PDA

View Full Version : CONCURS - Inscrieri !!!



DJ Klaus
21st September 2004, 07:39
De ceva timp ma bate gandul sa fac un concurs pentru toti cei de pe forumul de tenis si pt cei care iubesc acest sport. Si... orice concurs are si premiu. :) Premiul insa nu va fi oferit de vreo firma de prestigiu , nici macar nu va fi oferit de catre o firma... premiul va fi oferit de ... mine. Fac acest concurs si ofer acest premiu drept multumire pentru toti cei care-si pierd timpul pe forumul de tenis si isi tocesc degete pe tastatura. :D Si... pentru toti cei care respecta acest sport dar si pentru toti cei care-l practica.

Premiul va fi compus din mai multe unelte de pescuit , undite, navoade, carlige, momeli si vor fi oferite de SC Pescariu SA ... Asa ca inainte de a incepe acest concurs vreau sa va intreb cum ati dori sa se desfasoare acest concurs pentru ca ... am eu o idee dar parca nu e de-ajuns. Ia Stati asa ... voi chiar ati pus botul la chestia cu premiul din unelte de pescuit ? :happy

Am deschis acest thread premergator concursului propriu zis pentru ca as avea nevoie de cateva idei din partea voastra. Iata cateva intrebari la care as dori sa raspundeti sincer. Cei care raspund la intrebari se pot considera inscrisi in concurs cu conditia sa raspunda SINCER. Cei care nu raspund nu participa la concurs. Suna autoritar stiu... Asta e... vreti premiu puneti-va mintea la contributie. Pentru unii sunt convins ca nu va fi foarte greu pentru altii insa... exista algocalmin.
Iata intrebarile:

1- Cum vedeti voi concursul sau mai bine zis ce ati dori sa contina ?
2- Ce ati dori sa contina premiul?
3- Cat ati vrea sa dureze concursul in asa fel incat sa fie antrenant?
4- Care vor fi criteriile de departajare ale concurentilor?
5- Ce va place la forumul de tenis ?
6- Ce va displace la forumul de tenis?
7- Ce ati vrea sa mai contina forumul de tenis ?
8- De ce vreti sa castigati premiul?
9- Care sunt motivele pentru care v-ati inregistrat pe forumul OnlineSport ?

Cam astea ar fi. Trebuiau sa fie neaparat 10 intrebari? Cei care doresc sa participe la concurs trebuie sa raspunda la acest mic chestionar... si sa o faca SINCER ca altfel raman pe afara :) Alte intrebari , sugestii sau reclamatii la adresa organizatorului sau a altcuiva ... le faceti public pe acest thread.

Hai sa vedem ce iese. /hello
Bafta.

PS. Acest thread va dura o luna de zile , adica se va inchide pe data de 21 octombrie 2004. :)

DJ Klaus
21st September 2004, 12:53
Eu ma gandeam la o racheta Head profesionala de ultima generatie: "Protect System". O vedeti in poza.

Vadim
21st September 2004, 13:44
Ideea mi se pare excelenta si cred ca va aduce lume pe forumul de tenis. Cred ca se poate face un mic chestioanar care sa includa chiar intrebarile de mai sus, iar la final sa se traga la sorti dintre cei care au scris in chestionar si au mai scris si in alta parte pe forumul de tenis.

DJ Klaus
21st September 2004, 13:51
Mi se pare prea simplu si fara nici o legatura cu tenisul. As vrea ca premiantul sa-si merite premiul demonstrand cunostinte de tenis. Dar oricum...e o prima idee... :)

gavacaritei
22nd September 2004, 17:49
1- Cum vedeti voi concursul sau mai bine zis ce ati dori sa contina ?

Concursul ar trebui sa solicite celor inscrisi informatii RECENTE despre tenisul de performanta (ATP, WTA). Recente pentru a nu-i exclude pe cei care abia au descoperit tenisul (ca mine) la televizor sau pe teren si pe cei care nu au timp sa se documenteze in legatura cu istoria acestui sport. In fond, concursul ar verifica interesul real fata de tenisul actual al celor care au curaj sa se lase verificati.
... desi pentru o racheta superbuna, cum probabil este cea pe care cu generozitate o pui la bataie!!...

