PDA

View Full Version : EXCLUSIV / Dulca, noul antrenor al Universității!



Razvan T.
4th October 2009, 16:21
Florian Walter, patronul Universității Cluj, s-a mișcat rapid în aceste zile. Rezultatele din ultimele două partide i-au fost fatale lui Cornel Țălnar, tehnicianul care l-a înlocuit nu de mult pe Carmelo Palilla. Walter a luat astăzi decizia de a schimba conducerea tehnică și a purtat discuții cu Cristi Dulca, fostul antrenor al formației FC Vaslui. Cele două părți s-au înțeles, astfel că după numai opt etape, "șepcile roșii" vor fi pregătite de cel de-al treilea antrenor. Obiectivul echipei clujene rămâne nemodificat, promovarea în prima ligă.

www.liga2.ro

razwan_vs
4th October 2009, 16:27
bafta cristi :ok:

barbarella
4th October 2009, 16:28
Dulca e foarte bun, :ok: dar nu stiu daca va fi lasat sa antreneze, Walter mi sa pare cam impulsiv. Daca schimba antrenorul dupa fiecare 4 etape, cred ca se cam indeparteaza de obiectiv. :( Sa speram ca va ramane Dulca. ;)

Razvan T.
4th October 2009, 16:33
Dulca e foarte bun, :ok: dar nu stiu daca va fi lasat sa antreneze, Walter mi sa pare cam impulsiv. Daca schimba antrenorul dupa fiecare 4 etape, cred ca se cam indeparteaza de obiectiv. :( Sa speram ca va ramane Dulca. ;)

Palila era destul de varza (ceva in gen Fornetti la Dinamo), Talnar o pierdut vestiarul in momentul in care o injurat ca la usa cortului jucatorii la meciul cu Mioveni ...
Dulca din cate il stiu ii un antrenor care stie sa`si aproprie jucatorii, ii un "U"-ist si stie cum sta treaba la "U".
Io ii doresc bafta!!!
Acuma urmeaza un cantonament pentru "U" unde Cristi Dulca poate pune lucrurile la punct :ok::ok:

BBB
4th October 2009, 16:53
Palila era destul de varza (ceva in gen Fornetti la Dinamo), Talnar o pierdut vestiarul in momentul in care o injurat ca la usa cortului jucatorii la meciul cu Mioveni ...
Dulca din cate il stiu ii un antrenor care stie sa`si aproprie jucatorii, ii un "U"-ist si stie cum sta treaba la "U".
Io ii doresc bafta!!!
Acuma urmeaza un cantonament pentru "U" unde Cristi Dulca poate pune lucrurile la punct :ok::ok:

Si secund va fi Leo Grozavu :happy Ce am mai jucat noi cand era ala antrenor, pacat ca nu s-a vrut promovarea atunci :cool:. Raman la parerea ca mai bine il punea antrenor pe Temuri Ketsbaia, oricum la el se va ajunge in doua sezoane, macar avea omul de pe acum timp sa construiasca echipa

gica
4th October 2009, 17:00
Palila era destul de varza (ceva in gen Fornetti la Dinamo), Talnar o pierdut vestiarul in momentul in care o injurat ca la usa cortului jucatorii la meciul cu Mioveni ...
Dulca din cate il stiu ii un antrenor care stie sa`si aproprie jucatorii, ii un "U"-ist si stie cum sta treaba la "U".
Io ii doresc bafta!!!
Acuma urmeaza un cantonament pentru "U" unde Cristi Dulca poate pune lucrurile la punct :ok::ok:



Probabil cand ai scris ca este u-ist vroiai sa spui ca-i clujean sau a jucat si la u.....eu stiam ca a fost crescut de cfr

BBB
4th October 2009, 17:04
Probabil cand ai scris ca este u-ist vroiai sa spui ca-i clujean sau a jucat si la u.....eu stiam ca a fost crescut de cfr

O fi fost crescut la voi, dar e mai uist ca multi din galerie de la noi. Daca ar fi cfrist, crezi ca si-ar da copilul la fotbal la "U"? Da' acum hai sa fim oameni mari si sa nu ne certam pe tema "ii Dulca uist sau cfrist". in principiu, e cam greu pentru oricine sa fie cfrist, ca te atasezi cam greu de rugina aia a voastra :), mai gica mai

PS: Cica si nepotu' lui e tot la "U". Intr-adevar, un cfrist adevarat :happy

Declaratie Dulca: "Avand in vedere ca ma intorc la echipa mea de suflet, acum voi munci dublu. Am pus suflet si la Valsui, dar aici, la "U" Cluj, e altceva. Sper ca suporterii sa fie alaturi de mine, de echipa, si sa ne sustina. Sunt convins ca vom face treaba buna impreuna si sper sa duc echipa acolo unde ii e locul, in prima divizie"

Mai ai ceva de adaugat, expertu' tatii?

necon
6th August 2010, 18:24
Pacat ca a Plecat Dulca de la U, Pana ramane sa demonstreze