PDA

View Full Version : Finala K1 2009 5 decembrie



Lordul
27th September 2009, 15:39
Castigatorii de la Seul si-au pus ieri norocul ... in bile. In stilul clasic al K1, fiecare luptator a extras o bila cu un numar de ordine, numaratoare ce apoi i-a dat fiecaruia dreptul sa-si aleaga locul pe tabloul final. Vezi aici programul pentru Yokohama!

Sfertul 1 : Badr Hari vs Ruslan Karaev
Sfertul 2 : Alistair Overeem vs Ewerton Teixeira

Sfertul 3 : Jerome LeBanner vs Semmy Schilt
Sfertul 4 : Remy Bonjasky vs Errol Zimmerman

In semifinale se vor intalni castigatorii din sferturile 1 si 2, respectiv 3 si 4.

Doua din meciurile stabilite au un trecut bogat in spate.

Badr Hari si Karaev vor fi fata in fata pentru a treia oara, scorul fiind egal intre ei pana acum. Karaev l-a facut KO in 2006 si l-a tinut in afara piramidei finale. Suparat rau atunci pe arbitri, marocanul Hari a reusit sa-si ia revansa cateva luni mai tarziu cand l-a trimis si el in lumea viselor pe rus.

Pentru Jerome LeBanner si Semmy Schilt, meciul de la Yokohama e departe de a fi primul dans in doi. De trei ori s-au intalnit pana acum si de fiecare data victoria i-a apartinut olandezului. Acum insa, premisele par a indica in sfarsit o victorie a francezului. La Seul, LeBanner si Musashi au oferit, in opinia multora, meciul serii, Jerome aratand o forma extraordinara. Schilt in schimb a parut greoi si lent in meciul castigat in fata lui Daniel Ghita.

Finala de la Yokohama are loc pe 5 Decembrie si va fi transmisa in Romania de Sport.ro.

TeBat
27th September 2009, 16:59
eu unul sunt nerabdator sa vad lupt lui Hari cu Karaev;doi luptatori senzationali...totusi stilul LeBanner imi place si as vrea sa castige titlul:ok:

Sorin Blaj
27th September 2009, 17:45
In opinia mea, Badr Hari va castiga anul asta.

TeBat
30th November 2009, 17:49
Acuzat de Badr Hari ca a fugit in cealalta parte a tabloului pentru a nu se intalni cu el mai devreme, Bonjasky a raspuns sincer. "E normal sa alegi cea mai usoara varianta intr-un asemenea turneu in care poti sa ai si trei meciuri. Daca as vrea sa rezolv definitiv problema cu Badr as cere celor din K1 un super-fight, nu un meci intr-un turneu" mai spune olandezul.

Bonjasky s-a calificat la Yokohama dupa o victorie controversata in fata lui Melvin Manhoef. In aceleasi zile, sotia lui Remy i-a adus pe lume un nou copil. "Nu simt o legatura intre cele doua evenimente" spune olandezul ce recunoaste in schimb ca meciul cu Manhoef a fost unul foarte greu. "Primele doua runde nu am inteles nimic din planurile lui Melvin" admite Remy.

Campionul din 2008 are o singura mare suparare pentru finala de anul acesta - Alistair Overeem l-a batut pe Peter Aerts si l-a tinut pe "Mr K1" in afara piramidei. "Overeem nu vede K1-ul decat ca pe un job part-time. Nu mi se pare normal sa vina din MMA si sa-mi bata colegii, voi face totul pentru a-l opri sa ajunga campion" e promisiunea lui Bonjasky.

Radu
1st December 2009, 18:14
Merg pe Alistair Overeem :)

TeBat
1st December 2009, 20:39
Pentru prima data in istorie, un roman se bate intr-un meci de rezerva in Finala K1. Ghita are nevoie de o victorie si de doua accidentari pentru a intra in Piramida cu Bonjasky, Badr Hari sau Semmy Schilt.

