PDA

View Full Version : Etapa 8: Univ. Craiova - FCM Bacau



ADelPiero
20th September 2004, 13:25
Sāmbătă, 25 septembrie: Univ. Craiova - FCM Bacău (ora 20.15, Antena 1)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

gigel_bucur
20th September 2004, 14:18
bate Craiova cu 3-1

cipi13
20th September 2004, 14:26
Batem fara probleme....
Cel putin 2-0....

inter
20th September 2004, 14:31
trebuie o victorie la scor!

vasile314tzurka
20th September 2004, 15:11
:ciocan: desigur... a bacaului:)

inter
20th September 2004, 15:31
:D:D:D, de cand cu alianta dintre jiji si seche ... nepatrunse sunt caile Ghencei :p

Vietnam
20th September 2004, 15:34
:yeah: Batem cu 3-0 pe moldoveni :yeah:

Catalanul
20th September 2004, 15:38
chiar daca bacaul a pierdut cu dinamo merg pe un egal :D
deci, pronostic X ca oltenii nu sunt in forma :p

dionis
20th September 2004, 16:26
La ce echipa are craiova la momentul actual,1si x ies din calcul..asa ca ,Bacaul castiga la 2 goluri diferenta....(si lauti voi CUPA SI CAMPIONATUL ANUL VIITOR :D ,CA DE VRE-O 10 ANI TOT VA LAUDATI CA FACETI SI DREGETI) :evil: :headbang:

vasile314tzurka
20th September 2004, 16:31
:D:D:D, de cand cu alianta dintre jiji si seche ... nepatrunse sunt caile Ghencei :p

pai e mai ceva decit alianta dinel - mititelu cu umbra lu netzoiu la cozia:)

inter
20th September 2004, 17:48
spune si cine il da , ca sa joc la pariuri:D:D

cipi13
20th September 2004, 17:51
La ce echipa are craiova la momentul actual,1si x ies din calcul..asa ca ,Bacaul castiga la 2 goluri diferenta....(si lauti voi CUPA SI CAMPIONATUL ANUL VIITOR :D ,CA DE VRE-O 10 ANI TOT VA LAUDATI CA FACETI SI DREGETI) :evil: :headbang:

Mergi tata si trage un pui de somn...ca sa nu te extenuezi...ia zi si mie Bacau ce mare echipa are ?

inter
20th September 2004, 17:59
La ce echipa are craiova la momentul actual,1si x ies din calcul..asa ca ,Bacaul castiga la 2 goluri diferenta....(si lauti voi CUPA SI CAMPIONATUL ANUL VIITOR :D ,CA DE VRE-O 10 ANI TOT VA LAUDATI CA FACETI SI DREGETI) :evil: :headbang:

mai stiu eu pe unii care visau CL, sau ai memoria scurta! ... de la carnatii lui seche :drak: :drak:

iulian
20th September 2004, 18:05
trebuie o victorie la scor!
Hai ma intere ...ce drak...daca va bat si astia la scor iar il goniti pe Rednic :D

cipi13
20th September 2004, 18:10
Ideea e ca nu ne bat....asa ca nu gonim pe nimeni....

ady_azzuro
20th September 2004, 18:11
In mod normal ar trebui sa le dam de la 3 in sus. :yeah:Si sa nu primim vreun gol! ;)

Pustoai-k
20th September 2004, 18:20
Bate Craiova!

simpson
21st September 2004, 09:25
Mai oltenia(cipi13),ia arunca-ti nitzel ochii peste clasament si vezi tu pe ce loc se afla stiinta dupa 7 etape?Din cate imi amintesc eu,sunteti pe 14 si aveti 6 puncte amarate,iar FCM are 11,asa ca,te rog mai subtire cu afirmatiile.Seche a facut doar o singura afirmatie ,ca vrea cupa SAU campionatul...iar cand ma gandesc de cate ori ati vrut voi cupa SI campionatul...(si aici ti-as aduce aminte decate ori a venit Balaci sau Cartu si au plecat cu coada intre picioare..pe mine ma apuca rasul :)))Voi in fiecare an va laudati.."stiinta in sus ,stiinta in jos"..NO COMMENT!

