PDA

View Full Version : Consumul de seminte, INTERZIS pe stadion!



georgebz
2nd October 2009, 20:58
MA INTREB DE CE S-A LUAT DECIZIZIA ASTA : http://www.steauafc.com/ro/articole/interdictie_seminte/ :happy

Ted
2nd October 2009, 21:02
doamne ajuta!

Kidu
2nd October 2009, 21:06
Daca s-ar aplica asta pe toate stadioanele tarii ar fi excelent.

rhadookoo5
2nd October 2009, 21:13
La Cluj si la Vaslui e deja in aplicare.

Grinco
2nd October 2009, 21:14
Si cum va fi? Ii vor cauta prin chiloti si de seminte, nu doar dupa torte si pietre?

red-bull
2nd October 2009, 21:33
E un lucru util....incet incet trebuie sa scapam de taranismele astea, cu molfaitul si aruncatul cojilor pe jos

resita
2nd October 2009, 22:48
buna decizie :ok:

Marius
2nd October 2009, 22:54
Interesant e ce se va intampla cu individul prin in flagrant :D interdictie 6 luni? :happy

laberman argaseala ala sa mai schimbe 3-4 scaune inainte sa ia decizii d-astea... ridicole

Ess
2nd October 2009, 23:42
buna decizie :ok:

excelenta! insa, din experienta mea mai recenta de pe gruia, arahidele in coaja is mai bune, iar mizeria lasata e mai mare :D

ady18 sibiu
3rd October 2009, 01:56
sunt stadioane de liga a 3-a pe care se aplica de mult aceasta decizie. de altfel si cand exista fc sibiu in liga a 2-a prin 2005 era interzis consumul de seminte pe municipal. in principiu, pe stadioanele din zona unde semintele erau interzise, nu era nevoie de perchezitie si alte minuni, se apela la bunul simt al spectatorilor. ma indoiesc ca pe ghencea va functiona... :P

m8k
3rd October 2009, 10:47
excelenta! insa, din experienta mea mai recenta de pe gruia, arahidele in coaja is mai bune, iar mizeria lasata e mai mare :D

In schimb, cu aia poti arunca dupa arbitrii!....are si avantaje!:D

Vladek
3rd October 2009, 11:42
Becali chiar vrea sa fie injurat de tot stadionul. Nu mananc seminte niciodata, pe stadion sau in afara, dar daca realmente vrea sa interzica semintele, e clar ca e scrantit de tot.

Bumbescu
3rd October 2009, 12:32
Becali chiar vrea sa fie injurat de tot stadionul. Nu mananc seminte niciodata, pe stadion sau in afara, dar daca realmente vrea sa interzica semintele, e clar ca e scrantit de tot.

Asta ar fi cea mai buna masura care s-ar putea lua. Eu as aplica-o la nivelul intregii haznale pe nume romania. As interzice aruncatul cojilor de seminte pe jos.
Nimic nu e mai enervant decat sa vezi tarani in parcuri stand pe banci, privind in gol cu priviri tampe si scuipand pe jos seminte.
La meciuri, cand stai la tribuna e horror. Scaunele sunt inguste si nimic nu e mai scarbos decat sa ai intr-o parte un animal supraponderal care mananca seminte. Dupa ce ca esti inghesuit si ti-e sila de cimpanzeu, daca mai aterizeaza si vreo coaja de samanta pe pantalonii tai chiar ca te apuca pandaliile. E o senzatie de cloaca generalizata.

Nightwish
3rd October 2009, 13:11
Nimic nu e mai enervant decat sa vezi tarani in parcuri stand pe banci, privind in gol cu priviri tampe si scuipand pe jos seminte.
:cry: Tare de tot...


La meciuri, cand stai la tribuna e horror. Scaunele sunt inguste si nimic nu e mai scarbos decat sa ai intr-o parte un animal supraponderal care mananca seminte. Dupa ce ca esti inghesuit si ti-e sila de cimpanzeu, daca mai aterizeaza si vreo coaja de samanta pe pantalonii tai chiar ca te apuca pandaliile. E o senzatie de cloaca generalizata.

Asta asa e....Sa mentionam ca drumul cojilor de seminte se intersecteaza invariabil cu hainele tale, aici se aplica legea lui Murphy... Sunt simpatici inclusiv taranii care stau in spatele tau si-ti scuipa jumatate din coji pe spate...
E o decizie care ar trebui luata la nivelul tuturor stadioanelor din Rumeinia...
In Gruia chiar se respecta chestia asta, nu am mai vazut molfaitori de seminte in tribune...
LE: Ess, cojile de la arahnide macar nu sunt imbibate cu scuipat ...

