PDA

View Full Version : sezon 2009-2010



Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

caseta
7th October 2009, 19:21
Din moment ce deja vorbim de meciuri de presezon, cred ca e cazul sa schimbam threadul.


ce buzzer beater si ce spectacol au vazut britanicii azi
Gibson, Pargo, Byars, Johnson si Richard (lol is this really Bulls' new team?) i'au batut pe Boozer, Okur, D Will et co. la toate capitolele, mai putin steals :cool:

nu te entuziasmezi prea mult pt un meci de presezon ?
koufos a jucat mai mult decit boozer, asa ca nu as lua meciul asta ca measuring stick pt ce vor face bulls in timpul sezonului, when shit gets serious.

rookies lui bulls sunt atletici - asta e bine, pt ca ani de zile bulls au fost small & soft. acum au avut 13 blk si sareau ca pe arcuri sa challenge every shot by the jazz.

deng mi s-a parut ca a jucat f slab. am vazut dupa aia in boxscore ca a avut 18p si 5 ast si 2 blk in doar 25 min, dar pe teren mi s-a parut sters. mereu parea obosit, cu miinile in solduri si cu capul plecat, parca totul era o corvoada. diferenta enorma de atitudine si body language intre el si noah. sau gibson, care si el parea sa puna mult suflet. sincer nu prea cred ca ii place basketul, ci ca joaca mai mult pt ca e bun la sportul asta. si inainte mi se parea overpaid la 13 mil/sezon. acum nu a facut decit sa-mi intareasca parerea. nu am nimic cu el personal, pare un tip foarte ok, insa nu-l vad sa fie star in nba. un role player f bun, da. dar atit.

speaking of overpaid, kirilenko e muci. si nu ma refer numai la freza aia de zici ca l-a lins vaca in cap ci si la cum joaca. n-a mai ramas nimic din ce era acum vreo 6 ani cind si-a luat contractul ala mare.

revenind la bulls hinrich pare ca tine mingea prea mult si pe viu, nu doar la tv. pargo pe fast break dribleaza cu ochii sus, sa vada cine e liber, hinrich cu ochii in pamint sau la cos, nu se uita prea mult dupa oameni liberi. uneori mai dadea drumul mai repede la pase (banuiesc ca i-a zis vdn ceva), dar uneori batea mingea aia de parca voia sa scoata tot aerul din ea.

si o ultima chestie:
bulls mi-au dat teapa: rose si tyrus n-au jucat. si chiar as fi vrut sa-i vad si eu live.
parca au stiut ca i-am criticat tot anul.
i blame jr for this shit.

Jaymz
7th October 2009, 22:20
oops, mi'ai luat'o inainte cu vreo 3 ore... tocmai intrebasem despre noul thread in alt thread :D


nu te entuziasmezi prea mult pt un meci de presezon ?

vrei sa imi zici ca tu nu te'ai entuziasmat putin macar pentru un buzzer beater, fie el intr'un meci amical ori oficial, si mai ales de la un rookie ca James Johnson?


rookies lui bulls sunt atletici - asta e bine, pt ca ani de zile bulls au fost small & soft.

da, e bine, si se pare ca exista si 3p shots (see Pargo)... imi era frica ca gordon le'a luat pe toate cu el in detroit


hinrich pare ca tine mingea prea mult si pe viu, nu doar la tv.
bulls mi-au dat teapa: rose si tyrus n-au jucat. si chiar as fi vrut sa-i vad si eu live.

as fi jurat ca mergi in londra! chiar ma gandeam ca nu postezi nimic despre asta..

Irimus
8th October 2009, 16:11
revenind la bulls hinrich pare ca tine mingea prea mult si pe viu, nu doar la tv.

wait a minute...:D

obye
13th October 2009, 14:23
Happy Birthday to Paul Pierce ! Unul dintre jucatorii "underrated" din NBA !
Mult respect acestui jucator , care este la C's de 11 sezoane si a pus cifre impresionante pe tabela !
http://lh3.ggpht.com/_LgoKYdtVkYg/SgwyXZ3Nw8I/AAAAAAAAAD0/wyD4iWHndHI/s400/Paul_Pierce_The_Truth_Wallpaper.jpg

nba28
13th October 2009, 15:19
Happy Birthday to Paul Pierce ! Unul dintre jucatorii "underrated" din NBA !
Mult respect acestui jucator , care este la C's de 11 sezoane si a pus cifre impresionante pe tabela !
http://lh3.ggpht.com/_LgoKYdtVkYg/SgwyXZ3Nw8I/AAAAAAAAAD0/wyD4iWHndHI/s400/Paul_Pierce_The_Truth_Wallpaper.jpg

aha ..ok

sa ma anunti si pe mine cand e ziua lui dj mbenga ....as dori sa scriu o dedicatie speciala pt el

http://www.youtube.com/watch?v=T1rZBxn3Zx8

thekobe
13th October 2009, 16:31
December 30, 1980

Roger Martin
15th October 2009, 13:04
wait a minute...:D

Era clar :D

thekobe
15th October 2009, 23:14
caseta se pare ca la anul o sa ai companie



The Lakers are planning to play an exhibition game in England next year, The Times has learned.

The Lakers probably will split time between London and Barcelona, spending three or four days in each city and playing one game in each location against teams to be determined.

Plans have not been finalized, but the Lakers haven't played outside of North America since two exhibition games in France in 1991.

Adrian
15th October 2009, 23:23
Happy Birthday to Paul Pierce ! Unul dintre jucatorii "underrated" din NBA !
Mult respect acestui jucator , care este la C's de 11 sezoane si a pus cifre impresionante pe tabela !

Dupa ce am vomitat putin in gura (vechi reflex la "limba de lemn" ramas din vremea comusmului - adunarile cu pionierii), m-a lovit asta cu Paul Pierce underrated.
Pana sa vina KG (si dupa ce s-a lovit) nu a fost nimic altceva decat un jucator bun intr-o echipa proasta. E OK, nu e overrated, asa cum il fac unii aici :http://www.detroitbadboys.com/archiv...verrated-team/
Dar sigur nu e underrated. Daca ziceai asta acum 2 ani poate te credeam.

caseta
16th October 2009, 00:25
linky not works
can i has good linky ?
:P

(chiar sunt curios cine zic astia ca e overrated)

EDIT: nevermind, found it.
http://www.detroitbadboys.com/archives/2009-10-10/nba-all-overrated-team/

EDIT 2:


Rebounding is important, in principle, but it’s the stat I trust the least when assessing a player’s value.

yeap, that guy is an idiot.
aveam ceva banuieli dupa ce a zis ca hedo a fost 4th best player on the magic si odom 4th best on the lakers.
banuiesc ca ppg o fi un indicator mai bun pt valoarea unui jucator :rolleyes:

iar kktu ala de site cu caractere mici si albe pe fond negru e imposibil de citit.

Zabriskie
16th October 2009, 12:00
http://sports.espn.go.com/nba/news/story?id=4563546&campaign=rss&source=NBAHeadlines

caseta
16th October 2009, 15:57
caseta se pare ca la anul o sa ai companie

sa nu crezi ca daca am ocazia sa merg nu o sa ma duc pt ca joaca kobe.
nu stiu daca ai observat dar in ultima vreme nu l-am mai criticat asa cum o faceam inainte. si-a schimbat stilul de joc si s-a maturizat. tot nu-l consider mai bun decit wade sau lebron, dar asta nu inseamna ca as da cu piciorul unei ocazii de a-l vedea jucind live.

thekobe
16th October 2009, 20:00
sa nu crezi ca daca am ocazia sa merg nu o sa ma duc pt ca joaca kobe.
nu stiu daca ai observat dar in ultima vreme nu l-am mai criticat asa cum o faceam inainte. si-a schimbat stilul de joc si s-a maturizat. tot nu-l consider mai bun decit wade sau lebron, dar asta nu inseamna ca as da cu piciorul unei ocazii de a-l vedea jucind live.

vroiam doar sa zic ca daca vin astia, la anul merg si eu

caseta
17th October 2009, 00:37
vroiam doar sa zic ca daca vin astia, la anul merg si eu

se pare ca am inteles eu gresit.
imo, merita sa vezi un meci si daca nu esti neaparat fan al echipelor care joaca. chiar daca e de presezon si starterii joaca doar 20-25 min.

atmosfera, spectacolul etc .... eu zic ca merita fiecare cent. mai ales daca nu esti in US sa ai ocaza sa vezi meciuri cind ai chef.

anul trecut l-am vazut pe wade si am fost incintat chiar daca n-am ajuns sa fiu prea aproape de el (in 2006 la koln eram aproape de tunel si am fost sa bat palma cu jucatorii si i-am vazut de aproape pe nash, stoudemire, marion (si toti ceilalti de la suns) + iverson, webber, iguodala etc. i was like a damn kid in a candy store.

apropo de wade am vazut niste chestii pe care nu le-am vazut la tv - la un moment dat a inceput o patrundere si parea ca se misca la fel de repede ca si ceilalti in meci si de-o data s-a vazut extrem de clar cum parca a bagat boosterele. a avut (cum zic comentatorii la tv uneori) o viteza in plus. sau vreo 2-3. ca si cum ai merge cu masina pe autostrada la 140-150 linga un porsche sau alta masina rapida - aia are demaraj si la viteza aia. si exact ca si cu masina n-am apucat sa exclam "uite-l cum accelereaza" si deja era dunk.

cum heat au fost deja in europa in 2008 iar anul asta a fost format redus (doar 2 meciuri) sper ca la anul pe linga lakers sa vina si echipa la care va fi lebron. si mi-ar placea sa-i vad pe wade + lebron in aceeasi echipa. daca ar ajunge la knicks, as putea deveni chiar fan :P

caseta
17th October 2009, 00:54
Stephon Marbury has decided not to play in the NBA this season and will instead focus on business opportunities while hoping to return in 2010-11.

"I'm resting, doing what Michael Jordan did, enjoy life, do things I haven't done in 16 years, keep building my empire," Marbury said. "I wasn't going to Boston for that money. It was a prudent business decision to take off this year."

Marbury also is not fond of the direction of the Knicks.

"I'm just talking as a fan and New Yorker who grew up loving the Knicks: why would I give you my money to watch them?" said Marbury. "This is atrocious. Guys coming down court, just raising up 3-pointers from anywhere. The coaching is horrible. What kind of coaching is this?

"If they shoot like that in the game, imagine how they shoot in practice. New Yorkers deserve better decisions form the front office and New York City has to deal with this mess."

maaaaan those grapes are sour.
and that better be his asylum he's building, cause he ain't building no empire.
o sugestie de decoratie interioara pt casa lui:
http://www.kristenridgway.com/production/Portfolio/Images/Padded%20Room5.JPG

Adrian
18th October 2009, 01:41
maaan, preseason games are boring!!
Daca am ajuns sa ma uit aseara la Yankees, eu care am fost in viata mea la un singur meci de baseball si nici nu-i stiu toate regulile...Dar alternativa era Nets- Knicks...
Maine ma duc la Knicks - Maccabi Tel-Aviv. O sa fie primul meu meci at the Garden!!! Sper sa joace si titularii cateva minute. Vad ca nu mai e Sarunas la ei...era singurul pe care il stiam de acolo.

Bogeyman
18th October 2009, 10:45
Se pare ca Bogut si Jennings se inteleg foarte bine. Pare a fi un sezon interesant pentru tinerii Bucks si e bine ca-l au pe Skiles ca antrenor. Si eu am sperante la un loc de playoffs.
Oricat de rau arata echipa, daca era antrenata de Skiles se luptau pt playoffs.
Hard defense every single night. Ma amuza faptul ca Redd a declarat ca un obiectiv de-al sau e sa-si faca coechipierii mai bun si sa-si mareasca totalul de asisturi sezonu' asta fata de celelalte. Cine stie, poate i-a venit mintea la cap in sfarsit...
Sper sa pot vedea 20-30 de meciuri sezonu'm asta.

Bogeyman
18th October 2009, 10:46
Maine ma duc la Knicks - Maccabi Tel-Aviv. O sa fie primul meu meci at the Garden!!! Sper sa joace si titularii cateva minute. Vad ca nu mai e Sarunas la ei...era singurul pe care il stiam de acolo.

eu stiu ca Arroyo era la ei...Sarunas e in Grecia la Panathinaikos sau asa ceva...

nba28
18th October 2009, 11:35
eu stiu ca Arroyo era la ei.

da , a fost o vreme la ei

acum a venit la heat

Bogeyman
18th October 2009, 11:40
da , a fost o vreme la ei

acum a venit la heat

dada, stiu asta dar ziceam ca arroyo a fost la ei nu sarunas :P
sezonul trecut a jucat arroyo pt maccabi

nba28
18th October 2009, 11:49
dada, stiu asta dar ziceam ca arroyo a fost la ei nu sarunas :P


si sarunas a jucat la maccabi 2 ani :D

Bogeyman
18th October 2009, 13:29
si sarunas a jucat la maccabi 2 ani :D

asta nu stiam

Raptor
18th October 2009, 14:35
Ma exasperati cand vorbiti despre jucatori europeni... so fucking boring.

Bogeyman
18th October 2009, 19:38
Ma exasperati cand vorbiti despre jucatori europeni... so fucking boring.

Arroyo nu e european :D

Raptor
19th October 2009, 10:26
Arroyo nu e european :D

Stiu, dar Bogut e, ca e din Australia. :D

La fel cum si Scola sau Ginobili sunt din Europa.

BAK
19th October 2009, 10:58
vorbiti mai despre negri pana nu va da rapotor avertisment...:P

speaking of.....whats up caseta...:happy

just kidding....sezonul este destul de aproape si cu toata plictiseala din off-season (nu tu trades, sacks sau arrests , ce plm de off season e si asta), ma gandeam sa imi impartasesc si eu o parere....sau doua
1. euro-basketball sucks! :rosu:
2. fuck hd streams...move to america :D, see this shit for free:groggy:
3. how about them mavs? pe langa azilul de batrani care se aduna in american airlines ctr. pentru fiecare joc, cuban a adaugat un 31 year-old shawn marrion, un drew gooden (thats right google his age biatches:D) si un 32 year-old tim thomas (jur ca aveam impresia ca are vreo 50 de ani). Mavs are all about rebuilding the franchise this year:drak:
4. totusi, cine poate sa scrie Western Conference Finals? :D

KingMJames
19th October 2009, 16:54
wesrtern conrefernce fnilas? ...:( se pare ca eu nu pot...:(

BAK
19th October 2009, 21:23
ok, next...any nuggets fans?

KingMJames
19th October 2009, 21:49
common, a fost o gluma buna!?!!! :D (scuzati pt offtopic. e ultimul pe tema asta. :))

Adrian
20th October 2009, 00:46
Mda... nu am fost cine stie ce impresionat at the garden... Dar deh, am fost rasfatat 2 ani in United Center...cu gramada de banere si tricouri retrase...
Sala a fost cam 3 sferturi. 90% din spectatori cu cipilica pe cap; restul aveau carlionti la perciuni. Ce sunt knicks fluierati la ei acasa...sa fi vazut urlete la meciul asta... parca era acasa la Maccabi, ce mai.
La pauza a vorbit un rabin cu barbutza...pe la jumatea speech-ului a dat-o pe ebraica si nu s-a mirat nimeni. A incheiat cu un imn cantat intr-o singura voce de toata sala (pe limba lor) de mi se facuse pielea de gaina...
Dar cel mai ciudat a fost in sfertul 3...Knicks aveau vreo 25 in fata si deja imi pierdusem interesul (unul de langa mine s-a jucat pe play station non stop, de ce naiba o fi venit la meci nu stiu). ..si il vad pe un arbitru ca se enerveaza si ii da T antrenorului lui Maccabi si ii face semn ca e eliminat. OK, mai dadusera vreo 2 parca pana atunci. Numai ca antrenorul continua sa ii zica acolo ceva....si au inceput sa apara costumele...pile, interventii, presiuni. O cacase arbitrul, daca putea si-ar fi inghitit fluierul...Cand a aparut si barbutza de la pauza pe teren si a inceput si el sa se agite, nu m-am mai abtinut si m-a pufnit rasul, de s-au uitat toate cipilicile din jur urat la mine.
Acuma nu sunt rasist sau anti-semit sau cum se zice...dar a fost de rasul curcilor...
In rest meciul a fost OK in primul sfert. Am fost cu un tip care vedea prima oara un meci cu o echipa din NBA...cand i-am zis ca Knicks sunt cam cei mai fraieri din NBA iar Maccabi in top 5 din Europa s-a lamurit cam ce diferenta este intre NBA si restul lumii.
De la Maccabi numarul 11, Alan Anderson, ce s-a mai remarcat, in rest varza. Desi au prins verzele vreo 2 blocuri si cateva slamuri de a vuit sala...
Dar lasa ca incepe regular season.

