PDA

View Full Version : Liniste... Joaca "u"



virtual
9th October 2006, 15:12
Salut la toata lumea!

In sfarsit, a inceput si sezonul 2006-2007.
Asa ca pentru toti fanii clujeni, dar si pentru orice altcineva care are interes in U si in Cluj, am zis sa deschid acest thread. In consecinta, am inchis mai vechiul 'Pentru Cluj... Povestea reincepe', care deja nu mai era actual. Sper sa nu se supere cineva!

Invit pe toti fanii clujeni si nu numai sa posteze aici. De asemenea, nu uitati site-ul nostru www.u-mobitelco.ro!

Voi atasa si un poll, pentru echipa actuala a Clujului.

Pentru toti fanii, numai bine in continuare.

Virtual

MT
9th October 2006, 15:40
Nasol ca ai numai o optiune. Anyway... :)

Gontel
9th October 2006, 15:50
Haide "U"! Puteti face o figura frumoasa anul acesta.

paul*
9th October 2006, 15:54
Noi fanii clujeni dorim sa luam macar locul doi si sa fim imediat in spatele celor din Sibiu.
Haide Mobitelco Carbochim !!!

BAK
9th October 2006, 16:06
bah paule, tu chiar nu ai nimic mai bun de facut? acum serios, parca esti un copil de 3 ani.........mergi si joaca-te cu oile pe camp si termina cu ironiile astea care nici macar ieftine nu sunt.....nu te poti uita tu im ograda la tine ca nu prindeti nici semifinala.........

Bascanu
9th October 2006, 16:21
mai bak da termina tu cu atacuriile la adresa noastra..... esti un fel d oracol sau ce?? de unde esti asa sigur ca nu prindem semifinala???

mishu
9th October 2006, 16:47
parca vad ca va certati intre voi si castiga... mediasul... nu au aratat rau de loc la cluj din cate am auzit si daca nu era tenter nu se stia cine castiga... cert ca la cum arata acum sibiul ar fi fericiti cu o semifinala... dar e foarte devreme sa vorbim... mai vedem in iarna..

Gontel
9th October 2006, 17:05
Cand doi se cearta al treilea castiga.

virtual
9th October 2006, 17:05
Baietzi, no offence. Fara cearta, ca acum am inaugurat doar thread-ul.
Mie Paul mi s-a parut de o ironie finutza, deci trebuia sa il aplaudam ca nu mai e asa de combativ si sa speram ca ne da si un vot!

paul*
9th October 2006, 19:20
...

MT
9th October 2006, 20:24
Parca vad ca Paul* tace si coace un poll asemanator pentru ai lui. ;)
La intrebarea "Care este jucatorul preferat la CSU?" optiunile ar putea fi:

- Google player 1
- As seen on Astalavista.box.sk big forward
- www.search4cheapguards.com (http://www.search4cheapguards.com) option 3

etc ;)

LE Eu zic ca e o ironie finutza si asta , nu ?! :P

dolby
9th October 2006, 20:54
e posibil, dar nu sunt sigur. nu stiu cum se masoara in cazul vostru acest soi de ironie............. la noi e clar.............daca dupa un post raspunde bak cu altul pe unde apar termeni de genul oaie, stana, pasune, e clar, aia e. la badaranii am vazut ca mai apare in plus si samanta, samantar. :D

BAK
9th October 2006, 22:46
man, o fost liniste pe forum pana nu s-a apucat domnul paul* sa scrie comentarii finutze.......dar eu imi retrag vorbele....cele referitoare la semifinala.....probabil ca o s-o prindeti..la fel si mediasul.....si noi si asesoft.....trei echipe din ardeal plus asesoft....nu e rau

Efficiency
10th October 2006, 02:33
am votat cu levaR dar tenter e al mai bun si daca ajungeti in jumatatile de finala din cauza lui va fi

paul*
10th October 2006, 06:52
tzaranu' e pe camp...
http://p6.piczo.com/img/i123507332_84731_6.jpg

virtual
10th October 2006, 08:20
Paul, nu stiu cum ai reusit, dar post-ul m-a lovit direct pe mine.
Eu sunt cel in tricou albastru, langa domnisoara in negru.
Ora era cam 16.15, sa stii ca sala s-a umplut pana la ora meciului aproape full.
Pacat ca nu ai poza banner-ului afisat de ultrasi.
Cu tot respectul pentru viata academica-universitara a Clujului, scria "Săntem campioni".

Eh, sanatosi sa fim si sa ne vedem in finala cu totii!

MT
10th October 2006, 08:41
Ce lume mica.
Virtual, nu cred ca trebuie justificat in fata nimanui :D faptul ca inainte de meci cu aproape o ora tribunele nu sunt pline.

OT Pentru cei (putini banuiesc) clujeni care inca nu au aflat, au aparut pe langa cronicile de meci si primele fotografii de la intalnirea cu Mediasul. Pe siteul echipei, bineinteles.

eddy_jozsa
10th October 2006, 15:27
cred ca paul* ar trebui sa-si ceara scuze....

oricum, si acum 2 ani exista un banner pe care scria "am fost, săntem si vom fi mereu aici" asa ca nu e prima abatere...

uite... nu zic... clujenii de fel sunt civilizati si culti... dar prin galeria aia ce-si zice "Vecchia Guardia" sunt cativa indivizi... cum sa spun... care nu fac cinste orasului. Chiar daca gruparea asta are traditie, asta n-ar trebui sa le permita sa-si faca orasul de ras...

Desigur, nu vreau sa generalizez, sunt in galerie si cativa oameni chiar de treaba, care inteleg fenomenul ultras (cunosc cel putin unul)

Apropo... mesaju asta cu "liniste joaca U"... inteleg ca adversaru e adus la tacere sau ceva de genu, dar mi se pare cam aiurea... cine a inventat sloganul? Hiena sau departamentul de marketing al clubului? :D
Ca tot ziceam de club, sincere felicitari pentru site!! Design si continut sunt la cel mai inalt nivel... sper sa ramana asa.

virtual
10th October 2006, 16:51
10x, Eddie!
Pe tine te asteptam si pe site-ul nostru, si pe online, numaibaschet, halfcourt, slamdunk etc.

Si, da sloganul a fost ideea Hienei. Mie sincer mi-a placut si am zis sa il adopt!

boshcUtza
11th October 2006, 15:05
@virtual am si eu o mica rugaminte
schimba dreq la numele threadului "u" in "U"

SilverZeus
11th October 2006, 19:02
...de acord

paul*
11th October 2006, 20:10
mie-mi place asa cum este.Si nu cred ca ar tre' sa-l suparam pe hiena.De fapt el este atat de mic ptr. ca este in asteptarea de mari victorii.Este foma lui hiena de exprimare in metafore...
Hai Mobitelco Carbochim pe tine noi te iubim...

boshcUtza
11th October 2006, 21:54
paul vezi-ti de treaba ca incepi iar sa vorbesti aiurea
si pana una alta hiena, asa cum ii el are de 1000 de ori mai multe deplasari la activ decat oricare de pe threadu asta

BAK
11th October 2006, 21:56
bah paule, potoleste-te.....defat, chiar....virtual , te rog sa incepi sa stergi posturile lui paul de pe threadul asta care este dedicat fanilor lui U si nu unor boschetari

MT
11th October 2006, 22:36
Relax, paul* nu face decat sa trolluiasca in speranta ca va ceda careva nervos si-l va intinde verbal pe toti peretii. :D
Daca va apucati sa-l "persecutati" cu sters mesaje si alte alea nu faceti decat sa il transformati in martir al comunitatii sale... :happy

vasi
12th October 2006, 10:27
lasati omul sa zica ce are pe suflet
oricum, nu strica niciodata o parere a unuia din "afara", oricat de prost exprimata ar fi ea

ultras79
12th October 2006, 13:53
Pt cei din Sibiu...cand ati venit la Cluj de vreun an de zile erati vreo 30 la nr ...cu tricouri cu rapid....steaua....radoi....dinamo....!!! Sunteti penibili.

Bascanu
12th October 2006, 15:01
penibil esti tu bai "ultras79"!!! mai intai invata sa te exprimi corect!! si dupa aia poti ridica pretentii

boshcUtza
12th October 2006, 15:09
ce doare adevaru asta domle'........

paul*
12th October 2006, 15:23
asta ar trebui sa doara...
ptr.haine si mancare,galeria cea mai tare...

Extras din ProSport-ul de astazi!