Fight #1 - Peter Aerts (OLA) vs Gokhan Saki (TUR) - meci de rezerva 1

Fight #2 - Ruslan Karaev (RUS) vs Badr Hari (OLA) - sfert de finala 1

Fight #3 - Alistair Overeem (OLA) vs Ewerton Teixeira (BRA) - sfert de finala 2

Fight #4 - Jerome LeBanner (FRA) vs Semmy Schilt (OLA) - sfert de finala 3

Fight #5 - Errol Zimmerman (Curacao) vs Remmy Bonjasky (OLA) - sfert de finala 4

Fight #6 - Daniel Ghita (ROM) vs Sergey Kharitonov (RUS)

Fight #7 - Semifinala 1 - castigatorii din luptele 2 si 3

Fight #8 - Semifinala 2 - castigatorii din luptele 4 si 5

Fight #9 - KYOTARO (JAP) vs Tyrone Spong (Suriname) - super-fight

Fight #10 - Finala K1 2009

sa ne rugam pentru doua accidentari:D

El Pistolero
1st December 2009, 20:44
greu de crezut ca va intra si Ghita pe tablou

Tot pe Schilt il vad favorit.

Lordul
1st December 2009, 20:57
Schilt va câștiga a 4 coroană și îl va egala pe Ernesto Hoosto

TeBat
1st December 2009, 23:12
sunt de parere ca Schilt nu are multe sanse

favorit indiscutabil e Badr...dar pretendenti seriosi sunt Alistair Overeem si LeBanner (sper eu:D)

Lordul
1st December 2009, 23:36
Peter Aerts va intra si el in concurs...cineva se va accidenta

Radu
2nd December 2009, 08:14
Nu vad ce sanse ar putea sa aiba Semmy Schilt daca se prezinta ca in meciul cu Daniel Ghita...

Downlow
3rd December 2009, 11:32
Salut!Stie cineva daca se transmite live finala de pe 5 Dec.,si daca Alistair mai participa ?(stiam ca s-a "accidentat")

Radu
3rd December 2009, 12:25
Salut!Stie cineva daca se transmite live finala de pe 5 Dec.,si daca Alistair mai participa ?(stiam ca s-a "accidentat")

Da,transmite sport.ro...incepand cu ora 10:30 daca nu ma insel...Overeem va participa!:ok:

Fanfoot
3rd December 2009, 18:41
Nu vad ce sanse ar putea sa aiba Semmy Schilt daca se prezinta ca in meciul cu Daniel Ghita...
Total de acord.Oricum cred ca schilt va ajunge in finala,dar acolo se va opri,sa vedem daca JLB isi va da viata in ring,el a spus ca asa va face pentru ca este ultimul sau an in k-1,sau cel putin in piramida.JLB si-a schimbat si antrenorul pentru lupta asta,a luat un antrenor care susinte ca stie cum si ce sa il invete pe JLB ca sa il bata pe schilt,dupa parerea mea jlb are mai multe sanse sa treaca de schilt decat remy daca ajunge in semifinale cu schilt.

Lordul
5th December 2009, 11:03
in primul meci Peter Aerts l-a invins pe turcul Gokhan Saki prin decizie unanima a arbitrilor scor 3-0

sa vedem Badr Hari vs Ruslan Karaaev

victorie prin KO in runda 1 pentru Badr Hari ...cata hotarare are acest luptator...cata determinare

Jerry20cm
5th December 2009, 11:11
Karaev, saracu', a crezut ca se bate cu Hari de acum 4-5 ani.:D

Lordul
5th December 2009, 11:20
Alistar Overeem castiga prin KO in runda 1 cu Ewerthon Teixeira .....

Prima semifinala este : Badr Hari vs Alistar Overeem

Kainsashiki
5th December 2009, 11:21
Saracu Teixeira :happy

TeBat
5th December 2009, 11:22
Alistair Overeem e bun de tot

urmeaza favoritul meu LeBanner :ok:

Radu
5th December 2009, 11:22
Urmeaza Badr...GO ALISTAIR!:ok:

Lordul
5th December 2009, 11:27
sa vedem ce face Schilt :ok:

victorie prin KO pentru Samy Schilt :ok:

Jerry20cm
5th December 2009, 11:35
Pfuuu, ultima sansa a lui Le Banner ...