Jaymz
20th October 2009, 08:52
Cand a aparut si barbutza de la pauza pe teren si a inceput si el sa se agite, nu m-am mai abtinut si m-a pufnit rasul, de s-au uitat toate cipilicile din jur urat la mine.
Acuma nu sunt rasist sau anti-semit sau cum se zice...dar a fost de rasul curcilor...

vezi ca ai scapat usor de data asta. poate next time te duc astia pe usa din spate direct la duba :D

BAK
20th October 2009, 09:49
Mda... nu am fost cine stie ce impresionat at the garden... Dar deh, am fost rasfatat 2 ani in United Center...cu gramada de banere si tricouri retrase...
Sala a fost cam 3 sferturi. 90% din spectatori cu cipilica pe cap; restul aveau carlionti la perciuni. Ce sunt knicks fluierati la ei acasa...sa fi vazut urlete la meciul asta... parca era acasa la Maccabi, ce mai.
La pauza a vorbit un rabin cu barbutza...pe la jumatea speech-ului a dat-o pe ebraica si nu s-a mirat nimeni. A incheiat cu un imn cantat intr-o singura voce de toata sala (pe limba lor) de mi se facuse pielea de gaina...
Dar cel mai ciudat a fost in sfertul 3...Knicks aveau vreo 25 in fata si deja imi pierdusem interesul (unul de langa mine s-a jucat pe play station non stop, de ce naiba o fi venit la meci nu stiu). ..si il vad pe un arbitru ca se enerveaza si ii da T antrenorului lui Maccabi si ii face semn ca e eliminat. OK, mai dadusera vreo 2 parca pana atunci. Numai ca antrenorul continua sa ii zica acolo ceva....si au inceput sa apara costumele...pile, interventii, presiuni. O cacase arbitrul, daca putea si-ar fi inghitit fluierul...Cand a aparut si barbutza de la pauza pe teren si a inceput si el sa se agite, nu m-am mai abtinut si m-a pufnit rasul, de s-au uitat toate cipilicile din jur urat la mine.
Acuma nu sunt rasist sau anti-semit sau cum se zice...dar a fost de rasul curcilor...
In rest meciul a fost OK in primul sfert. Am fost cu un tip care vedea prima oara un meci cu o echipa din NBA...cand i-am zis ca Knicks sunt cam cei mai fraieri din NBA iar Maccabi in top 5 din Europa s-a lamurit cam ce diferenta este intre NBA si restul lumii.
De la Maccabi numarul 11, Alan Anderson, ce s-a mai remarcat, in rest varza. Desi au prins verzele vreo 2 blocuri si cateva slamuri de a vuit sala...
Dar lasa ca incepe regular season.

hahahahaha:happy, funny story:ok:

caseta
20th October 2009, 14:54
Mda... nu am fost cine stie ce impresionat at the garden... Dar deh, am fost rasfatat 2 ani in United Center...cu gramada de banere si tricouri retrase...
Sala a fost cam 3 sferturi. 90% din spectatori cu cipilica pe cap; restul aveau carlionti la perciuni. Ce sunt knicks fluierati la ei acasa...sa fi vazut urlete la meciul asta... parca era acasa la Maccabi, ce mai.
La pauza a vorbit un rabin cu barbutza...pe la jumatea speech-ului a dat-o pe ebraica si nu s-a mirat nimeni. A incheiat cu un imn cantat intr-o singura voce de toata sala (pe limba lor) de mi se facuse pielea de gaina...
Dar cel mai ciudat a fost in sfertul 3...Knicks aveau vreo 25 in fata si deja imi pierdusem interesul (unul de langa mine s-a jucat pe play station non stop, de ce naiba o fi venit la meci nu stiu). ..si il vad pe un arbitru ca se enerveaza si ii da T antrenorului lui Maccabi si ii face semn ca e eliminat. OK, mai dadusera vreo 2 parca pana atunci. Numai ca antrenorul continua sa ii zica acolo ceva....si au inceput sa apara costumele...pile, interventii, presiuni. O cacase arbitrul, daca putea si-ar fi inghitit fluierul...Cand a aparut si barbutza de la pauza pe teren si a inceput si el sa se agite, nu m-am mai abtinut si m-a pufnit rasul, de s-au uitat toate cipilicile din jur urat la mine.
Acuma nu sunt rasist sau anti-semit sau cum se zice...dar a fost de rasul curcilor...
In rest meciul a fost OK in primul sfert. Am fost cu un tip care vedea prima oara un meci cu o echipa din NBA...cand i-am zis ca Knicks sunt cam cei mai fraieri din NBA iar Maccabi in top 5 din Europa s-a lamurit cam ce diferenta este intre NBA si restul lumii.
De la Maccabi numarul 11, Alan Anderson, ce s-a mai remarcat, in rest varza. Desi au prins verzele vreo 2 blocuri si cateva slamuri de a vuit sala...
Dar lasa ca incepe regular season.

meh, i suppose ca e oarescum normal
cam ca la un meci de fotbal in germania contra unei echipe turcesti.
sau in franta contra unor marocani.
probabil ca ar fi la fel si in UK daca in india s-ar practica vreun sport in afara mizeriei aleia de cricket. :D

de curiozitate, nu stiu cit de mult s-au apropiat de tine cind te-a busit risul, dar cind ai plecat de acolo n-ai simtit ca ai lasat ceva din tine in sala ? ceva oarescum similar cu atunci cind iti dai jos fesul iarna ? if you get my drift ...
:D :D :D

cit despre arbitru ... o data ca e aiurea sa te apuci sa-l dai afara pe antrenor la meci amical, a 2-a, cind faci asta esti ferm pe pozitii si aia e. din cite am vazut nba continua cu arbitrii de imprumut, si banuiesc ca daca aia "normali" erau cum erau, astia sunt vai de capul lor.

asta imi aduce aminte de un reportaj vazut la tv despre cum o asociatie umanitara incerca sa integreze israelieni si palestinieni, si au facut un club de basket pt copii. era interesant, si evident ca dupa o perioada copiii s-au imprietenit si n-aveau probleme unii cu altii (concluzia: daca nu-s parinti care sa le bage timpenii in cap, poate multi copii nu ar ajunge retarzi dementi rasisti si fanatici) si totul mergea bine. la un moment dat i-au dus pe toti la un meci al lui maccabi si povesteau cit de terifiati erau copiii palestinieni la inceput intr-o sala plina ochi de israelieni care urlau ca disperatii (nu la copii, ca n-aveau aia nici habar ca-s copiii in sala).

BAK
20th October 2009, 16:30
de curiozitate, nu stiu cit de mult s-au apropiat de tine cind te-a busit risul, dar cind ai plecat de acolo n-ai simtit ca ai lasat ceva din tine in sala ? ceva oarescum similar cu atunci cind iti dai jos fesul iarna ? if you get my drift ...
:D :D :D

ai primit cumva niste looks de genul?

http://farm4.static.flickr.com/3640/3401515421_6f9da9083b.jpg

Jason Kidd
20th October 2009, 19:23
cit despre arbitru ... o data ca e aiurea sa te apuci sa-l dai afara pe antrenor la meci amical, a 2-a, cind faci asta esti ferm pe pozitii si aia e. din cite am vazut nba continua cu arbitrii de imprumut, si banuiesc ca daca aia "normali" erau cum erau, astia sunt vai de capul lor.

Caseta, noii arbitri sint si ei in teste si scanati la capul gol. Pentru ei nu este meci amical.
Pe de alta parte, Pini Gershon a cerut-o. He got carried away, if you ask me. Asta si pentru ca Maccabi s-a simtit de parca juca acasa. Cineva, care i-a fost profesor, spunea ca e un antrenor Ok, dar ca stie sa se vinda. Lumea vine la meciuri si ca sa-l vada pe el, este un actor, mai mult decit un antrenor. Insa tot spectacolul cu arbitrul si cu rabinii si cu oficialli de la Knicks a fost de prost gust. Poate prinde in multe parti din lume, insa americanii nu l-au gustat.

Adrian
21st October 2009, 00:26
Poate prinde in multe parti din lume, insa americanii nu l-au gustat.

Da? De aia yahoo.nba nu discuta despre altceva de vreo 2 zile? Ia uite astazi ce zice Adrian Wojnarowski (probabil evreu dupa nume, dar oricum):
Perhaps it took the stubborn Maccabi coach with nothing to lose to remind everyone these refs are ultimately unacceptable, that an NBA season that starts with replacement refs is no start to the season at all.

Si mai sus:
“This is how you treat us?” the team official yelled to frazzled NBA executives in the stands.


Mostly, he screamed to get NBA commissioner David Stern on the phone, a witness said.

Yes, this behavior would’ve bought an NBA coach and GM the wrath of Emperor Stern, but Maccabi had international immunity.


Asa ca uite cum de la un simplu meci caritabil se ajunge la conflict international...glumesc, evident, dar s-ar putea sa i se traga lui Stern de la treaba asta...

Cat despre arbitrii, eu chiar ma bucur ca or sa fluiere drastic si "la litera regulamentului", nu-l mai vezi pe LeBron facand 4 pasi inainte de slam sau pe CP3 si Ginobli tavalindu-se pe jos ca la fotbal.

za_horse
21st October 2009, 11:23
@Adrian:
Care 4 pasi? Ala era celebrul lui "crab dribble" si toti care cersesc pasi la el sunt doar invidiosi.
Acuma serios, chiar daca se fluiera "la litera regulamentului" stii si tu ca legea nu-i la fel pentru caini si pentru catei.

Pe de alta parte daca facea antrenorul de la Partizan asa scandal la meciurile amicale era vorba pe yahoo.nba de cretinii de balcanici.

P.S. Poate arbitrul de la meci i-a "furat" pe Maccabi pentru ca ii era frica de Milicic de la Knicks :P

nba28
21st October 2009, 14:03
@Adrian:
Care 4 pasi? Ala era celebrul lui "crab dribble" si toti care cersesc pasi la el sunt doar invidiosi.


http://www.youtube.com/watch?v=S8tuy-9qLPc&feature=related

no shit ....sunt pasi ,n-ai pe ce sa fii invidios...eventual sunt invidiosi pe faptul ca scapa mereu fara sa fie called for it

Loved
21st October 2009, 14:41
it's just a joke

nba28
21st October 2009, 15:12
it's just a joke

ooops ....scz za horse..abia acum mi-am dat seama :headbang:..SORRY:P

Jason Kidd
21st October 2009, 17:00
Da? De aia yahoo.nba nu discuta despre altceva de vreo 2 zile? Ia uite astazi ce zice Adrian Wojnarowski (probabil evreu dupa nume, dar oricum):
.
Adrian, am citit si eu articolul. Cred ca se inscrie intr-un soi de suport pentru vechii arbitri. Nu cred ca articolul da de inteles ca este de partea antrenorului, ci mai degraba ca arbitrii noi au hibe.
Azi am citit ca NBA si sindicatul celor vechi sint aproape de un deal.
Cit despre pasi, regula s-a schimbat (http://www.halfcourt.info/A55B25/HalfCourt.nsf/DIVAV/E8F1A2D5A46A442685257653004334A9?OpenDocument). Oficial.

MileHigh
24th October 2009, 00:56
ok, next...any nuggets fans?
Yes siree

KingMJames
24th October 2009, 01:31
sau poate nu s-a schimbat :-? http://www.nba.com/2009/news/10/23/traveling.rule.ap/index.html

MileHigh
24th October 2009, 13:51
How about Ty Lawson, huh? :yeah:

KingMJames
24th October 2009, 19:51
i'm on the blake griffin bandwagon :D

nba28
24th October 2009, 20:01
i'm on the blake griffin bandwagon :D

+1


de fapt si lawson imi place ff mult..sper ca karl sa il lase primary backup si nu 3rd string dupa mumia de carter

KingMJames
24th October 2009, 20:15
imi place si lawson si flynn si evans. si dejuan blair. chiar si taylor griffin sper sa reuseasca :). mai multi. dar blake e my man anul asta :D. sper sa confirme and than some ;).

caseta
26th October 2009, 00:04
During the last several months, former NBA forward Antoine Walker has been pursued by multiple financial institutions for unpaid debts.

According to the Boston Globe, those debts total more than $4 million.

- hey, Toine, why don't you pay your debts ?
- cause there are no 4(million dollar bill)s


Walker earned more than $110 million during his career, but a number of NBA sources claim that the former Celtic squandered away all of his money.

$110 MILLION !!!
mai vrea cineva vreo dovada ca 'toine e un cretin ?

comming soon: rent 'toine for your birthday for $100/hour. he can't do much, but he'll shoot some 3s. and he'll shimmy for you.

KingMJames
26th October 2009, 00:35
dap. e cretin cu acte in regula (actele sunt cele care constata datoria). dar a avut niste perioade misto la celtics. dar tot cretin...

caseta
26th October 2009, 01:56
dap. e cretin cu acte in regula (actele sunt cele care constata datoria). dar a avut niste perioade misto la celtics. dar tot cretin...

dupa mine a fost clasic good player on a bad team.
cel mai surprinzator a fost atunci cind dupa ce l-au dat celtics si au mers prost l-au adus inapoi prin februarie parca si au avut un run si au ajuns in playoffs.
in vara insa a devenit FA si a semnat cu alta echipa, desi poate unii se asteptau ca celtics sa-l pastreze dupa run-ul ala.

insa cred ca explicatia e fix in fraza de mai sus: Free Agent. a jucat mai bine decit de obicei pt ca juca pt un contract nou. iar la heat .... well ... au cistigat oarescum "in spite of him". a contribuit si el ceva, dar nu inseamna ca altul nu putea sa joace acelasi rol. am zis-o si la vremea aia: cu banii cu care l-au luat pe 'toine puteau sa-l ia pe gerald wallace.

KingMJames
26th October 2009, 02:33
hai mai. un om care sa isi selecteze mai bine aruncarile de trei nu am vazut [ironie]. si ca sa vorbesc serios, nu am vazut un jucator care sa aiba o mai mare incredere in aruncarea lui de 3, desi ea nu era prea buna, plus ca avea o mecanica ciudata, din care rezultau destul de multe air-balls si mereu cand intra una, parea practic noroc; lasa impresia ca arunca inspre cos si nu la cos (ma refer la cum juca la miami). oricum, ciudata evolutie a jocului sau. putea face mult mai multe, daca avea si chef de munca....

caseta
26th October 2009, 10:44
hai mai. un om care sa isi selecteze mai bine aruncarile de trei nu am vazut [ironie]. si ca sa vorbesc serios, nu am vazut un jucator care sa aiba o mai mare incredere in aruncarea lui de 3, desi ea nu era prea buna, plus ca avea o mecanica ciudata, din care rezultau destul de multe air-balls si mereu cand intra una, parea practic noroc; lasa impresia ca arunca inspre cos si nu la cos (ma refer la cum juca la miami). oricum, ciudata evolutie a jocului sau. putea face mult mai multe, daca avea si chef de munca....

well, actually ... if you take a good look at baron davis ...
:D

KingMJames
26th October 2009, 16:26
but baron ain't a slow fat-ass burger-eatin dumb-expression dude (with a ring :groggy:) :D...

caseta
26th October 2009, 17:57
but baron ain't a slow fat-ass burger-eatin dumb-expression dude (with a ring :groggy:) :D...

yeah, but have you seen ......











THIS:
http://clippers.topbuzz.com/albums/baron-davis/Baron_Davis_on_roller_skates_with_boombox.jpg

:D :D :D :D

KingMJames
26th October 2009, 21:39
i wish i hadn't...:(

buuuut:

the fat one can shimmy :D :D

http://celticshub.com/wp-content/uploads/2009/08/antoine_walker.bmp

MileHigh
27th October 2009, 07:54
i'm on the blake griffin bandwagon :D
din pacate tre' sa asteptam 6 sapt. sa-l vedem in actiune :(
http://sports.yahoo.com/nba/news;_ylt=ApFHzgnh.FFaLTEtMr5r9Qi8vLYF?slug=txclip persgriffin&prov=st&type=lgns

cristane
27th October 2009, 11:47
Cum ma plictisesc groaznic la munca, am zis ca ar fi interesant sa fac o statistica cu jucatorii straini din NBA. Am luat toate rosterele curente si am aflat astfel:
- Numar jucatori straini: 88 (20% din total)
- Tari cu jucatori in NBA: 39
- Tari europene cu jucatori in NBA: 21
- Cei mai multi jucatori: Franta 10, Serbia 6, Argentina 5, Slovenia 5, Spania 5, Australia 4, Canada 4

KingMJames
27th October 2009, 13:37
din pacate tre' sa asteptam 6 sapt. sa-l vedem in actiune :(
http://sports.yahoo.com/nba/news;_ylt=ApFHzgnh.FFaLTEtMr5r9Qi8vLYF?slug=txclip persgriffin&prov=st&type=lgns

am aflat...maxima tristete :(.