U Mobitelco Cluj Napoca-"Isi infiinteaza o galerie proprie"

Dupa ce a jucat cu sala aproape goala meciul din prima etapa cu Gaz Metan Medias, Mircea Cristescu a decis ca echipa trebuie sa aiba o galerie proprie, independenta de cea a echipei de fotbal. "Sambata, fiindca fotbalistii nu au castigat, suporterii nu au mai avut chef sa vina la baschet. De aceea, vom infiinta o Liga a Suporterilor", a dezvaluit Cristescu. Primii 100 de fani inscrisi pe site-ul clubului vor putea cumpara un tricou al echipei, la pretul de 15 RON, si vor avea acces gratuit la partida cu Elba Timisoara.

HAI MOBITELCO CARBOCHIM NOI NOUA GALERIE O SA-TI FIM...

paul*
12th October 2006, 15:38
suporterii sibieni saluta aceasta initiativa ba chiar mai mult vin in sprijinul ei...
http://www.csufans.sibiul.ro/viewtopic.php?t=997

MT
12th October 2006, 15:42
Dupa ce a jucat cu sala aproape goala meciul din prima etapa cu Gaz Metan Medias, Mircea Cristescu a decis ca ...

O mica observatie la scaparea (nevinovata, desigur :D ) a lui paul*


In alta ordine de idei, conducerea clubului s-a aratat destul de dezamagita de lipsa galeriei la meciul din prima etapa, cu Gaz Metan....
"Multi din galerie sunt cei din galeria echipei de fotbal. Chiar m-am uitat prin sala la meciul cu Mediasul si singurele locuri goale erau in sectorul galeriei. Stiu ca au fost suparati pe noi ca multa vreme nu am jucat sub denumirea de U, dar am avut spiritul Universitatii si pe U in suflet"...

Concurs cu premii: sesizati diferenta dintre "sala aproape goala" si "singurele locuri goale erau in sectorul galeriei".
Castigatorul primeste o excursie gratuita la un curs de ziaristica avansata.

King of Hell
12th October 2006, 19:53
asta ar trebui sa doara...
ptr.haine si mancare,galeria cea mai tare...

Extras din ProSport-ul de astazi!

U Mobitelco Cluj Napoca-"Isi infiinteaza o galerie proprie"

Dupa ce a jucat cu sala aproape goala meciul din prima etapa cu Gaz Metan Medias, Mircea Cristescu a decis ca echipa trebuie sa aiba o galerie proprie, independenta de cea a echipei de fotbal. "Sambata, fiindca fotbalistii nu au castigat, suporterii nu au mai avut chef sa vina la baschet. De aceea, vom infiinta o Liga a Suporterilor", a dezvaluit Cristescu. Primii 100 de fani inscrisi pe site-ul clubului vor putea cumpara un tricou al echipei, la pretul de 15 RON, si vor avea acces gratuit la partida cu Elba Timisoara.

HAI MOBITELCO CARBOCHIM NOI NOUA GALERIE O SA-TI FIM...

ba, pe tine te-o dat afara de la stana si te oftici pe oraseni sau cum?

paul*
12th October 2006, 20:08
tatal nostru...

fla csu
12th October 2006, 21:26
King of Hall esti penibil cu nick-ul asta la anii tai.
pai stai sa-ti spun eu ceva: o galerie nu se face ca asa vrea conducerea, ci se face din dorinta fanilor.
daca spunea conducerea lai csu asa era cea mai mare jicnire pe care putea s-o faca.
poti sa-mi explici si mie care-i faza cu stana si ciobanii? sau ce esti invidios ca voi nu aveti branza?
si la faza cu orasenii nu uita ca una alta SIBIUL e CAPITALA CULTURALA EUROPEANA 2007 asa ca ciocu mic(macar un an).

MT
12th October 2006, 21:57
Multumim suporterilor sibieni pentru opinii, la revedere.

Vad ca s-a pastrat buna traditie a obiceiului "daca e despre Cluj, sa ne infiintam si noi p'acolo" a unora, se deschide un topic despre "U", hop ca isi dau cu parerea cine oare? constantenii?! iesenii?! neah, sibienii. (Sa fiu fair-play, unii, putini de sa-i numeri pe degetele lui Captain Hook).

Pana la meciul direct propun ca fiecare sa ne vedem de ... :D... treburile noastre.Si auditie placuta la concertul Santana&friends de sambata.

BAK
12th October 2006, 23:56
domnul paul, cel de treizeci si ceva de ani care nu are nimic mai bun de facut decat sa intre pe forumuri si sa se bage contre ar trebui sa nu mai fie lasat sa scrie pe acest thread. daca esti asa de destept tataie(sper sa n-ai noroc), sper ca stii sa citesti articolul urmator.....sursa nu cred ca am voie sa o dau, dar daca esti baiat destept(ma indoiesc) si chiar iti pace baschetul ar trebui sa stii.oricum, articolul e din numai.......... .ro
"Preţurile crescute ale biletelor (7 RON întreg, 4 RON redus) şi desele lacune în organizarea meciurilor precedente au făcut ca tribunele sălii Transilvania să nu se umple ca altă dată, doar 1.500 de spectatori vrând să vadă pe viu primul meci al favoriţilor din sezonul 2006/2007"-Domnul Edgar Jozsa:ok:

la noi au fost mai multi spectatori, singurii care au lipsit fiind cei din galerie:o: .......voi ce scuza aveti.....salvati bani pentru a merge la vreun muzeu?!@!?

woody
13th October 2006, 00:54
Capacitatea salii este de 1800, asa ca 1500 din 1800 de locuri cred ca este un procentaj bun :)

Intre noi fie vorba, paul cam sare calul. Nu stiu de ce va tot provoaca...pe bune.

Dar tot intre noi fie vorba si vorbind cinstit, mi se pare aiurea "initiativa" clubului vostru de a-si face asociatie de suporteri. Ce naiba, nu am mai auzit asa ceva. Suporterii se organizeaza ei, nu trebuie sa-i adune clubul. Sper totusi sa nu ajungeti ca Ploiestiul unde galeria lor recunostea cinstit ca primeau bani de la Iacobescu. Sunteti destui in Clujul ala pentru a va organiza singuri. Probabil ca va trebuie doar o scanteie, sau cineva dintre voi cu initiativa. Dar ceea ce vrea sa faca clubul mi se pare o jignire la adresa suporterilor. Parca ar vrea sa-i cumpere....Nu va suparati pe mine dar e airea. E ca si cum unul care tine o conferinta ar plati audienta sa vina sa-l cada si sa-l aplaude.

A, nu inteleg ceva? Nu avem voie sa punem linkuri aici pe forum?

BAK
13th October 2006, 03:02
1.pai nu avem voie sa punem linkuri pentru ca facem reclama la alte forumuri......sau ceva de genul
2.ideea este buna in principiu dar probabil ca a fost interpretata gresit sau poate doar a fost formulata gresit.nu cred ca mirecea cristescu va platii deplasari si alte chestii la galerie nici daca acestia o vor cere......ideea nu este rea si poate o sa se puna in aplicare.....
3.pe siteul federatiei scrie ca aveti 2896 de locuri...un calcul simplu arata ca sala a fost pe jumatate goala.dar nu vreau sa mai incep odata discutia despre sala pentru ca sala din sibiu are cele mai multe locuri din tara
@ paul...probabil ca ai fost printre aia care au luat un scuipat in cap si un sut in fund la ultimul meci deci incep sa iti inteleg frustrarea.......

paul*
13th October 2006, 07:40
domnul paul, cel de treizeci si ceva de ani care nu are nimic mai bun de facut decat sa intre pe forumuri si sa se bage contre ar trebui sa nu mai fie lasat sa scrie pe acest thread. daca esti asa de destept tataie(sper sa n-ai noroc), sper ca stii sa citesti articolul urmator.....sursa nu cred ca am voie sa o dau, dar daca esti baiat destept(ma indoiesc) si chiar iti pace baschetul ar trebui sa stii.oricum, articolul e din numai.......... .ro
"Preţurile crescute ale biletelor (7 RON întreg, 4 RON redus) şi desele lacune în organizarea meciurilor precedente au făcut ca tribunele sălii Transilvania să nu se umple ca altă dată, doar 1.500 de spectatori vrând să vadă pe viu primul meci al favoriţilor din sezonul 2006/2007"-Domnul Edgar Jozsa:ok:

la noi au fost mai multi spectatori, singurii care au lipsit fiind cei din galerie:o: .......voi ce scuza aveti.....salvati bani pentru a merge la vreun muzeu?!@!?

american pizza boy face taraboi...
Comanda speciala de la mine ptr. tine: 2 pizza calde...grija la transport ca-s pretentios

MT
13th October 2006, 08:35
Paul* , sorry, tot nu ai sa reusesti nicicum sa stergi impresia ca sibienii sunt niste tipi OK exceptie facand doar cativa mor(m)oni samantzari (de scandal, sa fie clar ca e vorba de metafora si nu de punga cu bomboane agricole).

