PDA

View Full Version : Etapa 9: U Craiova – Unirea Alba Iulia 3-1



delaparis
28th September 2009, 00:03
Discutii inainte si dupa meci

Denis
28th September 2009, 03:14
Castiga Craiova fara probleme. 3-0 cel mai probabil scor.

delaoltenia
28th September 2009, 10:28
1 solist.

TeBat
28th September 2009, 11:05
x2

stiintacv
28th September 2009, 14:13
Nu ne mai permitem sa facem pasi gresiti,trebuie sa batem ca altfel se ingroasa gluma.

Leo
28th September 2009, 14:15
Bat oltenii.

six
28th September 2009, 18:41
2 solist ;)

Crai_oltean
28th September 2009, 18:54
Sa ii spuna cineva superiorului ca viermii de matase, chiar daca mananca mai mult, nu vor avea blana mai deasa ... :(
On : incepem ascensiunea. Trebuie sa depasim Bragadiru in clasament. :cool:

six
28th September 2009, 18:57
craiule' pe ce loc ii crraiova ca nu vad pana acolo...:P:happy

Crai_oltean
28th September 2009, 18:58
Problema e ca pana la Timisoara nu vede nimeni, e chiar departe liga a IV-a ... :shocked:

six
28th September 2009, 19:07
cinspe' :yeah:

stiintacv
28th September 2009, 20:03
cinspe' :yeah:

Cred ca nici noaptea nu dormi de fericire.

six
28th September 2009, 20:04
Cred ca nici noaptea nu dormi de fericire. merci la fel :ok:

red-bull
28th September 2009, 20:10
intrebare legata de urziceni...mai gasesc maine bilete la ch league?Vreau sa ma duc..si vreau sa stiu daca mai gasesc...nu stiu daca imi pot rezerva pe net bilet....

six
28th September 2009, 20:14
intrebare legata de urziceni...mai gasesc maine bilete la ch league?Vreau sa ma duc..si vreau sa stiu daca mai gasesc...nu stiu daca imi pot rezerva pe net bilet....intra pe saitu' lu' urziceni sau chiar a lu'lala shi vezi ce scriu aia....:sleep:

red-bull
28th September 2009, 20:18
intra pe saitu' lu' urziceni sau chiar a lu'lala shi vezi ce scriu aia....:sleep:

buna idee...se vand toata ziua si maine....deci maine sunt la meci

Lordul
28th September 2009, 22:36
bate Craiova

Cipri
28th September 2009, 23:23
ce frustrati ratati ne-au invadat thread-ul :D ...

barbarella
28th September 2009, 23:39
Egalitate perfecta in clasament intre cele doua candidate la retrogradare, doar golaverajul difera. Cel mai probabil un X, eventual X2.

Sezione
29th September 2009, 10:33
intra pe saitu' lu' urziceni sau chiar a lu'lala shi vezi ce scriu aia....:sleep:

Aek dispari... te bucuri prea devreme.... peste 5 etape o sa fim pe lokul 7...o sa am grija sa iti aduk aminte...:evil:

Sezione
29th September 2009, 10:36
Egalitate perfecta in clasament intre cele doua candidate la retrogradare, doar golaverajul difera. Cel mai probabil un X, eventual X2.

Schimba naibii echipa favorita.... Pwli Timisoara joaca in liga a 4-a... vad ca faci clabuci la gura prin zona pentru echipa lui Jabba din Julesti ....aia e AEK BRAGADIRU FC TIMISOARA ....

Batem lejer .... acum avem antrenor ...

Sezione
29th September 2009, 10:37
craiule' pe ce loc ii crraiova ca nu vad pana acolo...:P:happy

PAi e cam pe locul 4 in clasamentul all time al fotbalului romanesc... voi ???

papaletto2000
29th September 2009, 11:29
Egalitate perfecta in clasament intre cele doua candidate la retrogradare, doar golaverajul difera. Cel mai probabil un X, eventual X2.

frustratule, acum itzi scurgi balele si prin locuri, care nu au legatura cu bragadiru? nu ne mai deranja pe aici, veziti de violetii tai!

papaletto2000
29th September 2009, 11:31
In mod normal victorie lejera pentru craiova.