dionis
21st September 2004, 09:38
Auzi taica...nu stiam ca prazul poate avea efecte halucilogene. :o: .vad ca de cativa ani ,vedeti "stiinta" ba campioana,ba finalista a cupei,ba amandoua deodata...Deocamdata sunteti pe ul loc retrogradant,in vreme ce Bacaul are de doua ori cate puncte aveti voi! /hello FORZZA BACAU!!!
:headbang:

giovanni BV
21st September 2004, 13:31
Craiova trebuie sa uite trecutul si sa inceapa sa joace fotbal !!! Acum cu reclamatia facuta dupa meciul cu National-ul , Craiova trebue si mai mult sa spele rusinea rezultatelor din ultimele partide , asa cum au facut-o cu Cluj-ul in ultimul meci de pe teren propriu !!! Deci se poate , dar sa se pregateasca bine , pentru ca Bacau-l vine cu intentii bune la Craiova , stiind ca defensiva din Banie este foarte vulnerabila !!!

cipi13
21st September 2004, 16:22
Mai oltenia(cipi13),ia arunca-ti nitzel ochii peste clasament si vezi tu pe ce loc se afla stiinta dupa 7 etape?Din cate imi amintesc eu,sunteti pe 14 si aveti 6 puncte amarate,iar FCM are 11,asa ca,te rog mai subtire cu afirmatiile.Seche a facut doar o singura afirmatie ,ca vrea cupa SAU campionatul...iar cand ma gandesc de cate ori ati vrut voi cupa SI campionatul...(si aici ti-as aduce aminte decate ori a venit Balaci sau Cartu si au plecat cu coada intre picioare..pe mine ma apuca rasul :)))Voi in fiecare an va laudati.."stiinta in sus ,stiinta in jos"..NO COMMENT!


Simpsoane, tocmai ai comentat...asa ca las-o moale cu no comment...
Si nu pricep un lucru...au trecut 7 etape....da suntem pe locul 14 cu 6 puncte amarite.....asta inseamn ca am retrogradat ?
Asta inseamna la tine ca gata nu mai e nici o sansa la nimic ?
Mai e cupa Romaniei, care poate fi cistigata....mai sunt multe etape...asa ca mai usor....

O fi Bacau acuma Realu` Romaniei...hai ca ma faci sa rid....
Mai anii trecuti erati ciuca batailor si acuma ati inceput cu faze din astea triste...

Bancaru
21st September 2004, 17:36
Bacauanii trebuie sa fie atenti la numarul total de moldoveni pe care ii baga in teren pe toata durata partidei.

cipi13
21st September 2004, 18:07
Nu ai spus si citi trebuie sa fie....astfel ca informatia este ambigua....:D:D

ADelPiero
21st September 2004, 18:18
as vrea sa bata craiova :D .... dar Bacaul e in forma si nu cred ca e posibil sa se intample asa ...
cred ca se termina 2-2 ;)

cipi13
21st September 2004, 18:20
Foarte urita expresie.......2-2.....ar trebui sa evitam asa ceva....

Adrian
22nd September 2004, 00:11
Ar trebui sa batem satelitul Stelei la scor.
Jucatorii au ocazia sa recastige publicul oltean in acest meci, asa ca eu sper la multe goluri.
4-0.

simpson
22nd September 2004, 11:48
Poate ca ignoranta (ca sa nu-i spun altfel) e satelit natural al capului tau... Ce, publicul e miza de poker, sa poata fi castigat?

Bacauanii trebuie sa fie atenti la numarul total de moldoveni pe care ii baga in teren pe toata durata partidei.
Tre' sa fim cu bagare de seama, cum facem schimbarile, nu cumva rezerva sa paseasca pe teren inaintea iesirii titularului, ca nu se stie...cum se mai pune de-o contestatie... :evil:

EDMOND_
22nd September 2004, 12:48
simpson , dionis... mai copii stati blanzi in banca voastra ...sunteti candidati permanenti la retrogradare .... va chinuiti an de an.... ce naiba , chiar credeti ca Seche va mai cumpara locul in divizia A.... ma tot gandesc daca a mai fost vreo echipa in istoria diviziei A care sa cumpere locul , dupa ce a retrogradat.... nu cumva era cinstit sa intre o echipa pe bune , una care a luptat pentru promovare.!? Asa ca stati linistiti , nu inteleg de ce vorbiti voi de retrogradare cand nici macar nu ar trebui sa fiti in divizia A .... decat atunci cand ati intra pe bune..castigand locul cinstit.
Sa fim seriosi....

