diablo2009
6th October 2009, 18:09
Irlanda
Etapa a 30-a
Drogheda – Dundalk______2 – 2 Chambers 2 / Rowe, Mansaram
Galway – Bray__________ 3 – 1 Green 2, Russell / Massey
Shamrock – Bohemians___ 1 – 0 Amond
Clasament: 1. Shamrock Rovers 63p, 2. Bohemians 61p, 3. Derry City (-1j) 50p, 4. Cork City (-1j) 49p, 5. Dundalk 41p
Lituania
Etapa a 25-a
Teledema – Banga____1 – 2 Bezykornovas (p) / Lipskis (p), Arlauskis
Kruoja – Suduva______0 – 1 / Leimonas
Vetra – Siauliai_______5 – 2 Borovskij, Grigalevicius 2 (1p), Vezevicius, Masitsev / Burksaitis, Lapeiskis
Ekranas – Tauras_____1 – 0 Trakys
Clasament: 1. Vetra Vilnius 55p, 2. Ekranas 54p, 3. Suduva (-1j) 46p, 4. Siauliai 36p, 5. Tauras Taurage 31p
Finlanda
Etapa a 25-a (penultima)
MyPa – TPS_________2 – 2 Votinov 2 / Wusu, Manninen
Inter – HJK__________1 – 1 Kauko / Bah
Mariehamn – JJK______3 – 1 Rikama, Ingves, Olofsson / Latikka
Honka – RoPS________9 – 0 Hakanpaa, Vuorinen, Savage, Koskima 2, Perovuo, Puustinen (p), Weckstrom, Kokko
KuPS – VPS__________3 – 3 Turunen, Nwakaeme, Venalainen / Inutile, Bjork, Koskela
Jaro – Haka__________1 – 0 Koivisto
Tampere – Lahti______0 – 2 / Shala, Eerola
Clasament: 1. HJK Helsinki 51p, 2. Honka Espoo 48p, 3. TPS Turku 48p, 4. IFK Mariehamn 42p, 5. Haka 37p
Croatia
Si-a marit liga la 16 echipe
Etapa a 10-a
Medjimurje – Lokomotiva__0 – 3 / Sopic, Bule, Puljic
Zadar – Slaven__________1 – 0 Curjuric
Sesvete – Rijeka_________1 – 2 Celiscak / Turkalj, Fernandez
Karlovac – NK Zagreb_____0 – 0
Istra – Hajduk___________0 – 1 / Vukusic
Sibenik – Cibalia_________0 – 2 / Malcic 2
Osijek – Zapresic________4 – 2 Barisic 2, Vida 2 / Hilario, Grgurovic
Dinamo – Varteks________2 – 1 Mandzukic, Badelj / Smrekar
Clasament: 1. Dinamo Zagreb 28p, 2. Cibalia 20p, 3. Karlovac 19p, 4. Sibenik 18p, 5. Rijeka 17p
Polonia
Etapa a 9-a
KS Cracovia – Zaglebie__1 – 1 Sacha / Traore
Slask – Wisla__________ 1 – 3 Dudek / Brozek, Cwielong, Malecki
Odra – Ruch___________1 – 3 Kwiek / Janoszka 2, Niedzielan
Jagiellonia – Legia______ 2 – 0 Grosicki 2
Belchatow – Korona_____1 – 0 Popek
Bytom – Lechia_________1 – 1 Bazik / Wisniewski
Arka – Lech____________1 – 1 Szmatiuk / Lewandowski
Polonia V – Piast________0 – 2 / Olszar, Smektala
Clasament: 1. Wisla 25p, 2. Ruch Chorzow 19p, 3. Polonia Bytom 17p, 4. Legia Varsovia 17p, 5. Lech Poznan 14p
Etapa a 30-a
Drogheda – Dundalk______2 – 2 Chambers 2 / Rowe, Mansaram
Galway – Bray__________ 3 – 1 Green 2, Russell / Massey
Shamrock – Bohemians___ 1 – 0 Amond
Clasament: 1. Shamrock Rovers 63p, 2. Bohemians 61p, 3. Derry City (-1j) 50p, 4. Cork City (-1j) 49p, 5. Dundalk 41p
Lituania
Etapa a 25-a
Teledema – Banga____1 – 2 Bezykornovas (p) / Lipskis (p), Arlauskis
Kruoja – Suduva______0 – 1 / Leimonas
Vetra – Siauliai_______5 – 2 Borovskij, Grigalevicius 2 (1p), Vezevicius, Masitsev / Burksaitis, Lapeiskis
Ekranas – Tauras_____1 – 0 Trakys
Clasament: 1. Vetra Vilnius 55p, 2. Ekranas 54p, 3. Suduva (-1j) 46p, 4. Siauliai 36p, 5. Tauras Taurage 31p
Finlanda
Etapa a 25-a (penultima)
MyPa – TPS_________2 – 2 Votinov 2 / Wusu, Manninen
Inter – HJK__________1 – 1 Kauko / Bah
Mariehamn – JJK______3 – 1 Rikama, Ingves, Olofsson / Latikka
Honka – RoPS________9 – 0 Hakanpaa, Vuorinen, Savage, Koskima 2, Perovuo, Puustinen (p), Weckstrom, Kokko
KuPS – VPS__________3 – 3 Turunen, Nwakaeme, Venalainen / Inutile, Bjork, Koskela
Jaro – Haka__________1 – 0 Koivisto
Tampere – Lahti______0 – 2 / Shala, Eerola
Clasament: 1. HJK Helsinki 51p, 2. Honka Espoo 48p, 3. TPS Turku 48p, 4. IFK Mariehamn 42p, 5. Haka 37p
Croatia
Si-a marit liga la 16 echipe
Etapa a 10-a
Medjimurje – Lokomotiva__0 – 3 / Sopic, Bule, Puljic
Zadar – Slaven__________1 – 0 Curjuric
Sesvete – Rijeka_________1 – 2 Celiscak / Turkalj, Fernandez
Karlovac – NK Zagreb_____0 – 0
Istra – Hajduk___________0 – 1 / Vukusic
Sibenik – Cibalia_________0 – 2 / Malcic 2
Osijek – Zapresic________4 – 2 Barisic 2, Vida 2 / Hilario, Grgurovic
Dinamo – Varteks________2 – 1 Mandzukic, Badelj / Smrekar
Clasament: 1. Dinamo Zagreb 28p, 2. Cibalia 20p, 3. Karlovac 19p, 4. Sibenik 18p, 5. Rijeka 17p
Polonia
Etapa a 9-a
KS Cracovia – Zaglebie__1 – 1 Sacha / Traore
Slask – Wisla__________ 1 – 3 Dudek / Brozek, Cwielong, Malecki
Odra – Ruch___________1 – 3 Kwiek / Janoszka 2, Niedzielan
Jagiellonia – Legia______ 2 – 0 Grosicki 2
Belchatow – Korona_____1 – 0 Popek
Bytom – Lechia_________1 – 1 Bazik / Wisniewski
Arka – Lech____________1 – 1 Szmatiuk / Lewandowski
Polonia V – Piast________0 – 2 / Olszar, Smektala
Clasament: 1. Wisla 25p, 2. Ruch Chorzow 19p, 3. Polonia Bytom 17p, 4. Legia Varsovia 17p, 5. Lech Poznan 14p