Ess
3rd October 2009, 15:35
Asta ar fi cea mai buna masura care s-ar putea lua. Eu as aplica-o la nivelul intregii haznale pe nume romania. As interzice aruncatul cojilor de seminte pe jos.
Nimic nu e mai enervant decat sa vezi tarani in parcuri stand pe banci, privind in gol cu priviri tampe si scuipand pe jos seminte.
La meciuri, cand stai la tribuna e horror. Scaunele sunt inguste si nimic nu e mai scarbos decat sa ai intr-o parte un animal supraponderal care mananca seminte. Dupa ce ca esti inghesuit si ti-e sila de cimpanzeu, daca mai aterizeaza si vreo coaja de samanta pe pantalonii tai chiar ca te apuca pandaliile. E o senzatie de cloaca generalizata.

:ok:
...insa civilizarea nu trebuie sa inceapa din carii, trebuie sa inceapa din stomac. :D

night> mda...la acest aspect al salivei nu m-am gandit. deci e clar ca semintele au avantajul de a fii biodegradabile.
in schimb, daca'as fii proprietar de stadion, as planta din trei in trei randuri, floarea soarelui. doar asa am deveni un popor de margelati: slinosi, da' coiosi :D

TeBat
3rd October 2009, 16:10
mai bine s-ar distribui gratuit covrigei sarati si alune decojite...asa poate scapam de "sursele de gunoi"

rtl
3rd October 2009, 17:02
Asta ar fi cea mai buna masura care s-ar putea lua. Eu as aplica-o la nivelul intregii haznale pe nume romania. As interzice aruncatul cojilor de seminte pe jos.
Cred ca deja exista o lege care interzice acest lucru, dar nici dracu' nu o aplica.
Din pacate multi locuitori de la oras sunt la prima sau a doua generatie de oraseni asa ca sunt obisnuiti ca la ei pe tarla. Ei probabil cred ca noaptea vin gainile si mananca resturile lasate de ei. Peste 5-6 generatii cred ca se(ii) vor educa.

Grinco
3rd October 2009, 17:21
Cocalarii romani, ca si ceilalti balcanici amatori de seminte, nu vor scapa niciodata de acest obicei, e chestie genetica deja. Ca si unghia de la degetul mic lasata mai lunga:D

Celso
3rd October 2009, 17:29
Si mie imi place sa mai imi omor nervii pe cate o samanta:D, dar o fac acasa,nu pe stadion sau pe strada, ori in fata blocului cum o fac niste fufe la mine la scara de dimineata iti trosnesc cojile sub adidasi:D ...stiti cum e, face cineva profit si dupa semintele alea vandute la stadion, alaturi de un paharel de suc la 8 lei:mda:

Acum sa luam si noi partea adevarata, in campionatele straine ai ce vedea la un meci, nu te plictisesti, in schimb daca te duci la noi, ai toate sanse ca uneori sa adormi pe scaun:D ...daca nu faci ceva

vedeti aici un clipulet unde asistentul mai sparge si el cate o samanta intre 2 offsaiduri:D
http://www.youtube.com/watch?v=od0Ryqx2lnY

mihai_alex
3rd October 2009, 18:40
Comenatrii la articolul asta
http://stelisti.mysport.ro/stiri/15980/consumul-de-seminte-este-interzis-in-ghencea-incepand-de-la-meciul-cu-gloria.htm?p=4#comentarii


De #1 Stelistul pe 02.10.2009 la 21:48

BAH frate cu fumigene nu cu suc nu cu seminte nu cu torte nu poi dc dreq mai venim p stadion??

De dan4stea
Ba incep sa ma intreb .... dc sa mai vi la meci ? Sa il auzi pe becali cum urla la arbitri ? Sa vedem cum lalaie ala mingea fara nimic spectaculos ?? Asta e comunism pe fata !

:lol:
Primul e tare,fotbalul nu e printre motivele lui de-a veni la stadion.

Foarte buna decizia,astept sa se adopte pe toate stadioanele din Romania.Nu stiu daca am mancat seminte mai mult de 3-4 ori pe stadion

rtl
3rd October 2009, 19:21
Cred ca exista astfel de suporteri, dar n-as da crezare la tot ce scriu astia pe internet pentru ca unii scriu la misto.

m8k
3rd October 2009, 20:58
...la unii civilizatia ajunge mai tarziu!!!:thinkso:

4star
4th October 2009, 09:27
Pe stadion o fi insemnand si loje? Stiu sigur ca l-am vazut pe borcea (parca si pe m sandu) cum troznea seminte in loja.
Sunt 100% de acord cu masura asta si cu aplicarea extinsa in spatiile publice, transport in comun, ...etc. sub sanctiunea amenzii.

Hard
4th October 2009, 10:29
gata ! asta a pus capac,nu ma mai duc la meci de acum !