Semifinale previzibile. Dar ce semifinale vom avea:D

TeBat
5th December 2009, 11:35
incredibil :mda:

:(

Lordul
5th December 2009, 11:37
da mult ghinion pentru Jerome le Banner

El Pistolero
5th December 2009, 11:40
cum arata Alistar ala:shocked::ras-plans:

Leo
5th December 2009, 11:40
Urmeaza Bonjasky. Bafta !

Lordul
5th December 2009, 11:41
„Gentlemenul zburator” Remy Bonjasky

Jerry20cm
5th December 2009, 11:53
Daca nu pierde acum, Bonjasky sigur si-o ia de la Schilt.

Lordul
5th December 2009, 11:56
in stilul asta da ! a castigat Bonjasky

Semifinalele :

Badr Hari vs Alistair Overeem

Semmy Schilt vs Remy Bonjasky

urmeaza meciul lui Ghita

Jerry20cm
5th December 2009, 11:58
Semifinale de vis:D

TeBat
5th December 2009, 11:58
chiar daca a castigat Bonjasky e o gloaba

Hai Ghita!

Leo
5th December 2009, 11:58
Bonjasky in semifinala.

El Pistolero
5th December 2009, 12:15
e praf ghita:happy

Lordul
5th December 2009, 12:17
victorie prin KO pentru Ghita ...cat mai putea sa reziste si Kharitonov tocat marunt de loviturile joase de picior ale lui Ghita

El Pistolero
5th December 2009, 12:19
pai la cat de slab era ala trebuia sa-l bata intr-un minut

TeBat
5th December 2009, 12:26
bravo Ghita,frumoasa lupta!

Lordul
5th December 2009, 12:30
sa vedem prima semifinala

primul finalist Badr Hari , victorie prin KO cu Alistair Overeem

TeBat
5th December 2009, 12:37
incredibil acest Hari:shocked:

intr-o lupta de MMA cred ca altfel iesea

Jerry20cm
5th December 2009, 12:39
Ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo. SA VINA BONJASKY !!!!

Radu
5th December 2009, 12:39
E clar ca in MMA il bate grav Overeem...dar in K1 nicio sansa...:(
P.S Badr va castiga turneul!:ok:

otinho
5th December 2009, 12:42
prea bun Hari , o revansa vs Bonjasky acum!

Lordul
5th December 2009, 12:42
Ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo. SA VINA BONJASKY !!!!

cred ca va veni ........................................SCHILT

victorie prin KO pentru Semmy Schilt...l-a pus de doua ori la pamant pe Remy Bonjasky culmea lovitura decisiva a fost o lovitura joasa de picior...cel mai frumos meci al galei....frumos cum i-a desfacut Schilt garda lui Remy si apoi o combinatie NAUCITOARE stanga-dreapta si prima numaratore pentru Remy...apoi a urmat aceea lovitura joasa de picior

TeBat
5th December 2009, 12:49
exact cum ma asteptam Bonjasky pierde

sper doar sa-i dea Hari un knock-out acestui salau

Jerry20cm
5th December 2009, 12:50
Ce-a scapat Bonjasky de o bataie zdravana din partea lui Badr :(

Radu
5th December 2009, 12:50
L-a facut praf pe Remy!...:D

Jerry20cm
5th December 2009, 12:50
Schilt a mai pierdut odata in fata lui Hari in acest an si va mai pierde inca odata acum:D

Lordul
5th December 2009, 12:53
Schilt a mai pierdut odata in fata lui Hari in acest an si va mai pierde inca odata acum:D

gresit ! acum isi va lua revansa !

TeBat
5th December 2009, 13:05
cred ca va veni ........................................SCHILT

victorie prin KO pentru Semmy Schilt...l-a pus de doua ori la pamant pe Remy Bonjasky culmea lovitura decisiva a fost o lovitura joasa de picior...cel mai frumos meci al galei....frumos cum i-a desfacut Schilt garda lui Remy si apoi o combinatie NAUCITOARE stanga-dreapta si prima numaratore pentru Remy...apoi a urmat aceea lovitura joasa de picior

prostii fratioare

Alistar vs Badr a fost muult peste

Lordul
5th December 2009, 13:40
si am ajuns la FINALA

SCHILT l-a mitraliat pe Badr Hari /OLE/ /OLE/ Semmy Schilt

o victorie si pentru Romania stim doar ca Schilt s-a antrenat in Romania iar din staff-ul lui pentru aceasta gala a facut parte si Sandu Lungu !!!

