PDA

View Full Version : Cazzeggio (off-topic în stil italian)



Delia
22nd January 2005, 18:15
Ma gandeam la un thread dedicat "vorbelor de duh" ale protagonistilor Seriei A(fosti, actuali)... Nu numai replici amuzante, ci si unele serioase, intelepte... :) Sigur ati mai gasit si voi asa ceva pe net, prin reviste, asa ca....va astept!
Pana atunci, iata ce au spus...

...Paolo Montero: "Noi, jucatorii, ar trebui sa ne agatam acasa un tablou, care sa reprezinte o minge de fotbal; pentru a multumi in fiecare zi pentru tot ceea ce avem."

...Eugenio Fascetti: "Daca eu as fi antrenorul lui Inter i-as cere lui Moratti sa-l aresteze pe tehnicianul care a sugerat clubului sa-l cedeze pe Roberto Carlos."

...Alberto Malesani: "Manchester United a avut rabdare sapte ani inainte de a vedea rezultatele. Cu mine s-a grabit toata lumea. "

Tudose
22nd January 2005, 21:45
Interesant subiect... imi amintesc si eu de doua lucruri spuse de "magul" Helenio Herrera:
"Daca fotbalul nu ar fi existat, ce ati fi facut?" "L-as fi inventat!"
"Nu am sanctionat niciodata jucatorul care a evoluat slab. L-am sanctionat in schimb pe cel care nu a dat totul in teren."

Vadim
22nd January 2005, 22:01
Santiago Bernabeu spunea ca "o echipa de club care doreste sa ajunga departe trebuie sa aiba neaparat doi brazilieni si nici un englez". :)

Al Dracu
23rd January 2005, 00:45
In ton cu vremurile, sa ne amintim cuvintele antrenorului interist Lippi catre invataceii lui: "Sinteti buni de luat si agatat in cui!"

Al Dracu
22nd June 2005, 02:01
Winston Churchill: Italienii pierd partidele de fotbal ca si cum ar pierde un razboi si pierd razboaiele cum ar pierde o partida de fotbal! :drak:

Al Dracu
28th August 2005, 12:39
O sa deturnez putintel destinatia threadului dar vazind ca e vorba de dialoguri m-am gindit sa postez aici, ca tot s-a discutat si se discuta despre Delle Alpi. Am avut placuta ocazie de a-l vedea foarte indeaproape si de a ma minuna cum au reusit italienii cu un buget extrem de ridicat sa construiasca o chestie pe jumate neterminata. Singura explicatie e ca birocratia si coruptia care se simt ca la ele acasa in Romania de fapt s-au nascut pe plaiuri italiene.

http://www.thedivinesong.it/robe/da/DA02.jpg
Stadionul Delle Alpi

Fanii juventini mai numesc Delle Alpi si "stadionul fara suflet". Multi dintre ei nu iubesc acest stadion si inca mai regreta Stadio Comunale aflat in centrul orasului. Delle Alpi a fost construit pentru a gazdui meciuri ale CM 1990. Bugetul a fost triplat pe parcursul executiei dar rezultatul, cum spuneam, lasa mult de dorit.Fanii echipei Torino si-au botezat galeria Curva Maratona in timp ce juventinii au ales sa onoreze memoria lui Gaetano Scirea numind sectorul lor Curva Scirea (fosta Filadelfia).

http://www.thedivinesong.it/robe/da/DA01.jpg
Stadionul Delle Alpi

La CM 1990, Delle Alpi a gazduit semifinala Germania-Anglia. In tribune se aflau 62.600 de spectatori cu toate ca stadionul are o capacitate maxima de 70.000 de locuri. Acest lucru se datora faptului ca din primele rinduri ale primului inel nu se poate vedea terenul de joc din cauza panourilor publicitare. Cu timpul UEFA si FIFA au impus cluburilor sa vinda 90-95% din capacitatea maxima. Prin urmare capacitatea maxima a stadionului Delle Alpi s-a redus la 65.000 de locuri. Inclusiv staff-ul juventin a privit de la bun inceput cu indoiala schimbarea de stadion. Una dintre marile probleme o reprezinta pista de atletism care reduce foarte mult din vizibilitate. Desteptul care a hotarit construirea ei gindea ca Delle Alpi va gazdui Grand Prix-uri ale IAAF. Dar nu s-a gindit si la faptul ca standardele impun o pista incalzita (ne aflam totusi la poalele Alpilor). Prin urmare, Delle Alpi are o pista de atletism superba, in excelenta stare, dar care nu a gazduit decit o singura competitie atletica, in 1993.
Un alt inconvenient major este dat de structura si pozitia stadionului, expus vintului rece dinspre nord in perioada octombrie-aprilie. Arhitectului, din pacate nici nu i-a trecut prin cap sa protejeze tribunele in vreun fel astfel incit la majoritatea meciurilor dintr-un sezon pe Delle Alpi trebuie sa te duci dupa tine cu doua paltoane, soba pe lemne si doua perne incalzite electric. Aflat mult inafara orasului (pentru a permite accesul dinspre autostrada) Delle Alpi vine peste mina majoritatii.
In 1994, noul management al clubului (celebra triada Moggi-Giraudo-Bettega) a intrat in conflict cu hotzii de la Publi-Gest. Motivul: chiria platita pentru Delle Alpi era dubla aproape in comparatie cu celelalte echipe din Serie A iar primaria nu dadea un cent. Primaria orasului Torino a incercat o negociere dar la final hotarirea clubului Juventus a fost de a construi un stadion nou! Pentru a protesta impotriva primariei si a Publi-Gest, Juventus a mutat semifinala si finala Cupei Uefa de la Torino la Milano. Rezultatul: 2 meciuri cu cite 85.000 de spectatori. Primit avertismentul, Publi-Gest a scazut din pretentii dar Juventus a mers mai departe pe ideea construirii noului Delle Alpi.

Al Dracu
28th August 2005, 12:40
NOUL STADION

In vara anului 2003, Juventus si Torino au cazut la intelegere cu primaria. Torino va cumpara Stadio Comunale pe care il va reconstrui. Capacitatea noului Comunale va fi de 28.000 de locuri. Lucrarile vor fi gata in 2006-2007. Pina atunci Torino va juca in continuare pe Delle Alpi.

http://www.thedivinesong.it/robe/da/comunale.jpg
Stadio Comunale

Juventus a cumparat Delle Alpi cu 25 de milioane de ieuroi si va investi in reconstructie 150 de milioane. Noul nume al stadionului va fi Giovanni Agnelli (in memoria avocatului). Lucrarile vor incepe in 2006 si se vor termina in 2008. Noua capacitate a stadionului va fi de 45.000 de locuri. Inca de la inceput s-a hotarit desfiintarea...a?...a?...a?...perspicacilor :D pistei de atletism! In felul asta spectatorii se vor afla la 3-4 metri de teren, precum in stadioanele englezesti.

http://www.thedivinesong.it/robe/da/DA03.jpg http://www.thedivinesong.it/robe/da/DA06.jpg http://www.thedivinesong.it/robe/da/DA07.jpg http://www.thedivinesong.it/robe/da/DA04.jpg

Linga stadion vor fi construite: un JuveStore, un muzeu Juventus, un hotel, restaurante, cinema, supermagazine, sala de bowling, noile birouri ale conducerii, sali de spectacole, etc. Pe durata lucrarilor, capacitatea va diminua treptat pina la un minim de 27.000 de locuri.

http://www.thedivinesong.it/robe/da/DA05.jpg

A fost indreptata si eroarea mintzii iluminate care nu se gindise in 1990 la pozitia stadionului si la curentul infernal. Printre altele noul stadion va avea un acoperis transparent ce se va inchide sau deschide in functie de necesitati.
Designul prevede o forma dreptunghiulara a stadionului si nu ovala ca pina in prezent. Conducerea clubului spera intr-un profit superior celui inregistrat la ora actuala (15 milioane pe an). Se pare ca noile facilitati vor face ca fanii sa fie prezenti in incinta si in perioadele in care nu se joaca. Concluzia este ca foarte putini vor fi aceia ce vor regreta vechiul Delle Alpi atunci cind noul Giovanni Agnelli va fi gata!

