PDA

View Full Version : Etapa 9: Otelul Galati – FC Brasov 1-1



delaparis
28th September 2009, 00:03
Discutii inainte si dupa meci

Denis
28th September 2009, 03:22
Bate Brasovul fara probleme. Dubo unde esti sa ma contrazici?:D Tu si soarta, contraziceti-ma.:D

delaoltenia
28th September 2009, 10:27
Meci greu pentru otelari,poate reusesc un egal.

TeBat
28th September 2009, 11:00
egal sau victorie Brasov (x2)

stiintacv
28th September 2009, 14:14
x solist.

Leo
28th September 2009, 14:17
Hai Otelul ! Cristi tin cu tine, ai vazut ?

Denis
28th September 2009, 15:08
Hai Otelul ! Cristi tin cu tine, ai vazut ?

Hai la meci.:D

Cristian
28th September 2009, 15:27
Hai Otelul ! Cristi tin cu tine, ai vazut ?

Pai cine mai tine in tara asta cu Dinamo ???:happy:happy :D Merci ca-mi permiti sa fiu ironic :)

Denis
28th September 2009, 16:56
Nu cred ca iti permite, dar iti permiti tu singur.:D

Q-Djyni
28th September 2009, 17:05
A doua infrangere a Brasovului in Liga 1,in opinia mea.

Cristian
28th September 2009, 19:33
Nu cred ca iti permite, dar iti permiti tu singur.:D

Am zis ca multumesc ca-mi permite sa fiu ironic, in sensul ca-mi da "apa la moara" sa fiu ironic. :happy:D:D

Dregan
28th September 2009, 19:40
Daca intra Viglianti din primul minut are de ce sa se teama Brasovul.

Bogdan Stelea stie mai exact despre ce vorbesc:rolleyes::D

Denis
28th September 2009, 20:42
Nici nu ma gandesc sa nu fie titular. Daca nu-l baga din primul minut, Dorinel e cel mai mare bou. A jucat excelent pentru al doilea meci de cand s-a accidentat. Intr-un meci in care ne batem contra unor echipe bune ne trebuie jucatori buni desi nu sunt la forma maxima.

Kolev, Jelev, Paraschiv, Salageanu, Antal, Rapa si Viglianti toti trebuie sa fie titulari... restul pozitiilor sa fie alese dupa forma jucatorilor.

Mie personal mi-a mai placut de Golocevac. Pacat ca l-a scos pe el si nu pe Neagu in partida de la Tg. Jiu. Neagu inca nu-i gata de Liga I, si trebuie lasat la echipa a II-a.

mihai_alex
28th September 2009, 22:28
Neagu inca nu-i gata de Liga I, si trebuie lasat la echipa a II-a.

Tu nu stii ce vorbesti ma.Si cum o sa se pregateasca el pentru liga I la echipa a doua?
Goloceveac nu facea faza de aparare,nu se intelegea cu Siminic,asta e logica schimbarii.

Lordul
28th September 2009, 22:34
2 solist

bada_otelul
28th September 2009, 23:13
Tu nu stii ce vorbesti ma.Si cum o sa se pregateasca el pentru liga I la echipa a doua?
Goloceveac nu facea faza de aparare,nu se intelegea cu Siminic,asta e logica schimbarii.

Corect, nu prea face faza de aparare dar e un jucator care ar merita sa fie titular. Neintelegerea eu o pun pe seama lui Siminic, bulevard pe stanga la ambele goluri, iar pe Siminic nu prea avea cum s-al inlocuiasca din moment ce ilie jucase 210 minute in ultima saptamana... Neagu e de prima echipa si merita sa joace aproape meci de meci. Bineinteles ca inca nu a atins potentialul maxim din moment ce are vreo 3-4 meciuri oficiale la echipa mare. Sincer e o surpriza foarte placuta, mult peste Ibeh si intr-o forma clar mai buna decat Iorga. Acelasi lucru e valabil si pentru Golocevac, e peste Ibeh si Iorga. Giurgiu mi se pare in plus, dar dolarel n-o sa joace in veci fara inchizator iar Mojsov mi s-a parut la fel de slab, daca nu mai slab.
Viglianti nu a facut nimic altceva decat sa confirme ce stiam cu totii de multa vreme: AVEM MARE NEVOIE DE EL!
Cu Brasovul va fi de 1x2, desi mai degraba as merge pe un x. Brasovul e echipa buna si in forma, noi suntem slabi mai ales acasa dar ceva imi spune ca dolarel va fi si mai precaut la ,meciul asta si va fi un joc inchis.

