PDA

View Full Version : Etapa 8: Farul - CFR Cluj



ADelPiero
20th September 2004, 13:31
Duminică, 26 septembrie: Farul - CFR Cluj (ora 19.30, Telesport)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

gigel_bucur
20th September 2004, 14:23
merg pe un meci egal

inter
20th September 2004, 14:24
bate farul!

Catalanul
20th September 2004, 15:46
nush ce sa zic :thinkso: merg pe un 1X... slabe sanse ca CFR-ul sa castige la Constanta

DD-Viola
20th September 2004, 17:31
...bun si un egal , da parca poti sa stii ?...daca bate Cluju' ?, Bafta !
PS. pt.Tzeferu...am facut rost de oarece jin ars , da' tare ma tem ca nu o fi deajuns pt turul asta ...

TZEFERU
20th September 2004, 18:52
Ii din aia de pruna? daca nui destula mere si :bere:
Meci greu la Constanta aiai clar.

HAI CFRuu!!!

giovanni BV
21st September 2004, 13:52
Farul este greu de batut pe teren propriu !!! Dar si Cluj-ul joaca bine in deplasari !!! Asa ca constantzenii trebuie sa se pregateasca bine pentru acest joc !!! Daca lasa jos garda , clujenii vin peste ei !!! Farul are nevoie de victorie , si cred ca o vor obtine , dar greu !!!

Angelina Jolie
21st September 2004, 15:07
Farul are nevoie de victorie, dar si CFR-ul de un punct macar, ca dupa aia vine Sportu' la Cluj si aia is nebuni. Is in stare sa ne bata ca pe Iasi daca prind o zi buna. Si apoi vine Steaua, valeu. Deci avem nevoie mare de puncte. Eu sper intr-un egal.

Seahawk
22nd September 2004, 04:37
eu merg pe o logica mai babeasca..si subiectiva totodata (sunt farist normal) :P..
Anul trecut..primul meci pierdut de Sunda in deplasare..cu Apulum..a fost la Constanta (si asta..dupa vreo 7-8 meciuri fara infrangere in deplasare)..eh..anul asta zic ca..desi o sa vina cu lectia invatata ..nu mai are echipa pe care o avea anul trecut(logic) :D..deci..merg pe 1 solist... :evil:
3-1 pentru Farul.... :ok:

totusi poate fi 3-2 in cazul in care iarasi mai face Grigoras vreo nefacuta..si iar skimba 4-4-2`ul ala care ne'a adus rezultate..in vestitul "5-3-2" cu fundasi laterali ..romanesc :D..

Oricum..de batut ii batem sigur..fara nici o indoiala :yeah:

FORZZA FARUL FORZZA FARUL OLE OLE OLE !!!


cu FARUL pana la MOARTE !! /hello

armin
22nd September 2004, 08:33
Ma mir ca majoritatea n-au ales 1. Eu aleg 1, pentru ca Farul e mai buna si joaca acasa. Daca totusi se intampla vreun accident, poate fi urmare din socul Farului de pe Ghencea.

bazz
22nd September 2004, 14:31
Mergeti de pariati X solist!!!!:D

g_1k
22nd September 2004, 20:40
eu merg pe o logica mai babeasca..si subiectiva totodata (sunt farist normal) :P..
Anul trecut..primul meci pierdut de Sunda in deplasare..cu Apulum..a fost la Constanta (si asta..dupa vreo 7-8 meciuri fara infrangere in deplasare)..eh..anul asta zic ca..desi o sa vina cu lectia invatata ..nu mai are echipa pe care o avea anul trecut(logic) :D..deci..merg pe 1 solist... :evil:
3-1 pentru Farul.... :ok:

totusi poate fi 3-2 in cazul in care iarasi mai face Grigoras vreo nefacuta..si iar skimba 4-4-2`ul ala care ne'a adus rezultate..in vestitul "5-3-2" cu fundasi laterali ..romanesc :D..

