PDA

View Full Version : U CRAIOVA - SC BACAU comentarii inainte si dupa meci



EDMOND_
21st September 2004, 11:02
Un meci despre a carui importanta nu mai are rost sa vorbesc atat timp cat domnul "Perfect "" ( rednic ) a reusit performanta sa ne aduca pe un loc retrogradabil. Echipa de astazi este o umbra a echipei care anul trecut nu prea stia ce inseamna infrangere. Mizez in acest meci pe orgoliul celor care au ramas din liderii de anul trecut , Guso, Plesan, Njock ... sper ca Bundea sa iasa din conul de umbra in care a intrat si sper ca Frunza si Buhusi sa continue cresterea valorica ... imi este frica insa de aparare care in meciul cu National a gafat practic la fiecare faza fixa.... va lipsi probabil si Daouda si Moti... Este timpul unei victorii si probabil o vom obtine...Credeti insa ca se poate face performanta cu Hoban, Mutica, Dobre, Bastina, Rubinelson ,etc.. ?

Vietnam
21st September 2004, 12:28
Hai Edmond ce naiba...cine a zis ca Rednic este Dl. Perfect? Este un antrenor care vrea performanta. Poti sa-l lasi pina in iarna in pace?Te rog ... Stiu ca din pacate iar o sa-l bage pe Borbely in echipa dar el este antrenor si el are responsabilitatea pentru rezultate. Astia ne sunt jucatorii cu astia defilam. Stiu ca o mare parte Rednic i-a adus. .Dar daca iti amintesti chiar si tu i-ai laudat la inceput...si i-ai vazut si cum joaca in acele meciuri.
Daca nu reuseste sa gaseasca formula castigatoare pina in iarna , v-a plati cu postul. Iar noi cu locul in clasament. Si eu in iarna voi fi unul din cei care ii voi cere demisia aici pe forum daca echipa nu confirma pina atunci. Te rog eu, mai iarta-l si tu ca si Dumnezeu a facut lumea in 7 zile ( cel putin zvonurile si barfa po****ra asa zic :D ). Poate in iarna vine Piturca si toata lumea va fi multumita.
Ai si tu putintica rabdare monser! Mai sunt citeva luni....

In privinta meciululi cu Bacaul eu cred ca o sa batem. Daca avem bafta se face bine si Moti ( cu toate ca exista zvonuri cum ca nu va juca simbata). Odata cu plecarea lui Papura apararea nostra nu prea mai face fata atacurilor adverse.Asta este, trebuie sa se formeze un nou lider in aparare. Si cum si Daoda se pare ca o sa lipseasca ceva etape din cauza durerilor la genunchi o sa avem mari probleme in aparare in viitor( oricum avem se pare cea mai slaba aparare din campionat). Ma intereseaza si cum batem si mai ales cum se misca baietii. La meciul cu Nationalul nu au fost niste cirpe, au fost aia mai buni si au speculat greselile din aparare si forma proasta a lui Guso. Cu toate ca exista putine sanse sa cistigam meciul cu Nationalul la masa verde... eu sunt de acord cu Badea ca chestiunea trebuia sa fie semnalata. Doar prin prisma faptului ca de acum incolo schimba astia regulamentul si-l fac mai clar!
Hai Stiinta!!! :yeah:

cipi13
21st September 2004, 15:27
De acord cu Vietnam.....
Edmond fii mai rabdator....sunt de acord ca apararea e mai slaba de cind a plecat Papura...dar o sa se gaseasca o solutie....
Totul e sa fie lasati in pace.....macar pina in iarna....

EDMOND_
21st September 2004, 16:05
Cipi, nu trebuie sa fim toti in acelasi ton..este de ajuns ca sunteti voi langa Rednic , lasati-ma pe mine sa-l laud atunci cand sunt rezultate. ... fiti linistiti insa , pe forumul oficial Rednic a avut o discutie cu suporterii... a spus ca meciul cu Bacaul il castigam clar cu 3 - 0 si ca in min . 15 va fi 1-0.. de asemenea a spus ca in urmatoarele patru meciuri vom castiga 10 puncte din 12 posibile. ( cu Bacau , la Brasov, cu Timisoara, la Bistrita! ).... vorbesc serios!

cipi13
21st September 2004, 16:26
Te cred, ca esti ultimul care ar face glume de genu` asta despre rednic...:D
Cit despre pareri mi se pare normal sa nu fim toti in alcelasi ton.....

