PDA

View Full Version : Gabriel Ioan PARASCHIV



Denis
2nd October 2009, 11:23
Post: mijlocas ofensiv
Data nasterii: 1978-03-27
Locul nasterii: Moreni (Dambovita)
Tara nasterii: Romania
Inaltime: 1.88 m
Greutate: 83 kg
Echipe la care a evoluat: Flacara Moreni, Politehnica Iasi, Petrolul Ploiesti

Denis
3rd October 2009, 08:07
Capitanul FC Otelul Galati, Gabriel Paraschiv, a prins numai o repriza in meciul cu FC Brasov din etapa a IX-a a Ligii I. Para s-a accidentat in minutul 28 si a fost inlocuit la pauza cu John Ike Ibeh.

"Gabi a suferit o contractura musculara la piciorul drept si nu mai putea continua. Sper sa nu fie ceva grav", a comentat antrenorul Dorinel Munteanu.

-----------------

De revenit cred ca-si va reveni in 2 saptamani pana la meciul cu Gloria Bistrita. Numai sa nu fie o spasma mai grava.:(

Calciu, magneziu si zinc, fara exercitii speciale si trece. Oricum, vestea buna e ca revine Antal.:cheer:

treiculori
5th October 2009, 21:40
A imbranit si Para.Pacat, nu prea are cine sa vina din urma.

Denis
6th October 2009, 15:55
Iorga, daca nu-si ia lumea-n cap. Dar tot nu cred ca va ajunge vreodata sa fie macar lafel de bun ca Paraschiv. Si desi acum Neagu e un jucator pe care nu-l simpatizez cred ca are potential si va ajunge si el un jucator bunicel pt Liga I.

Iar daca nu si nu, la urma urmei tot gasim noi un jucator bun din Liga a II-a.:D Pe Paraschiv tot din liga a II-a l-am adus, de la Petrolul.

treiculori
9th October 2009, 06:47
Nu stiu de ce, dar majoritatea jucatorilor sunt baloane de sapun.
Buni la tineret, sperante, dar se pierd pe drum.

Denis
9th October 2009, 07:44
Pai la lotul de tineret sunt convocati doar atunci cand sunt in forma. Dar la echipa de club, daca nu au tarie si nu sunt constanti nu vor fi titulari meci de meci. Iar daca nu vor progresa pana cand ajung la varsta de 22 de ani nationala va fi cu atat mai departe.

Denis
23rd October 2009, 07:55
Capitanul FC Otelul Galati nu este sigur de prezenta sa pe teren la partida cu FC Politehnica Iasi, din etapa a XI-a a Ligii I. Gabriel Paraschiv a suferit o entorsa de glezna si abia ieri a reintrat la antrenamente. Totusi, Para, care si la Bistrita a rezistat doar o repriza, va sti abia la ora jocului daca va fi apt.

Steel Jar
23rd October 2009, 08:55
Iorga, daca nu-si ia lumea-n cap. Dar tot nu cred ca va ajunge vreodata sa fie macar lafel de bun ca Paraschiv. Si desi acum Neagu e un jucator pe care nu-l simpatizez cred ca are potential si va ajunge si el un jucator bunicel pt Liga I.

Iar daca nu si nu, la urma urmei tot gasim noi un jucator bun din Liga a II-a.:D Pe Paraschiv tot din liga a II-a l-am adus, de la Petrolul.

Da, da si de la anul o sa ii observam mult mai bine pe cei din liga a 2 a ptr ca sa fim alaturi de ei.:D

Denis
23rd October 2009, 09:53
Da, se pare ca avem pe cineva care poate citi viitorul pe-aici. N-a trecut nici macar 1/3 din sezon si gata suntem retrogradati.:rolleyes:

Solutii mereu au fost. Si anul trecut eram dati ca si retrograti din cauza problemelor financiare dar s-a gasit rezolvare. Sunt in proportie de 80% sigur ca nu vom retrograda la anul.:ok: (asta daca nu retrogradam din cauza pozitiei din clasament)


Dar de cand esti asa suparat? De la meciul cu Gloria? :D:D

Steel Jar
23rd October 2009, 10:01
Da Rave, de la meciul cu Bistrita mi se trage supararea. Nu ma supar ca am pierdu , ci ma supara cum am pierdut. Iar pierdem cu ultima clasata cand avem meciul in mana , iar dam apa la moara bolnavilor de BLATingita sa spuna ca a fost un meci suspect.

Denis
23rd October 2009, 11:21
Lasa-i sa creada ce vor. Dupa cum am spus in niste postari anterioare: Otelul ca sa castige nu are nevoie sa joace doar bine ci sa aibe si noroc. Altfel pierdem s-au scoatem un punct. Cu Bistrita am jucat binisor dar am pierdut ca am fost total lipsiti de noroc, ca sa nu zic ca am fost foarte ghinionisti. 2 bare, dintre are una din lovitura libera, pe care portarul n-o mai prindea daca era pe poarta. Accidentarea lui Paraschiv... Penalty-ul ratat... cartonasul rosu... daca lucurile se desfasurau normal castigam la scor, dar norocul nu a fost de partea noastra.

De exemplu acea partida cu Dinamo. Am jucat si bine nu am luat gol; am avut si noroc si am dat gol, iar ca urmare am castigat. Cu Bistrita am jucat bine dar am avut ghinion, si am pierdut. Asa e fotbalul, iar daca ar fi un lucru pe care sa te superi acum e soarta si nu echipa.