cuzmy
22nd September 2004, 13:39
Dupa ce am vazut bacaul in meciul cu dinamo, in care nu au legat 3 pase, nu au cum sa castige in banie! 1 solist!

bazz
22nd September 2004, 14:10
Bate Craiova.Greu,da`bate.Daca nu,incepe iar panarama si balci.Rednic e un antrenor si un OM bun asa ca e pacat ca n-are liniste sa pota antrena echipa,careia la inceputul campionatului ii dadeam sanse mari la podium dar......

cipi13
22nd September 2004, 18:19
Poate ca ignoranta (ca sa nu-i spun altfel) e satelit natural al capului tau... Ce, publicul e miza de poker, sa poata fi castigat?


Simpsoane......mergi tata si bea un pahar de apa...si termina cu cosideratiile astea....
Tu esti obisnuit cu Seche care arunca cu pui si piine in public sa il cistige...aici e vorba de alte chestiuni....

simpson
23rd September 2004, 08:42
L-a si castigat tare, de-asta a iesit iar primar. Stai la locul stau pe scaunel... Nu te intromisiona neintrebat, nu te-a invitat nimeni sa raspunzi.

Pacala
23rd September 2004, 08:56
bacaul a facut blat cu dinamo nu putem sa ne raportam la acel meci. S-a miscat binisor bacaul in acest inceput de campionat dar de data asta cred ca bate Craiova.
seche vrea sa vanda ce poate , cred ca nu-l deranjeaza nici daca retrogradeaza. Desi au inceput bine, cred ca vor avea final complicat bacauanii anul asta

P.S. : simpson, stai cuminte la Universitatea au fost perioade mai bune si mai slabe in functie de conducatori, vor veni si vremuri mai bune, nu te minti singur. Dar am fost intodeauna in centrul atentiei in acesti 41 de ani, ne descurcam noi. :D
Voi n-ati insemnat mai nimic iar acum sinteti pe teava spre B, seche e si el mirat ca a mers echipa. Anul asta sau la anul retrogradati sigur, tine minte.
Nu o spun ca urmeaza meciul direct cu voi, sint convins ca asa va fi dupa anumite miscari ale lui seche iar altul la voi nu stiu cine vine. Nu ma crezi, mai vorbim, sa-mi spui daca am avut dreptate sau nu :evil:

inter
23rd September 2004, 09:11
Tare va mai place sa apelati la istorie... gata, nu mai aveti echipa din vremurile de glorie, s-a terminat, finish! kaput! Cea din ziua de azi incearca sa castige meciurile la masa verde, daca pe teren nu reuseste.

bey desen animat .. ai ramas la fel :drak:

EDMOND_
23rd September 2004, 09:14
Tare va mai place sa apelati la istorie... gata, nu mai aveti echipa din vremurile de glorie, s-a terminat, finish! kaput! Cea din ziua de azi incearca sa castige meciurile la masa verde, daca pe teren nu reuseste.


Discutia asta nici nu ar trebui sa aiba loc. Nu este vorba de istorie , este vorba ca sunteti in A intr-un mod total incorect ..prin aranjament si cumpararea locului.... iar daca nu ma insala memoria ( poate gresesc ) inclusiv anul trecut ati facut un aranjament cu Galatiul parca in finalul campionatului... Nici nu are importanta. In mod normal acum ar fi trebuit sa discutam cu suporterii altei echipe , cea care ar fi trebuit sa intre in divizia A , daca totul era corect....
In afara faptului ca in fiecare editie de campionat ati fost intre cele trei echipe care au jucat cel mai urat fotbal vazut aici ( Ceahlau , Bacau , Bistrita ) sunt convins ca in scurta vreme nu veti mai fi in divizia A...
Noi ne vom reveni oricum ..cu sau ( preferabil ) fara Rednic.
Sunt dispus la un pariu: 100 de dolari ca Universitatea termina inaintea Bacaului .... Ce ziceti ?

inter
23rd September 2004, 09:19
pai parca ai mai facut unul anul trecut cu un "fan" Alba-Iulia :D:D:D, dar am impresia ca baiatul sa dat la fund:p ....sau ai primit banii si il acuz degeaba?