Bogeyman
27th October 2009, 15:02
din pacate tre' sa asteptam 6 sapt. sa-l vedem in actiune :(
http://sports.yahoo.com/nba/news;_ylt=ApFHzgnh.FFaLTEtMr5r9Qi8vLYF?slug=txclip persgriffin&prov=st&type=lgns

va uitati la Jennings cum face senzatie ;)

obye
27th October 2009, 15:25
Buey , sincer cred ca Jennings o sa fie o surpriza placuta , dar si cu 2 Jennings Bucks nu sunt contenders , sunt echipa de 30-52. Cat despre Redd ... he will choke. Spot-up shooter

De ai mei Blazers ce sa mai zic ? Eu cred ca Miller si Roy o sa se calce pe ghete si daca nu ii dau drumul la vara nu intra in playoffs.Si asa Dre' e cam negru in ceru guri 'coz he`s comming of the bench (cu toate ca lumea se asteapta sa fie contenders anu asta).

Denver au pierdut mult cu D.Jones. ( si bench-ul e varza , nimic nou)... Daca Nene doesen`t step up , nu o sa POATA mai mult !

Deci va fi rise of SA Spurs. C's au facut bine cu Rasheed dar daca il pierd pe Rondo sunt muci , o sa devina echipa de mumii ca Dallas :happy .

De Cavs , Lakers si Orlando se stie -- au cu ce nene !

My Prediction:
Detroit will still suck :ok:

Q: Ati jucat 2k10 ?

cristane
27th October 2009, 15:31
Q: Ati jucat 2k10 ?

Live kicks ass this year. Pe bune, jocul e mult de tot imbunatatit. Ma refer la varianta PS3. Probabil cel mai bun joc de baschet pe care l-am jucat pina acum.

AxinTe
27th October 2009, 15:55
a aparut nba live ?

Bogeyman
27th October 2009, 18:44
"战士"是后面 :no1

caseta
27th October 2009, 19:46
"战士"是后面 :no1

Nutria albastra zboara copac vesel ?
WTF ?????

Bogeyman
27th October 2009, 19:55
Nutria albastra zboara copac vesel ?
WTF ?????

nu cred ca ai tradus cu care trebuie :P

nba28
27th October 2009, 20:08
nu cred ca ai tradus cu care trebuie :P

warrior is back???..or something like that:happy:happy

caseta
28th October 2009, 02:04
and we have liftoff.

1st quarter not ready yet, lebron 3 blk.
ARE YOU FUCKIN' KIDDING ME ?

unul dintre ele absolut monster la rondo pe dunk attempt.

the MVP is back. si pare si mai motivat.
watch out, the rest of the nba.

YodaRo
28th October 2009, 05:15
O seara perfecta.
the crabs pierd cu Celtics.
Si dallas pierd cu Wash. Ag 0 is back. :)

caseta
28th October 2009, 05:19
and we have liftoff.

1st quarter not ready yet, lebron 3 blk.
ARE YOU FUCKIN' KIDDING ME ?

unul dintre ele absolut monster la rondo pe dunk attempt.

the MVP is back. si pare si mai motivat.
watch out, the rest of the nba.

mdea, new season, old story. lebron e in continuare singur.


insa guess who's back: AGENT ZERO !!!
29p, 9 ast, 10-21 FG, 8-9 FT + the W @ Dallas
choke on it, irimus :D :D :D

cgrecu
28th October 2009, 05:27
lebron e pe cale sa devina cel mai complet jucator din istorie, daca nu e deja. Daca te uiti foooarte atent, ii gasesti ceva weaknesses, ar putea arunca peste 75% de la libere, uneori arunca prea mult de la 3pt, dar nu prea ai avea multe argumente.

GreenMan
28th October 2009, 07:58
lebron e pe cale sa devina cel mai complet jucator din istorie, daca nu e deja. Daca te uiti foooarte atent, ii gasesti ceva weaknesses, ar putea arunca peste 75% de la libere, uneori arunca prea mult de la 3pt, dar nu prea ai avea multe argumente.

Aproape ca te sperie.Si Jordan a fost imens,si Magic da' parca aveau ceva uman in ei.Lebron ca o masina infernala de baschet.De asta ii prefer pe Kobe sau Wade inainte lui Lebron.Asa cum de exemplu, la tenis il prefer pe Nadal lui Federer - alta masinarie.Sau nebunia lui Nastase decat rigurozitatea lui Bjon Borg

obye
28th October 2009, 10:04
Dar cum Basketul este joc de echipa , degeaba esti LeBron "machine2" James .
W for Blazers

Bright side :
Oden ia 12 rbds

Dark side (with cookies)
Oden are 7 TO si 2 pts
(trebuia sa apara Bugz cu o pancarda d-aia cu " Silly isn`t he !? "

obye
28th October 2009, 10:27
"战士"是后面 :no1
"Warrior" se întoarce
(google translate)

http://dunkonu.files.wordpress.com/2008/04/wheelchair_agent_zero.jpg

MileHigh
29th October 2009, 07:03
The nuggets are baaaaaaaaaaaaaaaaaaack!!!

real23
29th October 2009, 09:29
yeah :D Lawson might be the steal of the draft after all, as I said when we got him.

obye
29th October 2009, 11:50
Sa vedem daca Arron Afflalo e un upgrade peste D.Jones si daca JR e constant ca starting SG.
Ty Lawson e clar un plus pentru Denver . Dar e 5'11''. Eu tot cred ca trebuie sa mai lucreze la bench la iarna.

Pana acum Lawson , Blair si T.Williams (de la NJN) imi plac.

real23
29th October 2009, 12:59
Melo's dunk on Millsap made my morning :)

http://www.youtube.com/watch?v=IZdVv7pkHT8

atisha
29th October 2009, 15:58
incepe sezonul si la TV... pe DigiSport la noapte la ora 2.00 Bulls vs. Spurs. should be fun.

thekobe
29th October 2009, 18:12
omfg uitasem total ca sunt meciuri si la tv

Raptor
29th October 2009, 18:52
Orlando Magic a aratat senzational in meciul vs. Philadelphia... sa vedem cum va continua :D

caseta
29th October 2009, 19:25
Orlando Magic a aratat senzational in meciul vs. Philadelphia... sa vedem cum va continua :D

chiar voiam sa zic si eu asta.
magic au aratat ca world beaters.
de fapt si sezonu trecut pina sa se buseasca jameer erau #1 in east.
dar sezonul trecut si acum 2 ani au avut probleme cu bench-ul. acum insa sunt really really deep: jason williams, bass, gortat, barnes, reddick, anderson (care a fost starter cu lewis out) + in caz de nevoie anthony johnson si adonal foyle

Raptor
29th October 2009, 20:07
Adonal Foyle e out indefinitely (knee surgery), d-aia l-au si pastrat pe Linton Johnson. J-Will a jucat exceptional, doar ca multi se intreaba cat il vor tine genunchii (se pare, o problema recurenta la el).

Oricum, daca Magic joaca asa fara Lewis...

T-Mac89
29th October 2009, 21:14
Orlando Magic a aratat senzational in meciul vs. Philadelphia... sa vedem cum va continua :D

Cum au jucat și in pre-season : 8-0 , undeafeted :D

MileHigh
29th October 2009, 23:34
Sa vedem daca Arron Afflalo e un upgrade peste D.Jones si daca JR e constant ca starting SG.
Ty Lawson e clar un plus pentru Denver . Dar e 5'11''. Eu tot cred ca trebuie sa mai lucreze la bench la iarna.

Pana acum Lawson , Blair si T.Williams (de la NJN) imi plac.
JR Smith nu joaca pina pe 10 nov si de Lawson zici ca tre' sa mai puna pe el muschi?

Jaymz
30th October 2009, 05:00
Bulls vs. Spurs. should be fun.

a fost mai mult decat fun, Bulls kicked their sorry ass :rolleyes:
doar atat ca pe Duncan nu il poate nimeni apara de la Bulls

caseta
30th October 2009, 05:09
neasteptat de frumos si de bine au jucat bulls. si asta contra unor contenderi.
great 3rd Q by tyrus. si overall echipa e atletica, joaca rapid, spectaculos.
lipsa lui gordon o sa ii loveasca atunci cind vor avea nevoie de clutch shooting/scoring, dar par echipa de playoffs si sunt entertaining.

MileHigh
30th October 2009, 07:42
nuggets 2-0, meci de *****, m-am saturat de free throws
edit: astia pe TNT zic, ca Melo o sa fie MVP sezonul asta, I hope so :)

obye
30th October 2009, 09:17
Sincer ... cred ca merita.
A venit si vremea lui.

michai
30th October 2009, 10:07
Frumoasa victorie a lui Chigaco:ok:
MAi ales ca a fost obtinuta in fata unei echipe de calibru cum e Spurs:evil:

caseta
30th October 2009, 11:00
nuggets 2-0, meci de *****, m-am saturat de free throws
edit: astia pe TNT zic, ca Melo o sa fie MVP sezonul asta, I hope so :)

ar trebui ca nuggets sa aiba spre 60 W si sa fie inaintea lui lakers, cavs sa se impiedice (sub 55), magic sa nu domine.

mai curind mi se pare probabil ca anul asta sa fie anul lui dwight howard.

obye
30th October 2009, 11:47
Adevarul e ca odata cu venirea lui Vince , se ia multa presiune de pe umerii lui Dwight. Ceea ce ii da mai multa libertate si mai multe optiuni coechipierilor.
Shaq la Cavs e mai statornic si nu poate sa stea cate minute sta Dwight in teren. Oricum acum , sincer , vad Orlando peste cavs cu Foarte Mult.
Cat despre Denver , Totul sta pe umerii lui Nene. Se stie ca fara un dominant C, nu ai nici o sansa in playoffs !

De Toronto ce ziceti ?

Bogeyman
30th October 2009, 16:52
OT: ati vazut ca in China mai nou se mananc avortoni...4000 $ portia si 500$ portia de placenta

Bogeyman
30th October 2009, 18:54
YES, Brandon Jennings will start :D

nu astept mare lucru de la primele 3-4 meciuri ale lui dar apoi o sa-si dea drumul...si in SL si in preseason a avut niste meciuri mai slabe la inceput dar invata repede

nba28
30th October 2009, 21:18
incepe sezonul si la TV... pe DigiSport la noapte la ora 2.00 Bulls vs. Spurs. should be fun.

nu am vazut live dar ma uit acum la reluare...comentatorul saracul ,nu se prea pricepe,pt el sunt doar 4 divizii si echipe gen seattle supersonics si vancouver grizzlies..probabil a gasit o lista de acum 10 ani or so:happy

michai
30th October 2009, 21:34
E de toata coma comentatorul de pe Digi:happy
O fi fost adormit 10 ani si l-au sculat sa-l puna sa comenteze:ras-plans:

caseta
30th October 2009, 22:52
E de toata coma comentatorul de pe Digi:happy
O fi fost adormit 10 ani si l-au sculat sa-l puna sa comenteze:ras-plans:

dupa cum il descrii parca ar fi bogdan stanculescu. nu stiu cine e ca nu l-am ascultat. daca insa tuna si fulgera impotriva nba prin comparatie cu basketul european si lauda doar perioada cind jucau jordan, pippen, bird, magic etc (cca '92 - dream team) atunci probabil ca el e. si daca e el, atunci sa stii ca e retard.

caseta
31st October 2009, 01:55
the hibachi is hot tonight !!!

Bogeyman
31st October 2009, 02:02
Irimus, sper ca te uiti la meci :)

caseta
31st October 2009, 03:57
Irimus, sper ca te uiti la meci :)

i gotta give it to you. jennings ... WOW. n-am vazut decit stats, but shit. aproape de triple double in primul meci :shocked: :shocked: :shocked:

cit despre hibachi, a inceput hot dar s-a racit rapid.
in schimb lebron arunca de la semi si de la distanta de parca i-a sorbit sufletul lui ray allen. se vede ca a lucrat la aruncare in vara. just when you thought he couldn't be scarier.

iar la knicks bobcats arbitrajul e de parca l-ar fi eliberat astia pe donaghy. desi se joaca la bobcats, all the calls go to the knicks. bine, daca wallace ar trage mai mult de 21% (la propriu) n-ar fi ajuns la double OT. iar ca idee galinari ala pare mai lent decit un curcan in tava de thanksgiving.

si ghici cine s-a accidentat ... eternul lovit, vince carter. dude is made of glass. pre-broken glass. daca gerald wallace era facut din acelasi material nu juca mai mult de 5 min in nba.

Kobe24
31st October 2009, 06:10
wow ce arbitraj in seara asta. vor sa demonstreze ceva....
La Bocats fluiera ca dracu....
arenas nu a primit multe faulturi care ar fi trebuit sa fie date..
si acuma ii cam fura pe lakers.


edit: fisher e din ce in ce mai idiot. :headbang:


lol...lakers 7 libere dallas 22 si lakers joaca acasa....trebuie sa fac rost de cartea aia.....

GreenMan
31st October 2009, 07:06
au fost probleme de arbritraj dar nu cred ca asta e cauza evolutiei lu lakers.e jocul tipic ptr echipa campioana nemotivata.a,si mai e si absenta lui gasol

milanezu
31st October 2009, 07:24
daca juca si josh howard dallas castiga cu 25 puncte diferenta.
anul asta nu mai pupa lakers titlul.

GreenMan
31st October 2009, 07:41
dupa cum il descrii parca ar fi bogdan stanculescu. nu stiu cine e ca nu l-am ascultat. daca insa tuna si fulgera impotriva nba prin comparatie cu basketul european si lauda doar perioada cind jucau jordan, pippen, bird, magic etc (cca '92 - dream team) atunci probabil ca el e. si daca e el, atunci sa stii ca e retard.

radu abramescu a comentat

BAK
31st October 2009, 07:45
wow ce arbitraj in seara asta. vor sa demonstreze ceva....
La Bocats fluiera ca dracu....
arenas nu a primit multe faulturi care ar fi trebuit sa fie date..
si acuma ii cam fura pe lakers.


edit: fisher e din ce in ce mai idiot. :headbang:


lol...lakers 7 libere dallas 22 si lakers joaca acasa....trebuie sa fac rost de cartea aia.....

wtf ? ce plm vorbesti? te-ai uitat la joc sau citesti de pe play by play? pai lakers au aruncat ca disperatii de la semi si de la 3, nu le-a intrat nimic....mavs went for the basket... fanii celei mai cocolosite echipe din nba au inceput sa se planga de arbitrii?! :happy:happy

anyways, mavs au dominat clar , fara howard si tim thomas... lakers doar 12 pts din 18 turnoveruri cred ....there's your problem
mavs sunt contenders in west

Irimus
31st October 2009, 08:09
Irimus, sper ca te uiti la meci :)

da.jennings e bun.nici nu a zis nimeni ca nu e sau ca nu o sa fie.atata doar, ca rubio o sa fie mult mai bun.

edit after the game:cred ca ti-a disparut zambetul de pe fata :drak:

nba28
31st October 2009, 08:33
anyways, mavs au dominat clar , fara howard si tim thomas t

funny,you forgot to mention someone ..PAU GASOL


daca juca si josh howard dallas castiga cu 25 puncte diferenta.
anul asta nu mai pupa lakers titlul.

:happy:happy....cum ti-ai dat seama?dupa un L...pai in cazul asta cred ca cavs nu prind palyofful ca au pierdut de 2 ori:P

BAK
31st October 2009, 08:58
funny,you forgot to mention someone ..PAU GASOL

pai eu comentam din perspectiva unui fans mavs....si totusi, howard+thomas valoreaza intr-un joc prin contributia de pe teren aproape cat gasol... oricum , e prea devreme sa dezoltam subiectul, insa anul asta in west, doar lakers, denver, san antonio si mavs par sa fie favorite

michai
31st October 2009, 09:36
Deja prima infrangere a sezonului pt Lakers:mda:
Nu m-am uitat la meci...dar am auzit ca au ratat mult de 3 pct.....