Oricum..de batut ii batem sigur..fara nici o indoiala :yeah:

FORZZA FARUL FORZZA FARUL OLE OLE OLE !!!


cu FARUL pana la MOARTE !! /hello



anu acesta Sunda a pierdut un meci la Bistrita cu Gloria. deci logica ta cade
sper sa fie la fel si pe teren

Papagilus
24th September 2004, 01:44
Cred ca este destul de clar ca marinarii ii vor baga la apa pe clujeni. /hello
Farul - U Cluj 3-1.

TZEFERU
24th September 2004, 04:08
Farul - U Cluj 3-1.

E o confuzie la mijloc. E vre-un amical Farul - U Cluj?
Daca te referi la meciul de duminica atunci e vorba de meciul

Farul - CFR Cluj, asta pentru re-inprospatarea memoriei.

g_1k
24th September 2004, 06:54
Cred ca este destul de clar ca marinarii ii vor baga la apa pe clujeni. /hello
Farul - U Cluj 3-1.


Parerea ta chiar nu conteaza, din moment ce te gasesti pe topicul gresit.

Al Dracu
24th September 2004, 13:20
Clujenilor (alti ceferisti care se iau in serios ca stiu sa joace fotbal)! O luati la Constanta de-o sa deraiati! O sa va duca Sunda acasa pe osie!
5-0 pentru Farul! :yeah:

Papagilus
25th September 2004, 01:15
Mda, cu scuzele de rigoare, oricum tot asa va fi: Farul - C.F.R. Cluj 3-1.

alex36
25th September 2004, 08:24
Sper sa cistige CFR..chiar daca-mi stric pronosticul!

TZEFERU
26th September 2004, 07:04
HAI CFR!!! :yeah:

http://www.fcfarul.ro/etapa18.gif

pe site-ul fcfarul inca nu e clar cu cine se joaca ...o fi Unirea Alba-Iulia o fi CFR Cluj?
Sper sa se dumireasca pe deplin dupa meci. :D

Angelina Jolie
26th September 2004, 18:00
Confuza situatia pe malul marii. Nu-i nimic. Facem azi un rezultat pe care sa nu il uite degraba. Si sa nu uite ca au fost batuti de:...... surpriza.... C. F. R. Cluj-Napoca.

TZEFERU
26th September 2004, 21:47
Clujenilor (alti ceferisti care se iau in serios ca stiu sa joace fotbal)! O luati la Constanta de-o sa deraiati! O sa va duca Sunda acasa pe osie!
5-0 pentru Farul! :yeah:

Pai se pare ca va lovit trenu' cu osii cu tot.

MESERIE dela GRUIA!!!

BRAVO baieti!!!! FELICITARI CFR!!!

Vadim
26th September 2004, 21:49
Dupa mine, asta e surpriza etapei.

Rechinul Ucigas
26th September 2004, 21:51
:cool: Pana La Moarte Cu Farul!!! Asta E Am Pierdut !!! Si La Bine Si La Rau Cu Farul Mereu!!!

Denis
26th September 2004, 22:11
farul a pierdut
clujul a cashtigat
meciul mia placut
xzact cum m-am ashteptat :D

tzineo tot asha CFR /hello .

Tamy
26th September 2004, 22:14
felicitari cfr-ului pentru victorie :ok: intr-adevar a fost surpriza etapei
Hai Ardealul! Hai Banatul! /hello

Angelina Jolie
26th September 2004, 22:22
Acuma cred ca stiu constantenii ca nu i-a batut nici u Cluj, nici Apulum Alba Iulia, ci CFR Cluj-Napoca- Campioana Ardealului.