LE: (Nu chiar atat de)offtopic:
Pentru ca pe topicul de handbal cu siguranta va posta altcineva , va reamintesc ca de azi incepand cu ora 17.00 incep partidele grupei Challenge Cup la handbal fete, in Sala Sporturilor "Horia Demian".
Partidele de azi:

17.00 U Jolidon Cluj -Colegio de Gaia (Portugalia)
19.00 H.C. Nuorese (Italia) -ZRK Zeljeznicar Hadzici (Bosnia)

BAK
13th October 2006, 09:33
american pizza boy face taraboi...
Comanda speciala de la mine ptr. tine: 2 pizza calde...grija la transport ca-s pretentios


stai linistit domnule paul, ca nu ai bani nici de o pizza dapoi de doua:drak: si oricum, nu vreau sa iti iau alocatiile de la copii:drak: :drak:

za_horse
13th October 2006, 10:00
Voi deja sunteti enervanti, ati deschis un thread nou numai pentru Cluj sa aveti unde sa va dati mari? Nu era deajuns ca va luptati cu sibienii pe restul threadurilor mai trebuia unul in plus, daca isi deschide si Valcea thread, si Iasiul thread (no offense Valcea si Iasi erau numai doua exemple) si incepem sa ne punem toti poll-uri gen: care este jucatorul preferat? sau cati spectatori credeti ca vor fi in sala, sau reusim sa batem anul asta asesoftul? numai asa sa ne aflam in treaba... In afara de jucatorul preferat de la U, tot ce s-a scris pe acest thread (inclusiv postul meu) este OFF TOPIC, sa faca cineva curatenie! Multumesc si la revedere!

woody
13th October 2006, 10:03
1.pai nu avem voie sa punem linkuri pentru ca facem reclama la alte forumuri......sau ceva de genul
2.ideea este buna in principiu dar probabil ca a fost interpretata gresit sau poate doar a fost formulata gresit.nu cred ca mirecea cristescu va platii deplasari si alte chestii la galerie nici daca acestia o vor cere......ideea nu este rea si poate o sa se puna in aplicare.....
3.pe siteul federatiei scrie ca aveti 2896 de locuri...un calcul simplu arata ca sala a fost pe jumatate goala.dar nu vreau sa mai incep odata discutia despre sala pentru ca sala din sibiu are cele mai multe locuri din tara
@ paul...probabil ca ai fost printre aia care au luat un scuipat in cap si un sut in fund la ultimul meci deci incep sa iti inteleg frustrarea.......

Ms de raspuns.

2. Ideea este buna in pricipiu, de a organiza suporterii, dar nu ar trebui sa vina de la club. De aia e aiurea. Daca doar v-ar sprijini discret ar fi ok. De plata ar fi ok ca un club sa plateasca orice nu ar putea fi incadrat la categoria "va platesc ca sa strigati": partial deplasarile (cum se intampla si la noi, clubul plateste 50% si suporterii 50 din costul transportului), poate si ceva materiale pentru coregrafii (aici nu e cazul la noi ca avem bani suficienti adunati ...tot de la noi),

3. Am vrea noi sa avem capacitatea care e scrisa la federatie (si cred ca si clubul ar vrea ca ar scoate o gramada de bani din bilete :)). Cei de la federatie nu au gresit mult, doar o cifra.Prima. :). Daca ar fi sa discutam despre cea mai mare sala din Romania atunci realitatea este evidenta, probabil a voastra sau Floreasca.

In ceea ce-l priveste pe paul, si eu sunt deranjat de mesajele lui in aceeasi masura ca si voi. Chiar nu te inteleg, paul, de unde atata chef de harta? Inca ceva, daca erai "face to face" cu cei carora le scrii mesajele alea belicoase nu cred ca mai spuneai toate acele lucruri. Nu pentru ca ai primi o corectie fizica :), dar pentru ca nu cred ca asemenea lucruri ar avea cineva tupeul sa le spuna "face to face". Eu zic sa lasi mesajele de genul asta si sa devii un forumist normal.

woody
13th October 2006, 10:06
Voi deja sunteti enervanti, ati deschis un thread nou numai pentru Cluj sa aveti unde sa va dati mari? Nu era deajuns ca va luptati cu sibienii pe restul threadurilor mai trebuia unul in plus, daca isi deschide si Valcea thread, si Iasiul thread (no offense Valcea si Iasi erau numai doua exemple) si incepem sa ne punem toti poll-uri gen: care este jucatorul preferat? sau cati spectatori credeti ca vor fi in sala, sau reusim sa batem anul asta asesoftul? numai asa sa ne aflam in treaba... In afara de jucatorul preferat de la U, tot ce s-a scris pe acest thread (inclusiv postul meu) este OFF TOPIC, sa faca cineva curatenie! Multumesc si la revedere!

Pe mine nu ma deranjeaza ceea ce se scrie pe aici (in limitele bunului simt). Acest topic, la fel ca cel de anul trecut, este de fapt un subforum al clujenilor si al celor care vor sa discute cu ei.

eddy_jozsa
13th October 2006, 10:47
maih baietzi... mai sunt 64 de zile pana la meciul direct si voi deja va luati la hartza? pai lasati-o mai moale ca ni se termina rautatile pana ajungem la etapa a 12-a...

unde sa incep... poate la (1) calitatea postarilor... da woody, poate paul* sare calu, e cam la nivelul lui BAK... si asta e destul de jos din pacate :(

o imbunatatire drastica am observat la MT, care de la calificative gen cioban, stanar, etc a trecut la ironii subtile care pe alocuri sunt chiar distractive! felicitari pt un divertisment de nota 10 :D (recunosc ca la faza cu santana&friends mi-a luat vreo 30 de secunde pana m-am prins)

(2) sala si nr. de spectatori draga BAK, sala noastra (amarata de fel) are doar 1.812 locuri pe scaune... credeam ca stii... ah, sau n-ai fost niciodata la noi? Pacat... asa-s salile din Romania, mai mici!
Pentru toti cei care cred ce vad pe siteul federatiei, tin sa afirm ca sala din Cluj are... >random< locuri, undeva intre 3000 si 4000, deoarece nu sunt scaune (nu zic ca e un lucru negativ, nu zic ca e pozitiv, pur si simplu nu sunt) si lumea se poate inghesui mai mult sau mai putin. (vorbesc din experienta celor... aproximativ 7 meciuri pe care le-am vazut la voi in sala)

(3) marketing nu stiu exact cum sta treaba cu acea liga a suporterilor, dar cred ca putem sa cadem de acord ca majoritatea ziaristilor din romania au probleme... de exprimare sa zic asa. Din sursele mele (nu ziaristi), la meciul U-Gaz sala a fost aproape plina si atmosfera a fost destul de buna, asa ca... niciun motiv de ingrijorare aici.
Initiativa aceea cu 100 de bilete gratis/tricouri reduse mi se pare ok, e un mod de a aduce lumea la sala... un fel de marketing pt incepatori. Deci un lucru f bun in principiu (mai ales ca nu aduci doar lumea la sala, mai vinzi si niste articole promotionale si iti faci si reclama la site).
Deci aici eu zic ca n-ar fi cazul sa facem misto, atata timp cat conducerea din cj isi trateaza spectatorii cu un minim respect, si nu isi bate joc.... cum s-a intamplat de cateva ori prin locuri unde nu te-ai astepta!!

MT
13th October 2006, 11:45
@woody & eddy_jozsa + grupul sibienilor OK care consuma apa plata (multa!) pentru a reusi sa-si inghita antrenorul un sincer :ok: pentru armele elegante folosite in sedintele de scrima cu adversarii.

O mirare pentru neastamparul certaretz al lui paul*; pe alt forum (galben-albastru), unde este veteran si are alt nick :D pare -la o trecere rapida in revista- un individ mult mai bine compensat, degraba initiator de actiuni colective, etc.
Sa fie un Dr. Jekyll / Mr. Hyde syndrome ?!

virtual
13th October 2006, 12:34
Mai...

Simplul fapt ca unii sibieni ne ataca inseamna ca ceva acolo nu e bine. La ei!
Caci daca totul ar fi bine si frumos, nici nu ne-ar baga de seama.
Propun pt toti clujenii sa nu raspundem la mesajele off topic care au doar scopul de a provoca. Purtati-va exact ca si cum nu ar exista.

Dar sa nu uitam ca sunt destui sibieni care stiu jocul, regulile si cunosc ce inseamna respectul reciproc (de exemplu, Eddie, Ovi, Woody si imi cer scuze pentru restul pe care i-am uitat).
Deci numai bine si baschet in continuare si fie castige ambele echipe cat mai mult...