Adrian
21st September 2004, 18:30
Bacaul e varza. Seche si-a dat toti jucatorii de valoare "sefului de la partid", au ramas cazaturile si elefantii aia ca Narcis Raducan si altii.
Bacaul trebuie batut si inca la multe goluri diferenta, sa renasca bucuria si speranta in Craiova.
Hai Stiinta

cipi13
21st September 2004, 18:42
Hac ! Parerea ta e buna..:bere:
Ar fi cazul unei victorii la un scor mai mare...ca sa isi refaca baietii moralul...

Vietnam
22nd September 2004, 17:24
He he daca Rednic nu ia cele 10 puncte cu care s-a laudat stiu pe cineva din Craiova care o sa-l caute cu pusca prin oras. Si daca Rednic dispare brusc ... cautati-l pe peretele luminat din sufrageria lui Edmond! O sa-i vedeti pielea atirnata acolo... :D

Sa fie asa cum s-a laudat Rednic, el o stii mai bine...ca nu o fii si asta in campanie electorala!!!

Brimi2004
22nd September 2004, 19:38
EDMOND_ o mai avea vreo piele de antrenor pe peretele ala...vedeti daca nu s-a anuntat vreo disparitie ... Napoli ..sau altul.... sunt si eu optimist : 2 - 0 pentru Craiova ! Njock , desigur .. de ce nu ar da chiar el amandoua golurile ?

Cand ma uit insa la Mutica si Dobre marturisesc ca simt un fior rece... Sper sa nu aiba moldovenii prea multe faze fixe!

Vietnam
23rd September 2004, 15:10
Vad ca exact ca si inainte mustim de optimism si cu speranta ca meciul asta nu va semana cu celelalte, ca vom juca fotbal si vom fi mai buni decat moldovenii! :rolleyes: Fiecare si-a expus parerile si ideile, au prezentat ( sau nu) argumente privind profesioanalismul lui Rednic si a unora din jucatori ... mai trecuram printr-un microscandal dupa meciul cu National - cu folosirea a 6 jucatori straini pe teren si totusi noi suntem optimisti.
He he la noi speranta moare ultima. :ok:
BATEM PE BACAU!!!
:yeah: VICTORIE UNIVERSITATEA CRAIOVA!!! :yeah:

cipi13
23rd September 2004, 16:32
Domne....trebuie sa batem....pentru ca meritam si noi....nu ?

EDMOND_
23rd September 2004, 18:40
Se pare ca Rednic va arunca in lupta echipa care a jucat cu Nationalul ... cu Plesan in locul lui Hoban...singura lui dilema este folosirea lui Mutica de care se pare ca nu este prea multumit! Ar aparea din nou Moti ..nu stiu de ce a renuntat antrenorul la el , anul trecut a fost titular , probabil Mircea nu-l agreeaza pentru ca a jucat langa Papura!

six
23rd September 2004, 23:23
daca nu batem pe bacau e grav....bacaul a pierdut multi jucatori si nu este decat o echipa care o sa vina sa se apere..cum a facut in toate meciurile din deplasare si nu numai...trebuie sa dam gol repede daca nu vom intra in jocul lor.Aici se va vedea rolul decisiv al lui Njock de pivot.
:rosu: PS:Rednic in loc sa se ocupe de echipa mai mult se preocupa de propria imagine si vine cu promisiuni pe care nu cred ca sunt realiste avand in vedere lotul actual

giovanni BV
24th September 2004, 09:23
Daca jucatorii nu-si primesc banii , vor boicota si acest meci !!! Dati-le bani si vetzi vedea rezultate !!! Cu toate schimbarile din conducerea echipei , jucatorii sint confuzi , sint tinuti in tensiune , bani neplatiti , viitor incert , si cu toate schimbarile acestea echipa din Banie este intr-un impas mare !!! Acum, este timpul sa se gindeasca toata lumea la fotbal si lucrurile sa-si revina inapoi la normal !!! Daca nu se intimpla asa , oricine va profita de problemele de la U Craiova , si va lovi echipa sub centura !!! Chiar si FC Bacau !!! Ramine de vazut ce se intimpla in continuare , ca eu cred ca Rednic nu are nici o vina , vina este a altora !!!