Sezione
29th September 2009, 14:44
frustratule, acum itzi scurgi balele si prin locuri, care nu au legatura cu bragadiru? nu ne mai deranja pe aici, veziti de violetii tai!

BAI...e o doamna..vezi cum vorbesti... Daca se pricepe si la cratitza tot ca si la fotbal....:no:

six
29th September 2009, 20:08
Aek dispari... te bucuri prea devreme.... peste 5 etape o sa fim pe lokul 7...o sa am grija sa iti aduk aminte...:evil:cine!!??echipa aia cu alde trica shi badoi :P poate nu retrogradati dar 12-14 acolo va vad :happy 2 solist :ok:Forza Alba ;)

barbarella
29th September 2009, 20:26
Dupa cate a facut Badoi pentru Poli, mie imi pare sincer rau sa stiu ca imparte vestiarul cu Trica. :(

*Coco*
29th September 2009, 20:42
Bai barbarella te excita asa de mult oltenii de stai numai pe aici si postezi?

valitudor
29th September 2009, 21:01
No.. ce v-ati suparat asa? Nu vreti mai bine sa injuram cu totii steaua?

Bat oltenasii mei. Yeap, sunt oþârã oltean :D

stiintacv
29th September 2009, 21:08
Bai barbarella te excita asa de mult oltenii de stai numai pe aici si postezi?

Coco e femeie,hai sa nu mai jignim.;)

stiintacv
29th September 2009, 21:09
cine!!??echipa aia cu alde trica shi badoi :P poate nu retrogradati dar 12-14 acolo va vad :happy 2 solist :ok:Forza Alba ;)

Eu m-am lasat de ironii,vad ca tu nu te lasi:),uite eu va urez sa spargeti gheata si sa luati titlul;)

*Coco*
29th September 2009, 21:13
Nu vezi ca se simt si ei aiurea ca nu ii bagam in seama si hop vin repede aici

barbarella
29th September 2009, 21:42
No.. ce v-ati suparat asa? Nu vreti mai bine sa injuram cu totii steaua?

Bat oltenasii mei. Yeap, sunt oþârã oltean :D

Dar Dinamo ce cusur are? :D Sigur ca bat oltenii, dar trebuie sa ne tachinam si noi dupa meci, nu? ;)

Crai_oltean
29th September 2009, 21:53
Dar Dinamo ce cusur are? :D Sigur ca bat oltenii, dar trebuie sa ne tachinam si noi dupa meci, nu? ;)Da' te mananca nitel ...
In fond, ai dreptate, oltenii sunt cei mai recomandati ... :D

six
29th September 2009, 22:42
Eu m-am lasat de ironii,vad ca tu nu te lasi:),uite eu va urez sa spargeti gheata si sa luati titlul;)nu avem fata de campionat :no: voi jucati mai bine asa ca mai bine il castigati voi :)

nungureanu
30th September 2009, 04:38
nu avem fata de campionat :no: voi jucati mai bine asa ca mai bine il castigati voi :)
voi nu aveti fata de nimic doar in mintile voastre incinse va credeti buricul pamantului, in rest toata lumea stie; sunteti ZERO barat sau ZERO banat.:lol:

oltenasii mei vor face instructie cu aia de la Alba Iulia, ca astia macar nu sunt hoti de 2 lei ca timisorenii sa fure si sa faca aranjamente cu arbitrii.

laurdog
30th September 2009, 08:09
Oltenilor, v-ati ars cu lab.........aaaaa barbarella! Daca i s-a pus pata pe voi se tine ca raia.:happy:happy
Daca Craiova e echipa de retrogradare cum scria o fiinta mai sus, cam cum e ultima echipa impotriva careia a jucat si care a strans din cur si a lovit un meci intreg doar ca sa nu piarda la aceasta....."candidata la retrogradare"?:groggy:
ON Victorie la scor a gazdelor. Din ce am vazut la tm Craiova joaca altceva dupa plecarea lui Mocofanu.

laurdog
30th September 2009, 08:11
No.. ce v-ati suparat asa? Nu vreti mai bine sa injuram cu totii *****?

