PDA

View Full Version : Seria B_Etapa 11: CFR Tm. - Dacia Mioveni



Bogdann
10th October 2006, 12:51
Discutii inainte si dupa meci.

micutzu
10th October 2006, 13:54
Asi vrea sa bata timisorenii, coroborat cu victoria Clujului, am avea un nou lider. :D :ok:
Meci greu pentru timisoreni, Dacia nu a ajuns asa de geaba acolo sus.

Bogdann
10th October 2006, 13:59
Mioveniul nu mai trage la promovare pt ca se va salva Argesul dupa venirea lui Dorinel la echipa. Mioveniul promova daca retrograda Argesul. Cred ca in timp ce Argesul va urca in clasamentul ligii I, Mioveniul va cobori in clasamentul ligii II. Cam asta e politica celor 2 cluburi...

micutzu
10th October 2006, 14:02
Pai inseamna ca Mioveniul e un fel de satelit al Argesului, nu?
Sau e doar politica de judet. :D

Bogdann
10th October 2006, 14:30
Oficial nu e satelit si are drept de promovare, dar cam asa e intelegerea intre cele 2 echipe. Pt ca daca ar promova Mioveniul ar juca la Pitesti pe stadionul pe care joaca acum FC Arges. E un fel de politica de judet cum spui tu...

gabi94
10th October 2006, 14:31
Nu e nici un fel de satelit...e doar un vis de-a lui Bogdan...
Dacia va ramane in continuare si dupa meciul cu CFR singura echipa fara infrangere...

micutzu
10th October 2006, 14:32
Pai ce, Milan si Inter nu joaca pe acelasi stadion?
Nu e asta problema, treaba e la bani. Nu are Pitestiul bani de 2 echipe in Liga I. Cred ca asta ii baiu.

Bogdann
10th October 2006, 14:34
Mai Gabi eu nu cred ca la anu` vor fi amandoua in Liga I. E clar ca una va juca in liga II. Are dreptate si micutzu pt ca totusi suntem in Romania si banii sunt o problema.

gabi94
10th October 2006, 14:48
Am mai spus undeva pe un thread ca din punct de vedere al finantarii cele doua cluburi nu au nici o comunalitate ...si nici din punct de vedere al bazei sportive.
Asta primavara FC Arges a jucat la Mioveni ,pe perioada renovarii stadionului din Pitesti...
Deocamdata financiar este OK cu sprijiinul CL ,insa toata lumea e constienta ca pretentiile financiare legate de prezenta in Liga I sunt altele ,echipa Dacia fiind actualmente in prospectarea pietei pentru gasirea si altor sponsori ...in eventualitatea promovarii...

Pepsi-Cola
12th October 2006, 17:55
X2 "2-1"

andrei1921tm
14th October 2006, 13:10
Asi vrea sa bata timisorenii, coroborat cu victoria Clujului, am avea un nou lider. :D :ok:
Meci greu pentru timisoreni, Dacia nu a ajuns asa de geaba acolo sus.

Ai avut gura aurita.../hello /hello /hello

Sommerset Hateg
14th October 2006, 22:19
Multzam si eu,CFR.O sa va spun mai tz de ce...