ADelPiero
26th September 2004, 22:48
felicitari Cfr`ule !
ma bucur pt voi !
/OLE/

Angelina Jolie
26th September 2004, 23:30
Se pare ca locul marinarilor este intr-adevar pe vapoare. In acceleratul de Cluj au fost gasiti fara bilete si au fost penalizati cu 3 puncte.

dj_axx
26th September 2004, 23:39
apoi nush ce sa intampla da se pare ka baietii astia de la cfr o sa cam supere pe multa lume anu asta, oricum era clar ca o sa bata(cel putin io asa am simtit).
si apropo de faptul ca unii inca nu au realizat ca in divizia A joaca cfr si nu U,
fratilor se pare ca sunteti daltonisti
U = alb negru
cfr= alb visiniu

ADelPiero
26th September 2004, 23:46
tot respectul pentru echipa din Cluj si pentru antrenorul lor ;)

Mariusmadmax
27th September 2004, 00:22
Din pacate Farul nu mai bate pe nimeni ... si au in Cotroceni cu Fc National etapa a IX-a ... :D

Sir
27th September 2004, 00:30
Felicitari Clujului!

le fada marseillais
27th September 2004, 02:55
Felicitari CFR Cluj!!! Tot respectul pt.sezonul nemaipomenit pe care-l faceti.

g_1k
27th September 2004, 07:52
Clujenilor (alti ceferisti care se iau in serios ca stiu sa joace fotbal)! O luati la Constanta de-o sa deraiati! O sa va duca Sunda acasa pe osie!
5-0 pentru Farul! :yeah:



acuma ce mai zici? ti s-au inecat corabiile? ;las ca faci o tura cu bricul Mircea.
nu toate echipele cu care jucati sunt la fel. nu toate se numesc steaua sa trtemure o repriza in fata voastra. mai sunt si echipe cu bani foarte putini dar cu ambitie si placere de a juca fotbal.Continuati sa priviti echipele mici de sus, iar ele o s va priveasca de sus din clasament, sau daca nu, cel putin prin fotbalul pe care il joaca.

g_1k
27th September 2004, 07:56
cel mai mult ma bucur ca am recuperat la constanta punctele pierdute acasa cu fc arges

armin
27th September 2004, 08:02
Vezi sa nu patiti dupa meciu asta ca dinamovistii, dupa ce le-au scos rezervele lui Manchester fotbalul din cap.

Am zis-o dupa meciul Steaua-Farul. Am avut cumva dreptate? :)

baden
27th September 2004, 08:29
bravo clujului ...

bazz
27th September 2004, 10:41
Felicitari Clujului care a produs o placuta surpriza tuturor iubitorilor fotbalului de la noi.
Bafta in continuare!!!!

Al Dracu
27th September 2004, 14:04
acuma ce mai zici? ti s-au inecat corabiile? ;las ca faci o tura cu bricul Mircea.
nu toate echipele cu care jucati sunt la fel. nu toate se numesc steaua sa trtemure o repriza in fata voastra. mai sunt si echipe cu bani foarte putini dar cu ambitie si placere de a juca fotbal.Continuati sa priviti echipele mici de sus, iar ele o s va priveasca de sus din clasament, sau daca nu, cel putin prin fotbalul pe care il joaca.
Lasa bey Gica nu te mai umfla in uniforma de conductor ca nu mor caii cind vor ciinii bey! Am mai vazut nou-promovate de-astea care rupeau tot in prima parte si dupa aceea cereau cite un punct pe la retrogradate ca sa scape de baraj. Forza Farul!

FatFrumos
28th September 2004, 00:04
nu va faceti griji mai vine si returul.....:P

giovanni BV
28th September 2004, 01:12
Se pare ca de ce mi-a fost frica pentru Farul , s-a intimplat !!! Stiam ca clujenii vor face un meci bun , si au confirmat-o !!! Farul m-a dezamagit !!! Bravo Cluj-ului !!!

g_1k
28th September 2004, 08:00
Lasa bey Gica nu te mai umfla in uniforma de conductor ca nu mor caii cind vor ciinii bey! Am mai vazut nou-promovate de-astea care rupeau tot in prima parte si dupa aceea cereau cite un punct pe la retrogradate ca sa scape de baraj. Forza Farul!