MAi da am si eu o intrebare: Clippers astia nu fac nimik in fiecare sezon:o:?
De cativa ani buni sunt ultimii in divizie si termina per total de fiecare data intre locurile 25-30...
Acuma au 0-3 din start:sleep:.....
Au lot slab de fiecare data sau ce?:D

ce vremuri erau cand ambele echipe din L.A prindeau play-offul....:P

Bogeyman
31st October 2009, 09:51
da.jennings e bun.nici nu a zis nimeni ca nu e sau ca nu o sa fie.atata doar, ca rubio o sa fie mult mai bun.

edit after the game:cred ca ti-a disparut zambetul de pe fata :drak:

cred ca si tie cand ai vazut ce patetic era meciul...Jennings a fost de departe cel mai bun om al nostru
eu nush ce tot ai cu Iggy dar Young n-o sa fie la fel de bun ca el niciodata

thekobe
31st October 2009, 10:51
daca juca si josh howard dallas castiga cu 25 puncte diferenta.
anul asta nu mai pupa lakers titlul.


mavs sunt contenders in west

lol

MileHigh
31st October 2009, 10:58
oricum , e prea devreme sa dezoltam subiectul, insa anul asta in west, doar lakers, denver, san antonio si mavs par sa fie favorite
intr-adevar mult prea devreme, dar Spurs chiar nu m-au impresionat. Trebuie urmarit cum joaca spurs cind joaca al 2lea meci cind au back-to-back, sint cam martalogi si sezonul e lung.

Irimus
31st October 2009, 11:14
cred ca si tie cand ai vazut ce patetic era meciul...Jennings a fost de departe cel mai bun om al nostru
eu nush ce tot ai cu Iggy dar Young n-o sa fie la fel de bun ca el niciodata

LoL, ce prostii vorbesti.Cine are ceva cu Iguodala?E evident cel mai bun om al echipei.Exact cum Redd e in momentul asta cel mai bun jucator de la Bucks dar asta nu te impiedica sa il preferi pe Jennings nu?
Serios, cand vezi o echipa ca Phila de 2-3 ori pe an mai bine nu te da mare cunoscator ...Young e cu 5 ani mai tanar decat Iguodala..5 ani! Probabil ca nu o sa fie niciodata la fel de bun pasator sau aparator insa ca scorer e deja cel putin la fel de bun. ;)

Bogeyman
31st October 2009, 12:39
Deja prima infrangere a sezonului pt Lakers:mda:
Nu m-am uitat la meci...dar am auzit ca au ratat mult de 3 pct.....

MAi da am si eu o intrebare: Clippers astia nu fac nimik in fiecare sezon:o:?
De cativa ani buni sunt ultimii in divizie si termina per total de fiecare data intre locurile 25-30...
Acuma au 0-3 din start:sleep:.....
Au lot slab de fiecare data sau ce?:D

ce vremuri erau cand ambele echipe din L.A prindeau play-offul....:P

pe foaie ar putea fi considerati top 6 in west...
pe teren... :rolleyes:

thekobe
31st October 2009, 14:33
si ghici cine s-a accidentat ... eternul lovit, vince carter. dude is made of glass. pre-broken glass. daca gerald wallace era facut din acelasi material nu juca mai mult de 5 min in nba.

nu e chiar asa. ma uitam acum la meci si au aratat statistica cu meciurile jucate. in ultimile 4 sezoane a jucat 79,82,76,80

caseta
31st October 2009, 15:48
nu e chiar asa. ma uitam acum la meci si au aratat statistica cu meciurile jucate. in ultimile 4 sezoane a jucat 79,82,76,80

surprinzator. cum poti sa te busesti si sa ratezi vreun meci cind arunci doar de la 3p ? :evil:

serios acum, credeam ca a ratat mai multe. si desi nu mai patrunde nici de departe cit o facea in tinerete, de multe ori il vezi cazut pe sub vreun panou tinindu-se de cite ceva. cred ca daca stranuti mai tare spre el il dai pe spate.

si s-ar putea sa aiba destul de multe meciuri pe care le-a inceput dar din cauza unei chestii de genu asta (o accidentare care pare minora) nu le-a continuat. orice numai iron man nu pare vince carter.

si l-am vazut pe viu si anu trecut cum dupa o chestie care parea insignifianta l-au dus pe banca, i-au adus o chestie de masaj sau stimulare pt muschi cu un controller cit o caramida cu care s-a jucat o vreme dupa care a ris si a glumit pe banca si a impaturit prosoape. i shit you not. a impaturit nu stiu cite prosoape, frumos, la dunga. zici ca isi dorea sa fie ball boy, nu basketball star :D :D :D

speaking of missed games, andre miller a ratat doar 5 meciuri in 10 ani. WOW.

Bogeyman
31st October 2009, 16:44
speaking of missed games, andre miller a ratat doar 5 meciuri in 10 ani. WOW.

fii atent si la prince, in ultimele 6 sezoane a jucat toate cele 82 de meciuri pe sezon
oare cat o mai duce asa...

nba28
31st October 2009, 17:24
departe de recordul lui "ironman" ac green...1191 meciuri consecutive,in 16 sezoane a ratat doar 3 games...13 sezoane cu 82 ,1 cu 83:D 1 cu 50(ala cu lockout) si 1 cu 79

caseta
31st October 2009, 19:17
sincer, pina acum dp asta dv vedere cel mai tare mi s-a parut malone. in 18 ani la utah a ratat doar 9 meciuri.

din 1444 meciuri a ratat doar 9.

vorbim nu de un role player sau rezerva care poate joaca 10-15 min, ci de un superstar care a trebuit sa-si care echipa meci de meci. si nu doar in sezon. a trebuit sa faca acelasi lucru in playoffs. si a prins playoffs in fiecare an cu utah.

in total pe linga cele 1435 de meciuri din sezon a jucat 172 de meciuri de playoff.

ca sa fie clar, parerea mea e ca malone e un jegos. dar sa dam cezarului ce e al cezarului. a avut grija de corpul lui si a jucat si atunci cind altii n-ar fi facut-o din cauza durerilor. a fost aproape indestructibil.

nba28
31st October 2009, 19:25
nu doar malone ci si stockton... e drept ca ratat mai multe meciuri dar nu cu mult...19 sezoane ,17 cu 82 1 cu 78 si a avut un sezon cu 64

deci 22 games toata cariera,malone a ratat destule cu lakers(desi la 40 ani ,doar pe foaie se pune:D)

Raptor
31st October 2009, 22:02
surprinzator. cum poti sa te busesti si sa ratezi vreun meci cind arunci doar de la 3p ? :evil:

serios acum, credeam ca a ratat mai multe. si desi nu mai patrunde nici de departe cit o facea in tinerete, de multe ori il vezi cazut pe sub vreun panou tinindu-se de cite ceva. cred ca daca stranuti mai tare spre el il dai pe spate.

si s-ar putea sa aiba destul de multe meciuri pe care le-a inceput dar din cauza unei chestii de genu asta (o accidentare care pare minora) nu le-a continuat. orice numai iron man nu pare vince carter.

si l-am vazut pe viu si anu trecut cum dupa o chestie care parea insignifianta l-au dus pe banca, i-au adus o chestie de masaj sau stimulare pt muschi cu un controller cit o caramida cu care s-a jucat o vreme dupa care a ris si a glumit pe banca si a impaturit prosoape. i shit you not. a impaturit nu stiu cite prosoape, frumos, la dunga. zici ca isi dorea sa fie ball boy, nu basketball star :D :D :D

speaking of missed games, andre miller a ratat doar 5 meciuri in 10 ani. WOW.

Aici ai perfecta dreptate.

nba28
1st November 2009, 09:08
a bet: gallinari 's gonna break the 3 pointers in a game record this season.....dupa ce a dat 7 in primul meci,acum 8 ...coach likes him,run&gun la greu ,16 attempts last night from there,eu zic ca va reusi

Bogeyman
1st November 2009, 10:01
Jennings brings the W for the Bucks. Ma intreb cati ani de azi incolo voi zice asta...

a jucat foarte fain...in prima jumatate dadea pase, a vazut ca n-are cui, toti ratau la greu, a luat meciul pe cont propriu
care-s expertii aia care ziceau ca "He can't shoot"?

michai
1st November 2009, 10:25
Knicks-76'ers 127-141 dupa prelungiri:groggy:
PAcat de new-yorkezi...s-au chinuit atata sa egaleze si sa trimita meciul in over time:P

nba28
1st November 2009, 10:57
Jennings brings the W for the Bucks. Ma intreb cati ani de azi incolo voi zice asta...




hmmm...pai sa vedem,cam de 30 ori pe an:D timp de vreo 6 (nui dau mai mult la bucks)... ~180 ori:happy

Bogeyman
1st November 2009, 13:22
hmmm...pai sa vedem,cam de 30 ori pe an:D timp de vreo 6 (nui dau mai mult la bucks)... ~180 ori:happy

very funny...doar ca Jennings o sa faca din bucks a playoff team...cel tarziu sezonul viitor.
uitate la primele 2 meciuri macar si sa vezi cat potential are
are ceva iverson in el, bine ca nu si off-court

KingMJames
1st November 2009, 13:41
plus, imi pare mai altruist. i like him.

GreenMan
1st November 2009, 14:22
la americani cand se trece la ora de iarna ?

MileHigh
1st November 2009, 14:36
la americani cand se trece la ora de iarna ?
tocmai s-a trecut

GreenMan
1st November 2009, 14:41
tx.nu mai stiam sigur,o saptamana sau doua dupa noi

MileHigh
1st November 2009, 14:45
tocmai am vazut asta...
The NBA schedule makers bless the Lakers with 17 of their first 21 games at Staples Center, with their four road opponents being the Thunder, Rockets, Nuggets and Warriors. Of those 17 home games? 12 are against teams anticipated to be .500 or worse. Meanwhile, the Nuggets get sacked with a Western Conference high 22 back-to-back games.
That's bullshit :(:(:( way to build the Lakers' confidence
edit: retrag ce-am zis despre spurs ca sint batrini, ati vazut ce viteza/dexteritate/mobilitate are Ginobli :)

caseta
1st November 2009, 15:37
tocmai am vazut asta...
The NBA schedule makers bless the Lakers with 17 of their first 21 games at Staples Center, with their four road opponents being the Thunder, Rockets, Nuggets and Warriors. Of those 17 home games? 12 are against teams anticipated to be .500 or worse. Meanwhile, the Nuggets get sacked with a Western Conference high 22 back-to-back games.
That's bullshit :(:(:( way to build the Lakers' confidence

that's not new.
cel putin din 2004-05 se intimpla asta. cind era kobe singur. in fine, cu odom, da pe vremea aia nu prea avea de gind sa-i paseze lui odom. lakers au inceput nesperat de bine sezonul si pareau ca vor prinde playoffs chiar daca era o echipa de verze, dar dupa jumate s-au dus la fund ca un bolovan.

poate ca se intimpla mai demult, eu doar atunci am observat.
e cam ca circus trip a lui bulls in nov sau rodeo trip a lui spurs. doar ca nu stiu ce evenimente se produc in primavara la staples de trebuie tinuta arena mai libera.

sau poate, daca donaghy are dreptate, e doar inca un mod de a-i ajuta pe lakers. ca din ce zice el lakers au fost cei mai ajutati dintre toate echipele (practic li s-a pus titlul in brate in 2000 si 2002). in which case lakers fans (aia care cred ce zice donaghy) should be ashamed :D :D :D

Raptor
1st November 2009, 19:38
Vince n-o sa joace pentru Magic in meciul cu Raptors de la ora 20 de pe Digi Sport+, se pare ca JJ Redick va fi starter pe postul de SG. Nici Pietrus nu joaca (flu)... iar Barnes a jucat execrabil primele 2 meciuri pentru Magic...

Cum zicea cineva... I guess you're never too deep...

milanezu
1st November 2009, 20:32
fantastic cum baga astia de la orlando 3's.
nici nu se chinuiesc sa patrunda.

Irimus
1st November 2009, 20:37
si ghici cine s-a accidentat ... eternul lovit, vince carter. dude is made of glass. pre-broken glass. daca gerald wallace era facut din acelasi material nu juca mai mult de 5 min in nba.

idolu tau duein wade a lipsit mai multe meciuri in 6 ani de cariera decat vince 12.

Raptor
1st November 2009, 20:42
Da dar Wade patrunde de x ori mai mult...

D-aia nici nu patrunde Vince... cand patrunzi si te accidentezi nu-ti ajuti echipa. Sigur, nici cand ratezi fade-away-uri de trei nu-ti ajuti, dar au mai multe sanse cu tine pe teren decat cu tine pe banca, accidentat.

Raptor
1st November 2009, 20:53
Mama, 22 de puncte avantaj fara Vince, Lewis si Pietrus. :D

BAK
1st November 2009, 21:23
sau poate, daca donaghy are dreptate, e doar inca un mod de a-i ajuta pe lakers. ca din ce zice el lakers au fost cei mai ajutati dintre toate echipele (practic li s-a pus titlul in brate in 2000 si 2002). in which case lakers fans (aia care cred ce zice donaghy) should be ashamed :D :D :D

nah man, refs merg on a mission in staples center...

T-Mac89
1st November 2009, 22:26
Raptors se chinuie cu o echipă fără 3 jucători capitali ... asta spune multe :)

Raptor
1st November 2009, 23:05
Ce ma bucur ca au pierdut prostovanii :D

cgrecu
1st November 2009, 23:48
meh, carter sio lewis nu ar fi jucat asa bine ca reddick si anderson ...
daca howard nu arunca de la line ca bosh, si bosh ca howard, cistigam meciu ...

thekobe
2nd November 2009, 00:11
daca matusimea avea oo era unchimiu..

cgrecu
2nd November 2009, 00:54
nah, daca avea oo, atunci unchiu-tau era gay ... :)

KingMJames
2nd November 2009, 01:06
si daca unchi-tu mai avea in plus alte 2 oo? ...

caseta
2nd November 2009, 04:13
idolu tau duein wade a lipsit mai multe meciuri in 6 ani de cariera decat vince 12.

ca sa iti raspund in acelasi stil de scoala generala, idolul meu a luat in 6 ani de cariera mai multe titluri decit idolul tau in 13. :no:

revenind la basket, frumos meciul intre heat si bulls, dar pe final bulls parca erau retarzi. 3 faze la rind au facut turnovers cind mai aveau inca sanse sa cistige meciul (4p dif).

acum e cred prima oara cind il vad mai pe larg pe webster de la portland. probabil din cauza ca portland sunt pe coasta de vest si joaca la ore imposibile si joaca cel mai slow din nba asa ca meciurile lor nu prea ma atrageau. insa acum vad ca joaca binisor.

cu ce jucatori atletici au nu inteleg de ce portland nu joaca up-tempo. sunt atletici, inalti, au length ar putea sa fie scary good daca ar juca up-tempo. mai ales ca acum il au pe miller care poate sa impinga mingea. mai ales ca oricum n-au un low post player. oden e mare, dar n-are moves.

in privinta lui portland sunt de acord cu bill simmons - cred ca vor avea o cadere in loc sa continue sa urce ca valoare si daca rateaza playoffs probabil ca nate mcmillan va fi concediat. ceea ce ar putea sa fie in avantajul lor daca gasesc un antrenor bun available, unul care sa fie in stare sa le faca o ofensiva mai buna si sa joace uptempo cu ei.

Irimus
2nd November 2009, 06:46
ca sa iti raspund in acelasi stil de scoala generala, idolul meu a luat in 6 ani de cariera mai multe titluri decit idolul tau in 13. :no:




vroiam doar sa subliniez ca esti orbit de ura/pasiune pt unii sau altii si ca,in concluzie, vorbesti prostii.

MileHigh
2nd November 2009, 10:45
Melo's on a mission, 42 pts

obye
2nd November 2009, 13:23
Melo Man a inceput sa se distreze. Aparent au ramas CONTENDERS. Experienta de anul tercut isi spune cuvantul.
Echipa chiar merge bine . Se simte si acel Chemestry format de anul trecut.
@caseta

Oden daca face treaba pe plan defensiv este perfect . Jocul ofensiv apare in timp cu experienta . Pe de alta parte , si daca ramane un fel de Emeka tot este un plus pentru Blazers atata timp cat LaMarcus se poate dezvolta intr-un gun offensiv. Au Low-Post Future , chiar daca acum e totul "blurry".
Oden daca ar avea aceiasi forta ofensiva ca Shaq ar fi 2nd best C din NBA la ora actuala. Tocmai ce am vazut Bosh vs. Dwight , si am vazut cat conteaza masivitatea in jocul low-post.
In privinta lui Andre Miller , eu tot cred ca o se calce pe picioare cu Roy. Dar asta sunt eu .. i just hate Dre Miller!
Pheonix sunt pe val , si-a mai revenit si J-Rich si voila Frye , OMG , impressive. Chiar nu ma asteptam !