INFORMATII UTILE

Ca sa ajungeti la stadion:
-de la aeroport luati taxiul! (se presupune ca va permiteti) :drak:
-de la gara tramvaiul 9 pina la Piazza Stampalia (circa 30 de minute)
-autobuzul 72 de la Via XX Settembre sau Via Bertola pina in fata stadionului (circa 40 de minute). De evitat la intoarcere cind ati putea sa dati de intunericitzii nostri cu degetele lungi! :D

inter
28th August 2005, 15:27
NOUL STADION

. Noua capacitate a stadionului va fi de 45.000 de locuri. Inca de la inceput s-a hotarit desfiintarea...a?...a?...a?...perspicacilor :D pista de atletism! In felul asta spectatorii se vor afla la 3-4 metri de teren, precum in stadioanele englezesti.


:ok: pt. informatii, da voi aia ai mai iubiti din cizma vreti doar 45.000 de locuri? :drak: ca sa se umple stadionul? :rolleyes: nici asa nu-l veti avea plin mai mult de 3-4 meciuri pe sezon ..

Zebrone
28th August 2005, 15:45
45000 de locuri e suficient, probabil se va merge pe abonamente. voi n-ati vandut atatea abonamente asa ca liniste pe culoar :D

inter
28th August 2005, 15:48
nu te raporta la nr, vostru ... de abonamene vandute ... la cre noi va suntem net superiori :D:D
daca vindeati voi atatea abonamente cat noi varu al :drak: ... nu mai vedea meci live pe Delle Alpi :mda: ... asa ca ... viseaza in continuare!
noi avem 41.000 vandute da media spectatorilor pe anul trecut e de 65.000 ... care la voi era succes de "casa" :D:D asta ca sa nu mai vb. de verishori :drak:

Zebrone
28th August 2005, 16:15
ideea e ca tu continui sa bati campii. e o diferenta de calitate a spectatorilor, la voi multi si obisnuiti cu esecurile, vin sa dea cu sticle si sa il fluiere pe moratti care baga bani ca prostu'. media voastra de spectatori ma lasa rece, sunt aceiasi care afisau bannere cu " nu mai stim cum sa va injuram". ma bucur ca faci parte dintre ei. :ok:

inter
28th August 2005, 16:29
:mda: ce sa spun ,, la voi nu se duc decat cei obisnuiti cu succesele (cu sau fara ajutorul oamenilor in negru :D) ... sunteti elitisti ... de asta nici nu se umple stadionul ala ... de asta Torino a avut recordul de spectatori in mileniul trecut ... pe care voi ... nu il puteti egala :evil:

asa ca vezi ce vb. :ok:

Al Dracu
28th August 2005, 17:20
M-as lua si eu in contre cu voi dar s-ar reveni la chestii deja discutate! :drak: Ideea e ca serverul unde am pus pozele e cam cazut si nu stiu cind i-or da drumul. Ole! :P

inter
29th August 2005, 17:26
deja Cagliari schimba antrenorul :D:D ce rapizi sunt astia :P

inter
28th September 2005, 00:17
care avu ideea "magnifica" sa mute thredurile echipelor la "tifosi"?

celelalte sunt in hibernare de secole si se pare ca asa vor ramane :mda:

cocomic
28th September 2005, 00:42
calmeste-te "imparatu' al' mic" :D

se va crea crea subforum de pronosticuri si subforum de 'discutii' in care va intra tot ce trebuie ;)

inter
28th September 2005, 01:01
coco tu sa nu te dai galliani cu noi ca nu se stie .... platim un "ragazzo" e basta! :D

cocomic
28th September 2005, 01:03
vin cu contraoferta :D... dau mai mult si castig "l'asta" :D... si dupa donez in scop umanitar, ca asa se face :D

inter
28th September 2005, 01:07
asta cu "umanitarul" ai invatat-o de la don Fabio ai? :D:D

inter
13th January 2006, 22:19
mare scandal cu drepturile de televizare ... vad ca cele 3 mari sunt toate aliate ... pana si ponderatul Moratti iesind la inaintare cu artileria grea :D:D

Al Dracu
13th January 2006, 23:09
Mi se pare normal sa ia atitudine in fata aberatiilor lui Zamparescu si ale deficientului alalalt de la Samp. Auzi pretentii la ei! Ceva de genul "tu ti-ai vindut Ferrari-ul cu 300.000, mie de ce nu vrea sa-mi cumpere Trabantul tot cu 300.000 ci doar cu 3.000?" :D Sint curios cite zeci de terroni se uita la meciurile lui Zamparini. Care baga banii in drepturile de televizare pentru Palermo plinge de oftica dupa aia ca pentru fiecare milion de euro a avut un telespectator sa-i inghita publicitatea. :drak:

inter
13th January 2006, 23:23
pai vezi ... adevarul ca nici mie nu-mi place Garrone! :D:D

inter
14th January 2006, 16:47
"Semmai e` stata fatta un`offerta a tre societa` che rappresentano il 75% dei tifosi e quindi vengono valutate diversamente. Non posso rifiutare queste proposte" zice Morrati

dar cel mai rau e don Silvio ... cu della Valle :D:D

inter
27th January 2006, 19:51
ce grupa are Italia la europene (cea mai grea, in viziunea mea).. poate ii vad stand pe acasa , daca nu joaca nimic!

alejandro
27th January 2006, 19:57
Ai dreptate,inter,daca nu vor juca cum tre' nu prea cred ca se califica.Franta,Ucraina,Scotia,dar si Lituania si poate chiar si Georgia ii vor pune serios la incercare pe italieni.Iata intreaga grupa:

Grupa B: Franta, Italia, Ucraina, Scotia, Lituania, Georgia, Insulele Feroe

inter
27th January 2006, 20:08
Lippi: "Dura, ma penso al mondiale"

o declaratie de bun simt!