EDMOND_
24th September 2004, 09:50
Tu crezi ce vrei.... noi stim probabil mai bine . Mergem la antrenamente , discuttam cu jucatorii , cu antrenorul..putem sa ne facem mult mai usor o imagine... Anul trecut am avut o echipa care pierdea extrem de greu... foarte solida, la echipa respectiva erauy necesare doar doua trei "plombe" ... Personal ii reprosez lui Rednic selectia gresita , scandalurile inventate in cadrul echipei , discutiile despre jucatori in ziare... daca si-ar fi facut corect datoria nu i-as fi reprosat nimic , as fi cautat alte cauze... Poate o sa redreseze echipa ( m-as bucura ) , dar este principalul vinovat pentru situatia actuala...
In ceea ce priveste banii neplatiti jucatorilor te sfatuiesc sa nu te mai iei dupa ce scrie in ziare ... nu de asta nu joaca nimic echipa... pentru ca au primit totdeauna banii la timp... in aceasta luna Staicu a hotarat sa blocheze platile pana cand echipa va ajunge in primele opt locuri...
Daca vom iesi din aceasta criza n mod sigur nu o vom face cu jucatorii adusi de Rednic , ci cu cei care au mai ramas din echipa de anul trecut... Iar daca va veni un antrenor nou nu nu cred ca va pastra mai mult de doi jucatori din cei adusi de Rednic...
Si nu pentru ca ar avea ceva cu ei , ci pentru ca nu au valoare! Din pacate asta este situatia!

Vietnam
24th September 2004, 11:47
Cand ai dreptate ai dreptate....Este o imbunatatire in tonul tau :D Rednic are o parte din vina pentru situatia actuala fara doar si poate pentru ca este antrenorul echipei. Inca mai stau sa ma gindesc daca este "principalul" vinovat. Apropo asa pregatesc anumite "vedete" meciul cu Bacaul? Chiar daca prezenta la anumite antrenamente a fost ... optionala(?) , ca jucatori profesionisti ar fi fost cazul sa fie toti acolo! Sau de fapt asta a fost solutia diplomatica gasita la refuzul unor jucatori de a intra in cantonament pina nu primesc restantele?
Pentru cei ce nu inteleg despre ce vorbesc, sa citeasca postul lui Edmond de pe threadul "Meciuri Amicale-Cantonamente- Antrenamente" forum Craiova. Pe scurt comentariul lui Edmond referitor la antrenamentul de luni:
"si luni a facut un antrenament dimineata ..care a fost optional...asa ca Plesan , Guso , Lutu , Bundea ..nu au participat!".
Aveau si ei ceva treburi personale de rezolvat.... :mad: Guso cel putin dupa meciul cu Nationalul ar fi trebuit sa stea numai pe gazon ca sa revina la forma dinainte. Slab meci a facut cu Nationalul...iar restul, sper sa are tot gazonul in meciul cu Bacaul si sa dea o gramada de goluri altfel :rosu:

EDMOND_
24th September 2004, 12:28
Vietnam , pana acum nu s-a facut niciodata antrenament luni dimineata! Rednic a hotarat un antrenament optional... ceea ce a scris presa a fost o aiureala...pana acum nici un fotbalist de la Universitatea nu a refuzat sa intre in cantonament..probleme cu bani nu au fost... acum Staicu a spus ca va bloca platile pana in clipa in care echipa va ajunge in primele opt , pentru ca nu are rost sa plateasca lipsa de rezultate... de asemenea nu este de acord cu cateva din contractele jucatorilor nou veniti ..doreste ca acestia sa dispute un anumit numar de jocuri in care sa deemonstreze ca se poate pune baza pe ei.... Staicu i-a spus alartaieri lui Rednic ca daca vrea sa-i tina fara sa joace atunci sa-i plateasca el...
Staicu a mai amenintat si alta data , dar a platit mereu contractele...insa acum ii dau dreptate...suntem pe un loc retrogradabil!

corinutza_88
24th September 2004, 15:39
ii batem !
am inceput sa jucam mult mai bine!un pronostic 2-0!