Nico21
4th October 2009, 10:31
Destept al naiba Becali !!! stiind ca suporterii Stelei sunt 90% samantari si el dorind cat mai putina lume la stadion,s-a gandit la solutia asta...eu sincer cred ca de acum incolo,suporterul stelist pe Ghencea a disparut definitiv din peisaj...

m8k
4th October 2009, 11:17
gata ! asta a pus capac,nu ma mai duc la meci de acum !

Inainte de meci te apuci si bagi in fizicul tau 2 pungi de seminte, sau mai bine zis cate poti pina sa te saturi si apoi mergi la meci! ....e simplu!:D Fiziologic, organismul uman rezista 2 ore fara seminte totodata in timpul meciului ficatul se odihneste.

Denis
4th October 2009, 11:19
Saracele femei cu sacu' de samanta in spate, au ramas fara slujba.:( :P

TeBat
4th October 2009, 14:03
Pe stadion o fi insemnand si loje? Stiu sigur ca l-am vazut pe borcea (parca si pe m sandu) cum troznea seminte in loja.
Sunt 100% de acord cu masura asta si cu aplicarea extinsa in spatiile publice, transport in comun, ...etc. sub sanctiunea amenzii.

da...imi amintesc cum melteanu de borcea l-a umplut de coji pe unu ce statea in fata lui :nah:

Bumbescu
4th October 2009, 18:03
Destept al naiba Becali !!! stiind ca suporterii Stelei sunt 90% samantari si el dorind cat mai putina lume la stadion,s-a gandit la solutia asta...eu sincer cred ca de acum incolo,suporterul stelist pe Ghencea a disparut definitiv din peisaj...

Nu-i adevarat, samantarii il sustin in continuare, au fost de ajuns doua meciuri mai bune si au uitat de bergodi. Masura mai degraba ii face rau, pt ca de acum inainte chiar si aia care nu aveau nimic cu el vor avea un motiv sa-l urasca:D

Si apropo, las-o mai moale cu semintele rapidistule. Cu putin timp inainte sa dea coltu' a fost invitat la Ioanitoaia(vechiul proces al etapei) insusi seful vostru de galerie, geamgiul mincea si se discuta despre injuraturile de pe stadioane.
Atunci magraonul a spus ceva de genul: "Seminte si injuraturi vor fi intotdeauna pe stadioanele din Romania. Pe mine nimeni nu ma va opri vreodata sa injur si sa mananc seminte":D
Si era seful marii Legione Granata:D

red-bull
4th October 2009, 21:29
Interesant e ce se va intampla cu individul prin in flagrant :D interdictie 6 luni? :happy

laberman argaseala ala sa mai schimbe 3-4 scaune inainte sa ia decizii d-astea... ridicole

te-am prins samantare...te oftici e?

solaris
7th October 2009, 09:55
Sa se introduca doua lucruri: libera intrare cu seminte decojite si floricele...

http://www.nutline.ro/ro/components/com_mtree/attachment.php?link_id=15&cf_id=49

http://www.tristatetheatre.com/_derived/popcorn_cups.htm_txt_Popcorn%20Buckets.gif

:yeah:

Elphax
7th October 2009, 10:14
lasati ca e bine, inca va lasa sa fumati ...

red-bull
8th October 2009, 19:34
Desi fumatul in locuri publice e interzis...

svu
1st October 2010, 15:21
cea mai buna decizie posibila!

Sifodias
8th October 2010, 15:41
Spartul semintelor la meci tine de o anume mentalitate si obisnuinta pe care spectatorul de fotbal roman le-a acumulat de-a lungul anilor.O sa scapam greu de molima asta dar e foarte bine ca se incearca!Buna aia cu semintele decojite sau popcornul dar cred ca poti rezista 2 ore si fara sa rontai nimic!Nu cred ca stadionul e locatia unde sa ingurgitezi calorii,din contra,acolo trebuie sa scapi de ele prin incurajarea favoritilor!

SORENSEN
8th October 2010, 22:04
deobicei stadionul e si masina de facut bani in vest ;)

Cipri
8th October 2010, 22:06
O idee foarte buna . Trebuie pusa in aplicare cat mai curand !

RunRun1730
9th October 2010, 00:37
Sa le interzica!!!

calatorii
24th January 2013, 14:15
Pai unde mai vezi ca mananca lumea seminte pe stadion, doar in Romania (sau poate ma insel), pana nu invatam sa fim civilizati si sa nu lasam jeg, dezordine pe unde stationam la meciuri sau mancam seminte, nu avem ce face, oricum cred ca daca si cei din afara mananca seminte la meci nu cred ca arunca cojile pe jos, sau poate au si ei specimenele lor ca si noi care se abat de la regula bunului simt ;)