Leo_
27th January 2006, 21:48
Grupa grea de tot, dar pana nu se chinuie ei italienii un pic parca n-are farmec :D O sa se califice, dar cu emotii (de pe locul 2) ;)

Sergio
27th January 2006, 22:09
si primii o sa fie ucrainienii...:D

Leo_
27th January 2006, 22:14
Ucrainienii? Daca-l cloneaza pe Sheva, au sanse la locul 2 :P Altminteri, Franta ramane Franta ;)

Iulian Lazialu
28th January 2006, 16:52
Credetzi ca radiatu' de sheva va gasi singur drumul spre poarta Frantei sau a Italiei eu ma cam indoiesc:rolleyes:

cocomic
28th January 2006, 18:53
nu-i problema, il trimitem pe Peruzzi in poarta la francezi, ca si-asa s-a obisnuit sa-i dea goluri de anul trecut si-o sa-i fie mai usor :D

apropo... frumoasa lovitura libera, nu? te intreb acum, ca pe atunci nu.. ne vorbeam :D:D

Iulian Lazialu
28th January 2006, 21:36
Peruzzi este un portar bun degeaba zici si totusi e sheva ce mama masii.
Cat despre lovitura libera mda intradevar dar se va revansa pe olimpico:ok:

Ps. AM REALIZAT CA JUVE E MAI REA DECAT MILAN:rolleyes: ACUM URASC PE JUVE DAR SI MILANUL:ok:

Al Dracu
28th January 2006, 21:46
Ti-a luat cam mult timp! Dar oricum e bine mai tirziu decit niciodata! :D

Iulian Lazialu
28th January 2006, 21:53
Corect :ok:

inter
28th January 2006, 22:23
Avellino-Modena 6-4 , meci interzis cardiacilor ...
iar Palermo ... nu ma asteptam la asa ceva din partea lor!:P

Al Dracu
28th January 2006, 22:48
5-4 si modenezii s-au batut singuri ca fraierii! :D
De Palermo chiar ma bucur! Prietenii terroni stiu de ce! :evil:

inter
28th January 2006, 23:04
sa conduci si sa iei bataie asa ..... n-am mai vazut de mult un meci cu o evolutie asa de interesanta a scorului ... ce o fi fost in teren .... sper sa apuc rezumatul ...

Leo_
28th January 2006, 23:11
Interesant rezultat...dar oare astia or fi auzit de catenaccio? ce zici Intere? se rascuceste HH in mormant cand aude de o echipa italiana sa ia 5 goluri :D:D Apropo, ce face Modena asta pe primul loc? nu sunt nou promovati?
gooooooooooooool Gasbaronni, ce gol a luat Dida :happy

inter
29th January 2006, 01:17
si ce il injura ilmilan si cu coco :D:D

inter
29th January 2006, 01:39
vad ca Del Neri fu dat afara de Palermo ... ce tie si cu sudistii astia :D

Leo_
29th January 2006, 15:24
Sudistii astia sunt iuti la manie, parca ar fi olteni :D:D totusi, 2 victorii in 13 meciuri...poate retrogradeaza, mai stii?! :D:D

Sergio
29th January 2006, 15:53
pai sudistii se aseamana intre ei... nu conteaza din ce tara sunt. :D

Leo_
29th January 2006, 15:54
Dar oare aia din vest s-or asemana unii cu altii? :D:D

Al Dracu
29th January 2006, 15:55
Nu prea! Sudistii din Italia sint comparabili cu ocupantii teritoriilor de nord-est de la noi! :D

Sergio
29th January 2006, 16:02
Dar oare aia din vest s-or asemana unii cu altii? :D:D
eu zic ca da... chiar daca altii zic ca nu. :drak:

inter
30th January 2006, 00:03
ce rating avu azi italia ... de mult n-am mai vazut asa ceva pe aici :D

Sergio
30th January 2006, 00:10
deh... etapa de etapa. :D

inter
30th January 2006, 00:23
si cum stau zebratii, solidari cu noi .... ce "sacrificiu" pe ei sa nu-si petreaca seara linistiti... ci urmarind evolutia lui Inter :D:D
paura!:D

Sergio
30th January 2006, 00:24
am fost si noi azi alaturi de ei, mi se pare normal sa intoarca favorul. :D

Al Dracu
30th January 2006, 00:26
Paura no! Divertimento invece si! :D

Leo_
30th January 2006, 00:27
Eu stau ca mi-e teama sa nu retrogradeze Lecce :D:D oricum radioul cazu de mult...halal site aveti :drak:
Intere, ne mai distram si noi...paura? nu-l am in dictionar :P

Sunchase
9th February 2006, 18:55
Stie cineva unde pot gasi un tabel cu cate lovituri de la 11 m a primit fiecare echipa pana in momentul de fata ? ( in acest sezon ) Banuiesc ca Roma conduce detasat.. :)

cocomic
9th February 2006, 19:04
http://www.gazzetta.it/speciali/statistiche/2006/squadre/squadre.shtml

te uiti la fiecare echipa, in dreapta dai click pe 'Rigori'... clasament nu vad sa fie facut, dar in schimb poti vedea cate au primit 'acasa' si cate 'in deplasare'

Mario Di Lazi
15th February 2006, 12:51
Leo ... sa nu ai emotii pentru Lecce, ca daca jucati in ultima etapa cu ei sigur o sa pierdeti. Acum vreao 2 sezoane Perugia - Juventus 1-0 , gol Ravanelli si cu aceasta victorie Perugia a intrat la baraj, dar a retrogradat.

Leo_
15th February 2006, 12:54
Salentinii nu ma intereseaza ;) Din partea mea, pot sa se si desfiinteze...mai sus era o gluma :D Nu-mi vorbi de perugia ca n-am amintiri placute (vedea-i-as in Eccelenza) :headbang:

Mario Di Lazi
15th February 2006, 13:15
Acum sezoane bune echipa Lecce era numita "Sindromul Lecce". Mai ții minte?
Au retrogradat din A in B, apoi B - C1 in 2 sezoane consecutive.
______
La Lecce a jucat un sezon G. Popescu. Pentru mine atat inseamna Lecce.

Al Dracu
11th October 2006, 00:01
Doamnelor, domnisoarelor si domnilor bine ati venit pe topicul de Cazzeggio! :D

Pina acum credeati ca fotbalul este sportul preferat al italienilor? Nuuuu! Va inselati! Fotbalul este pe locul doi! Pe primul loc se afla Cazzeggio!

Cazzeggio este ceea ce noi numim birfa, cind se intilnesc doi, trei, sapte zece si incep sa insire fraze fara cap si fara coada dar aceasta activitate ii relaxeaza nespus de mult! :D Cazzeggio este insa si o arta iar italienii sint maestri!

Si cum noi, romanii nu vrem sa raminem mai prejos, vazind cantitatea de offtopic de pe Italia am decis sa deschidem acest topic oficial al offtopicului!

Avantajele sint doua: se reduce cantitatea de "cazzeggio" de pe threaduri iar lumea poate sa isi exprime gindurile ce nu tin de fotbalul italian!

Buon Cazzeggio a Tutti!

http://www.thedivinesong.it/robe/cazzeggio.gif

Leo_
11th October 2006, 00:04
Buna seara! Am ciocanit la usa, dar cum nu a raspuns nimeni, am intrat :D
Vere, vezi ca ne asteapta o domnisoara pe quizuri cu un raspuns urgent urgent :D sa nu o lasam sa astepte...e pasare rara pe Italia :ok:

diablo20
11th October 2006, 00:52
cu siguranta va fi un thread fff "po****t" :D

P.S. fff buna ideea :drak: de a-l deschide :ok:

Leo_
11th October 2006, 01:00
Am si eu o intrebare, sa nu mor prost :D cine e Paul Hunter?

diablo20
11th October 2006, 01:09
un mare jucator de snooker!
http://www.onlinesport.ro/sport/sporturi/alte%20sporturi/index.php?meniuId=45&viewCat=534&viewItem=10348

Leo_
11th October 2006, 01:13
Sa-i fie tarana usoara! Nu-l stiam...de fapt, in afara de Parrott, nu stiu alt jucator de snooker :D
Eu ma gandeam ca e vorba de australianul ala...crocodile hunter si ma miram ca abia acum ai auzit ca a murit :D:D

Al Dracu
11th October 2006, 01:46
Ce e ala snooker? :rolleyes: :D :drak:

diablo20
11th October 2006, 01:48
serios?? tu nu stii ce-i ala snooker?!!:o: :o: :o:

Al Dracu
11th October 2006, 02:11
:D Serios? Tu nu stii de gluma? :D

diablo20
11th October 2006, 02:22
ba da, dar m-am intristat numai prin simplu fapt ca ai intrebat ce-l ala snooker, ca si cum ar fi un sport de doi lei, pe cand el e un sport exceptional. din punctul meu de vedere este al doilea sport care-mi place, bineinteles dupa fotbal, iar uneori chiar primul!!!