Mai mult Schilt l-a egalat pe Ernesto Hoosto cu 4 trofee castigate

El Pistolero
5th December 2009, 13:47
Schilt cel mai tare:yeah::yeah::yeah::yeah:

TeBat
5th December 2009, 13:47
nu se poate si Ghita a luptat mai bine cu Schilt

deja il urasc pe Schilt asta....

El Pistolero
5th December 2009, 13:50
Tot pe Schilt il vad favorit.

stiam eu;)
e cel mai bun la ora asta olandezul
badr a atacat ca un fraier,fara minte

dextercioby
5th December 2009, 13:53
Foarte tare meciul. Un pic cam naiv Badr Hari, credeam ca o data ce <imbatrineste> ii mai vine mintea la cap. Cred ca o directa in plina figura de la un om de 140 kg n-o prea poate duce nimeni, darmite Hari.

Mai e si anul viitor pentru Hari, oricum.

Lordul
5th December 2009, 13:55
Schilt va câștiga a 4 coroană și îl va egala pe Ernesto Hoosto

ce spuneam baieti ? cred ca merit un premiu pentru cel mai bun pronosticator al anului.....macar ceva simbolic...o sepcuta ols sau ceva de genu....

Giorgian
5th December 2009, 13:56
primul tuneu final pe care-l castiga Semmy autoritar si parca e prima oara cand dovedeste tuturor ca este chiar mai bun decat toti. Nu-s fan Schilt dar ede apreciat.

TeBat
5th December 2009, 13:58
olandezul a amintit in discursul sau de Vitali Matu...frumos

Radu
5th December 2009, 13:58
ce spuneam baieti ? cred ca merit un premiu pentru cel mai bun pronosticator al anului.....macar ceva simbolic...o sepcuta ols sau ceva de genu....
Exact,meriti cu coi cu par...:cool:

Jerry20cm
5th December 2009, 14:02
Offf, cum s-a dus directa aia, i-a taiat tot elanul. Asta e, la anul.:ok:

Felicitari lui Schilt;)

Lordul
5th December 2009, 14:03
nu ma cobor eu la nivelul celui de dinaintea mea (e vb de Radu)....in plus e s off-topic

frumos discursul lui Semmy Schilt..a amintit de Romania de Vitali Matu

Cipri
5th December 2009, 14:52
Am urmarit intreg turneul . Badr Hari a impresionat in primele 2 meciuri la fel ca si Schilt ! sincer credeam ca Hari il poate invinge pe Semmy , avand in vedere ca marocanul a pus destui muschi pe el in ultimul timp , ,dar olandezul este prea puternic .
Felicitari si lui Daniel Ghita pt victorie :ok: Poate la anul il vom vedea si pe el in finala de 8 :p
Una peste alta turneul a fost unul foarte bun , cu lupte spectaculoase !

EDIT : L-am uitat pe favoritul meu , Ruslan Karaev . Eram convins ca lupta dintre el si Hari ca va fi una spectaculoasa , da din pacate rusul a pierdut ... :(

Ati observat ca melodia pe care a intrat Karaev a fost Edward Maya- Stereo Love ? :)

michai
5th December 2009, 15:12
Felicitari Lui Schilt....desi eu am tinut cu Badr Hari

Sir. Eko
5th December 2009, 15:27
As fi vrut sa castige Badr Hari :D ....dar nu cred ca exista cineva in momentul asta care ar putea sa il bata pe Schilt.

El Pistolero
5th December 2009, 15:38
Ati observat ca melodia pe care a intrat Karaev a fost Edward Maya- Stereo Love ? :)

am remarcat si eu:ok:

TeBat
5th December 2009, 16:23
As fi vrut sa castige Badr Hari :D ....dar nu cred ca exista cineva in momentul asta care ar putea sa il bata pe Schilt.

Fedor:rolleyes:

Lordul
5th December 2009, 17:00
Fedor e in MMA , nu cred ca trece la K1

Fanfoot
5th December 2009, 20:07
Fedor e in MMA , nu cred ca trece la K1

Pai daca ar trece pe reguli de k-1 crezi ca i-ar face fata lui schilt?eu zic ca si-ar lua ko prin runda 2-3 cam asa.