Bat oltenasii mei. Yeap, sunt oþârã oltean :D

Aprob............................pozitiv!:happy:ha ppy

papaletto2000
30th September 2009, 12:16
Oltenilor, v-ati ars cu lab.........aaaaa barbarella! Daca i s-a pus pata pe voi se tine ca raia.:happy:happy
Daca Craiova e echipa de retrogradare cum scria o fiinta mai sus, cam cum e ultima echipa impotriva careia a jucat si care a strans din cur si a lovit un meci intreg doar ca sa nu piarda la aceasta....."candidata la retrogradare"?:groggy:
ON Victorie la scor a gazdelor. Din ce am vazut la tm Craiova joaca altceva dupa plecarea lui Mocofanu.

pai bine, dogule, si tu ne lasi asa in bezna? cu asta trebuia sa incepi, ca barba lela asta e cum e! :)

laurdog
30th September 2009, 12:30
Singura sansa de a scapa de ea e sa tinem cu....aia, de ei nu se ia.:drak:
Cum lucrul asta nu se va intampla niciodata, intelegeti de ce nu vom scapa in veci de ea.:happy:happy
Bre, ia ziceti, s-a judecat cazul lui Gaman?

papaletto2000
30th September 2009, 12:34
Singura sansa de a scapa de ea e sa tinem cu....aia, de ei nu se ia.:drak:
Cum lucrul asta nu se va intampla niciodata, intelegeti de ce nu vom scapa in veci de ea.:happy:happy
Bre, ia ziceti, s-a judecat cazul lui Gaman?

Nu stiu. 16 etape e cam mult! N/am mai auzit de o suspendare atit de lunga pentru un fault, indiferent de duritate. Pai baiatul asta e terminat daca nu mai joaca un an. Dar la noi orice e posibil!

papaletto2000
30th September 2009, 12:40
Singura sansa de a scapa de ea e sa tinem cu....aia, de ei nu se ia.:drak:
Cum lucrul asta nu se va intampla niciodata, intelegeti de ce nu vom scapa in veci de ea.:happy:happy
Bre, ia ziceti, s-a judecat cazul lui Gaman?

poate il transferam o etapa, pina se h=judeca, la steaua dinamo sau cfr cluj si atunci scapa cu un avertisment! nici timisoar sau vaslui nu ar fi rau!

laurdog
30th September 2009, 12:44
16 etape a primit Ganea pt chestia cu Mudura parca.
Stiu ca era o propunere la UEFA ca jucatorul care a faultat sa stea exact cat lipseste victima!! Eu cred ca intrarea lui a fost din exces de zel datorat tineretii. Nu mai stiu cum a fost cu Bornescu si Coroian, mai tineti minte careva?

barbarella
30th September 2009, 17:57
Oltenilor, v-ati ars cu lab.........aaaaa barbarella! Daca i s-a pus pata pe voi se tine ca raia.:happy:happy
Daca Craiova e echipa de retrogradare cum scria o fiinta mai sus, cam cum e ultima echipa impotriva careia a jucat si care a strans din cur si a lovit un meci intreg doar ca sa nu piarda la aceasta....."candidata la retrogradare"?:groggy:
ON Victorie la scor a gazdelor. Din ce am vazut la tm Craiova joaca altceva dupa plecarea lui Mocofanu.

Nu-ti fa iluzii. :drak: Cu oltenii ne tachinam inainte si dupa meciul direct, dar suntem si ramanem prieteni. ;) Degeaba vii sa dai cu periuta si sa incerci sa ne dezbini, intotdeauna vom face front comun impotriva voastra. :ok:

six
30th September 2009, 18:57
..... intotdeauna vom face front comun impotriva voastra. :ok: ;););)

Sezione
30th September 2009, 19:17
Nu-ti fa iluzii. :drak: Cu oltenii ne tachinam inainte si dupa meciul direct, dar suntem si ramanem prieteni. ;) Degeaba vii sa dai cu periuta si sa incerci sa ne dezbini, intotdeauna vom face front comun impotriva voastra. :ok:

Lasa-l naibii de tachinat... eu unul n-am nimik cu voi..am doar cu unele postari rupte de realitate...model: Craiova are echipa de liga a 2-a... Nu sint genul sa nu vad ce ne lipseste sau cand jucam prost sa nu recunosc si caut scuze... NU avem buget mare , conducator si antenor cu adevarat BUNI ( nu le-am avut nicodata pe toate trei ) ...daca le-am avea pe astea....citeva titluri ar poposi repede pe la noi in vitrina.. ... Sa va aduc aminte cati bani s-au cheltuit ca Timiosara sa ajunga intr-o finala de cupa si sa ia un lok 2 in liga 1 ?

spinU
30th September 2009, 19:20
Bre, ia ziceti, s-a judecat cazul lui Gaman?Lua 3 etape, din care una a fost la Timisoara.

Sezione
30th September 2009, 19:23
cine!!??echipa aia cu alde trica shi badoi :P poate nu retrogradati dar 12-14 acolo va vad :happy 2 solist :ok:Forza Alba ;)

Cu echipa aia v-ati chinuit sa faceti un egal amarit cu un gol cat se poate de neregulamentar....:no:

six
30th September 2009, 19:25
corect,nu se mai intampla :D bafta cu alba :ok:

Sezione
30th September 2009, 19:28
corect,nu se mai intampla :D bafta cu alba :ok:

Merci..la fel si voua ..cu toata lumea... mai putin cu noi:evil:

the lion king
1st October 2009, 18:54
Nu-ti fa iluzii. :drak: Cu oltenii ne tachinam inainte si dupa meciul direct, dar suntem si ramanem prieteni. ;) Degeaba vii sa dai cu periuta si sa incerci sa ne dezbini, intotdeauna vom face front comun impotriva voastra. :ok:

INTOTDEAUNA!!!!!:yeah: POLI RESPECT!!!

Cipri
1st October 2009, 19:25
Nu-ti fa iluzii. :drak: Cu oltenii ne tachinam inainte si dupa meciul direct, dar suntem si ramanem prieteni. ;) Degeaba vii sa dai cu periuta si sa incerci sa ne dezbini, intotdeauna vom face front comun impotriva voastra. :ok:
In sfarsit .... :bere:

stiintacv
2nd October 2009, 18:50
corect,nu se mai intampla :D bafta cu alba :ok:

;););):ok:

barbarella
2nd October 2009, 23:54
In sfarsit .... :bere:

:bere: Cipri, eu mai tachinez, mai glumesc, dar numai cu cainii sunt rea. De fapt cu ei sunt de-a dreptul necrutatoare. ;) Bafta si va tin pumnii sa luati cele 3 puncte in meciul asta. :ok:

livache67
3rd October 2009, 12:11
:bere: Cipri, eu mai tachinez, mai glumesc, dar numai cu cainii sunt rea. De fapt cu ei sunt de-a dreptul necrutatoare. ;) Bafta si va tin pumnii sa luati cele 3 puncte in meciul asta. :ok:

Merci! Esti o dulce ca intodeauna!Bafta si voua!

livache67
3rd October 2009, 12:13
:bere::bere::bere:
Merci! Esti o dulce ca intodeauna!Bafta si voua!

:bere::bere::bere::bere:

TeBat
3rd October 2009, 15:25
ce mireasma hippie in aer...:D

Q-Djyni
3rd October 2009, 15:51
Succes Craiova :ok:

cristi13
3rd October 2009, 16:23
2-0 craiova

mareshalu
3rd October 2009, 17:30
x , se stie:D

stiintacv
3rd October 2009, 19:06
x , se stie:D

Cine te-a mintit? Batem 5-0:)

Cipri
3rd October 2009, 22:18
2-0 min 32 :D :D :D
2-1 :headbang::headbang::headbang:

stiintacv
3rd October 2009, 22:36
o cam comise Lung...