Ayrton
11th October 2006, 11:29
Am si eu o intrebare: aseara am vazut meciul amical Brazilia - Ecuador, si in prima repriza un jucator brazilian a reusit un luft jenant, sutand cu sete pe langa minge de era sa-si faca fractura cu smulgere de ligamente... Intrebarea este la ce echipa din Italia joaca brazilianul asta, Maicon? Ca a fost caraghios rau de tot...

Leo_
11th October 2006, 11:32
In mod cert e jucator la unul din "greii" fotbalului italian! se pare ca a fost nominalizat la premiul "bidonul anului" :D:D

BoboCosta
11th October 2006, 12:21
Ntz ntz ntz.....poate nu ati vazut k in culorile Nerazzure era unul din cei mai buni de pe teren :P
Cat despre acest thread...e o idee excelenta ;)

diablo20
11th October 2006, 12:58
pai dc el este unul dintre cei mai buni interisti siface asemnea faze, atunci situatia chiare rea de tot la voi, si astept "numerele magice" ale lui zlatan :D:D

Mario Di Lazi
11th October 2006, 13:04
Eu am o intrebare foarte serioasa ... Unde este forumistu Inter ? :D Sper ca e bine ... :)

Leo_
11th October 2006, 13:05
Forumistul Inter banuiesc, dar nu bag mana-n foc, ca urmareste cu sufletul la gura fluxul de stiri din Italia. Sau, in cel mai bun caz, face vin, ca tot e vremea vinului, mustului, pastramelor etc :D:D

dardar_3
11th October 2006, 13:13
Dar vai.... ce dor va e de inter....:D:D:D... e la oaste...imparte banuri si avertismente celor insetati de ura si vorbe grele...:drak:...

Leo_
11th October 2006, 13:14
Inter? imparte bani? i-auzi maestre...loveste-ma si pe mine cu vreo cateva mii de euro :D:D
si care e treaba ca ne e dor de Inter? e baiat valabil :ok: il mai apuca pe el amocul cateodata :D:D

The G.O.A.T.
11th October 2006, 14:01
Cred ca presimte el ceva schimbari pe scena fotbalistica din Italia! Si asta cu disparutul de pe forum e o miscare strategica! Se ascunde din timp ca sa nu mai avem noi motive sa zicem ca i-a cazut netul!:P

Ayrton
11th October 2006, 14:34
Nu e ma disparut, a anuntat in alta parte ca se "antreneaza" pentru o intalnire cu AlDracu...

Leo_
11th October 2006, 14:36
Isi asculte limba? :D:D ca Dracu isi ascute coarnele, aia e clar :D
sau face pregatiri de genul bautul marinareste de absolut si jb? :D

Zebrone
11th October 2006, 14:40
asa ba sa beti pe-ascuns. hai bre vere sa ne pitulam si noi dupa deget :D :D

Leo_
11th October 2006, 14:43
Stai linistit ca am parabolica indreptata strategic spre Berceni...nu misca nimic fara stirea mea :D Nimic important, adica...

inter
11th October 2006, 14:57
ma va ... ete ce-mi canta prohodul astia pe aici:ras-plans: :ras-plans: stati flexati cu "piatra-n" gura ... am probleme importante ....
intru eu in voi de n-aveti aer de poimaine :drak:

Leo_
11th October 2006, 14:59
Stiam batrane...nu-ti zisei ca am antenele orientate catre Berceni si spre Foisor? :D:D

inter
11th October 2006, 15:01
Breceni .... ? :happy :happy ti-am spus .. lasa tariile :ok:

Leo_
11th October 2006, 15:09
:P ce atent te facusi tu...ce tarii? tariile cerului poate, ca de azi-dimineata ma tot uit sa nu ploua :D

inter
11th October 2006, 16:01
si mai vrei sa vii sa "lucrezi" cot la cot cu noi :ras-plans: :ras-plans:

pupalash ... intra in "cantonament" cat mai ai timp sa nu te faci de ras ca pe plaja din Rimini :drak:

Al Dracu
11th October 2006, 16:07
Ce de offtopic aici! :mda:





















:D :ras-plans:

inter
11th October 2006, 16:14
pfoaiii si era sa uit ... tocmai pusai mana pe niste poze "compromitatoare" in care titulari sunt niste colegi de pe aici ..:drak: ...

poate se sesizeaza .. ilMilan , Zebrone si cocomic :ras-plans: :ras-plans:

sa le pun ... sa nu le pun .... ma mai gandesc :evil:

Leo_
11th October 2006, 16:14
si mai vrei sa vii sa "lucrezi" cot la cot cu noi :ras-plans: :ras-plans:
pupalash ... intra in "cantonament" cat mai ai timp sa nu te faci de ras ca pe plaja din Rimini :drak:
pai normal ca nu am vechime in munca ca tine, dar sunt pe statele de functiuni asa ca...ma bag! :D:D nu ma fac eu de ras...si oricum, poate incep ca la rimini si continui cu "victorii" apoi :ok:

diablo20
11th October 2006, 16:20
...si apoi cu o promovare si cu o marire substantiala de contarct :ok:

Leo_
11th October 2006, 16:29
pfoaiii si era sa uit ... tocmai pusai mana pe niste poze "compromitatoare" in care titulari sunt niste colegi de pe aici ..:drak: ...
pai, erau cu sucu-n mana? :D:D alea da, sunt compromitatoare rau de tot...e mai rau decat un poster cu absolut :ras-plans:

diablo, inainte de marire de contract, trebuie sa-mi achit datoriile...la patron :D:D

inter
11th October 2006, 16:37
suc?:ras-plans: :ras-plans:

pai nu erau la intrunirea soimilor patriei :ras-plans: :ras-plans:

sunt grave mey ... foarte grave :drak:

Leo_
11th October 2006, 16:43
pai eu zic sa le vedem! sa stim si noi cu cine avem de-a face :D:D

inter
11th October 2006, 16:47
ia sa vedem cine si ce liciteaza :D:D

Leo_
11th October 2006, 16:48
un poster de la mine! :ras-plans:

inter
11th October 2006, 16:57
uitate la el :P

Leo_
11th October 2006, 17:40
Nu-mi place, ca nu e cu jack...e ceva in stilul neo-absolutist :D:D

inter
11th October 2006, 17:47
bah ... tu cred ca stii ceva ... dar pozele alea sunt cu JB .... in fundal , in prim-plan .. peste tot .. si mai e ceva negru intr-o sticla ... sigur nu-i zaibar :D:D

Leo_
11th October 2006, 17:53
Smoala? :ras-plans: motorina?