SA FIU AL DRACU DE AI DREPTATE!

le fada marseillais
29th September 2004, 10:23
G_1K cu fineturile astea semantice si umflat ca Toma Alimos in uniforma de conductor faci ravagii prin caminul medicinistelor,in Cluj,eh?
Maestro anunta-ma daca ai vreun coleg la drezina in Peru,ca vreau sa ma duc cu nasul pe ruta Lima - Huancayo,unde se gaseste punctul feroviar cel mai inalt din lume(4921 metri) !!! Nu vreau sa ma intind la prea multe dar daca-mi poate face rost si de 2-3 frunze de coca si o tableta de Furosemid va rezerv o masa festiva la "Hanul Piratilor" pt.ultima etapa cind sarbatorim salvarea de la retrogradare a CFR-ului...

baden
29th September 2004, 10:36
s-ar parea ca daca ai frunzele de coca si tableta de furosemid si putin alcool poti sa sarbatoresti fericit si retrogradarea !!! Distractie placuta

Al Dracu
29th September 2004, 15:58
Draga geliniutzazisasiandarscorunucapa! Sa ma arunc in urma trenului daca n-o fi asa!

TZEFERU
29th September 2004, 18:13
G_1K cu fineturile astea semantice si umflat ca Toma Alimos in uniforma de conductor faci ravagii prin caminul medicinistelor,in Cluj,eh?
Maestro anunta-ma daca ai vreun coleg la drezina in Peru,ca vreau sa ma duc cu nasul pe ruta Lima - Huancayo,unde se gaseste punctul feroviar cel mai inalt din lume(4921 metri) !!! Nu vreau sa ma intind la prea multe dar daca-mi poate face rost si de 2-3 frunze de coca si o tableta de Furosemid va rezerv o masa festiva la "Hanul Piratilor" pt.ultima etapa cind sarbatorim salvarea de la retrogradare a CFR-ului...

Tabletele de Furosemid stiti unde le gasiti. Mi se pare deplasat sa mergi pina in Peru pentru asta. Frunze de coca poate gasiti pe la piratii din westul Africii ....e posibil sa trebuiasca sa va incordati putin peck-dorsalii'.
Chestia cu retrogradarea sa o lasam pe mai tirziu....stii cum e vorba aia cu cine ride la urma....

g_1k
30th September 2004, 06:54
G_1K cu fineturile astea semantice si umflat ca Toma Alimos in uniforma de conductor faci ravagii prin caminul medicinistelor,in Cluj,eh?
Maestro anunta-ma daca ai vreun coleg la drezina in Peru,ca vreau sa ma duc cu nasul pe ruta Lima - Huancayo,unde se gaseste punctul feroviar cel mai inalt din lume(4921 metri) !!! Nu vreau sa ma intind la prea multe dar daca-mi poate face rost si de 2-3 frunze de coca si o tableta de Furosemid va rezerv o masa festiva la "Hanul Piratilor" pt.ultima etapa cind sarbatorim salvarea de la retrogradare a CFR-ului...

vezi ca te trimit la un control antidoping, iar despre bancurile cu studente pastreaza-le pentru tine. am trecut de mult de perioada aia, si oricum pe o filiera mult mai realista si cu munca mai multa: ingineria.iar ceea ce insinuezi tu cu cfr nu sunt niste fineturi, sunt niste grosalanii. de vreo 3 ani din cfr a ramas doar numele. nu mai are nici o legatura cu macazele, dar probabil ca pentru tine istoria ii mai importanta ca etapa viitoare. traieste in istorie!Poate asa o sa vezi si tu incasii, ca tot iti doresti.


Draga geliniutzazisasiandarscorunucapa! Sa ma arunc in urma trenului daca n-o fi asa!

sa fiu al dracu de te inteleg, chiar daca ma repet. repetitia o trasatura pentru tine.