Cipri
28th September 2009, 23:31
1 solist
Scor corect : 4-3 :D :D :D

Melcyah
29th September 2009, 00:21
Brasovull joaca frumos in inceputul asta de campionat, inainte de pauza pentru nationala eram curios cum se vor comporta si dupa ea dar se pare ca se mentin la acelasi nivel. Au si noroc ca sunt aceasi jucatori de mult timp si au si liniste din partea conducerii :D Cat despre Otelul cu Para in forma maxima iara, puteti castiga orice meci, e unul din putini de la noi din campionat care rezolva singur un meci si tot timpul trage echipa dupa el.

Eu am votat x, dar sunt sigur ca va fi spectaculos meciul :D si as sugera sa mergeti la stadion :D

Denis
29th September 2009, 01:16
Tu nu stii ce vorbesti ma.Si cum o sa se pregateasca el pentru liga I la echipa a doua?


Cum? Asa cum au facut-o multi jucatori. Incercam sa zic ca nu e momentul potrivit in cariera lui sa faca pasul la echipa mare. Si eu cred ca are potential mare, dar e inca prea fragil pentru Liga I si nu are destula incredere in sine. E un jucator care merita bagat la scorul de 2-0 dupa minutul 70. Iar mie-mi place mult de Golocevac. Putin egoist dar aduce mult a Paraschiv.


Goloceveac nu facea faza de aparare,nu se intelegea cu Siminic,asta e logica schimbarii.

Probleme pe flancul stang mereu am avut si nu era vina lui Golocevac pt. neintelegerea din defensiva.:thinkso: Siminic avea multe pase spre interior si le-a gafat pe toate care le-am vazut eu. Ca fundas stanga aproape 100% din mingi se joaca in adancime nu in lateral, dar ce sa-i ceri, e un jucator care la Buzau si la Timisoara II juca mijlocas stanga.

NeK
29th September 2009, 01:24
Eu pun un pariu.
Desi Dorinel va face o echipa redutabila, nu vor face fata si vor pune autobaza`n poarta.
un scor de 0-1 cred:)

Dregan
29th September 2009, 09:19
nu vor face fata si vor pune autobaza`n poarta.


Visezi

Leo
29th September 2009, 13:19
Mie mi-a placut Paraschiv. :D

dardar_3
29th September 2009, 13:21
E greu sa scoata Otelul vreun punct cu FCB*







*FC Brasov, la ce va gandeati?! :D

Steel Jar
1st October 2009, 11:10
Nek , ete foarte probabil sa ne bateti ( fie vorba intre noi toti ne-au batut pe terenul nostru) , dar niciodata nu ne-am aparat.
Echipa suferea la relatii de joc , in meciurile trecute , dar nu ne-am bagat autobaza in poarta . Noi am jucat 60-70 la suta din meciuri in jumatatea adversa, dar fara sa marcam.
Golocevac trebuie folosit pe postul de mijlocas central (este f tehnic si paseaza bine) , Paraschiv ca al doilea varf si cu libertate totala de miscare , iar Viglianti ar trebuii , ca si Para, sa aiba libertate de miscare la mijlocul terenului.

bada_otelul
1st October 2009, 13:17
Nek , ete foarte probabil sa ne bateti ( fie vorba intre noi toti ne-au batut pe terenul nostru) , dar niciodata nu ne-am aparat.
Echipa suferea la relatii de joc , in meciurile trecute , dar nu ne-am bagat autobaza in poarta . Noi am jucat 60-70 la suta din meciuri in jumatatea adversa, dar fara sa marcam.
Golocevac trebuie folosit pe postul de mijlocas central (este f tehnic si paseaza bine) , Paraschiv ca al doilea varf si cu libertate totala de miscare , iar Viglianti ar trebuii , ca si Para, sa aiba libertate de miscare la mijlocul terenului.