2- Ce ati dori sa contina premiul?

Cred ca o racheta este un bun inceput.

Ar putea fi si un abonament pe o perioada oarecare la un teren de tenis decent...

sau un bilet la un turneu ATP...

sau...
cati bani ai de cheltuit?

3- Cat ati vrea sa dureze concursul in asa fel incat sa fie antrenant?

Cred ca o durata de o luna. Depinde mult de fondurile tale, de valoarea
premiului, de tipul de concurs ( o singura editie?) etc

4- Care vor fi criteriile de departajare ale concurentilor?

Cred ca ar fi potrivit ceva de genul cea mai detaliata informatie (si fireste corecta) intr-un interval de timp. Nu trebuie premiata spontaneitatea raspundului, pentru ea depinde de calitatea (existenta) conexiunii la net.

5- Ce va place la forumul de tenis ?

Prezenta unor oameni (neasteptat de multi, desi cam putini in termeni reali)
de buna calitate, interesati de tenis.

6- Ce va displace la forumul de tenis?

nothing

7- Ce ati vrea sa mai contina forumul de tenis ?

Mi-ar placea ca intereventiile membrilor sa fie mai numeroase. In general, fiecare mesaj este interesant si e o placere sa verific site-ul si sa vad ca am de citit.

8- De ce vreti sa castigati premiul?

pentru ca-mi place sa castig. De data asta nu tin neaparat... Oricum, pentru spectacol.

9- Care sunt motivele pentru care v-ati inregistrat pe forumul OnlineSport ?

Am simtit nevoia sa particip la discutie. De oarece vreme joc cam de doua ori pe saptamana (in Drumul Taberei sau pe Valea Cascadelor). Inca nu am tupeu sa ma intalnesc, pentru un meci cu unul dintre "veterani", dar la un moment dat, cine stie. De doua saptamani mi-am cumparat si racheta, un Head nou si nu prea scump, despre care nu stiu mare lucru. E mult mai buna decat rachetele inchiriate cu care am jucat pana de curand.

DJ Klaus
23rd September 2004, 06:02
gavacaritei...Concursul...
gavacaritei.... primul concurent inscris

Ai avut cateva idei bune...
Hai sa-ti raspund :
1-nu vreau sa dezavantajez pe nimeni. Nu voi include in concurs si competitiile din WTA.
2- ref la biletul pt un turneu ATP sa zicem ca as putea procura dar aici in USA si nu cred ca vrei sa dai tu banii pe avion plus ca mai trebuie sa obtii si viza :)
3- E o idee ...sa dureze o luna.
4-Pot sa-ti spun ca nu va conta conexiunea la internet.
5-Aici cam ai dreptate
6- No comment
7-Iar sunt deacord cu tine :ok:
8-Da... intr-adevar... va iesi show !
9-Imi pare bine ca tenisul te- atras pe forum. Apropo de Drumul Taberei... am jucat pe acolo prin '96 si intr-un timp imi faceam racheta la Nea Grigore (parca) am jucat si cu veteranii dar e de-ajuns sa-i bati odata ca nu vor sa mai joace cu tine...

PS. Apropo daca vrei sa-ti pui racordaj nou (cand ti se rupe) pot sa te duci la Arenele BNR si intrebi de Nea Gheorghita. Ti-o face cu 150.000 cu tot cu racordajul lui in pret.

Bafta in concurs :)

gavacaritei
23rd September 2004, 10:04
Multumesc pentru sfatul cu racordajul.

Bafta

A|3x
23rd September 2004, 13:02
la concurs au nevoie sa participe
orice fel de jucator de tenis ?? :evil:

DJ Klaus
23rd September 2004, 13:26
la concurs au nevoie sa participe
orice fel de jucator de tenis ?? :evil:
Care-i intrebarea de fapt (in romaneste)?

A|3x
25th September 2004, 22:53
sry repet la concurs au voie
sa participe si jucatori pro in plina activitate ??