ady_azzuro
24th September 2004, 22:38
Eu zic ca le dam dublu! :p

EDMOND_
25th September 2004, 05:26
Echipa probabila :
1. Guso - 26. L. Dobre, 25. Daouda, 27. Mutică, 4. M. Iordache - 15. Buhuş, 20. Bundea, 19. Pleşan, 14. S. Frunză - 7. Njock, 9. Rubinelson
antrenor Mircea Rednic
Rezerve: 12. N. Bănică, 2. Vigariu, 5. Murgan, 8. Cl. Tudor, 11. Borbely, 18. Luţu, 23. L. Preda
Absenţi: Baştină, Moţi, Stoianof (accidentaţi), Hoban, M. Ilie, Jovanovici (nereţinuţi īn lot)

Arbitru Aug. Constantin (Rm. Vīlcea). Asistenţi A. Oniţa (Constanţa), I. Popa (Paşcani). Arbitru de rezervă Z. Erdei (Slatina). Observatori D. Neagu (Bucureşti), N. Grigorescu (Timişoara)

Bilete 30.000 de lei - peluze; 40.000 de lei - tribuna a II-a, 50.000 de lei - tribuna I

Va fi partida cu nr. 1300 disputata de Universitatea Craiova in divizia A!

EDMOND_
26th September 2004, 00:47
Domnule Rednic , regret! TRebuie sa hotarasti daca ai forta si inspiratia de a redresa situatia.... Daca ai cea mai mica indoiala ca poti face asta , cinstit si corect este sa ne lasi si sa te duci...... Indiferent cine va veni ( chiar eu , Inter sau Vietnam.... ) ii va fi foarte greu sa obtina rezultate mai proaste!

nemuritor
26th September 2004, 01:16
am ajuns sa doresc din tot sufletul sa pierdem si cu brasovul numai sa-l vad odata plecat pe imputitul asta de rednic, nu-l mai suport.
acum pe cine mai da vina? pe Lutu care a jucat cateva minute sau poate pe Papura ca apararea a luat gol la singurul atac al moldovenilor?ce fel de aparare avem s-a vazut cand am intalnit echipe care au avut curajul sa ne atace, ne-am dat de la 3 goluri in sus.
moldovenii nu avura curaj din pacate, poate scapam mai repede de
mate-fripte

zolo
26th September 2004, 15:41
pai trebuia sa intre Rednic sa dea gol. Au jucat si Njock si Lutu si Iordache ( slab de tot pe partea lui ), nu a jucat Borbely acuma cu ce mai este el de vina ca de asta v-ati legat. ?

Brimi2004
26th September 2004, 19:48
pai trebuia sa intre Rednic sa dea gol. Au jucat si Njock si Lutu si Iordache ( slab de tot pe partea lui ), nu a jucat Borbely acuma cu ce mai este el de vina ca de asta v-ati legat. ?

zolo , ce i se reproseaza lui Rednic este ca a distrus echipa de anul trecut si faptul ca nu are rezultate ! Toti jucatorii , inclusiv cei veniti in vara , sunt parca sleiti de puteri si nu mai au incredere in faptul ca au valoare... Lutu a intrat doar 17 minute .... Nu te supara , te rog , dar asa cum jucam ( dupa ureche ! ) nu avem nevoie de antrenor!

MATRIX98
26th September 2004, 21:12
nemuritor, nu mai vb prostii. Daca vrem echipa trebuie sa tinem si noi dracu o data 1 antrenor mai mult de 6 luni, sa se inchege echipa. Fiecare antrenor vine cu alt sistem de joc. Jucatorii care sunt invatati sa joace intr-un anumit sistem, le e greu sa se adapteze la altu... si cand se adapteaza,,, hop vine altu`. Asta e una din marile probleme ale noastre. Nici capello nu cred ca ar face treaba mai buna. Sa batem vro 2 meciuri, si o sa vina si rezultatele. Da` noi nu avem rabdare...

Vietnam
27th September 2004, 12:50
Teapa, nu cred ca avem sanse. Daca am putea sa schimbam si jucatorii ce bine ar fi... Rednic ceda nervos si eu la fel ... parca era concurs intre baieti care rateaza mai mult! Eu cred ca astia mutara poarta la antrenamente ca toti numai in stanga dadeau ... Nu baturam nici pe moldoveni....dar nici nu am mincat bataie!
Conform cintecului:
"N-avem echipa, n-avem valoare / Si pe noi in *** ne doare!" :headbang:

EDMOND_
27th September 2004, 13:20
Am spus-o si o repet! Faptul ca echipa de anul trecut ( care era o promisiune pentru o clasare in primele trei locuri ) a fost distrusa si a ajuns o "epava" i se datoreaza in primul rand lui Rednic. Dupa meciul cu Bacaul a fost prima oara cand jucatorii l-au contestat pe fata pe Rednic , reprosandu-i ( la sfarsitul meciului , in vestiar ) atmosfera tensionata din lot si aparitia multor "bisericute"....
Putem sa-l tinem pe Rednic si un an ... ( apropo ! au trecut sase luni de cand este la Craiova )... nu va avea nici un fel de realizari pentru ca este intr-un conflict total cu o mare parte din jucatorii..... Am gresit renuntand la Papura ( Mutica este departe de oltean , ca valoare )... Daca vom accepta sa renuntam la Murgan , Moti, Bundea , Vigariu , Njock, etc , suntem pierduti....pentru ca vom ramane in primul rand cu jucatorii adusi de Rednic si intr-o zi Mircea se va supara si va pleca si ne va lasa cadou o echipa fara nici un jucator oltean , dar din pacare si fara nici o valoare. Atunci probabil va fi greu sa mai salvam ceva! Jucatorii nu joaca in primul rand datorita atmosferei din vestiar , datorita felului in care Rednic i-a invrajbit unii contra altora. Rednic a pierdut carma corabiei si a condus-o in furtuna... nu cred ca el este cel care o poate redresa si aduce in ape linistite! Asta este...

Vietnam
27th September 2004, 16:37
Am mai schimbat un antrenor .... Pacat ... inca un antrenor pentru patru luni ....cine o fi el :mda: Ii urez mai multa bafta decat a avut Rednic.
Bafta multa Mircea Rednic, imi pare rau ca a trebuit sa treci prin atitea in ultimii ani si mai ales ca ultimile 6 luni ti le-ai pierdut cu noi. Chiar imi pare rau , din pacate nu esti suficient de nebun pentru a rezista la noi. Eu iti multumesc ca ai incercat, ghinion ca n-ai reusit. Sper sa gasesti acum o echipa normala cu care sa reusesti sa faci ceea ce nu ai reusit la noi.
/hello Ave Caesar ! Ave Rednic ! /hello .... Adio Mircea!

A murit regele , traiasca regele! ...
Urmatorul va rog , pentru groapa cu LEI! :evil:

inter
27th September 2004, 19:23
Edmond... cine e urmatorul?

EDMOND_
27th September 2004, 19:43
Eu...as prelua echipa , Inter, dar numai daca Staicu mi-l aduce inapoi pe Papura!
Sunt multe variante , insa este greu de adus un antrenor acum in plin campionat....
Neagoe va conduce deocamdata antrenamentele , dar sunt sigur ca se va consulta cu Badea! Va fi destul de greu de redresat echipa ....

inter
27th September 2004, 19:45
sa fie bine... ca m-am cam saturat!

zolo
27th September 2004, 23:23
eu zic Edmond sa-l punem antrenor pe Papura ca atunci nu o sa fie probleme. El pe el nu se sapa si nu se poate revolta si nici tu nu ai mai fi agitat

EDMOND_
28th September 2004, 00:07
Zolo , eu nu sunt agitat deloc....iar ce am postat era o gluma pe care mi-am permis-o cu Inter , in baza unor discutii mai vechi. Eu am fost in turneul din Austria , am participat la multe antrenamente , am discutat cu multi dintre jucatori si pot sa afirm ca Papura nu l-a sapat pe Rednic. Nici ceilalti...a fost un conflict intre aproape toti jucatorii vechi ( inclusiv Bundea si Plesan ) si cei adusi de Rednic..... Mircea a incercat sa sparga unitatea celor pe care i-a gasit aici jucand murdar , invrajbindu-i unii impotriva celorlalti ( de aici si scandalul cu banderola , etc )... A jucat murdar si contra lui Pavel Badea afirmand neadevaruri pentru care si-a cerut scuze a doua zi ..prea tarziu insa , suporterii prinsesera ideea .... iar cele cateva intalniri la baruri si terase cu Blondu' & co. mi-au lasat un gust amar... Rednic a fost adus aici sa antreneze o echipa care promitea nu sa intre in tot felul de jocuri de culise. Nu am spus unele lucruri cat a fost Rednic aici pentru ca nu puteam sa le spun. Nu le voi spune nici acum pentru ca sunt convins ca le vor face cunoscute jucatorii... Am fost insa gata sa fac pariu ca va pierde si sprijinul jucatorilor si al spectatorilor...si asa s-a intamplat. Dupa ultimul meci ( cu Bacaul ) cand in vestiar si-a anuntat disponibilitatea de a demisiona singurii jucatori care au parut sa le pese au fost Mutica si Rubinelson.... iar la autocar l-au asteptat suporteri care , pentru prima oara i-au adresat reprosuri si l-au acuzat de mani****re....
Ma opresc aici! Pentru mine Rednic nu a trecut pe la aceasta echipa. Badea si Papura vor ramane in istoria echipei. Pentru ca au facut parte din echipele care au castigat ultimul campionat , respectiv ultima cupa... Rednic ...va ramane si el..in sens negativ... - cel mai prost start de campionat din istoria echipei ( probabil ) , cel mai prost golaveraj dintre toate echipele dupa sapte etape in actuala editie... un 0-5 cu Steaua.... are rost sa mai vorbim despre Rednic , Zolo ?
Daca avea demnitate demisiona depa 0-5 cu Steaua , era nevoie de tot chinul asta ?