Rondo Extended 5 Yrs for $55 Mil

caseta
2nd November 2009, 14:42
vroiam doar sa subliniez ca esti orbit de ura/pasiune pt unii sau altii si ca,in concluzie, vorbesti prostii.

tinind cont de faptul ca raptor, care l-a urmarit pe vince mult mai mult decit vreunul dintre noi, mi-a dat dreptate, as zice ca ala care bate cimpii esti tu.

si chiar daca wade a lipsit mai multe meciuri decit vince, nu vad unde ar fi fost fals ce am zis eu - respectiv ca vince nu e iron man. cel mult ar fi insemnat ca wade e si mai moale. dar nu vorbeam despre wade. in plus eu nu-l urasc pe vince. si nu prea am obiceiul de a uri jucatori. cel mult sunt unii care ma dezgusta.

cred ca mai curind esti tu orbit de ura pt wade si arenas si faci ca ala din sketch-ul lui divertis care se baga in discutie sa zica si el "dom'le, eu n-am butelie" chiar daca n-avea nici o legatura cu subiectul. sa stii ca am inteles cu toti de mult ca tu n-ai butelie.

obye
2nd November 2009, 15:42
Arenas e top 5 PG's in NBA
(CP3 , D-Will , Arenas , Devin Harris si d'abia dupa Nash/Kidd/Billups/Rondo etc)
Wade este in top 3 SG's in NBA.
(Kobe si Wade ... restu nu mai conteaza)
Cine nu e de acord cu asta , can suck cock !

KingMJames
2nd November 2009, 18:01
http://www.youtube.com/watch?v=MwsWskgKe5E nu stiu de ce, dar ultima replica la clipul asta m-a dus cu mintea...

in alta ordine de idei, daca sa zicem la SG e mai vizibil ce ai spus tu, la PG e un pic de discutat, as in people might pick the double MVP, or the finals MVP sau chiar pe Rondo (unii spun ca ar fi the top perimeter defender in the NBA, plus ca are un real rol de distributor si in dese randuri presa spunea ca boston joaca asa cum joaca rondo). deci desi sunt mari sanse ca lumea sa fie de acord cu tine, sunt de asemenea sanse ca si ceva lume de pe forum sa suck cock...cred ca chiar I suck cock...si daca,dupa tine, o parere diferita dar argumentata e de ajuns ca eu sa suck cock...atunci nu pot spune decat:
http://img270.imageshack.us/img270/5885/carusofuckyou2rr.gif

really dude, nu mai fii asa de categoric in declaratii...:rosu:

caseta
2nd November 2009, 18:40
Arenas e top 5 PG's in NBA
(CP3 , D-Will , Arenas , Devin Harris si d'abia dupa Nash/Kidd/Billups/Rondo etc)
Wade este in top 3 SG's in NBA.
(Kobe si Wade ... restu nu mai conteaza)
Cine nu e de acord cu asta , can suck cock !

De obicei ma abtin sa-ti raspund. Dar na, din cind in cind imi scapa.

Devin Harris ?
LOLZ.
De ce ar fi Devin Harris peste Nash, Kidd, Billups sau Rondo ?
A condus el vreo echipa in playoffs (din postura de cel mai bun jucator in echipa) ? A fost el cel mai bun jucator al echipei lui intr-o serie de playoffs cistigata ?
Devin Harris is just hype.

Si ca chestie de semantica, pretty much everybody CAN suck cock. The fact that they CAN doesn't mean that they WILL.

BAK
2nd November 2009, 19:10
Arenas e top 5 PG's in NBA
(CP3 , D-Will , Arenas , Devin Harris si d'abia dupa Nash/Kidd/Billups/Rondo etc)
Wade este in top 3 SG's in NBA.
(Kobe si Wade ... restu nu mai conteaza)
Cine nu e de acord cu asta , can suck cock !

?!?@! wtf?!@ arenas top 5 pg? un pg trebuie sa fie un playmaker in primul rand, si numai dupa aceea un ball-hog.....

KingMJames
2nd November 2009, 19:16
bine...ar fi de preferat ca PG-ul sa nu fie deloc un ball-hog...

obye
2nd November 2009, 19:27
Vreti playoffs ? Hai sa ne gandim si la coechipieri.
Rondo ( one of my fav ) este la C`s . Are un Ray Allen , Pierce sau Garnett.
D.Harris e deocamdata cu o echipa tanara in formare ( cu Brooks , Yi , C.Lee etc.).

Chiar are rost sa facem comparatia asta ?

Eu compar PG`s ca indivizi si ce pot face ei pe teren. Nu ca si echipa.
Sa spunem altfel... Cum ar fi Rondo la Nets si Harris la C`s ?
Interesant punct de vedere!

Alt punct de vedere ! CU ar fi Arenas la C's si Rondo la Wizards? Nu spun ca rondo nu e bun , e un triple-double guy IMO . Dar Agent 0 e Agent 0.(25 ppg guy - all star material)
/end (point blank period)

Ca asa poti sa spui ca Mo Will e peste Arenas ca el a ajuns in playoffs , right?

nba28
2nd November 2009, 19:44
?!?@! wtf?!@ arenas top 5 pg? un pg trebuie sa fie un playmaker in primul rand, si numai dupa aceea un ball-hog.....

now now don't hate just because he beat your ass:D

BAK
2nd November 2009, 19:47
bine...ar fi de preferat ca PG-ul sa nu fie deloc un ball-hog...

glumeam la faza aia...

now now don't hate just because he beat your ass:D

i dont care about that.si denver i-a eleminat pe mavs anul trecut and i'm not hating on them, especially not on mvp melo.. i just dont like arenas....de pe vremea de cand avea blogul ala retardat...:D

KingMJames
2nd November 2009, 19:58
glumeam la faza aia...
si eu :). ce-i drept imi place sa fiu destul de convingator cand glumesc...

YodaRo
2nd November 2009, 20:25
Arenas deocamdata vine dupa o pauza lunga. Mie personal imi depaseste asteptarile, joaca la un nivel inalt dupa numai 3 meciuri oficiale (20+ ppg).
Se vede mana lui Flip care l-a motivat si in care Flip, Arenas are incredere. Unii zic ca vrea sa il transforme in Billups. Din ce am vazut eu pana acum, Arenas a limitat aruncarile de le avea pana in accidentare, nu mai arunca de 3 aiurea. Patrunde mai mult. Da assisturi. Atrage dupa el 2 oameni. E o schimbare in bine la el si meritul este si al lui Flip.
Foye e un bun backup pentru Arenas, si unde mai pui noile achizitii Miller si Oberto la wiz, plus Butler, Jamison, Haywood, Blatche sau Nick Young fac din Wiz sa aiba un deep roaster. Unii ii crediteaza cu locul 4 in east. Eu as zice ca nu ar surprinde sa termine mai sus. Ceeace e sigur, e ca un wiz healthy poate bate cam orice echipe din NBA. Mai ales acum cu un nou coach care pare sa stie ce sa faca.
Insa pare o echipa blestemata; acum sunt accidentati Jamison si Butler (care pare usor).
Sa vedem maine meciul de la Cleveland, desi e regular season doar.

BAK
2nd November 2009, 23:33
washington e buna cu arenas, mai ales dupa fiascoul de anul trecut cand au fost cam ultimii din est....4 in est? ia sa vedem..orlando, celtics, cleveland ....might just be

caseta
3rd November 2009, 02:51
?!?@! wtf?!@ arenas top 5 pg? un pg trebuie sa fie un playmaker in primul rand, si numai dupa aceea un ball-hog.....

arenas e underrated ca playmaker.
iar o sa sara irimus de cur in sus, dar ce stie el de playmakers cind e fan iverson si marbury .... :evil: :evil:

despre arenas, asta e adevarul. nu stiu de cite ori tre sa o repet: hughes a avut cel mai bun an jucind cu arenas. caron la fel. jamison a jucat f bine cu arenas. daca arenas era ball hog gen iverson (it's not a shot at irimus, pur si simplu iverson mi-a venit in minte) atunci doar el avea stats si restul nu.

si nu numai ca restul au stats, dar wiz cu arenas erau o echipa buna. de #3-4 in east pina sa apara big 3 (celtics, cavs, magic). acum e mai greu sa prinzi locul 3. 2 echipe sunt loaded cu stars si a 3-a echipa il are pe lebron.

daca e sa facem o comparatie arenas i-a dus pe wizards la fel de departe in playoffs cit i-a dus pierce singur pe celtics. and i don't see your asses hating on pierce that much. si la fel de departe cit i-a dus carter pe raptors.

arenas nu-i superstar, nu e lebron sa care o echipa singur in finala. dar nici nu a avut cine stie ce echipa. sub panou i-a avut pe etan thomas si brenda(n) haywood. jamison e PF si nu calca prea des in the paint.

serios nu inteleg de ce unii il urasc asa de mult. mi se pare stupid sa-l urasti doar pt ca e mai glumet.


i just dont like arenas....de pe vremea de cand avea blogul ala retardat...:D

il urasti si pe cuban pt blogul ala retardat ? sau cuban are voie sa aiba blog retardat pe care sa spuna ce ii trece prin cap ? detectez putina ipocrizie cumva ?

serios acum, ARE YOU PEOPLE RETARDED ?
omu avea un blog pe care spunea ce ii trecea prin cap. mie mi s-a parut amuzant (dar in fine, chestie de gust). si mi s-a parut interesant faptul ca iti spunea chestii de care altfel nu ai fi avut cum sa afli daca nu erai in vestiar sau la antrenamente cu echipa. dar daca nu iti placea, nu erai obligat sa-l citesti. eu personal apreciez oamenii care isi spun deschis parerea. de asta imi plac si cuban, si arenas si barkley.

omul era un tip foarte deschis. nu era jerk care sa arunce cu tortul in fata unsuspecting fans, nu batea fani nici in arena nici pe strada, nu organiza lupte de ciini, nu avea posse, nu baga droguri, nu se certa cu arbitrii, nu se batea cu alti jucatori, nu voia sa omoare snitches, nu a fost prins cu arme, nu a fost suspectat ca a called a hit on someone who stole his chain, nu era urit de coechipieri, nu a vrut nimeni sa plece de la wizards pe motiv ca nu primea mingea (si daca hughes de asta a plecat, nu se pune, ca hughes e retard), nu se certa cu antrenorul, nu s-a plins de bani la negocierile pt contract, nu a cerut trade, nu a jucat in anumite perioade in bataie de joc pt a forta un trade, nu si-a batut joc de fanii echipei la care juca, nu a jucat tare doar in contract year


WHAT THE FUCK IS WRONG WITH YOU ? REALLY ????
arenas nu a facut nimic din toate alea enumerate mai sus. sunt altii care sunt giant assholes si/sau care fac mizerii peste mizerii si care nu sunt uriti cu atita pasiune cu care e urit arenas.

ipocrizia e una din chestiile care ma scot din minti, si treaba cu arenas e doar ipocrizie.
si sunt sigur ca-s multi care il urasc acum dar daca ar ajunge la echipa lor brusc si-ar schimba parerea.


Se vede mana lui Flip care l-a motivat si in care Flip, Arenas are incredere. Unii zic ca vrea sa il transforme in Billups.

N-are Flip cum sa il transforme in Billups. Pt ca pe Billups l-a facut Larry Brown ce e acum.

Flip e bun sa duca o echipa la multe W in sezon si sa piarda in prima sau a 2-a runda de playoffs. Tinind cont ca Wiz oricum n-ar avea sanse nici la finala estului cu celtics, magic si cavs in conf cu ei, Flip e ideal. Ii poate duce pe #4 astfel incit sa prinda macar runda a 2-a. Ca pentru asta se bat restul echipelor din est: o eliminare in runda a 2-a.

cgrecu
3rd November 2009, 03:37
jamison a ajucat la fel de bine si fara arenas, butler a explodat ca jucator dupa ce arenas s-a accidentat (probabl in mare parte fiindca a preluat o mare parte din "aruncarile" lui arenas).
Haywood a avut career year cind arenas a fost accidentat. Arenas e un shooting guard care joaca PG pentru ca nu poate face fata in aparare la SG. Atita timp cit arunci 41% de pe teren si nu ai decit 6 assists, nu poti fi considerat play-maker de calitate.
Potential are, dar pina nu il vad sa aiba 7-8 apg (minim), nici nu pot sa ma gindesc la arenas ca un true PG.

BAK
3rd November 2009, 08:46
arenas e underrated ca playmaker.
iar o sa sara irimus de cur in sus, dar ce stie el de playmakers cind e fan iverson si marbury .... :evil: :evil:

despre arenas, asta e adevarul. nu stiu de cite ori tre sa o repet: hughes a avut cel mai bun an jucind cu arenas. caron la fel. jamison a jucat f bine cu arenas. daca arenas era ball hog gen iverson (it's not a shot at irimus, pur si simplu iverson mi-a venit in minte) atunci doar el avea stats si restul nu.

si nu numai ca restul au stats, dar wiz cu arenas erau o echipa buna. de #3-4 in east pina sa apara big 3 (celtics, cavs, magic). acum e mai greu sa prinzi locul 3. 2 echipe sunt loaded cu stars si a 3-a echipa il are pe lebron.

daca e sa facem o comparatie arenas i-a dus pe wizards la fel de departe in playoffs cit i-a dus pierce singur pe celtics. and i don't see your asses hating on pierce that much. si la fel de departe cit i-a dus carter pe raptors.

arenas nu-i superstar, nu e lebron sa care o echipa singur in finala. dar nici nu a avut cine stie ce echipa. sub panou i-a avut pe etan thomas si brenda(n) haywood. jamison e PF si nu calca prea des in the paint.

serios nu inteleg de ce unii il urasc asa de mult. mi se pare stupid sa-l urasti doar pt ca e mai glumet.



il urasti si pe cuban pt blogul ala retardat ? sau cuban are voie sa aiba blog retardat pe care sa spuna ce ii trece prin cap ? detectez putina ipocrizie cumva ?

serios acum, ARE YOU PEOPLE RETARDED ?
omu avea un blog pe care spunea ce ii trecea prin cap. mie mi s-a parut amuzant (dar in fine, chestie de gust). si mi s-a parut interesant faptul ca iti spunea chestii de care altfel nu ai fi avut cum sa afli daca nu erai in vestiar sau la antrenamente cu echipa. dar daca nu iti placea, nu erai obligat sa-l citesti. eu personal apreciez oamenii care isi spun deschis parerea. de asta imi plac si cuban, si arenas si barkley.

omul era un tip foarte deschis. nu era jerk care sa arunce cu tortul in fata unsuspecting fans, nu batea fani nici in arena nici pe strada, nu organiza lupte de ciini, nu avea posse, nu baga droguri, nu se certa cu arbitrii, nu se batea cu alti jucatori, nu voia sa omoare snitches, nu a fost prins cu arme, nu a fost suspectat ca a called a hit on someone who stole his chain, nu era urit de coechipieri, nu a vrut nimeni sa plece de la wizards pe motiv ca nu primea mingea (si daca hughes de asta a plecat, nu se pune, ca hughes e retard), nu se certa cu antrenorul, nu s-a plins de bani la negocierile pt contract, nu a cerut trade, nu a jucat in anumite perioade in bataie de joc pt a forta un trade, nu si-a batut joc de fanii echipei la care juca, nu a jucat tare doar in contract year


WHAT THE FUCK IS WRONG WITH YOU ? REALLY ????
arenas nu a facut nimic din toate alea enumerate mai sus. sunt altii care sunt giant assholes si/sau care fac mizerii peste mizerii si care nu sunt uriti cu atita pasiune cu care e urit arenas.

ipocrizia e una din chestiile care ma scot din minti, si treaba cu arenas e doar ipocrizie.
si sunt sigur ca-s multi care il urasc acum dar daca ar ajunge la echipa lor brusc si-ar schimba parerea.



N-are Flip cum sa il transforme in Billups. Pt ca pe Billups l-a facut Larry Brown ce e acum.

Flip e bun sa duca o echipa la multe W in sezon si sa piarda in prima sau a 2-a runda de playoffs. Tinind cont ca Wiz oricum n-ar avea sanse nici la finala estului cu celtics, magic si cavs in conf cu ei, Flip e ideal. Ii poate duce pe #4 astfel incit sa prinda macar runda a 2-a. Ca pentru asta se bat restul echipelor din est: o eliminare in runda a 2-a.

damn caseta, de unde sa ma apuc de raspuns.......@?#:D.

iverson, cu toate hibele lui, a dus o echipa in finals cu jucatori mult mai slabi decat ce are arenas pe langa el

dunno man, pur si simplu mi se parea prea cocky in blogurile alea...ca cine sunt eu, bla, bla bla....muhamad ali type of trash talk....
si areans a fost un ball hog big time...zici de stats..pai ceilalti aveau stats bune ca aveau mai multe uncontested shots datorita lui, mai ales ca era double teamed a lot....dar asta nu il face less of a ball hog..:(
lastly...tie de ce nu iti place de kobe de exemplu? sau de dirk? amandoi muncesc foarte mult pe teren si in afar lui, nici ei nu au ucis pe nimeni, nu au posse, nu au bling bling si nici nu angajeaza ucigasi....dar dintr-un motiv sau altul, nu iti place de un jucator....recunosc ca sunt bias uneori, si cred ca pana la urma toata lumea este intr-o mica sau mai mare masura...

