PDA

View Full Version : Coltul micului antrenor



Datenshi
10th October 2006, 12:37
Sincer, eu sunt plictisit sa vorbim mereu de arbitraje, aranjamente si alte prostii cand echipa pierde. Avand in vedere ca toti romanii se pricep la fotbal :D, propun sa discutam pe acest thread despre tactica, formule de joc, forma jucatorilor etc.

Eu personal cred ca aceasta tactica este falimentara. Avem un lot echilibrat, cred ca se pot incerca si alte formule de joc. Voi cam ce asezare ati prefera, si care ar fi primul 11 considerand forma actuala a jucatorilor?

Datenshi
12th October 2006, 09:44
Ok, incep eu cu o propunere:

Coman

Sapunaru Constantin Maftei Karamyan


Maldarasanu/Buga Lazar Grigore Zicu/Griffiths


Mazilu Moldovan

pytzy
12th October 2006, 10:10
1.Coman - portar

19.Sapunaru - fundas
23.Marius Constantin - fundas
24.Vasile Maftei - fundas
10.Artavazd Karamyan - fundas

9.Valentin Badoi - mijlocas
15.Costin Lazar - mijlocas
18.Nicolae Grigore - mijlocas
7. Iannis Zicu - mijlocas

27.Ionut Mazilu - atacant
99.Viorel Moldovan - atacant

Acuma nu stiu ce sa zic. Este doar o parere personala in privinta primului 11 dar Razvan este cel care hotaraste deaceea este antrenor.

grande
12th October 2006, 10:16
Ti-as da o bere daca nu ar aparea marioneta aia de Zicu in primul 11 al tau !:) si inca o chestie ,crezi ca Rada nu ar avea loc pe acolo ?

Datenshi
13th October 2006, 09:23
Da, poate Griff ar fi mai potrivit ca titular in locul lui Zicu. Rada joaca foarte prost in ultima vreme, eu nu l-as baga in primul 11. Macar pentru o vreme.

JJ
13th October 2006, 10:15
1.Coman - portar

9.Valentin Badoi - fundas
23.Marius Constantin - fundas
24.Vasile Maftei - fundas
I Stancu - fundas

Buga - extrema dreapta
15.Costin Lazar - mijlocas
Maldarasanu/R. Stancu- mijlocas
10.Artavazd Karamyan - extrema stanga

27.Ionut Mazilu - atacant
99.Viorel Moldovan - atacant

Se pare ca toti vedem mai bun un 4-4-2 decat 3-4-3-ul actual.

geoavram20
13th October 2006, 11:22
E CLAR CA E MAI PROLIFIC UN 4-4-2 DECAT SISTEMUL DE JOC DE ACUM
UN PRIM 11 IN VIZIUNEA MEA:
DANUT COMAN-portar

KARAMIAN-fundas stanga
MAFTEI, CONSTANTIN-fundasi centrali
BADOI-fundas dreapta

ZICU/GRIFFITHS-mijlocas stanga
LAZAR, GRIGORE-mijlocasi
BUGA-mijlocas dreapta

MOLDOVAN-atacant
MAZILU-atacant

ce ziceti? va place?:yeah:

pytzy
13th October 2006, 12:08
Ti-as da o bere daca nu ar aparea marioneta aia de Zicu in primul 11 al tau !:) si inca o chestie ,crezi ca Rada nu ar avea loc pe acolo ?
Daca il urcam pe Karamyan in locul lui Zicu si-l introducem pe Rada fundas. In felul asta Karamyan apare mai des in faza de atac pe flancuri(nu ca nu ar aparea si acum).. Badoi pe dreapta si Karamyan pe stanga......
Dar mi se pare mai buna ideea lui 'penny' cu introducerea lui Griffiths in locul lui Zicu si mie unu mi se pare mai buna ideea asta./hello

Datenshi
15th October 2006, 10:44
Cocostarcul ala de Rada nu are niciun fel de inclinatie spre postul de fundas lateral.

Datenshi
10th January 2007, 13:58
Avand in vedere ca au mai fost ceva schimbari prin lot, cam care ar fi acum 11-le ideal?

Emilio
10th January 2007, 19:56
Hmm... este un topic cu un titlu siret ... coltul micului antrenor... cred ca Penny il asteapta pe Razvan sa scrie pe acest topic si pe urma sa-l inchida cu concluzia "Razvan - un mic antrenor". :D

Serios vorbind, cred ca se vor mai aduce jucatori la Rapid, mai ales ca suntem acum cam descoperiti dupa plecarea lui Kara. Eu inca mai cred ca o sa vina Varga. Stati pe-aproape.