inter
11th October 2006, 18:12
poate ne spun ei :D:D ... da parca vad ca o sa "fenteze" threadul asta :P

Leo_
11th October 2006, 18:18
Ii da in gat Sergio :D:D

inter
11th October 2006, 18:29
mey chestia misto .. e ca la fiecare atingere a tastaturii sau a mouselui (pana se prinde unde e ascuns) .. unui celebru verishor ii va rasuna in boxe, casti etc ... imnul nostru :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

basca nu mai spun de ce imagine va avea pe desktop :evil:

Leo_
11th October 2006, 18:37
hmm...parca si la cristalele mele lichide incepe sa se vada ceva dubios...interferente...mah, nu cumva am vreun dispozitiv de interceptare in el? chem opc-ul! :ras-plans:

inter
11th October 2006, 18:48
lichide????? nu cred ... s-au solidificat ... ca nu le-ai "udat" :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

Leo_
12th October 2006, 00:29
Eh hai...uda-ti tu lcd-ul :D:D

Leo_
12th October 2006, 23:21
Ia uite vere, nu e nimeni pe aici sa stau la un taifas, la o brafa, la o susanea...rusine! pai de-aia ne-a deschis tartorele thread de cazzeggio? sa stam sa ne uitam la el? :D:D

inter
12th October 2006, 23:33
vezi ca discutia se muta pe alt thread :D:D

Leo_
12th October 2006, 23:36
link te rog :D

BoboCosta
13th October 2006, 01:36
Da un subiect nou si discutam :D

Al Dracu
15th October 2006, 14:34
Uite subiect: urmarim etapa in direct!
Dupa inceputul promitator de ieri (Milan si Real :D) comunitatea juventina ureaza succes astazi echipelor care joaca in etapa a 6-a!

Inter - Catania 6-0

Torino - Chievo 5-0

http://www.csn.prato.it/centro/ospiti/img/gufo.jpg

Multa bafta! :D

Mario Di Lazi
15th October 2006, 18:04
Ultima oara bufnitza a purtat noroc lui Lazio ... :) ... Asa ca :
Lazio - Cagliari 0-3 :D

ORGOGLIOGRANATA
15th October 2006, 18:18
Stellone!

Al Dracu
15th October 2006, 19:07
Interistii ne-au otravit bufnitza! :D Trebuie sa o tratam si sa o facem bine pina miercuri! :ras-plans:

inter
15th October 2006, 19:20
:drak:e daca vrei sa nu-ti ramana "cuburile" in gat .. ia da-ne "ignore" la urarile tale :P

Leo_
15th October 2006, 22:29
Eu nu inteleg care e faza cu bufnita :D vad ca Inter a batut, Torino la fel, deci bufnita poarta noroc :D:D Intere, te satisface un 4-0 pentru voi miercuri? stai sa gasesc si bufnita, s-o atasez :ras-plans:

inter
15th October 2006, 22:36
http://www.badorgood.com/foto/947274474+8266.jpg

cica jucati singuri maine seara ... ca adversarii sunt la lucru :happy

si ia mai relax cu bufnitele pe aici :D

Leo_
15th October 2006, 22:41
Daca bateti cu 4-0 miercuri, dai o ceptura sambata? :D:D ca am o seteeeee :P

inter
15th October 2006, 22:42
Absolut :P

Leo_
15th October 2006, 22:45
Te-am notat! :ok: acu' tre sa ma rog sa vina o minune...sa am si eu parte de vin :ras-plans:

Iulian Lazialu
18th October 2006, 23:00
wa zebratule tu vrei al 2-lea razboi mondialoforumist :D mai fa o plimbarica stii tu pt ce :P si eu am glumit :D

Mario Di Lazi
18th October 2006, 23:01
Lasa ca ne intalnim noi :D Si bem ca sa ne razbunam unul pe altul Zebrone ... :D
Facem echipe : Zebrone cu Iulian Lazialul
Leo cu Racer06 Lazio
Si eu cu Diablo 20 :D

Iulian Lazialu
18th October 2006, 23:05
apropo hai oleak mario me mess sa vb ceva.sa punem la cale planul de actiune. aveti grija vargatilor avem arme de distrugere in masa:D

BoboCosta
19th October 2006, 00:08
Dau o mana de ajutor???

Iulian Lazialu
19th October 2006, 00:20
Hai ca am glumit:D

racer06_lazio
19th October 2006, 08:45
vedeti ce frumos e cand ne intelegem bine si suntem prieteni?de acum asa trebuie sa fim:D :D

Zebrone
19th October 2006, 09:48
Lasa ca ne intalnim noi :D Si bem ca sa ne razbunam unul pe altul Zebrone ... :D
Facem echipe : Zebrone cu Iulian Lazialul
Leo cu Racer06 Lazio
Si eu cu Diablo 20 :D

deci eu fac echipa numai cu leo, el e camaradul meu :D :D

racer06_lazio
19th October 2006, 13:21
ce zebrone iti e teama k te va baga sub masa iulica?:D
dak e te ajut, ne antrenam amandoi si ii batem (la baut) pe toti!:D :cool: :ok:

Leo_
19th October 2006, 14:53
deci eu fac echipa numai cu leo, el e camaradul meu :D :D
emotionant...ma miscasi camarade, pe bune ca ma miscasi :ok:

dardar_3
19th October 2006, 15:35
Alo... K1... relax mey:drak:...

Rossi, aria di rinnovo. La Lazio vuole prolungargli il contratto dal 2009 al 2011. E' un'idea di Lotito: presto ne parlerà con l'allenatore sempre più al centro del progetto-Lazio. Dagli schemi al suo modo di lavorare: ha stregato il club indirizzando anche le mosse di mercato. (Corriere dello Sport)

Iulian Lazialu
19th October 2006, 15:50
e bine asa:ok:

diablo20
19th October 2006, 16:31
Lasa ca ne intalnim noi :D Si bem ca sa ne razbunam unul pe altul Zebrone ... :D
Facem echipe : Zebrone cu Iulian Lazialul
Leo cu Racer06 Lazio
Si eu cu Diablo 20 :D

eu unul nu am de ce sa ma intalnesc defel cu oameni care nu stiu sa poarte un dialog, si incep imediat cu injuraturile si jignirile atat asupra persoanelor cat si asupra echipelor rivale, deci in consecinta tre sa te mai cultivi mult pana sa ma intalnesc cu tine, si nu pt ca sunt prea destept ci din motivele enuntate mai sus :ok:
in al 2-lea rand eu nu aplic arma "razbunarii" deoarece doar cei fara minte fac asta (spun asta fara a ma referi la tine ci cum vad eu lucrurile, dar dc tie iti place acest "procedeu" at din punctul meu de vedere esti la fel).

Mario Di Lazi
19th October 2006, 17:02
Era in spirit de gluma ... dar vad ca tu nu te schimbi ... :D
Si sa stai linistit ... daca o sa apari si tu la o bere, PLEC EU ... Desteptule ...

diablo20
19th October 2006, 17:14
eu m-am lamurit cum sunteti voi, ma refer aici la suporterii laziali, dc face cineva o gluma sau are o parerea rea despre echipa at e injurat....., dar in schimb voi aveti voie sa faceti glume, sa pociti mereu numele echipelor.......:no:

mario, eu nu-mi aduc aminte sa fi facut vreodata o gluma referitoare la tine, de accea te rog sa te abtii in ceea ce ma priveste!!!

