PDA

View Full Version : Hamutovschi ameninta ca pleaca !!!



iulian
24th September 2004, 12:29
Bielorusul şi-a susţinut ieri punctul de vedere spunīnd că, dacă īn octombrie nu va fi titular, luna noiembrie īl va găsi acasă, la Minsk. Afirmaţiile bielorusului Vasili Hamutovski au inflamat ieri spiritele īn Ghencea, după ce portarul a declarat că dacă nu i se va garanta postul de titular, se va gīndi să plece de la formaţia antrenată de Walter Zenga. “Normal dacă eu nu joc unu sau doi meciuri īn campionat, eu pierd naţionala. Dacă eu nu joc mai mult, nu joc o lună, īn octombrie, dacă eu nu joacă, īn noiembrie, eu plec acasă!”, a reafirmat ieri, īntr-o nouă discuţie cu ProSport. Am redat exact cuvintele portarului reprezentativei Belarusului aşa cum ştie el să le formuleze īn limba romānă pentru ca să nu mai existe dubii īn privinţa veridicităţii dialogului.


Patronul Gigi Becali s-a arătat dispus să treacă īnsă cu vederea declaraţiile lui Vasili dacă acesta īşi va schimba atitudinea. “Īn primul rīnd, Hamutovski nu poate să plece cīnd vrea el. Are contract cu Steaua, şi dacă nu mai vrea să apere, va face tuşa pīnă la terminarea contractului de joc. Am fost supărat pe el, dar o să-mi treacă destul de repede. Dacă va dovedi că are o atitudine de adevărat profesionist, cum a demonstrat că a fost pīnă la acest episod, voi uita aceste declaraţii”, ne-a spus magnatul din Pipera. La rīndul său, Walter Zenga a declarat miercuri după-amiază, īn prezenţa mai multor reprezentanţi ai mass-media, că Vasili Hamutovski va juca dacă va demonstra că merită rolul de titular.

extras din Prosport 24 septembrie 2004

Care este parerea vostra fata de asemenea declaratii ?

iulian
24th September 2004, 12:32
Parerea mea este ca asta nu este atitudine de profesionist si l-as da afara oricat de bun ar fi :(

Saber Rider
24th September 2004, 15:29
Poate a fost doar o reactie de moment si poate o sa revina la sentimente mai bune. Oricum, aceasta atitudine nu-i face deloc cinste. L-am laudat cand a trebuit, dar acuma dimpotriva, nu prea e nici un motiv de lauda.

Ma surprinde faptul ca este atat de egoist, ca nu-si da seama ca a gresit, ca el este singurul vinovat pentru asta, si din perspectiva echipei cel mai bine este ca el sa stea un pic deoparte pentru a-si reveni. Aveam pretentii la el si nu ma asteptam la asa ceva, mai ales din partea lui.

Mariusmadmax
24th September 2004, 20:44
nu l-as da afara , dar nu stiu cum as rabda "iesirea" ...

Triple H
24th September 2004, 21:54
cu un asemenea conflict oarecum mie sa nu ajunga ca mutu, adica sa frece banca.
pacat de el ca e un super portar, nu stiu de ce si-a iesit din forma dar trebuia sa suporte si asta. daca se facea de ras in poarta la steaua o groaza de meciuri nu mai prindea nici nationala nici nimic, dupa cum zicea si zenga e spre binele lui sa stea sa se linisteasca.

Saber Rider
24th September 2004, 22:57
... nu stiu de ce si-a iesit din forma ...

Cea mai plauzibila teorie care circula ar fi aceea ca nevasta lui sta sa nasca si ca e cu gandul numai la ea si nu-i mai arde de fotbal la modul serios, asa cum a fost el pana acuma.
Eu inca o data ma mir de reactia lui, care dovedeste ca nu prea e cu capul pe umeri si nu-si da seama de adevarata cauza a statului lui pe banca de rezerva.

Triple H
24th September 2004, 23:06
sper sa realizeze asta si sa se puna pe treaba, un mare caracter aici se vede, sa aiba puterea sa revina.
si delpiero a lustruit banca la juve si chiar la nationala multe luni si n-a zis ca pleaca deloc. am un respect enorm pt asta :D

ADelPiero
24th September 2004, 23:09
eu l`as trimite la satelit :lol:

uti2102
25th September 2004, 11:58
Incidentul a fost mai mult ca sigur amplificat de presa, mereu in cautare de subiecte de scandal. Sunt sigur ca la Steaua atmosfera este cu totul alta, nefiind loc de astfel de ultimatumuri....
Sa ashteptam, Khamutovski va reveni in poarta shi va inchide ushile la orice shut al adversarilor...

Totushi, daca e adevarat tot ce s-a scris prin ziare NU SUNT DE ACORD CU VASILY. A ajuns in situatzia asta numai shi numai datorita lui.