Sorin Blaj
6th December 2009, 00:53
Badr Hari nu se invata minte. Este puternic ca un taur si crede ca poate bate pe oricine. Daca ar fi mai calm si mai calculat, ar deveni campion al K1 fara doar si poate.

A ratat ultimele doua finale din cauza temperamentului.

Altfel, Schilt a fost mai bun si a meritat sa castige. Badr mai trebuie sa astepte un an.

milanezu
6th December 2009, 01:13
fantastic acest badr hari dar in finala prea s-a avantat.
cu semmy nu merge o astfel de tactica.
nu stiu cum ar putea cineva sa-l bata pe shilt.
e prea mare si e greu cu el.
oricum mi se pare absurd sa se dea premiu doar 400 000 de dolari.

otinho
6th December 2009, 02:18
Badr a incercat sa lupte la fel ca la ultima lor lupta cand l-a facut KO pe Semmy in 30 de sec. Parerea mea e ca la nivelul lor o lovitura "norocoasa" face diferenta , personal nu pot sa spun care e mai bun. Astazi Semmy a castigat , maine poate sa castige la fel de bine Badr. Sper si eu la anu sa castige Badr , chiar merita , anul trecut a pierdut datorita temperamentului sau , acum a primit o lovitura care l-a "electrocutat" cand parea sa domine.
Legat de Ghita , sa fim seriosi , eu nu cred ca are vreo sansa cu oricare din cei 8 calificati acum , potential are dar trebe sa lucreze mult mai mult la viteza , miscare in ring si in primul rand conditie fizica , dupa prima repriza cu rusu desi il dominase clar era mort.

El Pistolero
6th December 2009, 10:00
Legat de Ghita , sa fim seriosi , eu nu cred ca are vreo sansa cu oricare din cei 8 calificati acum , potential are dar trebe sa lucreze mult mai mult la viteza , miscare in ring si in primul rand conditie fizica , dupa prima repriza cu rusu desi il dominase clar era mort.

asa este:ok:

Leo
6th December 2009, 11:05
Frumoasa finala. Pe cat de scurta, pe atat de spumoasa.
Pacat de Hari.

Fanfoot
6th December 2009, 14:21
Badr Hari nu se invata minte. Este puternic ca un taur si crede ca poate bate pe oricine. Daca ar fi mai calm si mai calculat, ar deveni campion al K1 fara doar si poate.

A ratat ultimele doua finale din cauza temperamentului.

Altfel, Schilt a fost mai bun si a meritat sa castige. Badr mai trebuie sa astepte un an.

Asa este.Insa Badr Hari are decat 24 de ani si are tot viitorul inainte.

Lordul
6th December 2009, 20:32
va ajunge Schilt la 5 trofee K1 in piramida ?

eu unul nu vad cine l-ar putea opri....poate Peter Aerts

Fanfoot
6th December 2009, 21:48
Aerts?!nici vorba:cry:tot hari este singrurul care ar putea sa il opreasca.

Lordul
6th December 2009, 22:30
Hari ? poate doar cu o lovitura surprinzatoare altfel nu vad cum....Bonjasky a slabit mult ca lupta si stil de lupta.....

Fanfoot
7th December 2009, 01:52
Pai aerts la anul va avea 40 de ani,ce vrei sa mai faca?hai sa zicem ca nu conteaza asa de mult ca va fi mai batran cu un an,dar tu ai vazut ce la batut alistar?

TeBat
7th December 2009, 17:37
sa fim seriosi a trecut vremea lui Aerts

viitorul e Hari sau de ce nu Ghtita daca isi mai imbunatateste conditia fizica si tehnica de brat

Fanfoot
8th December 2009, 16:58
sa fim seriosi a trecut vremea lui Aerts

viitorul e Hari sau de ce nu Ghtita daca isi mai imbunatateste conditia fizica si tehnica de brat
Nu stiu de ce tot ziceti voi de ghita,dar mie mi-a lasat o impresia proasta in meciul cu rusul,la un momendat devenisera amandoi penibili prin runda 2,rusul luase o pozitie caraghioasa,ziceai ca face prostii cu gura sau ca ii mosneag batran si il doare spatele,si ghita pentru nu era in stare sa ii trimita nicio lovitura de pumn mai de doamne ajuta,macar genunchi in fata sa ii fi dat ca nu tinea garda deloc,si chiar la un momendat tot prin runda 2 incepuse sa ii puna mici probleme rusul lui ghita,mai ales ca pe brate era net superior rusul,avea upercutul super bun si seri la corp care ii taia putin din gaz lui ghita.