P.S. de cand pana cand ne tragem noi de sireturi??!!!

dardar_3
19th October 2006, 18:11
Il propun pe Colina la meciul intre diablo20 si Mario:drak:
http://www.periodistadigital.com/imgs/20050830/_referee_pierluigi_collina.jpg

PS: Ce :drak: mai baieti nu mai stiti de gluma:evil:

Iulian Lazialu
19th October 2006, 18:14
sir diablo esti..........:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

diablo20
19th October 2006, 18:22
iuliane, pai sunt, dar numai cu cei care stiu sa se poarte omeneste :ok:

P.S. dardare, gluma e buna, dar nu toti stiu cand, cum si cu cine sa o faca :ok:

Leo_
19th October 2006, 18:48
Il propun pe Colina la meciul intre diablo20 si Mario:drak:
Diablo, atentie ca asta chel te pune sa joci pe ploaie :D:D

dardar_3
19th October 2006, 19:07
Diablo, atentie ca asta chel te pune sa joci pe ploaie :D:D

:ras-plans:... Se va descurca el...:drak:

BoboCosta
20th October 2006, 02:06
Si cu asta ce vrei sa insinuezi :evil: ?

Mario Di Lazi
20th October 2006, 12:00
P.S. de cand pana cand ne tragem noi de sireturi??!!!
Eu nu am sireturi la pantofi in primul rand ...
NU MAI RASPUND LA PROVOCARILE TALE ... Asa ca te rog nu mai scrie de mine ...

diablo20
20th October 2006, 14:12
esti incredibil!!! tu provoci si apoi tot tu spui ca esti "victima". din cate am vazut tu ai scris primul despre mine(gluma aia), ca eu nu mai scrisesem despre tine de la discutia anterioara de acu' cateva saptamani, si apoi eu m-am simtit nevoit sa-ti raspund. deci in concluzie iti place sa provoci si apoi sa o faci pe-a victima!!!

P.S. ca sa vin cu un alt exemplu uite la iulian, pt ce s-a bagat in "discutia" noastrea venind cu unele aprecieri!!! apoi il vad si pe el ca spune ca eu l-am provocat.

P.S.2 dc tu nu spui nimik nici eu nu voi mai spune nimik :ok:

racer06_lazio
20th October 2006, 18:15
ba ba ba parka eram prieteni ba oameni buni????pai ce facem?

Mario Di Lazi
21st October 2006, 00:04
P.S.2 dc tu nu spui nimik nici eu nu voi mai spune nimik :ok:
Ok ... sper sa nu mai existe probleme ... :ok:

Al Dracu
30th October 2006, 01:35
In urma reuniunii de aseara trebuie reanimat acest thread!
Abbiamo cazzeggiato alla grande! :D

Tricoul juventinului adevar graieste! :D
http://img126.imageshack.us/img126/8585/picture001cc3.jpg

Leo
http://img129.imageshack.us/img129/8145/picture002ca4.jpg

Din ciclul "Cum suferim cind conducem cu 4-1"! Inter & Inter4ever
http://img129.imageshack.us/img129/8853/picture009gj8.jpg

Inter
http://img126.imageshack.us/img126/9520/picture003tn9.jpg

Al Dracu
http://img129.imageshack.us/img129/96/picture007pg3.jpg

Inter
http://img126.imageshack.us/img126/9035/picture012je8.jpg

Dardar
http://img129.imageshack.us/img129/7779/picture006vw7.jpg

Fratia bianconerocelestegiallorossonerazzurra
http://img238.imageshack.us/img238/3813/picture005tu6.jpg

BoboCosta
30th October 2006, 10:46
Toata gasca nebuna acolo ;))

dardar_3
30th October 2006, 11:03
Drace ii intaratasi pe astia mici:drak:...
Sa vezi PM ce am de la Iulica:ras-plans:....

Mario Di Lazi
30th October 2006, 11:07
Frumoase poze ... :)
Nu imi place tricoul ala cu Totti ... :D Al cui este ? Ca eu nu cunosc nici un romanist de pe OLS ... :D

dardar_3
30th October 2006, 11:24
Era dedicatia mea pentru Racer si Iulica:drak:....

Leo_
30th October 2006, 11:28
Tricoul cu Totti era tot pentru Mario...cica la Roma asa se vand: la pachet :D:D
p.s. bah ce tricou bengos am :D:D jumate de sala ne ura, erau invidioasi :ras-plans:

Iulian Lazialu
30th October 2006, 14:50
Era dedicatia mea pentru Racer si Iulica:drak:....

Aheaaaa deci cu asta avem noi de furca,cu un milanezormanist:D :D
Te dai pe fata dardare:)

dardar_3
30th October 2006, 15:46
Milanezoromanist:ras-plans:... Mey ce:drak:... Nu mai stiti si voi de gluma...:drak:... Oricum vad ca la voi pe thread apar si postere cu echipa Interului... Sunt idolii vostri?...:D:D:D...

Cat despre Roma... deocamdata nu are cine sa le ia apararea... insa peste 2 sapt avem meci cu ei si o sa vezi niste dedicatii si pt Roma...:ok:

Iulian Lazialu
30th October 2006, 16:08
IRRIDUCIBILI LAZIO&IRRIDUCIBILI INTER infratiti pentru totdeauna:) ptiu doamne fereste ce idoli?:D
Cat despre romanisti las ca daca acum mi-ai dat avertisment atunci cand o sa fie meciul o sa imi dai ban definitiv:happy :drak: :D :evil:

Mario Di Lazi
30th October 2006, 16:30
Era dedicatia mea pentru Racer si Iulica:drak:....

Urata dedicatie ... :D Chiar criminala ... :D


Tricoul cu Totti era tot pentru Mario...cica la Roma asa se vand: la pachet

Nu merci ... Nu imi trebuie ... :D

racer06_lazio
1st November 2006, 15:15
dardare tari pozele, dar tre sa ziceti care sunteti care, nu de alta dar unii aratati mari rau si fiorosi, si nu vreau sa mor curand:D :D :D :D

Mario Di Lazi
26th November 2006, 22:38
Am si eu o intrebare ... Cate echipe din Italia au propriu canal de televiziune ?
Stiu ca Juve tocmai si-a facut ... Mai sunt si altele care au canal TV ? Care ? ... daca mai sunt ...

inter
27th November 2006, 00:27
Inter, Milan si Roma :D

Mario Di Lazi
27th November 2006, 15:30
Aha ... Merci Intere ...
Deci decat Inter si Milan au canal propriu ... :D

racer06_lazio
27th November 2006, 16:24
pai si cei in dungi nu au?sau aia din B nu au voie sa detina tv?

Mario Di Lazi
27th November 2006, 16:26
Pai Juve si-a facut acum de curand ...

racer06_lazio
27th November 2006, 16:28
a da?pai la ei trebuia sa vina si o satisfactie dupa .....stim noi ce....
aaaaaaaa....de aia nu mai e al dracu pe aici se uita la juveTV...
:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Mario Di Lazi
27th November 2006, 16:29
Eu nu cred ca se uita ... Cred ca trage cablu din Italia pana in Romania sa vada si fratii lui juventini de pe OLS ... :D

dardar_3
27th November 2006, 17:20
Al :drak: e in recuperare... de glorie:drak:...