ieppy
23rd September 2004, 11:44
bacaul a facut blat cu dinamo nu putem sa ne raportam la acel meci. S-a miscat binisor bacaul in acest inceput de campionat dar de data asta cred ca bate Craiova.
seche vrea sa vanda ce poate , cred ca nu-l deranjeaza nici daca retrogradeaza. Desi au inceput bine, cred ca vor avea final complicat bacauanii anul asta

P.S. : simpson, stai cuminte la Universitatea au fost perioade mai bune si mai slabe in functie de conducatori, vor veni si vremuri mai bune, nu te minti singur. Dar am fost intodeauna in centrul atentiei in acesti 41 de ani, ne descurcam noi. :D
Voi n-ati insemnat mai nimic iar acum sinteti pe teava spre B, seche e si el mirat ca a mers echipa. Anul asta sau la anul retrogradati sigur, tine minte.
Nu o spun ca urmeaza meciul direct cu voi, sint convins ca asa va fi dupa anumite miscari ale lui seche iar altul la voi nu stiu cine vine. Nu ma crezi, mai vorbim, sa-mi spui daca am avut dreptate sau nu :evil:


bey Pacala, macar daca era credibila chestia asta, intelegeam, darc am jucat impotriva satelitului steleie. Hai fi si tu baiat dastept si nu mai arunca vorbe pe forum doar de dragul de a intra in vb. cu mine. Nu de alta dar gasesti atatea locuri unde scriu eu de obicei. :D

Darkslowstar
23rd September 2004, 14:25
Daca va bat si beneficiarii de carnati sechelarieni mai bine va lasati de fotbal si jucati numai din contestatii si tepe. Aici aveti niste campioni adevarati, atat la dat cat si la luat.

3-0 pt. Stiinta Contestatiei Craiova :drak: :D :yeah:

cipi13
23rd September 2004, 16:07
L-a si castigat tare, de-asta a iesit iar primar. Stai la locul stau pe scaunel... Nu te intromisiona neintrebat, nu te-a invitat nimeni sa raspunzi.
Si care e problema am voie sa raspund doar daca ma inviti tu ?

Papagilus
24th September 2004, 01:56
[QUOTE=Pacala]bacaul a facut blat cu dinamo nu putem sa ne raportam la acel meci.QUOTE]

Pacala pe asta ai "scos-o". De "rautacios" ce esti ai uitat ca Bacaul trage pentru steluta anul asta. :D
Nu stiu la ce va "raportati", dar parca nu aveti nici un punct de reper. :headbang:

corinutza_88
24th September 2004, 16:05
bate stiinta cu 2-0!
avem nevoie de victorie ca de aer!

Pacala
24th September 2004, 18:26
ieppy si papagilus
bacaul trage anul asta pentru cine ii da banu lui seche.Si dinel daca marca banu bate bacaul in ambele meciuri. cu dinamo a fost clar noncombat
asta e stilul lui dinamo cand vede ca se afunda, face repede un blat pentru a detensiona situatia, ca acum doi ani cand ajunseserati la retrogradare si ati facut repede trei blaturi cu otelul, farul si sportul sau ati uitat. dar nu despre asta discutam, blatul cu bacaul era o chestie colaterala in discutia asta.
bacaul poate juca mai bine decat a facut-o etapa trecuta dar cred ca maine bate Craiova, trebuie sa bata si astia daca s-a intors militianul ninja
sper sa plece rednic ala deci nici un esec pe teren propriu nu m-ar deranja prea tare daca ar pleca rednic

Denis
25th September 2004, 07:26
sper sa cashtige bacaul dar sar putea sa cashtige craiova. Meci de 1X2 dar dau un pronostic de 2-2 numa ca sa fie toata lumea fericita :D

Ravelly
26th September 2004, 03:04
Jenant...jenant rau

ADelPiero
26th September 2004, 23:12
care este adevarata fata a oltenilor ? :)
sincer, mie mi`ar fi rusine sa zic ca sunt oltean :mda:

bazz
27th September 2004, 11:09
Dupa joc rezultatul e normal,dupa pretenti nu.Lumea nu se mai duce la stadion asa ca oltenii o sa aiba MARI probleme in continuare!!