PS. Poate nu stii , dar si dupa meciul cu Bacaul a fost o cearta in vestiar intre jucatori , cel mai inversunat fiind Plesan contra lui Mutica. Faptul ca in discutia avuta dupa meci majoritatea fotbalistilor i-au reprosat lui Rednic tensiunile din cadrul echipei si aparitia bisericutelor , nu-ti spune chiar nimic ?

Vietnam
28th September 2004, 10:23
Edmond tu esti patron, ai firma. Gindeste-te ca se va extinde firma ta si angajezi niste oameni , dupa un timp firma se mareste din nou si angajezi alti oameni + un director comercial - aceea persoana care face planuri pentru dezvoltarea in continuare a afacerii, care supravegheaza activitatea angajatilor si urmareste aplicarea directivelor date etc etc ...Iar acest director angajeaza alti oameni .... cu care veteranii ( cei angajati la inceput) nu se impaca din diverse motive! Cum ar fi salariul mai mare la noii veniti. Stii, totul tine de anumite negocieri .... SI tu ca patron incepi sa primesti tot felul de informatii de la binevoitori din firma ( eternele birfe) din care trebuie sa discerni ce este adevar si ce este murdarie .....Firma incepe sa scoapete ....Tu ce ai face Edmond? Sa inteleg ca il dai afara pe directorul comercial si pe cei adusi de el nu? Ca doar cu un an inainte firma mergea .... nu conteaza ca pentru dezvoltarea firmei este nevoie de alte conditii, alte regulamente, alte mentalitati...
" -Vrem rezultate acum pe loc, vreau sa-mi recuperez banii luna asta, anul asta, eu hotarasc ca sunt banii mei tu asculti, tu nu venii cu idei de astea la mine ca nu bagi tu bani aici, eu stiu mai bine, baa cand eu faceam afaceri tu te jucai cu puta in tarina s.a.m.d. - din mentalitatile patronilor romani .... Vi se pare cunoscut?
Sa speram ca "vechii angajati" se vor calma si vor juca fotbal... :mda:
DInel antrenor !!! ca se poarta cumulul de functii...
:happy

EDMOND_
28th September 2004, 14:30
Vietnam , mergi pe departe.... din pacate . nu asta este adevarul! Staicu chiar nu i-a cerut rezultate lui Rednic...el singur a anuntat cu surle si trambite ca vom castiga campionatul si vom batea bucurestenele .... oricum scenariul tau cu firma este departe de adevar... daca m-as raporta la el acum ar trebui sa fac ce a facut Staicu... sa pun piciorul in prag pentru a salva ce mai pot din firma....pentru ca se vedea clar , fara nici o analiza ca directia de deplasare era undeva in jos "'pe pierderi "" ... hai sa nu mai continuam ca nu este cazul. Rednic a plecat acum pentru ca a pierdut atat sustinerea majoritatii fotbalistilor cat si a unei parti mari a suporterilor.... A recunoscut asta singur in conferinta de presa!

