www.gandul.info/news/basescu-si-boala-sida-e-mai-sanatoasa-decat-hrebenciuc-5017365

E dus rau de tot omul asta. Ce poate sa-i treaca prin capul ala.

Bancaru
20th October 2009, 22:46
Sida se ia daca te iubesti in Băsescu.

Lordliv
20th October 2009, 23:04
dupa toate sondajele (si in alea " secrete ":D),tiranul o ia in jos,chiar sub 30%:P
daca nu-l va desemna pe sibian, premier,probabil ca tiranul va pierde lejer locul 1 in primul tur.:D

Bancaru
21st October 2009, 00:10
Se zice ca e posibil sa nu prinda turul 2. Asta nu o mai cred.

J.Bond
21st October 2009, 17:45
Vise placute in continuare!:) Dar nu mai e mult si va veti trezi la realitate.;)

Celso
21st October 2009, 17:50
deja traim o realitate, din pacate cam sumbra:o:

Vladek
21st October 2009, 17:53
Cum bre ? N-a zis "El Capitan" sa traim bine :D ? Eu credeam ca ordinu nu se discuta ci se executa .. :lol:

Bancaru
21st October 2009, 18:52
Eu nu vreau sa ma trezesc la realitate. E bine asa. Inca...

rob_din
21st October 2009, 19:37
Traienel m-a convins sa ma duc sa votez si in turul 1

Lordliv
21st October 2009, 22:49
Traienel m-a convins sa ma duc sa votez si in turul 1

se pare ca are multa putere de convingere!:drak:

Bancaru
21st October 2009, 23:00
Traienel m-a convins sa ma duc sa votez si in turul 1
Cu Antonescu?

Cristian
6th November 2009, 18:32
Vot pentru Antonescu clar. In al 2-lea tur votez cu oricine e anti-Base...

Sorin Blaj
21st November 2009, 03:50
Se pare ca lucrurile sunt clare pentru turul intai: Basescu si Geoana vor intra in turul doi, Antonescu si-a identificat prea tarziu contracandidatul direct.

zebe
21st November 2009, 11:58
In lipsa optiunii "Remus Cernea" sau macar a unei optiuni de genul "altul" o sa aleg Antonescu. Inca nu stiu sigur daca are rost sa-mi pierd votul pe Cernea, el neavand nici o sansa...

PS: Verdele, daca ar fi fost o optiune in poll, cred ca ar fi primit mai multe voturi decat Geoana. Aici, pe forum.

Zabriskie
21st November 2009, 13:02
Daca era Cernea in poll cred ca ar fi iesit al 3'ea sau cel mult al 4'lea pe esantionul OLS :D

Adi Da Samraj
21st November 2009, 15:00
Mesajul lui Geoana pentru Romani : " NEMERNICII DRACULUI !!! "

http://www.youtube.com/watch?v=LL0LgjWRJF4&feature=player_embedded

Datenshi
21st November 2009, 15:29
Mi se pare mie sau ai pus asta pe 3 topicuri diferite?

clausisme
21st November 2009, 15:33
In lipsa optiunii "Remus Cernea" sau macar a unei optiuni de genul "altul" o sa aleg Antonescu. Inca nu stiu sigur daca are rost sa-mi pierd votul pe Cernea, el neavand nici o sansa...

PS: Verdele, daca ar fi fost o optiune in poll, cred ca ar fi primit mai multe voturi decat Geoana. Aici, pe forum.

De ce nu sunt toti domne? Uite ca am fi 2, 3 cu Remus Cernea :rolleyes: si cine stie cati sustinatori are Potarca.

Cat despre marea dezbarele ...Cred ca Cleopatra Stratan este un model de moralitate mai bun decat Tudor Chirila

zebe
21st November 2009, 15:37
Am fi mai multi.