Bogeyman
3rd November 2009, 10:11
Vreti playoffs ? Hai sa ne gandim si la coechipieri.
Rondo ( one of my fav ) este la C`s . Are un Ray Allen , Pierce sau Garnett.
D.Harris e deocamdata cu o echipa tanara in formare ( cu Brooks , Yi , C.Lee etc.).

Chiar are rost sa facem comparatia asta ?

Eu compar PG`s ca indivizi si ce pot face ei pe teren. Nu ca si echipa.
Sa spunem altfel... Cum ar fi Rondo la Nets si Harris la C`s ?
Interesant punct de vedere!

Alt punct de vedere ! CU ar fi Arenas la C's si Rondo la Wizards? Nu spun ca rondo nu e bun , e un triple-double guy IMO . Dar Agent 0 e Agent 0.(25 ppg guy - all star material)
/end (point blank period)

Ca asa poti sa spui ca Mo Will e peste Arenas ca el a ajuns in playoffs , right?

you continue to fail on and on and on and you just don't stop.
sa vedem:
spui ca harris e mai bun decat rondo --> level 1 retard
spui ca harris e mai bun decat kidd --> level 2 retard
spui ca harris e mai bun ca nash --> level 3 retard
spui ca harris e mai bun decat billups --> level 4 retard

ERROR 4: No next level existent

obye
3rd November 2009, 12:17
Un simplu citat :

Harris could probably go to any NBA team and find a way to make an impact whereas Rondo would have to be in an ideal situation—Boston being an almost perfect system—to shine.

Sincer , pentru un frachise si eu l-as alege pe Rondo pentru Leadership. Dar sa construiesc cu el un frachise .. NU.

O sa fiu de acord cu tine cand spui ca Rondo e mai tanar cu 3 ani. Nu pot sa contest ce ar putea sa ajunga Rondo ... A NEWer Kidd version , triple-double-machine.

caseta
3rd November 2009, 14:50
damn caseta, de unde sa ma apuc de raspuns.......@?#:D.

iverson, cu toate hibele lui, a dus o echipa in finals cu jucatori mult mai slabi decat ce are arenas pe langa el

dunno man, pur si simplu mi se parea prea cocky in blogurile alea...ca cine sunt eu, bla, bla bla....muhamad ali type of trash talk....
si areans a fost un ball hog big time...zici de stats..pai ceilalti aveau stats bune ca aveau mai multe uncontested shots datorita lui, mai ales ca era double teamed a lot....dar asta nu il face less of a ball hog..:(
lastly...tie de ce nu iti place de kobe de exemplu? sau de dirk? amandoi muncesc foarte mult pe teren si in afar lui, nici ei nu au ucis pe nimeni, nu au posse, nu au bling bling si nici nu angajeaza ucigasi....dar dintr-un motiv sau altul, nu iti place de un jucator....recunosc ca sunt bias uneori, si cred ca pana la urma toata lumea este intr-o mica sau mai mare masura...

1. ma refeream la caracterul lui arenas. sa-l urasti pt ca .... are blog ? what kind of crap is that ? ziceam ca e mai de inteles sa-l urasti pe unu care face mizerii, care nu pune osu, care e gansta (desi wiggers cam d'aia il iubesc pe iverson), care e asshole etc.

nu e ca si cum arenas ar fi zis pe blog ca e cel mai bun PG din nba ... if you get my drift.


2. si chiar referitor la basket si valoare:

iverson, ce e al lui e al lui. dar sa punem lucrurile in perspectiva. a dus o echipa in finala in Leastern Conference, cind discrepanta dintre conf era la apogeu.

pe drumul spre finala au trecut cu 4-3 de raptors (cind carter s-a dus sa-si ia diploma de la UNC inainte de g7 si l-au criticat multi pe treaba asta) si apoi 4-3 de bucks cu big dog robinson, redd si cassell. daca vrei sa iti dai seama cit de slab era eastern, well ... bucks au avut 52-30 anul ala, dar cu un an inainte au avut 42-40 iar cu un an dupa 41-41.

sincer cred ca arenas + butler + jamison ar fi avut sanse maricele de a prinde finala in sezonul ala.


3. iverson avea echipa slaba, dar nici chiar zdrente. nu era chiar singur. aveau un antrenor f bun (larry brown) care a scos in general maxim posibil din jucatori mediocri. l-a avut pe mutombo cind mutombo avea doar 39 de ani :P si juca ok, tyronne hill averaged a double double si erau si ceva role players bunicei: lynch, mckie, snow, geiger. de altfel faptul ca au jucat bine in sezonul ala a contribuit la contractele prea mari pe care le-au primit dupa aia. :D :D

iar echipa aia a fost construita foarte bine in jurul lui. el scorer si ball hog, ei defenderi si rebounderi si capabili sa hit the open shot cind ii scapa mingea lui iverson din mina.

4.

pai ceilalti aveau stats bune ca aveau mai multe uncontested shots datorita lui, mai ales ca era double teamed a lot....dar asta nu il face less of a ball hog

cred ca pe undeva nu ai inteles cum functioneaza asta cu ball hog-ul
:D :D
daca un ball hog ii face pe ceilalti sa aiba uncontested shots, atunci nash si kidd au fost biggest ball hogs of the last decade.

faptul ca e gunner i-a dat lui arenas o reputatie mai proasta decit merita.
insa daca il urmaresti cind joaca nu e ball hog. trage mult pt ca asta e rolul lui.

ca o comparatie, hinrich tine mingea la fel de mult (si ca timp absolut si ca procent din timpul de atac) cind joaca PG la bulls insa marcheaza de 3 ori mai putine puncte si are cam tot atitea assists.

arenas e shoot first (and second), no doubt about it. n-are in nici un caz viziunea, abilitatile de play maker si passing abilities pe care le au lebron sau wade, cu atit mai putin nash sau kidd. insa ca playmaker e above average.

5.

lastly...tie de ce nu iti place de kobe de exemplu? sau de dirk? amandoi muncesc foarte mult pe teren si in afar lui, nici ei nu au ucis pe nimeni, nu au posse, nu au bling bling si nici nu angajeaza ucigasi...

kobe nu-mi placea cind avea basini in cap (initial mi-a placut in primii 2 ani, dupa aia cind si-a lasat mini afro ala si o data cu el i-au crescut si basinile a inceput sa ma enerveze) si cind juca extrem de egoist.

dar nu l-am urit. cind cu procesul am tins sa ii dau dreptate. acum cind joaca cum trebuie n-am nimic cu el. nu tin cu el sau lakers, dar pot sa il apreciez pt ce face pe teren. la fel cum o faceam cu spurs: nu-mi placeau ca echipa, dar nu puteam sa zic nimic. erau pur si simplu foarte buni.

same with dirk. nu-l urasc. n-am nimic cu el, din contra, mi-e simpatic ca om. doar ca nu il vad ca superstarul care sa-si duca echipa la titlu din cauza unor lipsuri in joc. si exact aceeasi parere o am despre arenas. n-am zis ca arenas e in stare sa duca o echipa la titlu. dar cred ca ar fi deadly ca side kick pt un lebron. si ca sa fie clar, pina acum dirk > arenas ca valoare.

iar legat de kobe, chiar si atunci cind ma calca pe nervi cu basinile din cap nu am negat vreodata ca munceste ca un nebun. asta am apreciat mereu la el - determinarea. poti sa cauti prin posturile mele mai vechi si cred ca si thekobe poate sa-ti confirme. chiar cind il criticam pe kobe am zis ca determinarea lui e fenomenala si rar intilnita.

iar apropo de bias, eu incerc sa fiu cit mai obiectiv cu putinta. deh, programator, probabil ca sunt aproape de simbioza cu masina (computerul) si de aia gindesc lucrurile mai la rece si mai fara sentimente decit majoritatea. :D :D

Bogeyman
3rd November 2009, 16:35
Ce meci bun a facut Budinger. L-am luat la fantasy, sper sa dau lovitura cu el
a cazut in draft atata probabil din cauza lui Alexander, you know, alb, atletic fara sa prea stie ce face in teren. Budinger looks good

caseta
3rd November 2009, 17:41
bill simmons (si nu stiu daca doar el) ii zice gm-ului de la rockets "dork elvis".
e din noua generatie de gm, aia care fie sunt statisticieni, fie pun mare baza pe stats. zicea simmons ca n-avea mare incredere in budinca asta, dar ca n-ar paria impotriva lui dork elvis
:D :D

YodaRo
3rd November 2009, 18:38
N-are Flip cum sa il transforme in Billups. Pt ca pe Billups l-a facut Larry Brown ce e acum.

Flip e bun sa duca o echipa la multe W in sezon si sa piarda in prima sau a 2-a runda de playoffs. Tinind cont ca Wiz oricum n-ar avea sanse nici la finala estului cu celtics, magic si cavs in conf cu ei, Flip e ideal. Ii poate duce pe #4 astfel incit sa prinda macar runda a 2-a. Ca pentru asta se bat restul echipelor din est: o eliminare in runda a 2-a.
Era o gluma aia cu Billups.:)
Eu personal am vazut cam 90% din meciurile Wiz din ultimii ani si spun ca Arenas acum e schimbat mult in bine si aici e mana lui Flip. Acum Wiz are un coach adevarat si personal doresc sa vad ca sunt toti healthy sa vad pana unde pote ajunge ca joc Arenas, Jamison si Butler, pentru ca rareori au apucat sa joace impreuna in ultimi 3 ani.
Nu o sa fie niciodata un play maker ca Kidd sau Nash, nu o sa patrunda ca Kobe sau Wade, nu are forta lui Lebron, dar Arenas la ora actuala are din toate inclusiv joaca si defense. Si e un tip destul de inteligent. Si nu e departe de a deveni un jucator complet. Important e cat de util este echipe si cum se integreaza in angrenaj sa ii faca si pe ceilalti sa fie mai buni.

Despre ce o sa faca Wiz in sezonul asta ramane de vazut. Anul trecut toti visau o finala Celtics vs Cavs si Orlando a castigat… Nu spun ca o sa castige Wiz estul, spun doar ca nimeni nu poate garanta ce echipa va domina in est la ora actuala. Pe cat westul pare amanetat de Lakers.
La ora actuala nu mai sunt asa mari diferente intre east si west, ba as spune ca e posibil ca primele 4 in east sa fie peste primele 4 in west ca medie.

Anyway sa vedem diseara Wiz at Cavs si sa ne bucuram de sezonul regulat. Mai e drum lung pana in playoff. :D

PS mi se pare aiurea sa urasti un jucator ca are blog. Daca omora, viola, samd era altceva...

Irimus
3rd November 2009, 19:03
Iar e perioada aia a anului in care Caseta incearca sa convinga pe toata lumea ca Arenas e un pg de exceptie :yeah: .Faza e ca Arenas e un jucator f. bun insa nu poti sa-l ridici in slavi si sa-l faci playmaker de exceptie pt simplu fapt ca e o idee mai modest si mai deshis decat celelalte vedete din Nba.In primul rand Arenas nu e pure pg.In ultimii 2 ani de dinainte de accidentare a avut 28+ ppg si doar 6 assituri.Un pg de exceptie trebuie sa aiba peste 8.5-9 apg(vezi nash,derron,cp3).Daca Larry Brown ar fi ajuns vreodata la Was, Arenas ar fi jucat exclusiv SG (cum e si normal) si poate ar fi devenit un jucator si mai bun decat este acuma.

BAK
3rd November 2009, 19:31
@caseta and yoda.....pai voi vorbiti folosind cuvinte un pic cam extreme....de urat nu il urasc pe arenas and i don't "love" ( ce expresie americana tampita anyway) dirk sau kobe...de arenas nu imi place, nu inseamna ca il urasc si stau noaptea incercand sa nascocesc comploturi impotriva lui...cand spun ca nu imi place de cineva, este asa mai mult in sensul ca pur si simplu imi este indiferent.....iar faza cu blogul este si ea inteleasa prea la extrem....nu imi spuneti ca anumite persoane care scriu anumite bloguri, despre sport sau nu, nu v-au enervat sau creat o impresie mai putin placuta sau voi sunteti de acord cu oricine are un blog

caseta
3rd November 2009, 21:04
Era o gluma aia cu Billups.:)
Eu personal am vazut cam 90% din meciurile Wiz din ultimii ani si spun ca Arenas acum e schimbat mult in bine si aici e mana lui Flip. Acum Wiz are un coach adevarat

flip abia a venit la wiz. ii acorzi prea mult credit. cind wiz o sa piarda in playoffs si flip o sa fie degeaba pe margine o sa iti schimbi parerea. minnesota si detroit stiu la ce ma refer. cauta ce am zis despre detroit cind flip a ajuns la ei: NU vor lua titlul, vor face sezon foarte bun si playoffs slab.

arenas s-a schimbat el singur. probabil ca s-a plictisit sa-l critice presa si sa spuna ca din cauza blogului nu cistiga wiz sau alte timpenii de genu asta. poate s-a si maturizat, poate a ajuns la concluzia ca vrea sa lase o legacy - ceva mai mult decit un scorer excelent.

mie personal imi pare rau ca a renuntat la blog si la stilul sau de a fi. pina la urma e o parte a personalitatii lui si era o parte placuta si interesanta, nu atletul tipic "it was a good game. both teams played hard" si aia cu "i would like to thank god for bla bla bla". arenas era genuine. si ma intristeaza de cite ori societatea inchide gura unui individ, il face sa se conformeze unor norme rigide pe principiul "asa face toata lumea" si-l transforma intr-un membru fara personalitate al turmei de imbecili care nu-s in stare sa lege 2 cuvinte si sa gindeasca singuri pt ei, doar urmeaza ce gindesc altii pt ei si ei doar executa - pina la urma un fel de "noi muncim, nu gindim". absolut sinistru.


si personal doresc sa vad ca sunt toti healthy sa vad pana unde pote ajunge ca joc Arenas, Jamison si Butler, pentru ca rareori au apucat sa joace impreuna in ultimi 3 ani.

nu prea o sa ai nimic de vazut. cum am zis si anu trecut de echipa care era pe 3 in east si care ar fi trebuit sa treaca de 3 60-win teams pt titlu: e practic imposibi. daca wiz aveau in conf doar 1 sau max 2 echipe foarte puternice ar fi avut ceva sanse - poate sa nimereasca alea 2 sa joace intre ele in runda 2 si wiz sa-i prinda pe invingatori obositi si poate cu 1-2 meciuri proaste si asa sa prinda finala nba. altfel, fara accidentari majore la celtics/cavs/magic ... runda 2 and out e tot ce poti spera in mod realist.


Iar e perioada aia a anului in care Caseta incearca sa convinga pe toata lumea ca Arenas e un pg de exceptie :yeah:

unde am zis eu "de exceptie" ?


Faza e ca Arenas e un jucator f. bun

aici suntem de acord


nu poti sa-l ridici in slavi si sa-l faci playmaker de exceptie

n-am zis ca e playmaker de exceptie. am zis ca e underrated.
e oaresce diferenta intre cuvintele astea 2.


e o idee mai modest si mai deshis decat celelalte vedete din Nba.

aici iar suntem de acord.
si eu zic ca nu vad de ce e urit de atitia cind dpdv al personalitatii ar trebui sa fie apreciat. nu figuri, nu vedetisme nu (vezi lista de mai sus cu "NU"-uri)


@caseta and yoda.....pai voi vorbiti folosind cuvinte un pic cam extreme....

do i ?
nu ca n-as fi extremist in general (in ideea de a vedea doar alb si negru, fara nuante, nu cu intelesul de rasist sau ceva), dar acum chiar mi se pare ca n-am fost extremist deloc.


nu imi spuneti ca anumite persoane care scriu anumite bloguri, despre sport sau nu, nu v-au enervat sau creat o impresie mai putin placuta sau voi sunteti de acord cu oricine are un blog

faptul ca cineva are blog ma impresioneaza la fel de mult ca si faptul ca are un tricou albastru: i don't give a fuck. ce scrie ma poate enerva sau imi poate placea, si pot sa inteleg ca nu ti-a placut ce/cum scria arenas. dar nu pot sa inteleg daca nu ti-a placut arenas doar pt ca avea blog (indiferent ce scria pe el).

in fine ... cred ca ne-am intins prea mult cu discutia asta.
chiar mi-as dori sa-l vad pe arenas cu o echipa ca lumea. cind au fost zvonuri ca spurs ar fi primit o oferta de la wiz pt ginobili am sperat ca arenas era implicat si ca se va face trade-ul. tare mi-ar fi placut sa-l vad jucind pt un coach adevarat si cu tim duncan, chiar daca duncan nu mai e ce-a fost acum 4-5 ani.

si daca tot discutam de valoarea lui arenas, hai sa aruncam si niste comparatii. eu il vad cam la acelasi nivel cu ray allen si cu pierce, de exemplu. cu mentiunea ca in momentul asta pierce trece in fata lui by default avind un Finals MVP. si chiar si fara ala, desi nu-mi place pierce, tot l-as pune in fata lui arenas, ca parca a fost mai versatil (ca sa nu stilcesc lb romana si sa zic "mai complet") decit arenas.