Asta ar insemna sa jucam fara inchizator, ceea ce nu cred ca se va intampla vreodata in era munteanu din moment ce si cand aveam nevoie sa fortam pe final(chiar cu un om in plus ca in meciul cu steaua) lui ii era frica sa bage al doilea atacant.:headbang:

cristy1110
1st October 2009, 13:21
imi plac mult de la Otelul de Antal ,Matei si Paraschiv.
eu cred k Brasovul va avea viata grea la Galati.
merg pe victoria galatenilor.

mateiasi
1st October 2009, 13:43
Antal nu va juca maine, e suspendat.

dardar_3
2nd October 2009, 16:41
E deja 1-0 pt Brasov in min35. A inscris Voicu.

Denis
2nd October 2009, 16:49
Scorul nu reflecta ceea ce se intampla pe teren.

edit: 1-1 Bv Giurgiu.

Mario375
2nd October 2009, 17:38
Un link mic sa vad si eu finalul?

Denis
2nd October 2009, 17:49
Sincer, punct nemeritat de FC Brasov. Am dominat aceasta partida dar nici nu ma supar.

Cipri
2nd October 2009, 20:29
Jucatorul cu nume de judet, Giurgiu , il mentine inca in scaunul cu rotile pe Dolarel :D Brasovul stie ce vrea , dar nu stie cat poate :D rezultat echitabil :D urmeaza bingo metropolis :D

barbarella
2nd October 2009, 23:24
Trebuie sa incep sa joc la pariuri. :P

treiculori
3rd October 2009, 06:40
Suntem vai si-amar .... Am ratat cu poarta goala, am ratat singuri cu portarul, si fara ajutorul brasovenilor nu cred ca inscriam.Du-te Dorinele, du-te .

Denis
3rd October 2009, 07:46
Esti bolnav? Am ratat singuri cu portarul din cauza lipsei de experienta a unuia din jucatori, dar cu poarta goala nu-mi amintesc sa fi ratat. Poate ma scoti tu din dubii.:thinkso: Si fara ajutorul nostru nici Brasovul nu inscria. Mai exact fara ajutorului lui Neagu care dormea pe la 30 de metri de omul sau de marcaj (cel care a inscris golul, Voicu). La acea faza si Jelev parea sa fie la vreo 10 metri de omul sau (cel care a centrat la faza golului), sau mai bine zis ca era in lumea lui.:D

Dar pe langa toate astea i-am dominat la orice capitol.:mda: Iarpe Axente l-am urmarit atent in ultimile etape: inafara de primul sau gol, cand a fost servit perfect nu a mai avut vre-o pasa clara pentru a inscrie (decat poate una sau doua, dar orice atacant va rata in cariera sa). Eu zic ca are potential, si daca prinde o zi buna poate face si hat-trick.:ok: Echipa pare a fi in revenire. Plecarea lui Dorinel mie indiferenta atata timp cat batem echipele mai mici ca noi si facem egal cu echipele mai mari.:)

Bravo OTELUL pentru acest punct muncit. Cu putin noroc puteam castiga. Se pare ca noua ne trebuie sa jucam si bine si sa avem si putin noroc pentru a invinge... fara una din astea 2 obtinem cel mult un egal.:(

mihai_alex
3rd October 2009, 08:04
Eu n-am fost la meci,dar mi-a zis cineva ca am ratat cu poarta goala,si am gasit si asta in gsp:

Oțelul țintea prima victorie acasă, iar Sălăgean ar fi putut fi cel care să o aducă, însă a trimis peste cu poarta goală.

Si am mai gasit ceva.Peluza nord e penibila! Nici eu n-as veni sa salut scursurile astea.

Știrile meciului:
- Cîțiva fani din galeria de la Peluza Nord au avut un conflict cu cei doi bulgari de la Oțelul: Jelev și Kolev. Suporteri le-au reproșat acestora că nu s-au dus la finalul meciului să salute publicul. "De ce să venim? Ca să ne înjurați voi?", au răspuns jucătorii.

