PDA

View Full Version : Liviu ANTAL



Denis
2nd October 2009, 11:34
Post: mijlocas dreapta
Data nasterii: 1989-06-02
Tara nasterii: Romania
Inaltime: 1.78 m
Greutate: 62 kg
Echipe la care a evoluat: Concordia Chiajna, FCM Tg. Mures

Cristian
9th October 2009, 08:30
Jucator de perspectiva. S-a integrat destul de bine la noi. :ok:

Denis
9th October 2009, 09:52
De acord cu tine Cristi... pana acum mi se pare mai bun si decat Deac in perioada in care evolua la Otelul. Sper sa ne tinem bine de el ca in scurt timp va deveni jucator indispesabil pentru Otelul.

Atentie la disciplina de pe teren, ca altceva nu am ce sa-i reprosez.

bada_otelul
17th October 2009, 17:38
Antal e slab, foarte slab...si asta se vede in jocul lui.

Denis
17th October 2009, 20:30
E mai bun ca Deac si ca Iorga dupa parerea mea, iar in scurt timp ii va ajunge din urma pe Roman, si Tanase. El joaca foarte matur pt varsta lui. Inafara de cartonasele pe care le-a acumulat nu a facut mai nimic gresit. Ba chiar a luat niste galbene necesare pt. a opri faze clare de gol de-ale adversarilor.

Sunt 90% sigur ca te va contrazice in anii care o sa vina. Va deveni jucator de baza la Otelul si cred ca va trece si la nationala. Acolo va depinde numai de el daca va ajunge si acolo om de baza sau un simplu trecator.

Patriots
17th October 2009, 22:41
E mai bun ca Deac si ca Iorga dupa parerea mea, iar in scurt timp ii va ajunge din urma pe Roman, si Tanase. El joaca foarte matur pt varsta lui. Inafara de cartonasele pe care le-a acumulat nu a facut mai nimic gresit. Ba chiar a luat niste galbene necesare pt. a opri faze clare de gol de-ale adversarilor.

Sunt 90% sigur ca te va contrazice in anii care o sa vina. Va deveni jucator de baza la Otelul si cred ca va trece si la nationala. Acolo va depinde numai de el daca va ajunge si acolo om de baza sau un simplu trecator.

Eu zic ca exagerezi Rave. Nu a demonstrat pana acum ca este peste Deac sau Iorga , parerea mea , dar cred ca poate ajunge un jucator de baza pentru Otelul. Iar de nationala , eu zic ca va trebui sa mai asteptam vreo 2 ani ca sa ne hotaram in privinta cu valoarea lui.

Denis
17th October 2009, 23:02
De-aia e titular pe postul lui Iorga? Iar Antal s-a acomodat mai rapid ca Deac la Otelul, si e si mai mic cu 3 ani. Repet, este doar opinia mea. Dar din cate am observat eu cat a jucat la Otelul si cateva partide de la Tg. Mures, are foarte mare potential, plus ca a fost constant pana acum la Otelul. Sunt sigur ca veti vedea multe de la el in acest sezon.

Denis
18th October 2009, 17:09
Felicitari pentru gol Antal.:) Ai calitati, nu gluma.:ok:

Oana89
18th October 2009, 17:19
mie mi se pare ca liviu joaca foarte bine ;) si cu fiecare meci care mai trece arata ca poate si ca isi da silinta cum a fost si azi a dat gol cu bistrita dar jocul nu depinde numai de el.... sunt 11 pe teren sa se mai trezeasca si ceilalti la realitate cel putin Marius Matei clar nu are ce cauta ca titular dupa parerea mea

mateiasi
18th October 2009, 17:44
Antal e un transfer reusit, Stan a reusit un lucru bun prin aducerea lui (liber de contract !). 5 cartonase galbene in 8 meciuri e cam mult, totusi...

Denis
18th October 2009, 17:51
Lasa ca e bine ca-i agresiv, dar trebuie sa invete sa faulteze ... cand, cum, si unde ... si bineinteles pe cine (Hotigan):evil:
Si trebuie sa invete sa invinga capcana offside-ului. Are viteza necesara sa treaca de orice defensiva.
Si sincer, acest jucator ar trebui incercat pe post de atacant. Are calitatile necesare...viteza, tupeu, da si gol...

Are cineva numaru lu M.Stan sa-i dau ideea asta?:D

Oana89
18th October 2009, 18:13
:)) da M.Stan are el idei il vede pe Matei atacant =))))))))))) :-j ...Liviu transfer f reusit ... prin ce face el macar azi a reusit sa scaoata un penalty....mmm ca nu s'a finalizat cu un gol asta e dar idei are :d

Cristian
18th October 2009, 18:51
Bine ca nu-s singurul care-l considera pe Antal jucator de perspectiva. :D

Denis
18th October 2009, 19:36
Nu ma dar e clar ca-i talent si ca are potential. Cei care l-au vazut doar de vreo 2 ori, iar in alea odata binisor si odata slabut.....gata...e slab, slab tare, foarte slab.......

S-a jucat cu apararea Bistritenilor azi, si a facuto si cu alte echipe. Sper sa nu-i dea drumul prea usor ca il vindem pe la Roma sau Inter in cel mult 2 ani pe bani multi.:ok:

Dregan
27th October 2009, 13:25
Antal sta 2 saptamani (http://www.dunareabatrana.com/component/content/article/34-stiri/717-antal-sta-2-saptamani.html)

Denis
27th October 2009, 22:07
Perfect!:sleep:

Denis
2nd December 2009, 02:51
Mai stie cineva de starea lui Antal? Era vorba sa stea 2 saptamani si a trecut mai bine de o luna.:( Sper sa nu se fi agravat situatia lui.

rqgl
22nd December 2009, 08:35
mai bun ca deac?fii serios. mijloc ca in 2007-2008 cu szekely si deac pe flancuri nu vom mai avea noi multi ani de-acum incolo...