BAK
3rd November 2009, 21:12
how about arenas vs. dirk? just curious ....... nothing else intended .....

caseta
3rd November 2009, 23:03
how about arenas vs. dirk? just curious ....... nothing else intended .....


same with dirk. nu-l urasc. n-am nimic cu el, din contra, mi-e simpatic ca om. doar ca nu il vad ca superstarul care sa-si duca echipa la titlu din cauza unor lipsuri in joc. si exact aceeasi parere o am despre arenas. n-am zis ca arenas e in stare sa duca o echipa la titlu. dar cred ca ar fi deadly ca side kick pt un lebron. si ca sa fie clar, pina acum dirk > arenas ca valoare.

http://www.wiseacre-gardens.com/sound/foghorn03.wav

caseta
4th November 2009, 02:38
fii atent si la prince, in ultimele 6 sezoane a jucat toate cele 82 de meciuri pe sezon
oare cat o mai duce asa...


Prince will miss Tuesday's game against the Magic with a lower back strain, the Mlive.com reports.

Prince also won't travel with the team for their two-game road trip which starts in Toronto on Wednesday. He'll be re-evaluated Saturday with hopes of returning Sunday against Philadelphia. Jonas Jerebko will replace Prince in the starting lineup.

oooops

caseta
4th November 2009, 04:02
ma intreb ce are dwight la umar, ca daca e ceva serios (si pare ca il deranjeaza cam rau) s-a cam dus sezonul pt magic. daca are nevoie de surgery, mai bine o face acum si poate in 6 luni are timp sa revina.

Kobe24
4th November 2009, 04:14
se distanteaza lakers putin....intervin arbitrii sa tina meciul strans. 15-6 la faulturi desi ambele echipa ataca cosul...
trebuie sa se intample ceva cu arbitrii astia. in primul rand inlocuiti aia batrani. la aproape 70 de ani nu ai cum sa vezi atat de bine incat sa arbitrezi

caseta
4th November 2009, 05:52
It took just one game for Allen Iverson to voice his displeasure with head coach Lionel Hollins.

Wow !!! I guess no one saw this comming !!!

/sarcasm


Allen Iverson is already unhappy with his role in Memphis.

He made his season debut on Monday after missing time with a hamstring injury.

Iverson played 18 minutes in the team's overtime loss to the Kings, scoring 11 points.

"I had no problems (with the hamstring). I had a problem with my butt sitting on that bench for so long," Iverson told the Memphis Commercial Appeal.

When a reporter suggested that the Grizzlies' bench needed Iverson's scoring punch, he disagreed.

"No. I'm not a bench player. I'm not a sixth man," Iverson added. 'Look at my resume and that'll show I'm not a sixth man. I don't think it has anything to do with me being selfish. It's just who I am. I don't want to change what gave me all the success that I've had since I've been in this league. I'm not a sixth man. And that's that."

http://www.commercialappeal.com/news/2009/nov/03/martin-leads-kings-past-grizzlies-127-116-overtime/

a lipsit tot presezonul si citeva meciuri din sezon pt o echipa noua la care a ajuns pt ca a fost singura dispusa sa ii ofere un contract. si are pretentia sa fie starter din prima, si nu numai ca are pretentia asta, dar he's bitching about it to the media. putea sa astepte 1-2 meciuri macar sa vada ce face coach-ul, sau sa se duca sa vorbeasca cu el intre 4 ochi.

e infect ce face acum. deja otraveste atmosfera in echipa si abia a ajuns acolo. way to build your legacy .... :headbang: :headbang:

nu m-ar mira ca memphis sa-l waive si sa nu-l mai atinga nici o echipa. cu comportamentul asta nici macar nu va mai ajuta o echipa sa vinda bilete pt ca fanii se vor plictisi de el si vor fi dezgustati, asa ca s-ar putea sa o ia pe urmele lui marbury - sa dispara ca magaru in ceata de sa te intrebi dupa aia cum de a cazut totusi asa repede.

Kobe24
4th November 2009, 07:20
http://www.realgm.com/src_wiretap_archives/62548/20091103/iverson_already_unhappy_with_role_in_memphis/

lol. ce comportament infect. in loc sa fie multumit ca datorita lor mai e in liga asta..
anul trecut a "demonstrat" ca nu poate juca cu o echipa in adevaratul sens al cuvantului in jurul lui, punand capat discutiilor daca ar fi putut sa nu sa castige vreun titlu, si acuma chiar si-a taiat orice sansa de a mai juca la o echipa buna vreodata(oriunde s-ar duce are nevoie de minim 35 de minute si 20 de aruncari si 15sec/atac mingea sa fie la el).

Bogeyman
4th November 2009, 10:16
s-a dus totu' pe pewla cu bucks...aseara daca mai aveau un scorer (redd) era victorie clara :(

Irimus
4th November 2009, 12:13
Ha-ha ce se oftica astia cu Iverson :D .Oricum, ca sa va enervati si mai tare, stati linistit ca in maxim 5 meciuri(exceptand vreo accidentare), Iverson e titular, iar Conley e pe banca.Iverson a zis clar ca de aia s-a dus la Memphis pt ca i s-a promis ca va fi titular.Evident ca nu trebuie sa iesi in presa si sa il areti cu degetul pe antrenot(motiv pt care nici nu-i iau apararea lui iverson, pt ca nu se face asa ceva) insa ma distreaza cum vine un fan al lui kobe bryant,judecat in trecut pt viol(lucru ceva mai grav decat sa te plangi de minutetele primite intr-un meci de baschet)sa vorbeasca despre caracterul altor jucatori :happy

Revenind la baschet propriu-zis, mi se pare mie sau pe Jennings scrie ROY?

Incredibil cat de bine joaca Boston.In mod normal, daca nu apar accidentari, nu vad cum finala estului ar putea sa fie alta decat Boston-Orlando(sorry lebron) iar acolo chiar nu-mi dau seama ce s-ar putea intampla...totusi cred ca echipa cu defensiva mai buna(boston) porneste cu prima sansa.

Bogeyman
4th November 2009, 13:34
Revenind la baschet propriu-zis, mi se pare mie sau pe Jennings scrie ROY?


you're back on earth :cya:

Irimus
4th November 2009, 14:42
^bine, daca griffin isi revine repede si joaca cum ar trebui sa joace atunci cred ca el il ia altfel, are Jennings sanse mari

caseta
4th November 2009, 15:09
Incredibil cat de bine joaca Boston.In mod normal, daca nu apar accidentari, nu vad cum finala estului ar putea sa fie alta decat Boston-Orlando(sorry lebron) iar acolo chiar nu-mi dau seama ce s-ar putea intampla...totusi cred ca echipa cu defensiva mai buna(boston) porneste cu prima sansa.


Howard missed half of the third quarter after aggravating an injury sustained Sunday in Toronto

l-am vazut cum se misca si nu parea ceva minor. sunt curios ce are. :(


^bine, daca griffin isi revine repede si joaca cum ar trebui sa joace atunci cred ca el il ia altfel, are Jennings sanse mari

griffin va lipsi 2 luni. imo e mult prea mult pt a mai avea sanse la roy. ar trebui sa fie muuuult prea bun cind revine, insa tinind cont ca revine dupa accidentare probabil nu va fi refacut 100%, dupa aia ii va lua ceva timp sa isi intre in forma, sa se integreze in sistemul lui clippers etc. eu zic ca are sanse sub 5% sa ia roy.

obye
4th November 2009, 15:25
Blake depinde cum isi revine !

Eu zic sa stam cu ochii pe Evans si Harden in afara de Jennings. S.Curry v-a fi un fel de E.Gordon iar J.Flynn ... i dunno
Sincer eu tot Griffin cred ca iese ROY !

nba28
4th November 2009, 15:42
harden nu e jucat destul de okc...thabo e starter si momentan e cel mai bun jucator de la thunder ...just look at how he shut down kobe last night

jennings flynn steph curry si tyreke evans vor lupta pentru roy

obye
4th November 2009, 16:06
Cuidat . Nu ziceau TOTI ca Harden e cel mai "NBA Ready" ? Seemz they were all wrong !

Oricum Thabo e jucator cu profil defensiv. Nu m-ar mira sa fie un Star-SHUTDOWNER cum e sau a fost Raja Bell.

Irimus
4th November 2009, 17:19
l-am vazut cum se misca si nu parea ceva minor. sunt curios ce are. :(



griffin va lipsi 2 luni. imo e mult prea mult pt a mai avea sanse la roy. ar trebui sa fie muuuult prea bun cind revine, insa tinind cont ca revine dupa accidentare probabil nu va fi refacut 100%, dupa aia ii va lua ceva timp sa isi intre in forma, sa se integreze in sistemul lui clippers etc. eu zic ca are sanse sub 5% sa ia roy.

ooops, my bad.eu credeam ca lipseste vreo 3 saptamani.

caseta
4th November 2009, 18:09
ooops, my bad.eu credeam ca lipseste vreo 3 saptamani.

asa tin minte ca am citit: 8 sapt. poate ma insel. si oricum cu genunchiu e mereu problematic. uita-te la ... arenas. s-a grabit sa revina dupa prima accidentare, s-a grabit si dupa aia, si citeva luni s-au intins la 2+ ani. si mai sunt cazuri. ar fi pacat sa fie asa, evident. insa se poate intimpla. injuries suck.

nba28
4th November 2009, 20:36
^agree..si cand revine ,nu cred ca va fi jucat suficient pentru a avea stats necesare pt ROY.....avand in vedere emerge-ul lui kaman si solid play-ul lui camby

KingMJames
4th November 2009, 21:17
macar sa mearga clips bine :)

obye
4th November 2009, 21:46
... sunt echipa de anu' trecut ! Toata lumea are "umerii" pe Griffin !

BAK
4th November 2009, 21:56
how about dirk @ utah, new franchise record pentru cele mai multe puncte in a Q

milanezu
4th November 2009, 23:53
how about magic @ pistons?
they lost again.
nu inteleg cum pot pierde de fiecare data acolo.

Jaymz
5th November 2009, 02:42
s-a dus totu' pe pewla cu bucks...aseara daca mai aveau un scorer (redd) era victorie clara :(

sunt total de acord cu tine. the crappiest Bulls game I've ever seen. 29 @ halftime ?! :headbang: wtf

Kobe24
5th November 2009, 07:09
ce enervant e barea cu floppurile...

peja wow...n-a bagat NIMIC tot meciu si s-a trezit acuma:D

Jaymz
5th November 2009, 07:14
ce enervant e ca a ratat ambele FTs si Mavs aveau nevoie doar de 1 sa castige :)

MileHigh
5th November 2009, 07:19
R u watching BAKule?

BAK
5th November 2009, 08:41
nope, dar am auzit destul......dirk foarte slab, mai ales in comparatie cu ce le-a facut celor din utah...marion pe nicaieri din nou....and nobody can stop cp3, cel putin no mavs player can stop him

MileHigh
5th November 2009, 09:53
nope, dar am auzit destul......dirk foarte slab, mai ales in comparatie cu ce le-a facut celor din utah...marion pe nicaieri din nou....and nobody can stop cp3, cel putin no mavs player can stop him
e greu sa joci back-to-back, oricum Mavs trebuiau sa castige, erau up by 3 cu 14 sec left si au ratat 3 Fts

obye
5th November 2009, 11:30
Dupa inceputul de sezon. Sincer va spun ca Denver este favorita pentru WCF.
Nene joaca la nivelul asteptat , chiar si fara JR Smith echipa se descurca de minune. Daca sunt feriti de accidentari . Vad un parcurs frumos pentru ei.
Joaca frumos , m-am utiat pana acum la 3 meciuri cu ei si chair sunt grozavi. Dar tot vad mici probleme la Bench.
Astept sa vad cum se descurca si Nene cu the Big Ones.(Orlando , Lakers , Celtics sau Cavaliers).
Atentie si la Ty Lawson , joaca acceptabil (filling his role) si in absenta lui JR , Anthony Carter joaca decent ca SG.

MileHigh
5th November 2009, 11:54
Dupa inceputul de sezon. Sincer va spun ca Denver este favorita pentru WCF.
Nene joaca la nivelul asteptat , chiar si fara JR Smith echipa se descurca de minune. Daca sunt feriti de accidentari . Vad un parcurs frumos pentru ei.
Joaca frumos , m-am utiat pana acum la 3 meciuri cu ei si chair sunt grozavi. Dar tot vad mici probleme la Bench.
Astept sa vad cum se descurca si Nene cu the Big Ones.(Orlando , Lakers , Celtics sau Cavaliers).
Atentie si la Ty Lawson , joaca acceptabil (filling his role) si in absenta lui JR , Anthony Carter joaca decent ca SG.
Nene e cheia, ar trebui sa faca double-double in fiecare meci. Birdman nu prea joaca bine inca, are nevoie de un meci bun sa-si intre in ritm. Daca JR nu era suspendat probabil ca Lawson nu primea mai mult de 10-12 min/meci, asa ca a picat bine suspendarea intr-un fel.

caseta
5th November 2009, 12:33
e greu sa joci back-to-back, oricum Mavs trebuiau sa castige, erau up by 3 cu 14 sec left si au ratat 3 Fts

the ghost of nick anderson was in the building

obye
5th November 2009, 12:46
Vis-A-Vis de ce ziceau comentatorii americani .

Nene face fata unui Shaq pentru ca este mai rapid si unui Josh Smith pentru ca este mai mare ! Este un Hybrid , un PF cu calitatile unui C.
Melo il vad peste LBJ la inceputul acestui sezon . (de cand s-a tuns parca joaca mai bine :P )
K-Mart parca a uitat de operatiile la ambii genunchi. Meciul cu Nets Dble-Dlbe
Nene si Birdman in meciul cu Pacers Dble-Dble.
What more can you what ?
Vineri vine a doua proba cu MIA. Sambata la ATL si de 13 (VINERI) :)) cu LAKERS !

caseta
5th November 2009, 15:32
Vis-A-Vis de ce ziceau comentatorii americani .

Nene face fata unui Shaq pentru ca este mai rapid si unui Josh Smith pentru ca este mai mare ! Este un Hybrid , un PF cu calitatile unui C.

nu pot sa nu te intreb daca nu cumva si josh smith ii face fata lui nene pt ca e mai rapid si shaq ii face fata lui nene pt ca e mai mare ...



Melo il vad peste LBJ la inceputul acestui sezon

cel mult in gay porn.


K-Mart parca a uitat de operatiile la ambii genunchi.

sa-i aduca atunci cineva aminte, ca poate nu stie de ce tre sa ii bage zilnic in gheata.


What more can you what ?

world peace ?


Vineri vine a doua proba cu MIA. Sambata la ATL si de 13 (VINERI) :)) cu LAKERS !

i hope you're not talking about anal probes. desi ce ai zis mai sus de melo si lbj ma face sa ma indoiesc ca ai vorbi despre altceva.