Denis
3rd October 2009, 08:16
Prostie! Salageanu s-a trezit cu mingea in picior pe la 13-14 metri de poarta iar Coman nu era exact pe traiectoria sutului dar era in poarta. Sutul s-a dus la vre-un metru jumate peste poarta.

Marius.B
3rd October 2009, 09:29
Dorinele ia-te de manuta cu Stan si lasati-ne!

Steel Jar
3rd October 2009, 10:59
Am fost pe stadio si am vazut un meci bun facut de Otelul si mult ghinion.Am ratat mult, am dominat jocul, am aratat atitudine si rautate , am jucat mai bine decat in ultima perioada a lui Grigoras la noi.
Am fost putini la stadio (rusine sa le fie celor care se dau mari suporteri, puteau sa vina la stadion , dar au stat acasa) , dar am facut o atmosfera frumoasa ( cel putin asa a fost la tribuna a 2 a).
L-am contestat pe Munteanu pana la meciul de la Pandurii , dar trebuie sa recunosc ca am gresit.

Denis
3rd October 2009, 11:09
Asa-i. Si noi am fost rautaciosi. Eu de cand am vazut pentru prima oara programul nostru de inceput al campionatului stiam ca nu vom avea mai mult de 3-4 puncte dupa primele 5 etape. Am avut si mult ghinion dar exista un motiv pentru care Stan il pastreaza in continuare pe Munteanu la Otelul, si din cate stiu eu are si un salariu maricel. Am citit si in multe articole ca este un antrenor foarte muncitor care pune mult accent pe conditia fizica si pe jocul defensiv. Poate ca de-aia ne-am si impacientat noi. Jocul ofensiv este mai placut ochiului, si fiind obisnuiti cu o mentalitate ofensiva Munteanu ne-a cam scuturat putin cu aceasta brusca schimbare a tacticei.

mihai_alex
3rd October 2009, 11:32
Am fost pe stadio si am vazut un meci bun facut de Otelul si mult ghinion.Am ratat mult, am dominat jocul, am aratat atitudine si rautate , am jucat mai bine decat in ultima perioada a lui Grigoras la noi.
Am fost putini la stadio (rusine sa le fie celor care se dau mari suporteri, puteau sa vina la stadion , dar au stat acasa) , dar am facut o atmosfera frumoasa ( cel putin asa a fost la tribuna a 2 a).
L-am contestat pe Munteanu pana la meciul de la Pandurii , dar trebuie sa recunosc ca am gresit.
Daca imi era adresata si mie asta,sa stii ca am fost la toate meciurile in afara de cel cu urziceniul pana ieri(si cu Tulcea si in cupa),pur si simplu n-am putut.

Steel Jar
3rd October 2009, 11:56
Mihai nu era pt. tine mesajul.Si eu am ratat meciul cu Gaz Metan pt ca am fost ocupat si nu am reusit sa ajung.M-am referit la suporterii de rezultat , care vin doar cand este de la bine la foarte bine.
A fost si aiurea programat meciul , vineri la ora 4 , cand majoritatea intra in ultimele ore de munca.
Iti spun sincer ca ai ratat un meci bun facut de echipa.Jucam ofensiv si organizat , ceea ce este pe placul nostru.

mihai_alex
3rd October 2009, 12:00
Pentru galateni conteaza mai mult jocul decat rezultatul,asta aduce lumea la stadion.