Florentin
25th September 2004, 15:48
Eu cred ca nu da dovada de prea mult caracter. Nu a ajuns pe banca pentru ca nu-l place Zenga. Ba din contra, eu cred ca Zenga a avut destula rabdare cu el, pentru ca le-a cam comis in acest debut de sezon. Una peste alta sper sa se trezeasca din toate punctele de vedere si sa realizeze ca daca o tine in amenintari s-ar putea sa-i care minusile lui Tudor chiar mai mult decit era prevazut. Pacat, m-a dezamagit.

A|3x
25th September 2004, 17:38
l-as ierta i-as mai da o sansa sa dovedeasca
ca a fost doar o greseala cea ce sa intamplat in mai multe meciuri ale Stelei :p

Saber Rider
25th September 2004, 22:23
l-as ierta i-as mai da o sansa sa dovedeasca
ca a fost doar o greseala cea ce sa intamplat in mai multe meciuri ale Stelei :p

Uite ca sansa a venit fara voia lui, prin accidentarea lui Martin Tudor la golul Sportului.
Si chiar a aparat foarte bine in repriza a doua. Inseamna ca si-a revenit, ceea ce e foarte bine pentru Steaua.

Uf ... ghinion pentru Martin Tudor. Sper sa nu ramana cu ceva urmari dupa ciocnirea violenta de bara. Ghinion pentru el si pentru ca a dat ocazia lui Hamutovski sa revina in poarta Stelei, si pot spune ca a fost de bun augur revenirea aceasta.

Mariusmadmax
26th September 2004, 23:44
Martin Tudor
Portarul echipei Steaua, Martin Tudor, a suferit un traumatism cranian īnchis, medicul recomandīndu-i repaus total timp de trei zile.
Tudor a fost transportat la Spitalul Militar sīmbătă, īn pauza meciului Sportul Studenţesc - Steaua, īncheiat cu scorul de 1-2, īn etapa a VIII-a a Diviziei A.
Portarului stelist i-a fost efectuată o tomografie, după ce la faza golului īnscris de Tiberiu Bălan s-a lovit cu capul de bară. După ce a primit īngrijiri medicale, Tudor a rămas pe teren pīnă la finalul primei reprize, după pauză fiind īnlocuit de Vasili Hamutovski.

Forza Martin Tudor ! Sanatate !
/hello

Elgorriaga
27th September 2004, 00:24
Uite ca sansa a venit fara voia lui, prin accidentarea lui Martin Tudor la golul Sportului.
Si chiar a aparat foarte bine in repriza a doua. Inseamna ca si-a revenit, ceea ce e foarte bine pentru Steaua.


A aparat bine si nu prea, s-a intins si a scos o minge de la radacina barei drepte (dreapta lui, normal), dar iarasi a respins o minge in fatza, cu pieptul, noroc ca nu era nici un sportiv student p-acolo ... :p

Saber Rider
30th September 2004, 14:54
Eh ... si tu acuma. A sarit aiurea mingea din terenul ala foarte denivelat si tare ca piatra. Oricum, bine ca a respins mingea aia si nu a intrat in poarta, ca la meciul cu bulgarii.

vasile314tzurka
1st October 2004, 11:29
musiu hamutovski sa faca bine si sa lase declaratiile si sa puna mina sa se antreneze serios. si ieri a plutit pe linga citeva mingi.

Mariusmadmax
3rd October 2004, 02:43
da , a fost cam nesigur ... noroc ca l-au cam luat la tinta , sau au dat pe linga ...

uti2102
4th October 2004, 00:40
Khamu a avut un nou meci slab azi. Multe ezitari shi, fara sa exagerez, pot sa spun ca o mare parte din vina golului ii apartzine.

Saber Rider
4th October 2004, 01:15
Mda ... complet iesit din forma ... pacat de accidentarea aceea lui Martin Tudor.

Mariusmadmax
4th October 2004, 01:28
n-am vazut meciul ... am fost la o petrecere a diasporei romanesti , a fost si Hrusca pe aici ... si n-am vazut dezastrul !

Miine voi vedea "Recursul etapei " ...
Bey ce timpenie facura !

Profetu
15th October 2004, 17:02
Parerea mea este ca asta nu este atitudine de profesionist si l-as da afara oricat de bun ar fi :(

Si eu cred ca e atitudine de amator, insa nu l-as da afara. Zenga cred ca a procedat corect pana acum. Depinde de cum vor evolua lucrurile, insa cred ca tot in directia asta se indreapta ... adica spre usa ... :rosu:

uti2102
15th October 2004, 17:24
Totul e ras-ras-rastalmacit de presa... :ciocan:

Mariusmadmax
16th October 2004, 02:21
s-a lovit rau la cap in meciul Italia - Belarus 4-3

vasile314tzurka
16th October 2004, 11:51
mde... si a luat 4. se pare ca forma lui proasta va tine si ne trebuie portar.

Mariusmadmax
19th October 2004, 23:29
a luat - ca cica - din min 20 nu mai stia pe ce planeta se afla ...