BAK
5th November 2009, 17:52
si eu cred ca melo a inceput mai bine sezonul decat lbj.iar denver par favoriti in west, totusi, au bench foarte slab si in playoff va conta lucrul asta....daca howard si thomas revin la mvs, vom avea un bench foarte foarte bun, de aceea cred ca in acest moment mavs sunt in top 3 in west, peste SA..ginobili sau duncan nu cred ca vor fi healthy un sezon intreg

nba28
5th November 2009, 18:16
mda ,me too melo 35.4 mins 32 points 6 reb 3.4 ast 1.6 ste 2 turnovers 46% FG 46 % 3p 85% FT 5-0 record vs lebron 38.2 mins 25.4 ppg 7.8 rpg 8.2 apg 1.6 spg 3.8 turnovers 47%FG 36% 3P 71% Ft 3-2 record.....IMO melo are un inceput mai bun

thekobe
5th November 2009, 20:16
34 mins, 0 Points, 0 Rebounds, 0 Assists.. starting pg of the nba champs

cgrecu
5th November 2009, 20:38
carmelo nu este si nu va fi niciodata mai bun ca lebron
nu e nici macar aproape, ofensive sunt apropiati, dar lebron e net superior in aparare, playmaking, leadership etc

nba28
5th November 2009, 20:43
carmelo nu este si nu va fi niciodata mai bun ca lebron
nu e nici macar aproape, ofensive sunt apropiati, dar lebron e net superior in aparare, playmaking, leadership etc

nu contesta nimeni asta..pur si simplu vorbim de inceput de sezon ,cine a jucat mai bine pana acum,carmelo e superior pana si la PER care e domeniul lui lebron

Kobe24
5th November 2009, 20:59
34 mins, 0 Points, 0 Rebounds, 0 Assists.. starting pg of the nba champs

si 0-5 la aruncari. sa nu se creada ca n-a aruncat.
ceea ce e mai grav e ca e plin de basini si se crede #2 in echipa. ba chiar cateodata #1

nba28
5th November 2009, 21:30
http://www.nba.com/bulls/news/smith_091102.html

eu nu cred ca se va intampla,oricum interesant scenariul

Kobe24
5th November 2009, 23:09
http://www.nba.com/bulls/news/smith_091102.html

eu nu cred ca se va intampla,oricum interesant scenariul

lol. "it's all about me" nu ar accepta lebron#2. nici macar pentru aia 3-4 ani.

2 la mana lebron are nevoie de minge sa fie eficient nu stie sa joace fara ea. paseaza mult intr-adevar dar pana la momentul ala tine de minge. si in /_\ nu merge asa. stiu ca toata lumea il considera pe kobe ball-hog dar numarul aruncarilor nu arata daca esti ball hog sau nu.
poti sa ai 30fga si sa tii doar 5 secunde mingea pe atac.

caseta
6th November 2009, 00:23
http://www.nba.com/bulls/news/smith_091102.html

eu nu cred ca se va intampla,oricum interesant scenariul

sam smith inventeaza scenarii si trades de ani de zile
nu tin minte in ultimii cel putin 4-5 ani sa fi prevazut vreun trade corect sau sa fi dovedit ca are vreo sursa de incredere.

se joaca mai mult cu trade machine decit bill simmons, and that says something. si uneori cred ca trades propuse de el nici macar nu merg under the salary cap.

Jaymz
6th November 2009, 04:36
lol @ BatManu :)

cgrecu
6th November 2009, 06:10
complet stupida speculatia, daca chiar trebuie sa il dea pe lebron si lebron accepta S&T, ar putea avea aproape orice jucator din nba la schimb, putine echipe nu ar renunta la cel mai bun jucator pentru lebron.
NJN ar da pe harris + lopez pentru lebron fara sa stea pe ginduri (probabily lebron nu i-ar mai conveni sa mearga acolo ...).

Cel mai hilar a fost ca smith i-ar crede pe cavs contenders daca il dau pe lebron contra bynum si odom ... Dupa cum joaca cavs sezonu asta, s-ar putea sa nu prinda playoffs nici cu lebron :)

cgrecu
6th November 2009, 06:11
nu contesta nimeni asta..pur si simplu vorbim de inceput de sezon ,cine a jucat mai bine pana acum,carmelo e superior pana si la PER care e domeniul lui lebron

nu prea are rost sa compari dupa 3-4 meciuri, sa vedem dupa o luna daca continua sa aiba stats la fel de bune.

Jaymz
6th November 2009, 06:30
daca continua sa joace ca azi, Cavs nu termina mai sus de 3 sezonul asta

Irimus
6th November 2009, 14:24
daca continua sa joace ca azi, Cavs nu termina mai sus de 3 sezonul asta

oricum ar juca nu au cum sa termine mai sus de locul 3 in est.Boston si Orlando sunt locked pe primele 2 pozitii imo.

KingMJames
6th November 2009, 14:31
e greu cand nu dai 1 punct intr-un minut jumate...:(

MileHigh
6th November 2009, 15:52
http://espn.go.com/nba/preview?gameId=291104019
"After finishing ninth in the Western Conference last season and missing the playoffs for the first time since 2004, Phoenix is one of three remaining undefeated teams in the league in 2009-10. The others -- Boston and the Los Angeles Lakers -- are the last two NBA champions."
Really?

caseta
6th November 2009, 16:41
daca continua sa joace ca azi, Cavs nu termina mai sus de 5 sezonul asta

fixed that for ya !!!

pe de-o parte mi-ar parea rau de lebron, pe de alta parte ar fi bine daca asta l-ar convinge sa plece de la cavs. cavs si-au avut sansa anu trecut si idiotenia lui mike brown i-a sapat.

aseara l-am auzit (din nou) pe barkley zicind ce zic isi eu: lebron ar tre sa joace uptempo. e cel mai atletic jucator din liga si mike brown nu foloseste asta deloc. da-i lui lebron un supporting cast similar dar cu un antrenor cu adevarat bun si sigur ia titlul.

acum insa i l-au plantat pe shaq in caciula de a ajuns jump-shooter si uneori il mai joaca si pe Z in acelasi timp cu shaq. si chiar daca ofensiv sa zici ca ar merge ca Z are range, defensiv daca dau de orlando iar ii fac orlando muci. astia bat cimpii ca impotriva lui magic ar fi avut nevoie de size, insa realitatea e ca nu erau suficient de atletici si rapizi. nu avea cine sa-i alerge la linia de 3p pe shooteri si nici cine sa apere pick & rolls, iar acum cu shaq si Z sunt 2 gauri mari la pick & rolls.

sincer nu-l apreciez prea mult pe ferry. a avut bafta anul trecut si a avut o echipa buna, dar veriga slaba a fost antrenorul. anul asta cu shaq insa si-a "revenit". i-a ruinat pe cavs, pt ca eu cred ca dupa sezonul asta lebron se cara. poate chiar la heat. :D

obye
6th November 2009, 16:50
Daca se duce la Heat , mai este cap space si pt. Dwayne ? (intreb ca nu stiu si voi va pricepeti mai mult)
Din cate am inteles eu Wade l-a abordat pe Bosh ! Oricum si Wade se cara daca nu intaresc astia echipa !
Vai ce vara va fi la anu... PFFUU...

Cat despre Cavs , a inceput sa imi placa mult Anderson Varejao !

nba28
6th November 2009, 16:59
asta cred si eu ,nu cred ca heat se duce dupa lebron ,ci dupa un superstar bigman...dupa cum se stie ,fara dinastia nu iei titlu:D
dintre echipele cu cap space ,care sunt si intrun big market ,imi plac odds-urile celor de la nets,patron nou ,probabil mutarea in brooklyn ,PG tanar si C f tanar
in harris si brook lopez(care sunt peste mo williams si shaq/z destul de clar dupa parerea mea),yi care a jucat bine la inceput,din pacate s-a rupt,terrence williams ,courtney lee si foarte posibil a high lottery pick poate chiar no 1 dupa cum au inceput nets....bunisor supporting cast

obye
6th November 2009, 17:07
Mai zicea lumea ca B.Lopoz poate sa fie lafel de dominant Under the Paint cum e si Dwight , D.Harris in ciuda discutilor precedente (ale noastre ) este all-star PG si chiar au role-players super ok.

And did i mention LBJ is colse friends with Jay-Z? (Lebron -> Jay-Z -> Brooklyn ... thank you Captain Obvious)
Chiar ar fi super tare cu LBJ in BK. Ca sa nu spun ca de bani acum nu se mai pune problema!

Bosh cred ca ramane la raptors. Raptors au echipa acum , terbuie doar lucrat la chemestry. Amar'e is my biggest Question ! (joaca super bine "that glass-eyed-big-man"!

Irimus
6th November 2009, 19:05
nu stiti, s-a schimbat ora si la americani? sau 7:00 ET e tot 1 nopatea la noi.

Busta
6th November 2009, 19:46
nu stiti, s-a schimbat ora si la americani? sau 7:00 ET e tot 1 nopatea la noi.

s-a schimbat ... acum e 7 la ei e 2 la noi

Irimus
6th November 2009, 20:12
ok, mersi.

cgrecu
6th November 2009, 20:26
NJN ar putea fi o destinatie perfecta pentru lebron. Lopez, YI, Lee and Harris sunt foarte buni si au si ceva banca cu douglas-roberts si williams 2. Au si cap space, daca vind echipa vor fi si bani caruta, e si in NY practic, e si Jay-Z acolo

Mike^
7th November 2009, 04:16
Damn Heat are owning the Nuggets...24 point lead in sfertul 3...Si asta in conditiile in care Wade are de abia 9 puncte :D Chalmers rocking the house, JO and Haslem also :D

Kobe24
7th November 2009, 05:54
lol cum arata lakers fara bynum si fara gasol. aproape ca e mai rea decat aia din 04/05:lol:. fisher e un atkins egoist si care nu baga nimic(e atat de varza), si mbenga e mai praf decat mihm. iar artest in locu lui butler...hmmm...

wow@suns, au inceput excelent. cred ca se gandesc ce s-ar fi intamplat daca nu il luau pe shaq:)). probabil treceau de primu tur in fiecare an playoff, sau chiar in WCF.

nba28
7th November 2009, 06:46
si mbenga e mai praf decat mihm.

hmmm
3 points 10 reb 1 blk in 11 min played so far...that ain't so bad:D

Kobe24
7th November 2009, 06:55
si vreo 3 3-seconds asa una dupa alta. parca nu gandeste...

nba28
7th November 2009, 07:59
oh kobe...he has no mercy for the grizzlies:happy

Irimus
7th November 2009, 16:23
nu se poate asa ceva http://www.youtube.com/watch?v=pGy7XxeYHe8

caseta
7th November 2009, 22:39
nu se poate asa ceva http://www.youtube.com/watch?v=pGy7XxeYHe8

ce craddle to da dunk a dat "mizeria aia de iguodala"
:D :D :D

thekobe
8th November 2009, 03:55
http://espn.go.com/nba/preview?gameid=291104019
"after finishing ninth in the western conference last season and missing the playoffs for the first time since 2004, phoenix is one of three remaining undefeated teams in the league in 2009-10. The others -- boston and the los angeles lakers -- are the last two nba champions."
really?

0-2

:))))))))))

nba28
8th November 2009, 08:04
CDR has swine flu.....prince s-a futut serios pt prima oara in cariera..out indefinetly, kevin martin la fel ,bynum iar lipseste maine...FANTASY KILLERS:headbang:

Lover
8th November 2009, 14:32
Kings castiga la Jazz fara Kevin Martin... sunt curios ce fac in perioada asta fara el si daca le merge bine, tot asa multe aruncari o sa primeasca ( si minute ) ?

Irimus
8th November 2009, 22:34
Am fost unul din putinii sustinatori a lui Brand.Am zis ca fie, a avut ghinion cu accidentarea aia stupida si ca baschetul nu se uita peste noapte si nefiind f. batran(30)o sa-si revina.DAR nu se mai poate, este absolut odios....10/5, grozave statsuri pt cineva platit cu 15 milioane/an..nush, poate e de vina si sitemul,Phila joaca super rapid iar el ar fi bun la o echipa gen Spurs sua Cleveland..

caseta
9th November 2009, 01:09
Am fost unul din putinii sustinatori a lui Brand.Am zis ca fie, a avut ghinion cu accidentarea aia stupida si ca baschetul nu se uita peste noapte si nefiind f. batran(30)o sa-si revina.DAR nu se mai poate, este absolut odios....10/5, grozave statsuri pt cineva platit cu 15 milioane/an..nush, poate e de vina si sitemul,Phila joaca super rapid iar el ar fi bun la o echipa gen Spurs sua Cleveland..

phila + brand = suns + shaq
apa nu se amesteca cu uleiul oricit incerci.

brand la phila e mai afectat decit shaq la suns, pt ca suns si-au schimbat tot sitemul ca sa ii faca pe plac si aveau un PG capabil sa-i dea mingea si shooters care sa ii faca loc. phila n-au nici una nici alta. daca e greu sa faci o entry pass cind el are pozitie in low post atunci trebuie sa vina el sa ia mingea mai departe de cos. si daca nu ai shooters si/sau ai o pozitie care nu e suficient de deep in the low post e mai usor pt defender sa faca 1-2 pasi sa dubleze.

brand poate nu va mai fi on de 20-10, mai ales dupa 2 accidentari destul de serioase, dar cred ca de un 15-8 mai are in el. mai ales ca nu pare genul sa o frece cind nu-i convine o situatie, pare un tip serios si profesionist. a tras tare si pt clippers, ori asta spune ceva. insa sistemul trebuie sa il ajute, ori la phila e fix invers a ceea ce are el nevoie.

eu cred ca pus intr-o situatie ideala (think garnett + ray ray + pierce la boston) brand ar putea ajuta o echipa sa ajunga in finala sau macar o finala de conferinta.

you know what ? brand for jamison. git'er done.

phila ia un shooter care sa ajute sa spread the floor si care poate sa joace un pic si inside, iar wiz iau un low post scorer. arenas si mike miller ii vor crea mai mult spatiu lui brand si el le va oferi un low post player.

KingMJames
9th November 2009, 01:52
si GMs de ce nu se gandesc la asta?:o:

caseta
9th November 2009, 03:30
si GMs de ce nu se gandesc la asta?:o:

nu stiu daca esti sarcastic sau nu, dar e o intrebare valida.

uneori sunt si alte ratiuni decit pur basketball-istice: 99% (din alea "uneori") e vorba de bani. insa in general nu e vorba decit de incompetenta. faptul ca ai jucat in nba nu te face automat nici bun ca coach, nici ca evaluator de talente, nici la evaluat rezultatele unui trade si/sau capabil de a face un plan coerent pt viitor.

KingMJames
9th November 2009, 10:02
eram si sarcastic dar si intrebam. ma gandeam ca de ai zis de un posibil trade, salariile permit acest lucru. si de aceea ma intrebam de ce nu se face...

obye
9th November 2009, 10:41
OKC Thunder 3-3 (RECORD)

Deja incepe sa se inchege jocul pustilor. Durant are o povara mare pe umeri (la doar 21 de ani) si parerea mea e ca ce face face bine. Thabo joaca din ce in ce mai bine. Tot cred ca lipseste centrul de valoare dar si fara se misca bine . Westbrook o sa fie top PG in liga. Eu asa vad lucrurile (CP3 , Rajon Rondo si "Hustle" Westbrook).

Daca aduceau un M.Camby sau Kaman in vara erau contenders si ei.

Irimus
9th November 2009, 10:46
phila ia un shooter care sa ajute sa spread the floor si care poate sa joace un pic si inside, iar wiz iau un low post scorer. arenas si mike miller ii vor crea mai mult spatiu lui brand si el le va oferi un low post player.

da, are sens trade-ul insa pe Phila nu o ajuta pe termen lung.Jamison e destul de batran..mai bine il dau pe Brand pt un expiring si un first pick cand e trade deadline..

obye
9th November 2009, 10:53
Anul trecut au jucat bine si fara Brand. Mai bine aduc un PG bun la schimb . (daca tot a plecat Miller). Brand is CRAP ... pana acum !

caseta
9th November 2009, 11:31
da, are sens trade-ul insa pe Phila nu o ajuta pe termen lung.Jamison e destul de batran..mai bine il dau pe Brand pt un expiring si un first pick cand e trade deadline..

in economia asta nu le da nimeni un expiring si un 1st pick pt brand care mai are 4 ani de contract (incl asta) si are stats actuale.

jamison mai are 40 mil si 3 ani din contract, brand mai are 66 mil si 4 ani.
as zice ca phila ar trebui sa mai dea ceva: un pick (lottery protected) si 3 mil cash, pt ca phila mai fac loc pina in lux tax, pe cind daca ar fi sa absoarba contractul lui brand wiz ar fi fooooarte aproape de taxa.

Bogeyman
9th November 2009, 13:06
lol @ my bucks

Bogut si-a dus jocul to the next level :D

caseta
9th November 2009, 16:27
lol @ my bucks

Bogut si-a dus jocul to the next level :D

about fuckin time
he was killing my fantasy team. well, him + gasol + carter + tyrus. fuck'em all.

EDIT:
btw, urmareste cineva transformarea lui thabo intr-un ace defender + 3p shooter ?
i see bowen v2.0 without the dirty plays. si mai atletic.
he's not there yet, but he's well on his way.

obye
9th November 2009, 17:03
As i said ... Raja Bell v2 !