mateiasi
3rd October 2009, 12:11
... L-am contestat pe Munteanu pana la meciul de la Pandurii, dar trebuie sa recunosc ca am gresit.
Eu cred ca nu ai gresit intru totul: Munteanu pregateste bine echipa dpdv fizic si se impune in vestiar fara sa injure si sa faca spume la gura (este, totusi, decanul selectiilor la echipa nationala, iar asta impune respect), dar greseste formulele de start si schimbarile. Ieri, cel putin, m-a exasperat:
- Pe post de mijlocas dreapta l-a folosit pe Neagu, cu rezultate catastrofale: reflexele lui de mijlocas central l-au tradat tot meciul (pe banda dreapta fost un adevarat bulevard, asa cum s-a vazut si la golul brasovenilor), si si-a batut joc de 2 ocazii imense, el nefiind jucator de finalizare.
- Desi era clar pentru toata lumea ca Neagu are o zi foarte proasta, Munteanu tot nu l-a schimbat, desi avea o solutie mult mai buna pe banca (Iorga). Ce astepta, vreun miracol? Rednic sau Hizo, de exemplu, au avut curajul sa-si recunoasca greselile si schimbe un jucator dupa 20 de minute de la introducerea lui in teren; Munteanu a reactionat abia dupa 70 de minute.
- L-a lasat in afara foii de joc pe Golocevac, care putea acoperi 2-3 posturi (mijlocas central si mijlocas de banda); cand a fost nevoit sa-l schimbe pe Paraschiv, n-a avut cu cine si a recurs la o improvizatie.
- L-a introdus pe Ibeh (mijlocas lateral) in centru, si l-a pastrat pe Neagu (mijlocas central) in banda. Am scapat de permutarile naucitoare ale lui Grigoras, dar am dat de improvizatiile halucinante ale lui Munteanu...
- L-a titularizat iarasi (a cara oara ?!?) pe Axente, si l-a tinut in teren 90 minute. Imi pare rau de Axente, e un baiat educat si cu foarte mult bun simt, dar nu are valoare de Otelul. N'Kongue e mult mai agresiv, mai atletic si mai combinativ decat el, dar n-a fost folosit decat o singura data in acest sezon (a ratat o ocazie imensa cu GMM, e drept, dar Axente a ratat mult mai multe). Chiar nu inteleg de ce il favorizeaza pe Axente (care e doar imprumutat la noi) in detrimentul altor jucatori, care au contract ferm cu Otelul, si de pe urma carora am putea castiga bani in eventualitatea unui transfer.

Eu raman la parerea ca lotul nostru are potential mult mai mare, dar Munteanu nu stie sa-l actualizeze.

Steel Jar
3rd October 2009, 12:26
Stiu ca Neagu nu trebuia pus pe lateral si ca Golocevac trebuia inclus in lot , dar am vazut la Grigoras greseli si mai mari de alcatuire a echipei.
Axente a luptat pt fiecare mige, are executii surprinzatoare cateodata , dar si mie mi-a lasat Christian N'Kongue o impresie mult mai buna in singurul meci in care a jucat .
Echipa a jucat bine si in conditiile date si meritam victoria .Am incredere in echipa , o sa castigam puncte pt ca ne imbunatatim jocul de la un meci la altul.Au fost niste 1-2 uri superbe intre ai nostrii ieri , ceea ce demonstreaza ca jucatorii incep sa se acomodeze intre ei si cu sistemul antrenorului.

Denis
3rd October 2009, 12:32
Chiar nu inteleg de ce il favorizeaza pe Axente (care e doar imprumutat la noi) in detrimentul altor jucatori, care au contract ferm cu Otelul, si de pe urma carora am putea castiga bani in eventualitatea unui transfer.


Axente poate sa dea gol usor daca are culoare de sut. N'Kongue e doar ceva gen pivot... e lent dar masiv, dar nu e ca Jula sa si marcheze. Ai vazut agheu' care l-a tras Axente in prima etapa? Numai de-astea dadea in Liga II-a cand prindea culoare de sut, si a marcat astfel 10 goluri in 15 partide pentru CS Buftea anul trecut. Cand primesti o pasa buna si ai culoar nu conteaza in ce liga joci sau cine e in poarta; e gol. Abea astept sa prinda o zi cu multa pofta de joc si sa arate tuturor ce poate el cu adevarat.:ok: O sa zica lumea ca avem atancat dar sper totusi sa nu se intample abea pe finalul campionatului cand va trebui sa-l dam inapoi la Timisora.

Ferko
3rd October 2009, 13:06
S-a dovedit ca Brasovul nu este o echipa de neinvins. Si nici Otelul echipa pe care s-o bata cine vrea.