PS: mie mi se pare ok ideea lui Cristescu de a impulsiona fanii baschetului. Nu de alta, dar poate ar trebui sa avem si noi o galerie adevarata, de cunoscatori de baschet si care sa se remarce prin non-violenta, respect si admiratie pentru fenomenul baschet.

Iar pentru "u", ceea ce initial era o greaseala de tipar, acum mi se pare ceva bun: si anume, suntem inca mici, sa nu uitam unde suntem si unde vrem sa plecam in lume. Asadar suntem modesti... Sa speram ca U va scrie in cat mai multe recenzii de pe fiba.com etc.

MT
13th October 2006, 12:44
Start small, think big... ;)

paul*
13th October 2006, 13:58
moralmente este inexplicabil ce se intampla pe acest forum.Cum poate fi sugrumata o dezbatere de idei de catre uni si altii care in loc sa-si exprime parerea asupra unui subiect se alature uneia dintre parti dandu le dreptate unora sau altora.Mie-mi place de bak (char daca este pizza boy) de mt care se pare ca in opinia multor periatori este"spiritul" si "spiritualitatea "forumului de king of hell ptr. felul direct de abordare al problemei, de virtual care a creat simbolistica dupa aparitia simbolului, gasim aici o cromatica controversata dar creatoare de idei.Eu ma simt in aceasta sectiune ca fiind intre prieteni si abia astept sa ciocnesc din halba cu ei.
Haide Mobitelco Carbochim...

virtual
13th October 2006, 14:13
Your vote is still pending, Paul!:)

SilverZeus
14th October 2006, 12:47
Voi deja sunteti enervanti, ati deschis un thread nou numai pentru Cluj sa aveti unde sa va dati mari? !

...eu credca e normal ca sa avem acest thread....nu inteleg de ce nu se deschide unul ptr fiecare echipa din Divizia A....(a stiu, de ce: sunt useri din Sibiu si Cluj, restul cate 1-2 din Arad, Ploiesti, nu mai zic de VAlcea si Iasi)



In afara de jucatorul preferat de la U, tot ce s-a scris pe acest thread (inclusiv postul meu) este OFF TOPIC, sa faca cineva curatenie! Multumesc si la revedere!

...aici iti dau dreptate....
pacat insa, ca sunt unii "oaspeti" (de prin SB) care nu inteleg sa comunice civilizat, iar unii din CJ care raspund cu naivitate provocarilor

paul*
14th October 2006, 14:53
la partea cu naivitatea subscriu...

BAK
15th October 2006, 04:14
domnule paul....CSU a pierdut destul de rau la pitesti iar singurele tale comentarii sunt tot pe thread la noi? eu cred ca defapt esti de-al nostru/hello /hello .......fac o bere si o .....pizza..........pentru domnu' paul

on topic.....am si eu o intrebare..de ce nu au jucat belanovic si jenkins....sunt tot accidentati? si cum se misca cenean dupa perioada de inactivitate?

Dumars
15th October 2006, 08:19
on topic.....am si eu o intrebare..de ce nu au jucat belanovic si jenkins....sunt tot accidentati? si cum se misca cenean dupa perioada de inactivitate?


Probabil s-a considerat ca nu e cazul sa se riste cu cei doi. Nu se prefigura a fi un meci pe muchie de cutit. Belanovic inca avea probleme cu umarul, iar Jenkins a facut doar testul Holter si mai trebuia sa faca testul de efort inainte de plecare. Nu stiu daca si acolo a iesit totul OK.

Referitor la Cenean, :mda: cred ca se misca la fel ca si inainte.
Am vazut ca a marcat 10 puncte la Arad. Deci e super tare. :)

ultras79
15th October 2006, 08:19
Pt tot jucati ca la Pitesti sambata si ii bine...!!! Paul .....ce echipa periculoasa aveti...sunteti caz de targa...!!! NUMAI "U"

virtual
18th October 2006, 18:01
stie cineva scoru la pauza u - elba?
nu de alta, dar eu nu... ca site-ul da ceva rateuri (sau adminu meu de retea, un dictator din fire isi bate joc de mine)

RCD
18th October 2006, 18:21
Sfertul 3 U 81 Elba 59

paul*
18th October 2006, 18:33
sfertu" 4 87-87 revenire spectaculoasa timisoara...

RCD
18th October 2006, 19:04
cv vb ca nu a fost egal is sf 4
scor final 101 - 86 pt U

BAK
18th October 2006, 23:11
felicitari baieti pentru victorie

SilverZeus
18th October 2006, 23:46
lasa-l mah si tu in pace....asta e un topic ptr clujeni, dar tu mai mult te-ai conversat cu el...si n-ajungi nicaieri asa

Pepsi-Cola
19th October 2006, 06:34
Jucatorul meu preferat este SEALS LeVar !! :D

RCD
25th October 2006, 15:13
Stie cineca daca joaca Jenkins azi?

Dumars
7th November 2006, 16:48
UMobitelco asteapta autosesizarea Federatiei

Clujenii nu vor depune memoriu împotriva arbitrajului de la Ploiesti

În urma presta-tiei jenan-te a trio-ului de arbitri, Ciulin -Olaru -Grigoras, din tim-pul meciului Asesoft -UMobitelco, în care acestia au defavorizat clar formatia oaspete, conducerea alb-negrilornu va depune memoriu la Federatia Ro-mâna de Baschet. Mircea Cristescu, presedintele executiv al clubului, spune ca simpla prezenta în Sala Olimpiaa întregii conduceri a FRB este mai utila ca un obisnuit memoriu.

Înfrângerea la o diferenta minima, 63-70, suferita la Ploiesti, înca îi mai bântuie pe clujeni. Antrenorul sârb, Miodrag Perisic, a încercat sa faca o scurta analiza a prestatiei elevilor sai, si a atentionat ca s-au comis destule greseli, în special în sfertul trei, când formatia sa se putea distanta pe tabela. Cu toate astea, el a scos în evidenta determinarea afisata de jucatorii sai spunând ca pentru prima data, dupa mult timp, s-a vazut ca Seals si compania au crezut cu adevarat ca pot sa-i învinga pe ploiesteni, chiar la ei acasa.

Jocul s-a pierdut în ultimele cinci minute. Jucatorii mei au aratat, pentru prima data, ca sunt montati sa faca un meci mare. Din pacate, nu ne-am organizat. Cred ca în sfertul patru si la începutul sfertului trei am avut momente în care ne-am pierdut, desi, la un moment dat, prin minutul 35, am avut doua sau trei puncte avans (35-33, min. 33 -n. red). Vreau sa urmaresc cu atentie înregistrarea partidei si sa vad exact unde am gresit. Daca jucam fotbal, atunci pot spune ca un egal era mai echitabil, a spus Perisic.
Confuzila capitolul greseli personale

Mircea Cristescu, presedintele executiv al clubului, a explicat momentele de confuzie petrecute în minutul 37, când Seals (foto la minge) a fost eliminat de pe teren desi avea doar patru greseli personale. La un moment dat, atât Roschnafsky, cât si Seals aveau trei greseli personale. Dupa un fault, arbitrii au anuntat ca Roschnafsky l-ar fi comis, însa la masa s-au sucit si l-au trecut pe Seals. De aceea noi îl aveam pe Bubu (Roschnafsky -n. red.) cu patru greseli si la Seals doar trei, iar când primul a comis a patra greseala, noi am crezut ca este a cincea si l-am înlocuit. O sa urmaresc cu atentie înregistrarea partidei, sa vedem exact ce s-a întâmplat.

Din pacate, în Sala Olimpianu exista o tabela care sa afiseze greselile personale, a spus Cristescu. Acesta a mai spus ca arbitrii au avut un mare merit în stabilirea rezultatului final, dupa ce au dictat de trei ori mai multe aruncari libere în favoarea ploiestenilor, însa a recunoscut greselile echipei sale, singurul nume pe care l-a pronuntat fiind cel al lui Marcel Tenter. Fundasul clujean nu a prins o zi prea buna la Ploiesti, ratând mai multe atacuri în sfertul patru. E greu sa câstigi un meci în care adversarul arunca de trei ori mai multe libere. Baietii au avut o atitudine buna, s-au luptat, însa pe final nu au avut puterea de concentrare necesara si au gresit mult. Am facut greseli umane, si vreau sa ma refer aici la Marcel Tenter, care si-a demonstrat valoarea la Otopeni si acasa, cu Gaz Metan, când a câstigat, practic, de unul singur.