Pax Romana
8th December 2009, 21:00
da mult ghinion pentru Jerome le Banner
Care ghinion? Jerome nici nu a dorit sa lupte. Un non-kombat de toata frumusetea.
Din cei opt, cei mai slabi mi s-au parut francezul si Karaev. Chiar si rusii recunosc ca Karaev nu are ce face in Top-8, iar Ghita arata mult mai bine

Pax Romana
8th December 2009, 21:06
pai la cat de slab era ala trebuia sa-l bata intr-un minut
Haritonov nu este deloc slab, dar K1 nu este profilul lui. Asta a fost debutul lui in K1, venind din MMA. In PRIDE Haritonov la tocat pe Shilt.
Iar Ghita in mod sigur a primit indicatii de la antrenor sa nu se deschida ci sa utilizeze doar low-kickurile, deoarece rusul afara de lupta de profil (sambo) mai este si maestru in box (a participat si in echipa olimpica de box a Uzbekistanului)

Pax Romana
8th December 2009, 21:11
Fedor:rolleyes:
Pe Schilt? Conform regulilor K1? Imposibil! Doar in MMA, dar acolo pe Schilt il bat si Lesnar si Overim si Verdum

TeBat
9th December 2009, 14:15
s-ar putea sa ai dreptate cu Fedor

un adversar care l-ar putea infrange pe Schilt pe reguli de K1 e Mirco CroCop(cred ca e luptatorul care imi place cel mai mult all-time)

Lordul
9th December 2009, 15:53
Mirco CroCop Filipovic da , un f.bun luptator....dar in ultimul timp lupta pe reguli de MMA ,a revenit pentru o scurta perioada in K1 apoi s-a dus din nou in MMA....

Pax Romana
9th December 2009, 20:34
s-ar putea sa ai dreptate cu Fedor

un adversar care l-ar putea infrange pe Schilt pe reguli de K1 e Mirco CroCop(cred ca e luptatorul care imi place cel mai mult all-time)
CroCop ar putea, daca ar fi in forma din 2005-2006. Dar tot mai multe sanse ar avea Schilt (cam 80%-20% pentru Schilt). In forma actuala CroCop are sanse minimale. Sa nu uitam ca chiar cand era in forma, Mirko niciodata nu l-a invins pe Hoost. Iar Ernesto, in acceptiunea mea, este mai slab ca Schilt :)

Personal, mi-ar fi interesanta lupta Schilt - Overim :yeah:
Si n-as dori sa vad Emelianenko - Overim (conform MMA). Consider ca Overim e cel mai periculos adversar pentru Fedor. Lesnar e mai putin periculos.

Parerea voastra privind meciurile (MMA)
Fedor - Overim
Fedor - Lesnar
Overim - Lesnar

TeBat
10th December 2009, 12:29
CroCop ar putea, daca ar fi in forma din 2005-2006. Dar tot mai multe sanse ar avea Schilt (cam 80%-20% pentru Schilt). In forma actuala CroCop are sanse minimale. Sa nu uitam ca chiar cand era in forma, Mirko niciodata nu l-a invins pe Hoost. Iar Ernesto, in acceptiunea mea, este mai slab ca Schilt :)

asa este Mirco nu e in forma maxima,dar sa nu uitam ca in zilele lui bune il ciomagea pe un Bonjasky pe val fara probleme
s-ar putea sa fiu subiectiv,insa cred ca unui CroCop la capacitatea maxima nimeni nu-i poate pune probleme,nici macar Schilt



Parerea voastra privind meciurile (MMA)
Fedor - Overim
Fedor - Lesnar
Overim - Lesnar


Fedor
Fedor
Overim