Vietnam
27th September 2004, 12:23
Adevarata fata a nostra ati vazut-o la meciul cu Bacaul. Dominam, atacam si ratam cu poarta goala de la doi metri. Astia suntem tata acum. Pina in iarna cu astia defilam. Un alt oltean comenta dupa meciul cu Bacaul ca am devenit o echipa de McBreen!( Australianul ala care din 10 ocazii clare de gol rata 11. :drak: ). Acum iar o sa urle toti demisia lui Rednic, ala oricum este ofticat asa ca s-ar putea sa revina Iovan si Boldici sau dupa ultimile zvonuri ..Rotariu. Care este oameni buni recordul la schimbat antrenori intr-un trimestru?
Apropo este ora 12,25 a.m. - 27 septembrie 2004 si tocmai a fost un mic cutremur in Bucuresti .... Vorbeam de Craiova nu? :D La Craiova cutremurul se va simtii putin mai incolo odata cu o anumita demisie....

EDMOND_
27th September 2004, 23:39
care este adevarata fata a oltenilor ? :)
sincer, mie mi`ar fi rusine sa zic ca sunt oltean :mda:


Mie mi-ar fi rusine daca as afla ca tu esti oltean!

In ceea ce priveste suporterii Bacaului mentin pariul: 100 $ pe Craiova ca termina acest campionat inaintea Bacaului! Sa vedem cata incredere au in echipa lor.....

baden
29th September 2004, 08:57
Nu cred ca gasesti suporteri bacauani atat de inconstienti pe forum. Din cunostintele mele bacaul foloseste in momentul de fata 4 jucatori care n-ar prinde echipa nici la o echipa de divizia B ... deci ... cu atat mai mare mi se pare ca e meritul echipei pentru egalul de la craiova.
Daca ai cum sa tii pariul pe 250.000 (EURO) cred ca gasesc pe cineva care sa tina pariul cu tine.
Ce zici?

EDMOND_
29th September 2004, 09:14
Asta este doar ca sa vorbim , nu-i asa? Nu fac pariuri pe sume mai mari de 500 de dolari , din motive obiective. Iar de povesti nu am timp. era o replica la una din postarile lor....

baden
29th September 2004, 09:51
nu era ca sa vorbim. de atat are nevoie bacaul ca sa-si creeze un atac bun pentru campionatul nostru (e vorba de a aduce doar 2 jucatori). daca se rezolva problema asta ... bacaul termina in primele 6 ... adica sigur peste craiova

inter
29th September 2004, 15:31
pe pariu baden?

IlMILAN
29th September 2004, 16:03
Tu chiar vrei sa ramai lefter?:evil:

inter
29th September 2004, 16:17
ce glumet esti :D:D:D, stai flexat .... ca nu-mi aduc aminte despre ce vb. :p

baden
30th September 2004, 07:51
ca daca pana in iarna mai baga 2 jucatori buni bacaul termina in primele 6 ... da. pun pariu.
ma incitati degeaba ca nu sariti voi cu banii asa de repede

EDMOND_
30th September 2004, 08:31
Asta nu este pariu , este o aiureala.... ca daca mai baga doi jucatori buni... chiar admitand ca face transferuri in iarna , la sfarsitul campionatului poti sa spui ca jucatorii aia nu au fost buni ...probabil va trebui sa aducem o comisie sa-i evalueze..... Cu daca si parca orice echipa poate ajunge campioana Europei.... Daca ai sange in tine tine pariul in conditiile actuale , cu Universitatea pe 14..... daca nu , ce naiba mai vorbim..doar asa sa ne aflam in treaba... Nici macar nu eri in ecuatie..Era un pariu pentru acei suporteri din Bacau care sustineau ca Universitatea va retrograda in acest an , iar Bacaul nu va avea probleme....

simpson
30th September 2004, 16:09
Edmond, dar daca cel care pierde pariul isi modifica (cazul meu) sau isi pune "semnatura" (cazul tau) ceva de forma "Craiova rulezzz... da' nu asa ca Bacaul" timp de o luna, 6 sau un an? Faza cu banii...nu prea merge.

baden
1st October 2004, 09:57
bacaul joaca slabut dar craiova nu joaca nimic ... asa ca las-o balta.
dupa inca 3 etape il veti chinui si pe badea.