DJ Klaus
25th September 2004, 23:16
oricine... e OPEN :)

bog_tom
27th September 2004, 12:26
la concurs au nevoie sa participe
orice fel de jucator de tenis ?? :evil:

1. atentie la exprimarea gramaticala ... corect era: "la concurs are voie sa participe orice fel de jucator de tenis"
2. daca folosesti pentru a raspunde facilitatea Quick Reply, nu mai da ENTER cand ajungi la capat de linie ci scrie in continuare !

mman
28th September 2004, 10:41
Hai sa o luam pe rand
Ideea e super draguta, pacat ca nu sunt mai multi oameni ca tine...

'Formularul':
1- Cum vedeti voi concursul sau mai bine zis ce ati dori sa contina ?
Ar trebui sa contina intrebari despre tenisul actual, gen clasamente, desfasurari de turnee ATP si WTA.

2- Ce ati dori sa contina premiul?
Probabil ca ideea cu o racheta e cea mai buna, dar asa cum spunea si cineva mai sus un abonament la un teren bun de tenis nu e de neglijat... intr-o lume normala oricine ar vrea vreo invitatie la un turneu puternic, dar in Romania, asta o lasam pe alta data

3- Cat ati vrea sa dureze concursul in asa fel incat sa fie antrenant?
Probabil ca ar trebui sa dureze in jur de o luna, eventual dupa o luna sa intri cu alt premiu, si tot asa..

4- Care vor fi criteriile de departajare ale concurentilor?
Din moment ce este organizat de tine, tu trebuie sa faci departajarea.... probabil documentarea raspunsurilor

5- Ce va place la forumul de tenis ?
Printre putinele forumuri unde se si discuta ceva... nu numai injuraturi intre galerii si patroni... daca intelegi ce vreau sa spun

6- Ce va displace la forumul de tenis?
Nimic nu ma enerveaza, poate ceva mai multa lume ar fi bine sa fie......

7- Ce ati vrea sa mai contina forumul de tenis ?
Mai multe discutii, inclusiv despre modul in care tenisul romanesc este organizat si sustinut. Sunt foarte curios sa aflu si parerea altora....

8- De ce vreti sa castigati premiul?
Spirit de competitie, si de ce sa nu recunosc, racheta e misto ;)

9- Care sunt motivele pentru care v-ati inregistrat pe forumul OnlineSport ?
Am descoperit mai de mult site-ul, si este interesant, iar forumul e cel mai bun din tara in domeniul sportiv. Mi-au placut temele de discutie.....

dlgicu
28th September 2004, 18:41
Felicit si eu pe DJ Klaus pentru idee si pentru initiativa, si iata raspunsurile mele:

1- Cum vedeti voi concursul sau mai bine zis ce ati dori sa contina?
Orice intrebari din domeniul tenisului, cu conditia ca raspunsurile sa poata fi argumentate obiectiv (deci in general cifre si nume: ani, statistici, rezultate, adversari etc, nu raspunsuri gen "compunere"). Poate exista si o sectiune de pronosticuri pentru departajare.

2- Ce ati dori sa contina premiul?
Ce-o fi, dar sa aiba legatura cu tenisul.

3- Cat ati vrea sa dureze concursul in asa fel incat sa fie antrenant?
O luna cred si eu ca ar fi durata optima, eventual cu 4-10 etape ale concursului in acest interval.

4- Care vor fi criteriile de departajare ale concurentilor?
Tragerea la sorti in caz de egalitate, si as prefera un sistem gen punct ochit - punct lovit, nu cu credit in functie de cat de stufos este raspunsul. Pentru asa ceva exista deja rubrica "Jurnalist pentru o zi" pe forum.

5- Ce va place la forumul de tenis ?
In general vin aici cunoscatori ai jocului si discutiile sunt in majoritate pertinente si la obiect. Eu cred ca sunt cel mai habarnist de pe aici in ce priveste jocul in sine, sunt un simplu spectator al jocului de tenis si de aceea sunt mai mult un cititor al threadurilor, am intervenit doar la partea de rezultate si statistici.

6- Ce va displace la forumul de tenis?
Numarul mic de participanti, dar asta nu cred ca e vina forumului, cat faptul ca in general sunt putini iubitori ai sportului in tara.