Arbitrii au avut rolul lor, iar faptul ca întreaga conducere a Federatiei Române de Baschet se afla în Sala ar trebui sa fie cel mai bun memoriu în acest caz. Astept sa vad masurile!, a spus Cristescu.
Premiu pentru galerie

Cei aproximativ 150 de fani ai lui UMobitelco, care au ajuns la Ploiesti, la meciul cu Asesoft, vor primi un premiu din partea conducerii clubului. Acestia vor beneficia de intrare gratuita la meciul de mâine, din FIBA EuroCup Challenge, împotriva elvetienilor de la BC Boncourt. Sper ca publicul sa fie alaturi de noi, pentru ca e un meci extrem de important. Vreau sa le multumesc si celor 150 de suporteri care s-au trezit atât de devreme pentru a fi prezenti atât la Mioveni, cât si la Ploiesti, pentru a sustine echipele Clujului. Ei vor beneficia de intrare gratuita la meciul cu Boncourt, a afirmat presedintele executiv al alb-negrilor. Biletele pentru meciul din FIBA EuroCup Challenge se vor pune astazi în vânzare, iar un tichet va costa 10 lei, în timp ce elevii si studentii vor beneficia de 50% reducere.

* Cristescu si-a adus toti prietenii la echipa!



Euforic dupa succesul formatiei sale în fata rivalilor de la Cluj, patronul celor de la Asesoft, Sebastian Ghita, a afisat o atitudine aroganta, laudând inspiratia sa la transferuri si atacând conducerea UMobitelco. Ma bucur ca am câstigat si s-a vazut diferenta de valoare. În timp ce noi am adus jucatori tineri, valorosi, de perspectiva, Cristescu (Mircea Cristescu -n. red.) si-a adus la echipa toti colegii si prietenii de pe vremea când era jucator. Clujul arata ca o echipa de batrâni, a spus Ghita. Înainte sa se laude, oficialul ploiestean urla, în timp ce-l cauta pe observatorul partidei, Marius Marinescu, ca e inadmisibil ca, pe teren propriu, echipa sa sa fie sanctionata cu 11 faulturi în atac.

De cealalta parte, la finalul partidei, Mircea Cristescu nu si-a atacat adversarii, spunând doar ca Laurentiu Grigoras ar merita o statuie în centrul orasului Ploiesti pentru prestatiade sâmbata. Lui Carmen Branisteanu, presedintele Federatiei Române de Baschet, desfasurarea ostilitatilor si prestatia celor trei arbitri i s-au parut normale.

Ea ne-a declarat ca nu are ce sa le reproseze oamenilor în negru, atâta timp cât jucatorii nu au protestat. Cred ca timp de 37 de minute totul a mers bine. Cele doua banci au protestat, cum se întâmpla de obicei, însa jucatorii nu au zis nimic. Apoi, dupa eliminarea lui Seals, lucrurile au fost scapate, putin, de sub control, a spus Branisteanu.


Alin SUTEA alinsutea@ziuadecj.ro

Parazitu'1919
26th November 2006, 21:16
Pacat ca am pierdut azi cu dinamo:(

virtual
27th November 2006, 13:07
De ce pacat?

Am pierdut clar pe mana noastra, nu se mai pune problema de furt ca la Asesoft.

Macar sa vedem unde suntem... Ce bun e acum 'u'-ul ala... pacat ca nu l-am putut face mai mic

MT
27th November 2006, 14:06
Ne revenim noi pana la playoff, e singurul moment care conteaza cu adevarat.

virtual
27th November 2006, 15:54
Da. Numai ca are si importanta daca jucam de pe pozitia 4 sau de pe pozitia 2..

boshcUtza
27th November 2006, 21:26
sa nu disperam
mai este mult si pana la playoff si multe se mai pot intampla
sa nu uitam ca in retur ploiestiul si dinamo vor juca la cluj

virtual
28th November 2006, 13:23
that 2.
desi 3 infrangeri sunt 3 infrangeri.
sfatul meu: strategia sa fie facuta pe ideea ca vom termina returul pe locul 3.

MT
28th November 2006, 13:36
Asta se numeste o strategie optimista :).
Nu de alta dar Sibiul incepe sa-si cam rezolve problemele de efectiv...

vasi
28th November 2006, 20:49
ca bine zici tu MT

Parazitu'1919
28th November 2006, 21:27
off topic ROG un moderator sa modifice numele Threadului si sa scrie cu "U" mare ca nu mai pot cand imi sare in ochi 'u'

Cosmin Salajan
29th November 2006, 10:18
e bine asa, inca nu isi merita " "U" "

virtual
29th November 2006, 13:36
Pt discutia cu 'u' a se vedea inceputul thread=ului.
Nu meritam "U". Inca...

CrAzY92
10th December 2006, 21:41
nasol nui stiu pe nici unu :D

MT
16th December 2006, 08:04
prosport de azi, interviu Mircea Cristescu dupa meciul cu Brno:


...
Multumit de jucatori?
In parte da, pentru ca au jucat cu atentie, iar cel putin în aparare mi-au placut. Cu toatea acestea, vor fi modificari în lot în pauza competitionala. Nu stiu acum cine va pleca, dar sigur voi mai aduce unul sau doi baschetbalisti din strainatate.
...

BAK
16th December 2006, 08:56
poate sa plece oricine numai levar sa nu plece.....

MT
16th December 2006, 18:09
In iarna nu pleaca. La vara insa...

fodo
16th December 2006, 18:23
Dupa ultima etapa levar va pleca in sua si se va intaorce in 3 ian, urmand ca dupa ce i se va naste copilul sa plece din nou in sua pt 3 sau 4 zile. Asta se va intampla in jurul datei de 20 ian.

MT
16th December 2006, 18:57
La fix dupa returul cu Apollon ;). Fie sa aiba parte de doua bucurii zilele acelea, una enorma a nasterii unui copil si una mai mica, dar totusi..., a unei calificari mai departe cu U.
La fel si pentru Cory...parca tot in perioada aceea va naste si sotia sa.

fla csu
16th December 2006, 22:35
sa li se nasca copii sanatosi si sa se poate bucura de ei.
Cred ca am intrat in spiritul sarbatorilor!

virtual
18th December 2006, 14:58
Ca urmare a inflatiei de mesaje jenante, guestbook-ul de la site-ul nostru oficial s-a inchis.

Nu stiu cui trebuie sa multumim pentru aceasta. Fanilor nostri ultras, corespondetilor lor sibieni care se plictisesc sau mai nou unor caini rosi...


Ideea ca va trebui sa ne manifestam. Aici.

MT
18th December 2006, 15:06
Sper ca nu vrei sa vina molima si pe aici :)
Anyway, tot mai bine discutam la o bere, ca tot se apropie Sarbatorile ar trebui sa ne intalnim si sa dezbatem problemele Clujului fata in fata... :)

MT
18th December 2006, 17:17
De pe siteul u-mobitelco:


Echipa "U" Mobitelco a fost prezenta astazi, la pranz, la Liceul de Informatica, unde a sustinut un meci demonstrativ in compania elevilor de acolo. Pentru o ora, jucatorii de la "U" Mobitelco au uitat de tristetea produsa de infrangerea in partida cu CSU Sibiu, de duminica, bucurandu-se pur si simplu de placerea de a juca baschet si de admiratia iubitorilor acestui sport, care au umplut sala pana la refuz. Elevii de la Informatica s-au inghesuit sa faca poze cu favoritii lor, sa le ceara autografe, dar si sa aplaude la final, ambele echipe, pentru ca cea formata din colegii lor a oferit la randul ei, o replica foarte curajoasa. Meciul s-a incheiat cu scorul de 40-39, in favoarea seniorilor, care s-au amuzat de multe ori pe teren si, in timpul jocului, le-au mai vandut cate un pont "adversarilor" mai mici.
In pauza meciului, doi jucatori din tabara informaticienilor s-au intrecut la un inedit concurs de slam-dunk, cu LeVar Seals si Flavius Lapuste. Nici nu mai conteaza cine a castigat, pentru ca in inghesuiala creata in jurul lor, se vedea doar o mare de telefoane mobile si aparate foto, fiecare incercand sa prinda "poza zilei". De remarcat bannerul conceput de gazdele de la Informatica, "Unica iUbire!", care a fost intins pe unul din peretii salii. Jucatorii de la "U" Mobitelco le-au oferit adversarilor fanioane ale clubului, iar fanilor prezenti in sala postere cu echipa, cu autografe...

Restul articolului si fotografiile de la eveniment pe site.

virtual
18th December 2006, 17:56
Mda MT poate ca ar fi cazul de un face 2 face. Desi miercuri lucrez pana la 20,00 deci nu stiu de meci, iar joi intentionez sa parasesc cetosul Cluj...
Dar vedem..

outsider
18th December 2006, 22:27
"Incepand de astazi, 18 decembrie, guest book-ul a fost redeschis, dar de acum inainte vor putea posta mesaje doar membrii inregistrati. Desi am dorit sa fim deschisi cu toata lumea, indiferent ai carei echipe erau suporteri, s-a dovedit inaintea meciului cu Sibiul ca civilizatia este straina multora dintre ei. Asa ca, vor avea acces doar membrii, iar mesajele penibile si necivilizate vor duce la banarea IP-urilor. Comunicarea este vitala, dar pana la urma, este o arta. Enjoy!"
Vesti bune de la Cluj.

virtual
19th December 2006, 08:33
Mda. Pacat ca eu logat fiind nu pot posta. De altfel, cred ca e ceva bug de programare, caci nu am vazut vreun mesaj postat, cu exceptia celui al adminului...