Vietnam
28th September 2004, 15:44
:D Rednic...Da-l dracului cu declaratiile lui cu tot ca doar nu era mr Perfectiune facea si el atmosfera din pacate jocul in teren era lamentabil ... ghinionul lui. ... Eu vorbeam mai sus de principiu. Dinel s-a bagat si el in seama "ordonand" lui Rednic sa bage anumiti oameni in echipa ca sa scoata bani pe ei. Dar nu despre asta era vorba ci despre rabdare. Rabdarea de a cladi ceva nou! O fi fost echipa de anul trecut buna acum era nevoie de altceva .... ca doar de aia l-au chemat pe Rednic nu? SI cand chemi un om sa lucreze ptr tine...in principiu ii cunosti stilul de lucru si il accepti. Antrenorul impune stilul si strategia si ce vrei tu. Jucatorii trebuie sa aplice indicatiile ...ca la armata. Executa ordinul nu circoteste...cand "soldatii" carcotesc totul se duce dracu ... ceea ce s-a intimplat si la noi ... si la Real Madrid. Aceasta este dictatura jucatorilor. Sa-i vedem acum daca au avut dreptate si daca se descurca baietii singuri. Daca este asa ...foarte bine Rednic a fost de vina si foarte bine ca a plecat ... Dar daca jocul este la fel de confuz si incalcit? E atunci ce ne facem? Cine isi mai asuma raspunderea?

Brimi2004
28th September 2004, 18:55
Presupun ca antrenorului care vine nu o sa-i cereti rezultate in etapa urmatoare....
il lasati si pe el sa respire macar o treime din timpul cat a stat >Rednic la Craiova....
Vietnam , m-ai omorat cu Rednic..... pai nu s-a pus nicaieri problema ca Rednic a venit la Craiova pentru a construi o echipa..... ci dimpotriva, pentru a obtine performanta cu echipa pe care o aveam.... dovada este ca Mircea a obtinut ceva rezultate doar cat s-a bazat pe jucatorii care i-a gasit aici..... in meciul cu Nationalul au fost in teren opt jucatori din ceio veniti in vara....

Vietnam
29th September 2004, 10:10
Se pare ca antrenor "din umbra" va fi Badea iar Neagoe si Lung vor fi in fata. Foarte bine pentru noi, foarte prost pentru el in cazul in care jucatorilor iar nu le convine ceva. Oficial Badea va fi director tehnic.
He He mai oameni buni Rednic mi s-a parut omul de care avea nevoie Craiova pe termen lung. Nici mie nu mi-au placut rezultatele dar totul era sa fi avut rabdare -toti- acum este greu sa mai facem speculatii cu ce se va intimpla in viitor. Rednic a plecat - imi pare rau dar acum conteaza viitorul. Vreau acum rezultate si nu un meci doua ci constanti bun pina la sfarsitul turului. In cazul in care iar ne impiedicam o sa auzim imediat lamentari dupa Rednic ( oare voi fi si eu in acest cor?...tot ce se poate :evil: ) si iar incep discutiile sterile si certurile.

Apropo DInel este cercetat penal. Stia el ce stia cand a zis ca vinde echipa in iarna. Acum s-ar putea sa o dea mai devreme. PNA-ul este cu ochii pe el. Oare cine i-a asmutit?

EDMOND_
29th September 2004, 11:05
Nu exista nici o garantie ca Rednic obtinea rezultate pe termen lung ( au trecut totusi sase luni ) , mai mult , prin prisma jucatorilor adusi si prin felul in care alcatuia echipa pentru meciurile oficiale inclin sa cred ca nu.... trebuie totusi sa mai discutam si obiectiv nu doar in baza unor impresii subiective.
Este nevoie sa-ti mai amintesc ca acest inceput de campionat este cel mai slab din istoria echipei si ca avem cel mai slab golaveraj din divizia A ?

Badea nu va fi antrenor din umbra, se pare ca astazi isi va asuma responsabilitatea ca manager general ...va raspunde si de echipa si de club ca atare. In ceea ce-l priveste pe Staicu eu zic sa asteptam...in fiecare an in care au loc alegeri se arata "pisica neagra" multor oameni de afaceri.... obisnuita strangere de fonduri pentru partidul la putere.... vom vedea ce va fi.

Vietnam
29th September 2004, 17:29
Bafta multa Badita in noua functie!
Edmond ai si tu dreptate si de acum incolo capitolul Rednic este inchis, cel putin pentru mine! De acum inainte avem alt antrenor deci un nou inceput.
Sprijinim neconditionat noii antrenori! Cel putin eu asa o sa fac!

FORZA CRAIOVA!