7- Ce ati vrea sa mai contina forumul de tenis?
Nu am nici o idee, daca imi va veni voi deschide un thread pe acea tema :)

8- De ce vreti sa castigati premiul?
Spirit de competitie, daca voi castiga voi dona premiul urmatorului clasat.

9- Care sunt motivele pentru care v-ati inregistrat pe forumul OnlineSport?
Diverse, in principal partea de fotbal->suporter.

DJ Klaus
29th September 2004, 06:07
Hai sa o luam pe rand
...
'Formularul':
Al doilea concurent inscris.. mman !!! Apropo de unde vine nick-ul asta? ca mie tot imi vine sa-ti spun ...vorba negrilor.. "my man" :) Apropo pe unde ai umblat in ultima vreme ca nu te-am mai vazut pe forum?? Aveai o prezenta constanta si pareri pertinente. /hello
Pt tine...
1- Vor fi intrebari din tenisul actual dar ar fi prea simplu numai clasamente , rezultate....
2-Pana la urma racheta atrage... am mai spus ...e greu cu turneul.
3- e posibil orice
4- aici imi trebuie o idee sa stii ... :p
5-orice comparatie cu forbalul... e absurda
6-asa e
7-vor fi dar poti sa deschizi si tu orice thread care ti se pare ca ar fi de dezbatut.
8- :)
9-aici merita felicitat si Vadim , creatorul site-ului !

Good luck mman

DJ Klaus
29th September 2004, 06:20
iata raspunsurile mele:
dlgicu al treilea concurent /hello
Si tu ai cam avut pauze (ca toata lumea de altfel :p )

1- Intereasant dar cum e chestia cu pronosticurile ? Incearca sa detaliezi. Cat despre rezultate , clasamente ...e prea usor pt ca raspunsurile sunt pe net :) dar cred ca vor fi si de-astea . Oricum nu va voi pune la incercare calitatile de ..."poeti"
2-ce-o fi ..... n-am :)
3- 4-10 etape intr-o luna ? Hm Cam putin o luna pentru atatea etape.
4-e si asta o idee buna
5-Nu esti deloc habarnisit....daca erai habarnisit ma luam de tine cum m-am luat si de altii care comentau fotbal pe forumul de tenis (ma intelegi tu..)Forumul are o calitate ridicata datorita userilor (atati cat sunt).
Tocmai de aceea pe forum vin atat de putini oameni pt ca sunt putini care dau raspunsuri obiective, documentate, pertinente,profesionale. Mai bine putini si ... buni.
6-Sunt foarte multi iubitori de tenis in tara insa putini stiu de forumul de pe Onlinesport si putini au internet.
7- nu te opreste nimeni
8- aici s-ar putea sa-ti dau :rosu: pt ca astfel dispare competitia
9- soccer-ul bata-l vina

Bafta si tie dar revizuieste punctul 8 :ok:

mman
29th September 2004, 09:23
MMan vine de la numele meu, Mircea (mi-a zis odata cineva Mircea Man si asa am ramas....:D)

Despre pauze, sper sa nu se mai repete.... :)

ilenuta
10th October 2004, 17:04
Bine că am văzut că există totuşi un termen limită de înscriere...

Răspunsuri:
1- Cum vedeti voi concursul sau mai bine zis ce ati dori sa contina ?
Eu aş propune mai multe secţiuni:
- întrebări de cultură generală a tenisului – nu cu date care pot fi găsite pe net, ci nişte întrebări pt. care să trebuiască să studiezi puţin sau să urmăreşti acest sport (prezent şi trecut)
- o secţiune de creaţie – nu articole, ci ceva de genul „dacă aţi avea ocazia, ce întrebare i-aţi pune lui X sau Y” (metodă nu f. originală, dar…)
- cum a zis şi dlgicu, pronosticuri – de ex. cine va câştiga un turneu dintr-o anumită săptămână sau cine va ajunge în finală (deşi e cam de noroc)
- poze cu diverşi jucători/jucătoare copii mici, iar noi să ghicim cine sunt (secţiunea „amuzantă”)
eu aş vrea să fie întrebări şi din ATP, şi din WTA…