*Coco*
3rd October 2009, 22:40
Nu avea ce sa ii faca trecu pe sub el

YoYoyOi
3rd October 2009, 22:41
Bun meci pana acum. Nu e de condamnat Lung pentru faza aia, pentru ca l-a pacalit chiar colegul lui. Oricum la cate a scos Lung de cand e in poarta, una din asta se iarta fara alte comentarii.

stiintacv
3rd October 2009, 23:42
3-1 rezultat final,in sfarsit un hatrick al lui Costea dupa mult timp.

Cipri
3rd October 2009, 23:43
Slab F. Costea asta :rolleyes:
Jucator ,,umflat" de presa si de Mititelu :rolleyes:

stiintacv
3rd October 2009, 23:46
Slab F. Costea asta :rolleyes:
Jucator ,,umflat" de presa si de Mititelu :rolleyes:

Pai in afara de goluri,mare lucru nu juca.

Cipri
3rd October 2009, 23:47
Nici nu trebuie ... la un atacant cel mai important e sa inscrie .
Sevchenko sau Inzaghi sunt cele mai bune exemple ...

stiintacv
3rd October 2009, 23:48
Oricum,cine e pe locul 12,cine e pe locul 12,Stiinta e,Stiinta e:yeah::headbang:

cristi13
4th October 2009, 00:18
florin costea se crede prea talentat.....

barbarella
4th October 2009, 00:43
:yeah::yeah::yeah:
Bravo, v-am spus eu ca vin punctele. ;)

*Coco*
4th October 2009, 00:44
Si nu e ?
La voi care a fost ultimul jucator care a reusit sa inscrie un hattrick?

Sorin Blaj
4th October 2009, 00:44
Victoria cu numarul 500 in campionat pentru Universitatea Craiova.

La cat mai multe! :ok:

48
4th October 2009, 01:20
3-1 rezultat final,in sfarsit un hatrick al lui Costea dupa mult timp.

pai cand a mai dat 3 intr-un meci ca eu nu-mi aduc aminte sa mai fi dat pentru noi in prima liga 3 boabe.

whiteLion
4th October 2009, 02:49
Pai in afara de goluri,mare lucru nu juca.

cred ca voi 2 glumiti, pai la cate meciuri ne-a castigat Florin ar trebui sa aiba cel putin statuie :D,
Ce? meciurile se castiga pe cum joci sau pe cate goluri dai? a trecut perioada frumoasa a fotbalului, gata!
PS: oricum Florin este de departe cel mai bun jucator din campionat si nu o spun ca tin io cu Craiova, altii mai in tema decat mine o recunosc, numai razvanica nu vede decat pana la paltonul lui tati lui :rosu:

Denis
4th October 2009, 07:31
Am zis 3-1 dar n-am fost prea departe de rezultatul final.

Felicitari Costea pt hat-trick and co.

whiteLion
4th October 2009, 09:38
oare razvanel si-o calca pe orgoliu si o sa il ia pe Florin la nationala?
sau el pleaca de acasa cu directivele trasate de taticul lui negru in cerul gurii si plin de bube in varful capului ... un mare :rosu: pentru k simt k o sa faci iar vreo prostie mai razvanica lucica

Ferko
4th October 2009, 10:19
Felicitari Craiova ! Cat despre F.Costea - talent cu carul, mai trebuie un antrenor care sa stie ce sa ceara de la el, altfel se pierde si ar fi pacat.

whiteLion
4th October 2009, 10:24
Felicitari Craiova ! Cat despre F.Costea - talent cu carul, mai trebuie un antrenor care sa stie ce sa ceara de la el, altfel se pierde si ar fi pacat.

corect, dar tie ti se pare k razvan ar fi vre-un antrenor? mie nu

Roddicted
4th October 2009, 10:35
corect, dar tie ti se pare k razvan ar fi vre-un antrenor? mie nu

hai nu mai da in sfuri.Asta a fost primul lui meci bun in sezonul asta.
Eu sunt de acord cu principiile de selectie ale lui Lucescu

Crai_oltean
4th October 2009, 10:45
Eu sunt de acord cu principiile de selectie ale lui LucescuSi care sunt alea ? :D
Eu nu vreau sa fie convocat. Exista riscul de accidentare si e scos din programul echipei 2 saptamani. Mai bine nu.

whiteLion
4th October 2009, 10:52
Si care sunt alea ? :D
Eu nu vreau sa fie convocat. Exista riscul de accidentare si e scos din programul echipei 2 saptamani. Mai bine nu.
nu este nici asta o solutie ....