Mesajul lui Geoana pentru Romani : " NEMERNICII DRACULUI !!! "

http://www.youtube.com/watch?v=LL0LgjWRJF4&feature=player_embedded

Ce-i cu schimbarea asta la fata? :D

Celso
21st November 2009, 15:39
i-a zis-o unui pdelist undercover:D

Sorin Blaj
21st November 2009, 19:58
L-am pus si pe Remus Cernea. :ok:

Zabriskie
21st November 2009, 20:05
in cazul asta trebuie sa imi fac o clona si sa votez :D

Celso
21st November 2009, 20:05
frauda:D l-au pus prea tarziu:D

Sorin Blaj
21st November 2009, 20:26
Imi pare rau. I-am pus pe primii 7. Trebuia sa pun si optiunea altul.

Celso
21st November 2009, 20:28
voi faceti mismasuri?:D Vadim avea 5 voturi:P:P:P:drak: si Geoana decat un vot:happycam putred

Sorin Blaj
21st November 2009, 20:39
voi faceti mismasuri?:D Vadim avea 5 voturi:P:P:P:drak: si Geoana decat un vot:happycam putredAvea? Poate pe alt thread. :) Geoana? Atat poate. :)

Sorin Blaj
21st November 2009, 20:41
in cazul asta trebuie sa imi fac o clona si sa votez :D

Daca doresti, pot sa-ti mut votul la Cernea, dar numele iti va ramane la Becali.

J.Bond
22nd November 2009, 00:06
Ultimul sondaj inainte de alegeri::)

Traian Basescu este cotat, in primul tur al prezidentialelor, cu 37% din intentiile de vot ale celor 47% dintre romanii care se duc la vot. Aceasta este concluzia unui sondaj realizat de Centrul pentru Studierea Opiniei si Pietei (CSOP) si Institutul Roman pentru Evaluare si Strategie (IRES).

Pe de alta parte, Mircea Geoana ar obtine 27% dintre sufragii, iar Crin Antonescu - 20%.

Potrivit cercetarii sociologice, realizate in perioada 15 - 18 noiembrie, pe locurile urmatoare s-ar situa in intentiile de vot Sorin Oprescu cu 6% din voturile celor 47% de respondenti care au spus ca voteaza, Kelemen Hunor - 4%, Corneliu Vadim Tudor - 3%, George Becali - 2%, altii - 1%.

In cel de-al doilea tur de scrutin, Traian Basescu ar castiga cu 51% daca s-ar confrunta cu Mircea Geoana (49%) si cu 52% daca s-ar confrunta cu Crin Antonescu (48%). La acest tur de scrutin, 44% dintre romani si-au exprimat participarea la vot.

Daca duminica viitoare ar avea loc alegeri parlamentare, 47% dintre persoanele intervievate au raspuns ca vor merge la vot, iar dintre acestea 37% au sustinut ca ar vota cu PD-L, 34% cu Alianta politica PSD+PC, 19% cu PNL, 5% cu UDMR, 3% cu PRM, 1% - PNG si tot 1% - alte partide.

Sondajul a fost realizat de CSOP si IRES, in perioada 15 - 18 noiembrie, si face parte din programul de cercetare pentru pregatirea exit-poll-ului pe care cele doua institute il vor realiza, la cererea B1 si Vox News, pe data de 22 noiembrie.

El a fost aplicat pe baza de chestionar standardizat, fata in fata, la domiciliul celor 2.064 de persoane intervievate, eroarea de reprezentativitate fiind de plus/minus 2,2% cu o probabilitate de 0,95. MEDIAFAX

Elphax
22nd November 2009, 00:29
daca sondaju ala ar fi real inseamna ca maine la vot ar fi asa:

basescu 35%, geoana 30%, antonescu 18% ...

vedem :D

Urmuz
22nd November 2009, 12:00
Basescu 33-34%, Geoana 27-28 %, Antonescu 22-23%

Aurelian V
22nd November 2009, 20:41
Nu mai mani****ti mai Comunistilor.Adevaratul sondaj este urmatorul.

Basescu 35,9
Geoana 24,8
ANTONESCU 23,3
Oprescu 7
Vadim Tudor 4
Kelemen Hunor3
Gigi 1
Noi tinerii de la orase va vom da un vot peste bot.Crin Presedinte.

Ulysses
22nd November 2009, 21:11
Aureliane, locul trei inseamna out din cursa pentru Antonescu