2- Ce ati dori sa contina premiul?
Din cauza asta am ezitat să mă înscriu – cei care nu joacă, ce fac cu racheta, nu pot s-o dea altcuiva că se supără organizatorul, dar mi-a venit o idee: dacă va câştiga cineva care nu joacă, să primească o casetă sau CD/DVD cu meciuri ale unor mari campioni sau filme despre ei etc.
PS: am văzut aici pe forum că cineva s-a apucat la 29 de ani, aşa că poate e bună şi racheta… :)

3- Cat ati vrea sa dureze concursul in asa fel incat sa fie antrenant?
Timp de o lună, cu câte o etapă pe săptămână.

4- Care vor fi criteriile de departajare ale concurentilor?
Are grijă organizatorul :)

5- Ce va place la forumul de tenis ?
Vin aici adevăraţi pasionaţi ai tenisului, unii f. bine informaţi şi mereu poţi afla lucruri noi, iar discuţiile sunt antrenante. Plus că uneori se mai şi râde :)

6- Ce va displace la forumul de tenis?
- nu prea e prezent tenisul feminin
- cam puţin useri (se face cumva publicitate forumului în general şi celui de tenis în special?)
- apar pe forum unii care nu prea le au cu exprimarea în scris şi/sau fac greşeli de gramatică…

7- Ce ati vrea sa mai contina forumul de tenis ?
Forumul e destul de complet (acum are şi poze), cu menţiunea de la pct. 6.

8- De ce vreti sa castigati premiul?
nu am mai participat la un concurs de … ani !

9- Care sunt motivele pentru care v-ati inregistrat pe forumul OnlineSport ?
Am căutat nu ştiu ce pe net şi am dat peste forum, o vreme doar l-am citit. Am văzut că este un forum serios şi m-am înscris şi eu, tenisul fiind singurul sport pe care îl mai urmăresc cât de cât. Din păcate, trebuie să mai şi muncim… :(

Cred că nu s-au înscris prea mulţi la concurs (deocamdata) pt. că sunt cam multe întrebări şi trebuie să le acorzi mai mult timp decât unui post obişnuit… Oricum felicitări dj Klaus pt. ideea generoasă :)

dlgicu
10th October 2004, 18:11
dlgicu al treilea concurent /hello

8- aici s-ar putea sa-ti dau :rosu: pt ca astfel dispare competitia


Pe mine nu ma doare mana sa primesc o racheta de tenis drept premiu, dar ma gandeam ca mai bine o primeste cineva care sa o si foloseasca...
Dupa cum am mai spus eu intru pe acest forum pentru ca ma intereseaza evolutia tenismenilor romani in special, si sunt un simplu spectator al jocului; m-as baga si eu insa la concurs din spirit de competitie, unele premii insa nu prea imi sunt de folos.
Despre pauzele mele... cred ca au cam coincis cu "pauzele in exprimare" ale lui Pavel, Hanescu et co.

P.S.: foarte buna ideea Iuliei cu fotografiile de jucatori printre "probele" de concurs, o metoda prin care raspunsul nu poate fi gasit prea usor pe internet... nu cred ca trebuie sa fie neaparat numai din copilarie, pot fi si mai recente, dar cu jucatori mai putin po****ri.