DonCarlos
19th December 2006, 15:54
Mie mi se pare ca domnul Cristescu a atins un prag in managementul echipei, de care nu cred ca poate sa treaca. Ma indoiesc ca in felul in care conduce acum echipa va realiza obiectivele propuse. Toata recunostinta si tot respectul meu pt ca a adus echipa aici, dar ma indoiesc ca vede lucrurile in perspectiva (sau in perspectiva corecta). De ex cu hotararea de a bloca primele jucatorilor va crea tensiuni nedorite in echipa ceea ce se va rasfrange asupra evolutiei echipei. In alta ordine de idei politica de transferuri a fost total gresita. Practic aceasta echipa se va dezintegra in sezonul viitor. Bubu si Tenter se pensioneaza, raman Dumitrescu si Lapuste (performante mediocre dealtfel) intra deja in clasa veteranilor, plus Silvasan (inconstant si el) si eventualii 4,5 straini. Singurul strain care conteaza cu adevarat Seals nu cred ca va ramane. Daca nu are in vedere inca de pe acuma niste transferuri de marca de pe piata interna va fi vai si amar de aceasta echipa. Sezonul trecut ma uitam cu admiratie la tranferurile facute de sibiu (Evans, Kabengele) iar acum cei trei noi adusi practic il eclipseaza pe Kabengele. Noi am reusit doar doua transferuri valabile de pe piata externa si alea cu noroc. Krstanovici era cunoscut de Perisic, iar aducerea lui Seals chiar ca a fost noroc chior.

SilverZeus
19th December 2006, 21:54
....destul de adevarat !!!! ...din pacate

dolby
19th December 2006, 22:20
cum ne imbarbata acu' vreo cateva luni un clujan de-al vost':

"Hai ca nu e asa neagra situatia la voi. Important pana la urma e sa ajungi in playoff, acolo orice se poate intampla. Pana atunci se pot aduce jucatori noi, ridica moralul celor existenti, etc. Mai ales la bugetul-record anuntat in vara, ar trebui sa fiti fara griji.
Ce sa mai spuna atunci Aradul de exemplu, care sta pe aeroport cu ochii in soare sa aterizeze avionul cu investitorii, sau Brasovul, care nu spera nici macar la vreun autobuz cu finantatori ..."

:)

cred ca e aplicabila acum la voi . so......cheer up

virtual
20th December 2006, 14:20
A plecat Cory.

Pariul se pare ca l-a castigat Vasi. Trebuie sa dam o bere expertului. Poate chiar azi la sala. Poate facem de o intalnire si cu MT. Ce ziceti baieti, va bagati? Nu trebuie sa fie berre (a se vedea conducerea sub influenta alcoolului), poate fi chiar doar o cola:))

vasi
20th December 2006, 14:30
A plecat Cory.

Pariul se pare ca l-a castigat Vasi. Trebuie sa dam o bere expertului. Poate chiar azi la sala. Poate facem de o intalnire si cu MT. Ce ziceti baieti, va bagati? Nu trebuie sa fie berre (a se vedea conducerea sub influenta alcoolului), poate fi chiar doar o cola:))

ok pt mine
va astept la mine, la statistici, dupa meci...
e bine asa?

Cosmin Salajan
20th December 2006, 14:36
vasi vezi ca-mi tre statistica, sa nu mai strigi la mine dupa meci :P

p.s. ne vedem acolo

virtual
20th December 2006, 14:38
ar fi ok, cu o unica exceptie.
de la ora 19 joaca sibiu pe tvsport. deci va fi o cursa pt ajungerea acasa sa vedem meciul.

dar vedem la fata locului!

MT
20th December 2006, 14:39
Jenkins. Sper sa mai fie azi, merita o strangere de mana de ramas bun din partea noastra.

PS. Daca nu se intampla ceva cataclism natural pana atunci, la sfarsitul meciului I'll be there, "La Statistica" ;)

virtual
20th December 2006, 14:40
PS> acum imi pica fisa. Scuzati intrebarea, da' unde e statistica?
Tu Vasi stateai mai demult in fata galeriei pe centru in prima banca... acolo e sau...?

MT
20th December 2006, 14:47
Vasi are pile si sta mai nou langa masa oficiala, la o masutza... ;) (sau ma insel?!)

virtual
20th December 2006, 15:34
Silver, te bagi? Cosmin U am inteles ca e bagat deja:D

vasi
20th December 2006, 19:49
am facut rost de pile, da da da :)))

MT
20th December 2006, 20:16
Unde ai disparut domnu' statistician? Am stat de vorba in tribuna de vizavi 3 minute dupa meci cu un prieten vechi (timp in care se impachetau computerele in zona voastra) si pe cand am ajuns dincolo, pauza, totul curat si lustruit. Si am staaat..pana au iesit si jucatorii, nevestele, copii, mamele, bunicile,etc.

C'est la vie, ne vedem cumva.

Ontopic: cred ca e prima data in ultimii doi ani cand am vazut un "autocos" :D , bietul Boban Bilbija fiind autorul nefericitelor puncte pentru noi... In rest, meci de vacanta... bye Cory...si dupa mine ar fi cazul sa se mai gandeasca unii si Belanovic, care cateodata se orienteaza pe teren cum se orienteaza un orb in Sahara.

SilverZeus
20th December 2006, 20:17
...din pacate azi am lucrat toata ziua si acuma numai dinti vad cand inchid ochii....am pierdut si meciul, binenteles....mi-ar fi placut si mie sa fiu cu voi "la statistici":D....dar ramane pe data viitoare...neaparat :ok:

MT
20th December 2006, 21:26
Pai ideea era ca eu am stat o vreme langa o masa goala, fara Vasi, fara laptoape si fara statistici si dupa aceea ideea de a vedea ceva din meciul de la TV + antrenamentul unor fete care dadeau periculos de aproape de mine cu mingea prin tribuna m-au facut sa ma retrag strategic.

MT
21st December 2006, 11:18
:cool: Clujul are un nou manager general: Robert Reisenbüchler.


Mai importante au fost declaratiile directorului executiv Mircea Cristescu, cel care a lasat sa se inteleaga ca renunta la ingratul rol de factotum. El l-a prezentat pe fostul mare baschetbalist Robert Reisenbüchler ca noul manager, incepind cu 1 ianuarie 2007. „Robi" va avea puteri depline, el urmind sa decida viitorul antrenorului Perisic, dar si al unor jucatori care n-au dat randamentul scontat. Despre Jenkins am aflat ca situatia lui este „incerta", sansele ca el sa fie solicitat la reunirea lotului din 3 ianuarie fiind de 50%. Per total, nemultumit de sezonul de toamna al echipei, Cristescu nu exclude nici varianta plecarii, daca aceasta ajuta echipa „sa ramina pe drumul cel bun".


Un nou "neamt" la Cluj, ca manager de data aceasta, dupa Bubu (care are si el dubla cetatenie), Marcel - care a jucat mult in Germania, Flavius - idem si Tudor - cu o mica "excursie" prin zona germanofona.
Speram ca infuzia continua de seriozitate teutona - proverbiala de altfel - va aduce rezultate si U va continua pe panta ascendenta pe care se afla de cativa ani.

virtual
21st December 2006, 11:27
Scuze, MT!

Eu imediat dupa meci am fost la Vasi si am povestit foarte pe scurt cu el, asteptandu-ne. Ambii ne grabeam, sa vedem meciul lui CSU si, in plus, unii aveau si alte probleme personale.