Mario Di Lazi
27th November 2006, 22:00
Cred ca o sa revina cand revine si Juve in Serie A ... :)

racer06_lazio
27th November 2006, 22:18
oooo si cum o sa fie fara al-dracu 3 ani de akum inkolo??:D:D:D:D:D::D:D

Mario Di Lazi
27th November 2006, 22:20
:D ...
Cred ca revine la vara ... :D

racer06_lazio
27th November 2006, 22:27
la vara cailor???????a...stai era pastele cailor...tot aia e, atunci promoveaza juve:D:D:D:D:D:D

STEAUA-MANIA
30th November 2006, 03:01
Link-ul de mai jos,confirma vorbele lui zeman,conducerea lui juve ,ar face bine sa-si educe suporterii,aia putini care au mai ramas:D
http://youtube.com/watch?v=lKvihQtxNpk
Maleducato gobbo:))) testa di...:D

dardar_3
30th November 2006, 11:00
Nu se judeca o echipa dupa un suporter tembel ca ala ...:ok:....

racer06_lazio
30th November 2006, 12:34
mai stii dardar, cine se aseamana se aduna.....glumeam:D:D:D:D:D:D:D

dardar_3
30th November 2006, 12:36
Mda.... insa nu se catalogheaza fanii unei echipe dupa un suporter care pe deasupra mai era si distrus...(ca numai un distrus se duce la emisiunea aia.... Frasu cel Mare)

racer06_lazio
30th November 2006, 12:39
ai dreptate...:D

Delia
30th November 2006, 13:21
Nu se judeca o echipa dupa un suporter tembel ca ala ...:ok:....

Normal, nici pe milanisti nu poti sa ii judeci dupa unii de pe forumul asta. :drak:

dardar_3
30th November 2006, 13:42
Adiqa?...:D:D:D... ce vrei sa insinuezi:P...:P

Delia
30th November 2006, 13:54
Ca nu toti milanistii sunt persoane cu bun simt, ca cei de pe forumul asta. :drak:

dardar_3
30th November 2006, 13:56
:kiss:.... Asa mai merge...:P...

inter
30th November 2006, 14:11
dardare .... asta e ... daca tot iei salariul astazi ... poti cumpara un buchet de flori :P

dardar_3
30th November 2006, 15:11
:drak:... ca bine zici intere....:D:D:D

Al Dracu
30th November 2006, 19:28
:D ...
Cred ca revine la vara ... :D
Sint in Romania, care da ochii cu mine sa-i povestesc basme? :D

Mario Di Lazi
30th November 2006, 20:18
Eu trebuia sa dau ochii cu tine ... din pacate nu mi-au dat concediu asa cum mi-au promis ... :(
Nu ai un loc liber de munca prin Italia ? ... :D

Mario Di Lazi
8th December 2006, 20:32
Totti, Vieri si Adriano, santajati de paparazzi

Fotograful Fabrizio Corona, anchetat pentru acuzatia ca ar fi santajat mai multe vedete, printre care se numara si câtiva fotbalisti italieni, a declarat, joi, într-un interviu acordat publicatiei La Repubblica, ca nu a facut nimic ilegal.

"Nu este nimic ilegal în ceea ce am facut. A vinde un serviciu celui care îl cere, pentru a nu aparea, nu este santaj, este comert", a spus Corona.

Fabrizio Corona si agentul Lele Mora sunt protagonistii unui scandal declansat în aceste zile în Italia, dupa ce s-a descoperit ca mai multe vedete, printre care si câtiva faimosi jucatori de fotbal, au fost santajate de paparazzi, pentru ca fotografii compromitatoare cu acestia sa nu fie publicate.

Potrivit site-ului sports.it, Francesco Totti, Christian Vieri si Adriano sunt primele trei nume de fotbalisti implicate în acest scandal.

"Se pare ca Totti este unicul jucator care a cedat santajului, pentru a nu permite ca o fotografie în care el o saruta pe Flavia Vento, show girl, sa fie data publicitatii în urma cu un an si jumatate, cu putin timp înainte de casatoria sa cu Ilary Blasi", scrie site-ul italian.

În ceea ce îl priveste pe Christian Vieri, se pare ca acesta nu a cedat cererii lui Corona, care l-a surprins în compania unei femei într-un local. "Nu-mi pasa daca acea fotografie ar fi fost publicata. L-am trimis la plimbare", a spus jucatorul.

Si Adriano a fost victima unui santaj, dupa ce paparazzi au facut mai multe fotografii cu ocazia unei petreceri pe care el a organizat-o la resedinta sa din Como. Jucatorul era surprins în timp ce consuma bauturi alcoolice, înconjurat de multe fete, la petrecerea al carei cost s-a ridicat la 150.000 de euro. Ulterior, fotografiile au fost publicate de cotidianul Aftonbladet, precum si pe mai multe site-uri de Internet.

Site-ul tgcom.it noteaza, de asemenea, ca exista cazul unui jucator de fotbal surprins în timpul unei orgii sexuale, imaginile respective fiind vândute clubului la care acesta era legitimat pentru a se evita scandalul.

"Protagonistul acestor imagini nu are înca un nume, dar exista multe indicii. Joaca în Serie A, are aproximativ 30 de ani, este frumos si a aparut des pe primele pagini ale ziarelor de scandal. În vara anului 2005, a fost vazut pe un iaht, în largul marii, alaturi de alti barbati într-o scena plina de erotism. Cel care i-a fotografiat, stiind ca acele imagini erau extrem de valoroase, nu le-a pierdut. Dar, acele fotografii nu au fost publicate niciodata, ele au fost cumparate de conducatorii clubului la care jucatorul evolua în acea perioada", scrie sursa citata.

Site-ul mentioneaza ca nu se stie însa daca acele fotografii au fost facute de firma lui Corona, Corona's, chiar Fabrizio declarând ca "toate agentiile de scandal fac la fel, nu numai a mea".

"Noi nu santajam pe nimeni. Daca apar fotografii cu un personaj celebru si acesta vrea ca ele sa nu fie publicate? Bine. Personajul plateste", spune Corona.

Referitor la celelalte acuzatii care i se aduc, Fabrizio Corona, care este fiul unui alt jurnalist italian, spune: "Am auzit ca organizam petreceri pentru consumul de cocaina într-un hotel din Roma. Este o nebunie. Eu, care în viata mea nu m-am atins de cocaina. Apoi, ce mai este? A, se pare ca am furnizat fete unor personaje înstarite... Si asta este o acuzatie frumoasa".
sursa - prosport.ro

Ultras Farul
1st August 2007, 15:51
NOUL STADION


INFORMATII UTILE

Ca sa ajungeti la stadion:
-de la aeroport luati taxiul! (se presupune ca va permiteti) :drak:
-de la gara tramvaiul 9 pina la Piazza Stampalia (circa 30 de minute)
-autobuzul 72 de la Via XX Settembre sau Via Bertola pina in fata stadionului (circa 40 de minute). De evitat la intoarcere cind ati putea sa dati de intunericitzii nostri cu degetele lungi! :D[/


Torino e un oras mare si nu cred ca e prea mult sa-ti petreci 1 ora pe drum ca sa vezi pe Juve . Cred ca de vina e comoditatea italienilor . Aporpo Delle alpi cel nou a fost terminat sau se va juca pe cel vechi??

Mario Di Lazi
2nd August 2007, 08:53
Păi tu lui Al Dracu îi spui cum să ajungă la stadion ? :D
el stă chiar lângă stadion :D

Ultras Farul
7th August 2007, 00:22
Nu vezi ma ca e replica la postul lui ???