NeK
3rd October 2009, 13:15
Felicitari Otelul... ati castigat un punct iar noi ne-am indepartat de primele locuri.
Se stia de la iceput ca Otelul fa musca si din gazon pentru a demonstra ca nu sunt bataia de joc a ligii...
Desi eu cred ca tot asa va ramane otelul

Leo
3rd October 2009, 13:23
Eu pun un pariu.
Desi Dorinel va face o echipa redutabila, nu vor face fata si vor pune autobaza`n poarta.
un scor de 0-1 cred:)

Mda, din nou ai muscat-o. :happy

Denis
3rd October 2009, 13:39
Daca nu gresea Coman nu mai dadeam noi gol, dar daca nu gresea nici Jelev si apoi Neagu nu dadeau ei gol... asa e fotbalul.:) Oricum, una peste alta a fost un meci frumos cu multe faze de gol dar din pacate doar doua au fost finalizate.

emil_bv
3rd October 2009, 14:15
Felicitari Otelul, nu am vazut meciul, dar am inteles ca nu ati castigat un punct ci ati pierdut 2. Anul trecut ne-ati batut cu 2-1 dupa ce am condus noi cu 1-0 deci nu ma mai mira rezultatul.
@Nek, unde e problema ca ne indepartam de primele locuri? Oricum nu ne batem pentru nimik anu asta. Pentru a fi o echipa mare trebuie sa ai si rezerve si ai vazut valoarea rezervelor noastre in meciul din cupa cu Otopeni: sunt de mijlocul clasamentului in liga 2.

Bafta Otelul mai departe :)

TeBat
3rd October 2009, 15:20
Brasovul cred ca mai are de aratat multe pana sa se stinga

cristi13
3rd October 2009, 16:25
ma asteptam la un egal si asa a fost...

Denis
3rd October 2009, 18:05
Eu la o infrangere dar am scos un egal.:D

megastar
4th October 2009, 15:09
Daca nu gresea Coman nu mai dadeam noi gol.

Cred ca cek mai tare a gresit Abrudan ala sau cum il cheama, care a pasat la al nostru.Asta e, vom ramane pe stadion cativa oameni.Oare Stan nu vede ce a facut din echipa?

cryrad1975
4th October 2009, 22:25
Cred ca cek mai tare a gresit Abrudan ala sau cum il cheama, care a pasat la al nostru.Asta e, vom ramane pe stadion cativa oameni.Oare Stan nu vede ce a facut din echipa?

:(
cred ca nimeni nu mai intelege ce strategie are clubul asta...suntem pacaliti cu nocturna de la meciul cu Bistrita decisiv pentru intrarea in cupa intertoto...de atunci sunt doar promisiuni.
acum mai trebuie sa induram si un fotbal fara nici o noima, "avem o echipa noua, tanara" -care noua si tanara Dorinele?? ca in afara lui Bourceanu nu a plecat nimeni, ba din contra au venit cativa! schimbari facute de te umfla rasul, semne si agitatie pe margine de toata jena din partea antrenorului Dorinel.
lasa-ne frate, nu poti lega 2 cuvinte demne de ascultat in fata presei, ma intreb ce tactici ingenioase poti sa le spui jucatorilor...?
p.s. mateiasi a facut o analiza foarte buna a echipei si sunt cu totul indeacord cu ce a scris, orb sa fii sau necunoscator de fotbal ca sa nu vezi ce tampenii face meci de meci Dorinel,am ajuns sa-mi dorec sa piarda otelul ca sa plece odata asta, ne amagim cu 3 victorii dintre care 2 mincinoase (cu Pitestiul si cu dinamo)si ne bucuram la un egal cu brasovul...
am abonament dar pana nu vine un antrenor cu care chiar daca o sa pierdem meci de meci, dar o sa jucam si noi ceva, nu mai vin pe stadion, nu am ce sa vad, decat poate umilinta la chinul din meciul de cupa cu amaratii aia...

treiculori
5th October 2009, 21:42
Din pacate tot mai multi oameni pleaca de langa Otelul goniti de cei ce ne conduc echipa. Oare vor sa ramana singuri?