Crai_oltean
4th October 2009, 10:57
Eu ma refeream la meciurile care urmeaza, Serbia si Feroe. Adversarii sunt duri, ambii. Aia din Feroe sunt si rudimentari. E mai important sa ramana la club, echipa avea nevoie de pauza asta, pentru a pune la punct jocul.

Denis
4th October 2009, 11:42
Si care sunt alea ? :D
Eu nu vreau sa fie convocat. Exista riscul de accidentare si e scos din programul echipei 2 saptamani. Mai bine nu.

Ce constatare retardata! Pai daca e ghinionul lui sa se accidenteze se accidenteaza a antrenamente, sau cum s-a accidentat Tatarusanu inainte de partida lu Steaua. Sau invers....daca ar bulan cu accidentarile, poate sa dea si un 1,90 Nemanja Vidic peste el, ca to nu se accidenteaza.

Ce-ai vrea acum, sa se retraga de la nationala pentru ca e prea pretios sa se accidenteze? :mda:

malexoid
4th October 2009, 11:49
3-1 rezultat final,in sfarsit un hatrick al lui Costea dupa mult timp.

a mai avut (hatrick)? nu retin...
On topic: Felicitari Stiinta! nu am apucat sa vad partida (:rosu: UPC), dar ma bucur de rezultat!

stiintacv
4th October 2009, 12:11
Da asa e am gresit,nu a mai avut niciun hatrick,e primul.

Crai_oltean
4th October 2009, 12:40
Ce constatare retardata! Pai daca e ghinionul lui sa se accidenteze se accidenteaza a antrenamente, sau cum s-a accidentat Tatarusanu inainte de partida lu Steaua. Sau invers....daca ar bulan cu accidentarile, poate sa dea si un 1,90 Nemanja Vidic peste el, ca to nu se accidenteaza.

Ce-ai vrea acum, sa se retraga de la nationala pentru ca e prea pretios sa se accidenteze? :mda:Si ce retardata e moderarea ... :rolleyes:
Am explicat foarte clar (mesajul dinaintea constatarii tale savante) de ce nu vreau sa fie convocat pt aceste 2 meciuri. Greu, foarte greu. :(
Daca mergea la Euro 2008 (si trebuia sa mearga) nu as fi protestat.

TeBat
4th October 2009, 13:08
paca de Alba;felicitari Craiova !

Sezione
4th October 2009, 14:52
Pai in afara de goluri,mare lucru nu juca.

Un atacant trebuie sa inscrie GOLURI....daca marcheaza insemana ca a jucat BINE.. Sa incrie Costea cate 3 goluri pe meci tot timpul ..si sa joaca asa cum spuneti slab :))... e indolent de multe ori, e umflat de altii..dar acum a jucat perfect !! Hai sa nu va mai aud cu ineptii de genul asta... poate fi TAXat oricand nu dupa un meci in care inscrie 3 goluri!!

stiintacv
4th October 2009, 16:46
Un atacant trebuie sa inscrie GOLURI....daca marcheaza insemana ca a jucat BINE.. Sa incrie Costea cate 3 goluri pe meci tot timpul ..si sa joaca asa cum spuneti slab :))...

Corect;)

hanky panky
4th October 2009, 22:12
Ce constatare retardata! Pai daca e ghinionul lui sa se accidenteze se accidenteaza a antrenamente, sau cum s-a accidentat Tatarusanu inainte de partida lu Steaua. Sau invers....daca ar bulan cu accidentarile, poate sa dea si un 1,90 Nemanja Vidic peste el, ca to nu se accidenteaza.

Ce-ai vrea acum, sa se retraga de la nationala pentru ca e prea pretios sa se accidenteze? :mda:

vezi dananae :headbang:

Crai_oltean
5th October 2009, 22:21
Hai ca Prostu' lu' tata ne-a facut un bine. Ni l-a lasat acasa pe Florin. :D