Dar ramane pe data viitoare. Zilele nu intra in sac:D

MT
21st December 2006, 11:32
NP ;) am fost eu prea lent (ca si Jenkins) sau voi prea rapizi. Ne vedem oricum cat de repede...

fodo
23rd December 2006, 10:52
VA pleca si Belanovic dupa declaratia lui Cristescu:. "Ambii jucatori sunt liberi de contract in acest moment. Am ramas intelesi ca pastram legatura, in caz ca vom mai avea nevoie de ei. Daca Belanovic nu-si va gasi echipa in timpul scurt dintre tur si retur, il vom readuce, pentru a ne ajuta in cupele europene. Adica, va juca doar in cupele europene. Acum, facem eforturi pentru a gasit cat mai rapid doi jucatori de valoare. Sper ca pana la finalul anului sa rezolvam"

MT
27th December 2006, 10:31
...mai sunt 4 zile pana la finalul anului... ;)

vasi
27th December 2006, 10:40
se pare ca nu prea mi-a iesit pronosticul cu plecari
sincer, nici acum, dupa vreo 5 zile de la decizie, nu inteleg de ce a fost lasat liber Belanovic
in fine, decizia e a conducerii... numai sa vina ceva mai bun in locul celor doi, ca altfel...

virtual
27th December 2006, 11:14
se pare ca nu prea mi-a iesit pronosticul cu plecari
sincer, nici acum, dupa vreo 5 zile de la decizie, nu inteleg de ce a fost lasat liber Belanovic
in fine, decizia e a conducerii... numai sa vina ceva mai bun in locul celor doi, ca altfel...

Hehe, Vasi!

Bine ca nu am facut berea aia, ca acum erai dator:D
Eh, adevarul e ca nici unul nu a confirmat dupa parerea mea. Ne trebuie un pivot de valoare... ar fi ideal ceva intre Obradovic si Little, dar cu atitudinea lui Zoran Krstanovic... deci ideal ar fi chiar Zoki, desi si el eram cam mic la talie in comparatie cu ce ne luptam acum...

Sa speram ca se vor aduce 2 pivoti adevarati.

MT
27th December 2006, 11:27
Problema la noi este ca oricine vine pe 5 trebuie sa se lupte cu "umbra" lui Zoki :) ...si sa arate ca este mai bun. Asa se intampla daca ai avut un jucator exceptional...inlocuitorii lui pleaca cu un handicap in fata spectatorilor (cel putin) pana reusesc - daca pot- sa arate ca sunt la fel de buni.

Oricum mult a fost putin a mai ramas...pana vom afla numele mult asteptate ;)

vasi
27th December 2006, 12:05
din pacate pentru cel care va veni, handicapul este mare. poate prea mare
"Zoki a fost", "Zoki era", "Zoki facea asta si asta" e mult pentru un baschetbalist tanar... cred ca trebuie ceva cu experienta ca sa se integreze repede de tot in sistem, sa nu fie nevoie de un an de acomodare, ca in cazul lui LeVar, de exemplu...
oricum, vorba ta, MT... mai e putin si vom afla

virtual
27th December 2006, 13:26
pai imaginati=va cam cum va fi la anul pt cel ce va juca pe postul lui LeVar, caci sincer va fi surpriza daca mai ramane la noi...

MT
27th December 2006, 16:19
[un pic de offtopic]
P'asta din pacate l-am scapat, desi la fiecare 15 zile isi poate rupe contractul... :D

Le staff technique du Basket-Club Boncourt et le joueur de nationalité américaine, Erroyl BING, 1982, 198 cm, poste 4, se sont entendus pour une prolongation de son contrat jusqu'a la fin de la saison (il avait signé un contrat jusqu'a la treve de Noel). La clause principale de ce contrat est que chaque partie peut le dénoncer unilatéralement tous les 15 jours.
Era un jucator de 13 rebs si 19 p (http://www.fibaeurope.com/cid_f43ulKJBGLcVnbH-aqLVu2.playerID_51043.compID_3PFNKyhLHWIYKHG2fZORy 3.season_2007.roundID_5138.teamID_92445.html) pe meci, in Challenge Cup, cine l-a vazut in "Horia Demian" stie despre ce e vorba... :D

fodo
27th December 2006, 16:55
@Vasi
Un jucator care a evoluat la o echipa in faza grupelor (challenge cup) poate evolua in aceasi competitie la o alta echipa in acelasi sezon?

vasi
27th December 2006, 20:18
din cate stiu, da

outsider
27th December 2006, 21:34
Da fodo, vezi exemplul sasa ocokoljic. de la ploiesti, eurocup, la bc kiev, eurocup.

MT
28th December 2006, 14:17
De pe siteul clubului:


Schimbare de obiectiv
Dec 28, 2006 at 01:41 PM
Presedintele executiv Mircea Cristescu a declarat, joi, pentru site ca, dupa analiza turului, s-a decis schimbarea obiectivelor in acest sezon. "Obiectivul nostru principal devine acum jucarea finalei EuroCup Challenge, iar in campionat sa ne clasam in primele patru. Sper ca orice finala ar fi sa jucam, indiferent ca este finala mare sau cea mica, sa o castigam. Am decis schimbarea obiectivului in campionatul intern, pentru ca Ploiestiul s-a detasat la puncte si, probabil, va fi greu de ajuns. Acesta este si motivul pentru care am renuntat la cei doi jucatori, Jenkins si Belanovic, in incercarea de a forma un lot competitiv pentru cupele europene si partea a doua a sezonului. Suntem in cautari, pentru aducerea altor doi jucatori, din care unul va fi american, iar celalalt, cel mai probabil, european. Mai multe nu pot sa spun acum, pentru ca avem mai multe variante si inca nu am luat o decizie. Asadar, campionatul trece pe planul doi, dar sper in continuare, ca vom juca baschet de calitate, ceea ce mi-am dorit intotdeauna. In aceste zile voi avea si discutii individuale cu cativa jucatori din lot, carora vreau sa le aduc la cunostinta analiza turului si sa incercam sa rezolvam aspectele de care sunt nemultumit", a declarat Mircea Cristescu.
Presedintele clubului a mai precizat ca echipa va sustine ultimul antrenament vineri, urmand sa se reuneasca pe 2 ianuarie. "Pana la acea data am incredere ca vom avea lotul complet", a incheiat Mircea Cristescu.

Nu-mi ramane decat sa ma alatur mesajului din fotografie (http://www.sepcilerosii.com/pozegalerie0607/mari/baschet_u_brno_mari/DSC_0168.jpg) ... :)

virtual
28th December 2006, 15:06
MT, eu chiar apar in foto:P

fla csu
28th December 2006, 15:06
acum aveti acelasi obiectiv ca si noi(motiv pt care unii au fost foarte iritati la sibiu. sunt curios cat de iritati sunte-ti voi.)

virtual
28th December 2006, 15:07
acum aveti acelasi obiectiv ca si noi(motiv pt care unii au fost foarte iritati la sibiu. sunt curios cat de iritati sunte-ti voi.)

sunte-ti?

fla csu
28th December 2006, 15:15
vreti sa scriu de acum in cod masina, hex sau .........
sunt inginer........

vasi
28th December 2006, 15:27
sa inteleg ca lasam finala pt ploiesti si dinamo, again?
si noi ne batem pentru "cupa ardealul" si locurile 3-4?

MT
28th December 2006, 15:45
MT, eu chiar apar in foto:P

Esti celebru! Un autograf, ceva? ;)


acum aveti acelasi obiectiv ca si noi
:ok: excelent, sper sa il realizati, chiar ar fi interesanta in primavara o finala de Challenge Cup intre U si Sibiu.


sunt curios cat de iritati sunte-ti voi.)

La Cluj e dezastru cu schimbarea de obiective anuntata, in timp ce scriu mesajul asta tocmai vad pe geam coloanele de manifestanti care au inceput deja sa blocheze principalele intersectii din oras (si crede-ma, sunt multe). Oricum am inteles ca dictatorul Cristescu decoleaza cu elicopterul de pe cladirea primariei iar TVR Cluj si-a incetat emisia, cred ca se pregateste un comunicat important pentru oras.

La modul serios acum, unii manageri de club "e" realisti si "are" simt critic si autocritic. Altii in schimb nu. Chiar asa, privind in ograda vecinilor, ma mir cata decenta si liniste este in curtea celei mai puternice echipe din judetul Sibiu (conform clasamentului) , nu declaratii sforaitoare, nu avataruri cu poze in care se calca in picioare (la propriu) numele echipei adverse...sunt baieti OK cei de la Gaz Metan Medias, cinste lor. :ok:

@vasi: Tu niciodata nu ai mers la vreun examen in sesiune spunand ca e OK daca iei un 9 si in realitate te-a lovit profesorul cu un 10 ? ;)

Bumbescu
28th December 2006, 22:17
E ciudat de ce are Medvedj asa putine voturi, mie mi s-a parut de departe cel mai bun din echipa(am fost la meciul cu cehii); Tenter e batran, a fost bun dar acum e la pensie, mai bun cred ca e Rosnafschi.

MT
28th December 2006, 22:35
ehem..cred ca stiu (o parte din) explicatie, majoritatea au votat chiar la lansarea poll-ului, in octombrie (me included) cand inca nu se jucase practic nimic.
Si eu mi-as schimba acum votul...poate ...

vasi
29th December 2006, 09:18
@MT... nu mai imi aduc aminte prea bine cum era cu examenele astea... da parca zici tu cvea...