DJ Klaus
12th October 2004, 06:08
de înscriere...:)
Prima fata inscrisa :)
1-Ideiile tale sunt foarte bune si probabil le voi aplica! Dar la WTA nu ma bag pentru ca nu am mai urmarit de mult tenisul feminim si nu prea am idee de ce se intampla.
2- Nu stiu daca am de unde sa fac rost de casete/dvd cu meciuri celebre. Ma voi gandi si la alt premiu pt cei care nu joaca!
3-Vad ca o luna e dorinta multora. Mie mi se pare cam putin! de-abia ne-am obisnui cu competitia! Poate sa o fac pe etape , adica sa mai ofer un premiu intermediar (echipament sportiv)
4-O sa am grija daca o sa stiu cum ;)
5-Se rade cam rar , din pacate! Acum nu ma astept la un thread cu bancuri :)
6-Ref la tenisul feminin ... puteti scrie ce vreti, nu cred ca are cineva ceva impotriva. Chestia cu gramatica... de acum ii facem de cacao cum ii prindem ca scriu "prost" :) Nu inteleg chestia cu publicitatea ...
7- Eu pregatesc un fratior pt "Secretele tenisului" si anume... "Secretele campionilor" ... commin' up next :)
8-Nu zau... dar cand ai participat ultima oara ?
9- Nu cred ca lenea ii impiedica sa castige un premiu. Oricum putem pune un link pe pagina de start a site-ului daca finalizam un regulament si un premiu. In felul asta o sa se inscrie mai multi si speram sa avem si mai multi useri (de calitate). de fapt asta e si scopul concursului.

Apropo Iulia... joci tenis ? Cum te-a atras tenisul si cand ?

Vadim
16th October 2004, 21:40
Nu cred ca este buna ideea cu timpul limita de inscriere. Ideea este sa participe cit mai multa lume, dupa definitivarea ideilor concursului.

giovanni BV
17th October 2004, 11:04
Vadim fa-l cit mai bun , acest concurs va fi placut , si as vrea sa ma inscriu imediat cind va fi la dispozitie !!! Am incredere ca va fi de succes !!!

mman
18th October 2004, 22:30
Vadim fa-l cit mai bun , acest concurs va fi placut , si as vrea sa ma inscriu imediat cind va fi la dispozitie !!! Am incredere ca va fi de succes !!!

Te poti inscrie deja, raspunde la formularul de la inceputul threadului..

ilenuta
20th October 2004, 23:07
Apropo Iulia... joci tenis ? Cum te-a atras tenisul si cand ?
Întâi să răspund la întrebările "indiscrete" :)
Am urmărit tenisul mai mulţi ani, cam din 1991, apoi m-am lăsat din cauză de şcoală şi alte chestii. Am amintiri frumoase de atunci: victoria lui Stich contra lui Becker la Wimbledon şi titlul olimpic al lui Capriati, dar şi f. triste: finala pierdută de Novotna la Graf la Wimbledon (cred că am plâns 3 zile :) )
Vai ce demult este... Am reînceput să mă uit la tenisul feminin din 2001, o dată cu revenirea în top a lui Capriati, iar la cel masculin cam din toamna lui 2003, când a revenit Pavel.
Pasiunea cred că vine din familie (poveşti despre Năstase şi Ţiriac), dar nu a fost de ajuns cât să şi joc. M-am apucat eu la o vârstă cam mare, dar nu prea mă găsea mingea :) aşa că am renunţat.
Îmi place tenisul pt. că trebuie să ai şi forţă fizică, şi mentală, şi inteligenţă (ca jucător, nu ca spectator :) ) Plus că nu există remiză !!!!!!!!

Ref. la concurs - dacă mă gândesc mai bine, o lună e cam scurt, poate ar trebui 3, 1 lună fiecare etapă.
Cu publicitatea, mă gândeam că există probabil mulţi iubitori ai tenisului care nu ştiu de site/forum şi le-ar plăcea să mai discute cu alţii pe acest subiect. Dar problema mai mare cred că e accesul la internet...

radup
29th January 2005, 12:40
Ok m-as inscrie si eu in concursul asta dar mai este valabil????

ilenuta
29th January 2005, 13:12
Nu cred, dar daca mai ai putintica rabdare o sa aflam de la initiatorul lui.
Oricum bine ai venit pe forumul OLS /hello

hawk
10th March 2005, 18:24
Daca initiatorul nu mai poate organiza...poate ne organizam noi si ducem la bun sfarsit ideea excelenta cu acest concurs.

Contati pe mine....ma bag si eu daca vreti sa faceti ceva.

hawk
11th March 2005, 13:25
Imi cer scuze ca nu am citit cu atentie la ce se refera acest concurs. Am avut impresia ca vreti sa organizati un concurs...fizic...adica niste meciuri de tenis...un mini turneu.

Ce ziceti de ideea asta?