PDA

View Full Version : Caut un sponsor!



benndyx
26th September 2004, 16:24
Ma numesc Dragomir Robert Alexandru, am 15 ani si joc rugby in cadrul clubului Metrorex.Lasand modestia la o parte, pot afirma ca sunt un foarte bun jucator in aparare.La sfarsitul lunii octombrie am fost invitati sa jucam cateva meciuri la Albi (Franta) si chiar daca suma necesara deplasarii si cazarii noastre acolo este modica - 150 euro - majoritatea echipei nu poate strange acesti bani.Daca am participa la acest turneu am avea reale sanse de a reveni in tara cu o cupa.Avem doi antrenori care isi dau tot interesul sa faca din noi niste campioni dar fara bani nu putem ajunge la acest turneu ca sa demonstram nivelul nostru.Sunt la prima tentativa de a cauta un sponsor pentru echipa noastra si imi doresc ca acest mesaj sa ajunga la cineva care ne-ar putea ajuta.Daca ati mai trecut prin asemenea incercari si ati avut rezultate va rog sa-mi spuneti macar ce pasi ati urmat.Am mai putin de o luna la dispozitie sa incerc sa-mi realizez visul de a castiga impreuna cu echipa mea o cupa la un turneu european de rugby.Va multumesc.

MadSkillz
23rd February 2005, 06:49
Aproape 70 vizualizari si nici un raspuns? benddyx, ai reusit ce ti-ai propus?

TeutzuLpsFcs
29th April 2007, 23:22
Si eu joc rugby la echipa Lps Focsani am 15 ani si tocmai am fost eliminati :| de la turneul semifinal juniori 3 de Rc Brasov.
In vederea sponsorului este foarte greu sa gasesti un sponsor acesta sigur va cere ceva in schimb (reclama nush...).