VladS
3rd January 2007, 20:01
Statisticile lui Ramel Allen, viitorul pivot al lui U, pe cand juca in Mexic: http://www.lnbpestadisticas.com/LNBP2/TABLAjugador.asp?jug=ALLEN%20%20%20RAMEL

la rebounds si blocked shots sta bine.... poate el va reusi sa iasa din "umbra" lui Krastanovic

tudor89
4th January 2007, 10:42
E ciudat de ce are Medvedj asa putine voturi, mie mi s-a parut de departe cel mai bun din echipa(am fost la meciul cu cehii); Tenter e batran, a fost bun dar acum e la pensie, mai bun cred ca e Rosnafschi.

cu toata ca e batran tenter ii ft bun. probabil ca atunci cand lai vazut tu nu era in mare forma deoarece inca avea probleme cu accidentarea. dar e un concurent serios pt Meda in postul de titular

Ramel ii cam "off the charts"!!!! la un meci bunciel ar iesi frumos cu un triple double dupa cum se vede acolo din capace,puncte,shi recuperari. pare bun baiatu

SilverZeus
4th January 2007, 19:30
....se pare ca Levar va intarzia cu reintoarcerea sa la Cluj....sper sa nu intarzie prea mult

fodo
5th January 2007, 11:32
pt vasi:
Am citit pe halfcourt ca ai scris ca seals "mai mult ca sigur nu va mai reveni la cluj". Pe site am citit ca numai luna ianuarie va lipsi.... Pe unde se ascunde adevarul?

MT
5th January 2007, 12:04
Asta e o intrebare buna.

DonCarlos
5th January 2007, 12:33
Probabil conducerea echipei nu-si permite sa astepte pana va reveni Levar si e in cautare de inlocuitor.

vasi
5th January 2007, 13:28
pt vasi:
Am citit pe halfcourt ca ai scris ca seals "mai mult ca sigur nu va mai reveni la cluj". Pe site am citit ca numai luna ianuarie va lipsi.... Pe unde se ascunde adevarul?

In momentul in care am scris stirea pentru HC, informatiile pe care le aveam erau ca nu mai vine. Intre timp, conducerea clubului a mai discutat cu el si, se pare, va reveni in februarie.
Oricum, situatia e destul de incurcata. Om vedea!

Cosmin Salajan
5th January 2007, 15:56
sa speram ca revine cat mai curand, desi acum nu mai are pe cine "urmari" ciulinu

vasi
5th January 2007, 16:01
lasa ca a gasi el alt client

MT
5th January 2007, 16:49
Sper sa fie de la alte echipe de data asta, cu noi si-a facut deja norma si ar fi frumos ca in retur sa-i mai fwoota si pe altii, macar pentru alungarea monotoniei.

Parazitu'1919
5th January 2007, 18:21
am vazut acum la stiri ca Levar :( a dezertat :( e adevarat ?:((

fodo
7th January 2007, 12:03
Levar vine inapoi pt meciurile din cupe si meciul cu mediasul.

fla csu
24th January 2007, 14:35
ce mai stiti de seals?
a nascut logodnica lui?

outsider
24th January 2007, 14:54
seals e bine, asteapta sa revina :)

Gontel
24th January 2007, 18:09
nu face un botez cu lautari? :D lol

virtual
29th January 2007, 08:33
pt toti clujenii, 'houston we have a problem'!
de fapt avem mai multe, asa cum de fapt stiti. lucrurile bune par sa ne ocoleasca anul acesta. levar, silva etc...
nu m-as lega de bubu, marcel etc. fiindca au rolul lor la echipa. de wing-man... problema e pt cine.

ideea e ca la meciul cu otopeni vor fi probleme.

oricu, haide U... unica iubire!

MT
29th January 2007, 10:43
Imi aduc aminte de gluma aceea:

Pesimistul: -Mai rau de atat nu se poate!
Optimistul: -Ba da, se poate! :D

Nu prea avem (noi) ce face, decat sa speram ca Silva se face bine repede, ca LeVar mai doreste sa se intoarca (si o si face), ca Ramel isi intra in mana (ceea ce -din fericire - se pare ca incepe sa se intample), ca vine "transferul minune" al pivotului/extrema/guard care marcheaza/recupereaza/paseaza ca nimeni altul si ca in general toti jucatorii vor evolua la randamentul lor maxim. Si bineinteles ca banca tehnica impreuna cu managementul si cu echipa vor forma o mare familie fericita.

In rest, rabdare si tutun (pentru fumatori, restul cu guma de orbit...)

virtual
29th January 2007, 12:48
MT, ultimele evenimente m-au convins ca intr-adevar sunt o familie. Pe bune!
Problema e ca si familiile sunt fericite/ nefericite etc.
Din pacate, acest campionat cred ca e compromis.
Dar sa vedem, respectiv speram. Oricum, numai U!

MT
29th January 2007, 15:59
Vestea buna: LeVar are un baietel! si vine inapoi peste o saptamana. Sanatate lui si familiei!

Vestea groaznica: Silvasan probabil se va opera la coloana, asa ca aproape sigur l-am pierdut anul asta. Aici chiar nu e nimic de spus in afara de speranta ca totul sa iasa cat mai bine si fara repercursiuni asupra carierei lui...Bafta maxima Silva!

Mai multe, ca de obicei AICI (http://www.u-mobitelco.ro/index.php?option=com_content&task=view&id=535&Itemid=79).

virtual
29th January 2007, 16:31
@ MT> ca sa fim rai si intre noi ' repercusiuni ' e corect.
@ MT> de Silva vb si eu. L-am vazut ieri, baiatul are nevoie de tot sprijinul nostru. Dar isi va reveni, ca e barbat, nu copil!

MT
29th January 2007, 17:31
Ai dreptate, my bad! Multzam ca mi-ai atras atentia asupra greselii.

Referitor la Silva, stiam (sau banuiam) ca stii, informatia era pentru "publicul larg" care nu acceseaza in mod curent siteul U-Mobitelco.
Ideea e ca vointa de a trece peste un moment de genul asta face cat juma' din tratament. Jumatatea cealalta e mana medicilor si norocul...

virtual
13th March 2007, 09:41
Doamne, liniste e pe thread/ul asta.
De fapt, la cum merg lucrurile, putea sa fie altcumva?

E liniste in Horia Demian si frica mi-e ca anul acesta sa nu fie liniste pana prin octombrie...

Oricum, si daca o sa fie 'galagie' va fi undeva pana prin aprilie maxim...

Cosmin Salajan
13th March 2007, 09:47
poate o sa fie "galagie" la alte sporturi

MT
13th March 2007, 15:32
Yeap, noroc cu fetele (in special handbalul dar si junioarele :) care se lupta frumos in Divizia A baschet feminin) sa mai faca animatie; din pacate in fata unei sali (de obicei) dezolant de goale...

Cosmin Salajan
13th March 2007, 16:12
deci SA SE MICEASCA SALA!!!

MT
13th March 2007, 17:34
nope, sa inceapa sa faca schimb de tricouri la sfarsitul meciurilor.

virtual
13th March 2007, 17:58
cand? unde? cum?

vine si baiatu...

Cosmin Salajan
14th March 2007, 09:04
vedeti ca doi dintre pretenii la handbaliste sunt medaliati la campionatele europene de lupta :P

Bumbescu
10th February 2010, 19:22
Chiar ca .....liniste.....joaca U

E super meci si vad ca-i liniste totala aici.....inca mai e Medvedj la U....am mai scris un post despre el in 2006 despre el aici:)

A.k.a
20th February 2010, 23:22
Frumos meciul de azi. Nici macar nu speram ca vom castiga

corello
25th February 2010, 16:28
Nu ar trebui schimbata intrebarea din sondaj?

zebe
27th February 2010, 19:42
Liniste... Joaca U si bate pe Ploiesti. :D

Razvan T.
22nd January 2011, 18:51
"U" Mobitelco - CSU Sibiu 42-29 la pauza :yeah:

Razvan T.
22nd January 2011, 19:45
Scor Final: 93-68 :yeah:

RADUPE
24th January 2011, 14:07
m-am dus si eu ca prostu cu vreo 10 minute inainte sa inceapa meciul sa-mi cumpar bilet (desi stiam ca va fi sold out) ... rezultatul: am vazut meciul la televizor! :headbang:

Razvan T.
24th January 2011, 18:24
m-am dus si eu ca prostu cu vreo 10 minute inainte sa inceapa meciul sa-mi cumpar bilet (desi stiam ca va fi sold out) ... rezultatul: am vazut meciul la televizor! :headbang:

Apeleaza la mine bre Radule, ca iti iau io belet. ;)