Denis
22nd December 2009, 20:38
Accidentarea i-a taiat elanul. Marcasera 4 goluri pana sa se accidenteze si a dat majoritatea paselor de gol. Daca ar ajunge si el la CFR nu m-as mira sa-i ia locul de titular lui Deac.

Denis
25th December 2009, 07:46
Interviu de Sarbatori cu Antal realizat de siteul www.dunareabatrana.com

DB-Pentru început, aş vrea să ne spui câteva lucruri despre tine…

Antal-Am douazeci de ani, am jucat la Simleul Silvaniei si la Targu Mures, am plecat de acasa din clasa a 5-a, de la Oradea, acolo am inceput fotbalul, am facut sacrificii mari, dar pot sa spun ca de mic mi-am dorit sa ajung fotbalist.

DB-In vara ai fost curtat de mai multe echipe, de ce ai ales Galatiul?

Antal-Pai, nu stiu... Mi s-a parut un club unde chiar se poate face performanta, am avut numai referinte bune despre Otelul si plus ca este un club apreciat, de aici plecase Giurgiu, Jula, Szekely...

DB-Cum ai caracteriza acest tur de campionat? Esti multumit de cele 22 de puncte?

Antal-Nu pot sa spun ca toata lumea este multumita, a fost mai greu pentru mine, am avut ghinionul sa ma accidentez, cred ca daca nu ma rupeam era mult mai bine, dar una peste alta sunt multumit si sper ca in retur sa fie mult mai bine, atat pentru echipa, cat si pentru mine.

DB-De la 1 la 10, acorda-ti o nota pentru evolutia din tur

Antal-Nu cred ca sunt in masura sa ma pot pronunta in legatura cu acest aspect, dar am un potential mai mare, trebuie sa prind cat mai multa incredere in mine si sunt convins ca evolutiile bune nu vor intarzia sa apara.

DB-Cum ti se pare Dorinel Munteanu ca antrenor?

Antal-Este unul bun, un profesionist, ma inteleg foarte bine cu dansul, nu am avut absolut nicio problema, iar atat timp cat jucatorii isi fac treaba, totul e ok!

DB-Care este cel mai bun prieten al tau de la Otelul?

Antal-Pai, este Marius Pena, cu el am mai jucat acum doi ani la Chiajna si ne intelegem foarte bine, dar chiar cu toti ma inteleg excelent, sunt colegi amabili care m-au ajutat sa ma integrez.

DB-Urmezi sfaturile cuiva in materie de fotbal?

Antal-Cand eram mic imi placea foarte mult Gatusso pentru ca este un adevarat luptator, pune suflet in tot ceea ce face pe teren, stiu ca suntem pe posturi diferite, dar am apreciat la el daruirea, rautatea, ambitia...

DB-Ce crezi ca ar trebui sa imbunatatesti la jocul tau?

Antal-Cred ca din toate cate ceva, trebuie sa muncesc in continuare ca sa devin mult mai bun.

DB-Cata influenta pot avea suporterii asupra unei echipe?

Antal-Normal ca se simte aportul suporterilor, ca exemplu, ultimele etape cand ne-au impins de la spate. Au fost si momente mai neplacute, trebuie sa ne inteleaga si ei ca am avut un sezon mai dificl, atat conducerea, cat si noi, dar sper ca ei sa fie mereu alaturi de noi pentru ca avem nevoie.

DB-Te gandesti la nationala Romaniei?

Antal-Da, sincer da, mai ales ca am fost si convocat acum ultima oara. Bineinteles ca si eu, ca orice fotbalist, visez sa imbrac tricoul galben:)

DB-Ce hobby-uri ai?

Antal-Imi place sa ies in aer liber, plimbarile in general, iar de cand sunt la Galati, am fost si la pescuit.

DB-Ce fel de muzica asculti?

Antal-Deci in general orice gen de muzica in afara de rock, sa fie muzica pentru distractie.

DB-Unde vei petrece Sarbatorile?

Antal-De Craciun voi sta cu ai mei, iar de Revelion nu stiu... Probabil la un prieten, la cabana.

DB-Transmite, te rog, cateva urari suporterilor.

Antal-Sarbatori fericite si un an nou fericit. Noi o sa incercam sa ne atingem obiectivul, o sa fie destul de greu, dar pana la urma speranta moare ultima.

Denis
6th June 2010, 10:31
Antal va avea ocazia sa joace contra fostei sale echipe. FCM Targu Mures a promovat in "A". N-ar fi rau sa mai cautam un jucator - 2 de la ei.

xisco
7th June 2010, 00:57
si asa au lot subtire le mai luati si voi acuma jucatori......

Denis
7th June 2010, 03:01
Il reintaresc ei dupaia.:D:P

cristy1110
29th July 2010, 14:03
Liviu Antal este in opinia mea in primii 4 fotbalisti de la Otelul,alaturi de Paraschiv,Neagu si Ochirosii...

Denis
29th July 2010, 14:44
Si Rapa... Ai uitat de el. A avut cele mai multe minute jucate sezonul trecut, in tricoul ros-alb-albastru.

bada_otelul
16th August 2010, 15:26
Ontol este cel mai slab jucator de la Otelul, asa cum am zis inca de cand a venit. Nu stiu sa mai avem vreun jucator care sa bata asa tare spre 60 de kilograme.

Denis
16th August 2010, 15:58
Slab fizic, da, dar un jucator bun.:D

Bataios, alearga mult, si e destul de tehnic.