Mario Di Lazi
10th August 2007, 12:47
ba da frate ... am văzut ... :D
dar mai glumeam și eu ...

juventino
10th August 2007, 17:14
Vad ca multa lume sta in Torino: Sergio_D, Al Dracu...mai e cineva?

Sergio_D
11th August 2007, 16:50
Aporpo Delle alpi cel nou a fost terminat sau se va juca pe cel vechi??

Delle Alpi cel nou? :o:
Probabil te referi la Stadio Olimpico. Atat Juve cat si FC Torino vor juca meciurile pe Olimpico.

Delle Alpi a intrat in lucrari de renovare si va mai dura pana cand se va putea juca din nou acolo.

Universal
11th August 2007, 16:56
cati ani va dura?

Sergio_D
11th August 2007, 17:04
se estimeaza ca in 2010 ar fi gata... dar au multe de lucrat la el iar pana acum, n-am vazut nicio miscare pe acolo :D

juventino
15th August 2007, 21:55
O sa deturnez putintel destinatia threadului dar vazind ca e vorba de dialoguri m-am gindit sa postez aici, ca tot s-a discutat si se discuta despre Delle Alpi. Am avut placuta ocazie de a-l vedea foarte indeaproape si de a ma minuna cum au reusit italienii cu un buget extrem de ridicat sa construiasca o chestie pe jumate neterminata. Singura explicatie e ca birocratia si coruptia care se simt ca la ele acasa in Romania de fapt s-au nascut pe plaiuri italiene.

http://www.thedivinesong.it/robe/da/DA02.jpg
Stadionul Delle Alpi

Fanii juventini mai numesc Delle Alpi si "stadionul fara suflet". Multi dintre ei nu iubesc acest stadion si inca mai regreta Stadio Comunale aflat in centrul orasului. Delle Alpi a fost construit pentru a gazdui meciuri ale CM 1990. Bugetul a fost triplat pe parcursul executiei dar rezultatul, cum spuneam, lasa mult de dorit.Fanii echipei Torino si-au botezat galeria Curva Maratona in timp ce juventinii au ales sa onoreze memoria lui Gaetano Scirea numind sectorul lor Curva Scirea (fosta Filadelfia).

http://www.thedivinesong.it/robe/da/DA01.jpg
Stadionul Delle Alpi

La CM 1990, Delle Alpi a gazduit semifinala Germania-Anglia. In tribune se aflau 62.600 de spectatori cu toate ca stadionul are o capacitate maxima de 70.000 de locuri. Acest lucru se datora faptului ca din primele rinduri ale primului inel nu se poate vedea terenul de joc din cauza panourilor publicitare. Cu timpul UEFA si FIFA au impus cluburilor sa vinda 90-95% din capacitatea maxima. Prin urmare capacitatea maxima a stadionului Delle Alpi s-a redus la 65.000 de locuri. Inclusiv staff-ul juventin a privit de la bun inceput cu indoiala schimbarea de stadion. Una dintre marile probleme o reprezinta pista de atletism care reduce foarte mult din vizibilitate. Desteptul care a hotarit construirea ei gindea ca Delle Alpi va gazdui Grand Prix-uri ale IAAF. Dar nu s-a gindit si la faptul ca standardele impun o pista incalzita (ne aflam totusi la poalele Alpilor). Prin urmare, Delle Alpi are o pista de atletism superba, in excelenta stare, dar care nu a gazduit decit o singura competitie atletica, in 1993.
Un alt inconvenient major este dat de structura si pozitia stadionului, expus vintului rece dinspre nord in perioada octombrie-aprilie. Arhitectului, din pacate nici nu i-a trecut prin cap sa protejeze tribunele in vreun fel astfel incit la majoritatea meciurilor dintr-un sezon pe Delle Alpi trebuie sa te duci dupa tine cu doua paltoane, soba pe lemne si doua perne incalzite electric. Aflat mult inafara orasului (pentru a permite accesul dinspre autostrada) Delle Alpi vine peste mina majoritatii.
In 1994, noul management al clubului (celebra triada Moggi-Giraudo-Bettega) a intrat in conflict cu hotzii de la Publi-Gest. Motivul: chiria platita pentru Delle Alpi era dubla aproape in comparatie cu celelalte echipe din Serie A iar primaria nu dadea un cent. Primaria orasului Torino a incercat o negociere dar la final hotarirea clubului Juventus a fost de a construi un stadion nou! Pentru a protesta impotriva primariei si a Publi-Gest, Juventus a mutat semifinala si finala Cupei Uefa de la Torino la Milano. Rezultatul: 2 meciuri cu cite 85.000 de spectatori. Primit avertismentul, Publi-Gest a scazut din pretentii dar Juventus a mers mai departe pe ideea construirii noului Delle Alpi.


Sergio_D, uite ce zice baiatul asta...cred ca si el sta in Torino si ne poate lamuri mai bine :ok:

Sergio_D
20th August 2007, 17:22
stadionul Delle Alpi este situat in nordul orasului, la periferie, langa suburbia Venaria Reale. Nu este nicidecum "mult inafara orasului".

Instaleaza Google Earth si cauta Delle Alpi... ai sa vezi exact unde este pozitionat.

juventino
21st August 2007, 20:37
Ok, cum zici tu :ok:
Pe Olimpico ti-e usor sa ajungi? te duci sambata la meci?

Sergio_D
22nd August 2007, 02:22
mi-e usor sa ajung in orice colt al orasului :D

80% merg la meci, daca nu se ivesc alte evenimente neasteptate :D

dardar_3
22nd August 2007, 12:51
Ajunse olteanu in Italia:drak:..


Serigio poate te intorci cu mana goala de-acolo ca ne suparam:D

Mario Di Lazi
22nd August 2007, 13:44
Ajunse cu tot cu perfectul simplu ? :D

juventino
22nd August 2007, 19:25
mi-e usor sa ajung in orice colt al orasului :D
80% merg la meci, daca nu se ivesc alte evenimente neasteptate :D
Ce descurcaret esti :D Bravo, te asteptam cu poze de la primul meci :ok:

Sergio_D
22nd August 2007, 19:25
Ajunsei? sunt aici de 2 luni si jumatate :lol:

Mario Di Lazi
23rd August 2007, 08:43
o chemare pentru noi ... nu ai ? :D

Sergio_D
23rd August 2007, 22:39
iti faci bagajul, te urci in avion si aterizezi direct la Roma sau unde vrei tu :D

Mario Di Lazi
24th August 2007, 08:55
și dorm în gară :D
am niște dure prin Italia (cred că fiecare român are câte o rudă prin Italia :D ), rude care m-au invitat pe la ei în concediu ... poate la anu ajung și io :D

Mario Di Lazi
1st September 2007, 04:29
hai mă italienilor ... mai ziceți câte ceva ... :D
poate îmi vine și mie somn :D

romamerda
8th February 2008, 22:44
ma fratilor...ati pomenit ma Lazial fara tricou cu LaZio?????:(:(:(:(: crek am cautat de am inebunit sa imi iau si eu un tricou cu Lazio..si tot n-am gasit:headbang::headbang:: ma ajuta careva???:): dau oricat pt un tricou cu Lazio de sezonul trecut sau sezonul asta

Mario Di Lazi
9th February 2008, 20:34
eu am 2 ...
aduse din Italia ...

romamerda
11th February 2008, 16:50
pffff...iauz...Mario are 2.....eu :(